STAD EN OMGEVING GEMEENTERADEN LAATSTE BERICHTEN ECHNISCHE SNUFJES. KANTONGERECHT EERSTE BLAD. 2 Ut Alkmaar, Zaterdag. DIAMANTEN HUWELIJK. Donderdag j.l. herdachten J'b. de Vries en N. de VriesStrijbis te Nieuwe-Niedorp hun 60-jarig huwelijksfeest. Gezien de omstan digheden, is dit op bescheiden wijze gevierd, doch het heeft de twee krasse oudjes, die al die jaren in Nieuwe-Niedorp woonden, dien dag niet aan belangstelling ont broken. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 9 Maart is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Lange- straat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. In de„ apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nacht dienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. KOOLPRIJZEN VERHOOGD. Men meldt ons uit Broek op Langendijk: Met ingang van Maandag a.s. zijn de koolprijzen verhoogd als volgt: roode kool tot 7.50, gele tot 6.40 en Deensche witte 5.50. ZUIDS CH ARWOUDE. De ruilverkaveling in den Zuid- scharwouderpolder. - De com missie voor de ruilverkaveling van den Zuidscharwouderpolder heeft, naar wij vernemen, toch nog een bezwaarschrift tegen deze ruilver kaveling moeten behandelen. Men was het dus niet allemaal met de plannen eens. Omtrent de werkzaamheden in den polder kan worden medege deeld, dat deze tengevolge van de langdurige vorstperiode wel heel wat zijn opgehouden. Thans is men echter weer met volle kracht aan het werk. De Koog wordt ruim. - Met het sloopen van de vier woonhuizen, welk werk dezer dagen is aanbe- steed, is men reeds begonnen. Men maakt spoed met het opruimen van deze staketsels. Of weldra met den anleg van den nieuwen weg zal kunnen worden begonnen is nog niet bekend. DIERENBESCPERMING. Te Koedijk- is zwervend aange troffen een hazewindhond. Signalement: zwart dek, witte pooten, kop gevlekt, nek en hals wit, puntstaart wit. Roode halsband met nikkel beslag. Te Alkmaar zwerft een zwart hondje rond. Wij verzoeken de eigenaars de dieren zoo spoedig mogelijk te ha len. Adres inspecteur Verwer, Baanstraat, Alkmaar. HEILOO Automaten bij het Station. - Door de P. T. T. zfjn de postzegelauto maten, voorheen geplaatst in een steeg bij een winkelhuis (waar de jeugd allerlei kattekwaad uithaal de) overgebracht naar het station Hier heeft het spoorwegpersoneel toezicht. Ook is een nieuw model brievenbus aangebracht, die zóó is geplaatst dat het niet kan inre genen. LIMMEN, Benoemd. - In de vergadering van den Groot-Limmer Polder is tot heemraad benoemd de heer N, Kuijs en tot hoofdingelanden de heeren C. Twisk, W. van der Steen en C. Al. KOEDIJK. Geen werkloosheid meer. - Reeds lang vóór de arbeid op het veld begonnen, is in deze gemeente de werkloosheid vrijwel geweken. Er zijn nog maar enkelen, die in de z.g. zorg zijn, zoodat het er naar uit ziet, dat, als eenmaal het voorjaarswerk begint, de vraag naar werkkrachten grooter zal zijn dan het aanbod, wat mede zijn oorzaak vindt in het feit dat verschillende arbeiders elders aan den arbeid zijn. Winterhulp. - De laatste collecte voor Winterhulp bracht in deze ge meente f 97.60 op. Een vrouw, die op den dag van de collecte juist 80 jaar werd, ontving van het W.H.-comité een enveloppe met inhoud. DE NEDERLNDSCHE TUINDERSBOND. Jaarverslag 1940. Aan het jaarverslag van den Nederlandschen Tuindersbond over het afgeloopen jaar, dat zal wor den uitgebracht in de 13 Maart a.s te Utrecht te houden algemeene vergadering, ontleenen wij, dat de tuinbouw met gemengde gevoelens afscheid zal hebben genomen van het jaar 1940. De gang van zaken is in het algemeen genomen zee uiteenloopend geweest. De le periode van vóór den oorlog was net als het vorige jaar. De tweede periode, tijdens de oorlogs dagen is wel de donkerste geweest die wij ooit hebben meegmaakt. Slechts enkele dagen waren vol doende, om den gang van zaken, die door het oorlogsgebeuren bui ten ons land toch al de grootst mo gelijke aandacht en activiteit ver- eischte, totaal te ontwrichten. Men heeft echter weer moed gevat met de spoedig getroffen exportregeling naar Duitschland. Van loonende prijzen kon evenwel geen sprake zijn; wèl heef deze exportregeling de producten voor erger bewaard. De samensteller van het verslag is verheugd over het opnieuw vast stellen van de kostprijzen der pro ducten, waarbij gerekend werd met de oogstrisico en ondernemerswinst, twee factoren, die vroeger daarbij nooit in acht genomen werden en waardoor vele moeilijkheden zijn ontstaan in den tuinbouw, waar voor de N. T. B. steeds op de bres stond. Dit is een tastbaar resultaat van een stukje arbeid van den N. T. B., die aanvankelijk met dit denkbeeld, als met zoovele andere, vrijwel alleen stond. Het ledental van den bond be draagt 3907, verdeeld over 85 af- deelingen. Dit is iets minder dan het vorige jaar. In Noordholland heeft men de meeste leden, 1795, verdeeld over 45 afdeelingen. er 60-jarig jubileum. - Ter gelegen heid van het 60-jarig jubileum schuitenmaker van den heer Jn. Otto heeft het dezen 86-jarigen am bachtsman niet aan belangstelling ontbroken. Den geheelen dag kwamen menschen hun gelukwenschen aan bieden, waarbij ook burgemeester Pesman en dr. den Hartog, terwijl de post een stroom van schriftelijke felicitaties aanbracht uit diverse deelen des lands. Tegen den avond bracht het Har monie-gezelschap Aurora nog een serenade in een schuit, daar Otto op een z.g. „eiland" woont, alleen toe gankelijk langs een smalle voetbrug. De Harmonie kwam aldus, voort gestuwd met de kloet, onder vroo- liike tonen bij de helling, waar de geheele familie met den jubilaris aan het hoofd buiten stond. De voorzitter sprak enkele woor den, waarna Otto zichtbaar aange daan woorden van dank sprak en allen uitnoodigde om even binnen te komen. Alzoo voor den 86-jarige een onvergetelijke dag. NIEUWE-NIEDORP. Overplaatsing. - Naar wij ver nemen is de heer H. Boer, kommies alhier, overgeplaatst naar Bergum bij Leeuwarden. Hij is bijna 17 jaar hier werkzaam geweest en velen zullen hem, die steeds iéder ter zijde stond en behulpzaam was op het gebied van belastingzaken enz,, missen. In zijn plaats is benoemd de heer P. Luyten, thans te Ecrscl (N.-B). BROEK OP LANGENDIJK. In de Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester H. Schelhaas gehouden gemeente raadsvergadering waren alle leden aanwezig. De voorzitter heeft in zijn ope ningsrede het overlijden herdacht van den commissaris der provincie, baron Roëll, in wien men iemand verloren heeft, die vele jaren zijn gaven en krachten aan de provincie heeft gegeven. Deze rede werd door de raadsleden staande aange hoord. Ingekomen was het provinciaal blad, waarin de nieuwe commissaris, mr. A. J. Backer, mededeelt, zijn functie te aanvaarden. De voorzitter sprak eenige woorden aan het adres van den nieuwen commissa ris, van wien hij verwacht, dat hij de voetsporen zijner voorgangers zal drukken. Op verzoek van de Coöp. Boe renleenbank werd besloten, het aandeel van de gemeente in de rente der tuinderscredieten (30 pet.) tot een bedrag van 313,79 te be talen. Ontvangen was de afrekening van de nationale inzameling 1940. Deze heeft 3.274.160,08 opgebracht. Dit bedrag is verdeeld over de door het oorlogsgeweld getroffenen in het geheele land. De Zuiderdel wordt niet gedempt. Van de tuinbouw vereeniging Groentecultuur was een adres ont vangen, waarin bezwaren werden geuit tegen het voornemen van B. en W. en den raad, om het Zuider del met stadsvuil van Alkmaar te dempen. Op drie gronden meende men dit te moeten ontraden. Ten eerste het niet denkbeeldige ratten- gevaar, dat door deZe wijze van dempen zou ontstaan voor de bloembollen, voorts het gevaar, dat de aardappelen eerder zouden af vriezen, als deze grqptc waterplas werd gedempt en ten derde de moeilijkheden ten aanzkn van dc vaart voor hen, die de aanliggende perceelen bebouwen. Vooral het eerste motief was voor B. en W- aanleiding voor hun mededeeling, dat zij van meening waren, de onderhandelingen met Alkmaar niet verder te moeten voortzetten en van de hun gegeven machtiging geen gebruik te maken. Het college wees nog op het ijsver maak, dat ook dezen winter juist op die plaats geconcentreerd was en op de bezwaren, welke de V. V. V. had tegen het dempen van het water. De raad ging met het voor stel van B. en W. accoord. Verschillende verordeningen wa ren goedgekeurd terugontvangen, o. m. die op de heffing van straat belasting, kadegelden en de ver pachting van de sluis. Ten aanzien van den distributie kring deelde de voorzitter mede, dat de commissie het salaris van den ambtenaar-leider van het kringbureau verhoogen wilde van 960 tot 1400 per jaar; voorts om voor een anderen ambtenaar een salaris van 600 per jaar vast te stellen. Spr. deelde mede,' dat den heer H. van Zuylen Jr. wegens eigen drukke werkzaamheden op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. In zijn plaats is nu de heer Jansen uit Almelo benoemd, van wiens werkzaamheden men ook een goe den indruk heeft. Als ambtenaar is benoemd de heer C. de Boer alhier, thans opgenomen in den Opbouw- dienst. B. en W. stelden voor, de ge meentebegrooting 1940 te wijzigen in verband met de vaststelling van verschillende steunbedragen. De uitkeering van werkloozensteun was in 1940 heel laag: 613.38; aan tuinbouwers werd een bedrag van ongeveer 4500 uitbetaald. Aldus besloten. Voorts stelden B. en W. voor, de gemeentebegrooting 1941 te wijzi gen in verband met de nieuwe be lastingen. De gemeente zal daarvan een voordeel hebben van 1462,60, het nadeelig saldo van deze begroo ting zal dan tot 8094,03 terugge bracht worden. Conform besloten. B. en W. stelden hierna voor, eeni ge stukjes land onderhands te ver pachten. Een nieuw gevormd akker tje bij de sluis, groot 9 snees werd aan den heer J. Bak Jzn. verhuurd voor 30 gedurende het eerste jaar en 40 gedurende de volgende jaren. Een nieuw akkertje achter de vei ling werd verpacht aan den heer Jb. •Wagenaar-Spaans het eerste jaar voor 10 en de volgende jaren voor 15 per jaar. Dit akkertje is 4 snees groot. Het raadsbesluit tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelas ting werd ingetrokken. Op verzoek van Ged. Staten werd in de verordening op de heffing van straatbelasting een wijziging aange bracht. Daar staat in, dat aanwonen- den, die binnen 300 m van de straat wonen, er aan betalen moeten, maar deze redactie moet nu worden, dat de in de onmiddellijke nabijheid wo nenden in deze belasting worden aangeslagen. Practisch beteekent het geen verandering in de heffing. B. en W. stelden voor, een tijde lijke toelage te verleenen van 6 pet ingaande 1 Dec. 1940, aan het lager bezoldigd gehuwd gemeenteperso- neel. Het betreft hier maar enkele personen. De heer D i r k m a a t vond 6 wel aan den lagen kant als men in aanmerking neemtt, dat de parti culiere werkgevers 20 verhöo- ging geven. Dat komt meer over een met de omstandigheden. De heer V an der Molen in formeerde of ook de werkloozer. hiervan profiteeren in de werkver schaffing. De voorzitter kon hierop geen afdoend antwoord geven. De heer Van Zuydam oor deelde het wel heel noodzakelijk, dat de loonen in de werkverschaf fing verhoogd werden. De voorzitter zegde toe, dit te zullen nazien. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De veldwachtersverordening moest in verband met het verleenen van dezen toeslag ook veranderd wor den. Voorts werd de kindertoeslag voor den veldwachter verhoogd van 60 tot 75. Het verzoek van het bestuur van de bijzondere school om een voor schot van 80 van het bedrag, waarop men recht kan laten gelden in 1941, werd ingewilligd. Op voorstel van B. en W. werd de woning aan de Spieringbuurt, eige naar S. Keizer, onbewoonbaar ver klaard. Het rapport van den inspec teur voor de volksgezondheid luidde, dat de woning niet meer in behoor lijken staat kon worden gebracht. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de heer Koolaard de aandacht van den voorzitter op de vervuilde slooten in den polder. Daarover wordt veel geklaagd. De voorzitter antwoordde, dat dit hem wel bekend was. Het houdt verband met de werkzaam heden aan het uitbreidingsplan. Als die voortgezet worden, of als de dui ker welke is geprojecteerd, eerder wordt aangelegd, zal het euvel ver holpen zijn. Spr. zegde toe, hierover in overleg te zullen treden met den prov. wa terstaat en de eigenaresse van den polder. Het niet voor bouwterrein bestemde terrein zal in cultuur worden gebracht, deelde de voorzit ter nog mede. Ongecorrigeerd. DE LIJSTENCOLLECTE VAN WINTERHULP. Het A. N. P. meldt: Maandag over een week, 17 Maart is, zooals bekend, de aan vangsdatum van de lijsteneollecte van Winerhulp Nederland, welke ouurt tot Zaterdag 23 Maart. In dien tijd zullen de reeds bekende figuren met de roode bus en de Rist weer over het geheele land in het straatbeeld verschijnen, maar hoeveel er dit ook zullen zijn, te veel kunnen er nimmer aan den oproep voor collectanten gehoor ge ven. De behoefte aan collectanten is daarvoor te groot. Om een denk beeld te geven van het aantal me dewerkers is het volgende voor beeld van nut: een stad als Am sterdam heeft minimaal 6000 col lectanten noodig, terwijl een aantal van 12000 voldoende is. Daarom doet Winterhulp nog maals een dringend beroep op die landgenooten, die daarvoor in aanmerking komen, om zich aan te melden als collectant. Een actie zooals beoogd, voor het volk door het volk, kan niet slagen,' zonder medewerking op dit gebied, en hoewel men niet te klagen heeft hierover, kan, zooals gezegd, het aanbod nimmer te groot worden. Het groote aantal dat noodig is behoeft geen verwondering te wek ken, daar alle huizen moeten wor den bezocht, niet alleen in de meer gegoede wijken, doch ook in de ar beiderswijken. De ervaring heeft trouwens uitgewezen, dat vooral in de arbeiderswijken de medewerking groot is. Zoo goed als huis aan huis worden hier de giften ontvangen. De voorbereiding van de lijsten eollecte is gereed, thans is het woord aan het publiek om deze te doen slagen, zoowel door zich aan te melden als collectant, hetgeen iederen dag kan gebeuren, als door het gereedhouden van de bijdrage om oponthoud voor de collectahten te voorkomen. DE VONNISSEN IN ROEMENIE. Boekarest, 8 Maart. (D.N.B.) - De militaire rechtbank te Boekarest heeft wederom 42 personen, die aan de Januari-onlusten deelgenomen hebben, veroordeeld tot gevange nisstraffen van 15 dagen tot 10 jaar. Er werden 21 beklaagden vrijgespro ken. DE DEBATTEN IN DEN AMERIKAANSCHEN SENAAT. Washington, 8 Maart. (D.N.B.) Na het voorstel te hebben verworpen, volgens hetwelk Amerikaansche oor logsbodems zich niet zouden mogen belasten met de' bescherming van convooien buiten het Westelijk half rond, heeft de senaat thans ook he: voorstel verworpen van den republi kein Johnson, waarin geëischt werd, dat voor de instandhouding van de Amerikaansche strijdkrachten buiten het Westelijke halfrond of in het oorlogsgebied geen credieten ter be schikking zouden mogen worden ge steld. De democraat Connally, die voor verwerping van het voorstel sprak, verklaarde, dat opnemen van een dergelijke clausule den senaat er toe zou machtigen te beslissen, waar leger en vloot gebruikt zouden mo gen worden. Daarmede zou de ver gadering zich echter de rechten van den opperbevelhebber aanmatigen. SPECIALE WEEKEINDRETOURS VOOR GEZINSHOOFDEN. De persdienst van het N.V.V. meldt ons: De met 1 Maart ingegane verhoo ging van de reizigerstarieven bij de Nederlandsche spoorwegen betee kent voor tallooze arbeidsters en ar beiders, die werkzaam zijn buiten de plaats, waar hun gezin of ouders vertoeven, een groote handicap, aan gezien een groote categorie niet in staat is het reisgeld op te brengen. Een en ander was voor het N.V.V. aanleiding zich te wenden tot de Nederlandsche Spoorwegen, met het verzoek de belangen van deze ar beidsters en arbeiders in het oog te houden. In antwoord op dit verzoek van' het N.V.V. heeft de commercieele afdeeling van de Ned. Spoorwegen toegezegd de invoering van een tij delijk speciaal tarief voor gezins hoofden te zullen bevorderen. Hier bij zullen voor gezinshoofden, die werken buiten de plaats, waar hun gezin vertoeft, eenmaal in de twee weken werkliedenretours derde klasse verkrijgbaar worden gesteld op de volgende voorwaarden: 1. De af te leggen afstand moet ten minste 50 km bedragen en ,het ge zinshoofd moet telkenmale tenminste 12 achtereenvolgende dagen bij den zelfden werkgever werkzaam zijn. 2. Het looninkomen mag bruto niet meer bedragen dan 158 per maand. 36.60 per week of 6.10 per dag. 3. De werkliedenretours zijn gel dig van Vrijdag tot en met den eerstvolgenden werkdag der daarop volgende week. Bij gelegenheid van Kerstmis, Nieuwjaar en Hemel vaartsdag wordt de geldigheid af zonderlijk vastgesteld. 4. Ter verkrijging van een werk liedenretour moet de werknemer overleggen een formulier van ee'n door de Nederlandsche spoorwegen vastgesteld model, dat elke zes maanden vernieuwd moet worden en gewaarmerkt is door het gemeen tebestuur van de woonplaats van het gezin en door den werkgever. 5. De prijs is die der eendaagsche retourkaarten, zooals dit voorheen ook bij de weekeind-retours het ge val was. Dit tijdelijk speciaal tarief voor gezinshoofden zal binnenkort wor den ingesteld. HET AANBOD VAN ROOSEVELT AAN ZUID-SLA VIE. Berlijn, 8 Maart. (D.N.B.) Om trent de onthullingen van den specialen correspondent te Washing ton van het Hongaarsche blad Magyars-a-g betreffende de poging van Roosevelt om Zuid-Slavië een belofte van hulp op te dringen verklaart de Völkischer Beobachter Het bericht, waarvoor alle aan leiding bestaat om het authentiek te achten, vormt- de duidelijke be vestiging voor de door Roosevelt in opdracht van Engeland gevoerde politiek om de nieuwe orde van Europa met alle middelen te ver hinderen. De Zuid-Slavische regee ring is door den Amerikaanschen onderstaatssecretaris Welles via den Zuidslavischen gezant, Fotitsj medegedeeld dat het de wensch is van president Roosevelt, dat een einde gemaakt moet worden aan alle successen der spilmogendheden. zelfs wanneer deze zich alleen af spelen op diplomatiek terrein. Den Zuidslavischen gezant werd verder te kennen gegeven, dat president Roosevelt vooral het oog had ge richt op het driemogendhedenpact. dat in het gesprek door Sumner Welles „het geniaalste" maar voor Groot-Britannië ook het gevaar lijkste diplomatieke instrument der spil werd genoemd. Na dezen verwonderlijken stap der Amerkaansche regeering, aldus de Völkischer Beobachter, is het „Amerikaansche raadsel" geen raadsel meer. De pacht- en leenwet is niet, zooals zoo vaak beweerd wordt, een wet ter verdediging van de Vereenigde Staten, maar een bewuste poging tot inmenging Europeesche aangelegenheden. De Berliner Börcen Zeitung her innert aan de belofte van Roosevelt tijdens de verkiezingscampagne dat zijn regeering zich buiten alle niet Amerikaansche conflicten zou hou den. Zijn opdringerige poging om de Zuidslavische .egeering te be ïnvloeden, aldus het blad verder, bewijst opnieuw dat hij er met alle middelen naar streeft invloed uit te oefenen op den loop van het Europeesche lot in den zin van de Angelsaksische plutocratie en het herstel der consequenties van den woordbreuk van Wilson. oosevelt zou zichzelf willen maken tot scheidsrechter in Euro pa, maar niet tot den scheidsrechter van het recht, maar van het on recht, tot beul der jonge naties. Een adreskaartje of een catalogus? Wij drukken ALLES. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Voorts werd door den heer D i r k m a a t een rattenplaag in de veiling besproken. Deze knaagdieren vernielen veel zakken in de schuiten en slepen producten weg. Zou de gemeente daartegen niets kunnen doen door bijv. rattenvergif te strooien? De v o o r z i t t e r zal dit me: den gem.architect bespreken. Het is eigenlijk niet de taak van de ge meente. De heer O ij e v a a r zou een ge westelijke rattenbestrij ding zeer ge- wenscht vinden. De voorzitter ried den tuin bouwers aan, dit in de tuinbouwver- eeniging ter sprake te brengen. Daarna sluiting. Vóór den oorlog werd mayonnaise gemaakt van: 2 rauwe eidooiers, hard gekookte eidooiers, 21/4 a 2y, dL. beste Delftsche sloalie, dL, azijn, 1 y2 theelepel mosterd, peper en zout (Kookboek van de Amsterdamsche Huishoudschool). In JuniJuli 1940 was de samen stelling er van aldus: 15 gram bloem (2 lepels), 15 gram boter (3/4 lepel), 2 dL, melk, 1 eidoor, etlepels sloalie, 2 eetlepels azijn, pepe en zout (Oorlogskookboek). En thans wordt mayonnaise ver vaardigd van: 2 gaar gekookte aardappelen, y2 dL. slaolie, 3/4 dL. azijn, 1 klein gesnipperd uitje, peper zout, mosterd en een beetje aroma. (Recept uit de krant). Men lette op de dalende reeks: 4 eidooiers; 1 eidooier; geen eidooier. 2ys dL. slaolie; wat bloem, boter, melk en slaolie; 2 aardappelen, ydL. slaolie en een klein uitje. En toch is het nos subs, heet het nog subs, wil het nog door gaan voor: mayonnaise. Mayonnaise maken zonder vier eidooiers en een kwart liter slaolie was vroeger even onmogelijk als een kachel stoken zonder kolen, hout of turf. Nu kan het, wat weer een bewijs er van is dat de techniek thans met rasse schreden' vooruit gaat. Om spek met eieren te bakken waren vroeger eieren en spek on misbaar. Nu ook nog, maar gezien de mayonnaise en de enormetech nische ontwikkeling van dezen tijd is er een gegronde hoop dat het weldra ook zal kunnen met kool raap en bessensap. Verordening op den Identiteitsplicht: J. de G. te Heiloo, C. B. te Anna Pau- lowna, M. P. en S. de J. te Schoorl, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de Motor- en Rijwielwet: J. G. B. te Beemster, 2 boete of 1 dag hechtenis. W. S. te Aalsmeer, 2 plus 1 boete of 2 maal 1 dag hech tenis. J. K. en G. J. P. te Alkmaar, J. de W. te Zuidscharwoude, J. K. te Amsterdam, G. L. te Castricum, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. D. T. en A. K. te Alkmaar, L. de W. te Heerhugowaard, J. v. T. te Beem- :ter, P. R. te Zijpe, ieder 4 boete of dagen hechtenis. Th. K. te Harenkarspel, 5 boete of 1 week tuchtschool. M. T. te Alkmaar, 4 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. P R. te Zijpe, 6 boete of 4 dagen hechtenis. G. G. te Den Helder, 10 boete of 6 dagen'hech tenis. J. M. G. te Heerhugowaard, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordeningen: A. V. te Alkmaar, 2 boete of 1 dag hechtenis. M. E. en M. de J. te Alk maar, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. v. W. te Alkmaar, P. J. V. te Akersloot, E. C. M. te Am sterdam, P. v. L. te Heiloo, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de i a c h t w e t: L. A. D. te Egmond a. Zee, 7.50 boete of 5 dagen hechte nis. Overtredingen van art. 461 van het wjetboek van strafrecht (loopen over verbo den grond): L. G. te Egmond aan Zee, 4 boete of 1 week tuchtschool. A. G. en H. S. te Egmond aan Zee, ieder f 8 boete of 4 dagen hech tenis. Overtredingen van de ongevallenwet: A. v. T. en N. H. O. te Alkmaar, ieder 4 boete of dagen hechtenis. (Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 7 Maart 1941). Overtredingen van de verduisteringsveror dening (woning enz.): A. de L te Schermerhorn, A. V. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. A. J. K. te Alkmaar, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. P. J. S. te Bergen, 8 boete of 4 dagen hechte nis. A. S. te Warmenhuizen, 10 boete of 6 dagen hechtenis. F. G. te Castricum, J. v. 't H. te Zuid- en Noordschermer, ieder 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de verduisteringsveror dening (rijwiel enz.): P. C. L. P. te Purmerend P. K. te Beverwijk, M. A. S. en M. A. U. te Uitgeest, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. F. A. H. te den Hiag, 3 boete of 2 dagen hechtenis M. P. P. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. S. C. te Oudorp, 3 plus 2 boet: of 2 plus 1 dag hechtenis. Overtredingen van de Verordening op de Ver- keersbeperking: A. C. te Anna Paulowna, 4 boete of 2 da gen hechtenis. Overtredingen van de HARENKARSPEL (Januari) Geboren Maria Agatha, d. v. Adrianus Zutt en Geertuida Bus kers. Maria Agatha, d. v. Wille- brordus Bes en Maria Kruijer. Henrica Maria, d. v. Theodorus Entes en Trijntje Veldman. Gehuwd Johannis Hermanus Tamis en Johan-na Maria-Ruiter. Ovèrleden Gerardus Spaan- sen, 81 j. overl. te Alkmaar. Cornells Spaansen, oud 70 j., echtg. van Catharina Jonker. Jan Stoop, oud 79 j., weduwnaar van Antje Zut. Februari. Geboren: Sijtske, d. v. Jan de Vries en Akke van den Berg. Hendrikus, z. v. Peter Hoeve en Jan netje Groen. Adriana, d. v. Jaco bus Bleeker en Jacoba Appel. Cornelia Elizabeth, d. v. Johannes Antonius Bos en Maria Catharina Dekker. Cornells Theodorus Jo hannes, z. v. Jhannes Adrianus Bruin en Cornelia Petronella Bruin-. Emerentia Catharina, d. v. Henricus Dekker en Joanna Maria Dekker. Overleden: J. de Goede, echtg. van Grietje Veld. Vrouwtje Leeuw, echtg. v. Aris Klok. Klaasje Raap, echtg. v. Martinus de Pee. Grietje Zijdewind, wed. van Martinus de Gruijter. Jacob Wink, echtg. v. Aaltje Bakker.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2