STILT KNO. 9 Tunnelcomplex nadert de voltooiing. DASHIELL HAMMETT 49 A2K3LM1R4SR1W3Y2LL1P5VZ1PEA23CBN HGUTREQCXJKOLNDSUVWGUDAZMVPPPLUJN X5H4KU2D3SWQURTXER3T4HFULK6FP5AE zmakxnjshdbcgfvowuqysgetdfebndhc L1HUHBYG5VFRE4DCXS2WGQA2Z1MK0T4V OKMZSEWAVKJHURYTALSKOJFHGHJKSGGG W2D1SRTT23WENT1S3W2QUALMSSTUMPED U.NDERTHE5TFNHGP0STERNSAEC0MEDYL0 A3W4P0WSER5H0USEB0ATNUHVFREDCSGG LOWGYHNNHYFGDBTARESONBEFOREDAYAT AGF5TE1RTHE4BULL4SETTLEDN0WTHERE Bij ons in Rotterdam FILMNIEUWS Financieel Overzicht TWEEDE BLAD. 3 GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND STILLE NO 0 TRACHT HET BERICHT TE ONTCIJ FEREN VAN- DEN PSEUDO FRANSCHEN DETECTIVF /Nl Er is reeds een ondergrondsche oever verbinding. Een der zes tunnels onder de spoorbaan in gebruik genomen. Zonder eenig vertoon, eenvoudig door het wegnemen van een schutting, is dezer dagen te Rotterdam een der zes tunnels onder de spoorbaan bij den Beukelsdijk in gebruik genomen. Daarmede is in- tusschen toch wel een zeer belangrijke mijlpaal in de groote tunnel- werken bereikt. De belangrijke toegang van Den Haag en Amster dam naar de Maastunnel immers, wordt gevormd door den onder doorgang onder de spoorbaan. Een smalle, lang niet meer tot het verwerken van het steeds drukker wordende verkeer in staat zijnde tunnel moest hiervoor tot dusverre dienst doen. Zes nieuwe tun nels komen daarvoor in de plaats en de eerste daarvan, de westelijke tunnel voor stadsverkeer, heeft thans tijdelijk de taak van de oude tunnel overgenomen. Berekend op een wereldverkeer. Tegelijkertijd is deze tunnel ge sloten om veranderd te worden in een tunnel voor snelverkeer. Elk der zes nieuwe tunnels zal n.l. een af zonderlijke taak krijgen in het ver werken van het verkeer. Er komen twee tunnels voor snelverkeer met rechtstreeksche aansluitingen op de toegangswegen naar de Maastunnel, twee tunnels voor stadsverkeer met afzonderlijke platforms voor de wielrijders en twee tunnels voor voetgangers. Al deze tunnels zijn berekend op een volledig eenrich tingsverkeer. De verbinding van de twee tun nels voor snelverkeer wordt ge vormd door een reeks van kunstwer ken van honderden meters lengte waaraan gewerkt is voor en na de oorlogsdagen, onverstoorbaar en vastberaden, zoodat de in gebruik neming van de Maastunnel nagenoeg geen vertraging zal ondervinden on danks het feit, dat de omstandig heden wel zeer gewijzigd zijn, sinds mr. Droogleever Fortuyn op 16 Juni 1937 de eerste spade in den grond stak ten behoeve van de Maastun- nelwerken. De toegangsweg op den Noordelijken oever van de Nieuwe Maas voert langs eenige belr-grijke straten, die op zichzelf ree een druk verkeer hebben. Teneinde drukke en moeilijke kruispunten te vermijden, heeft men die toegangs wegen overal gevoerd onder die drukke straten door. Zoo zijn er tunnels gegroeid bij den West-Zee dijk, den Nieuwen Binnenweg en de Mathenesserlaan. Al deze viaducten en tunnels bevinden zich reeds in een vergevorderd stadium, zoodat het verkeer geheel verwerkt zal kunnen worden, al straks de Maas tunnel in gebruik zal kunnen wor den genomen. De ondergrondsche oever verbinding. De Maastunnel is thans zoover gevorderd, dat het reeds mogelijk is te voet van den eenen oever van de Maas naar den anderen te komen. De negen tunneldeelen liggen rustig 24 meter onder den waterspiegel aaneen. Het laatste schot is wegge- bcord, zoodat de eigenlijke tunnel er reeds is en de rest van het werk be- schouwd kan worden als „afwer ken". Oorlog noch twee bijzonder strenge winters hebben de ontwikke ling van de Maastunnel kunnen tegenhouden. De Maastunnel is ge groeid tegen de verdrukking in en zij zal straks in staat zijn een gigan tisch verkeer snel en doelmatig te verwerken. Reeds nu is er niets beklemmends aan een verblijf in de tunnel, hoewel deze toch nog een spelonkachtig aan zien heeft. Groote gedeelten zijn reeds bestraat en betegeld, zoodat men zich al een uitstekende voor stelling kan vormen over ,het beeld Cat de voltooide tunnel zal geven Ook hier wordt het éénrichtingsver keer, dat het nieuwe Rotterdam in zoo sterke mate zal kenmerken, ten volle doorgevoerd. Er komen twee geheel gescheiden tunnels voor snel verkeer, alsmede twee boven elkaar, gelegen tunnels voor voetgangers en wielrijders. Dit alles ligt nu reeds in cnafgewerkten vorm gereed. Ge werkt wordt er nu in de eerste plaats nog aan de ventilatiegebou Wen, waarin de roltrappen nog moe ten worden aangebracht, die straks de voetgangers en de wielrijders naar de tunnel zullen brengen. De roltrappen, hoewel uiteraard een bescheiden onderdeel van dit zeer groote werk, vormen op zichzelf iets zeer bijzonders. Zij zullen geduren de de drukke uren van den dag regelmatig in werking zijn. Op een nader te bepalen uur zullen zij wor den stopgezet. Dat beteekent even wel, dat de gebruikers, die na dit uur de tunnel zullen betreden, hun beenen zullen moeten gebruiken om de tunnelbuizen te bereiken. Zoodra men een der leuningen aanraakt, zal de bijbehoorende trap automatisch in werking worden gesteld en de late tunnelgebruiker zal zich rustig naar beneden kunnen laten rollen. Ook het autoverkeer zal aan ser vice geen gebrek hebben. Mocht zich onverhoopt „panne" voordoen, dan kan de chauffeur door een knop om le draaien van een der op veertig meter van elkaar verwijderde alarm installaties, het tunnelpersoneel waarschuwen. Dit begeeft zich zoo snel mogelijk via een afgescheiden looppad naar de plaats, waar een auto gestrand is. Xntussehen worden de overige tunnelgebruikeirs ge waarschuwd door een flikkerlicht der anders groen uitstralende alarm- lichten. Indien het mankement niet onmiddellijk verholpen kan worden, laat men een takelwagen aanrukken uit de aan het einde van de tunnel gebouwde garage ook die beide garages zijn reeds gereed die dan snel de belemmering van het tunnel- verkeer zal weten op te heffen. De Maastunnel en het publiek. Het spreekt vanzelf, dat een im posant werk als de touw van een tunnel onder een groote rivier, zich in een zeer levendige belangstelling mag verheugen, in het bijzonder in de Maasstad. Zulk een groote arbeid is een werkstuk naar den aard van den Rotterdammer, een manifestatie van durf, vertrouwen en vooruit zien. Durf om den grooten strijd met het water aan te gaan, vertrouwen m de kennis van de eigen ingenieurs en in de werkkracht der eigen arbei ders, voor wie vele moeilijke uren waren weggelegd, als zij twintig meter onder den waterspiegel de tunnel-elementen met elkaar moes ten verbinden of als zij 'n tunneldeel moesten verslepen of laten zinken. En vooruitzien, omdat deze tunnel berekend is op een intens verkeer, dat zesmaal zoo druk kan zijn dan in 1937 het geval was. De belangstelling voor de tunnel- werken is nimmer verflauwd. Reeds toen het werk nog in een beginsta dium verkeerde, was er een onder nemend werklooze, die op den Heu vel van het Park aan iedereen die maar luisteren wilde inlichtingen gaf over den stand van zaken. Die man was in korten tijd zeer populair. La ter kreeg het publiek ruimschoots ge legenheid de tunnelwerken van na bij te bekijken. Dagelijks worden er excursies heen gemaakt en iederen Maandag kan men den stand van za ken zonder voorafgaande afspraak bekijken. Dan trekt men door dien warwinkel van staal, ijzer en beton, dan krijgt men een lawine van cij fers te hooren, dan weerklinkt het lied van den arbeid onweerstaan baar fortissimo en dan is er iets van juichende leefkracht merkbaar. Thans zullen die excursies tot een extra attractie worden, nu de oever verbinding geheel gereed is. Reeds hebben eenige ingenieurs en journa listen een voettocht door de tunnel gemaakt, spoedig zal het publiek in grooten getale kunnen volgen. En dat alles geschiedt eenvoudig en zonder opsmuk. Langen tijd hebben de we deropbouw en de plannen daartoe de Rotterdammers in de eerste plaats bezig gehouden. Naarmate de nood- winkels gereed kwamen, het puin geruimd was en de stad ontvankelijk werd voor den herbouw, kon ook datgene, wat reeds vóór Mei 1940 de algemeene aandacht gevraagd had, de oude rechten weer opeischen. De „SCHANDAAL OM VERONICA". Harmonie-theater. Een knappe bankiersdochter op huwbaren leeftijd. Een charmante jongeman, hoofd van een bevriende bankinstelling. Een vader, respec tievelijk schoonvader-in-spe, die even beminnelijk, naïef en op z'n tijd even eigenwijs is als de dochter. De dochter en de jongeman houden van elkaar, zooals te doen gebruike lijk. En dan is daar 't misverstand, zoo wil het de traditie nu eenmaal en de verzoening natuurlijk, waaraan het misverstand zijn be staansrecht ontleent. Maar deze komt eerst aan het slot, opdat de toeschouwer waar voor z'n geld krijgt en vóór de oplossing komt nog kan genieten van een heele reeks dwaze gebeurtenissen. De scheiding ontstaat als de jon geman, die niet weet welke schoon vader hij op 't punt staat te krijgen, zich laat ontvallen, dat van trouwen nog wel niet veel kan komen en dat hij zich eigenlijk alleen een r ij k e vrouw kan permitteeren, omdat zijn zaken noodig gesaneerd dienen te worden Als hij hoort, wie de vader is, is z'n kans verkeken. Al is de bewijsvoering niet geheel en al volledig de dochter meent vol doende reden te hebben om te con- eludeeren, dat het om het geld te doen was en bovendien de vader van haar ongeboren kind aan de feeste lijke familiedisch ter gelegenheid van de verloving publiekelijk z'n congé te geven. Deze laatste laat 't er niet bij zitten en weet tenslotte aan te toonen, dat het niet de bruids schat, maar werkelijk de schat-van- een-bruid geweest is, waar zijn hart naar uitging. Waarna de gelukkige vereeniging van den vader die intussehen grootvader is geworden de dochter en de schoonzoon-in-, hope plaats kan vinden. Gusti Huber speelt de vrouwelijke hoofdrol vlot en overtuigend. Vooraf: Ufa-journaal en een ko misch éénacter, getiteld „De Waak hond". DE BLANKE VROUW VAN DEN MAHARADJAH. Roxy-Theater. Dit interessante filmwerk, vol van de romantiek en de sfeer van het Oosten, zal vanaf hedenavond in het Roxy-Theater worden vertoond. Gisteren kon deze film niet tijdig in het Theater aanwezig zijn. JUD SUSS. Victoria-theater. Nu na een week gedwongen rust de bioscoop-theafers haar deuren weer geopend hebben, hadden wij gisteravond in het Victoria-theater een groot aantal belangstellenden verwacht voor de geprolongeerde film Jud Süss. Dat aantal was even wel niet groot, waarschijnlijk door dat het nog onvoldoende hekend was dat er weer „gedraaid" werd, maar ook (en misschien voorna melijk) door het ongewone tijds stip van aanvang: 6 uur, waaraan het publiek nog eerst moet gewen nen. De film Jud Süss brengt het tijd perk van 1733 tot 1738 van Wür- temberg in beeld en doet den in vloed zien, welken Süss Oppenhei- mer in het landsbestuur wist te veroveren, een rol die hem ten slotte zijn leven kostte Om meer dan één reden verdient deze film gelijk in de aankondiging ge zegd wordt is zij opgebouwd uit historische gegevens de -belang stelling van zeer velen. De regisseur en zijn medewerkers hebben een hooge opvatting van hun taak gehad, wat in de eer ste plaats blijkt uit de schitte rende fotografie, die toont, dat kos ten noch moeiten zijn gespaard. In terieurs en kleeding zijn in één Diergaarde Blijdorp was zulk een oud werk en de Maastunnel was er stellig wel de belangrijkste van. Die Maastunnel is thans in onafgewerk- ten vorm gereed en de toegangswe gen houden met deze ontwikkeling gelijken tred. Heel Rotterdam begint thans in spannende afwachting te leven van het gereed komen van deze groote werken, hetgeen in No vember tegemoet gezien kan wor den. Het zal stellig niet teveel ge zegd zijn, wanneer wij beweren, dat de belangstelling voor de Maastun- nelwerken overal elders weinig min der zal zijn, nu het moment zoo na bij is, dat Neerland's eerste rivier tunnel in gebruik genomen zal kun nen worden. ROTTERDAMMER. Handel ter beurze nog zeer beperkt door de voortdurende onzekerheid. Belangrijke ver ruiming op de geldmarkt inge treden. Jaarverslagen en divi denden weerspiegelen gunstigen gang van zaken in het afgeloopen jaar. Een teleurstelling voor houders van Amerikaansche cer tificaten. Hoewel de zet van de asmogend- heden op den Balkan eenige ver- cuidelijking van de situatie in Zuid-Oost-Europa heeft teweeg ge bracht, kan men op grond hiervan toch bezwaarlijk beweren, dat aan de politieke spanning in het ooste lijk gebied van de Middellandsche Zee nu tevens een einde is geko men. De onzekerheid ten aanzien van de verdere ontwikkeling van de machtsverhoudingen blijft on verminderd voortduren en de beurs heeft dan ook deze week in het toe treden van Bulgarije tot het Drie- Mogendheden-Verbond geen aan leiding kunnen vinden, om meer te ondernemen. Ook deze week heeft de handel ten onzent, zoowel als te Wallstreet, bijwijlen volkomen gestagneerd en de opleving, die af en toe intrad, was bijna steeds aan bijzondere factoren toe te schrijven, die slechts tijdelijk invloed op de markt kon den oefenen. Noch de aanhoudende bevredi gende berichten uit het bedrijfsle ven, noch de op de geldmarkt inge treden ontspanning hebben den beurshandel nieuw leven kunnen inblazen. Wat de geldsituatie betreft, begint het publiek nu toch er langzamer hand van doordrongen te geraken, dat van een inflationistisch verloop van prijzen en aandeelenkoersen, zooals wij dat in den wereldoorlog hebben gezien, thans in de verste verte geen sprake zal zijn. De in flatie-optimisten, die zich in de voor afgaande maanden aan speculatieve aankoopen hadden gewaagd, hebben daarvoor in de meeste gevallen weer kostbaar leergeld moeten betalen. Er is dan ook vooralsnog weinig aanleiding op grond van den voort- durenden schuldaanwas van de Schatkist 'n buitengewone koersbe- weging te verwachten. De behoeften van de Schatkist zijn in de afgeloo pen week inderdaad niet gering ge weest. Het uitstaande schatkistpa pier steeg van f 1025 tot f 1077 mil lioen. Het rechtstreeks bij de Ne- derlandsche Bank geplaatste schat kistpapier is van f 36 tot 126 mil- lioen toegenomen. Ongetwijfeld heeft de verruiming op de geldmarkt steun aan de beurs verleend. Vooral dé sedert Woens dag ingetreden koersstijging meen de men daaraan te moeten toe schrijven, al moet men zich niet voorstellen, dat de verbetering van de stemming met een belangrijke uitbreiding van de omzetten ge paard ging. De mogelijkheid, dat de Staat in een niet ver verwijder de toekomst reeds weer een deel van de, al of niet liquide, midde len van den belegger zal opeischen, remt natuurlijk den kooplust in sterke mate. Overigens hebben de gepubliceer de dividendbesluiten en jaarver slagen allerminst teleurgesteld. De verwachtingen, gewekt door het verleden week reeds door de Twentsche Bank gepubliceerde di vidend van 5% pet. tegen 4% pet. het vorige jaar worden niet be schaamd. De netto winst steeg blijkens het jaarverslag van 2.671.845 in 1939 tot 3.719.258 in' 1940, voornamelijk dank zij de hoo- gere rente-ontvangsten, die in de eerste plaats voortspruiten uit de belangrijke uitbreiding van de ef fectenportefeuille met Overheids- papier. (Alleen het bezit aan schat kistpapier nam reeds toe van 69.39 tot 164.12 millioen). Ook de Friesch-Groningsche en Nederlandsche Hypotheekbank ko men met jaarcijfers voor den dag, die aantoonen, dat de positie van deze grootste gecombineerde Ne derlandsche hypothecaire instellin gen door de oorlogsomstandigheden niet verzwakt is. De gezamenlijke reserves der beide banken bedragen thans 11.83 millioen, terwijl de inge kochte onderpanden evenals het vorige jaar slechts voor 3 op de balans paraisseeren. De behaalde nettowinst van 835.500 (vorig jaar f 924.900) stelt stelt de bank in staat het dividend op de oude hoog te te handhaven. Het door de N.V. „Gemeenschap pelijk Eigendom" Mij. tot Expl. van Woon- eri Winkelhuizen, over 1940 gepubliceerde jaarverslag verstrekt het vertrouwen, dat, met de in 1937 plaats gevonden financieele reorganisatie, de ongunstige perio de definitief is afgesloten. Het ex ploitatiesaldo is sedert 1937 van 209.000 tot 470.000 gestegen, hetgeen nog een vooruitgang van 57.000 ten opzichte van 1939 be teekent. Na afschrijvingen en reserveerin gen resteert een winstsaldo van 222.277 (v.j. 194.444), waaruit op de gewone en preferente aandeelen evenals het vorige jaar 5 wordt uitgekeerd. De gang van zaken in de Neder landsche papierindustrie is blijkens de gepubliceerde dividendbesluiten in het afgeloopen jaar eveneens gun stig geweest. Van Gelder's Papier fabrieken keeren op de gewone aan deelen 10 uit (tegen 8 de Kon. Ned. Papierfabriek verhoogt haar uitkeering tot 14 (v.j. 10 waarbij men in aanmerking moet nemen, dat het kapitaal van eerst genoemde onderneming veel grooter is, zoodat de dividenduitkeering een veel hooger bedrag vergt. Voor de beoordeeling van de Indi sche fondsen hebben zich weinig nieuwe perspectieven voorgedaan. De handelsbesprekingen tusschen Ned. Indische en Japansche instan ties hebben .nog altijd niet tot een definitief resultaat geleid. Wel wordt gemeld, dat deze besprekingen vlot verloopen, doch of men spoedig tot overeenstemming zal komen, is moeilijk te voorspellen. De uitvcer van producten uit Ned. Indië schijnt voornamelijk van de beschikbare scheepsruimte af te hangen. De '•mstandigheid, dat men met den aangekondigden bouw van een tinsmelterij in de Ver. Staten, te exploiteeren door de Billiton, geen haast schijnt te maken, wijst er op, dat er thans voldoende tinvoorraden in het land aanwezig zijn, waaruit woord schitterend en de massa regie wekt bewondering. Het bijprogramma geeft een uit gebreid overzicht van binnen- en buitenlandsch nieuws, waarin o.a. de aandacht trekt de installatie van den nieuwen commissaris van Utrecht, een nieuwe Duitsche ontdekking van een electrisch muziekinstrument; een demonstratie van de Japansche vechtmethode jiu-jitsu door den Ned. kampioen van Nieuwenhuizen; jonge beertje? in de nieuwe moderne Rotterdam- sche diergaarde Blijdorp; winter sport in Noorwegen,en voorts foto's uit ht oorlogsgebeuren. DIE FLEDERMAUS. City-Theater. Johann Strauss' alleraardigste operette is gisteravond na de her opening der bioscopen in het City theater gedraaid en al was het aan tal bezoekers den eersten avond nog niet groot, het zal in de ko mende dagen zeker stijgen want het programma is buitengewoon aardig en vermakelijk. Een beroemde zanger, die de hoofdrol in Die Fledermaus vervult en voor de driehonderdste maal moet optreden valt in den voor avond in slaap en droomt dan het geheele verloop van de operette waarin zijn vrouw, de kamenier was zijn vrouw een die van zijn beste vrienden de hoofdrollen ver vullen. De geschiedenis is zeer amusant. Een geheimzinnige gesluierde da me, een kunstenares die in werke lijkheid kamermeisje is, een rechter die plotseling gevangenis-directeur wordt met Hans Moser als ci pier een Russische prins en een groot aantal knappe en interes sante vrouwen, trekken naast prachtige baletten, costuums en décors sterk de aandacht. Het geheel is een wonderlijke cocktail van menschelijke vreugde en menschelijke dwaasheid, een cocktail waarin de humor op bruist als schuimende champagne. Er wordt in deze operette zeer goed gezongen in solo's, duo's en ko ren van mannen en vrouwen. Het is een genoegen deze film niet al leen te bezien maar ook te beluis teren. Hans Söhnker, Georg Alexander. Harold Paulsen en Lyda Baarooa vertolken de hoofdrollen uitstekend. Vooraf gaat een uitgebreid Ufa- film met de nieuwste oorlogsge beurtenissen en actueele beelden uit het buitenland. men zou mogen afleiden, dat de tin- uitvoer uit Ned. Indië nog niet te wenschen overlaat. Ook v <or de thee schijnen de af zetmogelijkheden nogal mee te val len, te oordeelen naar de vaststelling van het theerestrictiepercentage voor het per 1 April aanvangende nieuwe restrietiejaar op 90 van de stan- daardhoeveelheid. Het verloop van de suikerprijzen is minder bemoedi gend, doch voor petroleum kunnen de vooruitzichten onder de heer- schende omstandigheden, gezien ook het leveringsverdrag, dat met Japan gesloten is, niet anders dan goed worden genoemd. Dat de koers- beweging der Indische fondsen den laatsten tijd niet met dezen over het algemeen gunstigen gang van zaken in overeenstemming is geweest, moet ten deele op rekening van de poli tieke spanning worden geschreven, ten deele ook geweten worden aan het stellig groote en onberekenbare aandeel, hetwelk de Indische fiscus van de winsten zal opslokken. Voor de houders van Amerikaan sche certificaten is het stellig een groote teleurstelling, dat het plan om de gedeclareerde coupons ter beurze te doen verhandelen, althans voorloopig van de baan is. Het plan schijnt op te veel bezwaren van tech- r.ischen aard te zijn afgestuit. Mo ge zulks de aantrekkelijkheid van Amerikaansche waarden voor het oogenblik al verminderen, de om standigheid, dat de Amerikaansche industrie nog altijd op volle toeren draait en behoorlijke winsten af werpt, zal allicht voor hen, dieniet in de noodzakelijkheid verkeeren hun kaspositie te versterken, aan leiding zijn, zich op het tegen woordige betrekkelijk lage koers- peil niet van hun Amerikaansche fondsen te ontdoen. Ook in Wallstreet wordt het koersverloop in steeds sterkere ma te door de groote staatsuitgaven beinvloed, terwijl de aanhoudende Britsche liquidaties een krachtig koersherstel nog altijd verhinderen. Zelfs de aanvaarding van het wets ontwerp tot belastingverlichting, welke de industrieën, die in de eer ste plaats van de bewapening pro- fiteeren, een meevallertje van 100 millioen bezorgt, kon de New York- sche beurs geen nieuw leven in blazen. Terwijl in het algemeen de fi nancieele uitkomsten der Ameri kaansche industrieele onderne mingen, ondanks de opnieuw ver hoogde belastingen, gunstig bij die van het voorafgaande jaar afste ken, stellen de resultaten van de kunstzijde industrie teleur. De North American Rayon boekte een netto winst van 1.78 millioen te gen 2.01 millioen (de explotita- tiewinst werd niet gemeld). Ook de American Bemberg komt ondanks een hoogere bruto-winst 2.95 gen 2,01 millioen (de exploita- lagere winst ad 780.0000 (tegen 1.37 millioen) voor den dag. De lagere netto-winsten houden, be halve met de hoogere belasting, wellicht mede verband met het re serveeren van belangrijke bedragen voor uitbreiding ten behoeve van de bewapening. De jaarverslagen zullen waarschijnlijk meer licht omtrent een en ander verschaffen. Hieronder volgt een 'overzicht van het koersverloop in de afge loopen week. 4 Nederland 1940 II 9897 13/16, 98; 4 Nederland 1941 96 7/8, 97 1/8, 96 15/16; 3314 Nederland 1938 84 13/16. 85 5/16, 84 15/16, 85 1/8; Aku 94 5/8, 87 3/4, 95, 94 3/4; Lever Bros 102, 93%, 101 1/4, 100 3/4; Philips 193%, 194%, 180%, 180, 189 van Gelder's, Papierfabrieken 1.35 140, 140 1/4; Beth. Steel 77%, 78, 751/4, 76 1/4; Kon. Petroleum 214, 216, 203, 214; Amsterdam Rubber 240, 231 241, 238, 244; Holland Amerika Lyn 105 1/4, 99'.. 103, 104; Java China JaDan Lijn 136, 130, 135 h; H. V. A. 389, 373%, 394, 384, 392; Nisu 230, 225, 226; Deli Batavia My 170, 158, 170; Deli My. 216, 197, 211; Senembah 182, 171, 185. Uw drukwerk is uw visitekaartje! Laten wij u helpen dat zoo keurig mogeljjk te maken. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7