DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HET EINDE VAN HET GRENSCONFLICT THAILAND-INDO-CHINA. De havenwerken van Portsmouth aangevallen Britsche vliegtuigen boven West Duitschland. Plaatselijke acties aan het Grieksche front. De vlootbasis van La Voletta gebombardeerd. VbHDUlSlbkilisUS- TIJDEN van 19.38 tot 8.00. op 18.38 onder 7,22. erkracht po- enoemd. inken leert kracht van ns vandaan er zeil moet hebben. En e deze oor- >r haar ver- irdoppervlak j zorgt voor c de conden- t water; zij aardrijk, en zich vullen aks, in zijn boven naar geschapene rug naar zijn vigen kring schoepenrad ia veel om- s huizen der L van een er op aar- itreedt, te- onne-ener- automo- ïes zoowel lichaams et groeien tuin, de ci- en de inkt wordt ge- wij aan de staat is ons nate toe te wij van haar fiteeren. En, il nog mil- zijn, geluk- is echter, of opgehoopte s niet binnen zijn opge- ral 4at het ienvoorraden, ironnen zijn gedoemd, al :r nog niet wanneer dat r vragen, die aan een ko- de mensch ader kolen in olie en olie- ;otanks. Wat eds: de tech- ongetwijfeld >ssingen voor ie vraagstuk- 't zich thans mogelijk zal i te putten gen van de fin geweldige apgehoopt; of ijn direct het te zetten, ntzaglijk veel rijk der na- at voor niets, ijn we tegen rover, dat we atoom-ener- te temmen, het geval is, rloopig geen i. En zoolang srgie! KORT in Zuid-Sla- Dr het stijgen de Wojwo- omingen ne- omvang aan. richten staat :ten weide en 1.397 huizen 14 gebouwen ernstig scha- dsche dokters ïgen 15 Jood- tsen te Rome, d van de ras- chrapt waren, n blijven be- /ervolging in- eluk in ChigL laatste be- lorwegongeluk era, een klein e Chileenscbe iet leven ge- 60 personen rare verwon- tusschen Thai- J.N.B.) - Van- Ledig overeen- chen de dele ct Fransch In- ansche bemid- eling van het brand. (D.N. en van een te Brockton rorden doordat naar beneden •lieden ondei andweerlieden worden er nog waar gewond hadden enkele 1 uitbrak, de uropa vertrok- ■sident van de d, Harriman, tzant van Roo- zorgen vooi everanties aan net het Clip- i vertrokken. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, pftgiro 37060. Telei. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 60. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Woensdag 12 Maart 1941 Overeenkomst van Tokio plechtig onderteekend. Tokio, 11 Maart. (D.N.B.) De overeenkomst tot regeling van het grensconflict tusschen Thailand en Indo-China is Dinsdagmiddag in de ambtswoning van minister-president Konoje plechtig onderteekend. Communiqué over de vredes conferentie. Tokio, 11 Maart. (D.N.B.) Als be sluit" van de vredesconferentie van Tokio heeft de voorlichtingsdienst der regeering een communiqué uit gegeven, waarin eerst in het kort op het verloop van de op 7 Februari geopende conferentie wordt inge gaan. Het op 24 Februari van Japan- sche zijde voorgelegde laatste be middelingsvoorstel is tenslotte met kleine wijzigingen aangenomen en slechts geraakt op zijn noordweste lijke punt. Alle afgestane gebieden worden gedemilitariseerde zones, waarin staatsburgers van Frankrijk en Fransch Indo-China gelijke rechten en plichten genieten als Thailanders Thailand verplicht zich de graven van het koningshuis van Loeang- Frabang die in het afgestane gebied liggen, te beschermen en in stand te houden. In een andere paragraaf wordt de grens vastgesteld in de rivier de Mekong, waarbij bepaald wordt, dat de beide eilanden Khong en Khone, onder souvereiniteit van Thailand, gemeenschappelijk door Frankrijk en Thailand bestuurd wor den. In verband met de onderteekening van de overeenkomst heeft een brief- hedenmiddag onderteekend. Vervol-^ wisseling plaats gevonden tusschen gens geeft het communiqué de hoofd punten weer van het door beide par tijen aangenomen voorstel, volgens hetwelk Frankrijk aan Thailand zal afstaan het gebied van Paklay, zoo als nader bepaald in artikel 2 van de overeenkomst tusschen Frankrijk en Siam van Februari 1904, alsmede ge bieden in noordwestelijk, westelijk en zuidwestelijk Cambodja, zooals zij ongeveer door Siam zijn afge staan in 1904 en 1907. Het groote meer wordt door de nieuwe grens Japan eenerzijds en Frankrijk en Thailand anderzijds, waaruit* blijkt, dat een overeenkomst bereikt is ter handhaving van den vrede in Oost Azië, alsmede voor een nauwere samenwerking tusschen de drie lan den, en dat Japan het definitieve karakter van deze overeenkomst ga randeert. Behalve dat de overeen komst bevorderlijk is voor de rust in Oost-Azië, draagt zij bij tot het her stel van de nagestreefde nieuwe ordening en rust in de wereld. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 11 Maart (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Het luchtwapen heeft den strijd tegen Gr.-Britannië overal met suc ces voortgezet. Sterke formaties ge vechtsvliegtuigen deden vannacht aanvallen op de havenwerken van Porthsmouth. De aanvallen duurden verscheidene uren. Door hevige ont ploffingen en groote branden ont stonden in de haven en op de wer ven zware verwoestingen. In het zee gebied voor de Britsche Zuidoost kust en voor het Kanaal van Bristol bombardeerde het luchtwapen ver scheidene koopvaardijschepen en' be schadigde twee vrachtschepen ^ern stig. Bij een aanval op het vliegveld Hawkings werden hangars en schuil plaatsen vernield. De vernietiging van verscheidene op den beganen giond staande vliegtuigen is zoo goed als zeker. Formaties van het Duitsche lucht wapen deden op het eiland Malta herhaalde aanvallen op de haven van La Valetta en het vliegveld Lucca. Bommen van middelbaar en zwaar kaliber richtten groote verwoestin gen aan. In Noord-Afrika werden bij Age- dabia Britsche troepenconcentraties en gemotoriseerde colonnes doeltref fend met bommen bestreden en wer den verscheidene pantserwagens en andere voertuigen verwoest en be schadigd. De vijand wierp vannacht bom men op een stad in West-Duitsch- land. Er werden geen militaire doe len getroffen. Daarentegen werden wel woonhuizen en een ziekenhuis zwaar beschadigd en werden eenige burgers gedood of gewond. De aanval op Portsmouth. Berlijn, 11 Maart (D.N.B.) De aan val van sterke Duitsche 'geveehtsfor maties in den nacht van 10 op 11 Maart op de Britsche oorlogshaven Portsmouth geschiedde, naar het D.N.B. verneemt, met goed uitzicht op de aarde. Dientengevolge konden zeer vele succesvolle treffers ge plaatst worden in de havens. De be manningen van de vliegtuigen kon den een zeer grooten brand en tal rijke groote en kleine branden waar nemen. Mislukking van Engelschen aanval. Berlijn, 11 Maart (D.N.B.) Een aanval van de R.A.F. op de kanaal haven Boulogne op 10 Maart is door de Engelschen terstond afgebroken, toen de Duitsche jagers onmiddellijk tot den afweer overgingen. Niet al leen de gevechtsvliegtuigen, maar ook de jagers, die de bommenwer pers escorteerden, zwenkten bij het opduiken van de Duitsche jagers da delijk weg en onttrokken zich aan den strijd dpor een snelle retour vlucht over het Kanaal. De Duitsche jagers slaagden er in een Engelsch gevechtsvliegtuig van het type Whit ley op de vlucht aan te houden en in een luchtgevecht neer te schieten. Birmingham aangevallen. Berlijn, 12 Maart (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben afdee- lingen Duitsche gevechtsvliegers in den afgeloopen nacht voor den oor log belangrijke objecten te Birming ham en in een havenstad aan de Zuidkust van Engeland met goed ge volg aangevallen. Men' nam veie branden en ontploffingen waar. Britsche vliegtuigen boven Noord-Duitschland. Berlijn, 12 Maart (D.N.B.) In de vroege ochtenduren heeft de Brit sche luchtmacht, naar' het D.N.B verneemt, een aanval op een stad in Noord-Duitschland ondernomen. De Engelschen konden tengevolge van het Duitsche afweervuur hun bom men niet richten. Slechts in de woonwijken werden eenige huizen beschadigd; militaire schade is niet toegebracht. Eenige menschen zijn om het leven gekomen, verscheidene gewond. Engelsch schip getorpedeerd. 'Philadelphia, 12 Maart (D.N.B.) Hier is een deel der bemanning van het Britsche vrachtschip Marslaw aangekomen. De mannen vertelden, dat hom schip, dat op weg was van Liverpool naar Zuid-Amerika, op 23 Febr. 600 mijl van de Iersche kust getorpedeerd was. Luchtalarm in het gebied van het Suezkanaal. Beiroet, 11 Maart (D.N.B.) Naar uit Caïro wordt gemeld, is in een officieel rapport van het Egyptische ministerie van binnenlandsche za ken medegedeeld, dat vanochtend vroeg in het gebied van het Suezka naal luchtalarm is gegeven. Tijdens dit alarm werden eenige bommen neergeworpen. Italiaansch legerbericht. Ei'gens in Italië, 11 Maart (StefanO Het 277ste legerbericht luidt ais volgt: „Aan het Grieksche front bedrij- igheid van verkenningsafdeelingen in den sector van het negende leger, activiteit der artillerie en plaatse lijke infanteriegevechten in den sector van het elfde leger. Onze vliegtuigen hebben de vloot basis La Valetta op Malta gebom bardeerd. Vliegtuigen van het Duit sche vliegercorps hebben bij een aanval in scheervlucht op een basis op Malta twee groote watervlieg tuigen ernstig beschadigd. In Noord-Afrika is een nieuwe vijandelijke aanval op Dzjaraboeb afgeslagen. Duitsche vliegtuigen heb ben in Cyrenaica scheervlucht een aanval gedaan op een aantal vijan delijke pantserwagens en auto's, die in brand geraakten. Onze jagers heb ben een Blenheim neergeschoten. In Oost-Afrika levendige bedrij vigheid onzer verkenningsafdeelin gen aan het Noordelijk front. Onze luchtmacht heeft in scheervlucht een aanval gedaan op een Sterke Brit sche autocolonne. Op ongeveer 30 voertuigen werden getroffen en ge raakten in brand. Vijandelijke vlieg tuigen, die een aanval op een onzer luchtbases trachtte te doen, werden door onze jagers aangevallen en op de vlucht gedreven, waarbij een Blenheim-toestel werd neergescho. ten." YVEYGAND TE ALGIERS. Tanger, 11 Maart (D.N.B.) Gene raai Weygand is uit Vichy te Algiers aangekomen. Hij verklaarde, dat hij te Vichy volkomen solidariteit der Fransche regeering met het streven van Noord-Afrika geconstateerd heeft. De Fransche regeering en maarschalk Pétain zijn vastbesloten, het Fransche koloniale rijk het koste wat het wil tegen alle aan vallen te verdedigen. De eenheid tusschen het moederland en Noord- Afrika zal daardoor worden onder streept, dat enkele vooraanstaande Mohammedaansche persoonlijkheden in den Franschen nationalen raad worden benoemd. Hiermede wil Frankrijk bewijzen, dat de geest van loyaliteit tusschen het moederland en het imperium ongebroken is. Te vens is het de belooning voor den trouw der koloniën aan Frankrijk. Deze trouw is nooit in twijfel getrok ken. EEN REDE VAN MINISTER KNOX. New York, 11 Maart (D.N.B.) De Amerikaansche minister van marine, Knox, heeft te New Orleans een rede gehouden, waarin hij, volgens Uni ted Press, het volgende verklaarde: Na aanvaarding van de wet tot hulp verleening aan Engeland, moet elke Amerikaan aan de uitvoering van deze wet medewerken. Deze wet be- teekent den eersten opbouwenden stap ter warborging van den vrede voor Amerika, ingeval het nog mo gelijk zou zijn, vrede en veiligheid voor de Vereenigde Staten te ver zekeren. De minister noemde het noodzakelijk, de vloot en de lucht macht van de Vereenigde Staten tot de sterkste ter wereld te maken, en ook een groot landleger op te stellen. Persoonlijk gelooft hij, dat de Ver eenigde Staten „zeer zorgelijke tij den tegemoet gaan" en dat de toe stand als „zeer critiek" beschouwd moet worden. INTERVIEW MET DEN HERTOG VAN WINDSOR. New-York, 11 Maart (D.N.B.) .In een interview zou de hertog van Windsor verklaard hebben: Wanneer de Vereenigde Staten Engeland wer kelijk willen helpen, moeten zij En geland goud ter beschikking stellen, dat dringend nodig is. Op de vraag, cf de gelden ooit terugbetaald zouden worden, antwoordde de hertog: Mis schien niet, een vriend leent men geen geld, men schenkt het hem, wanneer hij het onvoorwaardelijk noodig heeft, en Engeand heeft thans geld noodig. MOND- EN KLAUWZEER IN IERLAND. Dublin, 11 Maart (D.N.B.) In een officieele mededeeling wordt de mond- en klauwzeerepidemie in Ier land de ergste genoemd, die sedert een eeuw is voorgekomen. Tot dus ver moesten ruim 3.800 stuks vee af geslacht worden. In enkele deelen des lands heeft de regeering de epi demie onder de knie. In het Noorden des lands en in de stad Dublin breidt zij zich echter nog uit. Men vreest de ergste gevolgen voor de Iersche vleeschvoorziening. MATSOEOKA NAAR EUROPA. Berlijn, 11 Maart (A.N.P.) Het na- tionaal-socialistische Duitschland en het fascistische Italië verwelkomen in hartelijke kameraadschap den mi nister van buitenlandsche zaken van het bevriende en verbonden Japan. Matsoeoka is de eerste minister van Japan, die sinds de vredesonderhan delingen van Portsmouth in 1905 als actief minister van buitenlandsche zaken weer met een officieele op dracht een buitenlandsche regeering bezoekt. De Duitsche bladen over het bezoek. Berlijn, 11 Maart (D.N.B.) De Duitsche bladen wijden in hartelij ken toon gestelde artikelen aan het a.s. bezoek van Matsoeoka, waarin de gemeenschappelijke doelstellin gen van de mogendheden van het driemogendhedenpact werden gebracht. Niet een politieke conjunctuur, doch een belangengemeenschap, de zelfde vijanden in dezen tijd en de zelfde opgaven in de toekomst heb ben de drie mogendheden tot elkaar gebracht. Vastbesloten heeft Japan, zoo schrijft de „Angriff" zich aan de zijde van Duitschland en Italië ge schaard, zoodat thans het pact van deze drie mogendheden de uitdruk king is van een gemeenschappelijk front der levenskrachtigste volken van Europa en het Verre Oosten te gen de Britsche wereldheerschappij naar voren LEEN- EN PACHTWET AANGENOMEN. New-York, 11 Maart (D.N.B.) Het Huis van Afgevaardigden heeft de wet tot hulpverleening definitief aangenomen met 317 tegen 71 stem men. Het Huis stemde heden over de toevoegingen van den Senaat. Nu deze toevoegingen zijn goedgekeurd, is de wet door beide Huizen van het congres aangenomen en wordt zij van kracht, zoodra Roosevelt haar heeft onderteekend. Roosevelt onderteekent de hulpwet. Nader wordt uit Washington ge meld: President Roosevelt heeft de wet tot hulpverleening aan Enge land zoodra deze hem door het con gres -was toegezonden onderteekend. De wet is daarmede van kracht ge worden. De plannen van Roosevelt. New-York, 11 Maart (D.N.B.) Pre sident Roosevelt heeft, naar Associa ted Press meldt, Dinsdag in een con ferentie van de voorzitters der cre- dietcommissies van het congres me degedeeld, dat hij voornemens is, het congres te verzoeken, 7 milliard dol lar toe te staan voor de uitvoering van het program tot hulpverleening aan Engeland. De voorzitter van de credietcom- missie van den Senaat, Glass, heeft na deze conferentie verklaard, dat Roosevelt het totale bedrag contant zal verlangen. Senator Byrnes heeft desgevraagd verklaard, dat de 7 milliard gedacht zijn als totaal voor den geldigheids duur van de wet en dat hierin ook begrepen zijn de 1.3 milliard voor de onmiddellijke levering van aanwe zige voorraden. Zeven milliard is het grootste be drag, dat het Amerikaansche con gres in vredestijd ooit te voteeren heeft gehad. BOMONTPLOFFING IN HOTEL TE ISTANBOEL. Istanboel, 11 Maart (D.N.B.) Dins dagavond is in de benedenvertrek ken van het hotel Pera-Palast te Istanboel een helsche machine ont ploft, als gevolg waarvan het ge bouw ernstige schade kreeg. D: brand, die ontstond, is intusschen door de brandweer gebluscht. Naar men tot dusver heeft kunnen vast stellen, zouden eenige personen ge dood en gewond zijn. Een tramrij tuig, dat ten tijde van de ontplof fing voorbij het hotel reed, werd eveneens zwaar beschadigd. Den laatsten tijd hebben de Engel schen bij voorkeur in dit hotel ge woond. Ook enkele der Engelsche di plomaten, die dezer dagen uit Bul garije hier zijn aangekomen, hebben in dit hotel hun intrek genomen. Bovendien verblijft er een aantal Engelschen, die uit Roemenië geko men zijn. TUINEN BIJ PARIJS WORDEN PRODUCTIEF GEMAAKT. Parijs, 12 Maart (D.N.B.) Een ter rein van 400 ha in de omgeving van Parijs wordt in cultuur gebracht opdat het in het voorjaar ter be schikking kan worden gesteld van gpzinnen, die er groenten en andere land- en tuinbouwproducten op kun nen verbouwen. Sedert twee maan den wei-ken 4500 arbeiders aan deze tuinen. VEERBOOT OP DE LOIRE OMGESLAGEN. Parijs, 11 Maart (D.N.B.) Op de Loire nabij Oudon is bij het aanbre ken van den dag een veerboot tegen de overblijfselen van een opgeblazen bruggepijler opgevaren' en lek gesla gen. Het vaartuig sloeg om en de acht personen, die zich aan boord bevonden, zijn ondanks dc onmiddel lijk ondernomen reddingspogingen allen verdronken. DE WET OP DE FRANSCHE NATIONALITEIT. Vichy, 11 Maart (D.N.B.) Het Journal Officiel publiceert een de creet, dat een aanvulling vormt op de wet van 10 September 1940 over het vervallen verklaren van de Fransche nationaliteit van die per sonen, die de overzeesche bezittin gen verlaten. Deze wet is thans ook van toepassing op die Franschen, die zich zonder toestemming der regee ring naar een dissidente zone bege ven hebben. Het decreet is te be schouwen als een nieuwe maatregel van de Fransche regeering tegen de aanhangers van de Gaulle in de Fransche koloniën. VERKLARING VAN HULL. Washington, 12 Maart (D.N.B.) De minister van buitenlandsche zaken, Huil, heeft naar aanleiding van een vraag op de persconferentie ver klaard, dat de regeering nooit ern stig heeft overwogen, van Ierland steunpunten te verkrijgen en die op grond van de leen- en pachtwet ter beschikking van Engeland te stel len. Men vroeg den minister ook, of de regeering bij de Britsche regee ring tusschenbeide zou komen in verband met de levensmiddelenblok kade tegen Frankrijk. Huil ant woordde daarop, dat zijn standpunt genoegzaam bekend is. Het is steeds zijn politiek geweest, overal in de wereld ellende en nood te helpen le nigen, en steeds weer tracht hij een weg te vinden om deze taak te kun nen vervuilen. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 12 Maart Volle maan 13 Maart. DOODENMIS VOOR EX-KONING ALFONSO TE PARUS. Parijs, 11 Maart (D.N.B.) De aarts bisschop van Parijs, kardinaal Su- hard, heeft vanmorgen in de Spaan- sche katholieke kerk te Parijs een doodenmis voor wijlen ex-koning Alfonso gecelebreerd. Tot degenen, die den dienst bijwoonden, behoor den de Duitsche ambassadeur Abesz, Pierre Laval, de Spaansche ambas sadeur graaf Peretti de la Roque en de Fransche ambassadeur graaf de Clauzel. BRAND IN ARGENTIJNSCH MUNITIEDEPOT. Buenos Aires, 11 Maart (D.N.B.) In het munitiedepot van het eerste regiment artillerie, gelegen in een buitenwijk van de stad Ciudadela (provincie Buenos Aires), is door tot dusver onopgehelderde oorzaak een brand uitgebroken, die op verschil lende andere depots oversloeg en deze tot ontploffing bracht. Hoewel alle beschikbare blusschingsmate- riaal terstond optrad, heeft men den brand tot dusver niet kunnen beper ken en men vreest derhalve, dat hij op het groote depot van de opslag plaats zal overslaan. De autoriteiten hebben reeds een uitgesti'ekt gebied rondom den vuurhaard afgezet en ontruiming van de huizen in de om geving gelast. Deze brand is de derde, die bin nen enkele weken de provincie Bue nos Aires teistqrt. Zooals men weet, is den laatsten tijd de intendance van het ministerie van oorlog en de koepel van het stadhuis van Buenos Aires een prooi der vlammen gewor den. Te Ciudadela heerscht onder de bevolking groote dpwinding, daar de stad zelf door een ontploffing van het groote depot van de munitie opslagplaats aanzienlijke schade, zou lijden. THAILANDS PREMIER IS VERHEUGD. Bangkok, 11 Maart (Domei). Met blijde stem heeft de premier van Thailand, Loeang Bipoel, vanmiddag om twee uur per radio het geheele volk onmiddellijk na ontvangst van het officieele bericht omtrent de on derteekening van het verdrag tus schen zijn land en Frankrijk de her krijging van de verloren gebieden kond gedaan. Hij wees op de recht vaardigheid en fairness van de Ja- pansche regeering, betoond op de be middelingsconferentie, en gaf uiting aan zijn diepgevoelden dank jegens déze regeering wegens de succes volle beëindiging van het grensge schil. ENGELSCHEN GERED. Berlijn, 11 Maart (D.N.B.) Bij den overval van Duitsche snelbooten op Engelsche konvooien hebben enkele Duitsche booten twintig schipbreu kelingen van tot zinken gebrachte Engelsche schepen gered. Deze red dingsactie temidden van het strijd gewoel werd door de bemanning van de Duitsche snelbooten ondanks zwaren zeegang en aanhoudende hevige beschieting door Engelsche torpedojagers met gevaar voor eigen leven volbracht. DROEVIG ONGELUK. Boedapest, 11 Maart (D.N.B.) In een school in Kleinpest, een voor stadje van Boedapest, heeft zich Dinsdagochtend een zeer droevig ongeluk voorgedaan, waarbij drie kinderen gedood eii zes zwaar ge wond werden. Op weg naar school vond een achtjarig knaapje een pakje, waarin zich een uit een leeg conservenblikje vervaardigde helsche machine be vond. De kinderen probeerden in de school het blikje open te krijgen. De helsche machine kwam hierdoor tot ontploffing, waardoor in het school gebouw zware verwoestingen wer den aangericht, en waardoor zooals boven gemeld, drie kinderen werden gedood. Er wordt op het oogenblik een onderzoek ingesteld naar de her komst van deze helsche machine. Het was een handgranaat. Boedapest, 11 Maart (D.N.B.) Uit het onderzoek der politie naar het ontploffingsongeluk in een school te Kleinpest is gebleken, dat de nood lottige explosie niet door een helsche machine, maar door een handgranaat veroorzaakt is. De verklaring van een getuige, die beweerde te hebben gezien, dat het naderhand ontplofte voorwerp door een vreemde aan het ongelukkige jongetje gegeven was. is onjuist gebleken. Turksche parlement bijeen. (D. N.B.) - Naar Radio-Ankara meldt, heeft de minister-president het par lement in de heden gehouden verga dering een uiteenzetting gegeven van de gebeurtenissen der laatste twee maanden. Galavoorstelling der Spaansche hofrijschool te Weenen. (A.N.P.) - Binnen het kader der feestelijk heden, te houden naar aanleiding van de veertigste Weensche voor- jaarsbeurs, vond gister in de Spaan sche hofrijschool een galavoorstel ling plaats. Konoje vervangt Matsoeoka tij dens diens afwezigheid. (D.N.B.) - Tijdens de reis van Matsoeoka -naar Europa, zal de minister-president, prins Konoje, de zaken van het de partement van buitenlandsche zaken behandelen. Men verwacht, dat Mat soeoka omstreeks 20 April weer naar Tokio zal terugkeeren. Kardinaal Schutte overleden. (D.N.B.) - De aartsbisschop van Keulen, Schulte, is vannacht aan een hartverlamming gestorven, kardinaal Schulte was 68 jaar oud. Matsoeoka in de eerste dagen van April te Rome. (D.N.B.) - In een officieel communiqué over de komende reis van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, naar Europa wordt ge zegd, dat Matsoeoka de eerste dagen van April te Rome zal aankomen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1