nUENLIJST ÏEXTIEL- GOEDEREN STAD EN OMGEVING Rampspoed. AGENDA DE SPELBREKER LAND- EN TUINBOUW voor EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Donderdag. i EXAMENS VEREENIGING TER VEREDELING VAN HET AMBACHT ÜTRECHT. Het bestuur der vereeniging ter veredeling van het ambacht brengt ter kennis van de toekomstige can didates dat het in het voornemen ligt, om, indien daarvoor voldoen de animo blijkt te bestaan, de examens voor gezel en meester in de vakken timmerman, meubelVna- ken, plaat- en smidsbankwerken (burgersmederij), vuurwerken (burgersmederij), constructie bank- werken (voor personen werkzaam in fabriek), huisschilderen, metse len, machinebankwerken, machine- draaien, lood- en zinkwerken, mo delmaken, steenhouwen en auto- monteeren (het laatste vak in sa menwerking met de C. C. A. B.) in de week van 28 Juli t.m. 2 Aug 1941 te Utrecht te doen afnemen. In het bijzonder wordt onder de aandacht gebracht, dat, in verband met de instelling van een vesti gingsexamen voor het huisschil dersambacht, voor het meester- examen in dit vak geen nieuwe candidaten meer worden toegela ten. Zij, die het eerste gedeelte van dit examen hebben gedaan, kun nen zich echter thans voor het tweede deel opgeven. TOONEEL IN 'T GULDEN VLIES. Een successtuk van Henk Bakker. Zondagavond wordt in het Gulden Vlies een enkele ^voorstelling gege ven van „Betje regeert", het stuk van Henk Bakker, dat indertijd door het spel van wijlen mevr. de Boervan Rijk tot zoo'n groot suc ces is geworden. Velen zullen dit alleraardigste stuk gaarne eens van het beroepstooneel zien en wij zul len dan ook zeker Zondagavond kunnen genieten van de opvoering door het ensemble van Rika Hopper te geven. Zij zelf zal de hoofdrol vervullen en deze zeker tot een even groot succes maken als haar overleden voorgangster dit deed. De overige medespelenden garandeeren een uitstekende voorstelling. Wij noemen o. a. Annie Follender, Cor Dommelshuyzen en Daan van Olle- fen. Ook deze voorstelling begint om half acht. GEEN VRAAG NAAR UIEN. De afname van uien voor export is thans aan de veiling te Broek op Langendijk niet groot. Woensdagmorgen werd medege deeld dat geen bestellingen voor uien aanwezig waren. Ook -het binnenland toont weinig belang stelling voor de uien. Men zal alles doen om ze toch weg te werken. VRUCHTBARE-GEIT. Op de boerderij van den heer Helder aan den Laanweg te Stom- petoren schonk de geit aan vier kinderen het leven. Dit is reeds de derde keer dat zij vier levende jon gen ter wereld brengt, iets wat zeldzaam is. schuld blijft bestaan, want voor ons, r.ationaal-socialisten, die strijden voor de verwerkelijking van onze idee, heeft niet de meer of minder actieve onverschilligheid van een meerderheid beteekenis, maar wei de van haat en vernietigingswil ver vulde handelwijze dergenen, die voor deze meerderheid optreden. Met allen nadruk wijs ik op dit ver schijnsel. Het heeft den schijn, alsof thans weer een schaar verblinde, on verantwoordelijke stokers en schreeuwers de meening van. het Ne- derlandsche volk wil vormen en vertegenwoordigen. Als de Neder landers zich dat laten welgevallen, zullen zij ten slotte nogmaals in hun geheel de gevolgen van een derge lijk optreden krijgen te dragen. Ais in een duel op leven en dood iemand er bij staat, die door schampere en ook van haat vervulde opmerkingen zijn afkeer jegens één der strijden den tot uiting brengt, dan mag deze belangstellende toeschouwer zich niet verbazen, als deze strijder op het oogenblik, waarop hij daartoe gelegenheid en armslag heeft, dezen geïnteresseerden toeschouwer van het terrein van den strijd doet ver dwijnen. Want het hoogste gebod, namelijk te zorgen voor het bestaan van het eigen volk, geeft ook de verplichting kansen op gevaar te doen verdwijnen, die uit de aan wezigheid van een zoo onneutralen waarnemer kunnen voortvloeien. Dit geldt ook voor dezen strijd om het bestaan van het Duitsche volk, nog afgezien daarvan, dat wij de tast bare bewijzen in handen hebben, dat onze vijanden zich bij hun plannen geenszins meer door de neutraliteit van Nederland gebonden achtten en op Nederlandschen bodem doode- lijke samenzweringen tegen den F'ührer en het Duitsche Rij"k pleeg den en dat leidende persoonlijk- beden in Nederland bewust bij dit streven tomezien en daaraan hun inc." mg hebben verleend. Dappere vrouwen. Men schrijft ons uit Heerhugo- waard: De verhalen, alle op hetzelfde stramien geborduurd, hebben alle een zelfde schering, als is dan de in slag verschillend. Gierend of fluitend kwam het pro jectiel, dan ontzetting en schrik. Min of meer in de nabijheid of soms wel in het eigen huis kwam het neer. Maar allen, die zijn gevlucht, ge grepen door den angst voor nog meer dergelijke gebeurtenissen, zijn er levend afgekomen. Sommigen met him geheelen inboedel, anderen met een deel daarvan en weer ande ren met niets dan hetgeen zjj om of aan het lijf hadden. Ergens anders hebben ze woon ge zocht, meestal veel primitiever dan ze in hun stad gewend waren. In af gekeurde woningen zijn ze getrok ken, in koolschuren, in bergplaatsen; velen vonden woongelegenheid in de groote kippenhokken, waarin voorheen het piepkuikenbedrijf werd uitgeoefend. Alleen al de gedachte aan terug trekken naar de plaats, waar ze vreesden, dat opnieuw de verschrik king zou komen,* bezorgde hen rillin gen. Met een gevoel van veilig te zijn doorstonden ze de verschrikkin gen, die deze winter hen in hun pri mitieve woongelegenheden bezorg de. In duisternis en ontij trokken de mannen des morgens vroeg er op uit en kwamen terug, als alweer een nieuwe nacht zijn zwarte kleed over de aarde had getrokken. Ondertusschen sleepten en zwoeg den de vrouwen fnet emmers water, die ze hier en daar uit de dichtstbij- staande woningen haalden. Zoo goed en kwaad mogelijk deden ze in de kleine ruimten de wasch en al wat des huishoudens is, vochten ze soms tegen rook en de gevolgen van be perkte en ongeriefelijke woonruim ten, verpleegden ze de zieke kinde ren, dekten deze des nachts toe met alles wat voor de hand lag en maar redelijkerwijs als dekking dienst kon doen. Ze hielden zich dapper en groot voor het gezin, verdroegen al deze dingen terwille van dat ge voel van veiligheid, dat ze in de ruime koude en wind-aanbrengende vlakte rondom zich voelden. Den langen winter kwamen ze door. Maart toonde weer ééns een enkelen dag een zonnetje, dat schoonmaakgevoelens bij hen wak ker riep. En vol blijde kracht, dat zon en lente, die hun taak zooveei lichter zouden maken, kwamen, sjouwden ze de bullen, die zoo heel erg hard wel eens wat uitluchten noodig hadden, naar buiten. Het voorjaar toch hangt in de lucht en het voorjaar brengt blijde hoop en nieuwe verwachting. Verwachting naar mooie zonnige dagen, waarop de kleinen in een luw hoekje zullen gebracht worden, weg uit de kleine benauwde ruimte, waar ze den hee- len winter doorbrachten. Die mooie zonnige dagen brachten ook wel teleurstelling. We hoorden van een familie, waar de muizen de beste bullen hadden aangetast. Van een splinternieuw pak bleken de re vers totaal afgeknaagd en toen een zoo goed als nieuwe jas naar buiten werd gedragen, bleek een deel van den rug er totaal uitgevreten. Het ongedierte in de kippenschu- ren, dat anders in voer zijn levens onderhoud zoekt, bleek gebleven te zijn. Maar de mannen gaan iederen dag naar den trein. Straks zullen ze gaar als het licht is; terugkomen doen ze thans al bij licht. En de vrouwen, de vrouwen van den kleinen man, blijven sjouwen. Met emmers water, dikwijls langs een smerig kleverig pad met klom pen aan de voeten, die in het stads leven nooit anders gekend hebben dan schoenen, met de wasch, die er gens bij buren aan de lijn gedroogd mag worden. Met de heele rist van ongekende moeilijkheden, die een stadsmensch onwillekeurig te ver werken krijgt, als hij zich aan de omstandigheden van het niet zoo ge civiliseerde buitenleven moet aan passen. Maar ze slaan er zich doorheen. Ze voelen zich immers veilig met hun gezin, al zijn ze iederen dag weer opnieuw blij als vader weer goed ei wel met den avondtrein is thuisge komen. Kleine, dappere vrouwen, een woord van stille hulde! DE STIERENKEURING. De provinciale commissie tot be vordering van de rundveefokkerij in Noordholland heeft het werkplan voor 1941 bekend gemr.akt. De centrale stierenkeuring wordt 18 Apiil te 9 uur in den Bergerhout te Alkmaar gehouden. In verband met de benzine- schaarschte heeft de commissie voor dit jaar slechts 43 keuringsplaatsen aangewezen. Aan de eigenaars van stieren wordt de keuze van de keu- ringsplaats gelaten De keuringen zijn geregeld in overleg mét het Nr- derlandsche Rr.ndvei Stamboek. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur. hoofdn. Jud Süss (rom.); hoofdtollen Ferdinand Marian, Heinrich George, Kristina Söderbaum, Weruer Kraus e.a. Toe gang bovei 18 jaar. (Geprolongeerd) Roxy-theater, 7 uur, hoofdnummer De blanke vrouw van den maha- radja (rom.); hoofdrollen Isa Miran da, Gustav Diessl en Attila Hörbiger. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7 uur, hoofdnummer Die Fledermaus (operette); hoofd rollen Lida Baarova en Hans Söhn- ker. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 13 Maart. 8 uur, Harmonie, voor de Volks universiteit en de vereeniging Oost en West; vertooning film Tanah Sabrang. Zaterdag 15 Maart. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, het levende poppentheater. De voorkeuringen worden als voigi gehouden: 17 Maart Texel; 18 Maart Hem en Binnenwijzend; 19 Maart Assendelft en Zaandam; 21 Maar! Schagerbrug en St. Maartenvlotbiug; 22 Maart Midden-Beemster en Oo~t- huizen; 24 Maart Wieringerwaard en Juiianadorp; 25 Maart Hoorn tn Oostwoud; 26 Maart Twisk en Hau- wert; 27 Maart Opmeer en Nieuwe Niedorp; 28 Maart Schagen; 29 Maart Wieringen en Slootdorp; 31 Maart Heerhugowaard; 1 April Alk maar en Schoorl; 2 April Spierdijk en Zuid- en Noordschermeer; 3 April Purmerend, Ilpendam en Zuider dorp. Deze keuringen worden gehouden ten behoeve van de Centrale Stie renkeuring in combinatie met de keuringen van het Stierenreglement. Van 5 tot en met 12 April worden daarna nog, uitsluitend van het Stierenreglement Noordholland in het zuidelijk deel van Noordholland. Enkhuizen en Andijk keuringen ge houden. A. ROLAND HOLST OVER EIGEN WERK. Lezing voor Oefening Kweekt Kennis. Wij lezen in „Het Vaderland": Buiten zijn gedichten en proza om, laat de dichter A. Roland Holst te Bergen weinig van zich hooren. Zoo is het twaalf jaar geleden, als wij goed zijn ingelicht, dat hij een lezing hield. Toen de heer Roland Holst Zaterdagmiddag in Diligentia voor het Letterkundig Genootschap Oefening Kweekt Kennis over zijn eigen werk sprak, kon hij waarne men, dat de belangstelling voor zijn werk niet evenredig is aan de be langstelling, die hijzelf aan den dag legt om in het openbaar het woord te voeren. Een buitengewoon groot aantal toehoorders vulde de zaal en bracht aan het eind van de lezing den spreker staande een ware ova tie. Onder de luisteraars bevond zich een groot aantal letterkundigen en beeldende kunstenaars, zoo zagen wij den voorzitter van den Haag- schen Kunstkring, arch. A. H. We- geriff, den arch. Jan Wils, ir. Hein von Essen, den uitgever A. A. M. Stols, de schrijvers H. van Loon, Jac. Bloem, W. Hussem, Nes Ter gast en mevrouw Clara Eggink, Fen- na de Meyier, Kitty de Josselin de Jong, terwijl ook de jongere genera tie der schrijvers goed vertegen woordigd was. Van de lezing geven wij thans een kort exposé. De heer Roland Holst ving aan zijn vertrouwen uit te spreken, dat er altijd menschen uilen zijn, die het gelooven boven het weten stellen, omdat zij gelooven dat het geheel meer is dan de som van alle deelen. Het geloof om schreef de spreker als een ervaren van dit nimmer en nergens waar neembaar surplus. Ook een ongeloo- vige kan echter dichter zijn, hij is dat dan door wat hij niet bewust er vaart en bewust ontkent: ten spijt dus van zijn zelfbewustzijn. Daarom is hij het soms zoo goed. Dien nega tieven voorsprong heb ik nooit ge had, aldus de dichter. Eerst als, door middel van een mensch of wat ook, dat surplus van de som van alle dee len doorkwam tot de grens van het bewustzijn, ontstond die toestand van afzondering waarin ik van allen handel en wandel afzag "ten bate van woorden en hun kans, tot een organisme, een lichaam inderdaad te worden. Vervolgens betoogde de heer Ro land Holst, dat al wat hij schreef on der een dualistisch teeken staat en hij motiveerde zijn afkeer van alles wat ook maar zweemt naar theorie en leerstuk. Hij maakte de onder scheiding levenwereld, met het eerste bedoelend het leven in den mensch. Omdat het denkend bewust zijn heerschzuchtig, en de natuur der aarde zijn object is, veranderde in den loop der eeuwen de wereld, het geen de spreker nader toelichtte, Over de macht van de machine spre kend, zeide de heer Roland Holst, dat hij in het proces van de omzet ting van zielskracht in energie een groot gevaar zag. Het besef van dit proces beheerscht veel, vooral van zijn later werk. Daarom is voor mij, aldus de spreker, van levende waar de de onderscheiding tussehen wer kelijkheid en actualiteit, die zich verhouden als een klare fuga van Bach tot straatrumoer. Ook over zijn studententijd in Engeland sprak de heer Roland Holst, vertellende hoe hij bij het lezen van een Keltische sage het gevoel ondervond alsof dit een oude herinnering was en hoe hij hierdoor als het ware zijn thuisweg vond. Na uitgelegd te hebben welke be teekenis de spiegel en het kristal voor hem hadden, maakte de spre ker nog de onderscheiding tussehen de persoonlijkheid en het karakter, zooals hij die zag. Het karakter noemde hij het laatste stadium, waarin de zielskracht zich geheel door de wereld laat bepalen, hetzij in verweer, hetzij in onderworpen heid. Voor de pauze las de dichter met gedragen en ontroerde stem twee gedichten uit zijn laatsten hundel „Onderweg" voor (II en III van „Drie Dichters en de Oorlog") en tot slot uit zijn bundel proza „Uit Zelfbehoud" en het gedicht „De Ne derlaag". Na de pauze heeft hij uit sluitend uit zijn werk gelezen, al lereerst het prachtige proza over „Wichelroede en Werk" en tot slot een groot aantal gedichten. De voorzitter van Oefening Kweekt Kennis, de heer Ben van Eysselstein, heeft den speker in welgekozen woorden den dank der toehoorders vertolkt, er op wijzende, dat dit optreden van den spreker een van de hoogtepunten genoemd mag worden uit de geschiedenis van het zoo oude genootschap. ZUIDSCHARWOUDE. Nederlandsche Tuindersbond. - De afdeeling Zuidscharwoude van den Nederlandschen Tuinders- bond vergaderde Woensdagavond ten lokale van den heer W. Terburg, onder voorzitter van den heer P. de Geus Jr. De opkomst der leden was niet heel groot. Naar aanleiding van de notulen informeerde de heer Kout, hoe het is afgeloopen met de aanvragen voor teeltvergunning door de expor teurs. De voorzitter antwoordde, dat deze alle zijn afgewezen. Het gevolg hiervan is .geweest, dat de teeltverruiming voor den tuinbouw en de gelegenheid tot contractwet zijn opengesteld. Medegedeeld werd, dat er nog weer een toewijzing voor kali is ge komen. Het looncontract werd hierna be sproken. De arbeiders hebben het contract opgezegd. Het is nu zoo, dat in de kostprijzen een loon voor arbeider en tuinder van 18 per week is berekend. Men heeft ech ter uit betrouwbare bron vernomen dat, als de loonen verhoogd werden, de kostprijzen zullen worden her zien. De arbeiders vroegen voor Juni en Juli 23 per week, voor de overige maanden 21; overuren 0.40; op Zaterdag om 4 uur ein digen en per 3 maanden 1 dag va- cantie. Het kringbestuur van den N.T.B. heeft nu een voorstel geformuleerd van den volgenden inhoud: In Juni en Juli 23 per week, voor de overige maanden 21; de minderjarigen naar evenredigheid; overuren 35 cent; één vacantiedag per 4 maanden; voor vaste arbei ders een loon van 20 per week; des Zaterdagsmiddags om 5 uur be ëindigen. De organisaties zijn nog niet tot een accoord gekomen. Waarop het precies vast zit is den voorzitter niet bekend. Na eenige besprekingen, waarin tot uiting kwam dat de verhooging gerechtvaar digd werd geoordeeld, be sloot men met de door den kring voorgestelde loonen accoord te gaan. Hierna werd de agenda voor de algemeene vergadering van den N.T.B. behandeld. Men besloot diverse voorstellen te steunen; onder meer zal men het voorstel om aan te dringen op ver hooging der prijzen v.an erwten sterk verdedigen, aangezien deze voor den tuinbouw veel te laag zijn. Vervolgens is de agenda voor de algemeene vergadering van de Pro vinciale organisaties besproken. De vergoedingen aan de kringen wer den daarbij onder oogen gezien. Verhooging van de afdracht aan de kringen zal niet mogelijk zijn. In de rondvraag drong de heer P. de Ruiter aan op het doen van pogingen om meer wagons beschik baar te krijgen. De voorzitter meende, dat dit de aandacht van het bestuur heeft. Na nog eenige besprekingen volg de sluiting. CASTRICUM. Jubileum op Duinenbosch. - Gis teren heeft de ambtenaar G. v. d. Born den dag herdacht, dat hij 25 jaar geleden aan het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch werd te werk gesteld. Toen hij des morgens aan trad, waren zijn collega's en de di recteur dr. Feenstra reeds aanwezig. Hier nam eerst de opzichter-bouw kundige der inrichting, de heer Kaper, het woord. Hij schetste den heer v. d. B. als een plichtgetrouw vakman. De directeur onderstreepte deze woorden en getuigde, dat de jubilaris in alle opzichten zijn plicht heeft gedaan en hoopte, dat hij nog vele jaren de inrichting kon dienen. Nadat nog meerderen den jubilaris hadden toegesproken, werd dezen De man had het plan bedacht en zijn vrouw was er over in de wol ken: ze zouden op een Zondagmid dag samen een paar uur gezellig uitgaan, precies als in den tijd van de verloving toen oorlog en distri butie en al de andere eigenaardig heden van dezen tijd nog niet aan de orde waren. Ze kwamen overeen den tijd en de tijdsomstandigheden eens geweld aan te doen door, alsof er geen vuiltje aan de lucht was, in een café bij een orkestje verpoozing te gaan zoeken. Over al de narig heid van den tijd mocht bij dit uit-je geen woord gerept worden: wie zich zou verspreken, zou het gelag moeten betalen, in de eigen lijke beteekenis van het woord. Zoo zat het paartje dien Zondag middag in het café aan een tafeltje vlak bij het orkest te genieten van de opgewekte muziek, van een li keurtje, van wat genoeglijk gekeu vel op zijn ouderwets, van de pret om het zonderlinge van de situatie. Naast hen aan een tafeltje zaten eenige heeren luidruchtig -en met breede armgebaren te redeneeren over„En die zijn al een half uur vrouwtje, „die zijn vol over het succes van de laatste boekenweek!" Een ander tafeltje was bezet door een paar dames, die druk met el kaar aan het babbelen waren over„ijn die zijn al een half uur lang elkaar aan het vertellen dat het voorjaar aangebroken is", zeide man. Het echtpaar dronk wat, luisterde wat, keuvelde wat en amuseerde zich uitmuntend met het zelf-ver- zonnen kinderlijk spelletje. Er kwam een piccolo met gebak rond. De man zei vroolijk en royaal tegen dezen gedienstige: „Ja, geef ons ieder een gebakje". Waarop zijn echgenoote benauwd antwoordde: „Man, je vergeet wat". „Welnee vrouwtje", zei de man mild, „laten we het er dit keer maar eens van nemen". „Nee man, ik bedoel dat we ver geten hebben iets mee te nemen". „Vergeten iéts mee te nemenDe portemonnaie bedoel je? Die heb ik bij me, hoor". „Mevrouw zal de bonnen bedoe len", zei de piccolo attent. De opgewekte echtgenoot heeft toen tegen den schuldeloozen boy een heel leelijk woord gezegd en is haastig met zijn vrouwtje uit het café verdwenen. ten fruitmand en een tafelkleed overhandigd. Ten slotte werd er een gedicht voorgelezen, dat een pak kend slot vormde van de huldiging. Des avonds werd den jubilaris, die ook bestuurslid is van de D. I. H. door den voorzitter gehuldigd, zoodat deze dag zeker een blijvende her innering zal zijn voor v. d. Born, NOORDSCHARWOÜDE. Afdeeling N. T. B. - In de leden vergadering van de afdeeling van den Nederlandschen Tuindersbond werden de voorstellen voor de al gemeene vergadering besproken. De heer N. Stam Wz. werd tot afgevaardigde benoemd. Medege deeld werd, dat een onderhoud heeft plaats gehad met den burge meester over de invoering van de baggerregeling. Aangezien er te weinig werkloozen zijn, kan deze regeling niet worden ingevoerd. OBDAM. „De Tuinbouw". - Dinsdagavond j.l. vond alhier de jaarvergadering plaats van de Coöp. tuinbouw- en bandelsvereeniging „De Tuinbouw" onder voorzitterschap van den heer H. P. de Wijs. Spr. wierp een terugblik op 't af geloopen jaar, waarin de tuinbouw wel is gevaren. Mededeelingen. De teelt kan voor dit jaar worden uitgebreid met 2500 H.A. op contract en 1000 H.A. voor kool. Geadviseerd is voor Obdam niet op contractteelt m te gaan, daar de oppervlakte hier te gering is. Inmiddels is voor 83 H.A. voor de tweede groep ingeschreven. Het bestuur van de veiling heeft een plan opgeworpen om bij de pro vincie en de regeering naar voren te Komen met herziening of liquidatie oer tuinderscredieten. De veiling bestaat dit voorjaar 25 jaar. Het bestuur ziet met 't oog op den tegenwoordigen tijd van een leestelijke herdenking af. Voor uienteelt-is ook dit jaar een vergunning noodig. Aanvragen bij de L. C. O. te Alkmaar vóór 1'April a.s. Op raszuiverheid der aardappelen zal dit jaar zeer streng worden toe gezien. Hoewel de draaihartigheid de iaatste 3aren hier niet ernstig is op getreden, legde de voorzitter toch rnet nadruk vast, dat spuiten tegen de draaihartigheid noodzakelijk is en vooral op tijd. Contractloon voor jongens van 19 lot 20 jaar is niet 16 per week, zooals in een vorige vergadering abusievelijk is medegedeeld, maar 16,50. De secretaris deelde mede, dat be richt was binnengekomen van steun- uitkeering op kool, die tussehen 13 November en 31 December is door gedraaid. Jaarverslag. Jaarverslag van den secretaris penningmeester. Ontvangsten en uit gaven 1940 sluiten op 71.057,18. De balans geeft aan actief en passief 27.463,48. 119 leden staan thans ingeschreven. Van 1015 Mei groote moeilijk heden met vervoer, waardoor groote hoeveelheden witlof op de belt kwamen. 80 spoorwagons aardappe len zijn ingekuild. De geldelijke om zet steeg van 302,000 tot 380,000. Het bedrag bij uittreden werd on veranderd vastgesteld op 100. De vergoeding van 't bestuur werd onveranderd gesteld op 1/10 van den omzet. Het bestuur kreeg vrij mandaat ten aanzien van de bepaling van het inarktgeld. Het bestuur heeft om verschillende redenen den augurken- bouw de laatste jaren sterk aange moedigd. Desondanks is deze ver bouw hier sterk teruggeloopen. slechts een zestal personen meldden zich voor dezen verbouw. Besloten werd hierom geen augurkenveiling meer te houden. Rondvraag. De heer P. Groenland, correspon dent van den Plantenziektenkundi- gen dienst, deelde o.m. mede, dat er voor 1941 hoogstwaarschijnlijk Destrijdingsmiddelen in den handel worden gebracht met zeep-oplossing. De heer J. Hoedjes vroeg 't inzicht van 't bestuur inzake 't aankoopen van bestrijdingsmiddelen door 't -/eilingbestuur voor de leden. Het bestuur zal naar de prijzen mformeeren, maar wenscht zelf niet aan te koopen. Hierna volgde sluiting. Prijs 7V2 cent. Bureau Alkmaarsche Courant N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON' Voordam 9. Mevrouw is niet thuis. Kunt U niet een andere keer terugkomen?

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2