DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Haveninstallaties van Liverpool en Birkenhead aangevallen. Britsche vliegtuigen boven Duitschland Het Duitsche legerbericht. Grieksche aanval met succes afgeslagen. Britsche luchtaanvallen in Oost-Afrika. De Amerikaansche leveranties aan Engeland. VERDV 1ST ERIN GS- T1JDEN van 19.41 tot 7.55. I ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, pr-tgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 62. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADF.MA. Twee bladen. Vrijdag 14 Maart 1941 Berlijn, 13 Maart (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Verscheidene honderden Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben geduren de den geheelen nacht bij mane schijn en helder uitzicht onafgebro ken en met zeer groot succes de ha veninstallaties van LiverpoolBir kenhead aangevallen. Talrijke ha veninrichtingen en opslagplaatsen van levensmiddelen alsmede aan de haven gelegen fabrieken werden verwoest of zwaar getroffen. Ver scheidene schepen geraakten in brand. Andere nachtelijke aanvallen van zwakkere formaties gevechts vliegtuigen waren gericht op mili taire doelen en fabrieken in Schot land en het Zuiden van Engeland. Verkenningsvliegtuigen plaatsten bij aanvallen op konvooien aan de Oost kust van Engeland voltreffers op drie groote koopvaardijschepen en brachten een schip van 1.000 b.r.t. in het zeegebied van Great-Yarmouth tot zinken. Lichte gevechtsvliegtui gen vernielden overdag hangars en schuilplaatsen op een vliegveld in Zuid-Engeland. Een „Schnellboot" bracht bij een aanval op de Zuid oostkust van Engeland een Britschen torpedojager tot zinken. In het gebied van de Middelland- sche Zee ondernamen Duitsche ge vechtsvliegtuigen tezamen met Ita- liaansche formaties, gewapende ver kenningen naar het eiland Malta. In Noord-Afrika bestreed het Duitsche luchtwapen Britsche co lonnes voertuigen en concentraties automobielen op doeltreffende wijze met bommen en boordwapenen. De vijand wierp vannacht brand en brisantbommen in grooten getale op plaatsen van het Noord-Duitsche kustgebied alsmede op de rijks hoofdstad. In woonwijken werd een aantal gebouwen, waaronder kerken en ziekenhuizen, beschadigd. Ir,- dustrieele installaties leden slechts onaanzienlijke schade. Onder de burgerbevolking valt een reeks doo- den en gewonden te betreuren. Tien der aanvallende vliegtuigen werden, door nachtjagers en luchtdoelartil lerie neergeschoten. Bovendien ver loor de vijand overdag drie vliegttu- gen in luchtgevechten. Zes eigen toe stellen worden vermist. Woon- en ziekenhuizen te Berlijn getroffen. Berlijn, 13 Maart. (D.N.B.) Gedu rende den aanval der Britsche lucht macht, in den afgelcopen nacht op Berlijn ondernomen, zijn wederom slechts woonwijken, ziekenhuizen en een op de monumentenlijst geplaat ste kerk getroffen. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn 16 menschen om het leven gekomen en 37 gewond. Nader wordt gemeld: In den afge- loopen nacht hebben Britsche ge vechtsvliegtuigen de rijkshoofdstad, Hamburg en Bremen aangevallen. De aanval was, zooals gewoonlijk, met zijn zwaartepunt gericht op woonwijken. Branden konden in de meeste gevallen reeds bij het ont staan gebluscht worden. Eenige woonhuizen werden beschadigd. De militaire en militair-economische schade is onbeteekenend. Volgens de ontvangen berichten werd een aan tal personen gedood en gewond. Nachtjagers en afweerartilleiie dwongen den tegenstander op ver scheidene plaatsen een anderen koers in te slaan of te vroeg zijn bommen neer te werpen. Duitsche luchtaanvallen. Berlijn, 13 Maart. (D.N.B.) Behalve LiverpoolBirkenhead, waarop Duitsche gevechtsvliegtui ggen, naar reeds gemeld, in den nacht van 12 op 13 Maart een grootscheepschen aanval hebben ondernomen, is, naar het D.N.B. verneemt, ook de havenstad Car diff aan de Engelsche Z.W. kust hevig gebombardeerd. Twee groote ontploffingen en tien branden in de havenwerken van deze wegens haar kolenuitvoer bekende haven konden waargenomen worden. Ook hebben 'verscheidene vliegtuigen Londen aangevallen, als gevolg waarvan zich in de haveninstalla ties van Purfleet ontploffingen voorleden. Bovenden werden nog tien vliegvelden in midden- en Zuid-Engeland aangevallen, waar bij hangars, gebouwen en zoek lichtbatterijen getroffen werden. Vliegtuigen, die voor de hangars stonden opgesteld, werden met succes met de boordwapens be schoten. Groote aanval op Liverpool. Berlijn, 13 Maart. (D.N.B.) Li verpool na Londen de belang rijkste havenstad is in den nacht van 12 op 13 Maart het doel ge weest van een bijzonder geslaagden grooten Duitschen aanval. Ver scheidene honderden Duitsche ge vechtsvliegtuigen zijn in golven gedurende den geheelen nacht naar deze belangrijke haven aan de Westkust van Engeland gevlo gen, om daar bommen van allerlei kaliber op belangrijke militaire doelen te werpen. Het zwaartepunt van den aanval lag ditmaal in het bijzonder op het stadsdeel Birken head, waar talrijke pakhuizen en graansilo's alsmede stapelplaatsen voor de levensmiddelenvoorziening van midden-Engeland gelegen zijn. De silo's en graanpakhuizen wer- deit ernstig getroffen. Een graan silo werd volkomen verwoest. Tal rijke graanpakhuizen stonden in brand. De vlak aan de Mersey ge legen slacht- en koelhuizen van de veehaven stonden eveneens in brand. Het' Engelsche luchtdoelge schut probeerde eerst door krach tig afweervuur de Duitsche vlie gers van hun doelen weg te hou den. Na korten tijd echter werd het vuren verrassend zwak en wer den de stralen der zoeklichten bijna in het geheel niet meer ge zien. Hieruit kan geconcludeerd worden, dat ook de voornaamste stellingen luchtdoelgeschut door de bommen van de Duitsche ge vechtsvliegtuigen getroffen wer den. Luchtgevecht boven het Kanaal. Berlijn, 13 Maart. (D.N.B.) In een luchtgevecht, dat hedenmid dag bij helder weer boven het Kanaal werd geleverd tusschen Duitsche jagers en Engelsche spit fires, werden vijf Engelsche vlieg tuigen neergeschoten. De Engelsche jagers, die op weg waren om een actie te ondernemen tegen de Kanaalkust, werden op groote hoogte door messerschmitt vliegtuigen aangevallen, waarbij het tot een feilen strijd kwam. In zeer korten tijd wisten de Duitsche jagers de overwinning in de lucht te behalen. Duitsche luchtactie in Noord-Afrika. Berlijn, 13 Maart (D.N.B.) In het Middellandsche-zeegebied hebben in den nacht van 12 op 13 Maart talrijke Duitsche vliegtuigen aan vallen ondernomen op vliegvelden en troepenconcentraties. Hangars en gebouwen op het vliegveld Eladen kregen zware treffers. In een der hangars werd een zware bomont ploffing met daarop volgenden brand waargenomen. Er werden gedurfde aanvallen in scheervlucht ondernomen op een aan den N.O. rand van het veld gelegen kamp, dat hevig beschoten werd, waarbij verscheidene jachtvliegtuigen op isn grond vernield werden. Voorts zijn aanvallen ondernomen op luchtdoelbatterijen, concentraties van lichte gemotoriseerde strijd middelen en zoeklichtstellingen ten oosten van Tobroek. De terugge keerde vliegtuigbemanningen heb ben goede resultaten gemeld. Woonwijken te Hamburg gebombardeerd. Berlijn, 14 Maart (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, zijn in den afgeloopen nacht Engelsche bom menwerpers boven Noord-Duitsch- Iand verschenen. Op woonwijken en niet-nülitaire doelen te Hamburg werden een groot aantal brandbom men en eenige brisantbommen ge worpen. Verscheidene burgers werden gedood of gewond. Volgens de tot dusverre ontvangen berich ten zijn met zekerheid vijf Engel sche vliegtuigen door Duitsche nachtjagers en afweergeschut neer gehaald. Waarschijnlijk zal dit cijfer nog stijgen, daar een groot lantal Britsche bommenwerpers door den Duitschen afweer zoo ern stig beschadigd is, dat zij hun basis nauwelijks zullen kunnen bereiken. Tijdens den aanval is ook het Amerikaansche consulaat in de Ferdinandstrasse door een brisant bom getroffen. De bom sloeg door het dak en bleef tusschen de tweede verdieping steken. De kamer van den consul alsmede het trappenhuis werden beschadigd. Door de ont ploffing van de bom werden alle vensterruiten in de omgeving ver nield. Engelsche vliegtuigen boven Bremen. Berlijn, 13 Maart (D.N.B.) Bij den aanval op de R.A.F. op Bremen in den nacht op 13 Maart zijn in woonwijken eenige branden ont staan die snel konden worden ge bluscht. In een fabriek kon een brand door de luciitbeschermings- afdeeling van het bedrijf gebluscht worden, voordat schade van groo teren omvang ontstond. Tot dus verre zy'n berichten ontvangen over drie dooden en drie licht gewonden. Alle branden konden in de kiem gesmoord worden. In Hamburg zijn vijf dooden en 24 gewonden ge wonden gevallen. Hvige aanvallen op Glasgow. Berlijn, 14 Maart (D.N.B.) De Duitsche luchtmacht heeft gisteren met een groot aantal toestellen ge slaagde aanvallen gedaan op be langrijke fabrieken en havenwerken te Glasgow, aldus verneemt het D N.B. De rapporten van de eerste vliegtuigen zijn reeds binnenge komen en daaruit blijkt, dat te Glasgow, het belangrijkste scheeps- bouwcentrum van Groot-Britannië, reeds na de eerste aanvalsgolf meer dan twintig groote branden konden worden waargenomen. Andere afdeeiingen der Duitsche hrchtmaeht hebben in den afgeloo- oen nacht het hav gebied van Liverpool-Birkenhead, dat 24 uur tevoren reeds een hevigen aanval had ondergaan, bestookt met bri sant- en brandbommen. Opnieuw deden zich hevige ontploffingen voor en braken groote branden uit, die de verwoestingen van den vori- gen dag voltooiden. JAPANSCHE AMBASSADEUR TE MOSKOU BIEDT DINER AAN. Moskou, 13 Maart (D.N.B.) De Japansche ambassadeur te Moskou, Kc.tekawa, heeft gisteravond ter eere van den Sovjet-Russischen regee- ringschef en commissaris van bui- tenlandsche zaken, Molotof, een diner aangeboden. Hieraan werd tevens deelgenomen door de plaats vervangende volkscommissarissen van buitenlandsche zaken, Wysjinski en Losofski, alsmede door talrijke andere Sovjet-Russische autoriteiten. Dit was de tweede maal, dat Mo lotof te gast was in de Japansche ambassade. In diplomatieke kringen te Moskou beschouwt men dit twee de bezoek als een bewijs voor de voortschrijdende kalmeering der Sovjet-Russisch-Japansche betrek kingen. ZAL MATSOEOKA OOK DEN PAUS BEZOEKEN? Tokio, 13 Maart. (Domei). Het eenige hier ter stede in 't Engelsch verschijnende blad „Japan Times and Advertiser" stelt groot belang in de uit Vaticaanstad komende suggestie, dat Matsoeoka, de Japan sche minister van buitenlandsche zaken, die thans op weg *>-is naar Europa, een bezoek zal brengen aan den paus. Hoewel er over het algemeen weerzin tegen bestaat, godsdienst te vermengen met politiek, zoo schrijft het blad, speelt in dit ge val de diplomatieke en kerkelijke macht van den paus een belangrij ke rol in wereldlijke zaken. Het blad wijst erop, dat Matsoeoka zelf een christen is, die bekend staat om zijn beoefening van de christelijke deugden. De moraliteit, zooals door het christendom ten toon gespreid, zal een belangrijke rol moeten spelen bij de uiteindelijke regeling van de aangelegenheden de wereld, zoodat de studie welke de minister maakt van alle gronslagen voor vrede en goede gezindheid, hem ertoe zou kunnen brengen, den paus te raadplegen en diens oordeel te vernemen. Ten slotte merkt het blad op, dat de katholieke kerk in China een machtige positie inneemt hetgeen niet over het hoofd gezien kan worden bij het geleidelijk her stel van het normale leven in dat land. Italiaansch legerbericht. Eigens in Italië, 13 Maart (Ste- fani). Het 279e communiqué van hel Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front heeft de vijand zijn aanvallen in den sector van het Vojoessadal hernieuwd. Hij werd met zware verliezen afgesla gen. Onze luchtmacht heeft een be langrijke vijandelijke vlootbasis ge bombardeerd. Bij een nachtelijke actie hebben Italiaansche en Duitsche vliegtuigen de havenwerken van La Valetta op Malta aangevallen. In Noord-Afrika hebben onze toe stellen vloot- en luchtbases in Cyre- naica gebombardeerd. Afdeeiingen van het Duitsche vliegercorps heb ben Britsche kampementen en ge- motoriseerde strijdkrachten bestookt met bommen en machinegeweer vuur. In Oost-Afrika heeft de vijand luchtaanvallen gedaan cp eenige plaatsen in Erythrea. Er is geen schade aangericht." EEN REDE VAN DR. GOBBELS. Weeneji, 13 Maart (D.N.B.) Rijks minister dr. Göbbels heeft vandaag bij de viering van den verjaardag der hereeniging van de Ostmark met het Duitsche rijk voor hon derdduizenden inwoners van Weë- r.en op den Heldenplatz een rede gehouden. De minister schetste allereerst een beeld van den geweldigen strijd, dien Duitschland voert en verklaarde de motieven, die aan Duitschland de zekerheid geven, dat het zal overwinnen. Een Duitsch verleden van vier eeuwen, zoo zei- de de minister, moet thans herzien worden. Het Duitsche volk heeft een taak van historische beteekenis te vervullen. De overwinning zul len wij behalen, omdat Duitschland strijdt voor het recht, omdat het Duitsche volk het grootste en ge zondste volk is, het grondigst is voorbereid en het beste geleid wordt. De Duitsche weermacht heeft reeds in Polen en in het Westen bewezen, dat zij de voortreffelijk ste ter wereld is. Zij staat thans ge reed voor den beslissenden strijd tegen den laatsten vijand, tegen Engeland. ■Hoe deze strijd zal afloopenen dat hij zal eindigen met een on dubbelzinnige Duitsche overwin ning, weet de geheele wereld reeds met zekerheid. Dr. Göbbels wijdde daarna een groot gedeelte van zijn rede aan een aantal vraagstukken, die in bij zondere mate betrekking hadden op de stad Weenen. Natuurlijk is het nog niet mogelijk, zoo verklaarde dr. Göbbels verder, aan opgaven te beginnen, die in vredestijd opge lost zullen worden. Wij voeren nog oorlog en alle handen helpen mede om dezen oorlog te winnen. Zeker, iedereen heeft hierdoor zijn lasten en zorgen te dragen. De grootste last echter draagt de Führer. die een zoon van den Ostmark het rijk leidt in zijn moeilijksten strijd, al onze liefde en trouw be- hooren hem toe. Hem gehoorzaam volgen, beteekent den oorlog win nen. Rijksminister Gübbels werd tij dens zijn rede, bijna na iederen zin, door geestdriftige bijvalsbetui gingen onderbroken. Toen hij was uitgesproken, werden de volkslie deren gezongen, waarna steeds weer de roep herhaald werd: Eén rijk, één volk, één leider. DE ZWEEDSCHE BEWAPENING. Stockholm, 13 Maart. (D.N.B.) De Zweedsche regeering heeft nieuwe aankoopen voor het Zweedsche luchtwapen en vliegtuigmateriaal ten bedrage van rond 100 millioen kronen voorgesteld. Bovendien zul len in Stockholm het volgende jaar een eigen luchtafweerregiment en z.g. bereidsheidsdivisies luchtaf weergeschut worden opgesteld in Stockholm, Göteborg, Malmö en Boden. Voor aankoopen van vliegmate- riaal worden 95,3 millioen gevraagd en voor 6,13 millioen kronen wapens en munitie voor het luchtwapen. De verliezen grooter dan wat men kan verwachten. New-York, 13 Maart (D.N.B.) Vol gens berichten uit Londen heeft de minister voor de binnenlandsche veiligheid, Morrison, tijdens een de jeuner van den automobielhandel verklaard, dat de Amerikaansche le veranties niet. terstond in den ge- wenschten omvang zouden komen en wanneer zij zouden komen, zouden zij slechts aanvullende leveranties mogen vormen op de eigen bewape ning. Een deskundige beschouwing. Berlijn, 13 Maart (D.N.B.) De be kende marine-deskundige vice-ad- miraal Gadow houdt zich in de Deut sche Allgemeine Zeitung bezig met het programma en de feiten van de Amerikaansche scheepvaarthulp. Dat voor de eigen verdediging van de Ver. Staten geen staand leger van 900.000 man en een twee oceanen- vloot van drie millioen ton noodig zijn, zoo merkt de admiraal in zijn inleiding op, wordt aan de overzijde ook door deskundige lieden, zooals den chef van den generalen staf, Marshall, duidelijk ingezien. Het in- vasiespook vat men niet meer ern stig op. Het gaat hier dus om een middel voor expansieve actie buiten het continent. Het dilemma is alleen, zoo verklaart de schrijver met na druk, dat men Engeland zou willen behouden en niet wil laten vallen, voordat de eigen bewapening ten minste klaar is. De voltooiing van deze bewapening wordt zelfs bij het grootste optimisme niet voor 1946 verwacht, hetgeen te laat is. Tot op dit tijdstip moet echter, zoo schrijft admiraal Gadow, iedere hulp aan Engeland een vertragenden invloed hebben op de eigen bewapening, vooral voor het geval, dat Amerika zelf aan den oorlog zou gaan deel nemen. Vandaar dan ook de afkeer voor het zenden van Amerikaansche schepen met of zonder bescherming, hetgeen tot een deelnemen aan den oorlog zou kunnen leiden. Om dezelfde redenen kan de En gelsche regeering een dergelijke ont wikkeling niet wenschen, omdat dit tot een vermindering der hulp zou leiden. In het verdere verloop houdt de schrijver zich bezig met de on dersteuning van Engeland door het. afstaan van schepen en herinnert hij aan de verklaring van de Ameri kaansche scheepvaart-autoriteiten, dat geen schepen meer kunnen wor den afgestaan. Voor den overzeeschen dienst komt slechts een voorraad van 331 schepen en 46 tankschepen met 2.4 millioen brt. in aanmerking en die heeft men nog zelf noodig. Hoe staat het met den scheepsbouw? vraagt admiraal Gadow, waarbij hij tege lijkertijd vaststelt, dat in de Ver. Staten rond 500.000 brt. aan nieuwe schepen in het afgeloopen jaar ge bouwd is. Dus evenveel als de Ship ping Board voor eigen doeleinden noodig heeft en overigens even veel als in drie weken in Februari tot zinken is gebracht. Om den scheeps bouw, zooals in het voornemen in 1941 ligt, op te voeren tot 860.000 brt. zal moeilijk zijn, zoo merkt de schrijver verder op, nu de scheeps werven niet eens een tonnage van 200.000 brt. hebben geleverd, zoodat het geschoolde scheepsbouwperso- neel al lang vertrokken is. Het ont breekt dus aan geschoolde krachten en een aanvullend bouwprogramma voor de koopvaardijvloot van twee honderd schepen van middelgroote tonnage, dus ongeveer twee millioen brt. zooals Roosevelt heeft opgege ven, zou tot zeer groote moeilijkhe den leiden. Hierbij komt nog, dat de behoef ten aan staal, andere grondstoffen, machinerieën en arbeidskrachten voor 't bouwen van nieuwe scheeps werven onttrokken moeten worden aan de hulp aan Engeland. De eigen productie van Engeland op de door luchtaanvallen voortdurend gestoor de of vernielde scheepswerven kan, zoo merkt vice-admiraal Gadow ten slotte op, bij een voorzichtige ra ming slechts op 300.000 tot 400.000 brt. per jaar geschat worden. Wan neer men hierbij nog een tonnage van ten hoogste 100.000 brt. uit de Dominions bijtelt, verkrijgt men een duidelijk beeld van de hoeveelheid scheepsruimte. De vernielingen en verliezen zijn dus veel en veel groo- Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 14 Maart: op 21.21 onder 8.21. Laatste kwartier 20 Maart. DE POLITIEK VAN TURKIJE. De regeeringspolitiek goedgekeurd. Ankara, 13 Maart. (D.N.B.) Minis ter-president Saydam heeft gisteren bijna 2 uur lang het woord gevoerd voor de leden van de eenige poli tieke partij des lands, de volkspartij, en het standpunt van Turkije ten aanzien van de bezetting van Bulgarije door Duitsche troepen uit eengezet. Omtrent deze rede zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. Naar in politieke kringen verklaard wordt, hebben de leden der partij de politiek der regeering eenstemmig goedgekeurd. De vergadering der partij, waartoe alle afgevaardigden behooren, duurde 4 uur. Saydam sprak eveneens over de houding van Joego-Slavië tegenover den Duit schen intocht in Bulgarije. Verder trad hij in bijzonderheden ten aan zien van de accoorden, die tusschen de Turksche regeering eenerzijds en den Britschen minister van buiten landsche zaken Eden en generaal Sir John Dill anderzijds gijn gesloten. HET SCHEEPVAARTVERKEER TUSSCHEN EUROPA EN AMERIKA. New York, 13 Maart. (D.N.B.) Naar Associated Press meldt, koes tert het federale scheepvaartbureau het plan, de grootste Amerikaansche passagiersschepen, de Manhattan en de Washington, in dienst te stellen op de lijn New YorkLissabon, ten einde duizenden Amerikanen en buitenlanders in staat te stellen, uit Europa te vertrekken. Deze schepen kunnen elk 1509 passagiers vervoe ren, d.i. vier tot acht maal zooveel dan de Amerikaansche schepen, die thans op Europa varen. AANSPORING TOT INSTANDHOUDING VAN DE IERSCHE TAAL. Berlijn, 13 Maart. (D.N.B.) De Iersche minister van opvoeding heeft, naar Radio-Dublin meldt, de school- autoriteiten des lands en alle Iersche scholieren aangespoord, met alle krachten op de bres te staan voor het in stand houden van de Iersche moedertaal, het Gaelisch. De minis ter herinnerde eraan, dat het juist de landstaal is, waaraan Ierland thans zijn onafhankelijkheid te dan ken heeft. De jeugd van Ierland mag niet door onverschilligheid te genover de moedertaal de zaak, waarvoor haar voorvaderen gestre den en gebloed hebben, verraden. Wanneer de moedertaal zou verdwij nen, zou ook de zelfstandigheid van Eire ten gronde gaan. DE BESCHERMING DER FRANSCHE KOOPVAARDERS. Vichy, 13 Maart. (D.N.B.) De Fransche pers begroet hét voorne men der regeering om in het ver volg oorlogsschepen te gebruiken voor de bescherming van Fransche koopvaarders tegen de Britsche blokkade, ingeval Engeland zijn methoden niet laat varen. De maat is vol, aldus de correspondentie In- ter-France. Voor een verdediging van het Fransche koloniale rijk is het ondraaglijk, dat de verkeers wegen worden bevolkt met piraten. De Britsche regeering schijnt meer dan ooit vastbesloten alles te doen of Frankrijk af te snijden van zijn ravitailleeringsbronnen. De cor respondentie wijst op het antwoord, dat lord Halifax heeft gegeven op het voorstel van Hoover. Het woord valsche humaniteit" in den mond van hem, die als minister van bui tenlandsche zaken ertoe heeft bijge dragen Frankrijk in den oorlog te storten, verraadt een schrikwekkend cynisme. 1 lü «If»! ikf-E i l'f ter dan de mogelijkheden, die voort spruiten uit Amerikaansche hulp of uit de eigen productie van Engeland.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1