De centrale keuken. AGENDA LAATSTE BERICHTEN DE RUN NAAR HET BELASTINGKANTOOR. PUBLICATIES AMSTERDAMSCHE BEURS FILM EERSTE BLAD. 2 EERSTE BI Alkmaar, Zaterdag. Er wordt tijdelijk in het gebouw van Kindervoeding Vy gekookt. Het blijkt wel, dat de Centrale Keuken voor velen in deze gemeen te nog een groote uitkomst is. Het aantal dergenen, die hiervan nog dagelijks gebruik maken is vrij spoedig na de opening iets teruggeloopen en dat men met de oprichting hoofdzakelijk verwacht heeft 'n noodkeuken voor de minder gesitueerde stadgenooten te stich ten kan wel hieruit blijken, dat het aantal porties voor 0.25 geleide lijk minder is geworden, zoodat de Keuken nog vrijwel uitsluitend voedsel levert aan degenen wien een vetkaart is uitgereikt. Deze klanten zijn de Keuken grootendeels trouw gebleven en het aantal porties, dat dagelijks wordt afgeleverd varieert tusschen de 1300 en 1500, zoodat de Keuken nog alleszins reden tot bestaan heeft. Men stond thans evenwel voor een moeilijkheid aangezien de fa briek van verduurzaamde levens middelen van de N. V. Hoogen- straaten en Co., waar het eten tot dusver gekookt werd, binnen af- zienbarën tijd niet meer beschik baar kon zijn. Binnenkort zullen de versche groenten verschijnen en begint de zómercampagne, die vanzelfspre kend in dezen tijd extra arbeid zal vragen omdat onze voedselvoor ziening in de toekomst met het zooveel mogelijk fabriceeen van verduurzaamde levensmiddelen ge baat is. In April breekt reeds het tijd stip aan, dat de fabrieksmachines aan de gebruikelijke controle, het schoonmaken, eventueele repara ties, enz., onderworpen moeten worden, dat de stoomketel gebikt moet worden, kortom, dat het bedrijf noodzakelijk eenigen tijd moet worden stilgelegd om voor de drukke zómercampagne in gereed heid te worden gebracht. Het bestuur der Centrale Keuken de heer Keysper als de wethou der aan wiens initiatief de Keuken is te danken en de heer Fels als directeur heeft thans besloten in den tijd dat de fabriek niet be schikbaar is te koken in het gebouw in de Doelenstraat waar tot verle den jaar het eten voor Kindervoe ding gereed gemaakt werd. De keuken-inventaris is wat uit gebreid en ook het gebouw zelf is door uitbouw wat vergroot en men zal zich hier in allen gevalle kun nen redden, temeer omdat ver' wacht wordt, dat in de komende maanden de deelname aan de Keu ken wel iets kleiner zal zijn. Dit is nu reeds te bespeuren, waarschijnlijk omdat velen thans hun ouden wintervoorraad aan aardappelen en groenten opma ken en wanneer straks de jonge groenten gemakkelijk verkregen kunnen worden zal dat ook zeker een tijdelijken terugslag op het aantal deelnemers van de Centrals Keuken geven. Het gebouw in de Doelenstraat wordt nu in begin April uitsluitend Keuken en het daar gevstigde uit deelbureau wordt dén vereenigd met dat in de Tesselschadeschool op de Laat. Men kan er op rekenen dat ook in het nieuwe gebouw het eten van dezelfde goede kwaliteit is en dat het even deskundig bereid wordt als tot dusverre het geval was, staat onomstootelijk vast door dat de chef-kok van de N.V. Hoo- genstraaten ook in de nieuwe Keu ken den scepter, of beter gezegd den pollepel zal blijven zwaaien. Het „Keukenbestuur" om he zoo maar eens huiselijk uit te druk ken brengt gaarne een woord van lof aan het bestuur van „Kin dervoeding", dat in alle opzichten heeft medegewerk om tot dit voor allen practische resultaat van de instandhouidng der Centrale Keu ken te kunnen komen. is de TWEE „EERSTE"-KIEVITS- EIEREN. Naar men ons gisternamiddag me dedeelde zijn Donderdag bij den heer G. N. Meyroos op de Laat de eerste in deze streek gevonden kie vitseieren gebracht. Het waren er twee uit hetzelfde nest. De vinder was de heer S. Gut- ker van Camperduin. DIERENBESCHERMING. Gister is zwervend aangetroffen een zwart poesje, plm. 10 maanden oud, reu. Ter beschikking is een hondje plm. 3 maanden oud, eveneens reu Lefhebbers kunnen, zich vervoegen tij den heer C. Verwer, inspecteur van dierenbescherming, Baanstraat te Alkmaar. VERHOOGING KOOLPRIJZEN. Met ingang van Maandag a.s. 2ijn de veilingprijzèh van de kool als volgt verhoogd: roode van 7.50 tot 8, gele van 6.40 tot 6.80 Deensche witte van 5.505.90 BEGRAFENIS J. JONKER Cz. Gistermiddag werd op de alge- meene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer j. Jonker Cz., in leven havenmeester van Alkmaar. Behalve de weduwe en de fami lieleden waren op het kerkhof aan wezig de burgemeester van Alk maar, jhr. mr. F. H. van Kinschot, het raadslid G. Grondsma, de di recteur van Gemeentewerken de heer D. G. Margadant, alsmede afgevaardigden van verschillende vereenigingen en andere belang stellenden. Nadat de kist in de groeve was neergelaten en velen bloemen in het graf hadden gestrooid, werden enkele woorden tot afscheid ge sproken. De burgemeester herin nerde aan de voortreffelijke eigen schappen van den heer Jonker als havenmeester, die door zijn erva ring op het gebied van de scheep vaart en door zijn prettige om gangsvormen den goeden naam van Alkmaar als havenplaats hoog wist te houden. Ook was hij een man met een warm kloppend hart voor zijn medemenschen. Met hem een trouwe figuur heengegaan. De heer H. Koorn sprak namens s Burger IJsclub. Behalve een goed en secuur secretaris en een hartelijk medelid, heeft de over- ledehe zich een goed mensch be toond tegenover de vele Alkmaar- sche armen, die door de B. IJ. C. werden geholpen. Voorts werd nog gesproken door den heer Merkx, namens de Schip- persvereeniging Schuttevaer en door den heer Schuurman namens de vereeniging van beurtschippers „Recht en plicht", waarvan de overledene een van de oprichters was. Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling. DE SCHAPENMARKT. Alkmaar ingeschakeld voor de levering. De aanvoerders van overhouders, in Texel gekochte lammeren die in de omgeving van Leiden zijn groot gebracht en in het voorjaar op de N.H. markten verhandeld worden om tot October tot vette schapen worden groot gemaakt, was heden zeer groot en bedroeg een 250 stuks. De handel was zeer stug, dit tengevolge van de hooge prijzen 57.50 per stuk. De boeren die moeilijk aan koeien kunnen komen, moeten echter vee voor de weide hebben en zijn dus noodgedwongen verplicht voor deze prijzen te koo- pen. Wanneer men weet, dat a.s. herfst zoo'n overhouden als vet schaap een 80 kg schoongewicht oplevert en een vacht hoogstens 15 opbrengt, dan is het duidelijk, dat er voor de weiders niet veel overschiet. De Nederlandsche Veehouderij Centrale heeft met ingang van April de volgende plaatsen inge schakeld voor het in ontvangst ne men van slachtschapen: Amsterdam, 1 maal per maand 's Maandags; Purmeren: iedere week Dinsdags; Scha gen: om de 14 dagen Donderdags; Alkmaar: 1 maal per maand itderen 3en Maandag te beginnen 21 April; Hoorn: 1 maal per maand iederen laatsten Donderdag van de maand, te beginnen 30 April. Voor de boeren beteekent dit zeker een voordeel, aangezien het gewichtsverlies grooter is naar mate de plaats van aanvoer verder is gelegen. Ook op transportkosten kan daardoor bespaard worden. STIERENKEURING TE SCHAGERBRUG. Vrijdagmorgen werd bij het café S. Kuiper te Schagerbrug de voorjaarsstierenkeuring gehouden De uitslag hiervan luidde als volgt: Éénjarige stieren. Goedgekeurd N.R.S.: Frans E. K. 15, eigenaar fokker Jb, Eriks Kz. te Schager brug; Jansje's Tarzan, eigenaar fokker W. Jimmink Jbz. te Scha gerbrug; Bernard, eigenaar-fokker C. A. de Wit te Schagerbrug Diamant 4, eig.-fokk. C. N. de Wit te Schagerbrug. Goedgekeurd Noordholland: Gre- tha's Frans, eig. Jb. Brak, West- fieschedijk te Zijpe; Constantijn Frans 7, eig.-fokker W. Jimmink Hz. te 't Zahd; Constantijn Frans J 2, eig.-fokker W. Jimmink Hz. te 't Zand; Frans 7, eig.-fokker Jn Jimmink Jbz. te Schagerbrug Gerard, eig.-fokker C. N. de Wit te Schagerbrug; Victor, eig. N. Appel te Scha gen. Goedgekeurd provincie: Grietje's Adema, eig. C. Mrees te Schager brug; Menno, eig. W. Bos te Oude- sluis; Frans E K 17, eig. Jb. Eriks Kz. te Schagerbrug; Frans 7, eig.- fokker W. Jimmink Jbz. te Scha gerbrug; Groets Frans, eig.-fokker N. Appel te Schagen. Tweejarige stieren. Goedgekeurd N.R.S. (S Is definitief): Diamant 3 eig.-fokkér C. N. de Wit te Scha gerbrug; Oldambtster, eig. G. Ap pel te Bur-gerbrug. Goedgekeurd Noordholland; Zep Bioscopen. Roxy-tlieater, 7.15 uur, hoofdnummer De onbekende gast (klucht); hoofd rollen Kurt Vesperman en Lucie Englisch. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Marionetten (amus.); hoofdrollen Benjamino Gigli, Theo Lingen en Paul Kemp. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Haar eerste avontuur en zijn laatste (rom.); hoofdrollen Ilse Wer ner en Johannes Riemann. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Postmeester (rom.- dram.); hoofdrollen Heinrich George en Hilda Krahl. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondagmiddag van 2 uur af door- loo pende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstel ling. Zaterdag 22 Maart. 2 uur, 't Gulden Vlies, alg. verg. N.V. Alkm. Exportveiling. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Om 10.000 dollar" door Ulva- dero. 15.30 uur, in „De oude Prins" te Bergen, ledenvergadering afd. Ber genSchoor] Ned. Roode Kruis. Zondag 23 Maart. 7.30 uur, 't G jiden Vlies, opvoe ring van „Lord Lister-legende" door De jonge spelers". 3 uur, Concordia te Noordschar- woude, opvoering van Florimont de zwervende zanger. 6.30 uur, bal in café Renses te Stompetoren. Dansen in het café Kramer 'te West- Graftdijk. AANVAL OP MALTA. Rome, 22 Maart (Stefani) De peciale correspondent van het agentschap Stefani meldt van het luchtfront, dat een formatie bom menwerpers van het Duitsche vlie gercorps, geëscorteerd door Itali- aansche jachtvliegtuigen, gisteren een aanval heeft ondernomen op de haven La Valetta op Malta, -ondanks het felle optreden van den luchtaf weer van den vijand. Een vijande lijke torpedojager die buiten de basis van La Valletta voer, kreeg voltreffers van bommen van groot kaliber. BARDOSSY UIT MÜNCHEN VERTROKKEN. München, 22 Maart. (D.N.B.) Vanochtend is de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken, Bardossy, uit München vertrokken, na een hartelijk afscheid van zijn Duitschen ambtsgenoot, von Rib- bentrop. Een groot aantal vooraan staande mannen uit partij, staat en weermacht deed hem uitgeleide. Voor het station was een eere compagnie aangetreden. DE AANVALLEN OP ENGELAND Berlijn, 22 Maart. (D.N.B.) Voor den oorlog belangrijke doelen en haveninstallaties in het zuiden en oosten van Engeland zijn, naar het D.N.B. verneemt, ,in den loop van dezen nacht door vrij sterke Duit sche gevechtsformaties aangeval len. Nadere bijzonderheden zijn nog niet ontvangen. pelin L, eig. Jb. Brak, Westfr.dijk te Zijpe. Goedgekeurd provincie: Frans, eig. P. H. Dekker te 't Zand; Bert K 3, eig. P. Vries te Schagerbrug. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster Dz., ir. de Vries, N. 'Zuurbier, D. Kaan Kz. en Jm. Blaauboer Kz. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 23 Maart is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. KOEDIJK, Coöp. aankoopvereeniging. - Vrij dag vergaderde de coöp. aan- en verkoopvereeniging „Koedijk" in het lokaal Butter. Medegedeeld werd dat voor be spuiting van aardappelen was aan gekocht het bestrijdingsmiddel Ko- perkalk Wakker en voorts, dat weer eenzelfde overeenkomst om trent vergoeding als het vorig jaar met den uitvoerder was aangegaan. Bij de rekening wees de heer P. Zwetsman op de vrij hoog genomen winstmarge, wat den voorzitter deed antwoorden dat dit ligt in de niet vaste prijzen van de E. N. C. K. Dit was nu in tegenstelling van het vorig jaar meegevallen. De rekening werd hierna goedge keurd met een actief van 13.054.46 waarvan aan reserve 8475 46. De winst- en verliesrekening gaf als eindcijfer 3678.44 met een winst van 78.87. Er is verkocht voor een waarde van 27.687.28. Het jaarverslag gaf een ledental aan van 136. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. K. Beets herkozen, even als de heeren Jb. Brouwer, A. Mo lenaar en K. Ridder, als plaatsver vangende bestuursleden. De meststoffen bleken niet alleen sehaarsch, maar ook belangrijk duurder te zijn. De salarissen en presentiegelden werden onveranderd vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Jb. Stam naar bestrijdingsmidde len voor koolbesproeien. De voor zitter antwoordde dat het voorra dige kwantum verdeeld zal wor den over de leden, evenals het nog voorradige bestrijdingsmiddel voor besproeien aardappelen. Openstelling poststation. - Het post- en telegraafstation zal met in gang van 24 Maart a.s. op werkda gen voor den postdienst zijn geopend als volgt: 1011 uur, 1415 uur, 1819 uur. NOORDSCHARWOUDE Verbreeding straat. - Het ge meentebegtuur heeft plannen om te komen tot verbreeding van de Dorps straat tegenover het Langendijker Warenhuis. Besprekingen met de be treffende eigenaren zijn reeds gaan de. (Ongecorrigeerd.). De heeren met het verzwegen vermogen; de lieden die hun inko men op een duizendtal naar bene den afrondden; de mannen die hun bijverdiensten niet opgaven zij allen zullen binnenkort voor den inspecteur der belastingen staan om hun misstap te bekennen. Ze zullen daar staan met een be rouwvol hart of met een vuist in den zak; dankbaar omdat ze er met een bekentenis onder vier oogen afkomen óf spijtig omdat ze hun geheim niet langer durven bewa- en. Maar ze zullen er in elk geval verschijnen om een formulier in te vullen; een handteekening te zetten enmet een blank geweten en een gerust gemoed naar huis gaan. Ze zullen na dien moeilijken stap, ever onze keurige fietspaden rijden en denken: door mijn bijdrage-naar- vermogen zullen er -4tu nog méér van die rijwielpaden kunnen ko men. Ze zullen politie-agenten /tien en peinzen: die menschen staan steeds voor mij klaar, 't is hun plicht want ik betaal er mijn recht matige bijdrage voor. Ze zullen msten op een bank in het park en tot de overtuiging komen, dat het tocht wel prettig is zoo'n stuk na tuurschoon ter beschikking te heb- CENSUUR IN ZWITSERLAND. Bern, 21 Mrart. (D.N.B.) De Bondsraad zal dezer dagen een ver ordening uitvaardigen betreffende de controle op de in Zwitserland ver schijnende politieke geschriften voor zij gedrukt worden. Tot dusver be stond voor drukwerk alleen een controle door een speciale afdeeling van den legerstaf nadat het gedrukt was. Hieruit zijn moeilijkheden voortgevloeid. In het vervolg moeten aan de controle onderworpen wor den alle in Zwitserland vermenig vuldigde geschriften, die betrekking hebben op politieke, militaire of economische problemen van het bui tenland of de buitenlandsche politiek van Zwitserland. SINT PANCRAS. Sport Staalt Spieren. - De gym nastiekvereniging S.S.S. gaf Don derdagavond een uitvoering in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer G. de Rie. De zaal was te klein om alle belangstel lenden een plaatsje te bieden, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen of in de zijzaal plaats nemen. De voorzitter, de heer J. Boskamp, verheugde zich in zijn openingsrede over het drukke be zoek. Bij den opmarsch viel direct op dat alle afdeelingen goed bezet waren, het ledental is nog steeds stij- gende. Het eerste nummer was een openbare les voor de kleuters, waar bij bleek op welkeen voorbeeldige wijze de directeur met de kleuters weet om te gaan. Vervolgens werk ten de meisjes-B aan de ringen. Evenals bij het nummer brug voor meisjes-C was alles keurig in orde. De heeren, die over èen flinke be zetting beschikken, leverden goed werk aan de brug. Om de anderen niet te kort te doen willen wij toch den heer M. Volkers naemen als een keurig werker. Zijn stijl en vlugheid Wekten ieders bewondering en het welverdiende applaus ontbrak dan ook niet. De vrije oefening van de hêeren senioren was goed ingestu deerd. Het nummer vrije oefening van de dames was goed, vooral de rhyth. oefening viel bijzonder in den smaak van het publiek. Voor het eerst kwamen de dames seniores voor het voetlicht met stokoefenin- gen. Een heel aardig nummer Ter afwisseling werden door mej. A Bruin eenige voordrachten ten beste gegeven, die een dankbaar applaus oogstten. S.S.S. kan terugzien op een zeer goed geslaagden avond. HEER-HUGOWAARD „De laatste eer. - Vrijdagavond hield de begrafenisvereeniging „De laatste eer" haar jaarvergadering in het café Rus, onder voorzitter schap van den heer Th. v. d. Meer, De opkomst was gering. Het financieele verslag gaf aan dat er een verlies was van 138,47 waardoor de reserve was terügge loopen tot 2128,34. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental stationnair was gebleven Er waren 16 begrafenissen uitge voerd, waarvan 9 van leden. De onkosten waren door den strengen winter en de slechte wegen zeer opgeloopen. De voorzitter bracht dank aan het personeel voor de wijze, waar op de teraardebestellingen worden uitgevoerd. Spr. memoreerde, dat voor de eerste maal in de 17 jaar van het bestaan der vereeniging een crematie is verzorgd. Bij de bestuursverkiezing wer den de heeren Th. v. d. Meer en F. Kaspers herkozen. De drager, de heer Abr. Bart, was wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd genoodzaakt zijn ontslag aan te vragen, wat onder ben voor zoo'n paar belasting centen. Ze zullen zich rijker gevoe- .len ofschoon hun portemonnaie zal bloeden. Dan zal het zoover komen dat de belastingbetalers er op uit zijn, mogelijkheden te vinden om zich zelf en de gemeenschap via de schatkist nog meer te plezieren. Al len zullen dra zóó van goeden wil zijn, dat ze in eiken politieagent en in eiken boom van het park een bordje zien met „niets vergeten?" er op. Ze zullen hun geheugen, hun kasboek en hun portemonnaie ondersteboven keeren of er nog in komsten zijn die zij vergaten op te geven. Jansen zal tot de conclusie komen dat de fiscus nog recht heeft op het aandeel van zijn winst met kaarten. Peeters zal zich dan herin neren een aardig prijsje uit de loterij te hebben gewonnen, waar voor de schatkist een extratje toe komt. Pieterse zal het te binnen schieten dat hij een zoet winstje maakte-toen hij zijn oude fiets ver kocht, waarvoor hij gaarne een belastingcent meer wil betalen. Ze zullen hollen naar het belas tingkantoor om den fiscus zoo veel mogelijk toe te stoppen; de schat kist zal vol- en over-loopen; de belastingbetalers zullen juichen. En dat alles niet door dwang maar door kwijtschelding. dank voor de bewezen diensten werd verleend. In zijn plaats werd de oudste reservedrager, de heer Jac. Pot, als vast benoemd. 11 n N ZUIDSCHARWOUDE. Rapverbod overtreden. - Naar wij vernemen, is hier het eerste proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner dezer gemeente, die het z.g. kap verbod heeft overireden. Dat kon wel eens duur brandhout worden. Dcor de moeder gered. - Een kind van den heer C. B. alhier viel spelenderwijs te water. Mevr. B. zag het ongeluk gebeuren en aarzelde niet, zich te water te begeven. Zij slaagde erin; de drenkeling te red den. CASTRICUM. Oud-wethouder H. Henuner over leden. - Gister bereikte ons het bericht, dat de heer H. Hemmer plotseling was overleden. Met zijn verscheiden is een populaire figuur uit het publieke leven uit Castricum heen gegaan. Op 11 Februari 1874 geboren, werd de overledene in 1923 raadslid. Na het overlijden van weth. Spaansen, den vader van het tegenwoordige raadslid, werd hij tot wethouder be noemd. Hij bleef dit tot 1939. Jarenlang is de heer Hemmer een der prominente figuren geweest in de raadszaal en menigmaal zwichtten zijn tegenstanders voor zijn logische argumentatie. Dikwijls trad hij op als loco-burgemeester en dit gold wel speciaal de laatste jaren, toen burgemeester Lommen ziekelijk was en tenslotte overleed. De heer Hem mer fungeerde toen zes maanden als hoofd van onze gemeente. Wij her inneren ons nog heel goed, dat me nigeen uit de bevolking toen wenschten, dat hij definitief tot bur gemeester zou worden benoemd. Hij heeft als wethouder en als loco burgemeester de geheele evolutie der vergrooting van ons dorp helpen tot stand brengen. Hoewel uiterst streng in zijn katholiek geloof, wist hij eens- an ders principe zeer goed te waardee- ren. De overledene was vele jaren voorzitter van het Witte Kruis, be stuurslid van Onderlingen Hulp, de Ziekenhuisverzekering en de bouw- vereeniging St. Jozef, tevens voor zitter van den r.k. Volksbond en oud-voorzitter der r.k. midden- standsvereeniging De Hanze. brandweer gewaarschuwd, die ter stond een onderzoek instelde, waar bij bleek dat de schoorsteen flink in vuur en vlam stond. Met vereende krachten werd het vuur door middel van emmers water gebluscht. Winterhulp. - Door den burge meester, als plaatselijk directeur van de W.H.N. afdeeling .Uitgeest, is thans wederom een bedrag ontvan gen in waardebonnen en wel groet 1100. Met elkaar is thans ontvan gen een bedrag van 2590, hetgeen belangrijk meer is dan het totaal bedrag van de diverse collecten. BESTRIJDING IEPENZIEKTE. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het ingevolge het Koninklijk besluit van 14 September 1935, S. 572, verboden is tusschen 1 April en 1 October iepenhout te laten liggen, opgesta peld te houden of te vervoeren. Dit verbod is niet toepasselijk op: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 cm.; b geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder water ligt; d hout, waarvan de schors in haar geheel op de door den Secretaris- Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij te bepalen wijze is behandeld. Niet-nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete an ten hoogste duizend gulden. Alkmaar, 22 Maart 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgem. A. KOELMA, Secretaris. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 22 Maart 1941 Vor k. 961/4 9-1/4 84 847s 1093/4 .126 1921/, HENSBROEK. Wijziging buslichting. - Met in gang van 2o Maart is de buslichting van 4.30 uur op 6 uur 's namiddags bepaald. De buslichting geschiedt 's morgens onveranderd om 7 uur. OBDAM. H. J. Schneiders t Vrijdag j.l. is overleden op 76-jarigen leeftijd den heer H. J. Schneiders, genpension- neerd oud-hoofd der voormalige o.l.school alhier. De heer Schneiders is een groot aantal jaren te O'bdam in functie ge weest, zoodat het voorkwam dat ouders-en kinderen tot z'n leerlin gen gerekend konden worden. Zijn onderwijs genoot groote waardee- rmg, zoowel bij inspectie als ouders en leerlingen. Tot zijn overlijden was de heer Schneiders kassier van de Boeren leenbank en secretaris-penning meester van den polder „Weel en Braken", welke functies door hem een groot aantal jaren zijn bekleed. Velen zullen de herinnering bewa ren aan een goed werklustig en ge moedelijk menschr UITGEEST Schoorsteenbrand. - Vrijdag avond begon het plotseling sterk naar brand te ruiken in de woonkamer van de boerderij van het echtpaar Kuiper aan den Middelweg. Ter stond werd door de bejaarde men schen een onderzoek ingesteld en kwam men tot de ontdekking dat er vuur achter den schoorsteen zat. On middellijk werd de -plaatselijke STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II I—3H Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937 BANKINSTELLINGEN Ansterd Bank Handr' Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank 1 -»1 »/9 IND. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 114'/4 Calvé Delft Cert. 60 Nederl Ford3393/4 Lever Bros121 Phil. Gloeil Gem Bezit 203 IND. OND BU1TENL. Am. Smelting Anaconda üethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands Steel cumm CULTUUR MAATSCH. H. V A lava Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden 'ETROLEUM. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber llëli Bat Rubber lessa Rubber Oostkust Serhadiadi interc Rubber 1CHEEPV AARTEN. Holland—Amerika IRn lava—China Japan lijn 155 Kon Ned Stoomboot 155'/, Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 'Inde Deli Senembah \MER SPOORWEGEN Atchison lopeka Itinuis Central Southern Pauflc Southern Railw. Union Paciiic Can. Pac. 43 28% Sis/s 5'- 49% 353/. 22i/s 24 6®/4 ■432 249'/, 257 V, 121 ■241 35'/, 1*3 10' 280 220 nu 15 V, 13s 4'/, 1153/. ,177 190 ,243 203 241/4 11 141/4 85 47. plm 2 u 96 931/4 84 847s 111 125 193 131 111% 66 339 1163/4 204 427, 2'7. 807, 53/4 4,3/4 35% 22% 23% 6Vs 62% 438 249 25/'/, 119 2401/2 35% I 3/, 10% 2:0 218 110 157 133 47/s 114% 153 156 175 191 249 201 24 97s II 14% 85 4Vs ZIJ, DIE ZIC VAN 1 APR STENS DRIE DIT BLAD ONTVANGEb DATUM V NUMMERS FRANCO. DE POS' Heinrich Georg en welk een 1 geeft deze prach ouden, eenvoudig posthuis daar eei der besneeuwde Hij is de br buitenman, zóó g vol vertrouwen i heid van alle me knappe jonge doe heeren officieren, nieuwe postpaard ten, den tijd op helpen verdrijven Hij begrijpt nie vaarlijke experim zig houdt, want slaat een begeerig voudige steppe-bl meester weet het len hem naar Pet De oude, verbij is plotseling alleei kijkt dan nog slei brieven, waarin z en rijkdom spreek van den schatrijke Iedereen begrijp breede pad is o haar vader en als gesprek beluistert deugdzaamheid v, reist hij naar Pete persoonlijk te ove: De film laat dae ritmeester een sch geert om den oude den tuin te leider die inmiddels echt vaandrig heeft opg beheersching noodi deze comedie haar Totdat het leven wordt en zij er na haar vader door ee einde aan maakt. Heinrich George spelen in deze filir Russisch milieu de beiden hebben voo creatie gezorgd. Een film die doe ring en décors boe tot het einde. Vooraf een Ufa- men van vrouwelij fraaie beelden van tigheden in Moravie HAAR EERSTE Deze Ufa-film, bracht onder den avontuur, had giste Victoria-Theater vi interessante en boe prachtige opnamei spel. Marianne Schafei de schilder- en tee: verlaat als zij zeven landgoed van haar Berlijn lessen te ne Brenner, die talent heeft. Haar jeugdi die rentmeester is landgoed, ziet h; oogen vertrekken, Marianne lief. In Marianne haar intr sion van diverse die te zamen een eig mienleventje leiden zich snel aan dit n komt in een zeer n als weldra blijkt, da fessor zich meer en aangetrokken gevoel haar weldra zijn lie Marianne vindt de mevrouw Brenner vertelt haar alles, niet zoo gemakkei Brenner wil in de met zichzelf tot kla Marianne volgt hen dan een telegram va dat hij zich van 'tk roofd, bemerkt zij, d van dezen hartelijk hield, dan zij zelf verschijnt Jochen ecl lijve en dan is spoedi stand tusschen Joche opgelost en worden hartelijk door de begroet. Een ook keert tot zijn vrouw Ilse Werner verra in de rol van Mariar pathieke, jeugdige ve men nog wel meer doek zal zien. Johar speelde met groote nemende wijze de van den ouderen Een prettige verschij ker van Collande als clubje pensionvrien alleraardigst. Een met genoegen zal ziei Het voorprogramm mooie natuuropname getiteld: Van vruchte; verder een zeer inter Nieuws, vervaardigd goon en een uitgebre naai met vele opnarr eele gebeurtenissen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2