OORLOGSSCHADE! EEN MILLIARD. Afd. B Afd.C f f did.! HET GEHEIM f 1.050.000.000,- 230.000.000,- 22.000.000,- 15.000.000,- 12.500.000,- 1 10.000.000,- HALFJAARLIJKSGHE SCHADE-UITKEERING! Detailprijs voor thee verhocgd. VRAAG EN AANBOB 36 cent per vijl regels De nieuwe varkens- regeling. GEMEENTERADEN De Raad van Stompetoren vergadert. r r VAN HEI DOODEUJKF GIF. TWEEDE BLAD. TWEEDE BLAD. Van officieele zijde is medege deeld, dat met ingang van 20 Maart de detailprijs voor thee maximaal 2 c. per y2 ons, inclu sief omzetbelasting, verhoogd mag worden. De door de regeering vastgestelde prijzen waren op de gisteren ge houden toewijzing 14 a 16 ct. per pond hooger dan op 25 April 1940, welke prijsverhooging het gevolg is van de extra kosten die gemaakt moesten worden, in verband met den langeren duur var den opslag. De aangeboden 13119 kisten Javathee en 4243 kisten Sumacrathee werden ge heel verkocht. BOETEN VOOR ONGEOORLOOFDE PRIJS- VERHOOGINGEN OPGELEGD. De inspecteur voor de prijsbeheer- sching te Amsterdam heeft wederom eenige tuchtbeschikkingen gewezen, waaruit blijkt, dat het verhoogen van prijzen, zonder dat dit is toegestaan, een riskante zaak is. Een r.aamlooze vennootschap te Amsterdam, welke dierlijke grondstoffen verwerkt heeft in de afgeloopen maanden een flinke winst gemaakt door den prijs te verhoogen van haar producten. Technische vetten, welke vroeger voor 17 per 100 kg werden ver kocht, werden nu aangeboden voor prijzen, die varieerden tuschen 26 en 32 per 100 kg. Van een groote partij consumptievet werd de prijs met 22 per 100 kg verhoogd, terwijl hetzelfde gold voor andere produc ten zooals beendermeel en beender lijm. Deze naamlooze vennootschap werd veroordeeld tot het betalen van een boete van f 5500, waardoor haar de winst, welke zij met de prijsver hooging behaalde, weer is ontnomen. Waar het levensmiddelen betreft, zijn prijsverhoogingen van enkele centen echter reeds ernstige feiten. De winkelier R. te Amsterdam, die aardappelen verkocht voor 10 cent per kg in plaats van voor den voor die soort vastgestelden prijs van 8 cent zal 75 moeten betalen. De winkelier C. S. te Haarlem zag er een voordeel in om busjes Zwit- sersche kaas, die aanvankelijk voor 16 cent verkocht werden, voor 20 cent per busje te koop aan te bieden. Met een boete van 50 werd zijn aandacht op deze onjuiste handel wijze gevestigd. Dat het zaak is, dat elkeen zich terdege op de hoogte blijft stellen van de geldende maximumprijzen, bleek bij de berechting van J. K., een slager te Amsterdam, die door mid del van advertenties in dagbladen houtblokken aanbood voor den prijs van 5.75 per 100 kg. Hij had dienen te weten, dat de maximumprijs was vastgesteld op 4 per 100 kg. Toch bleken er nog afnemers te vinden te zijn voor zijn aanbod, want in enkele dagen verkocht hij ongeveer 3500 kg uit zijn voorraad. Wat hij teveel ver diende, zal hij door een boete van 80 ruimschoots moeten terug betalen. HERZIENING GEBLOKKEERDE- MARKENBELASTINGBESLUIT. Het A. N. P. verneemt van be voegde zijde, dat practische over wegingen het noodzakelijk maken, em het geblokkeerde-markenbelas- tingbesluit 1940 aan een herziening te onderwerpen. De desbetreffende wet telijke maatregelen zijn reeds in voorbereiding. Met name bestaat het voornemen verandering te brengen in de wijze der belastingheffing. Voorts zullen de in het nog geldend geblok- keerde-markenbelastingbcsluit voor geschreven tarieven ongeveer ge handhaafd blijven. In dezen samen hang zullen waarschijnlijk ook om zetten in de desbetreffende waarden onder ingezetenen aan belasting on derworpen worden. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. Het Naaimachine Huis. Trapm. gebr. 60, Handm. Veritas, Singer, Pfaff, Titan, enz. vanaf 15 m. g. I. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Te koop gevr.: een goed onderh. kinderwagen. Adres: ZEGLIS 95. Te koop zoo goed als nieuw: een wegracefiets, 1 persoons pitch pine ledikant met staaldraarmatras, een heerencostuum maat 50. Te bevragen OUDEGRACHT 158. Te koop: 1 Haardkachel en 1 paar z. g. a. n. vetlederen laarzen. INGELANDSTRAAT 13. Te koop: Stofzuiger, sleemodel, 125 volt met slang enz. zonder ge breken 15. Kamer Gramofoon met 25 mooie platen (prijs billijk). LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: een bl. sportcost. maat 52 een bl. gestr. heerencost. maat 48, 2 linnen kruidenierspakken, alles z. g. a. n. Spotprijs. DEN HARTOG, Koningsweg No. 72 Te koop Bakfiets voor bakker of kruidenier met zoo goed als nieuwe transportbanden. Te bevragen BERGERWEG 8 A, Alkmaar. Te koop: heerenfiets, autoped en een koffer. GED. BAANSLOOT 9. Te koop: een z. g. als nieuwe Kin derwagen. Aan hetzelfde adres Wandelwagentje gevraagd. Adres 2e TUINDWARSSTRAAT 2. Kleeding te koop: nieuwe voorraad aangekomen, in net gedragen Dames-, Heeren-, Jongens- en Weisjeskleeding. OEN HARTOG, Koningsweg No. 72 Ie koop: 14 els Kleed, wollen 'ooper, koperwerk, 2 ketels, strijk ijzers. Adres UITENBOSCHSTR. No. 2. Te koop gevraagd: Huisraad en Inboedels tegen flinken prijs. Tevens Gramofoonplaten, Rijwie- en, Brandkast, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. nkoop tegen hoogste waarde van Lompen Couranten, Metalen, Fles- ;chen, Jampotten, enz., enz. Wordt afgehaald. "EFTELHUIS RAMEN 2. ie koop aangeb. beneden inkoop prijs Hulsmann tel.vrije Motor 1940 onbereden, 1 Norton 500 c. zij diep in prima staat. NAARMANSLAAN 143. N og enkele gebr. Radiotoestellen te koop in verschillende bekende merken. MOSSELENBUURT 20, Bergen. Babyweeg- invaliden wagens, schalen, als nieuw. HYGIENA", Achterstraat' 45. Telef. 2052, Alkmaar. Te koop: prima Piano, geluid gelijk v:eugeltoon, merk Krauss, een van ae beste standaardmerken, prijs billijk. JEKKER, Spoorstraat 5. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN DELFT. De heer F. W. van Vloten, die tot burgemeester van Delft is benoemd is 51 jaar oud. Hij werkte sedert 1909 in het bankbedrijf en werd in 1938 benoemd tot diiecteur van de Incas- sobank te Delft, welke functie hij tot op heden bekleedde. Sedert 1933 is de heer van Vloten lid van de N.S.B. VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. De politie te Achttienhoven heeft, in samenwerking met ambtenaren van den Crisis Controledienst, drie mannen aangehouden. Zij worden ervan verdacht, verscheidene frau duleuze slachtingen te hebben ver richt. Ambtenaren, die op controle waren, hielden or.der Utrecht een nerijder van een bakfiets aan. Het was een melkhandelaar uit Achttien hoven. Op de bakfiets bevond zich een kist, waarin niet minder dan zevenhonderd kilogram varkens- vleesch zat. In de woning van den melkhandelaar werd niets gevonden. De man bekende, dat hij het vleesch van een veehandelaar uit Achttien hoven had gekocht. De veehandelaar werd eveneens aangehouden, doch bij ontkende, iets met de zaak uit staande te hebben. Tenslotte werd nog een derde man aangehouden. De melkhandelaar en de derde aange- noudene zijn op vrije voeten gesteld. De veehandelaar is opgesloten. Men verwacht, dat nog meer arrestaties zullen volgen. In de op 25 Februari j.l. verschenen persbericht werd reeds in het kort gewag gemaakt van de op komst zijnde regeling ten aanzien van den varkensstapel. Deze regeling hield in, dat iedere varkenshouder, die varkens boven 60 kg. in voorraad nad, vóór 15 Maart een aanvraag voor een contract moest hebben in gediend voor dat aantal varkens. Deze termijn is thans verlengd tot l April a.s. Voor enkele categorieën varkens boven 60 kg. behoeven geen contracten afgesloten te worden; deze varxens dienen echter door een vergunning gedekt te zijn, zoo dat ook hiertoe een aanvrage moet worden ingediend. In het algemeen zullen deze ver gunningen slechts worden ^-uitge reikt voor stamboekbeeren, fokzeu- gen en zeugen bij de biggen, ster zeugen en daarmee door de com missie van toezicht op de selectie- mesterïjen gelijkgestelde uitlieem- sche zeugen, terwijl voor varkens, bestemd voor huisslachting, de daar voor uitgereikte vergunning voL doende is. Schipper verdronken. - De 20- jarige schipper van der Horst uit Amsterdam is Donderdagmiddag te Mook van zijn schip gevallen en ver dronken. De nieuwe school een sieraad voor de gemeente. De raad kwam gister om 10 uur voltallig bijeen. De voorzitter rele veerde in zijn openingswoord 'de ambtsaanvaarding van den com missaris dezer provincie, mr. Backer, alsmede het overlijden van het lid van Ged. Staten, mr. Bomans, en las daarna als secreta ris de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Van de ingekomen stukken ver melden wij een schrijven van den commissaris der provincie waarin wordt medegedeeld, dat de secre taris-generaal de veldwachters verordening heeft goedgekeurd. De heer B. Gardenbroek werd als lid van het B. A. herkozen, ter wijl tot 3e ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd benoemd de heer J. C. Duin. Wegens invoering van het ver plichte gymnastiekonderwijs werd op voorstel van B. en W. besloten tot aanschaffing van ladders in het gymnastieklokaal. De voorzitter gaf een toelichting op het voorstel en deelde mede, dat men in het lokaal reeds over een Zweedsch rek beschikte en dat het lokaal den toets der critiek kan doorstaan. Twee ladders zijn echter nog noodig; zij kosten ongeveer 90 per stuk en B. en W. stelden voor ze in de gemeente te laten maken. Tot intrekking van de verorde ning tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting, in ver band met de wijziging van het stelsel, werd besloten. De rekening 1938 werd conform vastgesteld. Aan de orde was hierop een voorstel tot wijziging van de veld wachtersverordening, opdat ook de veldwachter een tijdelijke toelage van 6 pet. ontvangt, benevens een kindertoeslag van 75 per kind. Het inkomen van den veldwachter wordt hierdoor 1886. Met algemeene stemmen werd aldus besloten. In bespreking kwam hierop de wijziging van de jaarwedde-rege- ling burgemeesters, secretarissen en ontvangers, opdat ook deze functionnarissen een kindertoeslag ontvangen. Daar in deze gemeente de functionnairissen hiervoor in de termen vallen, werd besloten gunstig te adviseeren. De heerWitteveen zeide nog, dat zijn principe niet was ver anderd en dat hij tegen kindertoe slagen bleef. Kinderen in een gezin waren z. i. zoo teer, dat men dit niet in verband met geld moest brengen. Mede werd besloten de steun regeling voor 1941 weer van kracht te verklaren. Werkloozen ontvangen aan extra steun een bedrag van 6.50, waar van 2 ten laste komt van de ge meente. Per B bon wordt als extra hulp 3.25 verstrekt, waarvan 1 door de gemeente betaald wordt. Aan de orde was hierop een voorstel om voor een cursus in den voorlichtingsdienst, welke gehou den wordt in het café van Ham te Oterleek een subsidie van 9 beschikbaar te stellen voor zaal- huur. Conform besloten. Het nieuwe raadhuis. Toen wij, aldus de voorzit ter, in het laatst van 1940 de cir culaire kregen over de combinatie van gemeenten, dachten wij aan stonds, dat wij vermoedelijk het nieuwe raadhuis niet in gebruik zouden kunnen nemen. Thans zijn wij zoover, dat het langzamerhand voltooid is. Hiervoor moesten ver schillende moeilijkheden overwon nen worden. Wat er van de combinaties der gemeenten zal worden, weet ik niet. Ter Provinciale Griffie kon men ons daarover weinig vertellen. Voor wij tot den aankoop van de meubileering van het raadhuis overgaan, acht ik het wenschelijk overleg te plegen met de Provin ciale Griffie. Wanneer het advies gunstig is, zullen wij het in gebruik kunnen nemen. Spr. was voorts vol lof over het geen de heer Keesman van de oude onderwijzerswoning en het oude raadhuis had gemaakt. Het is in derdaad thans een schitterend ge bouw geworden. De heer Witteveen vroeg of voor den aannemer, die veel moei lijkheden heeft ondervonden en zeer zijn best had gedaan, niet wat gedaan kon worden, aangezien de man er niet made uitkomt. De voorzitter wilde dit on der de oogen zien, als de defini tieve cijfers bekend zijn. De Winterhulp. Ten aanzien van den steun aan de Winterhulp, zoo deelde de voor zitter mede, maakt Oterleek geen slecht figuur. In de 5 collecte's werd 519,70 bijeen gebracht. Wij Onderlinge Verzekering Maatschappij GEVESTIGD TE TELEFOON S GRAVENHAGE 1 J .30.41 BESTUUR: L. C. F. E, van Helden Tucker, voorzitter; A, A. B. Boeker, gedelegeerde; Mr. J. J.Montijn, N. J, J. Grobben, F. A. Evers, administrateur. GEVOLMACHTIGDEN: Voor Afdeelingen A, B en D Firma Bekouw Mijnssen Heerengracht 124 Amsterdam-C Telefoon 48871. Voor Afdeeling E: Hrma Tollenaar Wegener Rokin 75—79 Amsterdam C Telefoon 42006. ADMINISTRATIE ADRESSEN: Voor Afdeelingen AB en D Javastraat 76 - Den Haag Telefoon 11.30.41. Voor Afdeeling C en I: Gr. Hertoginnelaan 1 Den Haag Telefoon 33.51.40. Voor Afd. E en D III (Vaartuigen): Gebr. v. Buren - Rotterdam Meent 106 - Tel. 34572. In deze eene week werd niet minder dan HONDERD MILLIOEN tuiden bl,verzekerd. De Afdeeling A overschreed thans (binnen 8 maanden) een bedrag van Ook de later opgerichte afdeelingen blijven gestadig groeien, zoodat de stand thans is: IISJ II Woningen,inboedels,enz illU. H tot f 50.000.- Andere risico's tot f 1.000.000,— Persoonlijke ongevallen door molest K ftï Gevaarlijke risico's, incl. p»Im« vaartuigen, tot f 100.000,- I ftfj r Bedrijfsschade en Huur- raitla L derving door molest I Kleinere inboedels en derg. tot f 7500, Voegt ook Uw belang bij de reeds verzekerde honderdduizend objecten en vraagt inlichtingen bij Uw Assurantie-Bezorger! Nieuwe Afdeeling G: Molestverzekering van Gelden en Geldswaardige Papieren (ook transport), alsmede Preciosa, Kunstvoorwerpen en dergelijke. Administratie-Adres: Regentesselaan 9 A. Den Haag. Tel. 398278. GevolmachtigdeFirma Bode van Hall, Amsterdam-C. U.Z. Voorburgwal 101. Tel. 47735 en 49935. kregen 275 terug en ontvingen gister nog 200. De verdeeling dei- gelden geschiedt door B. en W. na overleg met een commissie, be staande uit mej. Brouwer en de heeren Baltüs en Leegwater. Ook met de zesde inzameling maakt Oterleek een goed figuur. Besloten werd een gister ingeko men verzoek van den school- schoonmaker, waarin verhooging van salaris werd verzocht, in han den van B. en W. te stellen om be richt en raad. Na een bemerking van den heer B a 11 u s zegde de voorzitter krachtig optreden toe tegen losloo- pende honden, met het oog op het in de sloot jagen van schapen. De school. Op uitnoodiging van den bur gemeester bracht de raad hier op een bezoek aan de nieuwe school, die terecht de trots is van de bevolking en door gezag- hebbenden op onderwijsgebied het paradijsje wordt genoemd. De school is in alle opzichten modern ingericht. De lokalen lig gen op het zuiden. De school be schikt over een ruim handwerk lokaal en een flink terrein voor buiten-gymnastiek. Oterleek verkeert nog in de ge lukkige omstandigheid, dat het uit eigen middelen de begrooting slui tend kan maken. De gemeenteraad is daardoor ten aanzien van de uitgaven baas in eigen huis en aangezien de raad steeds bereid was voor het onderwijs de noodige offers te brengen (in Oterleek wordt voor de leermiddelen per kind zoo ongeveer het dubbele per leerling uitgegeven) behoeft het geen verwondering, dat deze plat- telandsschool een modelschool is geworden, die ook, dank zij het eminente personeel, dat onder lei ding van den heer Langhorst de opvoeding van de jeugd als een roeping beschouwt, reeds leerlin gen uit de buitengemeenten, w.o. uit Alkmaar, trekt. 12) Door FRANK f. BRAUN. „Ik hielp hem verder", vervolg de Kybander. „En toen? vroeg ik. Goot hij toen den wijn in de glazen Ja zeker, antwoordde hij. Heeft niemand de glazen in handen ge had, voordat ze verdeeld werden? Nee, voorzoover ik weet, niet, zei Braubach. We stonden er wel alle maal omheen, zei hij erbij, maar Joachim zorgde alleen voor het in schenken. Braubach keek me bij zijn antwoord niet aan en ik had het gevoel, dat hij iets voor me verzweeg". „Maar dat heb je er zeker wel uit gekregen?" informeerde Larris. „Natuurlijk", antwoordde Kyban der. „Mijnheer Braubach, zei ik, u moet me alles zeggen. Wanneer het hier een weloverwogen daad be treft, en dat moeten we wel aanne men, dan bent u niet zeker, dat er niet nog eens een poging gedaan zal <- n. Wij moeten den dader moet ons daarbij hel- „Goed zoo", kon commissaris Larris niet nalaten te zeggen. „Mijn woorden maakten indruk op hem", vervolgde Kybander. „Naar het scheen, was hij zelf nog bet meeste bang, dat er nog eens een poging zou worden gedaan om hem van het leven te berooven. Gelooft u het? vroeg hij me. Ik overdreef: We hebben met iemand te doen, die recht op zijn doel af gaat en precies weet, wat hij wil. Hij zal niet halverwege ermee uit scheiden. Maar wie zou me dan naar het leven staan? vroeg hij nog aarzelend; ik heb geen vijanden. Daarop antwoordde ik: Zoo iets kun je nooit weten, mijnheer Brau bach". „Je hebt wel veel moeite met hem gehad", constateerde Larris. „Jazeker, mijnheer", bevestigde Kybander. Daarna vervolgde hij zijn verhaal: „Peter Braubach keek eerst naar den grond. Hij scheen veel belang stelling voor zijn pantoffels te heb ben, die nog voor zijn bed stonden. Toen zei hij opeens: Wanneer ik u zou zeggen, wat ik gezien hebt, zoudt u denken, dat ik een bepaal de verdenking zou willen uitspre ken. Dat kan en wil ik niet. Ik zei daarop: Wat ik zal denken, mijn heer Braubach, laat u dat maar aan mfj over.' U bevindt zich precies als alle anderen, die aan het tocht je hebben deelgenomen, in een soort dwangpositie. Niemand wil voor een ander iets bezwarends reggen, omdat niemand een ander tot de daad in staat acht. Maar u heeft al te veel laten merken. moet nu spreken. Alleen op die manier bestaat nog de mogelijk heid, uw vrienden te ontlasten". Commissaris Larris luisterde mét stijgende belangstelling toe. „Hij weifelde nog steeds", ging Kybander voort. „Toen zei hij iet wat onzeker: Maar het geval is in tegendeel juist, dat ik voor iemand een verzwarende verklaring moet afleggen, en niet iemand ontlasten kan. Maar waarschijnlijk hebt u gelijk, ik zal u alles vertellen". „Nou, en toen?" vroeg Larris, die als op heete kolen zat. „Ik onderbrak hem geen enkele maal meer en hij begon, na nog even geaarzeld te hebben: Leidt u er maar uit af, wat u wilt; houdt u me maar voor een ellendigen ver klikker. Het is dit: ik zag, dat An gelica Fabreani een wit zakje uit haar handtaschje nam en een licht poeder in de volle wijnglazen schudde. Toen zweeg hij. Op zijn voorhoofd stonden zweetdruppel tjes. Ik vroeg voorzichtig: Heeft juffrouw Fabreani het poeder in alle glazen gedaan? Daarop zei hij Dat kan ik niet zeggen. Ik zag toe vallig, dat ze het poeder in één van de glazen deed. Welk glas het was, zou ik u niet kunnen zeggen". „Heeft hij je nog meer verteld?" wilde Larris weten. „Dat is alles wel heel interessant". Hoofdinspecteur Kybander ver volgde zijn verslag. „Heeft juffrouw Fabreani ge merkt, dat u het gezien had? vroeg ik daarop. Hij antwoordde: Nee, beslist niet. Ik heb er tot nu toe ook met geen woord over gespro ken. Ik vroeg toen weer: Weet u niet wat voor poeder het was? Hij zei: Ik heb er geen idee van. Maar ik hield aan: Maar u hebt beslist gezien, dat het een poeder was? Hij knikte en zei: Een wit of in ieder geval een lichtgekleurd poeder Zooals natron of magnesia. Het zakje was klein, niet veel grooter dan een luciferdoosje". Kybander hield hier even op, als om de uitwerking van zijn woor den op het gelaat van den commis saris te zien. Deze keek hun vol be langstelling aan, maar zei niets. „Ik vroeg toen: Hadt u den indruk, dat Angelica Fabreani het poeder stilletjes, dus ongemerkt in de gla zen wilde doen? Daarop antwoord de hij: Dat weet ik niet Ze moest er eigenlijk rekening mee houden, dat wij het zouden merken Haar broer stond naast haar en wij wa ren allemaal vlak bij haar. Deson danks moet ze het zonder op te vallen gedaan hebben, want buiten mij heeft geen van de anderen het gemerkt. Of heeft iemand u nog verteld, dat hij het gezien heeft? vroeg hij me. Hij keek me vol hoon aan. Blijkbaar zou het een troost voor hem zijn geweest, wanneer hij niet alleen zich als een verklikker, zooals hij het noemde, zou hebben gedragen. Maar ik moest hem te leurstellen. Ik antwoordde: Nie mand behalve u schijnt iets van dat poeder te weten". „Was het toen afgeloopen?" wil de commissaris Larris weten, om dat Kybander hier weer even op hield. „Dat was het voornaamste", ant woordde de hoofdinspecteur. „Ik ben nog even bij hem gebleven. Hij liet zijn hoofd hangen en zet: Dat is erg. Daarop zei ik: Niet zoo erg voor u, mijnheer Braubach. Hij zuchtte. Toen zei hij: En als het nu eens een onschadelijk poeder was. inspecteur, misschien suiker, om de vermouth wat zoeter te maken? Ik kon niet anders antwoorden, dan dat ze het tenminste eerst had moeten vragen of allen daarvan ge diend waren. Daarop antwoordde, hij: Dat is waar. Tenslotte vroeg ik nog: Hoe zag het handtaschje er uit, dat juffrouw Fabraeni dien middag bij zich had? Hij antwoord de: Het was een zwart taschje van krokodillenleer, een duur ding; ik weet het, omdat we toevallig over den prijs hebben gesproken. Ze had in zwart alleen maar dit taschje" Hoofdinspecteur Kybander had zijn verslag beëindigd. „Ik heb de vragen en antwoorden meteen ste nografisch opgenomen", zei hij en klapte zijn boek dicht. „U heeft het v/ordelijke verslag gehoord, com missaris". Larris stond nog steeds bij de deur. Hij was vergeten, te gaan zit ten. „Merkwaardig", zei hij. „Wan neer is dat gebeurd". „Dat verhoor? Ongeveer twee uur geleden". „Dus kort voordat Braubach uit het ziekenhuis ontslagen werd. Heel merkwaardig. Blijkens zijn verklaring schijnt hij zelf toch ook Angelica Fabreani voor de daderes te houden? Hoe verklaar je dan, do hij een uur laer bij de familie Fabreani gaat inwonen?" „Wat?!" „Ja, inderdaad; ik heb het zoo juist vernomen. Peter Braubac'i woont nu bij mevrouw Fabreani. Hij heeft de kamer gekregen van den overleden Joachim Fabreani en woont dus nu onder hetzelfde dak met het meisje, vor wie hij zulk een verzwarende verklaring heeft afgelegd. Hij woont vlak naast het meisje, waarvan hij aanneemt, dat zij een poging tot moord heeft wil len doen, waaraan hij alleen bij toeval is ontkomen". „Onbegrijpelijk". „Misschien niet zoo erg onbegrij pelijk. Als hij nu eens verliefd is op Angelica? Dat zou ook een ver klaring kunnen geven voor het feit, dat hij zoo lang geaarzeld heeft met zijn zoo uiterst belangrijke verklaring, waarvan de beteekenis hem vanzelf ook duidelijk moet zijn geweest". „Die verklaring viel hem zeer zwaar", zei Kybander peinzend. (Wordt vervolgd)- GESCHREVEN DASHIE1 HAMMEI TEEKENINGEN ALEXANDER RAYMONE De raad kon zich ei tuigen, dat het onde: practijk is gericht. Dé zoo ingedeeld, dat de de school verlaat, niet - staat tegenover telefc lezen van een spoo invullen van een gii uitschrijven van een r Wat wel zeer voornaai school is de handeni hier de leerlingen mak nen is voor hen werkel in het verdere leven. Voor het aanschouw wijs beschikken de over een aantal platei vuld met een prachtsei zelfs een modern films stilstaande beelden, w: aanschouwelijk een een putten- en steent natuurschoon in verscl vincies, maar ook de 2 woonten van andere toonen. Oterleek heeft wa den raad dankbaar te er naar blijft streven landsschool een eerst doen innemen. Voetbal DE WEDSTRIJDE ZONDAG. Er is voor morgen w gebreid programma va: in alle afdeelingen zal speeld worden. In afd. I gaat de sp; tusschen A.D.O. en D. Beide clubs spelen thui gen D.F.C. en 't Gooi. I: strijden hebben de tb beste kansen. A.D.O. is dig (met spil van Karr ontvangt H.-D.V.S. Ver Sparta en Feijenoord— In afd. II is de strij< venste plaats al beslist, om de onderste plaat C.V.V. staat er niet te zal ook morgen in V.S.V. wel geen succes Amsterdam AjaxBlau der R.F.C.Haarlem e V.U.C. In 't Oosten slechts tv den waarvan Heracles— belangrijkste is. Hengi Enschede. In afd. IV moet P.S.1 lem II in Tilburg, ter' thuis speelt tegen N.j EindhovenLonga, Noa M.V.V.B.V.V. en Limb mond. In 't Noorden zijn Be A.V., LeeuwardenV H.S.C.Velocitas belani strijden. Achilles zal van Sneek en W.V.V.- zal wel voor de bezoeki In de 2e klasse A: A trixO.S.V. Met haar v ste elftal zal Alcmaria strijd aanbinden tegen belooft een 'spannende s den, te meer omdat A' een revanche te goed he zaan werd n.L met 4— waarbij de midvoor Vee maakte. Men zal dus z( zen speler morgen de dacht besteden. Een A'. winning lijkt ons zeer gi De Alkm. Boys hebb ren uitwedstrijd, n.l. te Toch zou het voor de I eens een gunstigen uit: worden, als het maar vlotten. Verder is A.F.C.Z.F belangrijke ontmoeting, vangt Zeeburgia en trekt naar Wormerveer. In 2B zijn E.D.O.B Velox en H.F.C.Vc langrijke ontmoetingen. LANGS DE N.H.V.B Zullen de Koedijl meer in veiligheii Moeilijke trip vc Er is thans een niet programma samengestel nog eenige belangrijke gen laat zien. Daar is de eerste klasse C, me treffen van Koedijk te De Koedijkers zijn nog de in veiligheid, mede net hun kleine, doch

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6