Alcmaria i O. S. V. I STILLE NO. 9 DASHIELL HAMMETT SPORT KERK EN SCHOOL Algemeene Vergadering V.V.V. Bergen. Hoopvol voor het seizoen. De financieele posten gunstig. TWEEDE BLAD. 3 E SCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND 6l De raad kon zich er van over tuigen, dat het onderwijs op de practijk is gericht. De leerstof is zoo ingedeeld', dat de jeugd, als zé de school verlaat, niet Vreemd meer staat tegenover telefoneeren, het lezen van een spoorboekje, het invullen van een girobiljet, het uitschrijven van een rekening enz. Wat wel zeer voornaam is bij deze school is de handenarbeid. Wat hier de leerlingen maken en teeke nen is voor hen werkelijk een steun in het verdere leven. Voor het aanschouwelijk onder wijs beschikken de leerkrachten over een aantal platenkasten, ge vuld met een prachtserie platen en zelfs een modern filmapparaat met stilstaande beelden, waardoor men aanschouwelijk een mijnbedrijf, een putten- en steenbakkerij, het natuurschoon in verschillende pro vincies, maar ook de zeden en ge woonten van andere volken kan toonen. Oterleek heeft waarlijk reden den raad dankbaar te zijn, dat hij er naar blijft streven deze platte- landsschool een eerste plaats te doen innemen. Zondag a.s. 2.30 uur Voetbal DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Er is voor morgen weer een uit gebreid programma vastgesteld en in alle afdeelingen zal er druk ge speeld worden. In afd. I gaat de spannende race tusschen A.D.O. en D.H.C. verder. Beide clubs spelen thuis en wel te gen D.F.C. en 't Gooi. In beide wed strijden hebben de thuisclubs de beste kansen. A.D.O. is weer volle dig (met spil van Kampen). K.F.C ontvangt H.-D.V.S. Verder D.W.S. Sparta en FeijenoordStormvogels In afd. II is de strijd om de bo venste plaats al beslist. Alleen die om de onderste plaats nc., niet. C.V.V. staat er niet te best voor en zal ook morgen in Velsen tegen V.S.V. wel geen succes behalen. In- Amsterdam AjaxBlauw-Wit. Ver der R..F.C.Haarlem en Xerxes— V.U.C. In 't Oosten slechts twee wedstrij den waarvan HeraclesTubantia de belangrijkste is. Hengelo ontvangt Enschede. In afd. IV moet P.S.V. naar Wil lem II in Tilburg, terwijl Juliana thuis speelt tegen N.A.C. Verder EindhovenLonga, NoadHelmond. M.V.V.B.V.V. en LimburgiaRoer mond. In 't Noorden zijn Be QuickG.V. A.V., LeeuwardenVeendam er, H.S.C.Velocitas 'belangrijke wed strijden. Achilles zal wel winnen van Sneek en W.V.V.Heerenveen zal wel voor de bezoekers zijn. In de 2e klasse A: Alcmaria Vic- trixO.S.V. Met haar volledige eer ste elftal zal Alcmaria morgen den strijd aanbinden tegen O.S.V. Dit belooft een 'spannende strijd te wor den, te meer omdat Alcmaria nog een revanche te goed heeft. In Oost- zaan werd n.l. met 42 verloren, waarbij de midvoor Veen vier goals maakte. Men zal dus zeker aan de zen speler morgen de noodige aan dacht besteden. Een Alcmaria-over- winning lijkt ons zeer goed mogelijk. De Alkm. Boys hebben een zwa- ren uitwedstrijd, n.l. tegen D.W.V Toch zou het voor de Boys nog wel eens een gunstigen uitslag kunnen worden, als het maar eens wilde vlotten. Verder is A.F.C.—Z.F.C. een zeer belangrijke ontmoeting. V.V.Z ont vangt Zeeburgia en West-Frisia trekt naar Wormerveer. In 2B zijn E.D.O.—H.B.C., H.V.C. Velox en H.F.C.Volendam be langrijke ontmoetingen. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Zullen de Koedijkers zich wat meer in veiligheid stellen? Moeilijke trip voor Ursem. Er is thans een niet al te groot programma samengesteld, dat echter nog eenige belangrijke ontmoetin gen laat zien. Daar is bijvoorbeeld de eerste klasse C, met enkel het treffen van Koedijk tegen Schoor). De Koedijkers zijn nog niet voldoen de in veiligheid, mede in verband net hun kleine, doch eervolle ne derlaag van j.l. Zondag tegen de lei ders en.... het plotselinge opdrin gen van Alcmaria IV. Nu Koedijk echter bezoek van Schoorl krijgt en voldoende van het gevaar doordron gen is, zat het ongetwijfeld iets meer den gevaarlijken hoek ontloopen. In de tweede klasse D ontvangt het leidende Egmondia Bergen II. De eerste ontmoeting bracht de Eg- monders reeds een flinke overwin ning en het zou ons dan ook buiten gewoon verbazen, indien ze niet op nieuw een dergelijk resultaat boek ten. Heel wat moeilijker krijgt Ursem het in Oudkarspel en we vreezen, dat de Ursemmers hun eerste neder laag tegemoet gaan. Alkmaar II zou zich in eigen huis tegen Graftdijk wat van de jongste nederlaag kunnen herstellen. De derde klasse D: Het leidende Akersloot gaat een bezoek brengen aan Oudorp II en de Akerslooters zullen heel wat van hun krachter moeten geven! om er zonder kleer scheuren af te komen. We geven de Oudorp-reserves een kansje op eeni- ge winst. Ook Vrone II, dat naar Schoorl gaat, zou het minstens tot een pun 'endeeling kunnen brengen. Grootschermer kan op het goede oad voortgaan, door Alkmaar III met ledige handen naar de kaasstad te zenden. In de vierde klasse D krijgt Alc maria V bezoek van Ursem II én dat kan een nieuwe zege voor de wit- hemden beteekenen, terwijl D.T.S. III in eigen omgeving Bergen III wel nUt veel kans zal reven. NAGEKOMEN PEDIKBEURTEN. OTERLEEK, nam. 3 uur, dienst. (Verb, opgaaf). Schaken 'T HOOGE HUYS—D.O.S. Gisteravond speelde de schaakcluo 't Hooge Huys een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen een combinatie van de arbeidersschaakclub D.O.S. De uitslagen waren als volgt: 't Hooge Huys D.O.S. R. FaberP. Blankman H. VerhoevenR. van Wezep H. van GooiK. Brinkhof G. van LeeuwenN. N. F. FaberB. Slenters P. SchilderR. Godijn J. Kusch—J. Geutrs H. NijdamS. Kaptein P. KoningP. Manté A. BruinM. N. Pranger P. NieropI. P. Willems L. KoomansW. Speets A. MaasJ. P. Bakker D.O.S. speelde aan de oneven bor den met wit en won met 85. Y—Y 0—1 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 0—1 1—0 Y—Y 1—0 0—1 0—1 Biljarten KAMPIOEN TWEEDE KLASSE GROOT BILJART CADRE. De volgende resultaten zijn thans nog te melden: Vreeswijk 300 44 42 6.31 Baay 195 44 23 4.43 Metz 300 29 72 10.34 Stikkelman 178 29 23 6.13 Hendrikx 300 53 39 5.66 Beekhof 278 53 31 5.24 Vos 300 25 69 12.— Briejer 132 25 28 5.28 Vos 300 25 64 12.— Stikkelman 147 25 31 5.88 Baay 300 49 34 6.12 Beekhof 296 49 30 6.04 Vreeswijk 300 35 50 8.57 Hendrikx 288 35 30 6.51 De V.V.V. te Bergen hield gister avond in de Rustende Jager onder voorzitterschap van den heer D. A. Klomp in de drukbezochte jaarver gadering. Onder voor het Vreemdelingenver keer abnormale omstandigheden, al dus de voorzitter, zijn wij thans ir. algemeene vergadering bijeen. In tegenstelling met het vorig jaar, toen wij op 2 Februari, bij felle vorst en een seeuwval, die ons noopte to: de knieën door de sneeuw te wader. vergaderden, wordt thans de jaar vergadering op den eersten lentedag gehouden. De buitengewone vergadering op 16 October en het vergaderverbod in Februari zijn oorzaak, dat wij dit maal later bijeenkomen dan gebrui kelijk is. De door den heer Zeiler in de vorige jaarvergadering uitge sproken wensch, dat ons land voor den afschuwelijken oorlog gespaard mocht blijven, is niet in vervulling gegaan. Daardoor werd tevens de verwachting, dat Bergen een goed seizoen tegemoet ging, de bodem ingeslagen. Sedert het uitbreken van den oor log in September 1939" is er van in ternationaal toerisme naar ons land geen sprake meer. Doordat ons land het vorig jaar 10 Mei in den oorlog werd betrokken, werd de verwach ting, dat Bergen, evenals in de jaren 1914-'18 een goed seizoen zou beleven zooals zich dit in de eerste maanden van 1940 liet aanzien, niet Verwezen lijkt. De Nederlanders vreesden de Noordzeekust en 'waren bovendien huiverig voor bombardementen op het 2i/2 km van het hart van Bergen en op 4 km hemelsbreedte van Ber gen aan Zee in den polder gelegen vliegveld. Tal van families, die in de hotels en pensions hadden bespro ken of gemeubileerd hadden ge huurd, schreven af, met het gevolg, clat het aantal gasten in 1940 onge veer 15 bedroeg van dat in 1939. Uit het jaarverslag zult u hierover wel meer vernemen. Voor onze vereeniging was 1940 ook een zeer moeilijk jaar. Het ledental liep met 16 terug en be draagt thans 529. Vanaf deze plaats wil ik een beroep doen op de burge rij om toch de V.V.V., als de organi satie, die voor de gemeente de ge- wenschte welvaartspolitiek voert, te blijven steunen. Het zijn niet de ware gemeenschapsmenschen, die zich onmiddellijk van het gemeen- schapswerk terugtrekken als ze daarmede niet direct hun eigen be lang kunnen dienen. Tegenover hen, voor wie de contributiebetaling on mogelijk was, nam het bestuur het ruime standpunt in, .hun voor 1940 de contributie kwijt te schelden. Laat men toch bedenken, dat Ber: gen, wanneer in Europa weer meer normale verhoudingen terugkeeren. en deze tijd komt toch eens, slechts door de samenwerking van allen kan bloeien. De verwachtingen voor het a.s. seizoen. Volgens den directeur der A.N. V.V., den heer de Waal, wijzen alle voorteekenen erop, dat het vreem delingenverkeer dit jaar in ons land neel wat drukker zal worden dan in 1940. Na de inspannende en de emo tievolle dagen in de vorige lente, die velen deden besluiten, thuis te blij ven, is de behoefte thans grooter om dit jaar in de vacantie eenigen tijd in de provincie of aan de zeekust te gaan doorbrengen. Wij weten niet of de heer de Waal den toestand juist ziet. Wel weten wij, dat, in tegenstelling met de wildste geruchten, het te Bergen en Bergen an Zee volmaakt rustig is geweest en dat daar geen enkele par ticuliere woning is beschadigd. Wij veronderstellen, dat men na een jaar oorlog in Nederland thans wel weet, dat de rust overal zoo nu en dan door overtrekkende vliegtuigen wordt verstoord en dat men bom men nergens kan ontloopen. Verheu gend is het, dat reeds thans families, die in 1940 zoo verstandig waren, geen gehoor te geven aan de ver ontrustende berichten, in Bergen en Bergen aan Zee huurden en daar een rustige vacantie doorbrachten, ook voor 1941 weer huurden. Wij achten het voor Bergen dan ook een plicht, zich weer op de ont vangst van de zomergasten in te stellen. Wij dienen vertrouwen te hebben in de toekomst en wij kun nen dit, omdat wij weten, dat wan neer Nederland weer vrij is, het schoone Bergen onder de vacantie- oorden weer een eerste plaats zal in nemen. Na lezing der notulen door den secretaris, mr. F. Zeiler, welke notu len onveranderd werden goedge keurd, bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaruit wij het volgende vermelden: Jaarverslag secretaris. Al mogen wij tot heden met dank baarheid vaststellen dat ons dorp, ondanks de bombardementen van het vliegveld, voor verwoestingen ge spaard bleef, toch heeft ook deze ge meente met haar bevolking, die zoo zeer op 't vreemdelingenverkeer is in gesteld, den zwaren weerslag van den oorlog ondervonden. Voor de meeste zaken waren de gevolgen catastro faal, want de grootere bedrijvigheid die de Duitsche bezetting in het dorp tracht, kon in de meeste gevallei; het verloren seizoen niet goedmaken, Voorloopig laat de omvang van den terugslag zich nauwelijks schatten; t.z.t. zullen de cijfers spreken, die het Rijksbureau voor Hotel-, Café-. Restaurant- en Pensionbedrijf thans aan het verzamelen is. Na het overhaaste vertrek van de weinige gasten het seizoen was op 10 Mei nog nauwelijks ingezet brachten de Pinksterdagen ons een 5700 inwoners van het geëvacueerd Amersfoort, die dank zij de vlotte medewerking en de gastvrijheid van de bevolking binnen korten tijd on der dak konden worden gebracht, een taak, die des te moeilijker was, door dat ook een gedeelte van ons eigen dorp, aan de zijde van het vliegveld gelegen, als voorzorgsmaatregel was ontruimd. Na een week konden alle vluchtelingen huiswaarts keeren. Na het herstel van de verbroken verbindingen trachtte het bestuur, door een gratis aan de leden ter ver spreidinf beschikbaar gestelde cir culaire van 5 Juni en door een be scheiden advertentie-campagne, het vreemdelingenverkeer eenigszins doen herleven. Enkele van onze leden mochten inderdaad het genoe gen smaken, een of meer van hun clientèle te bewégen hun bestellin gen gestand te doen. De meeste huurders meenden zich echter aan hun verplichtingen te moeten ont trekken en voorzoover zij een va- cantiereis ondernamen, deden zij dat buiten de kuststreek, die zij als on veilig beschouwden. Het aantal gasten kan dit jaar voor het eerst niet worden opgege ven, omdat door de tijdsomstandig heden de vreémdelingenlijst en ook de verschijning van de Badbode, achterwege bleef. Naar schatting vertoefden in het midden van het hoofdseizoen ten hoogste een 1000 gasten tegelijk in deze gemeente, terwijl in 1939 het grootste aantal tegelijk verblijvenden 5472 bedroeg en het totale aantal gasten voor het geheele seizoen 1939 ruim 19000 was. Ook de gemiddelde verblijfsduur liep vrij sterk terug. Behalve Duit- schers waren er dit jaar uiteraard geen buitenlandsche gasten. Dat ook het passantenverkeer sterk achteruit ging, blijkt wel het duidelijkst uit het tramvervoer, dal (zonder militairen) in de drie maan den Juni-Augustus 1940 van Alk maar naar Bergen 91762 reizigers bedroeg en van Bergen naar Bergen aan Zee 47199, tegen 171260 en 173133 in 1939, een vermindering van onderscheidenlijk 47 en 73 En men bedenke dan, dat het auto verkeer in 1940 vrijwel uitgescha keld was! Bestuur. De aftredende voorzitter, die be dankte, werd in de buitengewone vergadering van 16 October- op war me wijze gehuldigd en bij acclama tie benoemd tot eerelid van onze vereeniging. Wij willen hier den wensch herhalen, die op die verga- dei ing werd geuit, dat het den oud- voorzitter gegeven moge zijn nog langen tijd in hopelijk betere jaren de belangen van het vreemdelingen verkeer, dat hem zoo na ligt, te mo gen blijven behartigen. De bestuursfuncties zijn thans als volgt verdeeld: D. A. Klomp, voor zitter; J. H. Roggeveen, vice-voorzit- ter; mr. F. Zeiler, secretaris; J. C. Leyen, J. E. Miltenburg, H. L. baron Taets van Amerongen, J. A. Haak man, leden. Het bestuur vergaderde dit jaar 11 maal (v. j. 6 maal). Het aantal liepen liep terug van 560 op het einde van 1939 tot 529 op het einde van 1940; daarbij waren echter 63 leden, die hun contributie nog niet hadden voldaan, daar het hun door de omstandigheden niet mogelijk was. Het bestuur begreep met die omstandigheden rekening te moeten houden en verleende daarom uitstel of kwijtschelding aan hen, die daarom verzochten. Het aantal donateurs bleef onver anderd op 26. De contributie van leden bedroeg 1398 (v.j. 1683), die van dona teurs 230 (v.j. 235). Informatiebureau. De aanvragen begonnen vroeg ei, het liet zich aanzien, dat dit jaar een recordcijfer zou brengen, maar ook hier liepen de werkzaamheden na 10 Mei sterk terug. Het aantal in - lichtingen was dit jaar 1135 (v. j. 5389) t.w. 880 schriftelijke en 255 mondelinge; het grootste deel werd vóór 10 Mei gegeven. De financieele toestand. De financieele toestand van onze V.V.V. is gunstig. Dit mag op 't eerste gezicht vreemd lijken, maar het wordt verklaarbaar, wanneer men bedenkt, dat dit jaar alle fees telijkheden en een groot deel van INGEZONDEN STOKKEN klant Toen zaak werd geen toch DE VLEESCHMISERE Mijnheer de Redacteur, Graag eenige ruimte in uw veelge lezen blad. Tot mijn groote verwondering heb ik gister moeten constateeren, dat men er zelfs in dezen tijd op uit is om elkaar dwars te zitten. Ik ben reeds eenige jaren bij een slager hier ter stede, mijn vrouw gister in deze kwam om vleesch te koopen, tegen haar gezegd, dat er vleesch meer was, terwijl er vleesch in den winkel hing.- Wijzende op het vleesch, dat er aan de haken hing, vroeg ze „en dat dan?" „Dat is al verkocht", werd haar toegevoegd, dus kon ze onverrichter zaken huiswaarts keeren. Later ging er zelf langs en tot mijn groote verwondering werd er nu druk vleesch verkocht (van dat ver kochte natuurlijk). Is het nu billijk, dat zelfs vaste klanten geen vleesch krijgen, terwijl er toch volgens de dagbladen vleesch is? Er zijn ook menschen, die dubbel krijgen, doordat ze ook naar andere slagers gaan, die dan ook aan niet- klanten leveren, omdat men toch met zijn bonnen komt. Kan er nu geen regeling getroffen worden, dat we dan toch bij onzen vasten slager vleesch kunnen koo pen? Met beleefden dank voor de plaatsing. A. H.—G. SLUIT NIET TE VROEG. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van Uw bericht betreffende de vervroegde winkel sluiting, voel ik mij gedrongen, hier tegen een gematigd protest te laten hooren. Waarom is het noodig, dat, terwijl vrijwel in alle landen van de wereld en ook in de groote steden van Nederland de zaken alle om 6 uur, uiterlijk half zeven, sluiten, wij hier in Alkmaar wederom naar een ge heel verouderden toestand zouden moeten terugkeeren? Ik neem niet aan, dat een huis vrouw „geen gelegenheid" tot koo pen heeft, als de winkels geopend zijn van 's morgens 9 tot 's avonds 6 uur. De eerste klacht van een con sument hierover, moet ik dan ook nog hooren. Men moet echter óók de andere zijde van deze vervroegde, winkel sluiting bezien, n.l. uit het oog van het winkelpersoneel. Deze menschen stonden en otaan nog vrijwel bij alle werknemers sters) ver ten achter, terwijl iedere ambtenaar of arbeider(ster) nooit langer dan tot 's avonds zes uur en Zaterdags tot één uur werkt, was 't het winkelpersoneel nooit ver gund, eerder dan 's avonds half negen en Zaterdags half elf van z'n „vrijen tijd" te gaan „genieten". Als er werkelijk 'n misstand er gens bestaan heeft, dan was het zeker op dit gebied. Wat Uw opmerking betreft, dat arbeiders-vrouwen geen gelegenheid tot koopen hebben op Zaterdag, de praktijk heeft wel anders geleerd. Des zomers b.v. hebben de winkels Zaterdagsmiddags niets te doen, dan is een ieder naar buiten, behalve het winkelpersoneel, dat staat te wach ten, totdat 's avonds om 8 a .9 uur de cliënten, na een genoegelijken middag in de natuur, komen winkelen. Door de 6 uursluiting, die wij in de afgeloopen maanden en thans ge lukkig nog genieten, heeft het per soneel en in het bijzonder de gehuw den, kunnen bemerken, wat zij irp-al die jaren aan huiselijkheid hebben gemist. Heeft U er wel eens over nage dacht, dat de gehuwde winkelbedien de, zijn kinderen praktisch gespro ken alleen Zondags zag of sprak? Bij thuiskomst in de week waren zij naar bed. Dat er een wettelijke regeling moet komen, ben ik met U eens, maar dan één, waarin bevorderd wordt, een zes uurs-winkelsluiting. Wat in jaren niet tot stand is kun nen komen en thans uit de omstan digheden is gegroeid en óók moge lijk blijkt, zou hier voor de gezamen lijke middenstanders, aanleiding kunnen zijn om te komen tot een ge meentelijke verordening op de win kelsluiting, waarbij ook rekening wordt gehouden met het personeel, dat „een deel van leven" ten zeerste zou apprecieeren. U, geachte Redactie, dank voor de plaatsing, EEN UIT DE VELEN VAN HET WINKELPERSONEEL. M. de Redacteur. Gaarne zou ik een woordje wil len schrijven over het stukje: „Sluit niet te vroeg". Nu er momenteel toch niet naar hartelust gekocht kan worden is naar mijn inzien zes uur sluiten zéér juist op zijn plaats. Dat er con sumenten zijn, die graag in de avonduren gaan winkelen, is goed bekend. Al zouden de zaken ook tot 10 of 12 uur open zijn, dan nóg komen steeds dezelfde consumen ten tegen sluitingstijd hun inkoo- pen doen ten koste van het ver koopend personeel. Mij dunkt, dat 's avonds tusschen 6 en 8 uur nie mand noodzakelijk moet winkelen, dat is bewezen in de groote steden, waar verschillende groote zaken al vele jaren om zes uur sluiten. Zou het in een stad als Alkmaar nu niet gaan? Ik geloof dat met een beetje goeden wil er wel een mouw aan te passen is en dat de meeste consumenten het wel met mij eens zijn. Heeft U de voordelen van het vroegere sluiten wel bekeken? Wan neer al het personeel zes uur naar huis gaat, dan zijn er zeer velen, die het nu de moeite nog waard vinden om eens gezellig naar een bioscoop of restaurant te gaan, wat voorheen niet in huri gedachten zou komen vooral na een werktijd van 's avonds 8 en 10 uur sluiting. Dat vroegere sluiten komt aldus ten goede aan vele bedrijven in Alk maar. Met dank voor de opname, ABONNEE. [Wij hebben er in het desbetref fende bericht al op gewezen, dat wij vanujt Den Haag het verzoek heb ben ontvangen op de te vroege win kelsluiting voornamelijk des Zaterdags de aandacht te willen vestigen. Het verlangen naar een later sluitingsuur is dus niet alleen op Alkmaar, maar op het geheele land van toepassing. De mogelijkheid is o.i. niet uitgesloten, dat men nieuwe bepalingen zal uitvaardi gen als door vrijwillige medewer king niet voldoende resultaat bereikt wordt. Meer kan hierover op het oogenblik niet worden medegedeeld. Red. Alkm, Crt.] de publiciteit, die vrij zware eischer, aan onze kas plegen te stellen, ach terwege bleven. Voorts Werd de ge- meentebegrooting 1939, waarbij de subsidie aan onze vereeniging van 1000 op 2000 werd gebracht, dit jaar tenslotte door Ged. Staten goed gekeurd, zoodat de gemeente tot uit- keering van de tweede f 1000 kon overgaan. Het resultaat van een en ander is dan ook, dat wij na afbeta ling van alle achterstallige schulden het jaar 1940 sluiten met een batig saldo van 1418,43, terwijl wij bo vendien nog 1000 subsidie (over 1940) van de gemeente te vorderen hebben. Men meene nu niet, dat de V.V.V plotseling „rijk" geworden is, want vooreerst is er veel achterstallig werk in te halen (onderhoud open luchttheater, enz.), dat wij voorheen bij gebrek aan middelen steeds moes ten uitstellen en vooral zullen wij straks, als rustiger tijden weder kee- res, met volle kracht de propaganda ter hand moeten nemen om het ver loren terrein te herwinnen. Het is hier de plaats om een woord van waardeering en dank te brengen aan B. en W. en raadsleden, die zich niet hebben neergelegd bij de aanvankelijke neiging van Ged. Staten om de subsidie niet te ver hoogen, maar voet bij stuk hielden met tenslotte goed resultaat. Ook een woord van dank aan mevr. Evenhuis voor haar nauwkeurig be heer, waardoor het werk van den penningmeester en van de finan- ciëele commissie zeer werd verge makkelijkt. De heer M. J. Krans, lid van de financieele commissie, overleed in den loop van het verslagjaar. Wij verilezen in hem een bekwaam en actief lid onzer V.V.V. (Wordt vervolgd.) Postgiro-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven!

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7