HET GEHEIM ST!1 'P NO. 9 D A S HIE L L HAMMETT 62 AMSTERDAMSCHE BEURS Algemeerte Vergadering V.V.V. Bergen. De financieele posten gunstig. Hoopvol voor het seizoen. JieuiiCeton VAN HET DOODEUJKF GIF. TWEEDE BLAD. GESCHREVEN DOOH TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND JONGETJE VERDRONKEN. Vrijdagmiddag werd de politie te Hilversum de vermissing gemeld van den 4-jarigen Jaapje Citroen, die 's middags om 12 uur de Montessori school aan den Loosdrechtscheweg had verlaten. Het zoeken had Vrijdag geen resultaat. Na lang zoeken is het Zaterdagmiddag uit het water van de Nieuwe Haven opgehaald. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. By kantoor Alkmaar, van Maandag 24 Mhart 1941 ptm 2 u •«'/.-i 93% 83-i/s 84 111% 3TAATSLEENINGEN. Vork. 4 Nederland 1941 95% 4 Nederland 1940 11 93% 33K Neder» 833/a 3 Ned.-IndiS 1937. 84% BANK-1NSTELL1NCEN Amsterd Bank .111V» Handel Mij Cert. 250126 Koloniale Bank. .1*9% Ned. Tnd. Handelsbank 134 INI. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 11'% Calvé Delft Cert. 67% Nederl. Ford. .340 Lever Bros118% PhiL Gloeil. Gem Bezit 206% 1ND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur. Ned. lnd Suiker Unie Verg. Vorstenlanden t 2TROLEUM. Kon. P-tr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadl lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn 153 Kon. Ned Stoomboot 155 Scheepvaart Unie '.17.% TABAKKEN. Deli Batavia 192 Oude Deli 250 Senembah200 AMER. SPOORWEGEN. 130 192 134 116 68% 342 122 210>/a 42% -8% 80% 5% 50 36 22 23ls/i6 6% 63% 447 247 257 123 247% 35 12%, 10% 293 222 144 160 133 418/i6 119 157 157 131 194 256 197 24% 24 9% 11 11 141/r 14 87% 88 4% 43/4. VALUTAKOERSEN DER NED. BANK, 24 MAART, (Schriftelijke en tel.-transacties.) Valuta's; New-York 1.88 3/16-1.88 9/16, Berlijn 75.28—75.43, Brussel 30.11—30.17, Helsinki 3.81-3.82, Stockholm 44.81 44.90, Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34, New-York 1.86J5 1.90 1/4, Brussel 30.08—30.20, Stockholm 44.7644,94; Zürich 43.59 —43.75. 431/4 27% 80% &tó/ic 50 35% 22 211%, 61%, 02% 440 •247 •257 •122 •241 35% 12% 10% .281 .218 140 159 •132% 4% .115 Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. l'nion Pacific Can Pac DR. GOEDEWAAGEN SPREEKT TOT KUNSTENAARS. In het Stedelijk Museum te Am sterdam heeft Zaterdagmiddag de secretaris-generaal van het depar tement van volksvoorlichting en kunsten, dr. T. Goedewaagen, in een bijeenkomst van bij de Neder- landsche en de Amsterdamsche federaties aangesloten vereenigin- gen van beeldende kunstenaars een rede gehouden over den organisa tievorm van de kunst. De heer Ed. Gerdes, hoofd van de afdeeling bouwkunst, beelden de kunsten en kunstnijverheid van 't departement, zeide o. m. dat dr. Goedwaagen voorzitter zal worden van de binnenkort op te richten Nederl. Cultuurkamer. Hierin, zoo zeide hij, zullen de beste van de vaklieden zitting hebben. Deze kamer zal tevens rechtsbevoegd heid bezitten. Dr. Goedewaagen betoogde o. a., dat er een belangrijk contact be staat tusschen de kunst en de nieu we politiek, waarvan ook spr. een vertegenwoordiger is. Beiden zijn symptomen van een cultureele be weging, die de wereld thans in beroering brengt. Het is de wen ding der abstractie en het indivi dualisme naar de organische ge dachte". Vinden wij geen positieve hou ding ten opzichte van de verande ringen, die zich voltrekken, „dan gaan wij als volk en als enkeling verloren, en verzuren wij in mok kende en sterile critiek. Tegen die sterile critiek moeten wij op posi tieve wijze ingaan. Dat is thans niet gemakkelijk voor ons volk. Want generaties lang is het door volksvreemde elementen valsch voorgelicht. Het is zich zelf kwijt geraakt en bevangen door illusies". Vervolgens sprak de heer Goede waagen over een nieuwe organisa tie, „het gilde der beeldende kunstenaars, door den staat ge sticht. Het is geen vereeniging, maar een autonoom lichaam, met publiekrechtelijke, verordenende bevoegdheid. Tot dit gilde behoo- ren al diegenen, die door de lei ding waardig worden gekeurd. In de toekomst zal niet iedereen zich beeldend kunstenaar kunnen noe men. Alleen zij, die tot het gilde behooren, kunnen en mogen als kunstenaar werken. De beroepsuit oefening zal dus alleen zin hebben binnen het gilde. Natuurlijk is iedereen vrij om voor zijn genoe gen te schilderen of te teekenen, maar hij zal dan geen rechten kun nen doen gelden op den titel van kunstenaar". „De maatstaven, welke zullen worden aangelegd Voor de toe komstige gildeleden", aldus spr., „zijn tweeërlei: hun vakkundig heid of talent en hun politiek- geestelijke instelling. Men moet bedenken, dat de vakkundigheid niet alles is. De geestelijke instel ling immers moet een waarborg zijn dat geen volksgevaarlijke kunstwerken zullen ontstaan. Er is geen sprake van, dat de leden tot een politieke beweging zullen moeten behooren, maar men zal moeten vertrouwen en gelooven, dat de b'eweging van thans de ge nezing van het geheele volk betee- kent. Het ligt niet in de bedoeling en het gaat ook niet aan, bepaalde (Vervolg.) Materiaal. Van onze kaartgidsen werden in 1940 slechts 210 verkocht (v. j. 693), benevens de laatste 9 ongevouwen exemplaren; 15 werden kosteloos uitgereikt. Van den voorraad van 2767 gevouwen exemplaren op hev einde van 1939 zijn ér dus nog 2542 over, voldoende voor de eerste jaren. Van de oorspronkelijke oplaag van 5200, verschenen in 1937, is dus in vier jaren ruim de helft verbruikt. De 20000 vouwbladen, die in 1939 verschenen, werden in het afgeloo- pen jaar weinig gebruikt en zoo is er nog een ruime voorraad over. Gezien het geringe aantal aanvra gen in 1940 zijn er nog zooveel exemplaren van de pensionlijst over dat wij deze voor 1941 niet zullen laten herdrukken. Veranderingen zullen worden verwerkt in een aan vullingsblad, dat binnenkort ter perse gaat. In verband hiermede zal over 1941 geen bijdage voor de pen sionlijst worden geheven; over 1940 leverden deze bijdragen 880 op (v. j. '1066). Van de huurcontracten was eind 1939 een voorraad van 536 over; 1000 werden bijgedrukt, maar daar slechts 590 verbruikt werden (v. j. 1104) zijn er nog 946 over, zeker wel voldoende voor den komenden zo mer. Ook uit deze cijfers blijkt weer, hoeveel gemeubileerde huizen on- verhuurd bleven. De voorraad plattegronden van de gemeente was eind 1939 411; wij ver kochten slechts 57 stuks (v. j. 351), zoodat er nu nog 354 over zijn, wel voldoende voor het komende sei zoen. Van de plattegronden van de kom van het dorp werden 54 stuks verkocht. Publiciteit. In de eerste verwarring na het uit- ethische maatstaven aan te leggen voor de kunstenaars, maar er zal streng worden opgetreden tegen immoralisme, nihilisme en cynisme in de kunst. CLANDESTIEN KAAS GEMAAKT. PL_eds geruimen tijd koesterde men een verdenking, dat in de gemeente Wilnis op frauduleuse wijze kaas werd gefabriceerd. De ambtenaren van den centralen crisis-contröle- dienst speurden dag in dag uit en thans is hun arbeid beloond. Ver scheidene veehouders bleken kaas e maken zonder daartoe gerechtigd ie zijn. Een koopman, woonachtig te Wilnis, kocht de kaas tegen zeer hoogen prijs op. Een belangrijke hoeveelheid werd in beslag geno men en tegen de veehouders alsook tegen den koopman werd 'proces verbaal opgemaakt. Eervol ontslagen. - Het ministerie van financien maakt bekend, dat ba ron van Lynden op zijn verzoek met ingang van 21 Maart eervol ontslag is verleend als chef-administrateur van de rijksgebouwendienst. Zijn functie wordt overgenomen door dr. H. F. C; Hardenberg, breken van den oorlog besloten wij geen advertenties te plaatsen, daar dit o.i. toch geen doel zou treffen Een deel van de Pinksteradverten- ties kon nog tijdig worden geannu leerd. Toen het later weer wat kal mer werd en wij hoopten toch wat gasten naar Bergen te kunnen trek ken, hebben wij, mede op aandrin gen van sommige leden, nog adver tenties geplaatst tot een gezamenlijk bedrag van 336.59, maar het succes was gelijk al gezegd zeer matig Een plan voor een persconferentie in samenwerking met Egmond en Schoorl moest wegens verschillende moeilijkheden worden opgegeven. De organisatie van V.V.V. Het A.N.V.V.-congres werd door de tijdsomstandigheden eerst uitge steld en van dit uitstel is afstel ge komen. De Federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het Noordzee kanaal, die op het einde des jaars haar jaarvergadering hield, is ge reed om, voorzoover de omstandig heden het toelaten, de propaganda met kracht aan te grijpen. De oprichting van een Provinciale V.V.V. in Noordholland ondervond stagnatie. Op het einde van het ver slagjaar was men nog niet gevor derd. Van de in het uitzicht gestelde provinciale subsidie van 20.000 kan voorloopig niets komen. De Commissie voor de Noordzee- bodplaatsen kon weinig doen. Ten slotte zijn toch vouwbladen uitgege ven, maar ook hier was het succes, tenminste voor Bergen, nagenoeg nihil. Trouwens de geheele kust werd zwaar getroffen; verscheidene bekende hotels hebben hun deuren gesloten, anderen trachtten op be perkte schaal hun exploitatie voort te zetten, doch vrijwel allen leden zware verliezen. De organisatie van pensions e.d. Het Rijksbureau voor Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrtjl („Rijkshoreca"), dat op 2 Juli 1940 van Rijkswege werd ingesteld en onder leiding staat van den heer F. A. Pfeifer, heeft onder meer tot taak een vastere organisatie in de betrok ken bedrijfstakken voor te bereiden. De pogingen, op verzoek van dit bureau en onder auspiciën van de Koninklijken Nederlandschen Mid denstandsbond gedaan, om een orga nisatie van pensionhouders in het leven te roepen, brachten nog niet het gewenschte resultaat; wel werd een vereeniging opgericht, maar een aanzienlijke groep bedrijfsgenooten hield zich daarbuiten en evenmin kwam de verlanaie samensmelting van bestaande bonnen tot stand. Onze V.V.V. heeft gemeend om zich in deze geen partij te moeten stellen en dienovereenkomstig aan de leden aangeraden om de ontwikkeling van den toestand voorloopig af te wach ten. Hoewel het niet tot dit verslag jaar behoort, brengen wij hier in herinnering, dat bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van 27 Januari 1941 de inschrijving van alle hotels, pen sions, restaurants en oafé's bij het Rijksbureau verplicht is gesteld. Bij afzonderlijke circulaire heeft ons be stuur de aandacht van de leden hier op reeds gevestigd. Feesten De gebruikelijke zomerfeesten openluchttheater, verlichtingsavond, bloemencorso, harddraverij enz. bleven ditmaal alle achterwege. Slechts werd voor de leden en hun gezinnen op 13 December in De Rus tende Jager een „bonte avond" ge geven door het gezelschap „De Bonte Spelers van Alkmaar", die wegens het groote succes op 19 Decembïi werd herhaald. Omtrent het komende seizoen valt minder dan ooit iets te voorspellen. Indien de oorlog voortduurt, zijn de vooruitzichten zeer somber; bij het publiek heeft zich nu eenmaal zij het dan geheel ten onrechte! de rr.eening gevormd, dat de kuststreek onveiliger zou zijn, dan andere ge deelten des lands als de Veluwe er» het Gooi. Mag deze meening in den loop van den tijd overwonnen kun nen worden, dan staan wij voor de sinds den vorigen zomer sterk toe genomen verkeersbeperkingen en distributiemaatregelen, die ongetwij feld remmend op het vreemdelin genverkeer zullen werken. Wij zul len moeten afwachten en moeter, vertrouwen op het weerstandsver mogen van de vreemdelingenin dustrie om zich door deze moeilijke jaren heen te slaan. Na de lezing van het jaarverslag door den secretaris, mr. F. Zeiler, in de Vrijdag gehouden algemeene le denvergadering, deelde de voorzit ter het volgende mede: De hotels-pensions die ingeschre ven zijn bij Rijks Horeca dit zijn er in Bergen en Schoorl 58 krij gen via de distributie een voorschot aan levensmiddelen, zoodat zij hun bedrijf op gang kunnen brengen. Sinds de verplichting tot inschrij ving bij Rijks Horeca zijn er in Ber gen 140 pensions opgegeven. Het is niet zeker of deze allen als zoodanig erkend worden. Zij die er kend worden ontvangen eveneens een voorschot aan levensmiddelen, welke voorschotten aan het einde van het seizoen teruggegeven moe ten worden. De hotels en pensions zullen dus hetgeen zij aan hun gas ten verstrekken op bonnen moeten afgeven. Brandstoffen en gas. Aan de hotels en pensions die er kend worden, zal brandstof worden verstrekt via het distributiebedrijf. Tot nog toe werd aan de afnemers van gas 100 pet. verstrekt. Voor hou ders van gemeubileerde huizen zal gas beschikbaar worden gesteld, evenals voor de vaste bewoners, wanneer zjj in hun zomerwoning trekken. Met de moeilijkheden van hen die het vorig jaar niet en dit jaar wel verhuren, zal, naar de di rectie van de Alkmaarsche Lichtbe- drijven verzekerde, rekening wor den gehouden- Nu op de scholen als leermiddel de film als vast beeld voor het on derwijs wordt gebruikt en aan de heemkunde meer aandacht wordt geschonken, heeft het bestuur zich in verbinding gesteld met P.O.C. te Nijmegen, om ten dienste van dit on derwijs een film van Bergen te la ten maken, om aldus het mooie va- cantie-oord ook bij de jeugd bekend te maken. Ook dit seizoen zal, evenals her vorig jaar, het strand te Bergen aan Zee voor het Badbedrijf worden vrij gegeven. De secretaris bracht hierna nog een kort verslag uit van de 3 Jan. door de Federatie belegde vergade ring in Alkmaar ter voorlichting van de pensionhouders en deelde mede, dat er kans is, dat tusschen de pensionhouders-organisaties thans overeenstemming bereikt wordt. Voorts relefeerde de voorzitter de. door Berger IJssportvereeniging ge organiseerde Nationale Kampioen schappen, waardoor Bergen weer in het centrum van de nationale be- langstellig heeft gestaan. Het be stuur had dan ook gaarne voor deze wedstrijden een paar kunstvoorwer pen als prijzen beschikbaar geseld. Ten aanzien van de door het A.N. V.V. in losbladige boeken uitgege ven normaalbladen, die aan alle verkeers- en reisbureaux worden ge zonden, opdat men daar over alle plaatsen inlichtingen kan geven, had het bestuur beknopte ge gevens over Bergen verstrekt en 5000 exemplaren besteld, die door ons bureau aan verblijfzoekenden kan worden gezonden. Voorts had het bestuur zich aan gesloten bij de door de A.N.V.V. ge geven richtlijnen over de normalisa tie van het drukwerk, doch de A.N. V.V. daarover een uitvoerig rapport met bemerkingen doen toekomen. Met voldoening had spr. van de gemeente de achterstallige subsidie ontvangen. In warme bewoordin gen bracht hij het college van B. en W. en den raad dank voor de stand vastigheid waarmede de verhoogde subsidie, tegen het aanvankelijke verzet van Ged. Staten, was gehand haafd. Ten aanzien van de samenvoeging van Bergen en Schoorl was nog niets positiefs bekend. Mocht deze tot stand komen, dan staat het bestuur op het standpunt, dat naar volledige samenwerking met de V.V.V.'s te Schoorl en Groet moet worden ge streefd. Na rapport namens de financieele commissie, door den heer Verhaage uitgebracht, werd de rekening 1940 conform vastgesteld. In de vacature wijlen den heer Kraus, werd tot lid van de financieele commissie, bij ac clamatie, de heer M. W. van Gulik gekozen. De heer J. M. Roggeveen werd met 41 van de 45 stemmen als bestuurslid herkozen. De begrooting werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 6063.43. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur voornemens is een adresboek uit te geven en dit gratis aan aile leden te verstrekken. Voor de samenstelling was de medewer king van den burgemeester verkre gen, waarvoor spr. namens de ver eeniging dezen autoriteit dank bracht. Bij de rondvraag deelde de heer Graftdijk mede, dat hij zijn huis ge meubileerd verhuurd had en dat het 2e gezin slechts 5 M3 gas kreeg toe gewezen. Wanneer dit a.s. zomer ook zoo gaat, wordt het practisch on mogelijk gemeubileerd te verhuren. De voorzitter was overtuigd, dat het zoo zou gaan, doch zegde een onderzoek toe en sloot hierop met een opwekkend woord voor alge meene samenwerking de vergade ring. Door FRANK F. BRAUN. 13) „Des te waarschijnlijker is de veronderstelling, dat hij op dal meisjes verliefd is". „Ja". „Wat zeg je?" „Ja, zei ik, mijnheer". „Maar je bent niet overtuigd?" wilde Larris weten die zijn hoofd inspecteur kende. „Ik ben het nog niet heelemaal met mezelf eens. Er was name lijk Hij kuchte. „Mag ik eens iets uitspreken, wat ik nog niet helemaal tot het einde toe heb overdacht?" „Vooruit, zeg het maar, Kyban- der!" De hoofdinspecteur zei langzaam: „Wanneer deze moord nu in het algemeen in den gedachtengang van den dader als mislukt moet v/orden beschouwd?" Hij zag het verbaasde gezicht van den commissaris. „Er is iemand gedood, helaas, maar begrijpt u me goed. Als nu eens Joachim. Fabreani heelemaal niet bedoeld was en ook niet Pe ter Braubach? Als de verkeerden nu eens de glazen met vergif had den gekregen, die voor een ander of voor verschillende anderen be stemd. waren geweest? De moorde naar kon hun de glazen met atropi ne niet afnemen, nadat ze ze een maal gepakt hadden". „Hmzei de commissaris. De beide mannen keken elkaar aan. Beiden waren een weinig onzeker. „Je moest eéns een detective-roman schrijven, Kybander", zei Larris, en daar zijn toen niets verried, was 't niet zeker of hij deze woorden niet in ernst gemeend had. „Je hebt fantasie". De hoofdinspecteur zuchtte. „Ik zou zelf vreeselijk nieuwsgie rig zijn' naar de laatste bladzijde van dit boek, wanneer de moorde naar zijn bekentenis aflegt". Daarna bleef het lang stil in ka mer 218. Tenslotte ging Kybander voort: „Er zijn nog twee belangrijke aan wijzingen voor de mogelijkheid var. een daderschap van Angleica Fa breani. Peter Braubach verklaarde zeker te weten, dat Angelica voor de flesch wijn gezorgd had". „Dat moet niet van zooveel be- teekenis zyn. We hebben bij herha ling de verzekering gekregen, dat de fiesch tevoren niet geopend kan zijn geweest". „Inderdaad, mijnheer. Maar waarom koos ze nu juist vermouth, waarom niet, wat voor de hand lag, sherry of port) Noch Joachim Fa breani, noch een van de andere jongleui dweepte erg met ver mouth. Dat is ons tenminste geble ken". „Misschien dronk ze zelf graag vermouth". „Dat zou een plausibele verkla ring kunnen zijn. Ik zal eens pro- beeren, daar wat over te weten te komen. Maar dan is er nog de ver klaring van het meisje Dora Haas". „Die ken ik niet. Wie is dat?" „Het dienstmeisje van mevrouw Fabreani, Ik heb u immers gezegd, dat ik daar geweest ben", „Och ja". Commissaris Larris sloeg het dossier op. „Juist. Het meisje zei tegen me u heeft haar verklaring daar in het dossier dat mevrouw haar opdracht had gegeven, de glazen om te wasschen", „Dat is opmerkelijk!" onderbrak de commissaris hem. „Ja, maar het wordt nog mooier. Dora Haas heeft verklaard, dat de glazen al schoon waren geweest Desondanks had ze ze nog eens grondig omgewasschen, want de juffrouw had ze maar vluchtig om gespoeld. Ik informeerde, of ze dat gezien had en wanneer dat -ge beurd was. Ze had het gezien, zei ze, en het was het eerste geweest, wat Angelica Fabreani gedaan had, toen ze nog maar nauwelijks met den koffer, dien zij in de hand hhd, in huis was gekomen. Commissaris Larris las het pro ces-verbaal door. Daarop sloeg hij het dossier dicht. „Dat is eigenlijk wel voldoende, denk je ook niet? Er kan nu wel een bevel tot in hechtenisneming worden uitgevaar digd", „Ik zou liever nog even willen wachten, mijnheer". „Waarom, Kybander? Voor den rechter van instructie is dit vol doende. De justitie kan haar dan wel verder in het nauw brengen, totdat ze bekent. Mij dunkt, dat ons werk hiermee afgeloopen is" Commissaris Larris was er altijd sterk voor, de zaken te vereenvou digen. En meestal had hij het bij het goede eind. Maar twee- of drie maal had hij naar zijn hoofdinspec teur geluisterd en ze waren be hoedzaam andere mogelijkheden nagegaan, met het gevolg, dat ze tenslotte voor een verrassende wending waren komen te staan. Daaraan dacht hij nu, terwijl hij zijn ouden vertrouwden Kybander aanzag. „U hebt met de menschen nier zelf gesproken, mijnheer. U moei zich een beeld vormen uit deze processen-verbaar van verklaringen en onderzoekingen. Maar ik ken zoowel Angelica Fabreani als de andere erbij betrokkenen. Dat ze ten deele mij niet kennen, is niet zoo belangrijk". „Nu, wat wil je dan?" „Voorloopig nog afwachten". De woorden van den hoofdinspecteur klonken haast als een verzoek. „De ze geschiedenis bevalt me niet. Er ontbreekt hoegenaamd ieder mo tief, Waarom zou Angelica haar stiefbroeder en haar neef uit den weg hebben willen ruimen?" „Mogelijk bekent ze dat voor den rechter van instructie". Kybander schudde het hoofd „Wat wij er niet uit krijgen, mijn heer, komt de rechter van instruc tie ook niet te weten". Larris stootte de lucht uit zijn longen als een zeeleeuw, die na een duik weer hoven water komt. „Goed dan", zei hij. „Hoe lang denk je nog noodig te hebben?" „Vier en twintig uur", zei Ky bander, „of nog beter: twee maai„ vier en twintig uur. U riskeert nieW commissaris. Het is ook uitgesloten dat Angelica Fabreani een of an dere poging zal wagen om te ont vluchten", „Ik zou juist heel blij zijn, als zt zylk een poging zou doen. Dat zou gelijk staan met een bekentenis van schuld". De commissaris ging naar de deur, Hij draaide zich nog een maal om. „Dus acht en veertig uur, Kybander", herhaalde hij en stak zijn wijsvinger op. Hoofdinspecteur Kybander knikte zonder iets te zeggen. HOOFDSTUK V. Om twaalf uur werd Kybander dqor rechercheur Henke opgebeld. „Bent u daar, inspecteur?" „Ja, met Kybander, Waar zit je, Henke?" „In een café op den hoek, vlak bij het huis van A, F., in een tele fooncel. Volgens uw opdracht heb ik A, F, onopvallend gesehdauwd, Ze kwam een half uur geleden het huis uit; te voet; ze ging hier Het café binnen en belde dadelijk iemand op. Ik kon verstaan, dat ze rr.et iemand een afspraak maakte. Die ander moet hier komen, A- F, is onderwijl nog een paar boodschap pen gaan doen. Over een uur heeft ze afgesproken". „Met een man of met een vrouw?" „Dat kon ik niet hooren. Maar ik geloof, met een man. Vrouwen spreken heel anders, wanneer ze met een man spreken. Zelfs aan de telefoon is dat te hooren. Ik zou zeggen: ze worden dadelijk een beetje onnatuurlijk". t (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6