VERSTERKEND STILLEND. 9' STAD EN OMGEVING Noordermarktbond. AGENDA VERDUISTERINGS TIJDEN van 20.06 tot 7.23 op 7.44 onder 20.55. BURGERLIJKE STAND DASHIELL HAMMETT 66 AMSTERDA BEUI EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHPOSITIE. Over de vleeschpósitie van deze week valt op het oogenblik weinig te vertellen. Wie het marktbericht van deze week heeft gelezen kon verwachten, dat de toewijzing voor de bevolking uiterst gering zou zijn. Nu de aan de centrale te leveren runderen nog niet slachtrijp zijn, komt er ook daardoor minder vet voor de bevolking beschikbaar en wordt er ernstig overwogen, om een paar maanden de vleeschvoorziening stop te zetten om de boeren de ge legenheid te geven de koeien in de weide slachtrijp te maken, omdat men voor de vleesch- en vetvoorzie- ning meer heeft aan vijf vette, dan aan zeven niet slachtrijpe koeien. Hoewel er Maandag een 75 run deren voor de vleeschvoorziening geleverd werden, waren er voor de Alkmaarsche bevolking slechts weinig vleesch beschikbaar. Of de vleeschpósitie in de eerst volgende weken beter zal worden hangt geheel van den komenden aanvoer af en daarover is dus niets te voorspellen. Optimistische voor spellingen zijn zeker misplaatst. Het gevolg van de geringe toe wijzing aan de bevolking was heden natuurlijk weer dat honder den zich reeds vroeg voor de slage rijen verdrongen in de hoop van het weinige beschikbare nog iets te kunnen bemachtigen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 12000 kg. tegen 5000 in de vorige week. Nu onze vetpositie steeds moei lijker wordt, hebben de fabrieken een aanschrijving gekregen, dat zij slechts voor 12van de productie 40 plus kaas mogen maken; de overige 87% moet 20 plus kaas zijn. Om de kaasproductie te kunnen verhoogen is de melkrantsoeneering ingevoerd. Er komt dus meer kaas, doch van een belangrijk minder vetgehalte. ALKMAARSCHE VEREENIGINGS- RAAD, ALKMAAR. Na de vergadering van 30 Januari 1.1., waarin besloten werd bovenge- noemden Vereenigingsraad op te richten en het voorloopige comité voor een jaar als bestuur werd ge kozen, heeft dit bestuur haar taak, na eenige vertraging door de geno men overheidsmaatregelen, opgeno men en na een paar vergaderingen het zomerprogramma voor het jaar 1941 vastgesteld. Als eerste punt meende het be stuur te moeten overgaan tot het samenstellen van een volledige le denlijst van de vereenigingen. Daartoe is een vragenlijst gezonden welke volledig ingevuld vóór 10 April a.s. door den secretaris wordt terugverwacht. Het is de bedoeling een kaartsysteem aan te leggen, zoo dat het. bestuur alle benoodigde ge gevens ter beschikking heeft. Het spreekt wel vanzelf, dat de vereeni gingen eventueele mutaties dienen op te geven. Als tweede punt heeft het bestuur behandeld het organiseeren van een sportdag, waarvoor de medewerking zal worden verzocht van de gymnas- tiekvereenigingen, de voetbalveree- nigingen, de hockeyclubs, de paar densport- en de muziekvereenigin- gen. Deze sportdag zal worden ge houden 'op het Sportpark op Zater dag 21 Juni a.s. van 19 tot 22 uur. (Den tweeden Pinksterdag was het terrein niet beschikbaar.) Eerst was gedacht aan Hemelvaartsdag, doch de tijd van voorbereiding zou voor de gymnastiekvereenigingen te kort geweest zijn. Ook kon geen Zondag worden benut met het oog op de aangesloten confessioneële vereenigingen. Het is de bedoeling van het be stuur om, nadat de vragenlijsten zijn binnengekomen, waardoor men weet ■welke vereenigingen lid zijn gewor den van den vereenigingsraad, een vergadering te beleggen met verte genwoordigers en leiders der sport verenigingen en daarop over te gaan tot het benoemen van verschil lende sub-commissies, welke den sportdag op 21 Juni a.s. mee zullen regelen. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met eep EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder' Tel. 3320. GESLAAGD, De heer Tj. A. H. Adema alhier slaagde gister te 's-Gravenhage voor het examen derde stuurman groote handelsvaart. EIEREN ZONDER BON VERKOCHT. Te Ursem. werden in beslag gc nomen een twintigtal eieren, die waren gekocht zonder inlevering van de vereischte bonnen. Boven dien volgde nog een procesverbaal tegen den kooper. DIEFSTAL TE DEN HELDER. As verdacht van een aantal diefstallen met braak zijn te Den Helder personen gearresteerd, ter wijl bovendien de vrouw van één hunher als verdacht van heling werd aangehouden. CLANDESTINE SLACHTING TE OTERLEEK. Het is de ambtenaren van den crisiscöntróledienst in samenwerking met de gemeentepolitie te Oterleek gelukt een clandestine slachting op te sporen. Bij een veehouder werden twee varkens geslacht waarvan het grootste gedeelte ter plaatse in beslag kon worden genomen, terwijl een reeds verkocht gedeelte even eens kon worden opgespoord. Tegen beide personen is proces-verbaal opgemaakt. HARENKARSPEL. Winterhulp. - Van den provincia len directeur van Winterhulp is aan waardebonnen een bedrag van 650 ter verdeeling ontvangen. In totaal is nu ter uitreiking aan de behoeftigen ontvangen 1620. R.K. TUINBOUWWINTERSCHOOL TE BEVERWIJK. Voor het eindexamen van de R.K. Tuinbouwwinterschool te Be verwijk slaagden: H. C. van Baarsen te Z.O. Beern ster; A. Dames te Beverwijk, met veel lof en aanteekening voor Fransch, Duitsch, Engelsch en ma- chineschrijven; W. Deen te Zwaag- öijk, met veel lof en aanteekening voor Duitsche en machineschrijven; C. Konijn te Beemster, met lof en aanteekening voor machineschrij ven; H. Amtzigt te Uithoorn, met veel lof en aanteekening voor ma chineschrijven; W. Vennik te Heems kerk, met lof en aanteekening voor Engelsch. (Vervolg.) Het jaarverslag en rekening. Het jaarverslag van den secretaris werd vastgesteld. Wij ontleenen daaraan het volgende: Na een herdenking van degenen, die tijdens de oorlogsdagen zijn ge sneuveld wordt medegedeeld, dat niet één der onder de wapenen ge roepen leden lêtsel bekomen heeft. De Noordermarktbond had van de oorlogsomstandigheden weinig te lijden, doordat het hier juist stille tijd was. Gelukkig slaagde men er spoedig in, den export weer op gang te krijgen. De omzet was 2.349.614,36 of 523.657,60 hooger dan in het jaar 1939. Het is nu reeds negen jaren geleden, dat de Noordermarktbond voor het laatst een omzet had van meer dan 2 millioen gulden. Van de uitkomsten der voor naamste producten wordt een overzicht gegeven. Wij hebben in onze veilingsoverzichten reeds het verloop van den gang van zaken van week tot week weergegeven, zoodat wij ons bepalen bij de inte ressante gegevens omtrent de ge middelde prijzen der pro ducten. Deze waren in 1940: Januari: roode kool 4,66, gele kool 3,14, Deensche witte kool 2.92. Februari: roode kool 6,13, gele kool 4.04, Deensche witte kool 3.73. Maart: roode kool 6,96, gele kool 4,39, Deen sche witte kool 4,12. April: roo de kool 8,15, gele kool 5,62, Deensche witte kool 4,81, per 100 kg. De gemiddelde prijs van de uien was: in Januari 3,07, Februari 4,61, Maart 2,70 en April 1,93 per 100 kg. Over de uitkomsten van de witte kool kan men tevreden zijn: de oogst was iets minder, maar de Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Meisjespensionaat (rom.); hoofdrollen Angela Salloker, Attila Hörbiger en Hilde Krahl. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Gescheiden op stap (rom.-hum.); hoofdrollen Victor de Kowa en Heli Finkenzellér. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Douanepost no. Ill (rom.- sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich, Jutta Freybe, Kirsten Heiberg, Wal ter Franck. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen 'voorstel ling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Watt en Halff Watt als Pension gasten (klucht). Toegang voor eiken 'eeftijd. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 30 Maart. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Ball im Savoy door de A.O.O.V.; av. 7 uur feesthal. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 28 Maart: Eerste kwartier 4 April. minimumprijs was 2,50, waar door de uitkomst goed was. Met de andijvie liep het niet best. Er is veel bevroren. Doorgedraaid zijn totaal 195.395 kg producten tegen 587% wagon van tienduizend kg. in 1939. Aan minimumprijzen werd in het afgeloopen jaar 5056,89 uit gekeerd, aan steun (van producten in 1939 geveild) 5734,17. In 1939' werd 61.736,17 aan steun uitge keerd, in 1938 was dit 124.831,53. Het aantal leden van de bij de vereeniging aangesloten tuinbouw- vereenigingen was 1317, waarvan 1117 stemgerechtigden. De voornaamste besluiten waren wel de verbetering van de over kapping, welke heel erg lekte en de molestverzekering. De herstel ling van de overkapping kostte 14,840. In de. commissie tot voorberei ding van de stichting eener cul tuurtuinbouwschool werd de heer J. Kliffen benoemd. De veiling heeft een bedrag van 6999,81 uitgekeerd aan het 1 fonds tot bevordering van den af zet; dit was van den omzet van 1938. Aan het veilingspersoneel werd een duurtetoeslag van 10 ver strekt. Aan de veiling te Middel burg werd 500 geschonken, aan Winterhulp Nederland 250. De exploitattierekening ver meldt een eindcijfer van 40075,07 met een nadeelig saldo van 9802,71, dat op de reserve is Af geboekt. De herstelling van de overkapping is geheel uit het boek jaar 1940 betaald. Op de balans komt het reserve fonds voor met een bedrag van 40.714,68, het fonds voor bijz. doeleinden met 11.748,02. De gebqpwen, terrein, inventaris en emballage staan in totaal voor 20.813,47 genoteerd. De rekening over 1940. De rekening van den penning meester werd goedgekeurd. De ex ploitatierekening sloot op een totaal bedrag van 40075,07, met een nadee lig saldo van 9802,71, dat ten laste der reserve wordt gebracht. Op voorstel van het bestuur werd besloten, het fonds voor bijzondere doeleinden, waarin van den omzet wordt gestort, op te heffen. De financieele toestand der vereeni ging is gunstiger, terwijl geen extra uitgaven verwacht worden, geduren de de eerste jaren. Salarisverhooging. Het bestuur stelde vóór, de sala rissen van de dag. bestuursleden te verhoogen: van den voorzitter van 500 tot 750, van den secretaris van f 400 tot 500 en van den penning meester van 50Ü tot 600, wegens de toeneming der werkzaamheden. De vereeniging De Eendracht te Oudkarspel heeft bij monde van den heer P. K. Volkers den nadruk gelegd op de wenschelijkheid, dat de func- tionnarissen zich door de hoogere sa larissen niet losmaken van hun be drijf, opdat zij als practische tuin ders goed op de hoogte blijven van de gevolgen, welke verschillende te treffen maatregelen met zich bren gen. Sommige leden waren vóór het verleenen van een toeslag aan de dag. bestuurders, anderen wilden een salarisverhooging toestaan, mits bij verandering van omstandigheden ook weer zoo noodig tot verlaging werd overgegaan. De voorzitter beantwoordde den heer Volkers door te zeggen, dat men niet ongerust behoefde te zijn, dat hij, na 35 jaren tuinder te zijn geweest, de belangen van de tuinders uit het oog zou verliezen, als hij zich heelemaal aan het voorzitterschap zou wijden. Spr. meende, dat het wel noodig was, dat hij zich uit zijn be drijf terugtrok, om alles te kunnen behandelen, zooals het gewenscht is. Het bestuur en de leden zullen er wel het oog op houden, dat de prac- tijk niet verlaten wordt. Daarna volgde aanneming van het voorstel. Toeslag? „De Eendracht" te Oudkarspel stelde voor, in samenwerking met de aangesloten veilingsorganisaties bij den Vierbond, er bij de bevoegde ■nstanties op aan te dringen, dat een toeslag zal worden gegeven op de vastgestelde groenteprijzen in ver band met de stijging der kosten van het levensonderhoud en van de be drijfskosten. Hierbij werd gewezen op de tijdelijke verhoogingen, welke de overheid geeft op de salarissen. Het prae-advies van het bestuur was afwijzend. Het ziet geen moge lijkheid, om een toeslag te verkrij gen, omdat hierbij volgens een vast gesteld systeem wordt te werk ge gaan. De reeds gedane pogingen tot prijsverhooging zijn op niets uitge- ioopen. Een bron, wahruit deze toe slag verleend zou moeten worden, kan het bestuur niet aanwijzen. De heer C. Borst Pz., die het voorstel van De Eendracht verde digde, zeide dat door meerderen wordt toegegeven, dat de prijzen te iaag zijn. In de prijzen zal een be hoorlijke belooning voor de werkers in den tuinbouw moeten worden be rekend. Men zal ook .rekening moe ten houden met de verhooging van djverse onkosten, zooals de loonen en de grondbelasting. Volgens spr. zou er wel een mogelijkheid zijn, het geld te vinden. De heer H. Reek (Tuinboüw- belang) zeide, dat deze vereeniging het met het bestuur eens is. Geen toeslag, maar een betere prijs. De huurprijzen, welke thans worden betaald voor contractteelt, schijnen er wel op te wijzen, dat men nogal tevreden is over de prijzen. De voorzitter erkende, dat de prijzen hooger hadden moeten zijn, maar zoo erg groot is het verschil niet. De heer J. van Kleef zeide, dat de hooge huren voor contractteelt niet komen van de hooge koolprijzen. Daarvoor zijn wel andere redenen. De voorzitter voegde hieraan een ernstige waarschuwing toe aan het adres van degenen, die deze hooge huren willen betalen. Men zal er rekening mee moeten houden, dat bij de prijsberekening met normale huurprijzen gerekend wordt. Nadat nog verscheidene heeren het woord hadden gevoerd werd het prae-advies van het bestuur aangenomen. „De Eendracht" stelde Verder voor, aan te dringen op het verleenen van medewerking tot kwijtschelding van de renten van prov. credieten. Het bestuur wilde hieraan gaarne mede werken. De vergadering ging daar mede accoord. Een voorstel van de afd. L. T. B. Harenkarspel-Oost om aan te dringen op het een week later stellen van den rooidatum voor goedgekeurde Eerste lingen voor de N. A. K. werd, na een korte besperking ingetrokken, aan- geziën het, ook volgens de mededee- ïingen van den heer Jac. Groen Az„ zeer noodig is, de Eerstelingen zoo vroeg mogelijk te rooien om degene ratie te voorkomen. Aandrang op verbetering der poot- aardappelprijzen zou de heer Groen wel gerechtvaardigd en zeer ge wenscht achten, aangezien het ver schil tusschen goedgekeurde en con sumptie-aardappelen veel te gering is. Spr. deelde ook nog mede, dat de verdeeling van de extra-teeltvergun ningen eigenlijk een heksenwerk is. Niet ieder zal kunnen krijgen wat hij aangevraagd heeft. Men 'al tevreden moeten zijn met wat men krijgt. Een voorstel van de afd. L.T.B. Harenkarspel-Oost, om een fonds te vormen ter dekking van schade ten gevolge van natuurrampen, zooals hagelschade^ werd, nadat van be stuurszijde gewezen was op de on mogelijkheid om daartoe over te gaan, ingetrokken. Geregelder aanvoer en betere prijzen. De vereen. Waarland en Omstrekerf stelde voor, aan te dringen op weke- lijksche verhooging der koolprijzen, ter bevordering van een geregelden aanvoer. Het bestuur zegde alle me dewerking toe. De vereen. Nieuwe Niedorp en om streken wilde aandringen op een verandering in de veertiendaagsche prijsverhooging, terwijl de verhoo ging, vooral voor de laatste maan den, hcfoger dient te zijn dan die van nu. Het bestuur heeft hier zijn aan dacht op geconcentreerd en er zullen dan ook pogingen worden gedaan, om te komen tot juiste prijzen en billijke verhoogingen. Twee voorstellen, van Nieuw Leven en L.T.B. afd. Heerhugowaard-N„ waarin wordt aangedrongen oo sneeuwruimen en zandstrooien tij dens sneeuwval en gladheid, werden aangenomen. Soepele regeling voor kleine telers. Ook de toezegging naar aanleiding van het voorstel van den L.T.B. afd. Langendijk om aan te dringen op het openstellen van de mogelijkheid, dat kleine tuinders bij een zelfde aanvoerregeling voor de vroege aardappelen als verleden jaar, twee- of driemaal mogen aanvoeren, omdat het voor hen anders zeer tijdrocvend zou zijn, vond instemming bij de vergadering. Hierna vereenigde men zich aar een gemeenschappelijke koffiemaal tijd. Afscheid Andr. Dekker. Na dit intermezzo werd afscheid genomen van den heer Andr. Dek ker, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd als bestuurs lid moest aftreden. De voorzitter zeide, dat de heer Dekker een der oprichters was van den N. M. B. en ook tot de tot standkoming van de spoorlijn veel heeft bijgedragen. Sinds de oprich ting van den N. M. B. was de heer Dekker bestuurslid, waarvan de laatste jaren dag. bestuurslid. Voor ailes wat hij heeft gedaan voor den tuinbouw bood spr. hem als onder scheiding het eere-lidmaatschap der vereeniging aan. (Applaus). Als stoffelijk blijk van waardee ring werd een theeservies aangebo den, bij welk symbool van huiselijk heid de voorzitter den heer Dekker nog menig gezellig uurtje toe- wenschte. De heer Dekker dankte voor deze verrassing. Aan zijn arbeid voor den N.M.B. behoudt hij de meest aangename herinneringen. Spr. uitte waardeerende woorden aan het adres der dag. bestuursleden, het be stuur en het personeel en eindigde met het uitspreken van de beste wenschen voor allen. Bij de rondvraag werden eenige schriftelijke vragen gesteld. Tenslotte hebben verscheidene gas ten het woord gevoerd, o.a. de eere voorzitter, de heer Brugman, die den heer Dekker hartelijk geluk wenschte met zijn benoeming tot eerelid en zijn blijdschap uitdrukte, dat hij deze 10e alg. vergadering na zijn aftreden als voorzitter had mo gen bijwonen. Aan het einde van de vergadering heeft de heer J. K o s, veilingleider, nog eenige mededeelingen gedaan. Hij drong aan op het leveren van goede kwaliteit en waarschuwde tegen het uit de hand verkoopen van kool. Naar aanleiding van een klacht over tekort geleverd gewicht, deelde spr. mede, dat daarop strenge con trole wordt uitgeoefend. Van 124 Maart zijn daarvoor reeds 22 boeten uitgedeeld. Bij herhaling kunnen deze boeten tot het driedubbele stij gen. Daarna sluiting. OTERLEEK. Winterhulp. - Bij den burge meester is thans weder een bedrag van 200' aan waardebons ontvan gen, terwijl reeds een kleine 300 is verdeeld. acon* voor he* g h e I o lichaam, kalmeerend voor de zenuwen, i-730 opwekkend voor den geest! Lcsloopende honden. - Het komt den laatsten tijd nogal eens voor dat eigenaars van honden deze dieren laten loopen, met het gevolg, dat zij de weilanden van de veehouders be treden. Er komen nogal eens klach ten binnen, zoodat de politie zal op treden tegen bedoelde honden ten einde een eind te maken aan de on toelaatbare jacht op schapen. BERGEN. Verlichting telefooncellen. - Naar wij vernemen, zullen de straat telefooncellen in deze gemeente weer worden verlicht. Er worden in de 'cellen blauwe lampen aangebracht, die al zullen ze slechts een zwak licht versprei den het toch mogelijk maken in de avond- en nachturen te telefo- neeren. ALKMAAR. GEBOREN: Henriette J. M., d. van Simon J. Ruiter en J. M. F. de Beer. Marinus, z. van Thomas van Wan- rooy en R. Th. Swertz. Geertruij A., d. van Cornelis Zagt en A. G. S chef f er. ONDERTROUWD: Koenraad D. de Haan en Cato van Beek. Wil lem Schoen en Johanna de Vet. Bernard- van den Bosch en Johanna C. Tesselaar. Ate Vonk en Geer- truida Steen. Hendrik van Vegten en Elisabeth C. Buck. Gerard C. Pranger en Grietje Schuitemaker. Simon Dingerdis en Maria Bleeker. OVERLEDEN: Maart je H. Stuif bergen 2 maanden. Antonetta M. Rijkenberg, wed. van J. Wittenberg, 69 jaar. Grietje Kager, gehuwd met H. Peetoom, 70 jaar. Marga- retha C. Duits, gehuwd met J. A. M. Huijbers, 62 jaar. KUNST EN WETENSCHAP. SOLI DEO GLORIA. Ter herdenking van het 20-jarig bestaan dezer christelijke muziek- vereeniging werd gisteravond in het Gulden Vlies de donateurs der jubileerende vereeniging een con cert aangeboden dat zeer veel be langstelling ondervond. Na het zingen van Psalm 89 vers 7 spt-ak ds. Warners een openings woord dat eindigde met gebed. Het korps volgde daarop met de uitvoering van een marsch van Schootemeijer, de cuverture „Ro mantic" van Gordourre, waarin melodie en begeleiding goed van elkander gescheiden werden, ik bedoel, de begeleiding aan de melo die ondergeschikt, dus bescheiden voorgedragen, en een marsch- potpourri, waarin allerlei bekende poplaire melodieën voorkwamen van Maas. Onder leiding van den heer J. Schoen werden genoemde nummers zuiver en met wèl overwogen nu anceering ten gehoure gebracht. Voor deze gelegenheid had men de medewerking verkregen van „Alkmaarsch christelijk mannen koor", dirigent Paul Kok. Dit nog jonge koor gaf een beschaafde en muzikale vertolking van „Hoop der zaligheid" op een psalm-melodie gezongen, twee Valerius liederen en 't Geuzenvendel op den thuis- marsch van Roeske. De voorzitter gaf vervolgens eenige mededeelingen en hield een voordracht op rijm, die S. D. G. tot onderwerp had, tevens herdenkende wat de dirigent Schoen, de eere- voorzit'ter Schipper en de be schermheer Mr. A. Schenkeveld voor het korps hebben gedaan. Hierna volgde de pauze en was onzen tijd voor vertrek aange broken. A. K. Postqiro-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven! geschreven door teekeningen van ALEXANDER RAYMOND EN Nü VOORUITI HET IS BUNA v TWAALF UUR IK GA DEZEN KANT EN JIJ GAAT ACHTERUIT.... EEN ONZER MOET ER UIT KOMEN I •.SO'- 'nltiL'JKMCrjJrj loC.'u:cn lil... 11,1. KKK.V1E BLi NOORDHOLLÜ BURGEMEESTERS DUITSCHI Gistermiddag is e bestaande uit functie Winterhulp Nederla burgemeesteres van sche gemeenten, n< Westfalen vertrokken maken met het Duitsi werk en het Frauenl deze studiereis nemen D. G. Avenarius provi van Winterhulp in Tijdeman directeur v te Amsterdam, dr. K directeur Winterhulp Haveman chef van d dienst van Winternul land, J. Jumelet chef tie-afdeeling van de dienst in Noordhollar Kolb burgemeester v; Zuidschermer, D. Bn meester van Zijpe, W gemeester van Kwad burgemeester van M( Kaan burgemeester waard, J. Steert Jr. bi Oosthuizen, J. van E bureau Winterhulp t< H. Bothenius Brouwe kabinet van den alge van Winterhulp. Vóór het vertrek h machtigde van den i voor Noordholland, Seidel, het gezeischa; Hij zeide o.a., dat het Führer is, dat een vei zal ontstaan. Terwi Europa nog een k spanningen vormt, wo hamerslagen gesmei "betere toekomst. Men behoeft er nie len, dat ook Nederlai trokken is, want het i dat dit land op gror leden en van de kr; werkzaam zijn, af zij i bljgven. Men moet ning mee houden, nieuwe opgaven zal 1 Ook is het noodzake ren met een gem lotsbestemming, elkaé kennen en daarom n geslagen worden var Het Duitsche volk w: landsche volk leere waardeeren, maar dar ook leeren, zich bi der tegenstanders v te plaatsen. Toen het plan ge een aantal Nederlanc door Duitschland te had spreker dit ini gesteund. Wanneer v vrijgemaakt van de s'elling. dat wij vij: OPGAV] amsterdams chi Bijkantoor Al van Vrijdag 28 staatsleeningen. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 3—3Nederi 3 Ned.-lndië 1937. bank-1nstellincen Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank ind. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie Códvé Delft Cert. NederL Ford. Lever Bros Phil. GloeiL Gem. Bezi ind. ond. buitenl. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur. Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden petroleum. Kon. P-tr.i Phillips Oil Shell Union Tide Water Rubbers. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber 9os'k"?» oerbadiadi Interc. Rubber scheepvaarten. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lij Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oude Deli Seiiembab amer. spoorwegeb Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac valutakoersen bank, 28 mi (Schriftelijke en t Valuta's: New-York 1.88 3/16-1.1 75.28-75.43, Brussel 3t sinki 3.81-3.82, Stockhc Zürich 43.63-43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19-75.34. Ne I.90 1/4. Brussel 30.01 holm 44.v6 44.94, Ziirii

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2