f De toestand van moeder Kresser. AGENDA VERDUISTERINGS TIJDEN van 20.16 tot 7.10 WAARDEERING Bond van Geit vereeniging AMSTERDAMS BEURS vK KOi •J46V< EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. Corrie naar de Willibrordus- stlchting. Moeder Kresser en haar zoon Corrie zijn lange jaren Alkmaar- sehe bezienswaardigheden geweest, al was het dan ook geen attractie welke tot de glorie van onze stad kon bijdragen. Er is een tijd geweest dat Corrie overal waar hij zich vertoonde door de schooljeugd werd nageroepen, dat kleine kinderen angstig schreeuwden als hij achter de joe lende bende aanstoof en dat allerlei projectielen en scheldwoorden hem achterna geroepen werden als hij klompsloffend zijn weg weer ver volgde. De politie heeft daaraan mede op ons verzoek definitief een einde gemaakt en de Alkmaarsche jeugd liet moeder en zoon op hun dagelijksche tochten met rust. Wanneer het tweetal in hun lompen voorbijslofte weken de voorbijgangers wat uit en hier en daar keerde men zich om en keek hen hoofdschuddend na, maar men raakte aan deze bedelaarscombina tie gewend, zij namen langzamer hand een plaats in het Alkmaarsche stratembeeld in, zij het dan ook, dat hun verschijning in het openbaar altijd gevoeld werd als een voor de stad schandelijke en schadelijke demonstratie van armoede en ver- waarloozing. Er was niet veel tegen te doen want deze zwervers, die in stad en omgeving op hoop van financieelen zegen hun ellende demonstreerden waren goedmoedige, kalme men- schen, die zeker niet uit maatschap pelijk oogpunt voor interneering en opsluiting in gestichten in aanmer king kwamen. In hygiënisch opzicht was hun opname in daarvoor bestemde in richtingen natuurlijk zeer zeker gewenscht, maar zonder hun uit drukkelijke toestemming kon daar toe niet worden overgegaan. Zij verkozen de vrijheid en het samen blijven en de verwaarloozing van huisje en personen was geen vol doende motief om dat te kunnen beletten. De onverwachte gebeurtenissen van het leven zelf zouden hierin verandering kunnen brengen en en kele jaren geleden scheen voor bei den het oogenblik van scheiden te zijn aangebroken. Moeder Kresser, die zeer bijziende werd, liep op een donkeren avond op den hoek van Voordam en Zijdam te water. Zij was, toen zij met veel moeite weer op den vasten wal was gebracht, hulpeloos overgeleverd aan de Alkmaarsche autoriteiten en, on danks de protesten van haar onge- lukkigen zoon, werd het tweetal naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis overgebracht, waar moeder en zoon in het bad gestopt en ter verpleging werden opgenomen. Er gaat een verhaal maar wij durven voor de waarheid daarvan niet instaan dat zij elkaar niet meer herkenden, toen zij elkaar en kele dagen later, frisch gewasschen en in heldere kleeren gestoken, in de gang van het ziekenhuis tegen kwa men. Hun huisje in het Groot-Nieuw- land was in dien tijd natuurlijk ver laten en de gemeente heeft toen van de gelegenheid gebruik gemaakt het een groote schoonmaakbeurt te geven. Wij hebben er destijds een kijkje genomen en het beeld van vervuiling en verwaarloozing is altijd in onze herinnering gebleven. Wij hebben daarvan destijds reeds een exposé gegeven en behoeven daarop niet terug te komen. De gemeente heeft toen alle meubelen voor zoover men het meubelen kan noemen uit dien mestvaalt weggehaald en laten reinigen. Het huisje werd ont smet en toen moeder en Corrie uit het ziekephuis ontslagen werden, trokken zij er weer in, omdat het niet gelukt was hun medewerking aan vrijwillige opname in een of andere stichting te krijgen. Nog eenigen tijd liepen zij in fris- schere kleeren, maar het düürde maar heel kort of zij waren volko men tot hun oude leven terugge keerd en het tweetal moeder in een dikken wintermantel en Corrie op klompen in eer. afgedragen regen jas slofte weer door Alkmaars straten. Liepen zij vroeger achter elkaar, haar steeds toenemende bij ziendheid noopte de vrouw thans haar zoon bij den arm vast te houden en het tweetal gaf de laatste jaren een beeld van volkomen onafschei delijkheid. Weer gescheiden. Alweer was een .onverwachte ge beurtenis aanleiding, dat het tweetal gescheiden zou worden. Kort geleden kwam moeder Kresser bij het oversteken van den Kennemerstraatweg onder een auto en werd met gebroken been opge nomen. Ondanks de hevige protesten van haar zoon werd het tweetal wederom naar het Sint Elisabethziekenhuis gebracht, waar de moeder ter ver pleging werd opgenomen en de zoon eenigen tijd in observatie is ge weest, waarbij hij vóór zijn vertrek onderzocht is door den psychiater dr. Mens. Vóór zijn vertrek, want Corrie is inmiddels uit het ziekenhuis ont slagen en naar de Willibrordusstich- ting te Heiloo overgebracht. Moeder Kresser bleef ter verple ging achter. Zij schikt zich thans zeer goed in haar omgeving en is naar wij uit het ziekenhuis vernamen een rustige patiënt. Gister is er een Röntgenfoto van het been gemaakt, er werd vooruitgang geconstateerd en over vier of zes weken zal ook de vrouw het ziekenhuis kunnen ver-, laten. Corrie in Heiloo. Wij' hebben ons hedenmorgen in verbinding gesteld met de Willi- brordusstichting omdat er geruch ten gingen, dat de jongen daar te gen zijn zin zou worden vastge houden. Daarvan is geen sprake. Hij is op 27 Maart opgenomen in de open inrichting omdat hij geen krank zinnige is maar wel een uitgespro ken zwakzinnige. Hij geeft nu hij niet meer on der de suggestie van zijn moeder staatblijk wel verpleegd en ver zorgd te willen worden, al heeft hij dan ook reeds het verlangen geuit zijn moeder weer terug te zien. Thans is duidelijk gebleken, dat deze 45-jarige man zichzelf niet kan verzorgen en dus verple ging dringend noodig heeft. Hij gaat zoo nu en dan eens naar bui ten en heeft reeds te kennen gege ven eens de kerk te bezoeken om te kunnen biechten. De plannen met moeder Kresser. Men overweegt thans de moeder, na haar herstel, naar de Maria- stichting te Limmen over te brengen, een rustig tehuis voor oude menschen. Wat er met Corrie zal gebeuren staat nog niet vast. Krankzinnig is hij niet, wel zwakzinnig, al wist hij bij het onderzoek in het Sint Elisabethgesticht precies welken dag het was, waar hij woonde, enz Zoo eenigszins mogelijk wil men hem in gezinsverpleging in een Bra- bantsch boerenhuis brengen waar hij tevens gelegenheid heeft werkzaam heden in de buitenlucht te ver richten. Kunnen deze plannen doorgaan? Of al deze plannen kunnen door gaan is nog onzeker en hangtgroo- tendeels van de houding van moeder en zoon af, die men als „rustige" Alkmaarsche burgers natuurlijk tot niets kan dwingen. Moeder Kresser, die thans 69 jaar is, heeft reeds het voornemen te ken nen gegeven haar huisje weer te be trekken en Corrie heeft reeds geïn formeerd hoe lang hij in Heiloo zal moeten blijven. Maatschappelijke Hulp heeft voor dit huisje nimmer huur betaald. Het tweetal ontvangt van deze instelling 10 per week en het is te begrijpen, dat medelijdende stad- en streek - genooten op de zwerftochten van het tweetal nog wel voor iets extra's hebben gezorgd. Of moeder en Corrie hun oude leven weer zullen hervatten hangt voornamelijk van de vrouw af, die een uitgësproken vrijheidsverlangen heeft en op haar zoon een sterken invloed schijnt te hebben. Voor Alkmaar en allereerst voor hen zelf is hef te hopen, dat zij hun verdere leven goed verzorgd in een passende omgeving kunnen door brengen. Voor onze gemeente kan slechts gewenscht worden, dat dit zielige tweetal, dat een zeer onaantrekke lijke bezienswaardigheid van Alk maar was geworden, voorgoed uit het stadsbeeld zal verdwijnen. ENSTIG ONGEVAL TE WARMENHUIZEN. De heer W. S., die bezig was het vee te voederen, kwam tijdens deze werkzaamheden leelijk te vallen. Terwijl hij aan iedere hand een voederbal had, is hij uitgegleden en kwam met zijn keel op 'n betonnen rand te vallen. Hierdoor ontstond een kneuzing en bloeduitstorting in het strottenhoofd. Men kan zich indenken dat dit veel pijn ver oor zaakte en spreken was hem bijna onmogelijk. Voordat hij genees kundige hulp liet inroepen, heeft hij eerst nog de koeien gemolken. Dr. van Hesteren adviseerde dat de patient zich onmiddellijk onder behandeling van een specialist moest stellen. Deze achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Naar wij vernemen, maakt de patient het naar omstandigheden vrij goed. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Meisjespensionaat (rom.); hoofdrollen Angela Salloker, Attila Hörbiger en Hilde Krahl. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Gescheiden op stap (rom.-hum.); hoofdrollen Victor de tfowa en Heli Finkenzeller. Toegang boven 18 jaar Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Watt en Halff Watt als Pension gasten (klucht). Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 3 April. 7 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn.-vereen. Advendo. 7 uur, café Klop te Akersloot, alg. ledenvergadering Coöp. Boerenleen bank. Zaterdag 5 April. 6.45 uur, Harmonie, 5e lustrum han delsschoolver. Pacivilo. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 3 April op 10,53 onder 1.54 Eerste kwartier 4 April, GESLAAGD. Gister is te Amsterdam voor het arts-examen geslaagd de heer D. W. L. Hoekstra te Heiloo. HOOIBRAND TE PETTEN. Dinsdagavond j.l.brak door onbekende oorzaak brand uit ineen nabij de woning van den heer K. Breed te Petten staande hooiklamp. De motorbrandspuit van Schager- brug werd gealarmeerd en was spoedig ter plaatse. Door met ge zamenlijke krachten een sleuf in den hooiberg te spitten kon geluk kig nog ongeveer de helft van den hooivoorraad behouden worden. Voor den eigenaar, den heer Breed, beteekent dit brandje een flinke schadepost. „NAAR SYRIë EN DE BEDOUINEN". Nutsavond in De Harmonie. De heer Gerard Pilger is een uit stekend verteller. Hij maakte verre reizen en weet dan ook veel te ver halen. En niet alleen dat hij ver tellen kan. hij weet ook te ét a- 1 e e r e n. Hij verstaat uitstekend de kunst zijn kennis en de verhalen over'zijn avonturen te populariseeren. Ook gisteravond bleek dit weer bij zijn v oordracht voor het dept. Alkmaar van het Nut in de dancing van de Harmonie over zijn tocht door Syrië en zijn belevenissen bij de Be- douïnen van Transjordanië. Wie succes wil hebben bij zijn pu bliek, moet het droge opsommen van feiten vermijden, terwijl de voor dracht evenmin tot inhoudlooze grappenmakerij en het hoofdzakelijk opdisschen van „sterke" verhalen mag degenereeren. De kunst om het juiste midden te vinden is moeilijk, maar globaal gezien mag gezegd worden, dat de spreker, die zijn be toog met een groot aantal lichtbeel den illustreerde, hierin is geslaagd. Het applaus van het publiek en de dank van het bestuur aan het slot waren dan ook volkomen verdiend. De spreker wist ons een goeden indruk te geven van 't leven in Syrië dat een merkwaardige tegenstelling toont tusschen de ideeën van het moderne Westen, vertegenwoordigd door het Fransche bestuur en de eeuwenoude traditie van de inheem- sche bewoners. Bijna twee maanden trok de heer Pilger mee met een Be douïnenstam en over zijn avonturen gedurende dien tijd deed hij een uit voerig verslag, waarin een behoor lijke dosis humor niet ontbrak. Na de pauze droeg de spreker nog m Arabisch costuum een oude Be douïnen-legende voor over den „hei ligen sluier van Taniet". Ook hier mee oogstte hij veel succes. OPGAVE BIBLIOTHEKEN. In verband met de publicatie in ons no. van gister verzoekt de politie ons er op te wijzen, dat onder bibliotheken in deze kennis geving alléén worden verstaan uit leenbibliotheken. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER VAN 25 MAART TOT 31 MAART 1941. Wijzigingen: Alkmaar: Wasscherij- en ververij S. Krom N.V.,. Schermerweg, was scherij enz., statuten gewijzigd. J. R. Reijmer, Emmastraat 49, ma kelaar in roerende goederen; ver plaatst naar Ede. Egmond-Binnen: Gebr. Schuij* Slotweg 386, timmer- en bouwbe drijf, uittreding vennoot. J. C. Roodhart, Voorstraat 1, bier- bottelaar, overgegaan aan H. M. N. Roodhart. Oudkarspel: J. Kauw, Dorpsstraat 63a, kleermakerij, handelszaak ver plaatst naar Warmenhuizen. Texel: H. Koorn, den Burg, Schil- dereiend 67, timmerman, overgegaan aan de fa. wed. H. Koorn en Zn. Opheffingen: Heerhugowaard: „Ons Doel" N.V., Middelweg G 6, maatschappij tot expl. van een schutsluis. St. Maarten: A. Visser Dzn.t Eeni- genburg A 18, timmerman. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Wij vestigen de aandacht van be langhebbenden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermelden de de gelegenheid tot het doen van aangifte tot toelating van leerlingen tot de eerste klasse van de openbare lagere scholen alhier. INGEKOMEN PERSONEN. N. Winkel, N.H., wed. van K. de Boer, zonder beroep, Veerstraat 1, van Oude-Niedorp. P. Stoop, geen, wagenmeester N. S„ en gezin, Cla- rissenbuurt 25, van 's-Gravenhagë. J J. Botman, R.K., metselaar, en echtgenoote, Stationsweg 192, van Bovenkarspel. S. Visser, N.H smid, en gezin, St. Annastraat 41, van Heiloo. C. Jansen, N.H., wed. van P. Worp, zonder beroep, Kre- iagestraat 1, van Heiloo. G. Wit, geen, hulp in de huishouding, Park straat 2, van Oudkarspel. T. van de Veen, N.H., hulp in de huishou ding, Parkstraat 2, van Oudkarspel. M. Hoek, geen, echtgen. van G. H. van Dam, zonder beroep, en kinde ren, N. G. Piersonstraat 21, van Amsterdam. E. Kos, geen, dienst bode, Dr. Schaepmanstraat 23, van Beemster. N. J. Koomen, N.H., zonder beroep, Costerstraat 10, van Wieringerwaard. P. Bakker, R.K.. opperman, en echtgenoote, Gashou derstraat 15, van Heiloo. J. P. Schipper, R.K., grondwerker, Nieuw- poortslaan 102, van Castricum. E. M. Feldberg, R.K., echtgen. van J. J. B. Tolud, zonder beroep, en zoon, Zeglis 44, van Amsterdam. H. J. van der Molen, geen, le luit. der Marechaussee, en gezin, Westerweg van Haarlem. H. C. J. Veer, R.K., hulp in de huishouding, Oude gracht 146, van Bloemendaal. G. de Jong, N.H., huishoudster, Gees- terweg 13, van Terschelling. E. H. Hofstede, R.K., instrumentmaker, Langestraat 59, van Leeuwarden. 1'. Schuitemaker, N.H., zonder be roep, Wilhelminalaan 11, van Almelo. S. de Vries, N.H., kapster, Kraanbuurt 8, van Hilversum. A. J Leen, G.K., wed. van C. van der Horst, zonder beroep, en zoon, Zes- wielenstraat 5, van Heerhugowaard. N. van der Léék, L.d.H., echtgen. van R. Westra, zonder beroep, Vis- ccherslaan 4, van Hillegersberg. G. L. Spee, N.H., verpleegster, Wil helminalaan 11, van Amsterdam. N. Komen, R.K., zonder beroep, West- dijk 5, var. Heerlen. H. Reinders, Vr.Ev., kraamverzorgster, Kenne merstraatweg 41, van Hilversum. J. Blok, geen, mach. groote vaart, en gezin, Westerweg 108a, van Rotter dam. G. Versteeg, G.K., wed. van G. van Gooi, zonder beroep, Burgem. Palingstraat 19, van Haarlem. J. Kuiper, R.K., bakkersknecht, Omval 11, van Heiloo. OVERTREDINGEN VAN HET PRIJZENBESLUIT. Wederom zijn het in den laatsten tijd levensmiddelen geweest, die het voorwerp vormden van overtreding van de prijs voorschriften. De winkelier A. van O. te Haren karspel verkocht boter tegen een prijs van 3.60 per kg inplaats van tegen den vastgestelden prijs van 2.30 per kg. Hij verdocht gesmol ten rundvet voor 1.28 per pakje in plaats van tegen 0.58, zooals nor maal was. Voor een kg koffieboonen berekende hij 9, hoewel de toege stane prijs in dit geval 2 bedroeg. De prijs van Sunlightzeep werd door hem verhoogd van 0.15 tot f 0.25 per stuk. Hem werd voor een en ander hier voor een boete van 1.50 opgelegd. Een ernstig geval van prijsovertre- ding heeft zich voorgedaan bij den verkoop van vleesch. De grossier in vleesch, N. C. T. te Utrecht, die van den slager van W. te Baarn 740 kg ham in blik had gekocht voor 1.35 per kg, maakte van de omstandig heden misbruik door deze te verkoo- pen tegen f 4.20 per kg en 4.25 per kg. Hiermede niet tevreden, ver leende hij zijn bemiddeling bij het tot stand komen van een verkoop overeenkomst, waarbij van W. 500 kg ham in blik, welke hemzelf 1.65 per kg had gekocht, verkocht voor 4.65 per kg. In dezen prijs was een bedrag van f 0.65 provisie voor den bemiddelaar N. C. T. begrepen. De inspecteur voor de prijsbeheer sching te Amsterdam heeft hem een boete van 1100 opgelegd met ver beurdverklaring van een geldsbe drag van 18806.25 en 100 blikken ham. De slager van W. werd veroor deeld tot 400 boete, terwijl bij hem een bedrag van 2459.15 en 119 blik ken ham werden verbeurd ver klaard. OUDKARSPEL Vergadering bannebestuur. - Het bannebestuur vergaderde Woensdag morgen in 't Huis de Brederode onder leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. De heer L. de Wit had bericht van verhindering gezonden wegens zjekte. Van het hoogheemraadschap was bericht ontvangen, dat de bijdrage met 92,83 tot 830,83 is verminderd. Dit betreft het onderdeel voor de zeewering. Hoewel het eigenlijk legenvalt, is het toch een stap in de roede richting. De voorzitter meen de, dat er bij deze heffingen wel on- oillijkheden zijn, aangezien tweemaal rnoet worden betaald, eerst door de banne en dan door de eigenaren.- De tuinbouwvereeniging Da Een- Toen ik in den winkel mijn. we- kelijksch doosje sigaretten in de wacht sleepte, sloeg voor de deur een individu mijn fiets aan den haak en toen ik buiten kwam, was de gauwdief natuurlijk al spoorloos. Hemel, mijn fiets is gestolen!" riep ik, terwijl ik weer den winkel binnen holde. ,Jiad u die dan niet afgesloten meneer?" vroeg de sigaretten-leve rancier. „Nee, voor die paar seconden vond ik dat niet noodig", zei ik. „Dat is toch onvoorzichtig, me neer. Maar belt u direct de politie op".. Hallo agent, ik ben in het Siga rettenhuis. Ze hebben zoojuist hier voor de deur mijn fiets gestolen!" ,Jlad u die dan niet afgesloten?" „Nee, voor die paar seconden „Dat is erg stodat is erg on nadenkend. Kom maar direct aan gifte doen". „Man, wat ben je laat vanavond", zoo werd ik thuis begroet. „Ze hebben mijn fiets gestolen". „Had je die dan niet afgesloten?" „Nee, maar de kar heeft maar een oogenblik onbeheerd gestaan, ter wijl ik „Dat is echt voor zoo'n uilskuiken als jij. Jij bent ook altijd even idioot", enz. „Meneer, u is over tijd vanmor gen", zei de baas op kantoor den volgenden morgen. ,Jk heb moeten loopen, meneer, want ze hebben gisteren mijn fiets gestolen". „Had u die dan niet afgesloten?" „Nee meneer, de kar heeft maar een oogenblik ,Jk heb steeds gedacht, dat uniet van de snuggersten was!" Zoo is de wereld plotseling tegen mij gekeerd, omdat een oneerlijk individu een goeden greep gedaan heeft, want mijn fiets is pas twee jaar in gebruik en heeft zeventig gulden gekost. De fietsendief evenwel zal mij niet onvoorzichtig, stom, onnaden kend, uilskuiken, idioot of niet-van- de-snuggersten noemen. Die zal denken: dat is een kerel die weet hoe het hoort; die een gezonden kijk op de wereld heeft; die niet alleen aan zichzelf denkt maar ook een anderen eén kans geeft. En de wetenschap dat er iemand is die zoo waardeerend over me denkt, is tenslotte ook wat waard. dracht verzocht, ook een kroos- schouw te houden in het vervolg. Het bestuur stelde voor, dezen kroosschouw te houden bij de herfst- schouw. De heer Lammerschaag infor meerde naar den gang van zaken met het drijvende kroos. Dat blijft cp bepaalde punten steeds liggen. De voorzitter zeide, dat dit kroos, indien men er last van ondervindt, door de banne zal moeten worden op geruimd. De ingelanden zullen echter voor het kroosopruimen moeten zorgen bij den herfstschouw. In het bestuur van Geestmerambacht is al gesproken over het aan de banne opdragen van het opruimen van het kroos. De voorzitter wees op het groote belang voor den snellen afvoer van het water, als er ruime slooten ter ceschikking zijn. Men besloot, ook kroosschouw te houden. Van Ged. Staten is een brief ont vangen over de verleening van een tijdelijke toelage van 6 aan het gehuwde personeel. Op voorstel van het bestuur besloot men, a.n de daar voor in aanmerking komenden (den secretaris en den bode) met ingang van 1 Januari dezen toeslag te ver- leenen. Bij enkele candidaatstelling zijn de heeren P. Eecen Pz. en Lammer schaag gekozen, resp. als dag. be stuurslid en als hoofdingeland. Medegedeeld werd nog, dat de Voorburggracht wordt uitgediept tusschen de bruggen van Vlug en de Kroonstraat. LANGENDIJK. Wit-Gele Kruis. - Woensdagavond hield het Wit-Gele Kruis zijn jaar vergadering in hotel „De Burg" welke, als steeds, slecht was be zocht. Medegedeeld werd, dat de onder- afdeeling, de E. H. B. O. 80 leden telt. De actie, die in den loop van het vorig jaar is gevoerd tot het aanwerven van leden voor de af- deeling kraamverzorging, heeft een goed resultaat opgeleverd. Besloten werd de vergoeding voor den secr.-penn. te verhoogen met 20, wegens de vele werk zaamheden. In de plaats van zr. Dekker, die elders een betere positie kreeg aan geboden, is als verloskundige geko men zr. L. Slag. Besloten werd em wederom een moedercursus te geven. Van onderafdeeling E. H. B. O. was een verzoek ingekomen om een subsidie te mogen ontvangen ten behoeve van het plaatsen van verbandmiddelen bij de leden. Be sloten werd een subsidie te verlee- nen van 10. Uit het jaarverslag van den secr.- penn. blijkt, dat de rekening der afdeeling kraamverzorging sloot met aan ontvangsten en uitgaven op 536.30. De afdeeling Wijkver pleging sloot met ontvangsten en uitgaven op 1479.28 en de afdee ling materialen op 770.83. Door zr. Francina werden in het afgeloopen jaar 2501 bezoeken afge legd in 51 gezinnen, w.o. 135 voor de t. b. c.-bestrijding en 685 voor zuigelingenzorg. 12 dooden werden afgelegd. Op het consultatiebureau voor zuigelingenzorg werden 42 zuigelingen ingeschreven. De beide aftredende bestuursle den de heer N. Kramer en mevr. C. KramerSnijders, werden her kozen. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergadering werd benoemd de heer Jac. Beentjes. KOEDIJK. Mooie opdracht. - Aan de aan nemers, de heeren Klaver en Mole naar alhier is voor 85360 opge dragen de bouw van 20 arbeiders woningen voor proote gezinnen te GrootebroekLutjebroek voor reke ning van de gemeetne Grootebroek. Het plan is van de gemeente-architect C. P. Weel aldaar. DISTRIBUTIE-KRING BERGEN. Uitreiking melk- en cacaokaarten. Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de melk- en cacaokaarten zullen worden uitgereikt op het Distributie bureau, Kerkstraat 2, als hieronder vermeld. Maandag 7 April 1941: Letter A 910 uur. Letter B 1012 )4 uur. Letter C en D 1415 uur. Letter E en F 1517 uur. Dinsdag 8 April 1941: Letter G 910 uur. Letter H 1011 uur. Letter I en J 1112)4 uur. Letter K 1417 uur. Woensdag 9 April 1941: Letter L 9—10 uur. Letter M 1012)4 uur. Letter N 1415 uur. Letter O en P 1517 uur. Donderdag 10 April 1941: Letter R *910)4 uur. Letter S tot SI. 10)412)4 uur. Letter SI. en T 1415 uur. Letter U en V 1517 uur. Zaterdag 12 April 1941: Letter W 911 uur. Letter IJ en Z 1112)4 uur. STIERENKEURING TE SCHOORL. Van de op 1 April te Schoorl van wege de Provinciale commissie tot verbetering van de Rundveefokkerij in Noordholland gehouden stieren keuring waren van de 32 aange geven dieren er 31 opgekomen. Afgekeurd werden er 7. De oudere stier „Egbert B 5", eig. N. Duyn te Bakkum werd goedgekeurd voor het fokvereenigin-gsgebruik. Dit was ook het geval met de volgende „tweejarige stieren": „Hans van Gretha", eig. C. Paarl'berg te Bergen; „Klaas", eig. P. Zwakman te Bergen; „Claudius B 2", eig. L. Schermer te Castricum; „Julius II", eig. C. M. Kool te Castricum; „Frans S", eig. C. F. Leijen te Bergen en met de volgen de éénjarige stieren: „Egbert 9", eig. G. Veldt te Castricum; „Johan nes Kees 3", eig. wed. J. Blanken- daal te Bergen; „Koh I Noor II" eig. M. Pronk te Warmenhuizen. Voor het N.R.S. werden goedge keurd de tweejarige stieren: „Alexander", eig. gebr. Dapper te Schoorl; „Ad-olf 23", eig. wed. J. Kager te Schoorl; „Constantijn Frans 66", eig. H. Mulder te Groet. Goedgekeurd voor Provinciaal Reglement, dus voor openbare dek- dienst, werden de éénjarige stieren: „Karei", eig. C. Mooij te Egmond- Binnen; „Antjes Gerhard", eig. P. Mosch te Warmenhuizen; „Maartjes Melkbron", eig. P. Zwakman te Bergen; „Hendrik", eig. C. Meere- boer te Schoorl; „Mina's Frans 2", eig. J. Ruyter te Oudkarspel; „Sei- mon", eig. A. Barten te Bergen en ..Pretendent', eig. gebr. Pole te Groet. Eveneens was dit het geval met de 'weejarige stieren: „Sjoukje", eig. Jb. Kuys te Bergen; „Janus", eig. J. N. de Koning te Bergen en „Ro- 'and', eig. W. Kroon te Camperduin. EGMOND AAN ZEE. Uitreiking melkkaarten. - De uitreiking van melk- en cacao kaarten zal in onze gemeente plaats hebben aan het distributiebureau op Dinsdag, 8 April voor hen wier naam begint met de letters A tot en met L en op Woensdag, 9 April voor de overigen. Vergoeding art. 56. - De secre taris-generaal van het departement voor opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming heeft aan onze gemeente krachtens artikel 56 der L. O.-Wet 1920 voor 't jaar 1941 'n vergoeding toegekend van 12 840. EERSTE BLAD Jaarvergadering te i Gister werd te Am jaarvergadering gehoud< prov. bond van geiten: gingen in Noordholla voorzitterschap van den Groot te Heiloo. De was zeer druk bezocht. De voorzitter deelde het bestuur aan den heei 25 Sept. '40 een cadeau h< boden in verband met zi jubileum als secretaris- Door de groote bescheidt den heer Wit was het ni< geweest de afdeelingen dit jubileum in kennis Eén afdeeling (Heiloo; achter was gekomen, had derstuk aangeboden. Sloterdijk (Verbeek) jammer dat de afdeeli gelegenheid hebben gek een stoffelijk aandenken Spreker meende dat uif afstal zal zijn. Onder ii der vergadering zullen de gen zich kunnen uiten. De heer V-"it dankte huldeblijk. Wat is berei hij aan de velen, die h gaven. Winterhulp uit Zeelan- het idee om in samenwerk organisatie nu de g abnormaal duur zijn i afdeelingen met weinig hulp té verleenen bij aar jonge di-^-en ten behoeve leden, wier inkomen ni 20 per week gaat. Het b deze zaak eens bekijken aldus ir. Verschuil, adj. teeltconsulent, is het i Noordholland in te voerei De afdeeling Beverwijk verzoek ingediend om d< tenhouders die hier en d; len ophalen, ter wille te de nieuwe verordening i niet meer mogelijk. Het b ter bevoegder plaatse d< van groot belang aan stellen. De rekening over 1940 u gesteld in ontvangsten en op 1642. Het nadeelig van 156.30 teruggebi 16.70. De begrooting 1941 wen steld op 1642. Men reken tributie van 1477 leden, f het Rijk en 900 var. de Noordholland. Voor salaris inspecteur-secretaris is uitf 350 en 100, voor aankoi fokken van dekbokken voor >y-p'irpor trole f 200. opgave amsterdamsche ban Bu kantoor Alkmaar van Donderdag 3 April staatsleeningen. Vor I 4 Nederland 1941 97'/ 4 Nederland 1940 II 96" 33)4 Nederl 1938 903/ 3 Ned -lndië 1937 89 bankinstellingen Amsterd Bank ,120 Handt-flij Cert. v. Koloniale Bank 1997/ Ned. Ind Handelsbank J4j3/ ind. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie 129 Calvé Delft Cert. 74 Nederl. Ford335 Lever Bros t 335 Phil. Gloeil Gem Bezit 2217» ind. ond. buitenl. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper 40 >/4 26 7,3/4 4'/v 4' 33 .jj North American Rayon. 20'/ hPniiklb ClI 'f 213/g i>3U 58 4851/, 2f4 285 13 'Va •286 lu'/s 9L> .304 .240 .1313/, 'U' ALKMAARSCHE COURANT - het LENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. rsui^i ita Republic Steel Standard Brands Steel comm cultuur maatsch h v- a Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden petroleum. Kon. Petr. Phillips Oil Shell tinion Tide Water rubbers. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber nl: Oostkust 17(1 Serbadiadi ;i4„ Interc Rubber ,41/ SCHEEPVAARTEN. - 1,5 HollandAmerika liin 153/, JavaChina Japan lijnl'Ol/, Kon Ned Stoomboot 17d Scheepvaart Unie 193 TABAKKEN. Heli Batavia ,217 <?ude ne,i 249'/, oenembah 2311/ amer. spoorwegen Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Onion Pacific Can Par VALUTAKOERSEN DE NEDERLANDSCHE BAN 3 APRIL. Schrift, en tel. tran 100 a's: New York L88 188 9/16; Brussel 30.11—30 17 sinki 3.81-3.82; Stockholm - 44.90; Ziirich 43.6343.71. i ®ankPaPier: New York 1.81 J.9U1/4; Brussel 30.08—30.20- 43 75 44'76-44'94; Zür*h 251/.- 10 lis/, 87 4'/, I L.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2