Bond van Geitenfok- vereenigïngen. AMSTERDAM SCHE BEURS yi/s VRAAG EN AANROL 36 cent per vijf regels LAATSTE BERICHTEN Maatregelen tegen het ingooien van ruiten. KLEINE TUINEN Uit de oude doos. TIJDSCHRIFTEN MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND RADIOPROGRAMMA KERK EN SCHOOL PUBLICATIES Advedettüën STEVEN. EERSTE BLAD 3 Jaarvergadering te Amsterdam. Gister werd te Amsterdam de jaarvergadering gehouden van den prov. bond van geitenfokvereeni gingen in Noordholland, onder voorzitterschap van den heer J. L Groot te Heiloo. De vergadering was zeer druk bezocht. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur aan den heer D. Wit op 25 Sept. '40 een cadeau heeft aange- boden in verband met zijn 25-jarig jubileum als secretaris-inspecteur. Door de groote bescheidenheid van den heer Wi. was het niet mogelijk geweest de afdeelingen tijdig met dit jubileum in kennis te stellen Eén afdeeling (Heiloo;die er achter was gekomen, had een schil derstuk aangeboden. Sloterdijk (Verbeek) vond het jammer dat de afdeelingen geen gelegenheid hebben gekregen om een stoffelijk aandenken te geven, Spreker meende dat uitstel geen afstal zal zijn. Onder instemming der vergadering zullen de afdeelin gen zich kunnen uiten. De heer V,rit dankte voor het huldeblijk. Wat is bereikt, dankte hij aan de velen, die hem steun gaven. Winterhulp uit Zeeland opperde het idee om in samenwerking met de organisatie nu de geiten zoo abnormaal duur zijn aan kleine afdeelingen met weinig weerstand hulp tè verleenen bij aankoop van jonge die-en ton behoeve van die leden, wier inkomen niet boven 20 per week gaat. Het bestuur zal deze zaak eens bekijken misschien aldus ir. Verschuil, adj.-rijksvee- teeltconsulent, is het ook voor Noordholland in te voeren. De afdeeling Beverwijk had een verzoek ingediend om d( vele gei tenhouders die hier en daar schil len ophalen, ter wille te zijn. Door de nieuwe verordening is dat nu niet meer mogelijk. Het bestuur zal ter bevoegder plaatse deze zaak van groot belang aan de orde stellen. De rekening over 1940 werd vast gesteld in ontvangsten en uitgaven op 1642. Het nadeelig saldo is van 156.30 teruggebracht tot 16.70. De begrooting 1941 werd vastge steld op 1642. Men rekent op con tributie van 1477 leden, 357 van het Rijk en 900 van de provincie Noordholland. Voor salaris van den inspecteur-secretaris is uitgetrokken f 350 en 100, voor aankoop en op fokken van dekbokken 170 en voor r-'tpor trole f 200. opgave amstert1amsché bank n.v. Bykantopr Alkmaar, van Donderdag 3 April 1941 plm 2u y'Vl6 Vor k. y7Vs 963/, W)s/4 89 ,120 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3y, Nederl 1938 3 Ned-lndiê 1937 BANKINSTELLINGEN Amsterd Bank Handt-' Mii Cert. v. 250 146V, Koloniale Bank 199'/8 Ned. Ind Handelsbank 1413/. 1nd. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie 129 Calvé Delft Cert. 79 Nederl. Ford335 Lever Bros .135 Phil. Gloeil. Gem Bezit 221'/, IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands Steel cornm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur 2s<l Ned Ind Suiker Unie 285 Verg. Vorstenlanden petroleum. 40'/. 2f> 7'3/« 4' 33 20i/s 213/g 58 4851/, •13.'/, •286 j2 197/S 915 .304 .240 .1513/, Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust 170 Serbadiadi 140 Interc Rubher 41/ SCHEEPVAARTEN. - HollandAmerika lijn 1753/< Java—ChinaJapan lijn 10Vs Kon Ned Stoomboot 170 Scheepvaart Unie tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison iopeka 25V/, Illinois Central 88/c Southern Pacific 10 Southern Railw ll®/4 Union Pacific 87 Can Par 47, VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK, 3 APRIL. Schrift, en tel. transacties Valuta's: New York 1.88 3/16— 188 9/16; Brussel 30.11—30.17; Hel sinki 3.81-3.82; Stockholm 44 31- 44.90; Zürich 43.63—43.71. Bankpapier: New York 1.86 1/2— 190 1/4; Brussel 30.08—30.20; Stock holm 44.76—44.94; Zürich 43.59— 43.75. .193 .217 .259'/, 23H/, W/ie 1.2 147 1-.9 141'/, 128-6 82 313 130-54 225-2, 40 <6-53/4 75,->i 5 48 33% '20 21 i -Va 53/a 583/,. 484-5 284 8t 13 -4 284-3; 11 302-1 240 141 126 161 165 1HJ 218 2911/, '232 253/, 101/s 1 V, (3 41/, De afdeeling Sloterdijk wilde bij het bezoek aan de afdeelingen het dagelijksch bestuur reis- en ver blijfkosten vergoeden. De afgevaar digde kreeg hiervoor algemeenen bijval. Bij de bestuursverkiezing was voorden periodie kaftredenden heer K. Vet te Zaandam een tegencan-i- daat gesteld, nl. de heer J. Kat te Assendelft. De uitslag der stemming was dat de heer Vet 249 stemmen verkreeg en de heer Kat 52 stem men. Behandeld werd de agenda van de vergadering der Landelijke com missie te Utrecht op 16 April a.s. Over de geste van die commissie was men slecht te spreken. Op een onkiesche manier heeft men er het hoofdbestuur een verwijt van ge maakt dat het in gebreke is met contributie-betaling, wat regelma tig gebeurt, doch dan als de subsi des ontvangen zijn. Ook was men slecht te spreken over de drie groo te bonden, die daar de lakens uit- deelen. Algemeen protesteerde men tegen de houding van de genoem de commissie. Als candicaat voor dat bestuur werd gesteld de heer D. Wit Czn. te Berkhout er. als afge vaardigde werd aangewezen de heer J. Kat te Assendelft. Nadat vele voorstellen van enkele afdeelingen (o.a. uit de Zaanstreek) die volgens het prae- advies van het hoofdbestuur van weinig inzicht getuigen, volgde de schriftelijke rondvraag. We teeke nen hierbij aan dat het hoofdbe stuur niet ongenegen is om bij keuringen een mondelinge verkla ring af te leggen ten aanzien van de volgorde der toe, te kennen prijzen op de tentoonstellingen. De inspec teur zegde toe om het keuren in de aideelingen zoo mogelijk in Augus tus te doen geschieden, doch de moeilijkheid is dat zoowe' ir. de Vries als ir. Verschuil dan met vacantie zijn. Aan het einde der vergadering zeide ir. Verschuil dat alleen die geiten, die het rechter-oormerk hebben, bij de melkcontrole worden 'oegelaten. Dit geldt ook voor de bsidie. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. WARMENHUIZEN. Denkt om Uw rijwiel. - De heer K. M. die van Zondag op Maandag' nacht had vergeten zijn fiets bip nen te halen, kwam Maandagmor gen tot de onaangename ontdek king dat het rijwiel verdwenen was OUDORP, Vertrokken personen, Th. N. Hoogeboom, R.K., arbeider, van Heerenweg B 39 naar Koedijk, M. A. Maas, R.K., dienstbode, van Noordervaart D 23 naar Hensbroek. Th. J. Dekker, R.K., bakkér, van Schermerdijk D 11 naar Alkmaar. C. M. Leek, R.K., dienstbode, van Heerenweg A 33, naar Ursem. J. de Groot, geen, aannemer, en echtgenoote, van Friescheweg E 24 naar Bergen. J. van Wonderen R.K., landarbeider, van Noorder vaart D 29 naar Limmen. J. Ap pel, N.H., vroedvrouw, van Friesche weg la naar Alkmaar. A. M Mooij, R.K., zonder, van Wester straat A 89 naar Amersfoort. C Barten, geen, film-operateur, van Burg. G. Bosstraat 36, naar Alkmaar K. Boon, R.K., grondwerker, en gezin, van Breelaan C 22 naar Hoorn D. Humer, geen, kantoorbediende ?n gezin, van Friescheweg E 22 naai Alkmaar. A. B. C. van Velsen, N.H., lijnassistent N.S., en gezin, van Burg. G. Bosstraat 23 naar Maarri. Ingekomen personen M. Blank, R.K., dienstbode, Noor- aervaart D 23 van Ursem. G. M Jonker (echtg. van L. C. Bijl), R.K.. „onder, Molenkade C 8, van Alk maar. A. Mulder, N.H., hulp in de huish., Burg. G. Bosstraat 45 van Alkmaar. M. E. de Jong, R.K., zonder, Molenkade C 3 van Ursem. -- G. Hes (wed. van A. Stierp), zon eter, en kinaeren, Westerstraat A 100 van Den Helder. C. Barten, geen, cineast, Burg. G. Bosstraat 36 van öint-Pancras. W. P. Mooij, R.K. veehouder, Heerenweg B 3a van ubdam. F. W. Ackerman, N.H., slager, Burg. G. Bosstraat 11 vat: Alkmaar. W. Ooms, gehuwd mei Burger, N.H., zonder, Heerenweg B 29 van Alkmaar. A. M. van Et- ten, R.K., zonder, Heerenweg B 34 van Koe.lijk. H. de Groot, N.H., opperwachtmeester der marechaus see, Burg. G. Bosstraat 48 van Sit- tard. G. Kruisinga, N.H., zonder, Kievitstraat 20 van Groningen. A. de Jong, Ger.K., boerenknecht Noordervaart D 28 van Leeuwar- dej-adeel. directeurs-generaal radio-omroep benoemd. Dr. ir. w. A. Herweyer. Het A.N.P. meldt: Nadat door in werking treden van de verordening 49/1941 d.d. 12 Maart j.l. de opdracht van ir. Dubois, tot concentratie van de omroepvereenigingen, geëindiga kon worden beschouwd, heeft de' secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kun sten ir. Dubois verzocht tijdelijk de functie van directeur-generaal van bet staatsbedrijf van den Nederland schen omroep waar te nemen. Ir. Dubois is hiertoe bereid gevonden en zal deze functie tot 1 Mei e.k. ver vullen. Als directeur-generaal is thans dr. ing. W. A. Herweyer be noemd, de zijn taak op 1 Mei a.s. zal aanvaarden. De secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten heeft ir. Dubois dank gezegd voor zijn diensten tijdens de concentratie van de omroepvereeni gingen bewezen. Ongecorrigeerd. den verhaald op de daders. Bij gebreke van bekende daders blijft de schadevergoeding ten laste der gemeente, behoudens dat de burgemeester bevoegd zal zijn, die vergoeding te ver halen op personen, die het in werpen van vensterruiten be vorderen of goedkeuren of van wie op grond van hun daden of van hun uitlatingen, mede in verband met hun bekende poli tieke gezindheid, aan te nemen is, dat zij handelingen, als die waardoor de schade is aange richt, bevorderen of goedkeu ren. Degenen, bij wie ruiten mochten worden vernield, behooren hiervan onverwijld aangifte te doen bij de dichtstbijzijnde Nederlandsche poli- tie-instantie. Deze regeling wordt geacht met ingang van 20 Februari j.l. in wer king te zijn getreden. De heer Herweyer is in 1906 als zoon van een suikerfabrikant in Ze venbergen geboren. Hij bezocht de H.B.S. te Delft en daarna de techni- che hoQgeschool te Aken, waar hij in 1931 het diploma van werktuig .undig ingenieur behaalde. Na eeni ge jaren praktijk in Nederland wera ij ingenieur in het Instituut voor werktuigmachines en bedrijfskunde te Aken. In 1935 promoveerde hij aan de technische hoogeschool aldaar tot doctor. Begin 1939 werd hij De drijfsingenieur bij de stoommeel 'ebriek „Holland" te Amsterdam welke functie hij tot heden ver- ulde De heer Herweyer is sinds acht jaren lid van de N.S.B. en leider van het „technisch gilde" van deze orga nisatie. In verband met de omstandigheid, dat herhaaldelijk uit politieke mo tieven vernielingen van vensterrui ten voorkomen, heeft de hoogere SS- politieleider, commissaris-gene raal voor de openbare veiligheid, op grond van de verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied betreffende het opleggen van prestaties (verordening no. 7/1941) bepaald, dat ter bestrijding van dit euvel, de door deze wandaden veroorzaakte schade, nadat de vergoeding zal zijn voorgescho ten uit de gemeentekas, zal wor- DE BESLAGLEGGING OP DE BUITENLANDSCHE SCHEPEN. Washington, 3 April. (D.N.B.) Volgens Assaciated Press heeft de kustwacht bepaald, dat de Amerikaansche vlag van alle 69 in beslag genomen schepen verwijderd moet worden. De Duitsche en Italiaansche schepen mogen geen enkele vlag hijschen, terwijl van d Deensche schepen de Deensche vlag mag waaien, wanneer er Deensche officieren tér koopvaardij aan boord zijn, In regeeringskringen verklaart men aldus Associated Pres$, dat de schepen nog aan de buitenlandsche eigenaars behooren, zoolang door de procedure voortvloeiende uit de beslaglegging geen andere toestand ontstaan is. VLEKTYPHUS IN SPANJE. Madrid, 2 April (D.N.B.) Tot giste ren zijn in Madrid achthonderd ge valen van vlëktyphus geconstateerd De regeering heeft voor het bestrij den van 'de reeds gemelde ziektege vallen een crediet van dertig mil- lioen pesetas uitgetrokken. Op ver scheidene plaatsen der stad zijn ont smettingsstations geopend. Alle ge vangenissen en kazernes zijn grondig ontsmet. De schoolvacanties in ver band met de heilige week zijn voor lcopig tot 15 April verlengd. ZUIDSLAVISCHE MINISTER RAAD BIJEEN- Belgrado, 3 April (Stefani) Gis teravond is de ministerraad van 19 -ot 21 uur bijeen geweest. De ge delegeerde der Kroaten, Kosoetitsj was gisterochtend van Zagreb aan gekomen met de laatste voorwaar den, die gesteld zijn door Matsjek voor zijn toetreding tot de regeering Kosoetitsj had een ontmoeting met generaal Simowitsj en andere mi nisters. Na de besprekingen werd aen ministerraad belegd, teneinde het verschil van opvatting tusschen het regime van Belgrado en de vertegenwoordigers van Kroatië uit den weg te ruimen. De binnenland sche kwestie was het voorwerp van een zeer aandachtige bestudeering door den ministerraad, die zich ook uitgebreid bezig hield met de bui tenlandsche kwestie. Met spanning wacht men op een officieele ver klaring. De openbare meening, die bezorgd geworden door het voortdurend oproepen van reservisten, dat het karakter heeft aangenomen van een algemeerae mobilisatie, hoopt op een efinitieve opheldering van de houding der regeering ten opzichte van den binnenlandschen en bui- ter.landschen toestand. De nieuwe mannen, die het bewind op zich genomen hebben en de leidende plaats bezetten in het openbare leven van Zuidslavië behooren tot oude groepen, die bekend staan om hun maconnieke, demo-liberale tendenties. Soortgelijke elementen blijven bewijs geven van de hou ding der regeering tijdens de hui dige, zeer delicate oogenblikken. Om 17 uur zou de vergadering worden voortgezet. TUINBOONEN MET TOEBEHOOREN. MATSOEOKA UIT ROME VERTROKKEN. Rome, 3 April. (D N.B.) De Japan- sche minister van buitenlandsche za ken, Matsoeoka, is vanochtend te 10 uur uit Rome vertrokken. Op het sta tion was o. a. aanwezig de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken. Ciano en talrijke andere autoriteiten van staat, partij en weermacht. De bevolking juichte den Japanschcn mi nister op zijn rit door de stad opnieuw geestdriftig toe. Matsoeoka nam harte lijk afscheid. Kort voor het vertrek had hij nog een gesprek met Ciano. Na het afscheid zette de trein zich in bewe ging onder de tonen van het Italiaan sche en het Japansche volkslied. Uw drukwerk is uw visitekaartje! Laten w(j u helpen dat zoo keurig mogelijk te maken. N. v. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Als we het over tuinboonen heb ben, denken we meteen aan het bij- behoorende boonenkruid, terwijl hij, die zich al eens eerder met de cul tuur heeft bezig gehouden, zijn tuinboonen combineert met dille, een geurig toekruid bij sla, sausen en soepen, dat, wanneer het tusschen de tuinboonen gezaaid wordt, deze vrij houdt van de gevreesde zwarte luis. Allereerst houden we ons bezig met de tuinboonen zelf, die iedere liefhebber, hoe bescheiden zijn stukje grond ook is, kan kweeken, omdat zij eventueel gewoon langs de paden gezaaid kunnen worden, en dan tevens een beschutting vormen voor de overige groentebedjes. In tegenstelling met de andere boonen die pas half Mei aan de beurt komen, kunnen tuinboonen vroeg gezaaid worden, eventueel bij zacht weer reeds eind Maart en anders geduren de de maand April. De boonen wor den 4 a 5 cm diep gelegd, alleen op zware grond iets minder diep, en de tusschenruimte nemen we 20 cm. Als we na half April zaaien, verdient het aanbeveling om de boonen vooraf 24 uur in lauw water te laten weeken, waardoor zij gemakkelijker ontkie men. Tuinboonen vragen een niet te vochtigen, zandigen grond, liefst van verteerde mest voorzien, en daarbij een warme standplaats, eenigszins buiten den wind. Zoodra de eerste vruchten zichtbaar zijn, worden de weeke toppen uit de planten gebro ken, waardoor de vruchten beter zwellen en we minder last hebben van de zwarte- luis, die zicli het eerst in de toppen nestel. Van de vroegst gezaaide boonen zal reeds half Juni geoogst kunnen worden en dan is het aan te bevelen twee of drie maal in de week te plukken, omdat de boo nen bij warm wéér spoedig te dik worden, en tuinboonen eten we nu eenmaal liefst zoo jong mogelijk. De juiste tijd voor het zaaien van boonenkruid is het oogenblik Waar op de tuinboonen beginnen te bloeien, waardoor we op het tijdstip dat de boonen geoogst worden over kersversch boonenkruid kunnen be schikken. Als we op een zonnig plekje zaaien, zal het zaad na drie weken opkomen. Bconenkruid wordt behalve als toekruid van tuinboonen ook nog ge bruikt bij het inmaken van augur ken, terwijl het ook dienst kan doen bij het inlevgon ven snijbooren en prinsesseboonen, daar het de in- maaksmaak wegneemt. Voor dit doel zaaien we liever in Juni nogmaals, omdat het eenjarige boonenkruid spoedig in het zaad schiet. Er bestaat echter ook over blijvend boonen kruid waarvan de planten winter hard zijn en 5 jaar mee kunnen, in April of Juni gezaaid, kunnen zij later door scheuren vermenigvul digd worden. Een uitstekende bijen overplant, mits op een zonnig plekje gezaaid. A. c. MULLER—IDZERDA. De portiers moesten evenals an dere dienaars van de stad een eed afleggen. Deze luidde in 1566: dat sweer ik U portier van de Vange- poort offte andere poorten te weesen. dat ik deselve poorte bij Deage als bij nachte wel ende getrouwelijcken bewaeren ende selve openen ende sluyten zal tot believen van de bur gemeesteren, dat ik ook bij nachte een ygelijken persoon ende ook alle wagens' en karren geriefelycken in de stede ende uyt aten sal, des ver zocht synde, op 't loon bij burge meesteren daer op gestelt, ende van outs daerop staende, dat ik geen secretarissen, doodslagers, ballingen, Dieffen, vagebonden off ëenige mis dadige personen bij nachte in noch uytlaten en sal maar zoe verre eeni- ge van ale sulcke personen in stede bij avond off bij nachte gekomen zijn, belove tzelve de burgemeeste ren sanderensdaechs te kennen te geven, oeck mede soe verre eenige gevangens op de voorsz poorte offti vasticheyden liggende eenig rumoer maken van breetken, tselve belove ick de schout offte burgemeesteren adverteeren, ende dat ik voorts zal doen 'dat een goet portier schut dig is en behoert te doen, dat ick nyet laten en zal om lieff noch om leet, om ghiffte noch om gaven, om vrinden noch om magen, noch eenige saecken dye mij daer toe soude mo gen porren. Soe waarlijk helpe mij Gcdt en al zijn heiligen. STADSARMENPRAKTIJK IN 1561. De Vroetscap besloot in dit jaar dat Burgemeesteren: mogen nemen Dr. Laurentius Oosthoens voor 5 of pont sjaars voor 3 of 4 jaar boven Ons Nestje. Door de bekende firma Rath en Doodeheefver is een tijdschrift uitge geven voor het gezellige huis, geti teld Ons Nestje. Het geeft voorlich ting op gebied van wandversiering en woninginrichting. Zoo mogelijk zal dit blad periodiek worden uit gegeven. Het aardig uitgevoerde tijdschrift met verhalen, artikelen, puzzle en kinderpagina zal bij de huisvrouwen zeker in den smaak vallen. Proef nummers zijn bij de uitgevers aan te vragen. vrij accijns zooals zijn voorganger Dr. AUert dit had". Men nam hem aan voor 4 jaar ingaande Lichtmi; 1562 per jaar, om 36 gld. van 4 jaar, mits dat hij gehouden werd die «esthuysen en schamele luyden die t begeeren, om Godswille te dienen ook dat hy buyten der Stede niet vernagte en zal buyten consent van Burgemeesteren. Burgemeesteren mochten hem om het jaar opzeggen H P. alkmaar. GEBOREN: Cornelia A. A., d. van Joannes van Straaten en A. M. Met selaar. Koenraad, z. van Hendrik Pander en J. Gerritsen. OVERLEDEN: Maart je Tesselaar gehuwd met J. G. Boots, 75 jaar. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. (Nederi, progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pL 7.45 Ochtend gymnastiek. fi.Schriftlezing en meditatie (uitz. voorbereid door de Christ. Rad .o-sticht ing). 8.10 Ge wijde muziek (gi.pl.) 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 10.Orgelspel. 10.20 Voordracht. 10.40 Celesta-ensemble, 11.Cello met pianobegeleiding, 12.Puszta-orkest en gr.pl. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber ANP. 1.Omroeporkest en de Ha waiian Serenaders. 2.15 Causerie over het werk van de kinderpolitie. 2.30 Esmeralda en solist. 3.Kerkorgel- concert. 3.30 Musiquette. 4.Lezen in den Bijbel (uitz. voorbereid dooi het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 4.20 Gr.pl. 4.30 Gr.pl. (met toelichting) Gr.pl. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Aeolianorkest en solist. 6.15 Jeugd open Uw oogen. 6.30 Almanak. 6.32 Omroeporkest. Econ. vragen van den dag ANP. 15 Gr.pL 8.ANP-ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 De Melodisten, dameskoor „Aether- charme" en solist. 9.30 Gr.pl. 9.40 Avondwijding (uiz. voorbereid door het Vrijz. Pfot. Kerkcomité). 9.45 Eng. ber. ANP. 10.ANP-ber., slui ting. HILVERSUM H, 301,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pL 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.Gr.pl. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.15 Gr.pL 10.20 Zang met pianobegelei ding. 11.Voordr. 11.20 Omroep orkest. 12.Per. 12.15 Orgelspel. 12,45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Gr.pL 1.30 Revida-sextet. 2. Omroepsymphonie- orkest en soliste. 3.Revida-sextet. 3.30 Huish. vraag baak. 3.45 Gr.pl. 4.30 Voor de jeugd 5.Gr.pl. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Rococo-octet. 6.Onder de leeslamp (uitz. voorbe reid door de Christ.Radio-Stichting). 6.15 Esmeralda en soliste. 6.45 Gr.pL 7.Econ. vragen van den dag ANP, 7.15 Amus.-orkest en soliste. 8. ANP-ber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Gr.pL 8.45 Radiotoo- neel. 9.30 Gr.pl. 10.— ANP-ber. sluiting. INTREDE. Na bevestiging door ds. D. Richards te Workum heeft mej. ds. S. E. Tref fers uit Utrecht j.l. Zondag haar in trede gedaan als predikante bij de doopsgezinde gemeente te Stavoren. NOORDSCHARWOUDE, 3 April. (Noordermarktbond). 44000 kg Roo- de kool 8; 3200 kg Gele kool 6.80; 44500 kg D. witte kool f 5.90; 500 kg Bieten 2.10—3.70. BROEK OP LANGENDIJK, 3 April. (Lang. Groenten veiling). 3800 kg Roode kool 8; 7700 kg Gele kool 6.80; 89500 kg D. witte kool 5.90; 13700 kg Bieten 3.70. WARMENHUIZEN, 2 April 1941. 74600 kg Roode kool 8; 5400 kg Gele kool 6.80; 70400 kg D. witte kool 5.90. opgave bibliotheken. De COMMISSARIS van POLITIE te ALK1V AAR, verzoekt houders van bibliotheken in deze gemeente zich tot het doen van eenige opgaven hun bibliotheek betreffende, op Vrijdag 4 April 1S41 of Zaterdag 5 April 1941, telkens van des voormiddags 10 uur tot 12 uur en van des namiddags 2 tot 5 uur, aan het Bureau van Politie (Afdeeling administratie) alhier te vervoegen. Onder bibliotheken worden ver staan, die welke gehouden worden door de gemeente, particulieren, ver- eenigingen, bonden, scholen enz. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die na afloop van de a.s. zomervacantie hun kinderen een der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs wenschen te doen bezoeken, daar van aangifte kunnen doen ter ge meente-secretarie, afdeeling Onder wijs, onder overlegging van het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepok inenting heeft ondergaan, van het vaccinebewijs. De aandacht wordt erop geves tigd, dat de Tesselschadeschool aan de Oudegracht in het bijzonder bestemd is voor opleiding van leerlingen, die ia het afloopen der school waarschijnlijk gymnasiaal-, middelbaar-, handels- of uitgebreid lager onderwijs zullen genieten. De kinderen moeten voor toe lating op de scholen vóór 1 October a.s. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (derhalve geboren zijn vóór of op 30 September 1935). De gelegenheid tot het doen van aangifte is opengesteld voor hen, wier geslachtsnamen aanvangen met de letters: A t/m. H bij voorkeur op MAANDAG 7 APRIL e.k.; I t/m. R bij voorkeur op DINSDAG 8 APRIL e.k.; S t/m. Z bij voorkeur op WOENSDAG 9 APRIL e.k., telkens des namiddags van 2-5 uur. De ouders of verzorgers van leer lingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvrage tot toelating tc richten tot het gemeentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 3 April 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. De Heer en Mevrouw F. A. JOSEPHUS JITTA LEEUWENBERG geven kennis van de geboorte van hun Zoon Heiloo, 3 April 1941. Kennemerstraatweg 176. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd: M. H. MALCORPS en j. w. BOESENKOOL. Hasselt (Ov.), Alkmaar, t 3 April 1941. Varnebroek 32, De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden op 16 April a.s. te Alkmaar. Toekomstig adres: Eikenlaan D 188, Hasselt (Ov.)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3