Asfikén STAD EN OMGEVING Een oproep tot ons volk. Een grootsch afscheid. AGENDA 't Lijkt afgezaagd AuiS: EEF^TE UI.AU Z Alkmaar, Maandag. Winterhulp Nederland schrijft: Wij staan niet ver meer af van de derde lijstcollecte, die de stich ting Winterhulp Nederland als voorlaatste actie voor dezen winter zal houden, en wel van Dinsdag 15 tot en met Zaterdag 19 April a.s. Wederom zal een ieder een offer worden gevraagd, want de nood is nog steeds zeer groot. Nog steeds stroomen de aanvragen binnen, en in alle deelen van het land wordt nog armoede geleden. Daarvan moet ieder van ons zich bewust zijn, en dan zal ook niemand zich onttrekken om mede te werken aan de groote taak: het ongedaan maken van deze wantoestanden. Iedere landgenoot kan en moet hierin het zijne bijdragen, in wel ken vorm ook. Doet tenminste iets, en blijft niet afzijdig door slechts toe te zien en uw daadwer kelijken steun te onthouden. Zoo gij niet over vrijen tijd beschikt om u in de rijen der collectanten te scharen, offert dan spontaan, wan neer deze laatsten zich andermaal aan uw deur vervoegen. Doch ook vele helpende handen zijn nog noodig en daarom roepen wij allen op, die enkele uren be hulpzaam kunnen zijn bij het inza melen. Meldt u zoo spoedig moge lijk als collectant bij het plaatse lijk bureau van de winterhulp in uw woonplaats. Ook op de werkgevers wordt andermaal gerekend, dat zij hun personeel in de gelegenheid stellen om voor de winterhulp te collec teeren. Laat een ieder het zijne bijdra gen voor de komende actie! Toont uw medewerking, in wel ken vorm ook! Helpt mede den nood in eigen volk te verzachten! Van den magazijnbeheerder der P. T. T., Simon de Jong. Wie kent in Alkmaar niet den ma gazijnmeester der P. T. T., Simon de Jong, de bekende kleine figuur in manchester uniform? Hij behoort in het Alkmaarsche stratenbeeld. 's Mor gens vroeg kon men hem zien gaan, van de Heul naar het station, waar het personeel vertrok naar de ver schillende plaatsen, om het materiaal mede te geven. Men kon hem vin den bij de verschillende vrachtlieden en beurtvaarders, kortom hij kruiste de geheele stad door. Wie hem niet als magazijnmeester kent, kent dan toch wel den bekkenslager vgn de Postfanfare, want sinds de oprich ting van dit korps is Simon de Jong daarvan de nestor. Van dezen man nu heeft het geheele P. T. T.-perso- neel Zaterdag afscheid genomen op een manier, zooals zelden van een ambtenaar afscheid wordt genomen en die voor Alkmaar uniek is te noemen. Vrijdagmiddag heeft het hoofd van het telefoondistrict te Haarlem, de heer Th. W. L. M. de Winter, namens het hoofdbestuur der P. T. T. af scheid genomen. Namens het staats bedrijf dankte spr. voor de vele en trouwe diensten, die de Jong als ambtenaar voor het bedrijf heeft verricht. Spr. was er van overtuigd, dat het niet zou meevallen, thans niets meer te doen, doch de Jong, die lid blijft van zijn muziekkorps, zal zeker wel iets vinden om den tijd te vullen Spr. bood namens het staatsbedrijf een oorkonde in metalen lijst aan als dank voor de bewezen diensten. Deze oorkonde, persoonlijk onder teekend door den heer directeur- generaal der P. T. T., dr. ir. Damme, werd door den heer de Jong in grooten dank aanvaard. Zaterdagavond kwam het perso neel in 't Gulden Vlies bijeen om afscheid te nemen. Er waren onge veer 450 man bijeen, w.o. het per soneel uit Den Helder, Den Burg, Enkhuizen, Schagen en Hoorn. De zaal was keurig versierd met levende bloemen onder leiding van mevr. Verhagen en bood een feeste- iijken indruk. De heer J. P. Ver hagen, referendaris der P. T. T., sprak een welkomstwoord, speciaal tot den heer en mevrouw J. S. van Gelder, directeur van het post- en telefoonkantoor. Hierna blies de nieuw gevormde fcazuingroep van de Postfanfare een kleine taptoe, ten teeken dat de feestavond was aangevangen. Direct daarop zette de Postfanfare in met haar eigen marseh „Hallo, de Post". Op verzoek stond weder op het programma „Luclenne", een polka voor piston, waarin de jeugdige solist G. den Das veel succes oogstte. Hierna volgden twee nummers die op het poncours op Hemelvaartsdag in het Concertgebouw te Amsterdam moeten worden uitgevoerd. Beide nummers kregen een goede vertol king en verwierven een verdiend applaus. Dat belooft het beste voor Hemelvaartsdag. De Feestmarsch van Van der Glas, uitgevoerd door 50 personen, bracht cie feeststemming er in. Een finale, bestaande uit solozang van mej. Smit en begeleid door eén telefo nistenkoor en de postfanfare, kreeg eveneens een luid applaus. Hierna bestond de gelegenheid het woord te voeren tot den heer de Jong. Als eerste spr. betrad de heer B. Herman, electrotechnisch hoofdamb tenaar P. T. T., het tooneel. Spr. hield een zeer gevoelige rede tot den scheidende ambtenaar, waarbij spr speciaal roemde diens groote trouw tegenover superieuren en collega's ITw zonnig humeur en groote colle gialiteit hebben gemaakt dat al Uw collega's Uw vrienden zijn. Toen spr. uit Utrecht in Alkmaar werd geplaatst, vond hij hier een uit stekend beheerd hoofdmagazijn, en dat is Uw werk. Uw ijver en werk lust zijn zonder voorbeeld. Het was spr. aangenaam de Jong een door aen heer Verhagen geteekende oor konde te overhandigen, voorzien van de 145 handteekeningen van allen, die direct met den heer de Jong te maken hadden. Mej. J. Roldanus sprak tot de Jong en speciaal tot mevrouw de Jong. Op gevoelige wijze schetste spr. het Jeven van de vrouw, die een man bezat, die zooveel gewerkt heeft als de Jong en soms zijn gezin ver gat waar het zijn arbeid betrof. Spr. bood mevr. de Jong namens de dames telefonisten bloemen aan. Namens het personeel van de tele fooncentrale sprak de chef-instru mentmaker de heer H. J. Kwak. Voorts spraken nog de heeren C. Meysen namens het personeel van den buitendienst, A. Jansen namens het personeel van het magazijn, de heer P. J. Trap uit Den Helder namens de oud-collega's, de heer Domisse namens de N.V. Siemens' Bouwbureau, alsmede de heer P. J. Kalb namens den vakbond St. Joseph en G. J. de Groot als voor zitter van de Postfanfare. Bloemen werden aangeboden door de heeren Domisse en Kalb, terwijl de heer de Groot namens de Postfanfare en fietslantaarn overhandigde. Hoe groot was de verbazing van den ouden Simon, toen de heer J. P. Verhagen als volgende en laatste spreker een splinternieuwe fiets van achter het doek tooverde en deze namens het geheele personeel aan bood, helaas zonder banden, maar, die, zeide spr., van je oude kar zijn nog wel te gebruiken. Tijdens de pauze werd druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid om van de Jong afscheid te nemen. Direct na de pauze werd opge voerd een revue uit het ambtenaars leven van Simon de Jong, getiteld „Revue de Jong", in 12 tafereelen, geschreven door eenige leden van het personeel en gemonteerd en ten tooneele gebracht door A. Kesselaar. Wat deze met dit groepje personeel heeft bereikt, dwong ieders bewon dering af. Men beleefde anderhalf uur een non-stop-programma, dat er mocht zijn en dat liet medeleven in alles wat Simon de Jong eens beeft beleefd. De bloemen, aan het ;lot door mej. Roldanus uitgereikt aan de heeren A. Kesselaar en den pianist, den heer G. Greve, waren welverdiend. De heer G. Anderson ontving als dirigent van de Postfan fare eveneens bloemen. Zeer bewogen dankte hierna de heer de Jong allen, die hem dezen grootschen avond hadden bereid. „Ik vergeet dit nooit", zei hij. „Simon de Jong, dit vergeet de geheele P. T. T. niet en dat is ook. de bedoeling", zoo besloot de heer J. P. Verhagen den avond. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Op 11 April a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat de plantsoenbaas, de heer K. Pijper, in dienst bij de ge meentelijke plantsoenen is gekomen. PRIJZEN VAN KOOL VERHOOGD. Met ingang van morgen zullen de koolprijzen worden verhoogd: de roode kool van 88.50, de gele kool van 6.80—7.20 en de Deen- che witte kool van 5.90f 6.30 per 100 kg. Dit zijn dus weer de gewone veertiendaagsche verhoogingen. Dit valt den tuinders niet mee, want men had gehoopt, dat er nu een extra- verhooging zou komen. ABONNEMENTSVOORSTELLING IN HET GULDEN VLIES. Naar wij vernemen, zal de derde abonnementsvoorstelling in het Gulden Vlies gegeven worden op Dinsdag 15 April. Opgevoerd zal dan worden het stuk „Intimitei ten" van Noël Coward, met Annie van Ees in de hoofdrol, welk stuk j.l. Zaterdagavond te Amsterdam een succesvolle her-opvoering be leefde. De ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! DE VEEVORDERING. Op de heden gehouden veemarkt werden 136 koeien voor de Cenlrate aangeboden. Een 40 ,tuks werden hiervan voor het weidebedrijf vrij gegeven, zoodat een kleine 100 voor de vleesehvoorziening beschikbaar komt. Voor de consumenten staat het er dus niet ongunstig voor en is er alle kans, dat er met de Paasch- dagen een stukje vleesch op tafel komt. De aanvoer van nuchtere kalve ren 230 stuks was iets minder dan de 'vorige week toen er 270 werden aangeboden. Dit is echter niet ver ontrustend aangezien ook normaal ie aanvoer in April vermindert. Da prijsstijging van de schapen op de markt van Zaterdag was slechts denkbeeldig, aangezien de boeren thans de 2 H omzetbelas ting moeten betalen, zoodat ze in werkelijkheid niet meer ontvangen. ZAAK KETTINGHANDEL VOOR NET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF. De zaak tegen den caféhouder van G. alhier, die door de rechtbank werd veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, zal op 15 Mei a.s. voor het Hof te Amsterdam in hoo- ger beroep worden behandeld. GESLAAGD. Voor het door de H. M. V. ge houden examen te Haarlem slaag den voor costumière de dames M. Oostwouder, B. Luiten en A. Jol te Alkmaar, N. Schouten en M. v. d. Bogaard te Heerhugowaard, D. Nanne te Heiloo en T. Slooten te Koedijk. Voor het op 3 April j.l. te Alk maar gehouden examen van de vereeniging van leeraren in steno grafie en machineschrijven slaag den o.m. de volgende candidaten: Voor steno-typiste in de Neder- landsche taal de dames C. Avis te Heiloo en M. v. d. Hof te Alkmaar. Vóór handelstypist in de Neder- landsche taal de heer N. L. Hoebe te Egmond aan Zee. Voor kantoorstenografie in de Nederl. taal de dames J. W. van Dieren, M. Rootlieb en M. C. Tromp te Alkmaar en de heeren J. Bosman te Oudkarspel, N. L. Hoebe te Egmond aan Zee, T. La- werman te Bergen, de heer P. Se- venhuysen te Warmenhuizen, J. v. d. Riet, G. Schipper en A. Waale wijn te Alkmaar. Voor kantoortypist in de Nederl. taal de dames: J. W. van Dieren en N. Nool te Alkmaar en de heeren J. van Heugten, J. Nool en G. Schipper te Alkmaar, P. Seven- huysen te Warmenhuizen en J. Smit te Bergen. Voor kantoorstenografie in de Duitsche taal: de dames M. F. Deur- lo én B. van der Meulen te Alk maar. Voor kantoorstenografie in de Nederl. taal (dipl. B.): mej. W. Oostrom te Alkmaar en de heer ,7. Smit te Bergen. ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE. Uitreiking diploma, voor het redden van een drenkelinge. Vrijdagavond vond op het oefen uur van bovengenoemde brigade, na afloop van den medischen cur sus onder leiding van de dokoren Haverkamp en Brouwer, de huldi ging plaats van 'n kranigen jongen redder: Gerrit Moejes van Oudorp. Deze heeft een week vóór Kerst mis het leven gered van een doch ter van den bekenden heer Leering van Oudorp, door in het ijskoude diepe water te springen en het ge luk te hebben de bewuste drenke ling eruit te halen. Niet alleen dat hierdoor een jong leven behouden bleef, maar bovendien omdat de redding uiterst moeilijk was. Het was 's avonds negen uur en zéér duister. Met behulp van een zaklantaarn kon de redder nog juist de boven het water uitsteken de hand zien. Het was wel bij het kantje af. Voor deze redding heeft de Ne derl. Bond tot het redden van drenkelingen het diploma beschik baar gesteld, dat, in een fraai lijstje gevat, met een toepasselijk woord door den voorzitter der Alkmaar sche redingsbrigade, den heer A. Nouwen, werd overhandigd. Fami lieleden van redder en geredde woonden de kleine plechtigheid bij. PRIJSOPDRIJVING VAN KOUSEN. Door de gemeente-politie te Hoorn is proces-verbaal opgemaakt tegen een winkelier aldaar, die dameskousen in zijn étalage had geprijsd 40 pet. boven het wettelijk toegestane maximum. Een groote voorraad kousen, waarvan de waarde moet worden geschat op 1000 a 1200, is in beslag genomen. MOTORBRANDSTOF GEBRUIKT ZONDER VERGUNNING. Tegen een aantal schippers te Uitgeest is procesverbaal opge maakt wegens het zonder de ver- eischte schriftelijke vergunning voor de voortbeweging van hun vaartuig otorbrandstof gebruiken. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Kora Terry (variété-film); hoofdrollen Marika Rökk, Joseph Sieber, Will Quadvlieg en Will Dohm. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De mannen de baas (amus film); hoofdrollen Heli Finkenzeller, Erika von Thellmann en Theodor Danegger. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstel ling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer In't witte paard (operette-filmt; hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mardayn en Theo Lingen. Toegang voor eiken leefijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De kassier vergist zich (klucht); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee Maandag 7 April. 7.30 uur, de Unie, Volkszang. 8.30 uur, gebouw leeszaal, leden vergadering O.L.B. 8.30 uur, consistorie doopsgez. kerk, vergadering leden en begun stigers afd. Alkmaar Ned. Bijbel genootschap. Dinsdag 8 April. 6.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van „De Krüswei" door Selskip Friso. maar toch is 't noodig, er telkens weer op te wijzen, dat Aspirin n alleen dan ASPIRIN is, wanneer 1iet Bayer-kruis op de verpakking voorkomt In alle anderegevallen is het namaak. LUITENANT-GENERAAL DE VLAMING OVERLEDEN. In den zeer hqogen leeftijd van 98 jaar is Zaterdag te Den Haag over leden gep. luitenant-generaal L. de Vlaming, oud-directeur van de vroegere cadettenschool te Alkmaar, ridder in de orde van den Ned. Leeuw, commandeur in de Oranje- Nassau-orde. De teraardebestelling van het stof felijk overschot zal plaats hebben Dinsdag a.s. te Buren (Gelderland), te driqjj.uur. In 1842 werd hij te Brielle geboren. In 1863 werd hij aangesteld als tweede-luitenant bij het 4e regiment infanterie. In 1871 werd hij gedeta cheerd bij de Kon. militaire acade mie. In 1879 vond zijn bevordering plaats tot kapitein. Eenige jaren later werd hem de functie opge dragen van commandant van de militaire school te Haarlem. Nadat hij in 1891 tot majoor be vorderd was, volgde zijn benoeming tot directeur van de toen nog op te richten cadettenschool te Alkmaar. In 1896 werd hij op nonactiviteit gesteld. In den rang van kolonel werd hij in 1898 gepensionneerd. In 1902 ontving hij den rang van gene- raal-majoor en in 1911 dien van uitenant-generaal. De thans ontslapene was bekend om zijn groote militair-wetenschap pelijke kennis. Op dit gebied heeft hij ook publicaties uitgegeven. Aan deze kennis had hij ook te danken, dat hij eerelid was van de Vereeni ging ter beoefening van de krijgs wetenschap, welker voorzitter hij ook een aantal jaren geweest is. EEN AVOND VAN DE NED. REIS VEREENIGING. De laatste bijeenkomst, die de Afd. Alkmaar van de N.R.V. Donder dagavond in het Gulden Vlies hield had ruime belangstelling getrokken De avond werd geopend door den heer A. Sietsma, voorzitter, en daar na hield de heer J. Panman een cau serie over Toerisme in eigen land en de plannen die de N.R.V. heeft om dit toerisme te bevorderen. Het rei zen in de vacanties moet nu plaats vinden in eigen land. Wel gaan de Nederlanders liever over de grenzen, maar zij zijn nu in de gelegenheid hun eigen land beter te leeren ken nen. De heer Panman besprak ver schillende prachtige tochten, die men te voet of per fiets kan maken. De Nederlander moet zijn vacantie rustig leeren doorbrengen en het hoofddoel van de N.R.V. is, dat men reist. Vijf mooie vacantieoorden van de N.R.V. werden door spr. nog bij zonder onder aller aandacht ge bracht, n.l. De Karekiet, Caldenhove De Zanding, de woonschuit Op Dreef en de motor-zeilboot Juliana. Mr genoegen hebben allen naar de geestige causerie van den heer Pan- :.n geluisterd. Een zeer prettige afwisseling was het optreden van mevr. Julia de Gruyter, de bekende Vlaamsche voordrachtskunstenares en actrice. die reeds zoovele jaren in Holland woont. Met een drietal Vlaamsche schetsen van Ernst Claes en Felix Timmermans, die zij op uitstekende en zeer humoristische wijze voor droeg, behaalde zij een groot en wel verdiend succes. Bloemen in de Alk maarsche kleuren werden haar aan geboden. De avond werd besloten met de vertooning van een tweetal filmpjes door den heer Panman. TOONEELVEREENIGING DE MASKERS. Opvoering van „Tropenadel". Na een tamelijk lange rustperio de gaf deze vereeniging gisteren middag in het Gulden Vlies een uitvoering onder leiding van den heer Vóórhaar. Opgevoerd werd het bekende succes-blijspel van Henri v. Wemeskerken: .Tropenadel". En het is opnieuw een succes gewor den. De zaal was geheel, uitver kocht en de aanwezigen hebben zich met de avonturen van de fa milie van Vliet, juffrouw v. d. Kooy, Mr. Sweet en Leentje van den paardenslager uitstekend ge amuseerd. Aankleeding en décors zijn in dit stuk van veel gewicht en zij waren gisteren zeer goed verzorgd. De heer Steenman uit Amsterdam had weer eer van zijn mooi grimeer- werk. Van Vliet, de in Indië rijk gewor den handelsman en Juffrouw van d. Kooy, de Amsterdamsche van Kattenburg, zijn beer belangrijke figuren in het stuk en het welsla gen van de opvoering bij de Mas kers was dan ook verzekert door de uitstekende vertolking welke de heer M. Smit en mevr. Vóórhaar van Alhen van deze rollen gaven. Zij voelde hun rollen bijzonder goed aan en behaalde dan ook een groot persoonlijk succes. De aardige rol van George van Vliet, broer van den parvenu, werd door den heer D. Meelis mooi gespeeld. Mej. van 't Hof was van Vliet's vrouw en zij dweepte met mr. Sweet en leer de haar Engelsch zeer vermakelijk. Verder noemen wij nog den heer P. Godvliet, die de lang niet gemak kelijke rol van Mr. Sweet had te spelen. Mej. Meijer was de dochter Emmy en de heer H. Maijer de huisjongen Air. Een succesvolle verschijning was mej. L. van Doorn als mevr. Hooiberg (wier wieg ook op Kattenburg stond). Het samenspel was door den re gisseur goed verzorgd. Een geamineerd bal besloot deze welgeslaagde uitvoering van De Maskers. WARMENHUIZEN. Kattenmeppers aan het werk? - Herhaaldelijk komt het de laatste dagen voor, dat bij de ingezetenen de poes vermist wordt. Een onder zoek wordt ingesteld of men hier misschien te doen heeft met „kat tenmeppers". Spoedig hoopt men opheldering te krijgen, opdat onze Maartzangers wederom vrij kunnen rondloopen, ook na 12 uur des 's nachts. ZUIDSCHARWOUDE. Geheelonthoudersjaarfeest. - De geheelonthoudersbeweging aan den Langendijk heeft Zaterdag het jaar feest gehouden, 's Middags werd in het lokaal van den heer P. Kramei een filmvoorstelling gegeven voor ae jeugd, verzorgd door het Reizend Drankweer-museum onder leiding van den heer J. Harders. Er was veel belangstelling voor en de 'jongelui hebben wel genoten van de aardige films, welke vertoond werden. Ook voor den filmavond, welke 's avonds werd gegeven, bestond veel belangstelling. Ook hier was de leiding in handen van den heer Harders. Er werden eenige mooie films vertoond. Zoowel het hoofd nmmer „De onbekende misdadiger als de bijfilms, vielen in den smaak De heer„ Harders heeft een korte uropaganda-rede gehouden, waarin hij er vooral ook den nadruk op leg de, dat het matig drinken een ge vaar is. Leerlingenmiddag. - Zondag heeft de muziekschool A. Zwaag, af deling Langndijk, in café Kramer voor de eerste maal aan den Langen dijk een leerlingenmiddag gehouden, welke uitstekend geslaagd is. De zaal was totaal uitverkocht. De leer lingen hebben op verdienstelijke wijze, in orkesten van diverse samenstelling, van hun kunnen blijk gegeven. Ook traden er eenige heel jeugdige leerlingen op als solisten, hetgeen veel bijval oogstte. Het programma werd afgewisseld met cabaret, verzorgd door het caba ret Kees van Twuyver. SCHOORL. Boerenleenbank. - Donderdag avond vond in het café van den heer Timmerman de voorjaarsvergade ring van de coöp. boerenleenbank plaats onder voorzitterschap van den heer C. M. Winder, die het overlij den memoreerde van den heer Schermer, wiens arbeid voor de bank nog langen tijd in herinnerin" al blijven. De voorztiter deelde mede, dat de rente voor spaarders en voor uit staande gelden onveranderd blijft. Door de inschrijving op de laatste staatsleening is het effectenbezit van de bank vergroot met f 9000. Voorts herdacht de voorzitter het feit, dat de heer van der Wel in he afgeloopen jaar gedurende 25 jaar deel uitmaakte van den raad van toezicht. Spr. hoopte dat deze nog vele jaren zitting zal houden en bood hem namens bestuur en raad van toezicht een kist sigaren aan. Onder de aandacht van de leden werd gebracht, dat verzoeken om credieten moeten worden ingediend vóór den 2en Woensdag van de maand bij het bestuur. Uit het jaarverslag van den kas sier, den heer D. Duin Wzn., bleek dat, evenals vorige jaren, de finan- cieele positie van de bank kernge zond is. Ook in dit jaarverslag werd herdacht de heer Schermer, die in zijn levenswerk, het grootmaken van de Boerenleenbank, volkomen ge slaagd is. Voorts bleek, dat de rente aan de bank steeds volledig betaald wordt. De rekening van de bank sloot in totaal met f 515.964.90 met een saldo winst van 1719.17, die aan de re serve werd toegevoegd. De balans sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 382.378.84. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur hem had ver zocht de functie van directeur van de bank op zich te nemen. Dit was echter uitsluitend mogelijk als hij lid van het bestuur was, weshalve thans werd voorgesteld tot voorzie ning in de bestuursfunctie door het aftreden van den heer D. Duin Wzn. Met alle stemmen werd de heer Winder tot bestuurslid benoemd. In zijn plaats werd als lid van den raad van toezicht na eenige her stemmingen benoemd de heer C. Hoogvorst Azn. Bij acclamatie werd herbenoemd als lid van den raad van toezicht de heer F. Gutker. Bij de rondvraag deelde de voor zitter asl antwoord op een vraag van den heer S. de oJng mede, dat het wel in de bedoeling is een wo ning met kantoor voor de kassier aan te koopen, maar dat nog steeds niet een geschikte woning is gevon den. HENSBROEK. Onze plaatselijke gymnastiek vereniging U.D.I. en haar dames- afdeeling N.E.A. hebben Zaterdag avond haar laatste uitvoering in dit seizoen in café Kossen gegeven on der leiding van haar leider, den heer Boot uit Alkmaar. De groote zaal is zóó vol, dat velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Precies om 8 uur werd een aan vang gemaakt met het 18 nummers bevattende programma, dat vlot en vlug werd afgewerkt. Verschillende nummers verdienen extra te wor den vermeld. Het werken der dames was als altijd schitterend, het werken der heeren aan de toestellen ver diende alle hulde. Aardig waren weer de spelletjes der kleuters. Een woord van lof komt hiervoor zeker den directeur toe. Namens de aanwezigen dankte burgemeester Kooiman voor den aangenamen avond. Tot slot dankte dr. Cohen, voorzitter der vereeni ging, allen voor hun aanwezigheid en hen die mee hebben gewerkt dezen avond zoo goed te doen slagen. Daar geen tijd voor het bal meer over was, werd dit Zondag gegeven onder leiding van den heer A. Ko ning. NIEUWE NIEDORP. Begrafenisvereeniging. - De al- gemeene vergadering van de begra fenisvereeniging „Nieuwe Niedorp" werd door 15 leden bijgewoond. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat gedurende het afgeloopen jaar door de vereeniging 19 begrafenissen wer den verzorgd, waarvan 12 van leden. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1.1. 879. De heer P. Haringhuizen be dankte als bestuurslid wegens ver trek naar elders. In zijn plaats werd gekozen de heer J. B. de Jong. De rekening over 1940 gaf aan ontvangsten 2079.72 en aan uitga ven 2000.25. Het kassaldo (eind 1939 bedragende 1582,33) was op 31 Dec. j.l. 1661.80. De waarde aan goederen bedroeg 414.zoodat het zuiver bezit op 31 Dec. 1940 be droeg 2075,80. De heer Strijder werd als be stuurslid herkozen, terwijl na her stemming de heer A. Nicolai werd gekozen inplaats van den heer Boer, die bedankte wegens vertrek. De voorzitter, de heer Gayaard, bracht dank aan den heer Boer voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan en hoopte, dat het hem en zijn gezin in de nieuwe woonplaats goed mag gaan. Door den penningmeester werd medegedeeld, dat de kosten voor een begrafenis van niet-leden zijn ver hoogd met 2.50, zulks in verband met de omzetbelasting. Bij de rondvraag werden door eenige leden inlichtingen van huis- boudelijken aard gevraagd, welke door het bestuur werden verstrekt. Op verzoek van den secretaris zal bet dragerskorps één persoon uit zijn midden aanwijzen om de belangen van het personeel bij het bestuur te behartigen. De voorzitter dankte het personeel en den heer J. Scheltens, kleeding- cwaarder, alsmede aan den heer Wolfswinkel voor de wijze waarop zij hun werkzaamheden ten behoeve van de vereeniging hebben verricht. Hierna volgde sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2