De Duitsche nota aan Griekenland. VERDIJ 1STERINGS- TIJDEN van 20.23 tot 6.59 op 14.54 onder 4.46 10 April Volle Maan. Een Duitsch memoran dum aan (iriekenland. Een Italiaansche ver klaring. De Italiaansche legermacht zal samenwerken met de Duitsche. De houding van Bulgarije. Een Bulgaarsche verklaring, Een oproep aan het Kroatisehe volk. Officieele Duitsche verklaring over Zuidslavië Dè aanval op Joegoslavië begonnen. Duitsche vliegtuigen in volle actie. Duitsche troepen op Grieksch gebied. TWEEDE BLAD. 2 (Vervolg van de Voorpagina.) 3. Begin October 1939 werd den Franschen gezant te Anthene ver klaard, dat Griekenland een landing der geallieerden te Saloniki niet slechts niet belette, doch zelfs actief steunen zou, indien slechts het suc ces der operaties gewaarborgd werd. 4. 2 December 1939 was er de offi- cieele wensch van den Griekschen generalen staf naar het openen van militaire besprekingen en uitzending van den kolonel van den Franschen generalen staf, Mariot, naar Grie kenland. 5. Een rapport van Gamelin van 4 Januari 1940 behelst, dat de chef van den Griekschen generalen staf had laten weten, dat hij onder voor behoud van toereikenden steun met luchtstrijdkrachten en luchtafweer in staat was, de landing van een in tergeallieerd expeditiecorps te Salo- niki te waarborgen. De Duitsche regeering heeft des niettegenstaande met het uiterst: geduld en lankmoedigheid de ver dere ontwikkeling van de Grieksche politiek afgewacht. Zelfs toen Grie kenland marinebases op zijn eilan den ter beschikking van de Britsche marine stelde en Italië zich met het oog op dit onneutrale optreden tot militair handelen tegen Griekenland genoopt zag, heeft Duitschland zijn afwachtende houding gehandhaafd. De Duitsche minister van buiten- landsche zaken, von Ribbentrop, heeft den 26sten Augustus 1940 de Grieksche regeering in ernstigan vorm den raad gegeven, haar een zijdige begunstiging van Engeland op te geven. Daarenboven is de Grieksche regeering door herhaalde lijke openlijke .verklaringen van den Führer zelf verwittigd, dat Duitsch land onder geen voorwaarde neste ling van Britsche str'jdkrachten op Griekschen bodem zou dulden. De Grieksche regeering heeft al deze waarschuwingen in den wind geslagen. Zij heeft zich ook nooit dat moet hier uitdrukkelijk gecon stateerd worden tot de Duitsche regeering gewend om ook slechts de mogelijkheid van een terugkeer van Griekenland tot de neutraliteit met haar te behandelen. Griekenland h id zich reeds veel te zeer laten verstrik ken in de Engelsche politiek der oorlogsuitbreiding en was zijn eigen besluiten in het geheel niet meer meester. Na de bezetting van Kreta kwam het dan ook weldra zoover, dat ge sloten Britsche troepenformaties in Griekenland landden en alle belang rijke strategische punten bezetten. Sedert enkele weken kan er nu geen twijfel meer over bestaan, dat Engeland o'p het, punt staat in Grie kenland een nieuw front tegen Duitschland te vormen, teneinde vandaar uit een laatste poging te doen, den oorlog naar Europa over te brengen. In dit verband zijn van bijzonder belang de berichten, da: de generale staf der in Griekenland opereerende Engelsche strijdkrach ten contact met den generalen staf te Belgrado tot stand heeft gebracht. De laatste dagen evenwel zijn in Griekenland groot opgezette operaties van de Engelschen, bestaande uit landingen en transporten, aan den gang en de Amerikaansche berichten bevestigen, dat reeds een Engelsch leger van tweehonderd duizend man in Griekenland gereed staat. De Grieksche regeering heeft daarmee zelf een situatie teweeg gebracht, waar tegenover Duitschland niet lan ger werkeloos kan blijven. De Duitsche regeeiing heeft derhalve thans opdracht gegeven aan haar troepen om de Britsche strijdkrachten uit het Grieksche gebied te verdrijven. Iedere tegenstand, die zich voordoet aan de Duitsche weermacht, zal meedoogenloos worden gebro ken. Terwijl de Duitsche regee ring de Grieksche regeering hiervan in kennis stelt, betoogt zij met klem, dat de Duitsche troepen niet komen als vijanden van het Grieksche volk en dat het verre is van het Duitsche volk het Grieksche volk als zoodanig te willen bestrijden en vernietigen. De slag, dien Duitsch land gedwongen is op Grieksch territoir te leveren, geldt Enge land. De Duitsche regeering is de overtuiging toegedaan, door een snelle verdrijving van de Britsche indringers uit Grieken land niet in de laatste plaats ook het Grieksche volk en de Euro- peesche gemeenschap een be- slissenden dienst te bewijzen. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 7 Aprils Bij de Duitsche nota aan Grie kenland is een uitvoerig memoran dum gevoegd, waarin uiteengezet' wordt, dat dit land reeds op 13 April 1939 een EngelschFran- sche garantieverklaring accep teerde. Vervolgens wordt een exposé gegeven van wat uit de houding van Griekenland blijkt uit de ac- ten van den Franschen generalen staf, betreffende de landing van een Fransch expeditiecorps in Sa loniki en den onwil om het in Oc tober eindigend verdrag met Italië te vernieuwen. Gewezen wordt op de Fransche voorbereiding om de militaire uit rusting van Griekenland te ver sterken. Eind December kon de Fransche marine-attaché te Athene reeds geheime gegevens over de N. Grieksche havens doorgeven, welke de Grieksche generale staf tot zijn beschikking had gesteld. In Mei 1940 verklaarden de Grieken zich bereid terstond materiaal in ontvangst t'e nemen, dat voor even- tueele geallieerde landingstroepen bestemd was. Griekenland bevorderde stelsel matig het vervoer van dienstplich tige Poolsche vluchtelingen via Griekenland naar Frankrijk en stelde een aanzienlijk deel van zijn schepen ter beschikking aan En geland. Het was ook Griekenland dat, nadat Italië in den oorlog was getreden, aan Britsche oorlogs schepen een schuilplaats bood in zijn territoriale wateren en ter be schikking stond van de organisatie van den Britschen berichtendienst. Nadat Italië met Griekenland in oorlog was, kreeg de Grieksche oorlogvoering terstond den actie ven steun van Engeland. Tot begin Maart 1941 waren in Griekenland 180 Britsche vliegtuigen en pl.m. 10.000 man van de R. A. F. aange komen, latèr gevolgd door Austra liërs en Nieuw-Zeelanders. Het aantal gelande troepen bedroeg op 25 Maart tenminste 40 a 50.000 man. De nieuwste berichten spre ken reeds van den opmarsch van een expeditieleger van 200.000 man. Griekenland heeft in toenemende mate Britsche troepen in haar land toegelaten. Met het oog hierop kan de Duitsche regeering niet langer de oogen sluiten voor het feit, dat Griekenland ondubbelzinnig gé- meene zaak maakt met Engeland en derhalve moet doorgaan als oorlogstegenstander van Duitsch land met alle daaruit voort vloeiende gevolgen. Amerika ontdooit bevroren Joego-Slavisohe saldi. (D.N.B.) - Reuter meldt: De Amerikaansche mi nister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, deelt mede, dat de in de Ver. Staten bevroren Joego-Sla- vische„saldi overeenkomstig de be hoeften van Joego-Slavië op toerei kende wijze weer worden ontdooid. Rome, 6 April (Stefani). Stefani deelt mede: „Vier jaar' geleden, Maart 1937, heeft Zuid-Slavië een vriendschapsverdrag met Italië ge- teekend, dat den blijvenden en zeke ren grondslag van een "oprechte poli tiek van samenwerking tusschen beide staten had moeten vormen. Wij bleven trouw aan dit verdrag van Belgrado, zelfs toen, na den vol van het kabinet Stojadinowitsj, dat het had gesloten, de eerste aanwijzing en de eerste demonstraties van een herlevende vijandigheid jegens Ita lië in Zuid-Slavië begonnen. Italië en Duitschland beschikten over be wijzen betreffende het werk van duistere elementen, die Zuid-Slavië wilden binden aan de politiek en het optreden onzer vijanden. Wij deden alles wat in onze macht was om de goede betrekkingen met Zuid-Slavië te behouden, om te vermijden dat de vrede in de Adriatische Zee werd ge stoord en om Zuid-Slavië te behoe den voor de gevaren van een oorlog, waarin Engeland met goedvinden van de clique van misdadige Zuid- Slavische politici het land wilde trekken. Wij vroegen van Zuid-Sla vië niets dan oprechte medewerking aan de reorganisatie van het vaste land. Nadat men het regentschap omver had geworpen, de ministers, die de toetreding tot het driemogendheden- verdrag hadden geteekend, had ge arresteerd en de menigte in op winding had gebracht, stelde men met geweld een regiem in, dat in werkelijkheid slechts de taak had het verdrag te verscheuren en Zuid- Slavië tegen de spilmogendheden in bet veld te brengen. Een golf van dwaasheid ging over Zuid-Slavit, terwijl ernstige gewelddaden werden gepleegd. De nieuwe' minister-president, Si- mowitsj, gaf bevel tot algemeene mobilisatie. Hij dreigde Italië met oorlog, sloot overeenkomsten met de generalen staven van Engeland en Griekenland en riep de hulp van Engeland en de yereenigde Staten in. Op deze wijze schaarde Zuid- Slavië zich in den nacht van 2b op 27 Maart rechtstreeks bij de vijan- len van de spiL In verband daarmede heeft de Ita liaansche regeering besloten met zijn strijdkrachten op te treden in nauwe samenwerking met de Duit sche". Antwoord van Washington op Duitsch protest. (A.N.P.) - Van wel ingelichte zijde wordt gemeld: In de Wilhelmstrasse werd heden verno men, dat te Berlijn antwoord ont vangen is uit Washington op het Duitsche protest tegen de beslagleg ging op Duitsche schepen in Ameri kaansche havens. Dit antwoord be handelt, zoo werd van Duitsche zijde toegevoegd, een deel van het pro test. In een ander antwoord zal een ander deel van de Duitsche protest- i.ita behandeld worden. Sofia, 6 April. (D.N.B.) De spreker voor de radio te Sofia heeft vandaag met betrekking tot den toestand ver klaard, dat Bulgarije, nu de wapens het woord hebben, slechts een kalme en opmerkzame waarnemer kan zijn. Bulgarije zal alles doen wat het kan om het land de beproevingen van den oorlog te besparen. Zou het echter gedwongen zijn met de wa pens in de hand te strijden, dan zul len de gebeurtenissen het niet on voorbereid vinden, integendeel, de Bulgaren zijn bereid hun land met alle middelen en offers, die van hen zullen worden gevraagd, te verde digen. De dappere Bulgaarsche troe pen zijn volledig en modern uitge rust. De verzorging van de troepen met munitie en levensmiddelen is prachtig georganiseerd. Om hun ge vechtsbekwaamheid te bewijzen en om overwinningen te behalen be hoeven zij niet op problematische hulp uit verre overzeesche landen te wachten. Diegenen echter, die uit sluitend op overzeesche hulp reke nen, zullen een wreede ontgooche ling beleven, omdat zij snel tot de overtuiging zullen komen, dat een dergelijke belofte tot hulpverleening gemakkelijk te geven is, doch moei lijk te houden is. Geestdrift in Bulgarije. Sofia, 6, April. (D.N.B.) De jeugd van de Bulgaarsche hoofdstad trok vandaag, op den dag van den op marsch der Duitsche troepen naar Joegoslavië en Griekenland door de straten om aan hun belangstelling voor de groote gebeurtenis uiting te geven. Voor bet militaire casino en voor-de gezantschappen van groot- Duitschland en Italië uitten zij kre ten van protest tegen Joegoslavië en Griekenland, en bejubelden zij den Führer en den Duce. Duitsche soldaten, die voorbij kwa men, werden dcor de jeugd en door de groote menschenmenigte, die zich bij de betooging aansloot geestdrif tig toegejuicht. De Bulgaarsche landsverdediging. Sofia, 6 April. (D.N.B.) De Bul gaarsche minister van financien, Bo- jiloff, heeft in de Kamer een' wets ontwerp ingediend, dat voorziet in een buitengewoon crediet van 2.2 milliard lewa voor het behartigen van de belangen der landsverdedi ging. Presburg, 6 April. (D.N.B.) De Kroatische nationalistenleider dr. Ante Pawelitsch heeft door middel 'van 'n Kroatischen vrijheidszender der Oestasja (burgerwacht) een op roep tot het Kroatische volk gericht, waarin hij herinnert aan de jaren lange onderdrukking door de Ser viërs. Gedurende twintig jaar, aldus de oproep, heeft het Kroatische volk de ergste onderdrukking ondergaan en duizenden Kroaten die hun volk niet wilden verraden, hebben dit met Hen dood moeten betalen. De Oestaja is opgericht om tegen deze misda dige politiek van Belgrado op te treden en besloten geweld tegenover geweld te plaatsen. In weerwil van de ruwste vervolging heeft de Oes tasja steeds mepr aanhangers gekre gen. Thans slaat het uur van de vrij heid voor de Kroaten. Zij zullen strijden voor de reorganisatie van Europa aan de zijde der spilmogend heden en daarmede voor hun bevrij ding. In een andere uitzending wordt gezegd: „Matsjek is niet langer onze leider en heeft niet meer het recht uit naam van het Kroatische volk te spreken". De zender maande de Kroaten vervolgens aan, de Duit- schers niet te ontvangen als vijan- déh, maar als vrienden en bevrij ders. KROATEN VRAGEN HULP AAN DEN FÜHRER. Berlijn, 6 April. (D.N.B.) De Kroaten, die voor de terreur der Serven naar de Oostmark zijn ge vlucht, hebben den Führer tele grafisch om hulp verzocht. In het telegram wordt gezegd, dat de ondraaglijke Servische tyrannie moet vallen en dat een vrij Kroatië moet ontstaan, dat trouw is jegens Duitschland. De vereeniging ter verdediging van den Kroatischen haard „Hrvatski domobran", heeft uit naam van 200.000 in Zuid-Amerika levende Kroaten, den Führer per telegram om hulp gevraagd tot het herstel van een vrij en onafhanke lijk Krotië. Dit telegram wordt besloten met „leve Duitschland, de Führer en een vrij, onafhankelijk Kroatië". Er is een zeer uitvoerige officiëele Duitsche verklaring over Joegoslavië verschenen waaraan wij het volgen de ontleenen: De moeilijke positie van Engeland nqopt dit land nog eenmaal in Europa een front tegen Duitschland te vor men en wel in den Balkan waar Griekenland en Joegoslavië willige werktuigen zijn gebleken, hoewel de Führer alles deed om de Balkanlan den voor den oorlog te sparen. Ook Italië werkte er krachtig toe mede dé verstandhouding met Joego slavië zoo vriendschappelijk moge lijk te doen zijn. Werkten Duitsch- land en Joegoslavië in den beginne vriendschappelijk samen toen in 1939 de regeering-Stojadniwostj ten val was gebracht, bleek dat in Joego slavië krachten aan het werk.waren welke tegen Duitschland waren ge richt. Het is gebleken, dat toen Frankrijk in den zomer van 1939 de opstelling van een Fransch expeditiecorps in den Levant overwoog, het ook con tact zocht met Joegoslavië, een contact, dat steeds nauwer werd en dat er aldra toe leidder dat in de eerste oorlogsmaanden de trans porten voor Engeland en Frankrijk werden gesteund. Toen Frankrijk gevallen was bleek Joegoslavië bereid het weer terzijde te staan als de krijgskans zou keeren. Duitschland en Italië bleven het land vriendschappelijk gezind en noodigden het uit tot het driemo- gendheden verdrag toe te treden. Dat geschiedde en Joegoslavië kreeg de garantie dat het geen doortocht aan troepen behoefde te verleenen en dat van het land geen militaire actie verlangd werd. Het zou in het nieuwe Europa zelfs een uitgang naar de Aegeïsche Zee ver krijgen. Het antwoord van een clique sa menzweerders was even dom als de moord in Serajewo, waardoor de vorige wereldoorlog ontbrandde. Het Joegoslavië leger is gemobi liseerd in contact met Britsche of ficieren en er is contact gezocht met Britsche strijdkrachten in Griekenland en het Grieksche leger en het land heeft zich tot Engeland en Amerika om hulp gewend. Thans is Duitschland genoopt met zijn militaire machtsmiddelen ook hier rust en veiligheid te her stellen. In een bijgevoegd memorandum wordt aan den. moord te Serajewo herinnerd en wordt er op gewezen hoe de minderheids Duitscners en de Kroaten onder het Joegoslavi sche bewind hebben geleden. Herinnerd wordt aan de bezetting van 't Z. van Stiermarken en de ter reur tegen Duitscher te Marburg. In 1933 moest het Duitsche con sulaat te' Agram wederom melding maken van vervolgingen in Z. Stiermarken. Duitschland was lankmoedig en bereid meer dan de helft der Joego slavische producten af te nemen en werkte méde aan het ontsluiten der bodemschatten in Joegoslavië. Her innerd wordt o.a. aan het bezoek van den Duitschen maarschalk Goe- ring aan Belgrado en aan het bezoek van von Neurath, waarop telegram men volgden welke van begrip voor het nieuwe Europa getuigden, even als aan het bezoek van Stojadino witsj aan Berlijn in 1938. Na de vereeniging van Duitschland en Oostenrijk bleef er een vriend schappelijke verhouding en Duitsch land werkte in 1940 mee tot het slui ten van een verdrag van vriend schap met Hongarije. De Westelijke mogendheden zagen dit met leede oogen aan en trachtten na den val van Stojadinowitsj het land in het oude kamp terug te trek ken. Bij de omsingelingsplannen van Duitschland werd rekening gehou den met Joegoslavië als een der be langrijkste hoeksteenen van het Z. •front. Op Fransch verzoek werd de capaciteit der spoorlijnen naar Salo niki vergroot en ontving Joegoslavië Britsch en Fransch oorlogstuig, waar-, na de geallieerden op alle mogelijke wijzen gesteund werden. Op 16 April 1940 heeft de Fran sche gezant met den Joegoslavischen minister van oorlog gesproken over een nieuw contact en werden de vliegvelden bestudeerd. Hiermede was Joegoslavië geheel gekomen in het kamp der Westelijke mogendhe den. Slechts het opgeven der plan nen t.a.v. Saloniki eri de Fransche ineenstorting waren oorzaak, dat de plannen niet werden uitgevoerd, maar Joegoslavië bleef bereid aan de zijde van Frankrijk te treden als de krijgskans zou keerën. Desondanks bleef Duitschland be reid rekening te houden met den geografischen toestand van Joego slavië, maar de houding van het land was onder sterken militairen invloed wankelmoedig gebleven. Vóór de onderteekening van het pact liet - Engeland zijn misnoegen blijken en dadelijk na de ondertee kening wekte Engeland het land tot tegenstand op. Zoo werd het mogelijk, dat een nog niet volwassen knaap, in tegenspraak met de grondwet, tot schijn-koning werd verheven, de prins-regent moest vluchten en de ministers, die het verdrag teekenden, werden ge arresteerd. In een brief van koning Peter werd o.a. gezegd: „Ik wacht nog slechts op den dag waarop Joegoslavië zich tegen de Nazi's zal uitspreken, opdat ik eindelijk het bevel over mijn leger op mij kan nemen". Churchill was verblijd en ook de vertegenwoordigers der dominions begroetten de revolutie met vreugde. -In de verklaring wordt nader her innerd aan de uitspattingen tegen de Duitschers, waarbij de nieuwe re geering zich slechts beperkte tot de lamlendige verklaring, dat zij deze betreurde. Den Riiksduitschers werd daarop, gelast het land te verlaten. Wie de verantwoordelijkheid draagt voor deze ontwikkeling aldus be sluit de verklaring een ontwikke ling welke ernstige gevolgen zal dragen, ligt voor de hand. Von Papen bij Saradjogloe. (D N.B.) - De Duitsche ambassadeur van Papen, heeft Zaterdag een be zoek gebracht aan den Turkschen minister van buitenlandsche zaken, Saradjogloe. Berlijn, 6 April (D.N.B.) De strijd tegen Joegoslavië is hedenochtend begonnen met aanvallen van sterke afdeelin- gen gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers van de Duit sche luchtmacht op kazernes, vliegvelden en andere voor den oorlog gewichtige doelen in Joegoslavië. Volgens de eerste berichten waren de -Duitsche vliegers te Belgrado bijzonder succesvol in hun aanval. Het vliegveld en de in de stad ge legen kazernes, waaronder de ka zerne van de lijfgarde, werden met goed gevolg gebombardeerd. Tien vijandelijke jachtvliegtuigen' wer den omlaag geschoten, Volgens de berichten, die door het opperbevel der weer macht zijn ontvangen, hebben vandaag in den loop van den dag sterke afdeelingen ge vechtsvliegtuigen, duikbom menwerpers en jachtvliegtuigen talrijke militaire en voor den oorlog belangrijke objecten in Joegoslavië aangevalden. In het middelpunt stond de ves ting Belgrado, die in den loop van den dag driemaal aanval len van sterke formaties ge vechtsvliegtuigen had te ver duren. In talrijke voor den oor log belangrijke doelen ontston den zware branden, die tot 's avonds nog niet gebhischt konden worden. De vernielin gen op het stationse-mplace- menit van Belgrado waren bij zonder groot. Vele vlieg velden werden met brisant bommen bestookt en met de boordwapens beschoten. Te zelfdertijd vielen - Italiaansche gevechtsvliegers vliegvelden in Herzegowina aan, eveneens met groote doeltreffendheid. Na het overschrijden van de Servische en Grieksche grenzen kwamen de troepen van het Duitsche leger in den loop van den dag overal in contact met den vijand. Ondanks het moeilijke terrein en het door den vijand geboden verzet rukken zij vol gens plan op. De opmarsch van het leger wordt doeltref fend door het luchtwapen on- dërsteund. Tijdens luchtge vechten schoten Duitsche vlieg tuigen op den eersten dag der gevechtshandelingen boven 'Joegsolavisch gebied, volgens de totd-usver ontvangen be richten, 24 vijandelijke vlieg tuigen neer. Hierbij gingen slechts twee eigen vliegtuigen verloren. Met zekerheid werden -44 vliegtuigen van den vijand op den grond vernield. Aange nomen kan worden, dat nog een aanzienlijk aantal vliegtui gen op den grond vernield of beschadigd is. De aanvallen op Belgrado. Berlijn, 7 April (D.N.B.) Bij de aanvallen van formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen op de vesting Belgrado op 6 April, waarbij tal rijke belangrijke militaire installa ties werden getroffen, zouden vol gens Engelsche berichten uit Zuid slavië ook de zender van Belgrado, die sedert 12 uur des middags niet meer heeft gezonden, en het tele graafkantoor zwaar beschadigd zijn. Troepen trein aangevallen. Berlijn, 6 April (D.N.B. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in het Donaugebied een vijandelijken troe pentransporttrein met volledig suc ces aangevadlen. Verscheidene wagons werden door bomtreffers /ernield, evenals de rails. Station te Belgrado staat in brand. Berlijn, 6 April (D.N.B.) De be manning van terugkeerende Duit sche gevechtsvliegtuigen meldt, dat de aanvallen van vanochtend op militaire doelen te Belgrado met groot succes zijn ondernomen. Men heeft talrijke groote branden waar genomen. Vooral op het stations- terrein werden groote verwoestin gen aangericht. Het station zelf staat in brand. Een vijandelijke pontonbrug, die eerst kort geleden voor troepen transport was gelegd, is door bom treffers vernield. Deze brug, die ten oosten van de stad ligt, is van buitengewone strategische beteeke- nis. De tweede luchtaanval op Belgrado. Berlijn, 6 April (D.N.B.) Vroeg m den middag hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen een tweeden grooten aanval op Belgrado gedaan. Sterke afdeelingen hebben weder om met uitstekende resultaten voor den oorlog belangrijke objecten der stad gebombardeerd. Bij de nog niet gebluschte branden zijn talrijke nieuwe en groote branden gekomen. De behandeling der Duit schers in Joegoslavië. Temeschburg, April (D.N.B.) Duitsche vluchtelingen die heden ochtend de Roemeensche grens heb ben overschreden, deelden eenstem mig mede, dat Zondagochtend vroeg in verschillende Joegoslavische plaatsen tusschen 4.00 en 4.30 uur alle belangrijke Duitsche persoon lijkheden van hun bed werden ge licht en als gijzelaars in arrest werden gesteld. De arrestaties geschieden on der bedreiging met den dood. In. den loop van vanochtend trachten afzonderlijke Joegoslavische vlieg tuigen bomaanvallen te ondernemen op Temeschburg, Arrad en andere plaatsen in het Roemeensche banaat. Zij richtten echter geen noemens waardige schade aan. Zuidslavische vlootsteun- punten gebombardeerd. Rome, 7 April (D.N.B.) Terwijl het Duitsche luchtwapen in nauwe samenwerking met het leger op 6 April optrad tegen de nieuwe posi tie der Angelsaksische-plutocratie, wierpen de Italiaansche vliegers zich op de vleotsteunpunten van den tegenstander aan de Adriatische kust, die zij aan felle bombardemen ten onderwierpen, De haven van Spalato werd buitengewoon' zwaar gebombardeerd, waardoor ontzag lijke branden ontstonden. Op het vliegveld van Mostar werden de startbanen en installaties vernield. Ook de haveninstallaties en maga zijnen van Cattaro en talrijke daar voor anker liggende schepen wer den bij deze gelegenheid getroffen. Intensief was ook de Italiaansche verkenn-ingsactiviteit, die den ge- heelen dag het Adriatische gebied controleerde. De derde luchtaanval op Belgrado. Berlijn, 6 April (D.N.B.) Het Duitsche luchtwapen heeft in den namiddag van 6 Apri ltusschen 17 en 18 uur met sterke afdeelingen een derden aanval gedaan op Bel grado. Reeds bij de nadering zagen de bemanning der vliegtuigen talrijke branden en zware vernielingen aan vliegvelden, kazernes, bmggen en verkeersin-stallaties. Zij bombar deerden nog eens met succes de overige voor den oorlog belangrijke installaties. In totaal werden acht groote en talrijke kleinere branden waargenomen. Op een plaats scheen een brandhaard zich bijzon der sterk uit te breiden. De Duitsche jagers schoten talrijke vijandelijke vliegtuigen neer. Het totaal aanta-l neergeschoten vliegtuigen bedraagt 33. 48 Vliegtuigen werden op den grond vernield. Een buitengewoon belangrijk ver keersknooppunt ten noordwesten van Agram weer met succes ge bombardeerd. Hierbij werden in den spoorwegdriehoek een voltreffer en op den spoorweg twee zware tref fers geplaatst. Bij de acties van het Duitsche luchtwapen zijn in totaal slechts vier vliegtuigen verlo ren gegaan, terwijl de vijand in totaal 81 vliegtuigen verloor. Schoten op Bulgaarsche grensposten. Sofia, 6 April (D.N.B.) Het Bul gaarsche Nieuwsbureau deelt mede: In den loop van 2 en 3 April is op onze posten aan de grens van Joegoslavië m-et geweren en mcahi- negeweren geschoten. Onze soldaten hebben dit vuur beantwoord. Deze incidenten hebben geen ver dere gevolgen ge-had, slachtoffers zijn niet gevallen. Duitsche troepen rukken overal op. Berlijn, 6 April (D.N.B.) De Duitsche troepen, die «vanoch tend de Zuidslavische en de Grieksche grens hebben over schreden, rukken, na een zwak vijandelijk verzet gebroken te hebben, overal op. In het Stroemadal in Grie kenland zijn de Duitsche troe pen op taaien tegenstand ge- stooten. Over het voortduren van den Duitschen aanval zijn gunstige berichten ontvangen. V

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6