PAN BIJ DE HAANAPEN. <0 W Ttlijn/iazd/fay Matsoeoka van Duifschland naar Rusland. Een bespreking van drie uur met Molotof. OPENBAAR DANSEN tot nader order verboden. Verklaringen van Hongarije en Roemenië Een Hongaarsche verklaring. Talrijke Joegoslavische vliegtuigen vernield. De aanvallen op Engeland. Commentaren over den strijd in den Balkan. Moe-Loom-Lusteloos KABINETSZITTING TE LONDEN. De wereld weet thans, dat er Britsche troepen in Griekenland zijn. TWEEDE BLAD. 2 Berlijn, 7 April (D.N.B.) Bij het verlaten van Duitschland heeft de Japansche minister van buitenland- sche zaken, Matsoeoka, de volgende boodschap tot het Duitsche en het Italiaansche volk gericht: „Op het oogenblik, dat ik op het grenssta tion Malkinia van Duitschland af scheid neem, voel ik mij gedrongen nogmaals uiting te geven aan mijn oprechte voldoening over de ont vangst en aan mijn hartelijken dank "jegens den Führer, den Duce, de mi nisters van buitenlandsche zaken en de vooraanstaande mannen van bei de landen, voor alle vriendelijkheid en beminnelijkheid, die ik en mijn gevolg hebben ondervonden. Wij waardeeren deze ontvangst des te warmer, daar zij geschiedde midden in een grooten strijd, die beslist over het lot van beide groote volken. Mijn bezoek sterkt mij slechts in het ge loof aan de overwinning van de spil- mogendheden en aan het succes van de instelling eener nieuwe wereld orde". Tevens heeft Matsoeoka een tele gram aan minister van Ribbentrop gezonden waarin hij Duitschland en den minister geluk en succes in den Balkanstrijd toewenschte. Matsoeoka te Moskou. Moskou, 7 April (D.N.B.) Matsoeo ka is hedenmorgen om 11.20 uur met zijn gezelschap in Moskou aangeko men. Vanaf de Duitsch-Sovjet-Rus- sische grens was den minister door de Sovjet-regeering een speciale wa gon ter beschikking gesteld. Te zij ner ontvangst was van Sovjet-Rus sische zijde o.a. aanwezig de plaats vervangende volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Lozowski. Bij de ontvangst waren eveneens de ambassadeurs en gezanten van De commissaris-generaal voor het veiligheidswezen de hoogere S.S. en politieleider S.S. Briga- deführer Rauter heeft op grond der verordening van den rijks commissaris nr. 20 van 1941 ver ordend, dat alle openbare dans- vermaak tot nader order ver boden is. Reeds uitgereikte ver gunningen vervallen hiermee. Handelingen in strijd hiermede worden naar den maatstaf der genoemde verordening bestraft. Deze verordening wordt door haar publicatie per radio en in de pers van kracht. ARBEIDSBEMIDDELING VOOR CHAUFFEURS. Bij besluit van 24 September 1940 werd voorgeschreven, dat alle be staande arbeidsbemiddelingsdiensten een vergunning moesten aanvragen aan den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. Ook de A.N.W.B. heeft begin October zulk een aanvrage ingediend. Bij beschikking van 1 April j.l. is het verzoek afgewezen op grond van de overweging „dat in de be- hcefte van arbeidsbemiddeling voor chauffeurs op voldoende wijze door de organen der openbare arbeidsbe middeling kan worden voorzien". Hiermede is aan het bestaan van de arbeidsbeurs voor chauffeurs, waardoor de A.N.W.B. zoowel werk nemers als werkgevers jarenlang goede' diensten heeft bewezen, een einde gekomen. Vergoeding voor verwarming. Blijkens een bericht van den secre taris-generaal van het dept. van bmnenlandsche zaken aan de burge meesters mag met ingang van 1 Mei a.s. geen vergoeding voor verwar ming bij inkwartiering meer worden toegekend. C.a.o. boekbindersbedrijf. - Het college van rijksbemiddelaars deelt mede, dat de Ned. Bond van Boek binderspatroons, de Alg. Ned. Typo grafenbond, de Ned. Katholieke Gra fische Bond en de Ned. Christelijke Grafische Bond een verzoek tot ver bindendverklaring van bepalingen van de collectieve arbeidsovereen komst voor het boekbinders-, papier waren- en enveloppenbedrijf hebben ingediend. Bezwaren tegen inwilli ging van dit verzoek kunnen vóór 21 April e.k. worden ingebracht. Vrijdag en Zaterdag geen beurs. - De secretaris-generaal van het de partement van financiën heeft be paald, dat op Goeden Vrijdag 11 en Zaterdag 12 April de beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten. Helmond krijgt textieldag- school. - De gemeente Helmond heeft toestemming verkregen tot den bouw van een textieldagschool. Reeds enkele jaren werd door het gemeentebestuur en het bestuur der ambachtsschool gestreefd naar het vestigen eener textieldagschool, welke te Helmond, met zijn talrijke textielfabrieken, zeer werd gemist. Vrouw door auto overreden. - Nabjj de Achterwetering op den Utrechtschenweg bij Maartensdijk is Zaterdagmiddag de 50-jarige we duwe G. B.G., wonende te Hilver sum, door een haar achterop rijden de auto gegrepen >en op slag gedood De vrouw laat twee kinderen achter. de bij het driemogendhedenpact aan gesloten landen aanwezig. Na de begroeting gaf de Japansche minister van buitenlandsche zaken uiting aan zijn tevredenheid over het verloop van zijn reis. Voo-al de groote sympathie en hst begrip voor het Japansche volk in het Duitsche en Italiaansche volk hebben grooten indruk op hem gemaakt. Besprekingen met Molotof Moskou, 7 April (D.N.B.) Matsoeo ka heeft zich vanmiddag te 4 uur naar het Kremlin begeven om de be sprekingen met den Russischen volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Molotof, te openen. De besprekingen tusschen Mat soeoka en Molotof hebben ongeveer drie uur geduurd. Daarna woonde de Japansche minister op uitnoodi- ging van de Russische regeering een. operavoorstelling in den grooten schouwburg bij. In vriendschappelijken geest. Moskou, 7 April (D.N.B.) Van Ja pansche zijde wordt verklaard, dat de bespreking tusschen Ilatsoeoka en Molotof in een zeer vriendschappe lijke atmosfeer heeft plaats gehad. De beide heeren hadden een nuttige gedachtenwisseling. Op voorstel van Matsoeoka zullen de besprekingen worden voortgezet. Boedapest, 7 April (D.N.B.) Van bevoegde zijde te Boedapest is om trent de nieuwe situatie op den Balkan o.a. verklaard: „Het streven van de asmogend- heden en het daarmee verbonden Hongarije om uitbreking van het conflict in Z.O. Europa te verhin deren en aan de volkeren van Z.O. Europa ook in de huidige situatie een vreedzame ontwikkeling te ver zekeren, is tevergeefsch geweest. De Engelschen slaagden er in weer een land in hun dienst te stellen, opdat het in hun plaats doodbloedde. Hongarije heeft in het belang van de vredespolitiek herhaaldelijk reusachtige offers gebracht." Nader wordt dan nog in de ver klaring opgemerkt: „Hongarije is in Midden-Europa in den loop der ge schiedenis dan groot en sterk ge weest, als het met een juist, realis tisch inzicht in zijn rol, met het Duitsche rijk of met Italië of met beide mogendheden nauw samen werkte. Hongarije heeft zich nooit in deze vrienden vergist, doch moest het dikwijls beleven, dat het in moeilijke situaties geraakte, als het steunde op beloften van Engelsehe of Fransche heerschers. Daar zich in de gebieden van. na burige landen oorlogsgebeurtenis sen afspelen en het gevaar bestaat, dat Hongarije zal bloot staan aan een gewapenden aanval, kan Hon garije voorloopig geen ander doel hebben dan er aan mede te werkel. het oorlogstooneel zoover mogelijk van het gebied van het eigen land te houden. In eerste instantie kan Hongarije natuurlijk niet verzuimen zekere voorzorgsmaatregelen te treffen en wel in zulk een mate, dat het mogelijk is de bescherming der Hongaarsche minderheden in groo ten omvang te verzekeren. Van Hongaarsche zijde is bij het uitbreken van den oorlog herhaal delijk tot uitdrukking gebracht, dat de oorlog ook volgens Hongaarsche opvatting de strijd van Europa tegen de plutocratieën is, een strijd om de vreemde mogendheden, die sedert tientallen, jr honderden jaren de tegenstellingen tusschen de hier levende volkeren aanwakkeren, eindelijk te elimineeren. Hongarije beschouwt Aé tegenwoordige ge beurtenissen uit dit oogpunt." Verklaiing van Roemeenschen propagandaminister. Boekarest, 8 Maart (D.N.B.) De propagandaminister, prof. Crainic, heeft Maandagavond voor vertegen woordigers der buitenlandsche pers verklaard, dat de houding van Zuid- slavië, welke tot den oorlog heeft geleid, den Roemenen onbegrijpelijk is en wel op zijn hoogst verklaard kan worden door den invloed van de misdadige Engelsehe politiek. Nog minder begrip echter, zoo zeide de minister, heeft Roemenië voor de door niets gerechtvaardigde aanvallen van de Zuidslavische ge wapende macht op Roemeensch ge bied en van het Zuidslavische lucht- wapen op open Roemeensche ste en. De Roemeensche pers heeft tegenover de gebeurtenissen in Zuidslavië de grootste reserve in acht genomen. Het antwoord van Zuidslavië op deze houding wordt thans gegeven met de bekende bomaanvallen op Roemenië, dat in overeenstemming met de spilmo- gendheden niet deelnam aan den veldtocht tegen Zuidslavië. Witboek nummer zeven. (D.N. B.) - Het Duitsche min. van bui ten!. zaken publiceert de in de pro clamatie van den Führer en in de verklaringen van de rijksregeering vermelde oorkonden en documenten over de politiek van Joego-Slavië en Griekenland, in strijd met de neu- .raliteit, in witboek nummer 7. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 7 April (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Aan het Z.O. front gaat de aanval onder hardnekkige gevechten stel selmatig voort. Sterke afdeelingen van het luchtwapen ondersteunden het oprukken van het leger door verkenningen, aanvallen op colon nes, stellingen en verkeersmiddelen van den vijand. De vestingwerken en andere voor den oorlog belang rijke doelen in Belgrado worden overdag herhaaldelijk door sterke formaties Duitsche gevechtsvliegers met vernietigende uitwerking aan gevallen. Vooral het centraal station van Belgrado en een pontonbrug over de Donau, ten O. van Belgra do, alsmede eenige transporttreinen kregen zware treffers. Talrijke groote branden wezen nog tijdens den nacht aqn de Duitsche gevechts vliegtuigen den weg vooi een vier den aanval op de vesting Belgrado. Bovendien werden vliegvelden in M.- en Z. Joegoslavië met groot succes gebombardeerd en met boordwapens beschoten. Hierbij ge lukte het talrijke vliegtuigen op den grond te vernielen. Een groot aan tal vijandelijke vliegtuigen werd tijdens luchtgevechten neergescho ten. In Dybië wierpen snelle Duitsche eu Italiaansche afdeelingen de vij- andelijae achterhoede ten N.O. en Z.C. van Benghazi terug en sloegen met succes 'n tegenactie van vijan delijke pantserwagens af. Een groote buit aan gevangenen, wapens en auto's viel in Duitsche handen In het Zeegebied rondom Enge land bracht het luchtwapen giseren vier koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 16000 brt. tot zmken. Twee andere groote koop vaardijschepen, waaronder een tankschip, werden zwaar bescha digd. In den nacht van 6 op 7 April plaatsten gevechtsvliegtuigen tref fers op drie koopvaardijschepen van middelbare grootte. Verder werden doeltreffende aanvallen ondernomen op haveninstallaties aan de oostkust van het Britsche eiland. Op 4 April gelukte het in het Bristol-kanaal, ten Z.O. van Pem broke een bijzonder succesvolle aanval van zeer geringe hoogte te doen op een convooi. Drie koopvaar dijschepen met een gezamenlajken inhoud van 22.000 brt. werden zoo zwaar beschadigd, dat aangenomen kan worden, dat zij verloren zijn gegaan, en ander koopvaardijschip werd zwaar beschadigd. Het lucht wapen heeft zoodoende in de perio den van 4 tot 7 April des ochtends vroeg in totaal dertien schepen met rond 52.000 brt. vernield en bracht nog aan veertien andere koopvaar dijschepen zware beschadigingen toe. De actie der vijandelijke vliegers was zeer gering. In het Z.O. dron gen eenige vijandelijke vliegtuigen boven Zuid Stiermarken door en wierpen hier en daar bommen neer. Noemenswaardige schade werd niet aangericht. In het Westen bleef de actie van het Britsche luchtwapen overdag en des nachts beperkt tot vluchten naar de kusten van N.W. Duitsch land en Frankrijk. Drie vijandelijke vliegtuigen werden hier door jagers, twee door de luchtdoelartillerie, en een door patrouillevaartuigen neer geschoten. In het Z.O. werden, volgens de tot dusver ontvangen berichten 35 vliegtuigen in luchtgevechten neer geschoten. 54 vliegtuigen op den grond vernield en negen andere op Jen grond zwaar beschadigd. Zeven eigen vliegtuigen gingen verloren. Engelsehe aanval afgeslagen. Berlijn, 7 April (D.N.B.) Britsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren in den loop van den dag getracht havensteden in N.W. Frankrijk te naderen en aan te vallen. Het hevige vuren der luchtdoelartillerie dwong de Engelsehe vliegers hoog in de wolken te gaan vliegen. Alle neer geworpen bommen kwamen in zee terecht. Een vijandelijk vliegtuig werd neergeschoten. Luchtaanvallen op Engeland. Berlijn, 7 April (D.N.B.) In den afgeloopen nacht is, naar het D.N.B. verneemt, een haven aan de Engel sehe westkust door het Duitsche luchtwapen aangevallen. Voorts ge- ukte het een groot convooi aan de Schotsche oostkust in den loop van gisteravond en in den nacht met succes te bestrijden. Nadere bijzon derheden zijn nog niet bekend. In den nacht van 6 op 7 April hebben Duitsche lage afstandsbommenwer pers een convooi ten N.O. van Tyne- mouth aangevallen en verscheidene koopvaarders met bommen zoo zwaar beschadigd, dat verliezen verwacht kunnen worden. Een koopvaardijschip van 4000 brt. kreeg een voltreffer op het achter schip en bleef terstond met slagzij liggen, en tweede koopvaarder van 3000 brt. werd eveneens zwaar be schadigd. Britsche vliegtuigen boven N.-Duitsch kustgebied. Berlijn, 8 April (D.N.B.) In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn Britsche vliegtuigen, naar het D.N.B. verneemt, het Noord-Duitsche kust gebied binnengevlogen. De in een vrij groote stad door neergeworpen bommen ontstane branden konden snel gebluscht worden. Militaire of militair-economische schade werd niet veroorzaakt. Luchtaanval op Engeland. Berlijn, 7 Aprü (D.N.B.) Sterke formaties van het Duitsche lucht wapen zijn sinds het vallen der duisternis op 7 April opgestegen om een aanval op Engeland te doen. De aanval is, naar het D.N.B. verneemt, op een aantal bepaalde belangrijke militaire doelen gericht, welke zich over het geheele gebied "an het Brtsche eiland uitstrekken. De haveninstallaties van Cardiff en Avonmouth. Berlijn, 7 April (D.N.B.) Tenge volge van de volkomen vernieling van de haveninstallaties van Cardiff en Avonmouth is, volgens berichten in de Engelsehe kranten, het blus- schen van andere branden in deze havens opgegeven. Alle schepen moeten derhalve in het Bristolkanaa! hun lading lossen in lichters. Dit overladen beteekent een aanzienlij ke vertraging ver het havenverkeer en zoodoende een gevoelige storing van de Engelsehe ravitailleering. Roemeensche persstemmen. Boekarest, 7 April. (D.N.B.) De Roemeensche bladen publiceeren in hun edities vein vandaag groot opge maakte berichten over het begin van de Duitsche actie tegen Zuidslavië en Griekenland. In een buitenlandsch politiek overzicht wijst de Universul er op, dat Zuidslavië en Griekenland de verantwoordelijkheid dragen voor de oorlogsgebeurtenissen. De beide staten hebben, aldus het blad, even als in den wereldoorlog den Engel schen de mogelijkheid willen geven een Balkanfront met opmarschrich- ting naar het continent op te richten. Dat is door het ingrijpen van Duitschland verhinderd. Impul ver klaart, dat ook deze strijd het resul taat is van een Britsche manoeuvre om onrust te stichten waar Duitsch land ijverig streeft naar instandhou ding van de rust. De indrukken te Parijs. Parijs, 7 April. (D.N.B.) De ge beurtenissen in Z.O.-Euiopa werden gisteren door extra-edities der bla den aan de bevolking van Parijs medegedeeld. Bij de kiosken stond men in de rij om een extra-editie te krijgen, waarin de verschillende pro clamaties van den Führer en van de rijksregeering in ex+enso waren ge publiceerd. In de ,,Cri du Peuple" schrijft Jacques Doriot: Een blik op de Bal- kankaart is voldoende om een idee te krijgen van den moeilijken toe stand van het Engelsehe plan. De op hun eiland zwaar bedreigde Engel schen trachten wanhopig nieuwe ge- vêchtsfronten te krijgen. Doch wat voor hun deur, in Nederland, België en Frankrijk niet is gelukt, zullen zij nauwelijks op een afstand van 3000 kilometer van Londen kunnen be reiken. „Aujourdhui" schrijft, dat Enge land opnieuw millioenen mannen, die EEN VERDRAG TUSSCHEN SOVJET-UNIE EN ZUID-SLAVIE. Meskou, 7 April. (D.N.B.) Tus schen de regeering der Sovjet-Unie en Zuid-Slavië is op 5 April een vriendschaps- en niet-aanvalsver- arag onderteekend, waarin o.a. be paald wordt, dat de beide verdrag sluitende partijen zich wederkeerig zullen onthouden van iedere aan- valshandeling en de onafhankelijk heid, de souvereine rechten en de territoriale onaantastbaarheid der Sovjet-Unie en van Zuid-Slavië te eerbiedigen. Ingeval een der beide partijen van den kant van een derde megendheid wordt aangevallen, ver plicht de andere partij zich haar politiek van vriendschappelijke be 1 rekkingen met deze partij te blijven voeren. Het onderhavige verdrag is gesloten voor den tijd van vijf jaar. Wanneer niet een der partijen het noodig acht het verdrag een jaar voor het afloopen op te zeggen, zal het automatisch met een tweeden termijn van vijf jaar worden ver lengd. Twee Zweedsche vliegtuigen verongelukt. (D.N.B.) - Tijdens het oefenen in duikvluchten op troepen, zijn Maandag twee Zweedsche vlieg tuigen neergestort. De bestuurders van beide machines, die zich alleen in de toestellen bevonden, kwam er, daarbij om het leven. nog minder weten waarvoor zij strij den als destijds de Franschen, naar de slachtbank voert om het eigen on vermijdelijke einde uit te stellen. Weer heeft Engeland domme men- schen gevonden, die hem door hun eigen opoffering een weerstand moe ten verschaffen. Deze termijn zal kort zijn, want de dagen van den Joegoslavischen en Griekschen weer stand zijn reeds than: geteld. Aan het einde zal ongetwijfeld de verja ging van Engeland van het continent staan. werken stimuleerend en opwekkend. Stockholm, 7 April. (D.N.B.) Uit Londen wordt gemeld, dat Churchill toen hij vernam, dat de vijandelijk heden op den Balkan waren uitge broken, onmiddellijk een kabinets- zitting bijeen heeft geroepen, die buitengewoon lang heeft geduurd. Van officieele zijde werd hierna ver klaard, dat Joego-Slavië alle moge lijke hulp zal krijgen. De Britsche vloot in de Middellandsche Zee heeft eveneens draadloos actiebevel gekre gen. In een officieel communique vertelt Reuter over de voorbereidingen, die de Britsche generale staf reeds ge- ruimen tijd geleden in Griekenland beeft getroffen om dit land tot En- "elsch opmarschgebied te maken. Reeds langen tijd geleden is een uil Britsche, Australische en Nieüw- Zeelandsche contingenten bestaano leger in Griekenland aan land gezet en gereed gehouden om op te treden. Ook het Britsche luchtwapen in Griekenland is zwaar versterkt. In een begeleidende commentaar wordt verder gezegd: De wereld weet thans eindelijk, dat troepen van het Britsche rijk in Griekenland zijn. Het vervoer van dit leger naar Griekenland vormt een „van de zorgvuldigst bewaarde geheimen" van den oorlog. Het officieuze Engel sehe persbureau spreekt hierbij zijn waardeering uit voor de „heldhaftige beslissing van Griekenland en Joego- Slavië". VERJAARDAG VAN DUITSCHEN INTOCHT IN DENEMARKEN. Kopenhagen, 7 April (D.N.B.) De Deensche regeering heeft heden avond via de radio de volgende verklaring doen voorlezen: Een jaar geleden brachten de ge beurtenissen van den wereldoorlog het met zich mede, dat de weer macht van het Duitsche rijk het land binnenrukte. Dank zij de waardige houding der bevolking en dank zij het feit, dat de Duitsche weermacht rekening hield met Deensche gevoelens en stemmingen, is het gelukt, door het afgeloopen 'aar zoowel op politiek als op eco nomisch gebied in gunstiger om standigheden heen te komen, dan wij bij het begin van de bezetting hadden durven hopen. Deze ont wikkeling rechtvaardigt ons te hopen, dat Denemarken, in ver trouwen op de belofte der hand having van de onschendbaarheid en politieke onafhankelijkheid des lands door het Duitsche rijk, ook verder beter door de moeilijke tij den zal heeiJkomen dan ele andere 'artden die evenals ons land bij het roote conflect betrokken zijn ge raakt. De verklaring sluit met den ox - roep, ae.i verjaardag van den in tocht op 9 April met een waardige houding en zonder betoogingen van «enigerlei aard voorbij te laten gaan. GRIEKSCH-NIEUWZEELANDSCH INCIDENT. Ankara, 7 April (D.N.B.) Volgens berichten uit Griekenland zouden in den Macedonischen gevcehtssec- tor als gevolg van misverstanden betreurenswaardige incidenten tus schen Nieuw-Zeelandsche en Griek- sche troepenformaties voorgevallen zijn. Op Grieksche eenheden, die in het Stroemadal een omtrekkende beweging uitvoerden, zou door Nieuw-Zeelandsche troepen het vuur geopend zijn, daar men meen de, dat de Grieken zonder strijd wilden wijken. Daarbij zouden de Grieken meer dan veertig dooden en talrijke gekwetsten hebben gehad. Door den Grieksche sector commandant is toen geëischt, dat de Nieuw-Zeelandsche contingenten terstond uit den strijd genomen werden, daar anders voor nieuwe botsingen met de verbitterde Griek sche soldaten gevreesd zou moeten worden. DUITSCHLAND ZAL DE VER. STATEN TE ZIJNER TUD ANTWOORDEN. Berlijn, 7 April (A.N.P.) In ant woord op een vraag paar de Duit sche reactie op het in beslag nemen van buitenlandsche schepen in Ame rika, is in de Wilhelmstrasse ver klaard, dat Duitschland met zijn ant woord geen haast heeft. Het zal deze kwestie op passende wijze behande len en het Duitsche antwoord zal op het geschikte tijdstip gegeven wor den. ERNSTIG LAWINE-ONGELUK IN ITALIË. Milaan, 7 April (D.N.B.) Een ba rak waarin arbeiders van een elec- triciteitsmaatschappij waren gehuis vest is met arbeiders en al door een van de bergen boven de gemeente Gordona in het Bondengo-dal neer stortende lawine, in de diepte ge sleurd. Op het oogenblik van het ongeluk bevondenzich ongeveer 40 arbeiders in de barak. Onmiddellijk begonnen de overige arbeiders met het reddingswerk. Tot dusver kon den zeventien lijken geborgen wor den. Vijftien arbeiders werden le vend, doch deels zwaar gewond uit de sneeuw gegraven. De gewonden werden naar het ziekenhuis van Chiavennu overgebracht. Wegens het aanhoudende slechte weer moesten de nasporingen, waaraan ook müi- taire colonnes deelnamen, uitgesteld worden. ENGELSCHEN NEMEN FRANSCH SCHIP IN BESLAG. Rome, 7 April (D.N.B.) Het Fran sche schip „Sontay" van de Messa- gerie Maritimes, dat op weg was van Indo-China naar Frankrijk is, naar Stefani uit Sjanghai meldt, bij de vaart langs de Zuid-Chineesche kust door de Engelschen opgebracht en in beslag genomen. Aan boord van het schip bevonden zich ver scheidene hooge Fransche officieren van het koloniale leger. Het bericht van de in beslag neming heeft in Fransche leringen te Shanghai groote verontrusting gewekt. Engelsehe gezant wordt uit Hongarije teruggetrokken. (D.N.B.) - De Londensche nieuwsdienst meldt, dat de Britsche regeering besloten heeft haar diplomatieke vertegen woordiging uit Hongarije terug te trekken. ir Lr] 219. De andere maanapen zijn ondertussen bij het doel van hun tocht, de schuilplaats van den professor, aan gekomen. Heel voorzichtig naderen ze het ijzeren hek, doch ze bemerken geen onraad. ?20. Thans' worden ze brutaler en terwijl ze de om geving goed in het oog houden, kruipt egn 'van de kleinste onder hen door de tralies het hol binnen, ter wijl de anderen nieuwsgierig buiten blijven wachten.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6