ES GAAT Een agenda met veel hamerstukken. ilk K. DIK, nt van trische nt van :nt van >e o. tweede blad. EENIGE BENOEMINGEN. RADIOPROGRAMMA ■genomes. rgen N.H. del, Nij ver- Nederland dat het aan bureau voor s verboden, nning, ge- werken, te ren zijn bij rkrijgen. en namens ische- instal- oel worden ateurs van gevestigd ndbouw en ïg van 24 bouw, rege- issen dienen n den Tuin- m adres van rfende pro- waarvoor landbouw en een aantal ng in Oor- Ivoorziening, l Pluimvee- ■niale Waren t Zeekant 35 554910. i, 's-Graven- ge Voorhout l Veevoeder- 20090, inter- 'oorhout 11, :n van het •Gravenhage, de afdeelin- eaux Grond- m Fabreani daar hij vragen: kan worden, ik zou s precies bekij- lerbij komen en ken? Wie moest schok krijgen? vrouw Fabreani Bn hadden een n kon de stroom tgesloten worden b vrouw Fabreani liep. De commis- i in dat opzicht lamp niet daar- lakt; voor elec- 'chnische dingen schen angst, ver Angelica en e. Steeds weer skking zich aan ie tweede poging den weg te rui den electrischen ij had een hart- vermoedelijk ern- getroffen. toch naar zijn si- zei hij, „weer dat rijp ik, eigenlijk r zijn koekoeks- iïeel laat al. Mis- 7ordt vervolgd)- De raad kwam gistermiddag in openbare vergadering, onder voor zitterschap van burgemeester jhr. mr. van Kinschot, bijeen. De voorzitter deelde mede, dat mej. Carels, wegens ongesteld heid afwezig was. De notulen wer den hierop conform vastgesteld. Ingekomen waren: a. Een be schikking d.d. 21 Febr. van den rijkscommissaris met brief d.d. 27 Febr. van den secr.-generaal van binnenlandsche zaken, met betrek king tot het ontslag van personen van Joodschen bloede. b. Goedkeuringen van raadsbe sluiten, betrekking hebben op: de bezoldiging van het personeel aan het gymnasium en de handels school; wijziging van de verorde ning op de inrichting der gemeente politie; het verleenen van ver loskundige hulp aan behoeftigen bebouwingsverordening Nassaulaan en andere straten; verkoop van grond aan de Frans Halsstraat; ver huring van grond aan de Wog- numsche buurt; wijziging besluit inzake verhuring van landelijke eigendommen; verhuring gebouw handelsschool; wijziging verorde ning regelende de bezoldiging der ambtenaren van den Keurings dienst voor waren; overdracht van een deel van de Breelaan in de ge- meenite.Oudorp aan de provincie en verzekering van gemeentegelden. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. c. Aanvragen van de besturen der R. K. Meisjesscholen, der R. K. Jongensscholen en der Christelijke scholen alhier, om de gemeentelij ke verg-oeding, bedoeld in de art! kelen 101 en lOlbis der Lager On derwijswet 192u, over 1940, Werden in handen gesteld van B. en W. om bericht on raad. d. De rekening over 1940 van de r.k. bewaarscholen en de chris telijke kleuterschool alhier. Als voren. e. Een verslag van de commissie van toezicht op het l.o. over 1940. Aangenomen voor kennisgeving. f. de rekening over 1940 van de Alkmaarsche Fröbelschool en een besluit d.d. 2 April 1941, van Ge deputeerde Staten dezer provincie houdende verlenging van de mach tiging, bedoeld in artikel 246, eer ste lid der gemeentewet. Ook deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen, dat van de Fröbelschool werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Commissie tot wering van schoolverzuim. Benoemd de heer M. J. Lutterot met 17 stemmen. Op den heer Bos werden twee stemmen uitgebracht, terwijl één stem ongeldig was. In verband met de nieuwe circulaire over de benoemingen werden de voorgestelde benoe mingen ook die bij het gym nasium aangehouden. Openbaar lager onderwijs intrekking overplaatsing leerkracht. In bijlage 28 geven B. en W. den raad in overweging het besluit van 19 December 1940 tot overplaatsing van den heer J. Schekkerman als onderwijzer van de school voor Cen traal 7e en 8e leerjaar naar de Von delschool, in te trekken. Conform besloten. Namen van bruggen. B. en W. stellen in bijlage 22 den raad voor den Steenenbrug over den Molentocht tusschen de N. G. Pier- sonstraat en het Dr. Schaepman- plein den naam van Piersonbrug te geven. Als voren. Kinderbijslagregeling. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten aan Ged. Staten gunstig te adviseeren ten aanzien van de voorgenomen kinder bijslagregeling voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Cursussen in E.H.B.O. In bijlage 24 stellen B. en W. den raad voor om voor het onderwijend personeel van openbare en bijzon dere onderwijsinrichtingen een cursus in E. H. B. O. in het leven te roepen, zulks om bij onverhoopte luchtaanvallen hulp te kunnen ver leenen. Deze cursus, te geven door een arts duurt 26 weken met 2 lesuren per week. Ongeveer 83 personen gaven zich voor de cursus op. De kosten worden op 450 ge raamd. De heer Stoutjesdijk oordeel de de bijlage niet voldoende uitge werkt, omdat er niet in staat wie de lessen zal geven en hoe ze gegeven zullen worden. Spr. betoogde, dat de praktijk heeft geleerd, dat ongeveer 50 pet. geschikt is en daarna vroeg hij of de deelname vrijwillig is. Wie daartoe gedwongen wordt kan men wel thuis laten. Les van een arts is goed, maar een gewone huisarts kan niet zeggen of hij les kan geven op bepaalde uren en dan is de praktijk, dat de les door een ervaren E.H. B.O.-er wordt gegeven. Wie is dat? De voorzitter zeide, dat de cursussen door de artsen Brouwer Leeuwenberg en Sluymer worden gegeven. De verantwoordelijkheid draagt de geneeskundigen dienst en spr. weet niet beter of de cursus wordt druk bezocht. De heer Stoutjesdijk oor deelde aanwijzing van reserve-artsen noodig. De voorzitter had nimmer gehoord, dat de doktoren niet ver schijnen. De heer Stoutjesdijk betoog de, dat het veel voorkomt en daarom waren reserve-artsen noodig. De voorzitter oordeelde, dat de heer Stoutjesdijk de doktoren in een verkeerd daglicht stelde, door te beweren, dat doktoren met het afgeven van diploma's gemakkelijk zijn. De heer Stoutjesdijk zou daarover den burgemeester persoon lijk mededeeling doen. Conform het voorstel werd hierop besloten. De precariorechten. Nu door de bijzondere tijdsom standigheden van sommige objec ten waarvoor precariorechten ver schuldigd zijn geen gebruik kan worden gemaakt, stellen B. en W. voor een ontheffingsbepaling in de verordening op te nemen. Aangezien de Hooge Raad de bepaling in de verordening, dat woonwagenbewoners een kwitantie moeten toonen, waaruit blijkt dat zij de belasting hebben voldaan ongeldig heeft verklaard, stellen B. en W. voor deze bepaling te schrappen. Om te voorkomen dat schuttingen en materialen langer dan noodig is aan den openbaren weg blijven staan, stellen B. en W. den raad voor het hiervoor geldende jaar- of weektarief, door een weektarief te vervangen. De betrokkenen heb ben er dan belang bij deze hinder nissen zoo spoedig mogelijk op te ruimen. Conform besloten. Wijziging Gemeentebegrooting 1940. In bijlage 26 bieden B. en W. den raad ter vaststelling aan een ontwerp-besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1940. Als voren. Wijziging Gemeentebegrooting, Dienst 1941. In bijlage 27 bieden B. en W. den raad een besluit aan tot wijziging van de begrooting 1941, waaruit o.m. blijkt, dat het nadeelig slot 446790 bedraagt, dat, in afwach ting van de van rijkswege te tref fen maatregelen, ongedekt moet .vorden gelaten. Als voren. Wijziging Gemeenterckening en -begrooting dienst 1939. Het onderzoek van de gemeente rekening over 1939 heeft Gedepu teerde Staten aanleiding geven tot opmerkingen. Er moeten eenige administratie ve wijzigingen worden aangebracht, die tengevolge hebben, dat het na deelig slot van den gewonen dienst ad 2.064.14 verandert in een voor de,lig saldo van 1.719.21, terwijl het nadeelig slot van den kapitaal dienst ad 4-61.449.wordt ver laagd tot 421.831.11. In verband hiermede zal tevens het besluit tot voorloopige vaststel ling van de rekening 1939 moeten worden herzien, terwijl het ook noodig is enkele poston van de be grooting voor 1939 nader te regelen. B. en W. stellen voor dienover eenkomstig te besluiten. t Als voren. Arbeidscontracten bij den gemeentelijken lucht beschermingsdienst. Door B. en W. werd voorgesteld tot vaststelling van een ontwerpbesluit over te gaan. Daarin is een over gangsmaatregel opgenomen, krach tens welke de tegenwoordig gelden de gemeentelijke voorschriften voor het betrokken personeel van kracht blijven, totdat zij door de van Rijks wege te geven voorschriften zullen worden vervangen. De heer Eriks informeerde, naar de vrije dagen. Hij oordeelde, dat deze niet in moeten gaan als de nachtdienst is geëmdigd. Spr. vroeg een onderzoek en bepleitte eveneens de verstrekking van extra-voedsej- bonnen. De voorzitter wilde een en ander bespreken, doch achtte het resultaat van de extra-bonnen nihil, omdat dit niet onder zwaren arbeid valt. De heer Venneker bepleitte verstrekking van koffie of thee in den nacht en aanstelling van reser- vepersoneel bij ziekte. De voorzitter merkte op, dat het aantal vastgesteld is door den Haag. Conform besloten. Onttrekking gedeelte Steeweg aan het openbaar verkeer. Zooals den raad bekend is, is een gedeelte van den Steeweg in beslag genomen voor de uitvoering van het Westfriesche kanalenplan. In verband hiermede is het nood zakelijk, dat dn gedeelte aan het openbaar 'verkeer wordt ont trokken. B. en W. stellen den raad voor te besluiten tot bovenbedoelde ont trekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van den Steeweg Als voren. Verslag kinderkleeding en -voeding. B. en W. stelden den raad voor het verslag van kinderkleeding- en kin dervoeding conform vast te stellen, Als voren. Sluiting slagerswinkels op Maandagmorgen. Dit punt werd aangehouden. Vaststelling en goedkeuring van de verordening inrichting gemeentepolitie. De verordening, regelende de ran gen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der gemeentepolitie, moet opnieuw worden vastgesteld en ter goedkeuring worden ingezonden. Het departement van binnenland sche zaken is van oordeel, dat in de verordening tot uitdrukking moet komen, dat de burgemeester behoort op te treden als uitvoerend orgaan met betrekking tot bepalingen, die zijn beleid en verantwoordelijkheid als hoofd der plaatselijke politie ra ken, voor zoover zulks niet bepaal delijk in strijd met de gemeentewet moet worden geacht. Hieronder val len in het bijzonder die bepalingen, bij de uitvoering waarvan in meer of mindere mate een beoordeeling van de hoedanigheden van het poli tiepersoneel in het geding komt. B. en W. hebben in de verordening tevens verwerkt de besluiten tot reorganisatie en versterking der po litie, op welke besluiten intusschen goedkeuring werd verleend. Volledigheidshalve is de verorde ning nog aangevuld met de bepaling, dat de periodieke verhoogingen voor het politiepersoneel zullen ingaan met den eersten van de maand, waarin de aanspraak daarop, is ver kregen. De commissie van overleg voor de politie-ambtenaren wenscht de aan dacht nog gevestigd te zien op: A. invoering van het stelsel van éénjaarlijksche periodieke verhoo- ginger voor het geheele politieper soneel; B. verhooging van de aanvangs- jaarwedde van den agent van politie op proef van 1350 op 1400; C. herziening van de kleeding- en schoeiseltoelagen in verband met de sterke stijging van uniform- en schoeiselprijzen. Voor wat betreft het gewenschte sub A adviseerden B. en W. met het oog op de kosten èn ter vermijding van consequenties voor het overige gemeentepersoneel den raad, op de zen wensch niet in te gaan. Blijkt -wat betreft het gevraagde sub B bij het Rijk tegen deze ge ringe salarisverhooging geen be zwaar te bestaan, dan zal deze aan gelegenheid in een der eerstvolgen de vergaderingen opnieuw aan de orde worden gesteld. Voor wat de schoeiseltoelage be treft stellen B. en W. den raad voor artikel 20 der Verordening aan te vullen met een bepaling, dat de toelage voor schoeisel in buitenge wone tijdsomstandigheden tijdelijk kan worden gesteld op een bedrag van ten hoogste 35 per jaar. D vraag, of de toelage voor kleeding moet worden verhoogd, dan wel of tot het stelsel van verstrekking van kleeding voor rekening der gemeente moet worden teruggekeerd, zullen B. en W. onder oogen zien, zoodra de regeling omtrent de nieuwe uni formen in werking zal zijn getre den. Mr. Leesberg oordeelde, dat men de prijzen van schoeisel nogal in de hand had en spr. vond 75 pet. verhooging zeer hoog. De voorzitter zal er op letten, maar het bedrag was als noodig op- gegéven. Conform vastgesteld. Lichamelijke oefening. B. en W. stellen voor te besluiten tot het aangaan van een geldleening, groot 200.000 en bieden daartoe een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Conform besloten. Voorstel tot toetreding Molest- verzekering. Bij het overleg, dat het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten ten aanzien van een voor de gemeenten zoo gunstig mogelijke schadevergoedingsregeling met de Vereeniging Nieuw Molest Risico heeft gevoerd, is een oplossing ge vonden in dezen zin, dat de gemeen ten een afzonderlijke groep zullen vormen binnen het raam van Nieuw Molest Risico Al naar gelang van het totaal te verzekeren bedrag zal zij of geheel haar eigen risico dragen of een zekeren vorm van herverze kering kunnen aangaan met Nieuw Molest Risico. Voorshands zullen de normale voorschotpremies van Nieuw Molest Risico in rekening worden gebracht, t.w. 0.20 tot 0.40 per 1000 ver zekerd kapitaal. De maximaal te be talen omslag bedraagt 2 tot 4 per 1000 verzekerd kapitaal,, moet wor den 2 tot 4 per 100. B. en .W. zijn van oordeel, dat het aanbeveling verdient de totstandko ming van bedoelde verzekering te helpen bevorderen door zich in be ginsel tot toetreding bereid te ver klaren. Omtrent het globaal door de ge meente te verzekeren bedrag is nog geen bindende raming te maken. De gemeente zal zich tot de belangrijke objecten moeten beperken. B. en W. stelden den raad voor de principieele bereidverklaring tot toe treding tot deze verzekering uit te spreken en de bepaling van een voorloopig globaal te verzekeren be drag aan hun college over te laten. Weth. v. Slingerland wees er op, dat niet 2 0/00 doch 2 0/0 moet worden betaald. Dit is wel een principebesluit, maar het ver schil is groot. Mr. Leesberg zag in het voor stel geen principebesluit. Spr. wilde onderzoeken of veel gemeenten toe treden. Krijgt spr. de garantie, -dat de raad het besluit moet nemen, dan gaat spr. accoord. De voorzitter: Het komt den raad terug. Onze gebouwen zijn afgeschreven, dus verzekering is wel noodig. Conform besloten. De raad ging hierop in comité. de waren Aan de orde was hierop het voor stel tot aanschaffing van benoodigd- heden voor hete onderwijs 'in licha melijke oefening an de openbare la gere scholen en voor verbetering van speelplaatsen. Mr. Leesberg maakte bezwaar tegen het aanbrengen van' bazalti- netegels en schelpen en wilde deze onderdeelen voor het inrichten van terreinen nog nader bezien. Spr. wil de dit nader in de commissie behan delen. De heer C o e r t s onderschreef deze bezwaren, maar gaf aan tegels boven schelpen de voorkeur. De voorzitter zeide, dat B. en W. het nader zullen bekijken met den Inspecteur, doch heeft geen be zwaar tegen behandeling in de com missie, waarop conform werd beslo ten. Geldleening. In bijlage no. 40 schrijven B. en W.: Het is gewenscht, mede ter ver mindering van het in den laatsten tijd vrij aanzienlijk gestegen bedrag der kasgeldleeningen, een vaste geld leening groot 200.000 aan te gaan tot dekking van eenige kapitaals uitgaven Bij de tweede hiervoor gehouden inschrijving werd slechts één aan bieding ontvangen, welke wij voor U ter inzage zullen leggen. Rekening houdende met de tijds omstandigheden, achten wij die aan bieding aannemelijk. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagavond vergaderde gemeenteraad. Alle leden aanwezig. Ged. Staten berichtten, dat de be slissing t.a.v. de begrooting 1941 verdaagd. Naar aanleiding van het verslag van het Middenstandsborgstellings fonds en de vraag om verdere mede werking, besloot de raad, deze mede werking weer voor vijf jaar te ver leenen. Dit zal de gemeente jaarlijks 44 kosten. B. en W. deelden mede, dat de ge meentelijke begraafplaats te klein blijkt te worden. Daarom wilde het college gaarne uitbreiden en wel op de plaats, waar de begraafplaats sinds menschenheugenis geweest is. Wanneer dit in werkverschaffing zou moeten gebeuren, zou er veel geld mee gemoeid zijn, aangezien er water gedempt zal moeten worden Nu wordt echter het tcele-idingska naai gegraven, waaruit de grond toch moet worden weggewerkt. Het zal de gemeente niets kosten, als deze grond benut wordt voor de demping Men zal dan de beschikking krij gen over ongeveer 200 nieuwe graven, B. en W. vroegen machtiging, dit plan verder uit te werken. Na eenige bespreking werd aldus besloten. Op voorstel van B. en W. besloot men medewerking te verleenen aan de uitkeering van B-steun, aan werk loozen, kleine boeren en kleme tuin ders. Van Ged. Staten was een verzoek ontvangen, advies te willen uitbren gen over de voorgenomen invoering van kinderbijslag voor burgemees ters, secretarisssen en ontvangers Met de stem van den heer Van Zuydam tegen besloot de raad een gunstig advies uit te brengen. In verband met de offcieele ont vangst ten raadhuize op Hemel vaartsdag van hoofdbestuur en jury leden van den Chr. Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen werd een suppl. begrooting 1941 vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd aan den heer K. Wagenaar Jbz. een akkertje bouwland van 1 snees ver huurd voor 6 per jaar. Naar aanleiding van een vraag ir. de vorige vergadering deelde de voorzitter mede, dat de werkver schaffingsloonen zijn verhoogd met 5 Er zijn thans 2 werkloozen in deze gemeente. HEERHUGOWAARD. Een uitbreidingsplan. De gemeenteraad vergaderde Woensdagmiddag ten raadhuize onder leiding van burgemeester B. J. F. Sutman Meijer. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen was de jaarrekening van de vereeniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders. De annuï teit bedraagt nog 4477.18. Thans is een regeling getroffen, waardoor de achterstand in 10 jaar zal zijn in gehaald. B. en W. stelden voor om voor de geheele gemeente een uitbrei dingsplan in hoofdzaak te laten ontwerpen. Dit ontwerp zal uitge werkt worden door den heer Wieger Bruin te Amsterdam. De voorzitter gaf een toelich ting van de noodzakelijkheid van de uitwerking van dit plan. De heer K o o ij zeide, dat het voor hem de vraag is of de woningbouw vereniging geen last zal krijgen als zij haar woningenbezit wil uitbrei den, door een 12-tal te bouwen. De voorzitter antwoordde dat dit geen bezwaar zal ondervinden, wanneer met den ontwerper van het plan in overleg wordt getreden. De heer Quant zou 't zeer toe juichen als ook in de wijk bij 't Kruis nieuwe woningen werden gebouwd. De heer K o o ij Daar zullen wij rekening mee houden. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. In verband met het vorige' besluit is het gewenscht te voorkomen, dat, hangende de voorbereiding van de vaststelling van een plan van uit breiding, vergunning zou moeten worden verleend voor den bouw of herbouw van bouwwerken, welker uitvoering zou strijden met het ont werp van dit plan. B. en W. stelden daarom voor, te bepalen, dat de vast stelling van een plan van uitbreiding in voorbereiding is. De heer Wagenaar: Als het bouwen er maar niet door wordt tegengehouden. Het voorstel werd aangenomen. Het bestuur van de r.k. school van de parochie van de H. Familie heeft een verzoek gericht om de noodige gelden beschikbaar te willen stellen voor het aanbrengen van waterspoe ling in de W. C.'s der school. Op voorstel van B. en W. werd maximaal 303 beschikbaar gesteld. Geen kleuterschool. B. en W. stelden voor, in te trek ken het raadsbesluit van 27 Juni 1940, waarbij het gebouw van de voor malige openbare lagere school nr. 3 tot wederopzegging in gebruik wordt gegeven aan de commissie tot oprichting en instandhouding van een kleuterschool aldaar. Deze com missie heeft namelijk verklaard, in verband met de te hooge kosten en de gewijzigde omstandigheden voor loopig van de oprichting van een kleuterschool af te zien. Het school gebouw kan thans worden gebruikt ten behoeve van de lichamelijke oefening voor de r.k. school van de parochie van het H. Hart. Zonder discussie aangenomen. Voor de ruilverkaveling, Op voorstel van B. en W. besloot de raad, een perceeltje grond, groot 3 A. 80 c.A. te verkoopen aan de plaatselijke commissie voor de ruil verkaveling van den Zuidschar- wouder polder voor een bedrag van f 84.60. In verband met een brief van den rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaan vallen, besloot de raad dat het ar- oeidsovereenkomstenbesluit niet van toepassing is op het personeel van de vaste kern van den luchtbescher mingsdienst. Nu de gemeentelijke bemoeiingen met de arbeidsbemiddeling met 1 Mei a.s. ophouden te bestaan, be sloot men, de gemeentelijke com missie van toezicht op de arbeidsbe middeling met ingang van dien datum op te heffen. Aan den correspondent der ar beidsbemiddeling, den heer A. Ruij- ter, werd in verband hiermee eervol ontslag verleend. Op voorstel van B. en W. werd het salaris van den heer Ruijter als derde ambtenaar ter secretarie met ingang van dien datum verhoogd met 100 per jaar, omdat oorspron kelijk bij de vaststelling van het salaris was uitgegaan van de over weging, dat deze functie in combi natie met het agentschap der ar beidsbemiddeling zou worden ver richt. De bezoldigingsverordening werd zoodanig aangevuld, dat toelagen worden verleend bij het bezit van het diploma archief verzorging, afge geven vanwege de studieclub ge meentelijke documentatie en het diploma bevolkingsboekhouding, af gegeven door de vereeniging bevol kingsboekhouding. De kinderbij slag verordening werd gewijzigd. Voor het secretarieperso- neel blijft de thans bestaande rege ling. Ged. Staten hebben medege deeld, dat zij voornemens zijn voor de burgemeesters, secretarissen en ontvangers der gemeenten in hun gewest een kindertoelage-regeling in te voeren. B. en W. stelden voor om aan Ged. staten'gunstig te adviseeren, doch daarbij in overweging te geven, de kindertoelage te verleenen vanaf het ie kind, zooals bij het rijkspersoneel thans ook bestaat. Na eenige besprekingen werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aan genomen. De heer Kok verklaarde zich tegen. De gemeenterekening 1939 werd op verzoek van Ged. Staten ge wijzigd. De raad besloot, medewerking te verleenen aan de extra-hulp aan werkloozen en stelde daarvoor 108 beschikbaar. Daarna sluiting. SCHERMERHORN. Donderdag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester Meinders- ma. Afwezig waren de heeren Vis ser en Barendregt. Ingekomen was o.m.: een besluit van Ged. Staten tot handhaving van de openbare school; mededee ling van hetzelfde college, dat er geen bezwaar bestaat tegen verhoo ging van de jaarwedden van den administrateur van het G. E. B.; idem, dat de kindertoelage kan worden versrekt aan den burge meester, den secretaris en den ont vanger; bericht van den heer J. Tromp, dat hij zijn benoeming tot raadslid aanneemt; Al deze stuk ken werden voor kennisgeving aan genomen. Bij het voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen en kleine boeren en tuinders deelde de voorzitter mede, dat gemid deld 10 werkloozen, 6 kl. boeren, 7 kl. tuinders hiervoor in aanmer king komen en dat in totaal de ex tra hulp bedraagt 107.25, waar van de gemeente 33 moet be talen. Werd z.. h. s. goedgevonden. De voorzit er deelde mede, dat Joh. Akkerman de ambachts school te Alkmaar zal bezoeken voor het kleermakersvak en dat zijn gezondheid niet toelaat dit per fiets te doen, waarom B. en W. voorstellen 3/4 van de buskosten te vergoeden. De heer Oostwouder zou de volle kosten willen vergoeden. Na verdere bespreking werd z. h. s. het voorstel van B. en W. aangenomen. Met 5 stemmen werd tot lid van het bugerijk armbestuur benoemd de heer W. de Boorder. Algemeen goedgevonden werd een voorstel tot wijziging van de gemeente-rekening dienst 1939, v/aardoor de gewone dienst wordt vastgesteld in ontvangsten op 75.175.75 en in uitgaven op 748226.34; batig saldo 349.41; kapitaaldienst: ontv. 75156.64, uitgaven 76.289.15, nadeelig sal do 1132.51. Vastgesteld weden suppletoire begrootingen dienst '40 en '41, als mede af- en overschrijvingen. De suppl. begrooting 1940 bedraagt f 1477.57, de post onvoorziene uit gaven wordt voor 1941 gebracht op 1969.15; de af- en overschrij vingen, dienst 1940, bedragen f 1726.36, voor het GEB 507.83, terwijl de omzetbelasing en de ver hoogde kolenprijs komen ten laste van het bedrijf. Rondvraag. De heer Plugboer merkte op, dat op het terrein voor lichamelij ke oefeningen van het gebouwtje de ruiten stuk zijn en het afdak lijkt op een paarden- of geitenstal. Ter verbetering zou spr. de raamp jes aan weerskanten van fijn gaas willen voorzien en voor het afdak een hekje plaatsen. Besloten werd de noodige herstellingen aan te brengen. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. (Nederl, progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.— Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8— Gr.pl. 8.30 BNO-ber. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de vrouw. 9.17 Gr.pl. 10.Herhaling,, van avond programma's (opn.) 12.Ensemble Rentmeester. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Me- lodisten en solist. (1.201.40 Gr.pL) 2.Verzorging van den eigen tuin, causerie. 2.20 Omroeporkest en so list. 3.15 Esmeralda. 3.45 Gr.pl. 4. Bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 4.20 Zang met pianobegeleiding. 4.40 Duitsche les in hoorspelvorm. 5.Viool en piano. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Hobo, fluit en orgel. 6.15 Vooi de binnenschippers. 6.30 Ensemble Tonny Roxini. 7.BNO: Vragen van den dag. 7.15 Ensemble Tonny Roxini. 7.45 Dichter en boer. 8.BNO-ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber (Eng.) 8.45 Omroep- kamerorkest, soliste en gr.pl. 9.40 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 9.45 BNO: Eng. ber. 10.BNO: Nieuwsber., sluiting. HILVERSUM n, 301,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.Gr.pl. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 9.15 Orgel concert en zang. 10.Morgenwij ding (voorbereid door het Vrijz.- Prot. Kerkcomité). 10.20 Gev. progr. (opn.) 12.Ber. 12.15 Trio Jonny Ombach en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Gr.pl. 1.45 Het ei in de symboliek, causerie. 2.R'damsch Philh. orkest en soliste. 2.45 „Aardbevingen", lezing. 3.R'damsch Philh. orkest. 3.45 Gr.pl. 4.Amus.-orkest en soliste. 5.Cyclus „De Bijbel als boek" (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Melodisten en solist. 6.15 Utr. Madrigaalkoor en gr.pl. 6.45 „Tien Nederlandsche componisten thuis", vraaggesprek. 7.BNO: Groningsch praatje. 7.15 Gr.pl. 7.30 De wijde wereld lokt, causerie. 7.45 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Bonte avond. 10.BNO: Nieuwsber., sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 5