DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1 I WEUWS Contact tusschen Duitsche en Italiaansche troepen op den Balkon. De stad Ochrida bezet. De verhouding Japan-Rusland. Succesvolle opmarsch riaar het Zuiden. Zuid-Duitsche bergjagers doorbraken de Metaxas-linie. De besprekingen van Matsoeoka te Moskou. De opmarsch aan het Albaneesche Oostfront duurt voort. Veel gevangenen en oorlogsmateriaal in Cyrenaica buitgemaakt. PERSCOMMENTAAR VERDIJ 1STERIN GS- TIJDEN van 20.32 tot 6.48 van 20.34 tot 6.46. van 20.36 tot 6.44. op 21.33 onder 7.18. op 22,55 onder 7.54, op 0.10 onder 8.33, DE R00DE ZEE VOOR AMERIKA GEEN OORLOGSZONE MEER. w I i 11 APRIL 1941. agers. - Het rijks - voedselvoorziening akt bekend, dat regens frauduleuze voorhanden heb- afkomstig van ingen, voor gerui- mrkrijgen van een e en vleesch door Veehouderij een - ;en. Tegen hen is 'emaakt. - Gistermiddag is 48-jarige mevrouw Graaf bij het ïaar woning in de de tweede etage iw bekwam een ir, inwendige ak het rechterdij- n zorgwekkenden ziekenhuis Berg- nkel gestolen. - Op is Dinsdag te Hil- et kantoor yan een traat gelegen win- en en met een ende ruim duizend n. De recherche ke een achtienjari- der, wonende te isiterd, doch deze lerzoek is in vollen A-BAL. Harmonie-Theater. week brengt het een film, die een oft te worden voor n zien. Zij brengt ;re charme van het n pikante flirt met pagne. -an Herberger met ster Kreuder is een kheid, van jaloer- ondeugende situa- ;er, Hans Moser en len er in op naast Fita Benkhoff en t behoeft dan ook ren, dat de film :ds werd vertoond, had en unaniem OND IN MEI. City-Theater. on gezellig Paasch- it de bezoekers in Als hoofdnummer nd de vermakelijke Op een avond in loofdrollen worden an Elsensohn, Cissy Adolphe Engers, hoven, Minny Erf- Vries. De geschie- ndarts en zijn doch- tnoleeraar en Johan an de grootmoeder ke Lola zal met sende situaties en bezoekers kostelijk RIKAANSCHE LOOPING. Roxy-Theater. er van Peter den antwoord op deze egeven in de dol- n: Een Amerikaan- .die als hoofdnum- >p het Paaschpro- Roxy-Theater en Söhnker, Magda 'aul Kemp op zoo de hoofdrollen ver verrassing in deze nemen, zullen wij 1 thans niets meer bij het zien dezer kostelijk amuseeren. ra 88. Victoria-Theater. titel prijkt op het ia van het Victoria- irtreffelijk verfilmd Het is voor de zoo- i voorbeeld van de Duitsche filmkunst n onderwerp, waar- rheft boven het peil ile ontspanningsfilm. ;rgrond van wolken- igloodsen en solda- ■ikkelen zich twee len plicht, de eerlij k- ;d van den betrouw- lonen. Heinz Wenzel, i en vooral Otto i prachtige rollen in annende avonturen, telling ten zeerste ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargong No. 87. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADF.MA. Drie bladen. Zaterdag 12 April 1941 Nieuwe bevelhebber der Britsche troepen. Van het Front, 11 April. (Ste- fani). Italiaansche troepen heb ben vandaag de stad Ochrida, gelegen aan de oostzijde van het Ochrida-meer, bezet. In dezelfde zóne van Ochrida hebben gemotoriseerde colonnes Bersaglieri een Duitsche ge vechtsgroep ontmoet. - Berlijn, 13 April. (D. N. B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In Zuidslavië hebben op den llden April Duitsche troepen Ochrida- troepen ten Noorden van het meer de Italiaansche ontmoet. De Duitsche opmarsch op den Balkan. Berlijn, 11 April (D.N.B.) In den loop van vandaag zijn sterke Ser vische troepenconcentraties door Duitsche duikbommenwerpers ten W. van Agram op vernietigende wijze aangevallen. De moreele uit werking op de marcheerende co lonnes was zoo sterk, dat de niet vernietigde troependeelen witte doeken uitspreidden en zich aan de hen achtervolgende eenheden van het leger overgaven. 40.000 krijgsgevangenen op den Balkan. Berlijn, 11 April (D.N.B.) Be treffende de gevechten, welke ge leid hebben tot de vernietiging van de vijandelijke strijdkrachten in Zuid-Servië wordt gemeld, dat het aantal krijgsgevangenen verdub beld, d. w. z. tot 40.000 gestegen is, en dat de buit aan stukken geschut tot 200 verhoogd is. D. N. B. verneemt, dat den Duit- schen troepen op den Balkan een Engelsch bevel bekend geworden, dat gericht is tot de in Macedonië in de tweede verdedigingslinie staande Britsche troepen en aldus luid: „Linkervleugel bedreig^, trekt terug". Men constateert ten aanzien van dit Britsche bevel, dat het de bedoeling onthult, thans ook de Joegoslaven aan hun lot over te laten en zich zelf zoo snel mogelijk in veiligheid te brengen, zonder op den bondgenoot acht te slaan. De zelfstandige staat Kroatië. Presburg, 11 April (D.N.B.) Vol gens 'n bericht van den omroep te Agram heeft generaal Kvaternik, de in opdracht en uit naam van dr. Pawelitsj den zelfstandigen Kroa- tischen staat heeft uitgeroepen, Pe- tar Petcowitsj benoemd tot chef der veiligheid. Uit Agram wordt gemeld: Gene raal Kwaternik heeft door middel van den omroep alle Kroatische of ficieren en manschappen uitgenoo- digd nog heden den eed op den zelfstandigen Kroatischen staat af te leggen. Vreugde onder Kroatische bevolking. Agram, 11 April (D.N.B.). Met groote geestdrift heeft de Kroati sche bevolking de Duitsche troepen bij hun intocht vin Agram verwel komd. Hoe groot de vreugde in de stad is, blijkt uit een gesprek van een Duitschen soldaat met generaal Kwaterik, die de Duitsche soldaten aldus begroette: „Ik was kolonel in het oude Oosenrijksche leger. De ontvangst der Duitsche troepen is in Agram en in heel Kroatië een triomftocht, waaraan ouden van dagen en kinderen met tranen in de oogen deelnamen. De Duitsche soldaat wordt als redder der vrij heid van de Kroaten beschouwd en alle Kroaten hebben slechts den eenen wensch: trouw met trouw te vergelden. De Führer van 't Duit sche volk wórdt als een afgod be mind. Wij hebben slechts den vu- rigen wensch om evenals in den wereldoorlog, ook thans weer aan de zijde van de Duische kameraden te strijden". De actie der Duitsche luchtmacht. Berlijn, 11 April (D.N.B.). Naar het D.N.B. verneemt, hebben de Duitsche gevechtsvliegtuigen gis teren de aanvallen op verkeers punten op den Balkan voortgezet. Met succes zijn spoorwegen ge bombardeerd, die voor de troepen transporten en de verbindingen van den vijand van belang zijn. Een mi litaire trein, die in de richting van Ljoebljana reed, is tot ontsporing gebracht. Hongaren overschrijden de grens van Trianon. Boedapest, 11 April (D.N.B.) Naai de chef van den genetalen staf van den Hongaarschen Honved mee deelt, hebben de Hongaarsche troe pen de grens van het verdrag van Trianon tusschen den Donau en de Theiss, alsmede in den z.g. Bara- nya-driehoek tusschen de Donau en de Drave overschreden. Hongaarsche troepen bereikten gestelde doelen. Boedapest, 12 April. (D.N.B.) De Hongaarsche generale staf heeft het volgende bekend gemaakt: De Hon gaarsche troepen hebben den llden April ondanks het bier en daar ge boden taaie vijandelijk verzet in versterkingen, overal hun gestelde doelen bereikt. Nieuwe bevelhebber over de Britsche troepen in Grieken land. Berlijn, 11 April (D.N.B.) Naar Reuter meldt is luitenant-generaal sir Henry Maitland Wilson met het opperbevel over de Britsche troe pen in Griekenland belast. Hij staat, zoo wordt verder gemeld, onder het opperbevel van generaal Papagos. De Engelsche troepen op den Balkan. Sofia, 11 April (D.N.B.) Uit Athene wordt gemeld, dat de Engel sche militaire autoriteiten verschei dene vrachtschepen, die met Engel sche troepen naar Griekenland zijn gekomen, in de haven van den Pi raeus hebben achtergehouden Deze maatregel wordt opgevat als een teeken, dat de Engelschen de sche pen willen gebruiken voor het weg voeren van de Engelsche troepen uit Griekenland. Dit vermoeden wordt nog versterkt door het feit, dat verscheidene Engelsche troe pentransporten, die uit Egypte had den moeten komen en waarvoor men in Griekenland reeds maatre gelen had getroffen om ze te ont schepen, niet zijn aangekome. Telegram van Hitier aan Mussolini. Berlijn, 12 April (D.N.B.) De Führer heeft het volgende telegram aan den Duce gezonden: „Duce, nu Duitsche en Italiaansche afdeelingen elkaar voor het eerst op het Joego slavische oorlcgstooneel de hand rei ken, zend ik U mijn hartelijke groe ten. In trouwe kameraadschap. Adolf Hitler." Matsoeoka te Moskou teruggekeerd. Moskou, 11 April (D.N.B.) De Japansche minister van buitenland sche zaken, Matsoeoka, is vanmor gen van zijn bezoek aan Leningrad teruggekeerd. Het gemeentebestuur van Leningrad heeft gisteravond te zijner eere een maaltijd aangebo den. Matsoeoka zou vanmiddag zijn besprekingen met Molotov voort zetten. De Russisch-Japansche handelsonderhandelingen. Tokio, 11 April (Domei). De woordvoerder van het inlichtingen bureau der regeering heeft de bui- tenlandsche pers medegedeed, dat volgens een verklaring van' den onderminister Ohasji de onderhan delingen voor een handelsverdrag tusschen Japan en de Sovjet Unie vrijwel voltooid zijn. De woord voerder zeide, dat alle punten van belang besproken zijn. Op de vraag of Matsoeoka dit handelsverdrag zou teekenen, antwoordde de woordvoerder, dat hij daarover niets kon zeggen. De overeenkomst zal hoofdzake Hik op het stelsel van ruilhandel berusten. Het Duitsche legérbericht. Berlijn, 11 April (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Sedert den ochtend van den tien den April bevinden zich Duitsche troepen onder bevel van den Gene- raloberst Freiherr von Weichs, na zich een overtocht te hebben ge baand over de rivier de Drave, on danks het slechte weer en het moei lijke terrein, opnieuw in succesvollen opmarsch naar het Zuiden. Zooals reeds in een extra bericht is bekend gemaakt, hebben pantser troepen In een snelle doorbraak de hoofdstad van Kroatië, Agram, inge nomen. De strijdkrachten, die van Nisj uit den vijand in N.W. richting op den voet achtervolgen, hebben in de gevechten in Midden-Servië ver scheidene divisies verslagen. Zij-heb ben daarbij meer dan 10.000 gevan genen gemaakt en 70 stukken- ge schut, alsmede talrijke soorten ander oorlogsmateriaal buitgemaakt. De rijandelijke strijdkrachten, welke in Zuid-Servië slag leverden, zijn in de pan gehakt. Een laatste groep, die nog tegenstand bood, werd op den tienden April bij Krivolatsj door een Duitsche divisie deels vernietigd, deels gevangen genomen. Het lucht- wapen ondersteunde het optreden van het leger. Ten W. van Agram werd een transporttrein op succes volle wijze gebombardeerd. Ge vechtsvliegtuigen veroorzaakten op den negenden April in de haven van den Piraeus met bommen brand in een Britsch benzinedepot en plaat sten bomtreffers op vier groote transportschepen. De overgave yan het tot capitulatie gedwongen Griek sche leger ten Oosten van de Vardar verloopt volgens de gemaakte plan nen. Het aantal gevangenen en de hoe veelheid oorlogsbuit is nog niet te overzien. Het luchtwapen bracht aan de Britsche oorlogsindustrie en de Britsche bedrijven voor de oorlog voering opnieuw zware slagen toe. Vliegtuigen der gewapende verken ning brachten 200 km ten Noordwes ten van de Hebriden een koopvaar dijschip van 3.000 b.r.t. door voltref fers tot zinken en beschadigden een ander groot koopvaardijschip op ern stige wijze ten N.W. van de Shet- landeilanden. Verscheidene honderden gevechts vliegtuigen deden in den afgeloopen nacht aanvallen op belangrijke mili taire installaties in Midden- en Zuid Engeland. Aanvallen zonder ophou den waren gedurende verscheidene uren gericht op fabrieken te Bir mingham. Bij goed zicht konden tal rijke groote branden worden waar genomen, zoodat aangenomen kan worden, dat de aanvallen groot effect teweeg hebben gebracht. Andere doeltreffende bomaanvallen waren gericht op de wapenfabrieken van Nottingham, de haveninrichtingen van Southampton en op verscheidene plaatsen aan de Britsche O.- en Z.O.- kust. In Cyrenaica zetten de' Duitseh- Italiaansche troepen na de inname van Derna de achtérvolging van den verslagen vijand voort. Duitsche en Italiaansche duikbommenwerpers bombardeerden herhaaldelijk Brit sche troepenconcentraties bij To- broek en ondernamen met - succes aanvallen op de havenwerken al daar. Duitsche luchtdoelartillerie schoot een Britschen jager van het type Hurricane neer. De vijand deed overdag een aan val op de kust van de bezette ge bieden alsmede op het eiland Norder- ney. Hier werd uitsluitend in de stad schade aan woonwijken aangericht, Eenige burgers werden gedood en gewond. In den afgeloopen nacht wierp de vijand op verscheidene plaatsen van W.-Duitschland een ge ring aantal brisant- en brandbom men, welke slechts onbeteekenendc- schade veroorzaakten. De vijand veiloor tien vliegtuigen in luchtge vechten, waarvan vijf door nachi- jagers werden neergeschoten. Luchtdoelartillerie vernietigde vier andere vliegtuigen. Het geza menlijke verlies van den vijand be draagt daarmede in totaal vijftien vliegtuigen. Acht eigen machines worden vermist. Bergjagers uit de-Z.-Duitsche gou wen hebben een beslissend aandeei gehad in de doorbraak van de ge heel door Grieksche elite-troepen be zette en deels in rotsen uitgehouwen bunkerstèllingen der Metaxaslinie. In het bijzonder hebben zich hierbij onderscheiden de luitenant in een regiment bergjagers, Ager, die on danks een ernstige verwonding nog de overgave van twee bunkers wist af te dwingen, alsmede majoor Ene, de commandant van een regiment in fanterie, die na doorbraak van hei vijandelijke vestingwerk, met een bataljon diep in den rug van den vijand een belangijke brug ondei controle kreeg en ondanks herhaal delijke vijandelijke aanvallen deze brug wist open te houden totdat nieuwe strijdkrachten waren aange komen. Nieuwe Duitsche aanval op Salamis. Berlijn, 11 April (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben opnieuw een aanval met buitengewoon goed succes ondernomen op bij elkaar liggende vijandelijke schepen op de reede van Salamis. Hoewel nog geen nadere bijzonderheden bekend zijn, staat vast, dat een schip van 3.000 b.r.t. tot zinken is gebracht en 33.000 b.r.t. scheepsruimte zwaar bescha digd is. Verschillende kwesties opgehelderd. Moskou, 11 April (D.N.B.) Heden middag is tusschen Matsoeoka en Molotof de derde bespreking ge voerd, die meer dan twee uur heeft geduurd. In Japansche kringen verluidt, dat door de besprekingen verschillende kwesties zijn opgehelderd. Vanavond heeft de Japansche mi nister van buitenlandsche zaken zich naar den grooten schouwburg van Moskou begeven, waar hij op uit- noodiging der Sovjet-regeering een opera-voorstelling heeft bijgewoond. Over de bespreking tusschen Mat soeoka en Molotov is het volgende communiqué verstrekt: ,Op 11 April heeft de voorzitter van den raad van volkscommissaris sen der U.D.S.S.R. en de volkscom missaris van buitenlandsche zaken Molotof, met den Japanschen minis ter van buitenlandsche zaken Mat soeoka een derde bespreking gehad over vraagstukken der Sovjet-Rus- sische-Japansche betrekkingen. Mat soeoka werd vergezeld van den Ja panschen ambassadeur te Moskou, Tatekawa". Duitsche luchtmacht Engeland. boven Berlijn, 12 April (D.N.B.) Sterke formaties van het Duitsche lucht wapen hebben in den nacht van Vrij dag op Zaterdag, zoo verneemt het D.N.B., het Kanaal van Bristol, Portsmouth en andere belangrijke doelen in Midden- en Zuid-Engeland gebombardeerd. O.a. werden talrijke installaties van de Britsche bewape ningsindustrie en haveninrichtingen aan het Kanaal van Bristol op suc cesvolle wijze met bommen -bestooi;l Ook de oorlogshaven Portsmouth kreeg tal van treffers door bommen van zwaar kaliber. Afzonderlijke vliegtuigen deden voorts met succes aanvallen op verschillende Britsche vliegtuigen in het Zuiden van het eiland. Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 11 April (Ste- fani). Het 308ste communique van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Julische front is Longa- tico bezet. Onze actie duurt voort in de dalen van de 'Save en Ljoebljarta. Aan het Albaneesche Oostfront duurt de opmarsch onzer troepen op Zuidslavisch gebied voort. Van het Grieksche front niets te mel den. Onze luchtmacht heeft in scheervlucht vijandelijke troepen, gemechaniseerde strijdmiddelen en stellingen in Zuidslavië aangeval len. Afdeelingen bommenwerpers hebben de havenwerken eii de op slagplaatsen van de vlootbasis Se- benico getroffen. De landingsplaat sen voor watervliegtuigen te Di volje en Slosella werden opnieuw bestookt met bommen en machine geweervuur. Er braken branden uit en vier watervliegtuigen werden beschadigd. Ook de militaire in stallaties te Ragusa werden getrof fen. In Griekenland is het station te Kiparissia beschadigd en de spoorbrug over de Arkadeika op den Pelopponeseus vernield. Op 9 April hebben vliegtuigen van het Duitsche vliegerkorps de haven van den Piraeus aangevallen. Een groote opslagplaats voor brandstof geraakte in brand. Vier groote sche pen en de havenwerken werden érnstig beschadigd. In Cyrenaica duurt de achter volging van den vijand naar het Oosten voort. Een groote menigte over den toestand op den Balkan. Amerikaansche persstemmen. New York, 11 April. (D.NB.) De New Yorksche bladen maken groot opgemaakt melding van de Duitsche successen op den Balkan. De New-York Times schrijft o.a.: Reeds na vijf dagen bliksemoorlog op den Balkan en twee weken woes tijnoorlog wankelt de Britsche positie in het oostelijk deel van de Middel- landsche Zee. Wanneer de Duitsche oorlogsmachine thans niet tot staan wordt gebracht, dan zal Engelands heerschappij ter zee in het niet ver zinken. De New York Herald Tribune schrijft, dat de zware tegenslagen sneller en met vreeselijker kracht aangekomen zijn dan men heeft ver wacht. Binnen een periode van vijf dagen heeft de gepantserde Duitsche vuist Joegoslavië met een enkelen slag vernietigd. Minstens even alar- meerend zijn de werkelijk ernstige cijfers over de tot zinken gebrachte schepen in den strijd om den Atlan- tischen Oceaan. Wanneer deze cij fers van op den Atlantischen Oceaan tot zinken gebrachte schepen niet verminderen, begint het gevaar acuut te worden. Een Turksche persstem. Istanboel, 11 April. (D.N.B.) In verband met de evacuatie van Istan boel schrijft het blad „Cum Huriyet' o.a., dat Turkije hiermede noch den oorlogstoestand, noch de mobilisatie heeft afgekondigd. Het wil alleen buiten den oorlog blijven. Ondanks de uitbreiding van den oorlog op den Balkan bestaan zulke plannen in het geheel niet. De bevolking moet zich door de gedeeltelijke evacuatie niet laten, verontrusten. DR. CONTI'S INDRUKKEN VAN NEDERLAND. Berlijn, 11 April. Het Nederlandsch perskantoor meldt: „De Duitsche rijksgezondheids- leider dr. Conti, die, zooals men weet, op uitnoodiging van den rijkscom missaris rijksminister dr. Seyss Inquart met zijn staf een bezoek aan Nederland bracht, heeft van de Ne- derlandsche instellingen op het ge bied der volksgezondheid een uit stekenden indruk gekregen. Zijn hooggespannen verwachtingen blijken nog te zijn overtroffen." gevangenen en oorlogsmateriaal blijft inonze handen vallen. Tot de gevangenen behoort generaal R-eame. Afdeelingen van het Duit sche vliegercorps hebben de haven werken en gemeerde schepen te Tobroek getroffen. Duitsche en Ita liaansche duikbommenwerpers, stu ka's en picchiatelli hebben troe penconcentraties in de omgeving van Tobroek gebombardeerd. Uit Italiaansch Oost-Afrika geen nieuws van beteekenis". Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond 13 April: 14 April; Maans op- en ondergang 12 April: 13 April: 14 April: Amerikaansche vrachtschepen kunnen naar Egypte varen. New York, 11 April. (D.N.B.) De correspondent van de New York Times meldt uit Washington, dat men aldaar over het opdringen van de as in de richting van Egypte en over de succesen op den Balkan ver ontrust is. Anderzijds ziet men in, dat het bevaren van de Roode Zee en het eventueele aandoen van de haven Halifax (Nieuw-Sehotland) door Amerikaansche schepen, het Britsche scheepsprobleem niet zal oplossen. Op zekeren dag wordt het voor Engeland onvermijdelijk, dat de Amerikaansche vloot den convooi- dienst overneemt. Uit Washington wordt voorts ge meld, dat president Roosevelt ver klaard heeft, dat de Roode Zee voor de Ver. -Staten geen oorlogszone meer is. De Amerikaansche schepen zouden dus voortaan het materiaal naar Egypte kunnen brengen. DE HONGAREN IN MARIA- THERESIOPEL. Boedapest, 12 April (D.N.B.) Het Hongaarsche persbureau M.T.I. heeft bericht ontvangen, dat de Hongaar sche troepen Mariatheresiopel (Ser visch Subotica) bereikt hebben. JAPANSCHE WOORDVOERDER OVER CONFERENTIE VAN MANILLA. Tokio,, 11 April. (Domei.) „De Japansche regeering slaat na de con ferentie van Manilla de ontwikkeling der gebeurtenissen aandachtig gade", aldus verklaarde Koh Isjü, de waar nemend woordvoerder van het bu reau van inlichtingen heden aan de buitenlandsche journalisten. Ge vraag naar het feit, dat van Kleffens, de minister van buitenlandsche za ken van de Nederiandshche emigran- tenregeering te Londen, aan de con ferentie van Manilla heeft deelge nomen, verklaarde de woordvoerder, dat diens deelneming „zeer opval lend" is. Hij voegde hieraan het vol gende toe: „Zij schijnen erg zenuw achtig te zijn, hoewel wij geen terri toriale verlangens in het gebied van de Zuidzee hebben. Onze belangstel ling aldaar heeft alleen betrekking op economische factoren". AANEENSLUITING VAN MACEDONISCHE ORGANISATIES. Sofia, 12 April (D.N.B.) Alle Ma cedonische organisaties hebben zich aaneengesloten om „met het oog op het groote historische oogenblik der bevrijding van Macedonië van het Servische juk eensgezind te zijn". De eenwording geschiedde in een ver gadering van Macedonische verte genwoordigers te Sofia. De vergade ring bracht hulde aan het zegevie rende Duitsche leger, alsmede aan Adolf Hitler en Benito Mussolini. Het hier zetelende comité der Bul garen uit Macedonië heeft een op roep tot het Bulgaarsche volk uitge vaardigd, waarin de bevrijding van Macedonië van het Servische en Grieksche juk door de zegevierende Duische troepen, met dankbaarheid wordt toegejuicht en waarin de Ma- cedoniërs worden opgeroepen, zich metterdaad dit groote historische oogenblik en de verkregen vrijheid waardig te betoonen. Jijlti VvlUWl UuivPliiuiiii lC) ÜG Uil. I' i [1 1 jtpifilt' p

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1