AGENDA Schermer's oude boerenwagen. 2 BURGERLIJKE STAND ".F.B^TE K« Alkmaar, Woensdag. JUBILEUM BIJ DE NEDERLANDSCHE BANK N.V. De concierge van het agentschap van De Nederlandsche Bank N. V. aan de Heul alhier, de heer J. Ra- mijn, herdenkt morgen den dag, waarop hij voor vijf en twintig jaren bij de Bank in dienst trad. HET JUBILEUM VAN J. ADMIRAAL. Het feit, dat de heer J. Admiraal 25 jaren aan onze zetterij verbonden is geweest, is gister niet onopge merkt voorbij-gegaan. Te zijnen huize heeft de directeur, de heer C. Krak, den jubilaris hulde gebracht voor zijn jarenlan- gen nauwkeurigen en met opge wektheid verrichten arbeid en hem, naast een persoonlijk bloemstuk, de traditioneele enveloppe met inhoud overhandigd. Redactie en administratie hadden door sigaren en bloemen een blijk van belangstelling gegeven. Door het technisch personeel werd den jubilaris een rookstandaard aange boden. Den geheelen dag hebben colle ga's, vrienden en bekenden door bloemen, persoonlijke bezoeken en brieven van hun belangstelling doen blijken. Hedenmorgen is de jubilaris weer aan het werk gegaan, dankbaar en voldaan, dat zijn dagelijksche arbeid in zoo breeden kring gewaardeerd is geworden. DE EERSTE LENTEDAG. „Al blaast de stormwind nog zoo koud, toch zal de lente komen", zegt een oud versje uit onze kin derjaren en na de nachtvorsten van de laatste weken en de koude regenvlaagjes, die de Paaschdagen nog ongezellig maakten, schijnt thans het oogenblik aangebroken, dat het weer omslaat en de lente haar intrede doet. Het is of het groote rad van den Tijd weer een schakel is verspron gen, alsof wij plotseling een an deren koers varen, waarin de zui vere voorjaarslucht ons breeduit tegemoet waait. Nog enkele van deze zondoor- schenen dagen en overal zal het naakte hout zijn donkere knoppen ontsluiten tot waaiertjes van teer groene blaadjes. Dan zal ons fraaie stadspark weer tot een kerk van ongekorven hout worden, waarin alle struiken in een bruidskleedje van wit en groen een beeld van het ontluikende jonge leven zullen geven. Wij hebben het vorig jaar dit natuurwonder, onder de plotselinge spanning en verwarring der oor logsgebeurtenissen, meerendeels onopgemerkt aan ons voorbij laten gaan. Laten wij het ditmaal heel diep en heel nauwkeurig in ons opne men en dankbaar zijn, dat in een wereld die aan alle kanten in vlammen staat, ons eigen dierbaar plekje grond grootendeels voor verwoesting gespaard is. De natuur, die zich van den strijd der menschen niets aantrekt, brengt ons opnieuw het jaarlijks terugkeerende wonder der ontwa king, van den opbloei van het nieuwe jonge leven in duizenderlei vormen en kleuren. Wie er in de komende dagen op uittrekt door bosch en hei zal op nieuw, onder den indruk van het machtige natuurgebeuren komen en eenige oogenblikken vergeten wat hem in deze dagen van strijd en verwoesting gedrukt en be droefd heeft. ZANGUITVOERING ONDER LEIDING VAN JOH. KUIPER. De zangklassen van den muziek leeraar Joh, Kuiper zullen a.s. Vrij dagavond in 't Gulden Vlies een uit voering geven. Het stemt tot voldoening uit de samenstelling van het programma te lezen, dat hierin aan het Neder landsche lied wederom een ruime plaats is toebedeeld. Voor de pauze zullen dames- en kinderkoor afwis selend alleen en gezamenlijk optre den met een keur van liederen, waaruit het specifiek Nederlandsch karakter zal opklinken en waarin de kleine, doch zuivere scheppingen van H van Tussenbroek en C. van Rennes niet ontbreken. Na de pauze wordt het zangspel Jantje in Modderstad van mevrouw N, v. d. Linden van Snelrewaard Boudewijns opgevoerd. Dit zangspel geniet in Nederland, in het bijzonder voor opvoeringen door de jeugd, een zekere vermaardheid en zal er door inhoud en door prettige melodieën, door een iader gaarne gehoord en gezien worden. De opvoering van het zangspel in vier bedrijven zal plaats vinden met orkestbegeleiding terwijl de regie is verzorgd door Will Vermeulen. Het belooft Vrijdagavond in 't Gulden Vlies voor jong en oud 'n genotvolle en prettige avond te wor den, waarvoor ongetwijfeld weer veel belangstelling zal zijn. Zooals uit een in dit nummer voor komende advertentie blijkt zal de, plaatsbespreking (Vrijdag 11—1 uur) uitsluitend op vertoon van entreekaart plaats hebben. MELK- EN CACAOKAARTEN. De Leider van den Distributie- dienst kring ALKMAAR, maakt be kend, dat aan kinderen, die geboren zijn in Februari en Maart 1927, als nog één melkkaart en één cacaokaart zullen worden uitgereikt. Aan kinderen, die geboren zijn in Februari en Maart 1937, zullen als nog twee melkkaarten worden ver strekt. De uitreiking zal geschieden op Vrijdag 18 April 1941 op vertoon van de distributiestamkaart aan het Distributiekantoor Breedstraat 40, ALKMAAR, tusschen 912 en 14 uur. ALKMAAR, 16 April 1941. De Leider voornoemd, H BAKKER. GESLAAGD. De heer J. F. Wiessner alhier slaag de te 's-Gravenhage voor het examen voor technisch ambtenaar Rijkswa terstaat 1941. WERK GEGUND. Aan N.V. P. Daalder's aanneem- bedrijf, te Alkmaar is door den rijkswaterstaat gegund perceel 2 van bestek no. 95: onderhoud gedurende 1941 van werken behoorende tot het Noordhollandsch kanaal. Genoemd aanneembedrijf had voor dit werk ingeschreven voor 11874. OVERPLAATSING. De inspecteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen, de heer A. J. M. Dibbits, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te Alkmaar, is verplaatst naar Valkenburg en aan gewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar. DE BLOEIENDE BEEMSTER. De vruchttcomen in den Beemster beloven een rijken bloei. De mooiste tijd tot een bezoek zal in de eerste helft van Mei zijn. De Beemster heeft zeer mooie fiets- en wandel wegen en autoverbinding van uit Purmerend. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER VAN 8 TOT 16 APRIL 1941. Nieuwe zaken: Alkmaar: C. M. Boelhouwers, Kinheimstraat 45, handel in che- micalische producten. Winkel: Firma C. Koomen en Zoon, Oosteinde A 237, expl. v. onr. goederen door bloembollen teelt enz. Bestuurswijzigingen: Zuidscharwoude: coöp. Boeren leenbank, Straaweg B 69. Andere wijzigingen: Alkmaar: D. Haasbroek, Luttik Oudorp 97, loodgieterij en electro- technisch bureau, afd. loodgieterij, overgegaan aan een vennootschap onder firma. Alkmaar: Amsterdamsche Bank N.V., Voordam 11, uittreding direc teur. Bergen: firma Mooy en Kooij- man, Breelaan 25, schildersbedrijf enz., intreding nieuwen vennoot. Broek op Langendijk: P. Beers, Dorpsstraat 45, groentenhandel enz. verplaatst naar Beverwijk. Den Helder: Gebr. Bos, Kruger- straat 107, aardappelen enz., uittre ding vennoot. Alg. Ass. kantoor Arend Meijer, Kanaalweg 108, verplaatst naar Zuilen. Opheffingen: Bergen: Garage Centraal N.N., Breelaan 3, garagebedrijf enz. Graft: N. A. van der Hoff en J. Ton, Westgraftdjjk 77, autobushou ders. Texel: Wed. C. Tiessen-Hillenius, Den Burg, Warmoessraat 59, win kel in schoenen enz. J. Bruin, de Waal 69, timmer man en aannemer. ONTGINNINGEN BIJ OOSTHUIZEN? Naar de N.H.Crt. verneemt, be staan er plannen om te Oosthuizen een afdeeling van den Arbeidsdienst te vestigen. Het gemeentebestuur heeft n.l. bezoek gehad van enkele officieren van den Arbeidsdienst met het doel om een geschikt terrein te zoeken, waarop 2 barakken kunnen worden geplaatst. Het ligt in de be doeling, om eenige polders, welke thans weinig waarde hebben, te laten ontginnen, opdat deze geschikt kun nen worden gemaakt voor de vee teelt of voor voedseldoeleinden. NIEUWE ZAAK. Op den hoek DijkKooltuin, in het pereel, waar de heer D. Ottink voorheen een handel in tabaks artikelen dreef, woont thans de heer C E. Ruder, die, na ongeveer een jaar in Egmond te hebben ge woond, zijn oude woonplaats Alk maar weer heeft opgezocht. Hij zal thans, als ervaren radio-techniker, een winkel openen, waar van alles op radiogebied te koop zal zijn, van de nieuwste toestellen tot de klein ste onderdeelen. Het wordt hier dus ook een goed adres voor hen, die zelf een toestel willen bouwen. Daarnaast zullen electriscne ge- Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Opera-bal (Weensche ope rettefilm); hoofdrollen Paul Hör- Diger, Hans Moser, Theo Llngen, Heli Finkenzeller en Marte Harell Toegang boven 18 jaar. Donderdagavond geen voorstel ling. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Een Amerikaanrche ontknoo ping (sens.-kom.j; hoofdrollen Paul Kemp en Magda Schneider. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Op een avond in Mei (Holl. film); hoofdrollen Johan Elsensohn, Cissy van Bennekom, Adolphe En- gers e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer D III 88 (vliegeniersfilm); hoofdrollen Otto Wansche, Christian Kayssler, Heinz Wenzel en Hermann Braun. Toegang hoven 14 jaar. Woensdag 16 April. 8.15 uur, de Unie, rede Paul Kiès. Donderdag 17 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, lezing met lichtbeelden ever het leven in Oost-Indië door den heer C. ten Bruggencate, voor de Vereen, van Huisvrouwen. 7.30 uur, Harmonie, opvoering van „Rebecca" door de tooneelgroep Het Masker, voor Covoto. 7.30 uur, Heul 3, prop.-avond Ver. van slechthoorenden. Vrijdag 18 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoe ring operette o.l.v. Joh. Kuiper. Na een tijd van ver- waarloozing opnieuw in eere. Met trots was eenmaal „de nieuwe boerenwagen" op de boer derij in' de Schermer binnenge haald. 't. Was in het midden van de vorige eeuw, toen de Schermer we gen nog moeilijk begaanbaar wa ren en de Noordervaart nog maar amper bestraat was. De buitenwe gen waren moeilijk berijdbaar, s Zomers stoffig, in den herfst" vol kuilen en gaten. Maar de boeren wagen kon tegen een stootje, enorm hooge wielen maakten, dat zij niet tot „de deuten" in de kuilen ver zonken, terwijl de sterk naar bui ten gebogen spaken zorgen dat de modder van de wegen weer van de wielen afviel, 't Was een sierlijke boerenwagen; de oude wagenma ker had er extra zijn best op ge daan, zorgvuldig had hij de z.g. zijdladders uitgezaagd en besneden met een dravend paard en rosetten. Oud-Hollandsche motieven van het boerenland had hij in den wagen verwerk. He achterpaneel was fraai besneden met stijgende paardjes en daarin stond met sierlijke krul letters de naam van den boer en 't jaartal van maken. Veelal werd nog een vers op het achterkrat ge schilderd, zooals het volgende, het welk van veel levenswijsheid ge tuigt: Wanneer men den mensch gaf 100 dagen, Wat zou hij klagen. Maar nu hij weet van uur noch tijd. Nu leeft hij vroolijk en verblijd. Of het meer eenvoudige: Deze wagen is sierlijk en zeer sterk: Wij gaan er Zaterdags mee naar stad en Zondags naar de kerk. In lief en leed deelde de wagen 't leven van het boerengezin. Vrijdags rolde de wagen met Edammer kazen .vol- gestapeld, naar de Alkmaarsche kaas markt, Zaterdags waren het weer tijnen met boter of manden met eieren die naar de markt in Alkmaar vervoerd werden. Maar ook voor den boer en zijn vrouw was hij „het vervoermiddel" om vanuit de Scher mer in de stad te komen. In tijden van vreugde trok men gezamelijk met den wagen er op uit om feest te vieren, in dagen van rouw werd soms de kist van den boer of den arbeider op den wagen geplaatst om getrokken door zijn liefste paard, hem naar zijn laatste rustplaats te brengen. Zoo snelden de jaren voort! Ook op 't platteland. De oude boerenwa gens werden vervangen door z.g. bakwagens, de oude sjeezen door jachtwagens, tilbury's en brikken. Nog maar zelden kwam de boeren wagen op den weg, bijna nooit meer bolderde hij over den „ouden Steeweg" naar Alkmaar toe. 't Was langzamerhand een rariteit gewor den. Eenzaam en verlaten stond hij in een hoekje op den dorsch van de boerderij, alleen in den schoon makerstij d werd hij nog eens naar buiten gereden, om wat afgestofferd te worden. Maar langzamerhand be twistte men hem ook daar zijn plaats. Moderne voertuigen en machines moesten zijn plaats innemen, er werd besloten op een boelhuis in de buurt den wagen in te steken. Daar stond hij temidden van driewielde karren, oud kaasgereedschap en ander boe- rengerei op zijn laatste oordeel te wachten. Een antiquair keek begee- biuiksartikelen, zooals strijkijzers, droogscheerapparaten e. d., aan dit adres te krijgen zijn. Zaterdag wordti de winkel geopend, lig naar 't oude snijwerk, een vod denkoopman naar de stevige ijzeren wagenbanden. Voor een appel en een ei belandde hij in handen van een opkooper, die op den rijksdaalder strijkgeld had geboden en er aan hangen bleef. Sic transit gloria mundi. (Aldus gaat de glorie der wereld voorbij). 't Was toen, dat de leden van Schermer's tooneelvereen. „Aurora" de koppen bijeen staken. Reeds te veel boerenwagens, sjeezen en fraai besneden kaaspersen zijn de Scher mer uitgegaan. Spontaan werd ge offerd en de oude boerenwagen bleef in de Schermer. Vol trotsch werd hij opgestald in den stal van den kas telein van „het Schermerwapen". En weer liepen als voor bijna honderd jaar de menschen om den wagen en bewonderden het snij- en schilder werk. En als straks de wagen weer uitrolt, beladen met Schermer boe rendochters en boerinnen met kap en dek op van hun groot- en over grootouders, om mee te werken aan folkloristische spelen, dan is men weer trotsch op „den ouden boeren wagen" en zal men zeggen: 't is een goede koop geweest. BROEK OP LANGENDIJK. Coöp. Boerenleenbank. - De coöp. boerenleenbank kwam Dins dagavond ter. lokale van den heer J. de Boer in algemeene vergade ring bijeen. Een groot aantal leden was aanwezig. De directeur, de heer C. Wagenaar Kz., dankte den heer S Wagenaar, die zoo vele jaren de leiding der vergaderingen heeft ge had maar dit nu wegens zijn leef tijd aan anderen wenschte over te laten, voor diens arbeid. De voorzit ter deelde mede, dat tengevolge van het toestroomen van veel spaargel den de rente tot 2'A pet. verlaagd is met ingang van 1 April. De schuld aan de centrale bank van 32000 is reeds omgezet in een tegoed van 5000. Als bestuurslid werd de af tredende heer S. Wagenaar her kozen. De heer K. Slot Wz., die moest af treten als lid van den raad van toe zicht, werd eveneens herkozen. Tot plaatsvervangend lid van den R. v. T. werd de heer Jb. Kostelijk (noord) gekozen. In het jaarverslag stelde de kas sier vast, dat, hoewel veel wat vroe ger vaststond is gaan wankelen, het vertrouwen in Je Boerenleenbanken is blijven bestaan. Herinnerd wordt aan het moratorium, dat tijdelijk nogal moeilijkheden heeft veroor zaakt voor velen, maar dat spoedig kon worden opgeheven. Bij de spaarbank werd ingelegd 116.347.09 of 18000 méér dan verleden jaar. Aan spaarders is te rugbetaald 97.668.72 of ruim 30.000 minder dan verleden jaar. Op de voorschotten is afgelost 9992.95. Aan voorschotten werd verleend 8185, waarvan echter het grootste gedeelte geen nieuwe voor schotten zijn, maar veranderingen van loopende rekening in voor schot. Van de rekeninghouders werd ontvangen 330.258.98, aan hen werd uitbetaald 305.906.81. Van de centrale bank is ontvangen 209.208.18 en betaald 258.851.13. Voor zwakke posten is afgeshre- ven 765, voor het kantooi 160 en meubilair 2.48. De totale ont vangsten hebben 738.579.38 be dragen. Uit de reserve is op de re serve voor dubieuze debiteuren een bedrag van 515 overgebracht. Van de reserve voor dubieuze debiteu ren werd 250 afgeboekt. Op de balans komen de uitstaan de voorschotten oor met een be drag van 155.426.28, waarvan 64.422 gedekt door hypotheek en 90.984.28 door borgstelling. Aan rente en voorschotten was nog te vorderen 2921.47, van rekening houders 1334.65. Het bedrag aan spaargelden is 176.484.66. Aan rekeninghouders is 75.947.01 ver schuldigd, aan de centrale bank 30.560.9C. Het reservefonds be draagt 27.060.33, de reserve voor dubieuze debiteuren 1855. Het winstsaldo over het afgeloopen jaar is 118.27. De balans sluit op een eindcijfer van 312.026.23. Het ledental van de bank was per 31 Dec. 1.1. 263. Men was begonnen met 268 ieden. Tot plaatsvervangende bestuurs leden warden de heeren S. Wage naar en C. de Groot gekozen. De voorzitter heeft aan het einde der vergadering eenige mededeelin- gen gedaan, o.a. over de oorzaak van het lage winstsaldo. Men heeft extra kantoorbehoeften gekocht, terwijl aan het kantoorgebouw ver schillende veranderingen moesten worden verricht. De schoorsteenen, die verleden jaar geschikt waren gemaakt voor de centr. verwarming moesten ruu weer klaar gemaakt worden voor kachels, hetgeen onge veer 500 heeft gekost. SINT-PANCRAS. „Looft den Heer", - De christe lijke gemengde zangvereeniging „Looft den Heer" gaf den tweeden Paaschdag een uitvoering in de herv. kerk onder leiding van haar direc teur, den heer Paul Kok. Medewer king verleenden mej. Kliffen, so praanzangeres, mevr. T. Glas als koorsoliste, de heer P. Hartman, orgel, en het meisjeskoor. Ds. Ver schoor opende den avond op de ge bruikelijke wijze. Het koor was goed bezet, vooral de bas beschikte over nieuwe krachten, de tenor was even te zwak tegenover de andere stem men. Over het geheel werd goed gezongen. Het meisjeskoor zong eenige heel aardige nummertjes, die in den smaak vielen. De solozangeres mevr. Glas Groen sloot volkomen aan bij het koor. De volle sopraan van mej. Kliffen kwam tot haar recht in het kerkgebouw. Een welverdiend aplaus viel alle medewerkenden ten deel. Ds. Ver schoor sloot den avond met dank gebed. „Morgenrood".' - De tooneelver- eeniging „Morgenrood" gaf den tweeden Paaschdag een uitvoering in het lokaal van den heer Bouwstra. Opgevoerd werd het bekende geestige tooneelspel „Polly Perkins". De ver- eeniging beschikte over eenige nieuwe krachten, zoodat wel eens een leemte ontstond in het samen spel. Uitspraak en tooneelschikking waren echter in orde. Mooi spel werd gegeven door Fergus Wimbuks (de heer Middelbeek) en Robert Gilmer (vertolkt door den heer A. Wognum, die voor het eerst op de planken stond) dwong ieders bewondering af. Ook mevr. Calthorpe werd goed vertolkt door mevr. Verhagen Hoogland. De rol van Ruth Wim buks was bij mevr. Middelbeek in goede handen. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door de heeren Deutekom. die de stem ming in de zaal wisten te brengen. OUDKARSPEL. Derg- en Kerkmeerpolder. - Dins dagmorgen vergaderde bestuur met de ingelanden van den Derg- en Kerkmeerpolder in 't Huis de Bre- derode, onder leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. In zijn openingswoord heeft de voorzitter gewezen op de belangrijk heid van deze vergadering, waarin de nieuwe bemaling zal worden be sproken. Het bestuur heeft, nu de olie schaarsch wordt, een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van een andere bemaling, waarbij het oog was gevallen op een Amerikaan- schen windmolen. Met een tweetal leveranciers van dergelijke molens is onderhandeld, terwijl men naar de Schermer is geweest om zoo'n ma chine in bedrijf te zien. Er zijn aan biedingen ontvangen van de heeren De Waal te Noordscharwoude en Heeman te Schoorl. Spr. legde er den nadruk op, dat deze molens zullen moeten dienen voor hulpbe maling. De heer Vlam oordeelde het 't beste, dat er een windmolen kwam. Nadat de teekeningen waren be zichtigd, heeft de opzichter, de heer H. Tauber, als zijn meening te ken nen gegeven, dat de molen van De Waal de voorkeur verdient; de ca paciteit is grooter en de toren is hooger, zoodat de windvang beter is en de betonnen onderbouw is ook betpr. Spreker vond de molen van Heeman, zonder af te dingen op de kwaliteit, te licht voor dezen polder. In antwoord op een opmerking van den heer IJ. Kaan deelde de voorzitter mede, dat het bestuur voornemens is, als demolen goed bevalt, ook in de andere afdeeling een molen te plaatsen. De motor van de Kerkmeer is beter dan die in de Derggieer. Nog werd medegedeeld, dat de molen van De Waal 1575 en die van Heeman f 1250 zal moeten kosten. Nadat nog door yerscheidene hee ren het woord was gevoerd, werd tenslotte besloten, dat het bestuur bij den Prov. Waterstaat nadere in lichtingen zal inwinnen over den voorgeschreven afschrijvingstermijn wanneer de daar verkregen inlich tingen gunstig zijn, zal men ook met een voorstel tot de aanschaffing van twee molens komen. Behoudens de goedkeuring van Ged. Staten werd de molen van De Waal reeds aange kocht. HEERHUGOWAARD. Muziek, zang, dans en tooneel. - Het was een zeer gevarieerd pro gramma dat Zondagmiddag ten beste werd gegeven door de accor deonclub onder leiding van mej. A. Kostelijk in samenwerking met de gymnastiekver. „T.A.V.E.N.U." en de tooneelver. „Harmonie". Toen de heer S. Dekkers het ope ningswoord uitsprak in de plaats van den heer J. de Groot, die we gens een ernstige operatie niet aan wezig kon zijn, was de tooneelzaal van den heer Rus flink bezet. Spr. vroeg de clementie van het publiek voor de tooneelver,, daar er door de ziekte van den heer J. de Groot plotseling iemand anders moest in vallen. Deze plaatsvervanger heeft het er echteruitstekend afge bracht. Het optreden van de accordeon club was zooals wij dit van haar gewoon zijn, n..L zeer goed. Het samenspel viel te loven, doch aan de nuanceerng moet nog meer aan dacht geschonken worden. De boerendansen van de gymnas- tiekvereeniging vielen zeer in den smaak en werden met donderend applaus beloond, evenals de Saxo- phoon-solo van den lj.eer Sj. Brandsma, waarbij echter 'de stem ming niet altijd even zuiver was. De dans op walsmotieven door de dames van T.A.V.E.N.U. was bij zonder goed. Prachtig werden de verschillende figuren uitgbeeld, waarvoor een krachtig applaus het verdiende loon was. Na de pauze gaf de toonelver. de éénacter „De verrassing". Alle spelers zetten hun beste beentje voor en het geheel was een vlotte opvoering, waardoor alles goed tot zjjn recht kwam. NOORDSCHARWOUDE. Woningbouwvereen. „Ons Belang. - De woningbouwvereeniging „Ons Belang" hield Dinsdagavond de alge meene jaarvergadering in Concordia, onder leiding van den heer J. Kliffen De opkomst der leden was niet groot. Naar aanleiding van de notulen werd medegedeeld, dat de plannen om 24 nieuwe schuurtjes te doen bouwen, goedgekeurd van het de partement zijn terugontvangen. Men zal zijn best doen, om den bouw te doen doorgaan. De verlies- en winstrekening over 1940 sloot op een totaal bedrag van 6964,22, met een nadeelig saldo van 2720,02. De balans werd vastgesteld met een eindcijfer van 129677,57. De heer J. Kliffen deelde mede, dat hij wegens drukke werkzaam heden als bestuurslid wenscht te bedanken. In zijn plaats werd met bijna algemeene stemmen gekozen de heer N. Kooij. STOMPETOREN. Weer een kinderkoor.' - Vele jaren geleden bestond hier een kinderkoor, dat onder de leiding van den heer Zaal ons eenige keeren op een mooie uitvoering vergast heeft, en waarvan de opvoering van de kinderoperettes ons nog best heugt. Doch het koortje ging ter ziele en wij misten den prettigen avond temidden van een blijde jeugd, die het beste beentje voorzette om den feestavond te doen slagen. Maar dit zal weer anders worden. Sinds verleden herfst heeft de heer G. C. Pranger het zang onderwijs aan kinderen hier opgevat en heeft zijn vrouw hen in rythmisch dansen geoefend. De animo was groot, zelden ontbrak iemand op de repetities. Deze inspanning zal a.s. Zondagavond met de eerste uitvoe ring worden bekroona. Aardige lied jes zullen ten gehoore worden ge bracht en 'n kinderoperette „Droome Loes", waarvan de tekst geschreven is door den heer Schuitemaker, en de muziek gecomponeerd door den heer Pranger, worden opgevoerd. „Droome Loes" is een naar waar heid geschreven verhaal van paeda- gogische waarde, met vlotte liedjes op vroolijke wijsjes, welke twee stemmig gezongen worden. De vlin der- en bloemendansjés uit Loes' droom zijn bijzonder goed geslaagd en zullen hun bekorende uitwerking niet missen. Het Alkm. dameskoortje „Donso" verleent met zang en ballet zijn medewerking. Moge een groote belangstelling de inspanning van maandenlange oefening waarbij zoo veel geduld en overgave vereischt wordt vergoeden. Land- en tuinbouwers bijeen. - Dinsdagavond kwamen de leden van de vereeniging van land- en tuinbouwers „de Schermer" in het café Kamsteeg bijeen. De voorzit ter, de heer Jb. de Boer Cz., leidde de besprekingen in met het behan delen van den beschrijvingsbrief voor de algem. verg. van de L.G.C. Het eerste voorstel van „de West" te Koedijk werd na grondige be spreking aan een stemming on derworpen, waarbij de stemmen staakten. Met de beide andere voorstellen van die afd. ging men accoord. Ook het financieel verslag werd nagegaan; besloten werd ter algem. verg. eenige vragen daar omtrent te stellen. Tot afgevaar digden werden benoemd de heeren J. Hemke, J. Madderom en Jb. de Boer Cz. De heer Jb. Bakker sprak over de bestrijding van de kool duiven- én kraaienplaag. Besloten werd den heer van Herwijnen om advies te vragen. Betreurd werd, dat de jachtgeweren op de bedrij ven nog niet ter beschikking zijn gesteld, daar één jager het werk niet af kan. EEN 103-JARIGE IN ENKHUIZEN. De populairste inwoner van Enk huizen, de oude heer C. Siebert, is op Tweeden Paaschdag 103 jaar ge worden. Tot voor ongeveer een jaar was hij een bekende verschijning in -Enkhuizens straten. Nu zijn ge zichtsvermogen echter sterk vermin dert, mag hij niet meer zonder ge leide op straat. Maar hij is nog flink ter been. Verleden maakte hij langs dé zee nog een wandeling naar Bo- venkarspel, zeker vijf kilometer. Hü heeft niet te klagen. Hij is zoo gezond als een visch, is nog nooit ziek geweest en kan eten als een jonge klant. ALKMAAR. GEBOREN: Elisabeth, d. van Jan Biersteker en A. Portegijs. Corne lls F., z. van Frans C. Zeilemaker en W. Nauta. GETROUWD: Hendrik van Veg- ten en Elisabeth C. Buck. Dirk C. Molenkamp en Columba K. M. Vrou we. Hendricus J. Harten berg en Kristina W. M. Disseldorp. Koen- raad D. de Haan en Cato van Beek. Marcus H. Malcorps en Jacoba W. Boesenkool. OVERLEDEN: Trijntje Dekker, wed. van H. C. Snijders, 82 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2