DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. OEKJE. De strijd in Joegoslavië beëindigd. Talrijke gevangenen in Griekenland. De strijd in Zuid- Oost-Europa. ITALIAANSCH CONVOOI AANGEVALLEN. De omsingeling bij Tobroek voortgezet. VERDIJ 1ST ERIN GS' TIJDEN van 20.44 tot 6,32 op 3.41 onder 13,24. Morgenavond van 20,46 tot 6.30, op 4.12 onder 14.30. DISTRIBUTIE - NIEUWS BON AANWIJZING. sproducten geworden. een. kwelling, bij de minste venijnige prik- atie waren wij ten. Het bleek, Tot onze groo- varen in een hoogst gevaar door de bijen, opluchting, dat aar wij waren, bijen af, wij Den anderen konden wij was voldoen de Borneosche nesten in heel, met gladden er in de verte de takken (zie ning J. E. Si- winnen, maken houten pin- st slaan en dan met bamboes beklimmen ze yeel hoogeren aien met wal- levensgevaar- gzoeker snijdt e nesten los en ottans naar be ien ze op. De perst, heel pri- ;n. De honing »ring, de was s is een der producten van F. TILLEMA. aal Instituut te nemen oor", zei Ky- as opgestaan en tegen de gera- m, en dus kon niet verstaan, niets vertellen niet naar gein- op lafheid gele- Drie en twin- en troubadour, sterven nooit alleen maar. koekoeksklok, telefoon van den is Larris al op nk u". Hij bel- seert me even t u een sigaret kalmeert. En lat zou jammer h. „Maar u zult wilde immers t arrest gesteld lach was zonder ur dicht trok. ris luisterde op- rhaal van zijn Sestaat er wer- eg hij, het hoofd ordt vervolgd.) ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DF.R GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 92. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Zaterdag 19 April 1941 Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 18 April (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht maakt be kend: Naar reeds in een extra-bericht bekend gemaakt is, heeft de geheele Servische weermacht, voor zoover zij nog niet ontwapend was, gister avond gecapituleerd. De strijd in Joegoslavië vindt daarmede vandaag om 12 uur zijn einde. De aantallen der gevangenen en de hoeveelheid buit zijn nog niet bij benadering op te geven. De bezetting van de laatste deelen van het Servische gebied door Duitsch-Italiaansche troepen is bijna voltooid. Aan de Dalmatijnsche kust heb ben Italiaansche troepen Ragusa (Dubrovnik) en Mostar, benevens bij den opmarsch van het zuiden Cettïnje bezet. In Noord-Griekenland hebben de gevechten zich ondanks uiterst moei lijke terrein- en atmospherische om standigheden benevens talrijke ver woestingen van de wegen ook verder succesvol ontwikkeld. Meer dan 17.000 gevangenen werden gemaakt, en talrijke stukken geschut, waaron der 25 zware, buitgemaakt. Twaalf Engelsche gepantserde ver kenningsauto's konden worden ver nietigd. Bij een aanval op de Britsche Z.O. kust hebben snelbooten naar reeds bekend gemaakt is, van een convobi vier gewapende vijandelijke koop vaarders van 13.000 brt. in totaal tot zinken gebracht en een ander schip zwaar beschadigd. Het luchtwapen heeft in den afge- loopen nacht met sterke strijdkrach ten, bestaande uit gevechtsvliegtui gen, de oorlogshaven Portsmouth nogmaals een zwaren slag toege bracht. Door het uitwerpen van vele tonnen brisant- en brandbommen bij goed zicht ontstond aanzienlijke schade in het havengebied en in de doek-installaties. Voltreffers veroor zaakten vele groote en talrijke klei ne branden op de staatswerf en ra andere voor den oorlog belangrijke doelen ter stede. Vliegtuigen van de gewapende verkenning bestookten overdag in een scheeraanval een fa- brieksinstallatie aan de Oostkust van Schotland doeltreffend met bommen van zwaar kaliber en brachten in ie monding van de Theems een vracht boot van 2000 brt. tot zinken. Jacht vliegtuigen schoten aan de Kanaal- kust een Britsch gevechtsvliegtuig van het type Bristol-Beaufort neer. Luchtdoelartillerie vernietigde twee jagers van het type Spitfire. In Noord-Afrika sloegen de Duit sche en Italiaansche troepen ver scheidene vijandelijke aanvallen op Solloem en uitvalspogingen uit het omsingelde Tobroek af. Duitsche gevechtsvliegtuigen bom bardeerden in de avonduren de ha ven La Valetta op het eiland Malta De vijand heeft in den afgeloopen nacht op verscheidene plaatsen in N.-, W.- en Midden-Duitschland luk raak brisant- en brandbommen la ten vallen. Ondanks de waarschu wing, die het Duitsche luchtwapen in den afgeloopen nacht door den geweldigen vergeldingsaanval op Londen had gegeven, drongen vrij sterke strijdkrachten weer tot aan de buitenste luchtdoelartilieriever- sperring om Berlijn door. Slechts afzonderlijke vliegtuigen slaagden er evenwel in door den vuurgordel tot het centrum van de stad door te dringen. Hier werd hun door krachtig afweervuur belet hun bommen welgemikt uit te werpen. Vier openbare gebouwen, waaronder weer de staatsbibliotheek, benevens omstreeks tien woonhuizen, kregen schade. Het aantal gekwetsten is ge ring. Ook in het overige Duitsche ge bied is de schade onaanzienlijk. Bij deze aanvallen zijn zes- vijandelijke vliegtuigen vernietigd, waarvan vier door luchtdoelgeschut, een door tillerie. In de periode van 16 April tot den ochtend !van den achttienden zijn 24 vliegtuigen van het Britsche lucht nachtjagers en een door marine-ar- wapen neergeschoten en een vrij groot aantal andere vliegtuigen op den grond vernield. Alleen al in de luchtgevechten van 16 April overdag boven het ge bied van het Kanaal schoten Duit sche jagers negen Britsche jacht vliegtuigen omlaag. In dezelfde pe riode werden tien eigen vliegtuigen vermist. De Duitsche luchtaanvallen. Berlijn, 18 April (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, heeft de Duitsche luchtmacht in den afgeloopen nacht behalve Portsmouth ook Harwich. Sheerness en Great Yarmouth hevig aangevallen. Op Harwich werden verscheidene bommen van het zwaarste kaliber geworpen, die groote branden deden uitbreken. Ook de aanvallen op de havenwer ken van Sheerness en Great Yar mouth waren effectief. Het Engelsche optreden Griekenland. Berlijn, 18 April (A.N.P.) De ge- wetenlooze houding van Engeland tegenover de burgerbevolking in alle gebieden, waarin het oorlog heeft gevoerd en nog voert, is thans ook in Griekenland op de meest afschuw wekkende wijze gebleken. Precies zooals in België en Frankrijk hebben de Britsche troepen ook nu in Grie kenland op den terugtocht alle aan wezige levensmiddelenvoorraden in de door hen ontruimde gebieden weggevoerd, in brand gestoken en deels in zee geworpen. Ook in Grie kenland willen de Engelschen weer evenals in België en Frankrijk de burgerbevolking zonder scrupules aan den honger prijsgeven, nadat zij reeds van tevoren ontzaglijk veel ellende en vernieling over de bevol king gebracht hebben. Met het oog op het beslist niet ver verwijderde tijdstip waarop Engeland officieel ook de hongerblokkade zal uitbrei den tot het Grieksehe volk, verdient de vloekwaardige handelwijzeder Britsche troepen voor de openbare meeninig der wereld aan de kaak te worden gesteld. Berlijn, 18 April (D.N.B.) Het Duitsche succes in Macedonië blijkt volgens de jongste berichten nog grooter te zijn dan oorspronkelijk werd aangenomen. Ongeveer vijf Grieksehe divisies zijn tijdens de ge vechten in Noord-Griekenland in de pan gehakt. De buit aan oorlogsma teriaal is aanzienlijk. Op het Grieksehe oorlogstooneel is het, naar het D.N.B. verneemt, in Noord-Thessalonië op verscheidene plaatsen tot hevige gevechtshande- Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 18 April (Stefa- ni). Het weermachtsbericht num mer 316 luidt als volgt: In Joegoslavië hebben de gemo toriseerde colonnes van het tweede legercorps na Mostar te hebben be zet en den laatsten weerstand van den vijand te Metkowitsj te hebben gebroken Ragusa en Dubrovnik be reikt, en zijn samenkomen met snelle troepen, komende uit Alba nië, die Cettinje en Cattaro hebben bezet. Aan het Grieksehe front is de cmsingelingsmanoeuvre tegen de vijandelijke legers tusschen Osum en de zee in volledige ontwikkeling. Premeti Agirocastro en Porto Paler mo zijn in onze handen. De vfjand achtervolgd door onze troepen, be stookt met mitrailleur vuur en bommen door onze luchteenheden, trekt in wanorde terug en laat tal rijke krijgsgevangenen en materiaal van allerlei aard in onze banden achter. In den afgeloopen nacht hebben Italiaansche en Duitsche vliegtuigen de vlootbasis La Valetta op Malta gebombardeerd. In den nacht van 16 op 17 April is éen Italiaansch convooi, dat materiaal naar. Noord-, Afrika transporteerde, aangevallen door een machtige formatie vijan delijke kruisers en torpedobootja- gers. Tijdens het gevecht dat hier op volgde werd de Engelsche tor- pedobootjager Mohawk tot zinken gebracht en andere bodems waar schijnlijk beschadigd. Een van onze torpedobooten, die hadnekkig het convooi hebben be schermd, is tot zinken gebracht en de beide andere zijn beschadigd. Twee stoomschepen werden in den grond geboord en de andere be schadigd. Een groot deel der be manningen werd gered. In Noord-Afrika wordt de om- singering rondom Tobroek steeds meer aangehaald. Vijandelijke vlieg tuigen hebben een aanval onderno men op Derna en Tripolis. Er vie len gewonden en er werd lichte schade aangericht. Te Derna heb ben onze jachttoestellen een Blen heim neergeschoten. In Oost-,Afrika versterkt de vij and zijn druk in den sector ten zui den van Dessie maar wordt dap per tegengehouden door onze troe pen. Pogingen om binnen te dringen langs de rivier de Omo en in de •zone van Dembidollo zijn afgesla gen. Aanval op Tobroek. Berlijn, 18 April (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben gistermid dag Duitsche stuka's gesteund door Italiaansche duikbommenwerpers en begeleid door Duitsche en Italiaan sche jagers, de haven Tobroek met goed succes aangevallen. Hevige ont ploffingen in de Engelsche stellin gen en verscheidene zware branden in de brandstofvoorraden werden waargenomen. Een fort ten Zuiden van Tobroek kreeg drie voltreffers. In de batterijstellingen van den vijand ontstonden verscheidene branden, die nog van de golf van Bomva uit te zien waren. Vanochtend vroeg hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen de haven opnieuw met succes aangevallen. Op de haveninstallaties werden voltref fers geplaatst. Bij beide aanvallen zijn alle vliegtuigen op hun bases te ruggekeerd. HITLER OP ZIJN VERJAARDAG IN HET HOOFDKWARTIER. Berlijn, 18 April (D.N.B.) „Ver jaardag van den Führer in het hoofdkwartier" Onder dit opschrift schrijft de rijksperschef dr. Dietrich in de Nationaal Socialistische „Kor- respondenz" o.a. het volgende: Ditmaal valt zijn verjaardag mid den in de groote beslissingen van den Balkanveldtocht. De Führer brengt zijn verjaardag door in den eenvoud van den soldaat, in zijn hoofdkwar tier, vanwaar hij de zegevierende operaties van zijn zuidoostelijke le gers leidt. Van den vroegen ochtend tot diep in den nacht stroomen hem ook in zijn veldkwartier onophoude lijk de militaire, politieke, diploma tieke en andere berichten uit de ge heele wereld toe. Ook op zijn ver jaardag staat de Führer zooals op lederen dag met zijn generaals aan de kaartentafel, volgt hij den op marsch van zijn legers, slaat hij aandachtig iedere beweging van den vijand gade en neemt hij snelle be sluiten, waarbij niets aan het toeval wordt overgelaten. In voortdurend persoonlijk of telefonisch contact met zijn opperbevelhebbers, die uit hun hoofdkwartieren het optreden van hun afdeelingen leiden, vormt hij zoo het beeld der veldslagen en het aanzien van den oorlog, zooals hij het wil. lingen gekomen. Ondanks den zeer slechten toestand der wegen werd de Duitsche aanval tot ver over de bergketenen voortgezet. Met Engel sche troepen waaronder vrij groote afdeelingen van Nieuw-Zeelandsche en Australische divisies, werden ge vechten geleverd. De stoutmoedig aanvallende Duitsche troepen maak ten een groot aantal gevangenen en brachten een aanzienlijken buit binnen. De Joegoslavische capitulatie. Berlijn, 18 ApriL (ANP). De capi tulatie-onderhandelingen zijn, naar vandaag in politieke kringen alhier vernomen wordt, met de verschillen de legerleiders van de uiteengedre ven Servische legeronderdeelen ge voerd. Er was dus geen centrale mi litaire vertegenwoordiging van het Servische leger, daar deze als gevolg van de snelle Duitsche operaties reeds dagenlang niet meer bestond. In de Wilhelmstrasse is vandaag ook bekend gemaakt, dat niet alleen de voormalige Joegoslavische pre mier, Tswetkowitsj, maar thans ook de gewezen minister van buitenland- .sche zaken, Tsintsarmarkowitsj, te recht is. Laatstgenoemde was tot dusver bij het Servische leger ge weest. Over de verblijfplaats van den laatsten Joegoslavischen premier, ge neraal Simowitsj, heeft men te Ber lijn mededeelingen van de Servische militaire persoonlijkheden, die de capitulatieonderhandelingen hebben gevoerd. Zij wezen op het feit, dat Simowitsj gevlucht is. Naar de Giornale d'Italia uit An kara verneemt, is generaal Simo witsj naar Athene gevlucht. DE BOMMEN OP BORDEAUX. Parijs, 18 April. (D.N.B.) De eerste burgemeester van Bordeaux en vroe gere minister van binnenlandsche zaken, Marquet, heeft door bemidde ling vaft den ambassadeur de Brinon den Amerikaanschen ambassadeur, Leahy, verzocht een telegram aan Roosevelt te zenden, waarin hij den president om tusschenkomst vraagt bij de Engelsche regeering, opdat „de herhaalde misdadige bombardemen ten zooals de recente aanval op het krijgsgevangenenkamp van Souges en op de van ieder militair doel ver afgelegen woonwijken van Bordeaux vermeden worden". „Ik maak er na drukkelijk opmerkzaam op", zoo be sluit het telegram, „hier onnoodig het bloedvergieten van ontwapende mannen en de vernieling van talrijke woonhuizen is. Ik hoop, dat gij be reikt, dat de wetten van den oorlog en de menschelijkheid door het En gelsche opperbevel in acht genomen worden". DE GRIEKEN ONTRUIMEN HUN STELLINGEN IN DEN SECTOR VAN VALONA. Kabinet van Paraguay afgetre den. (D.N.B.) - Volgens een bericht uit Asuncion is het kabinet van Pa raguay afgetreden. OE SECrof VALONA De stellingen die de Grieken maandenlang in Z.-Albanië hadden bezet o.a. bij de Logara-pas, Ter- baise en ten zuiden van Tepelena worden ontruimd naar aanleiding van den val van Koritza; de Itali anen voeren een omtrekkende be weging uit via Grieksch grond-ge bied naar de kust. Eenige dagen geleden werd den val van Klisoeri medegedeeld een belangrijke sector van de Grieken. (Klisoeri ligt op de kaart 5 km. ten Oosten van Tepelena.) De Italianen rukken nu in twee richtingen op van Tepelena en Va leria naar Grieksch grondgebied. GRIEKSCHE MINISTERPRESI DENT OVERLEDEN. Boekarest, 19 April (D.N.B.) De Grieksehe ministerpresident is over leden. De Atheensche omroep heeft hierover op 18 April om 23 uur 20 de volgende mededeeling uitgezon den: i Ministerpresident Koritzis is Vrij dagmiddag om 4 uur gestorven. De koning heeft reeds in den loop van den avond besprekingen gevoerd met leidende politieke persoonlijkheden over de opvolging van Koritzis. Rome, 19 April (D.N.B.) Omtrent den plotselingen dood van den Griekschen minister-president, Ko ritzis, meldt het agentschap Stefani uit Istanboel, dat, terwijl sommigen gelooven, dat zijn dood te wijten is aan smart over de Grieksehe neder lagen, velen van meening zijn, dat de premier niet op natuurlijke wijze is gestorven. Vooral de laatste da gen, na de ineenstorting van het Grieksehe leger, heeft Koritzis op allen, die de gelegenheid hadden hem te zien, een uiterst terneergeslagen indruk gemaakt. De bezorgdheid over de a.s. nederlaag en de vreese- lijke verantwoordelijkheid, die op hem drukte, omdat hij niet in staat was geweest het land te redden, zou den hem zoo zwaar hebben aange pakt, dat zijn familieleden uit vrees dat hij de hand aan zich zelf zou slaan, hem geen oogenblik meer al leen lieten. SKELET VAN RHINOCEROS IN DONETZBEKKEN. Marieopol, 18 April (Tass.) Leden van het gewestehjk museum hebben onder de gemeente Kramatorsk (Donetzbekken) het volledig ge raamte van een behaalden rhinoce ros ontdekt. Ter gelegenheid hiervan heeft het lid der academie, Borissiak directeur van het Palaeontologisch Instituut van de Russische academie van wetenschappen, aan een corres pondent van Tass medegedeeld, dat de ontdekking van dit skelet, dat daar al honderdduizenden jaren ge legen moet hebben, groote weten schappelijke beteekenis heeft. Dit Is de eerste ontdekking van dien aard in de Sovjet-Unie. VON PAPEN NAAR BERLIJN. Istanboel, 18 April. (D.N.B.) De Duitsche ambassadeur von Papen is een dezer dagen uit Ankara hier aangekomen. Hij bevond zich per vliegtuig op weg naar Berlijn. De ambassadeur is intusschen weer in Ankara teruggekeerd. DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN CHINA. Sjanghai, 19 April (D.N.B.) Japan- sche vliegtuigen hebben Vrijdag, naar het hoofdkwartier van de Ja- pansche marine in de midden Chi- neesche wateren bekend maakt, Tsjansja, een militair en verkeers technisch belangrijk centrum in de provincie Hoen an, gebombardeerd. Verscheidene groote branden wer den door de Japansche vliegers waargenomen. Tegelijkertijd hebben in Indochina gestationeerde Japan sche luchtstrijdkrachten in zes for maties Mengtze aan den Kiensjoei in de provincie Joennan met goed gevolg aangevallen, zoo meldt het hoofdKwartier van de Japansche strijdkrachten in Indo-China uit Hanoi. PORTUGAL VOOR DE KEUS. Madrid, 18 April (D.N.B.) Onder het opschrift'* „Het hart van Portu gal" verklaart het officieuze orgaan van de Spaansche regeering de Arri ba in 'n artikel over Portugals ver houding tot Engeland en Spanje, dat het een veelverbreide vergissing is aan te nemen, dat het Portugeesche volk liefde en genegenheid jegens Engeland gevoelt. Om de ware ge voelens van een volk te leeren ken nen, moet men niet bij bankiers en goudgokkers informeeren, maar eens praten met boeren, handwerkers en zeelui. Waar champagne noch whis ky een rol speelt, zal men nooit ge negenheid voor Engeland vinden, doch een gevoel van terughouding als de gezonde uitdrukking van ras- bewustzijn. Tot slot schrijft de Arriba, dat Por tugal met het oog op den snellen loop van de huidige gebeurtenissen een beslissing moet nemen. Het heeft de keus tusschen een politiek van trouw aan de jonge alliantie met Spanje of van solidariteit met Enge land, dat van Portugal verlangt, dat het zijn gebied als militaire en di plomatieke springplank beschikbaar stelt voor een oorlog op het Pyre- neesche schiereiland en in- de Mid- dellandsche zee. AMERIKAANSCHE LEVENS MIDDELEN NAAR FRANKRIJK. New York, 18 April (D.N.B.) Twee Fransche schepen, n.l. de „Leopold" en de .Villedere" zijn gis teren met levensmiddelen ter waarde van een millio en dollar naar Frank rijk vertrokken. De schepen hebben meel, gecondenseerde melk en an dere melkproducten geladen. Zij va ren naar Marseille, van waaruit de waardevolle lading door het Ameri- kaansche Roode Kruis gecontroleerd zal worden. Tegelijk met het vertrek der beide schepen heeft de Fransche ambassa deur Henryb Haye een bezoek ge bracht aan onderstaatssecretaris Sumner Welles, om gedaan te krij gen, dat regelmatig levensmiddelen zullen worden gestuurd. In officieele krihgen te Washington heeft men verklaard, dat men eerst de distributie van levensmiddelen, die deze beide schepen aan boord hebben, zal afwachten. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 19 April: 20 April: 25 April Nieuwe Maan. PEULVRUCHTEN. 's-Gravenhage, 18 April. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherjj maakt het volgende bekend met betrekking tot peulvruchten. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zon dag 11 Mei a.s. geeft de met „28" genummerde bon van de „bonkaart algemeen", recht op het koopen van 500 gram peulvruchten. Op dezen bon mag bovendien reeds Zaterdag 19 April worden gekocht. De Nederlandsche inkoop cen trale voor akkerbouwproducten zal uitsluitend bruine boonen en capucijners ter beschikking van de winkeliers stellen, derhalve geen groene erwten. De consumentéh kunnen evenwel de nog bij de win keliers aanwezige voorraden groene erwten tegen afgifte van bon „28" koopen. EEN OPROEP VAN GOERING AAN HET DUITSCHE VOLK. Berlijn, 19 April (D.N.B.) Rijks maarschalk Göring heeft ter gele genheid van den verjaardag van den Führer een oproep gericht tot het Duitsche volk, waarin o.m. gezegd wordt: Met waardigen ernst en hoogge stemd hart viert het Duitsche volk in vast vertrouwen op de overwin ning den 52sten verjaardag van den Führer. Ver weg van de grenzen van het onaangetaste groot-Duitsche rijk heeft de Duitsche weermacht diep in vijandelijk gebied zijn zege vaan geplant, bereid tot afweer en stormloop. Zoo ver de Duitsche taal klinkt, kloppen in Europa, in Noord en Zuid, in Oost en West en tot over de zeeën de harten aller Duitschers voor den verdediger van de Duitsche eer en vrijheid en den garant van de Duitsche toekomst in onveranderlij ke trouw en onvergankelijke dank baarheid. Machteloos en vervuld van afgunst ziet de verslagen tegenstan der op den tweeden oorlogsverjaar dag van Adolf Hitler de ongebroken kracht en den aaneengesloten wil van de Duitsche natie. Wij echter zien terug op 'n onafgebroken reeks schitterende overwinningen, zooals in één enkel levensjaar slechts tot stand kon worden gebracht door een man, die niet slechts staatsman en veldheer, maar tevens ook leider en volksman is. Wat wij hem en daar mede het vaderland aan trouw en geloof, aan moed en offervaardigheid met warm hart bereid zijn te geven zal voor de komende generaties steeds een voorbeeld vormen. ANTI-ITALIAANS CUE STEMMING IN FRANKRIJK. Rome, 18 April (D.N.B.) De Ita liaansche pers meent sedert begin April, tijdens de crisis op den Bal kan, een toenemen der anti-Italiaan- sche stemming in Frankrijk te kun nen waarnemen, waarbij pers en radio-omroep betrokken zijn. In Niz- za is het volgens de Italiaansche bla den zelfs tot anti-Italiaansche betoo- gingen gekomen. De politie blijft met de stelselmatige vervolging van Italianen doorgaan. De Messaggero schrijft, dat Italië zich deze uitingen van vijandschap jegens Italië te zij ner tijd zal herinneren. Zie verder Buitenland pag 3, le bl.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1