AGENDA 2 EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. AANRIJDING. Op 17 April j.l., des n.m. te om streeks 5.10 uur, had op de Knep- pelbrug alhier, een aanrijding plaats tusschen een bakfiets en een wielrijdster, waarbij deze laatste tamelijk ernstig werd gewond en in het ziekenhuis moest worden .opge nomen. De commissaris van politie te Alkmaar verzoekt thans degenen, aie van dit ongeval getuige waren zich ten spoedigste te melden aan zijn bureau, Kerkplein 10 te Alk maar, tot het verstrekken van na dere inlichtingen, DE VEEVORDERING. Voor de veevordering werden ter overname door de centrale een 72 runderen aangevoerd, waarvan 21 voor het weidebedrijf werden vrij gegeven. In ieder geval staat het er voor de vleeschvoorziening deze week niet slecht voor en dit te meer niet waar er ook nog 268 nuchtere kal veren waren aangevoerd. TE WATER. Hedenmorgen kwam het 11-jarig zoontje van den heer Koopmeiners aan den Baansingel spelende in de Oudegracht terecht. In de nabijheid lag toevallig een schuit met een roeibootje, waar door een passeerende burger met behulp van het bootje, het ventje wist te redden. DE HERDENKING VAN HITLERS VERJAARDAG IN ALKMAAR. Men schrijft ons: De herdenking van den verjaar dag van den Führer, georganiseerd door de Ortsgruppe dèr N. S. D. A. P. in Alkmaar, had een zeer goed verloop. De belangstelling was zoo groot dat het Victoria-theater en de zaal van Het Wapen van Heemskerk overvol waren. Daar waren aanwezig de leden van de N. S. B. der Hollandsche S. S. en vele vrienden van het Nationaal- Socialisme. Na een inleidende rede van den Stützpunktleiter, partijgenoot Rot- har, en een hartelijke begroeting van de gasten, vond de opvoering van de film „Sieg im Westen" plaats. Deze film heeft bij alle aan wezigen een zeer sterken indruk achtergelaten. Daarna ging men gezamenlijk naar Het Wapen van Heemskerk. Hier sprak partijge noot Jager uit Amsterdam en stelde in zijn begeesterde rede de betee- kenis van dezen dag in het licht. Nadat de groepleider der N. S. B., kameraad Blees, de gelukwenschen der partij aan alle Duitschers had overgebracht en in den loop zijner rede de onverbrekelijke kameraad schap verzekerde, sloot partijgenoot Rothar het officieele deel van het feest en men bleef daarna nog langen tijd gezellig bij elkaar. Het was alles tesamen genomen, een indrukwekkende dag, welke nog langen tijd in de herinnering der deelnemers zal blijven. „PANTOFFELPIJN". De arbeiderstooneelver. Ontwaakt heeft Zaterdagavond j.l. bovenge noemd toonèelstuk in 't Gulden Vlies voor het voetlicht gebracht, wat door velen zeer op prijs is gesteld. „Pantoffelpijn" geeft ons een blik in het huiselijk leven van meneer en mevr. Jansen, die geen kinderen be zitten. Juist door dat gemis, wordt Jansen door zijn vrouw wel wat kinderlijk behandeld en vertroeteld, wat door hem nu juist niet altijd op prijs wordt gesteld. Jansen mag geen sigaartje rooken, dat is niet goed voor zijn, door z'n vrouw inge beelde, bronchitis. Nimmer mag hij zich zonder halsdoek naar buiten begeven, en een borrel drinken kan al heelemaal niet door den beugel. Thuis lekker zitten „zitten" en op z'n tijd voor zijn vrouw de kostbare beeldjes afstoffen, dat mag hij! Dat dit niet erg door hem op prijs wordt gesteld is te begrijpen, maar de noo- dige moed ontbreekt hem om hier een einde aan te maken. Totdat een oude vriend, die nog steeds van een vrijgezellenleven geniet, uit de tro pen terugkomt. Deze wordt dan al spoedig de oorzaak, dat Jansen de rollen omkeert. Hij weet voortaan wat hij wil en dat hij daarmee tal van botsingen riskeert, is duidelijk. Kostelijke scènes heeft de auteur P. A. Bruinsma hierin weten te vlechten en het publiek heeft zich er uitstekend over geamuseerd; het gelach maakte het gesprokene op het tooneel zelfs meermalen onverstaan baar. Natuurlijk was ook in dit ver haal een generale verzoening het slot. Wat het spel op zich zelf betreft, hierop was wel eenige critiek te ge ven. De mannenrollen werden veel be ter gespeeld dan de damesrollen, terwijl er enkelen waren .die nu niet direct rolvast genoemd konden wor den. De heeren J. Teeuwen en C. Blauw als resp. Jansen en z'n oude vriend, gaven zeer goed samenspel te zien. Om den heer D. v. Leijen als dierenarts is daverend gelachen Ook hij en de heer C, Kiewitt, ah GOUDEN HUWELIJK. Zaterdag herdacht het echtpaar J. Lakeman Fz. en T. Lakeman Stapel zijn 50-jarige echtvereeni- ging. De heer L. is 73 jaar en gebo ren te Ilpendam; zijn echtgenoote is 68 jaar en geboren te Heerhugo- waard. Uit hun huwelijk werden 2 kinderen geboren, die den ouders vier kleinkinderen schonken. De heer L. is ook na zijn huwelijk in Ilpendam blijven wonen. Hij dreef daar zes jaar lang een boerderij, die thans door zijn zoon wordt be woond. De laatste 10 jaren woont het echtpaar L. aan den Kennemer- straatweg onder de gemeente Hei- loo. In Ilpendam nam de heer L. in het landifcouwvereenigingsleven een belangrijke plaats in, hij was o.a. voorzitter van de coöp. inkoopver- eeniging en maalderij. Voor de receptie, gehouden in het hotel Proot, bestond Zaterdag groote belangstelling. Vele bloem stukken en de mondelinge of schriftelijke gelukwenschen van zeer velen getuigden daarvan.' AFD. ALKMAAR NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Causerie over Indië. De afd. Alkmaar van de Ned. Huis- vrouwenvereeniging hield dezer da gen een bijeenkomst in 't Gulden Vlies, waar de heer C. ten Bruggen- cate bij tal van mooie lantaarn plaatjes veel vertelde van Indië. Hij begon met een inleiding over de groote en de belangrijkheid van onze overzeesche gewesten en de betee- kenis t.a.v. onzen financieelen wel stand. Immers ruim 50 van het nationaal inkomen danken wij aan Indië. Daartegenover staan natuur lijk moreele verplichtingen ten aan- van de bewoners van Nederland over zee. Hoewel het reeds meer dan drie eeuwen in ons bezit is geweest, da leeren de groote verbeteringen op hygiënisch, bouwkundig en cultureel gebied enz. pas van de latere jaren. Spreker schetste wat dp godsdienst voor de inheemsche bevolking had gedaan en vooral de rechtspraak, waardoor dikwijls veel mildere straf fen aan de inlanders werden opge- jegd, dan wanneer deze door hun eigen landgenooten zouden zijn be recht. Aan de hand van lantaarnplaatjes werd het leven der inlanders en Europeanen belicht. Zoo zag men de verschillen in bouwtrant van Java nen, Atjehers en Batakkers en wer den daarnaast de Europeesche wij ken in Batavia en Soerabaja ver toond. Ook de vele verbindingen ter zee van de Kon. Paketvaartmaat- schappij, die als de grootste reeederij bekend staat, gaven een mooi over zichtelijk beeld van de uitgestrekt heid van het groote eilandenrijk. Voorts weidde spreker uit over de vele moeilijkheden, welke overwon nen moesten worden, wanneer be paalde streken door kwaadwilligen onder de inboorlingen werden be zocht, en dan eerst door de kracht der wapens bedwongen moesten worden. De eerste Nederlanders heb ben er voorzeker geen gemakkelijk leven gehad, doch allengs leerde men elkaar meer begrijpen en waardee- ren, en thans kan zelfs gesproken worden van een aanhankelijke gene genheid tusschen de inheemsche be volking en de Nederlanders. Aardig was het om te zien hoe een land als Deli,' eerst gekwalificeerd als ongezond, onvruchtbaar en onher bergzaam, in enkele jaren door het energieke optreden van twee pioniers tot een bloeiende, gezonde en groot- sche nederzetting is geworden. De weelde van de tropische natuur is hier intact gelaten, zoodat men zelfs op de plaatjes duidelijk kon zien de mooie combinatie van westersche cultuur in een oostersch klimaat. Ty pisch waren voorts sommige gewoon ten bij de inheemschen bij het hu welijk, o.a. het tanden uittrekken bij huwbare meisjes. Heel mooi, rustig en grootsch waren de foto's van de Banda-zee, 't leven in dessa en kam pong, enz. Dat de lezing intensief gevolgd werd door alle aanwezigen, bewezen de uitroepen van medeleven, het noe men van namen door dames, die be kend waren met het leven en de plaats van handeling bij wie vele herinneringen boven kwamen aan de jaren, in de tropen doorgebracht. De sfeer van den middag werd nog ver hoogd doordat eenige dames van de Ver. „Oost en West" in nationale kleederdracht in de pauze de thee serveerden en daarbij Indische ver snaperingen aanboden. De causerie werd beëindigd met het zingen van een Indisch lied en een opwekking en tot wederziens bij den a.s. West- Indië-avond, die verzorgd zal worden door den heer van Haaren, oud-gou verneur van Paramaribo, thans bur gemeester van Schiedam. Hierna sloot de presidente de bijeenkomst, den heer "ten Bruggen- cate hartelijk dankend voor zijn aardige en interessante lezing, waar aan een excursie op 15 Mei naar het Koloniaal Museum werd vastge knoopt. zwerver, hebben zich goed van hun opdracht gekweten. De damesrollen werden vertolkt door mevrouw C. Schats-Schenk, mevr. R. Wiedenhof- A andwij k en mevr. T. Kiewitt-Pool. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Het geheim van dr. Felgentreu (sens.); hoofdrollen Albrecht Schön- hals, Hans Söhnker en Gerda Mau- rus. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Alles voor de firma (hum. Holl. film); hoofdrollen Johan Heesters, Johan Kaart, Adolf Bouwmeester en Cissy van Bennekom. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Jeugd (rom.-dram.); hoofd rollen Kristina Söderbaum, Herman Braun, Wernei Hinz en Eugen Klöp- fer. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Zentrale Rio (avonturen); hoofdrollen Leny Marenbach, Ca milla Horn, Ita Rina, Ivan Petro- vich, e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag geen matinee. Donderdagavond geen voor stelling. Dinsdag 22 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, speciali teitenvoorstelling door Vreugde en Arbeid. Woensdag 23 April. 7.30 uur, de Unie, alg. verg. gezins verpleging. 7.30 uur, ten hu;ze van'fam. Stroink, Blockhovepark^ ledenvergadering Kinderzorg. CABARET-REVUE LACHEN ZONDER BON. Ook gisteravond waren weer velen opgekomen om zich in het Gulden Vlies eenige uren op vroo- lijke wijze te vermaken. En het ge- zalschap Bartoes is in zijn voor nemen om de toeschouwers zonder bon te laten lachen, uitstekend ge slaagd. Een uitgebreid programma, bestaande uit liedjes, praatjes, sketches, imitaties, snelteekenen, clowneske prestaties, is in vlot tempo afgewerkt. Het titellied zette de revue aardig in, waarna Roland Wagter eenige goede inmitaties gaf van Chevalier, Oome Keesje, Lou Bandy en Juff Snip. De clown Fantasia deed aller dwaast en liet zich als operazange res hooren, wat tot groote vroo- lijkheid aanleiding gaf. De bekende radio-artist Bartoes wist te boeien met een tweetal liederen uit zijn repertoire. De sketch; Het incident, met den pseudo-dokter en de zieke zangeres deed de zaal daveren van de lach en werd door Jan Ganzen bord, Bartoes en Bol Bleyenberg met succes gespeeld. Katinki Kus- ter, die zich in de begeleiding der nummers reeds een zeer goede pianiste had getoond, zong daar na een tweetal aardige liedjes, waarvoor zij een luid applaus mocht ontvangen. De sketch? „Het biertje", deed het weer best. In costuum zongen en speelden Bartoes en Katinka Kuster popu laire provinciale wijsjes en men zong op spontane wijze mee. Als caricatuur- en snelteekenaar ver wierf Roland Wagter een luid ap plaus en handig wist hij snel cari- caturen van eenige personen in de zaal te maken. Het tweede optre den van Fantasio, speciaal als kunstviolist slaagde zeer goed. Bar toes zong zijn vrbolijke liedjes en de aanwezigen zongen dapper mee. Een aardige sketch liet daar na nog zien' hoe Jan Ganzenbord van den pijn in zijn rug door een fakir moest genezen worden, waar na men met het lied „Lachen zon der bon" afscheid nam. Van de medewerkenden toonde zich vooral Roland Wagter in diverse creaties een veelzijdige artist. MIDDENSTANDSEXAMEN ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Met genoegen mag worden gecon stateerd, dat de huidige tijdsomstan digheden geen afbreuk doen aan de studie voor het diploma en de deel name aan het examen algemeene handelskennis ingevolge de vesti gingswet kleinbedrijf. Voor het a.s. examen, waarvan het schriftelijk gedeelte in het ge- heele land morgen wordt gehoüden, hebben zich 12.375 candidaten aan gemeld. Door de onderwijscentrale van den Ned. r.k. middenstandsbond zullen hiervan worden geëxamineerd 46)4 pet., door den Kon. Ned. mid denstandsbond 30 pet. en 23 <4 pet. door den chr. middenstandsbond. De examencommissie Alkmaar-Hoorn, ressorteerende onder de N.R.K.M., neemt hiervan 677 candidaten voor haar rekening, waarvan te Alkmaar 452. De groote deelname aan het schriftelijk examen te Alkmaar grooter dan in de drie voorafgaande jaren brengt mede, dat het exa men moet worden verdeeld over de twee grootste localiteiten te Alk maar, de Harmonie en de Unie. De examens voor het mondeling gedeelte zullen worden gehouden te Alkmaar op 10-13 Juni a.s., te Hoorn op 16 en 17 Juni a.s.; hieraan nemen deel allen die voor het schriftelijk gedeelte zijn geslaagd. Na de thans geëindigde overgangs periode van drie jaar worden de exa mens slechts ééns per jaar afgeno men. De najaarsexamens zijn ver- v-allen. PRIJSOPPRIJVING. Bij een winkelier te Enkhuizen werden eenige textielgoederen in beslag genomen, aangezien de prij zen hiervan hooger waren gesteld dan geoorloofd werd geacht. Procesverbaal werd tevens opge maakt. PUZZLE-RUBRIEK. Men gelieve aan de zevende let tercombinatie puzzle j.l. Zater dag één letter t toe te voegen. BOND VAN BEGRAFENIS- VEREENIGINGEN. Jaarvergadering te Alkmaar. Zaterdagmiddag hield de bond van begrafenisvereenigingen zijn algemeene jaarvergadering in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar, onder leiding van den heer R. v. d. Laan te Dirkshorn. Bij de mededeelingen sprak de voorzitter waardeerende woorden ter nagedachtenis van het overle den bestuurslid, den heer Jb. Kra mer, die als penningmeester zeer veel voor den bond heeft gedaan. De heer J. Heidsma te Noord- scharwoude heeft tijdelijk het pen ningmeesterschap waargenomen, waarvoor hem hartelijk dank ge zegd werd. Voorts werd medegedeeld, dat eenige rechtskundige adviezen zijn ingewonnen. De nieuwe statuten kunnen ter goedkeuring worden in gezonden aan den secr.-generaal van justitie. Volgens den advocaat zijn de vereenigingen wettelijk aan sprakelijk tegenover de dragers bij voorkomende ongevallen. Aange zien de verzekering gesloten is bij een Engelsche maatschappij, stelde het bestuur voor, deze over te slui ten bij een Nederlandsche. De voorzitter deelde nog mede. dat de begrafenisvereenigingen omzetbelasting moeten betalen van die diensten, welke niet verplicht zijn volgens het reglement. Extra dingen dus en begrafenissen van niet-leden. De secretaris, de heer H. Vinke, heeft het jaarverslag uitgebracht. De aangesloten vereenigingen heb ben 253 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 117 voor niet-leden. De propaganda werd voortgezet, met gevolg, dat Opperdoes is toegetre den. Er zijn nog besprekingen gaande met 7 vereenigingen. Het ledental is thans 17, met een totaal aantal leden van 9726. Het totaal bezit dezer vereenigingen is 29364.70. De rekening over 1940 sloot op 851.50, met een saldo van i- 537.24. Het beginsaldo was 523.25, zoodat de vooruitgang 13.99 was. Bij de behandeling van de con cept-statuten werden verschillende artikelen aan critiek onderworpen, maar ten sloften werden ze toch in hun geheel goedgekeurd. Het overnemen van eikaars leden was bij de besprekingen over het nieuwe huishoudelijke reglement het belangrijkste onderwerp. Men besloot, te bepalen, dat de vereenigingen geen nieuwe leden mogen aannemen of begrafenissen uitvoeren uit het gebied van een andere aangesloten vereeniging. Het bestuur zal, aan de hand van de gevoerde besprekingen, hiervoor een nadere regeling uitwerken. Het invoeren van de bepaling, dat geen nieuwe leden boven 50 jaar worden aangenomen, werd aangenomen met de stemmen van de vereenigingen te Zuischarwou- de, Wieringerwaard en Hoogkar- spel tegen. In verband met eenige opmer kingen over het gewenschte van een unifomre contributie- en uit keringsregeling werd door den voorzitter medegedeeld, dat het be stuur een uniform reglement wil samenstellen. Hierovér zal overleg worden gepleegd met een commis sie uit de leden. Wel zal worden aangebracht de bepaling, dat de over te schrijven leden in de nieuwe vereeniging in de rechten en verplichtingen van deze nieuwe vereeniging treden. Bij de gehouden bestuursverkie- zng werd de heer J. Heidsma te Noordscharwoude gekozen in de va cature-Kramer. De afdeelingen Koedijk en War- menhuizen zullen elk een bestuurs lid moeten aanwijzen. Bij de rondvraag werden o.m. de vergoedingen aan voorloopers en dragers in de verschillende veree nigingen en de vergoedingen voor het bewaren van de kleeding der dragers besproken. Het bestuur zal bij de aangesloten leden een enquête houden over deze onderwerpen. ZUID- EN NOORDSCHERMER. De oude Schermerwagen. - De heer P. Binnenwijzend te Schermeer deelt ons mede, dat de oude Schermerwa gen waarover wij dezer dagen een en ander publiceerden van de boer derij van zijn famiile afkomstig is en dat hij er zich over verheugt dat de wagen een goede plaats heeft gekre gen. De naam van den wagen is eigenlijk „kaaswagen" of „kaasbrik". Nadat de wagen nog bij den hooi bouw was gebruikt is hij ten slotte om plaats te maken voor practi scher rijtuigen en machinerieën -- naar den zolder verhuisd waar hij elk jaar nog eens schoongemaakt werd. Schrijver was van meening, .lat de wagen nog niet antiek genoeg was om voldoende belangstelling te wekken. Vandaar dat deze om plaats te maken aar een boelhuis was ge bracht. Indien schfij(ver de belangstelling voor dezen wagen vermoed had, zou hij hem gaarne aan de tooneelveree- niging cadeau hebben gedaan. (Hij kan den koopprijs nog aan de vereeniging teruggeven. Red. Alkm. Crt.) Te meer omdat men het doel heeft Schermers folklore te blijven eeren en aan het nageslacht te too- nen hoe het leven van onze voor vaderen was. De heer B, stelt er priis op dit te ver melden ter eere van de tooneel- vereeniging „Aurora". BERGEN. Groente over de straat. - Zater dagmiddag is van een auto van de firma Romar alhier op den hoek Lou- delswegGeestweg een aantal kis ten met groenten op den weg geslin gerd. De inhoüd van verscheidene kisten: geschraapte wortelen, spina zie en sla, werd over den weg ver spreid. De wortelen zijn zoo goed en zoo kwaad als het ging bij elkaar ge veegd, evenals de andere groente. Men heeft evenwel lang niet alles kunnen redden, terwijl dit.voorval de kwaliteit natuurlijk niet ten goede is gekomen. NIEUWE NIEDORP. Floralia. - Zaterdag had in de oude naaischool een tentoonstelling plaats van door schoolkinderen in bloei getrokken bolgewassen uit gaand van de plaatselijke Floralia- vereeniging. Het was voor de eerste maal, dat een dergelijke tentoonstelling hier werd gehouden en dit in aanmer king nemende, waren de resultaten alleszins bevredigend: 93 kinderen hadden de hun verstrekte bollen ter keuring ingezonden. Met witte hya cinthen waren de resultaten het meest gunstig, doch ook van de crème en rose variëteiten waren prachtige exemplaren aanwezig. Met tulpenbollen waren de uitkomsten het minst gunstig. De ouders hebben in ruime mate belangstelling getoond voor de ten toonstelling. Vergadering veefonds. - De ver gadering van het Onderling Vee fonds (voorzitter de heer D. Pool) werd bijgewoond door slechts 14 leden. De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn te leurstelling uit, dat niet meer leden aanwezig zijn. Naar aanleiding van de notulen bracht de heer Nieuw- boer de salarisverhooging' van den secretaris ter sprake. Na eenige be sprekingen werden de notulen goed gekeurd. De rekening over 1940 sloot met een voordeelig saldo van 106,59 bij een totaal aan ontvangsten van 6472. Op 31 Dec. 1939 waren verzekerd 582 koeien en 113 stuks jong vee en een jaar later 531 koeien en 100 stuks jong vee. Van Juli tot Novem ber waren gemiddeld verzekerd 105 kalveren. Op 1 Jan. 1940 waren er 80 leden, op 1 Jan. j.l. 81 leden. In de maanden April, Mei en Juni werden afgekeurd 19 stuks vee, over de andere 9 maanden totaal 18 stuks. Hierna was aan de orde het benoe men van twee nieuwe commissaris sen, waarvan één wegens periodieke aftreding en één wegens het bedan ken als zoodanig van den heer C. Floor. De voorzitter bracht dezen hartelijk dank voor alles wat hij voor het fonds heeft gedaan. De heer Floor was de oudste der commissa rissen en tevens de oudste in dienst jaren, daar hij van 1929 af zitting had. De heer Groot werd herbenoemd; in de vacature-Floor werd de heer P. Schager aangewezen. Hierna kwam het voorstel ter sprake van den heer H. van der Wal, om, indien een rund wordt afge keurd en onmiddellijk daarvóór on der behandeling van een veearts is geweest, deze kosten door het fonds te laten betalen. De voorzitter wees erop, dat dit artikel 18 van het oude reglement is, hetwelk eenige jaren geleden ge schrapt is en thans weer herroepen zou worden. Na eenig heen en weer gepraat bleken allen het er over eens, dat het in het belang van het fonds is, het bewuste artikel weer in eere te herstellen en direct in werking te doen treden. Rondvraag, Bij de rondrvraag vroeg de heer Nieuwboer of de mogelijkheid niet bestaat de leden te verplichten bij de t.b.c.-bestrijding te gaan. De heer Rempt adviseerde om in den herfst een propaganda-avond te houden en den leider van de t.b.c.- bestrijding uit te noodigen een in leiding te houden. Hiertoe werd besloten. Besloten werd voor alle commis sarissen een vast salaris uit te trek ken, hetgeen dan volgend jam: van kracht zal worden. NOORDSCHARWOUDE. Florimont, de zwervende zanger. - De operettövereenging „Caecilia" heeft Zondagmiddag in „Concordia" een derde uitvoering gegeven van de operette „Flcrimont, de zwervende zanger". Er was, evenals de beide orige uitvoeringen, weer een geheel uitverkochte zaal, welke de mooie operette die weer op uitstekende wijze vertolkt werd, met aandacht gevolgd heeft. SCHAGERBRUG. Coöp. Boerenleenbank. Zater dagavond j.l. werd in „het Wapen van de Zijpe" té Schagerbrug een ledenvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. De rekening over 1940 en de ba lans per 31 Dec. 1940 werden goed gekeurd. De rekening sloot in ont vangsten en uitg. op 2.813.641.08. terwijl de balans een eindcijfer van 1.095.815.56 bevatate. Uit het' jaarverslag 1940, uitge bracht door de kassière, mej. G. Klerk, bleek, dat ontvangen was aan spaargelden 571.193.96 en te rugbetaald 494.256.87. Aan voor schotten en hypotheken was terug ontvangen 104.710.35 en verstrekt aan nieuwe leeningen 186.775. Het tegoed bedroeg aan het einde van het verslagjaar 41.361.85. Het reservefonds bevatte per 31 Dec. 33.000, de winst in 1940 was 3670.09. De bank heeft 275 leden. Als bestuurslid werd herkozen de heer V. Bakker te Keinsmerbrug en als lid aan den raad van toezicht de heer J. Veuger Hz. te St. Maartens brug. STOMPETOREN. Opvoering „Droome Loes". - Zon dagmiddag ging de première van deze aardige operette, opgevoerd door de kinderklasse van den heer G. C. Pranger. De zaal in café Kam steeg was zeer goed bezet, toen de heer Kesselaar allen het welkom toeriep, in het bijzonder mevr. en burgemeester Posch. Hij riep voor het spel eenige clementie in, daar een tweetal goede krachten wegens ziekte verhinderd waren. Daarna zongen de kleintjes eenige mooie liedjes, later gezamelijk met de oudere leerlingen. Prachtig wa ren de balletten van het Alkmaar- sche dameskoortje „Dansa". Zij verwierven luid applaus. Vermel ding dient vooral de muzikale begeleiding van het orkestje, be staande uit de heeren Joh. van En gelen piano, Bijster en Pranger 1ste viool, P. de Geus 2de viool en Theo Scholte, die de bas bespeelde. Ook de zang van genoemd koor viel in den smaak. Een zeer gewaardeerde attractie was de vioolsolo van den heer Bijster, voorheen stafmuzikant solist van de marine te Den Helder. Geheel onvoorbereid vergastte deze oekwame musicus ons op den „Czar das" van Monti. Het spel werd onder ademlooze stilte aangehoord en het succes was groot. Aan „Droome Loes" ging vooraf de ouverture, uitgevoerd door het orkestje, evenals de muziek van de liedjes gecomponeerd door den heer Pranger. Vlot en vol overgave zong de jeugd en zij speelde het gegeven aannemelijk. De bloemen- en vlin- derdans viel zóó in den smaak, dat derdans vielen zóó in den smaak, dat bij open doek een luid applaus uit de zaal opklonk. De heer en mevr. Pranger kunnen tevreden zijn. Het publiek heeft genoten, de moeite van de lange repetities zijn beloond. Burgemeester Posch sprak een woord van hulde over het enthou siasme en het geduld, waarmee de leeraar de kinderen alles had ge leerd en hoopte, dat dit niet de eenige uitvoering zou zijn. HEILOO. Feestmiddag van „Harmonie". - Het kinderkoor van „Harmonie" heeft Zondagmiddag een opvoering gegeven van de mooie operette „De prins van Sind", in 6 tafereelen. Was het wonder, dat de Rustende Jager was uitverkocht en men tientallen moest teleurstellen? Vier uren lang heeft men kun nen genieten van het spel* der kin deren, die na veel ijverig repetee- ren voor het voetlicht traden. Dit spel en de mooie costuumpjes en décors hebben den middag gemaakt tot een genot. Alleen over den lan gen duur van de tooneelverande- ring was er ontevredenheid in de zaal. Het was circa 6 uur toen de pauze begon. Hierna werd door het gemengde koor opgevoerd de muzi kale operette „Pas op voor de Studenten". Ook dit werd verdien stelijk gezongen. Het was reeds laat toen men huiswaarts ging. Opvoering van „De Rozenkrans". - Door het tooneelgezelschap Pierre Mols van Amsterdam werd Zaterdagavond in De Rustende Jager een opvoering gegeven van de Rozenkrans, tooneelstuk in 4 bedrijven naar de roman van

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2