Jonge boeren bereiden zich voor op hun taak in den N.O. Polder. Niet iedere landbouwer is geschikt voor het komende ontginningswerk. distributie van boter. VRAAG EN AANBOO 36 cent per vijf regels A MSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD I Florence Berclay. Het stuk, dat reeds honderden malen is ver toond, trok hier weinig belang stelling. Nog geen honderd bezoe kers waren aanwezig. De vertol king van het stuk had zeker meer interesse verdiend. Uitvoering St. Caecilia" - Zon dagavond gaf het fanfarecorps „St. Caecilia" een goed bezochte uitvoe ring in het Brunogebouw. Het ge heel bezette gebouw heeft mei groote belangstelling geluisterd naar de muzieknummers. De St. Jozeph-Gezellen voerden een éénacter op, getiteld „Daar komt brommen van". ZUroSCHARWOUDE. Het 25-jarig bestaan der L.G.C. - Zaterdagmiddag werd in café Kra mer alhier de receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Langendijkei Groen ten-Centrale. Ondanks het buitengewoon slechte weer heeft een flink aantal perso nen, zoowel handelaren als tuin bouwers van de gelegenheid gebruik gemaakt, om het bestuur te compli- rnenteeren. SINT PANCRAS. Het distributiekantoor te St. Pan- cras is gedurende de week van 20 t.m. 26 April a.s. geopend op Dins dag 22 April 1941 en op Vrijdag 25 April 1941 van 10 tot 12 uur. Het distributiekantoor is dus geslo ten op Donderdag 24 April 1941. ALKMAAR. INGEKOMEN PERSONEN. T. Bas, geen, dienstbode, Pr. Ju lianalaan 14, van Heerhugowaard. J. C, van Berkum, geen, kleer maker, Reekerstraat 45, van Amers foort. J. W. Cabout, N.H., musi cus, Verdronkenoord 75, van Gouda. H. Bouman, N.I., huishoudster, Hofdijkstraat 9, van Den Helder. G. Broers, H.E.v.., monteur Rijks- telefoon, en echtgen, en kinderen, Zeswielenstraat 20, van Texel. A. de Boer, geen, dienstbode, Nieuwpoortslaan 28, vau Laren. C. C. M. Keesom, R.K., zonder be roep, Nassaupiein 11, van Heiloo. K. van der Molen, Ger.k., dag meisje, Drebbelstraat 15, van Eg- mond aan Zee. M. -1. A. Koevoet, wed. van J. Jonker, R.K., Rozen straat 26, van Den Helder. J, Meeuwisse, R.K., dienstbode, Schou tenstraat 4, van Den Helder. J. Cheret, Ger.k., banketbakker en echtg,, geen, en kinderen, Bier kade 5, van Den Helder. A. H. ter Borg, wed. van A. G. Wamitz, N.H., huishoudster, Augustijnsteeg 7, van 's-Gravenihage. G. H. Leen, Ger.k., onderwijzer, en echt genoote, geen, Zocherstraat 11, van Den Helder. M. Abbo, geen, chauffeur, en echtgen., R.K., Raaks- je 20, van Den Helder. D. de Boer, R.K., dienstbode, Emma- straat 56, van Hoogwoud. S. P. Kapteijn, R.K., zónder beroep, Nieuwpoortslaan 112, van War mond. C. Kieft, R.K., dienstbode, Stationsweg 58, van Heerhugo waard. E. Ringers, N.H., direct, choc, fabr., Oudegracht 222, van Amersfoort. N. M. Glas, geen, dienstbode, Pr. Julianalaan 14, van Heerhugowaard. H. Schreuder, geen, laadstationbediende, Scher- merweg 3-6, van Zaandam. L. N. Kouwen, N.H., dienstbode, Nassau- laan 51, van Broek op Langendijk. T. Kromhout, wed. van M. Kroon, N.H., zonder beroep, Cabel- jaustraat 9, van Haren-karspel. A. E. Dashorst, R.K., religieuse, Oudegracht 204, van Amersfoort. J. D. v. d. Oord, D.G., ambt. Rijks-bureau voedselvoorziening, en echtgen., N.H., Dr. Schaepmanplein 12, van Ilpendam. J. W. Dam- brink, N.H., betonwerker, le Land- dwarsstraat 36, va-n Rotterdam. Tr.1 Tigchelaar, wed. van L. van Wier, Ger.k., zonder be-r-oep, en kinderen, Stuartstraat 84, van Bar- radeel. E. G. Kroog, DEv., zon der beroep, Kooltuin 11, van Ham burg. VERTROKKEN PERSONEN. T. Bakker, z.b., Rem., van Kenne- merstraatweg 11 naar Almelo. A. Langkemper, meubelmaker, R.K., en echtg., van Oudegracht 143 naar Haarlemmermeer. W. M. Beutick- Alderlieste, huishoudster, N.H., van Spoorstraat 72 naar Amsterdam. J. J. den Hertog, waterbouwk., N.H., van Houttil 5 naar Alphen aan den Rijn. G. Hoen, dienstbode, N.H., van Prinses Julianalaan 14 naar 's- Gravenhage. W. P. de Vries, z.b., geen, van v. Everdingenstraat 11 n. Haarlem. J. C. Guit, leerl. con ducteur N.S., R.K., van Lamoraal- straat 6 naar Roermond. H. van Woerden, volontair landbouwbedr., geen, van Verdronkenoord 29 naar Grijpskerk. A. van der Kooi, walsmachinist, G.K., en echtg., N.H.' en kinderen, G.K., van Omval naar Nieuwe Niedorp. D. de Jong, en zusters C. en J. de Jongh, -van Lin- denlaan 45 naar Heiloo.D. W. Rattink, sergeant-wachtgelder, N.H., van Stuartstraat 10 naar Zwolle. H. Scheffers, dienstbode, N.H., van Roemer Visscherstraat 22 naar Den Helder. H. Beets, orgeldraaier, geen, van Bloemstraat 21 naar Am sterdam. T. Tesselaar-Speur, z.b., N.H., van Westerweg 110 naar Am sterdam. M. W. Evers-Pruijs, z.b., geen, va Bloemstraat 19 naar Am sterdam. A. J. M. Bus, leeraar Duitsche taal en letterkunde, R.K, en echtg., van Steijnstraat 51 naar Oegstgeest. E. M. B. van den Broek, dienstbode,^ R.K., van Nieuw poortslaan 161 naar Haarlemmerlie- de en Spaarnwoude. J. Oud, bak kersknecht, R.K., van Overdiestraat 73 naar Bergen. G. R. A. Zwienenberg, N.H., be hanger en stoffeerder, van Lange- straat 70 naar Arnhem. K. D. de Haan, geen, controleur L.C.O., en echtg., van Houtmanstraat 36 naar Bergen. T. Balder, N.H., wed. v. A. Kruiten, z. b., van Waerdendel- straat 7 naar Nieuwveen. J. Ham- stra, Ger.K., echtg. v. J. Steensma. z. b. en zoontje, van C. W. Bruinvis straat 9 naar Leeuwarden. C. K. M. Vrouwe, R.K., echtg. v. D. C. Molenkamp, van Van der Lijnstraal 38 naar Castricum. D. Kleine, geen, achtm.-cap., van Kenn.straat- weg 81 naar Hoogeveen. A. Over de Linden, N.H., leerl. instrument maker P.T.T., van- le Kanaalstraat 17 naar Oudkarspel. A. Ueber- iacker, R.K., dienstbode, en doch tertje, van Pr. Julianalaan 1 naar 's-Gravenhage. J. W. Boesenkool, N.H., echtg. v. M. H. Malcorps, z. b., van Varnebroek 32 naar Hasselt. M. G. Henning, N.H., wed. v. W. de Jager,' z. b., en zoon, van Em. de Wittestraat 10 naar Nieuwer-Am- stel. C. W. J. Pommerel, R.K., in strumentmaker P.T.T., van Brille- steeg 3 naar Schagen, B. J. C. van Kleef, R.K., huishoudster, van Ly ceumstraat 9 naar Delft. J. J. Stammes, geen, leerl. instrumentma ker P.T.T., van Snaarmanslaan 59 naar Noordscharwoude. W. L. du Pont, R.K., dienstbode, van Laat 65 naar Heiloo. B. J. Goed, N.H., en moeder, geen, van Kwakelpad 23 naar Den Helder. J. Pie, N.H., koopman galanterie en textielgoe- deren, van .Stationsstraat naar Delft. D. van den Berg, N.H., boeren knecht, van Nieuwpoortslaan 101 naar Egmondbinnen. -- T. C. Kager, R.K., controleur C.C.C.D., van Cori straat 11 naar Anna Paulowna. D. van Dam, R.K.,' zonder beroep, van Baansloot 14 naar Castricum. A. de Vos, R.K., fruit- gn visch- handel, en echtgenoote en kinderen, van Westerweg 133 naar Bergen. J. C. Tesselaar, echtgenoote van Van den Bosch, N.M. zonder be roep, van Westerweg 110 naar 's-Gravenhage. W. P. van Bode graven, geen, leerling verpleegster, van Boomkampstraat 16 naar Er- melo. A. E. Hermes, R.K., zon der beroep, van Drebbelstraat 24 naar Zoeterwoude. D. L. van der Karst, R.K., restaurateur, van Pr. Julianalaan 1 naar 's- Gravenhage. (Ongecorrigeerd.) GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des voormiddags 11 uur tot des namid dags 1 uur, de navolgende voorwer pen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak, van 817 April 1941. 3 sleutels aan een touwtje, een kinderportemonnaie, sleutel, een handschoen, zakmes, mutsje met rood strikje, bruin nappa hand schoen, huissleutel, portemonnaie jnh. rozenkrans, rijwielbelasting- merk in étui, een linnen boord, een blauw wantje, een bril met noornen montuur, kinderhandschoen, dames- portemonnaie met inh., armbandje, paar bruine glacé handschoenen, hondenpenning, portemonnaie met inh., gebreid kinderbroekje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aange ven in het zelfde'tijdvak: een paar glacé heerenhandschoenen, Paauwels, Eikelenbergstr. 34; rijwielbelasting- merk in étui, Koorn, Veerstr. 14; 2 kolenzakken, Van Tol, Oudegracht 124, sleuteltje en zadeldekje, Schip per, Hoeverkade 7, houten duimstok, Kraus, Baansingel 30a; portemonnaie met inh., Kooijman, Tulpstr. 19; auto- slinger, de Boer, Ropjeskuil 66; zil veren damesarmbandhorloge, Men- sink, Baanpad 39; bruin leeren hand schoen, Sneek, Sliksteeg 13; honden penning 232, Snijders, Lindenlaan 71; armbandje, Lansen, Laat 150; 3 vleeschbonnen, V d. Kuijt Dahliastr. 5; zilverbon a 1.en vleeschbon nen, Appel, Stuartstraat 67; -geschie denisboek, Bernaert, Oudegracht 162; portemonnaie m. inh., Renooij Bis schop Bottemannesjr. 2; bos sleutels, Lindner, Waerdendelstr. 5; spoor kaartje, v. Veen, Friedrich Engelsstr. 7; Alg. Distributiebonboekje, Leij- ding, Korte Landstr. 24; portemon naie met inh., Piket, Verl. Stuartstr. 88; hondenpenning 703, bruin.wollen handschoen, Butter, Laat 85; Blauw kinderwantje, Mulder, K. v. 't Veer- straat 35; paar zwarte gymschoenen, Witsen, Uitenboschstr. 80; damespa- rapluie, Nieuwenhuizen, Schouten straat 22; een nieuwe pantoffel, de Leeuw, Ricardostr. 6; damesporte- monnaie. Brugman, Schermerweg 13; heerenportemonnaie met inh., Huls kamp, Houttil 13;, zilveren rozen krans, v. d. Meulen, N. G. Pierson- straat 17; rijwielbelastingmerk, Vel- linga, Friescheweg 30; schilderskiel, Donkersloot, Prinsesselaan 40; zilve ren armband, Bart, Piersonstr. 37; rijwielbelastingmerk, Nierop, Dijk- graafstr. 14; beige kindertaschje, Leeuwenkamp, Stuartstr. 85. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie te. Alkmaar. (Ongecorrigeerd) Een cursus voor polderjongens. ders, die zoo noodig het polderwerk met het landarbeiderswerk kunnen combineeren. Op grond van deze overweging heeft de Gront Mij. (Grondverbete ring en Ontginnings Mij., die het ont ginningswerk uitvoert) zich, in overleg met de directie van den Wieringermeerpolder (in de toe komst directie der IJsselmeerpolders) verstaan met de landbouw-technische commissie uit de Overijsselsche land bouworganisaties, de Friesche Land bouw Mij. en de N.C.B. in Noord- Brabant en dit heeft tot resultaat gehad, dat een aantal afgestudeerde cursisten van landbouwwinterscholen of lagere landbouwscholen door de landbouworganisaties in staat ge steld is zich te bekwamen voor en voor te bereiden op hun werk in oen nieuwen polder. Toekomstige pachters. De kans is er voor de jonge boeren, dat deze stap voor hen het begin wordt voor een defini tieve vestiging in den polder. Want de directie van de Wierin- germeer geeft bij het verpachten van de boerdèrijen tot op zekere hoogte de voorkeur aan men- schen, die reeds in den polder hebben gewerkt, die den groei van het nieuwe land hebben meegemaakt en die den toestand en de waarde van den bodem door en door kennen. Het is de bedoeling, dat een deel van de jongens in den polder dienst zal doen als voorwerker. De Gront Mij. heeft n.l. groote- behoefte aan een behoorlijk aantal goede voor werkers en deze zijn dun gezaaid. Wij waren, dank zij de welwillen- Overijsselaren krijgen hun kans. Ergens in de buurt van Wanne- perveen hangt de mand in den mast. Dat wil in grondwerkerscode zeggen; „Er wordt gewerkt". Een 20-tal jonge boerenzoons volgt daar een „polderjongenscursus" van on geveer acht a negen weken. En dan den polder in. Ze zullen de pioniers in den N.O.-polder worden'. En met hen, een 140-tal jonge kerels (groo- tendeels Overijsselaren), die in Wan- neperveen, Heino, Slagharen, Vasse, Gorredïjk en Weert opgeleid worden om straks daadwerkelijk mee te kunnen helpen Nederland er een vruchtbaar gebied bij te geven. Inderdaad opgeleid, want niet iedere landarbeider is geschikt voor het werken in de woestenij die de N.O.-poider voorloopig nog zal .vezen, dat heeft de ontginning van de Wieringermeer geleerd. Een goede polderjongen moet een vak man zijn, die precies weet hoeveel meter van een bepaalde soort grond hij in een bepaalden tijd kan ver zetten, die weet hoe hij een sloot moet graven en die de waarde van het in groepsverband werken kent. „Waarom heeft men voor de op leiding juist boerenzoons uitge zocht?" zal men vragen. Wel, omdat de N.O. polder (in de toekomst misschien de Urker polder) in, tegenstelling met de Wieringer meer, direct ontzilt is en dus direct productief gemaakt kan worden. Er zal in de toekomst een nauwe sa menwerking ontstaan tusschen het ontginningswerk en het oogstwerk en daarom heeft rnen in den nieu wen polder liefst direct landarbei- de medewerking van de genoemde landbouwtechnische commissie en van de Gront Mij., in de gelegenheid enkele van de opleidingscursussen te bezoeken. Onderwijs en productief werk gaan bij de opleiding hand in hand. Het zijn n.l. hoofdzakelijk grondver oeterings- en ontginnings-werkob- jecten waaraan gewerkt wordt en de animo bij de jonge knapen is groot. Ze werken hard, want het is hun eigen belang. Afgezien van het teit, dat ze in stukloon betaald wor den (en er zijn nu reeds ploegen die f 14 per week verdienen), wordt hun werk van dag tot dag beoordeeld door een ervaren voorwerker van de Gront Mij., die bij elk object de .tiding heeft. Nauwkeurig houdt deze de punten- iijst van elke leerling-polderjongen bij en aan het eind van de opleiding worden de besten aangesteld tot voorwerker in den N.O.-polder. Niet ieder is geschikt als voorwerker. En dit is een functie die men niet te laag moet schatten. Want men kan uitstekend met de pan (schop) kun nen omgaan, dit houdt niet in, dat men tevens een goede voorwerker is. Daarvoor komt nog wel iets meer kijken. Een voorwerker moet in de eerste plaats een psycholoog zijn. Hij moet den moed er in weten te houden, als de regen en wind over den troosteioczen en moeilijk be- gaanbaren polderbodem giert, hij moet zijn ploeg overeind weten te houden als een dag de verdiensten eens wat minder zijn, hij moet zijn menschen liefde voor den arbeid kunnen geven en hun de grootsch- heid van hun pionierswerk onder het oog kunnen brengen. Maar hij moet ook een loonstaat kunnen opmaken, hij moet kunnen zeggen wat het vervoer van een kruiwagen zand over 100 m moet kosten, hij moet in een oogwenk de extra-vergoeding kunnen Vaststellen die de mannen hebben moeten als er plotseling een onverwachte moeilijk heid opduikt. En hij moet iets van meetkunde afweten om de glooiing van een talud te kunnen vaststellen, of om een sloot over honderden meters lijnrecht te kunnen doortrekken „Die -glooiing is te vlak jong", hoorden wij in Wanneperveen. „Maar dat is niet zoo erg, je kunt er wel wat afschaven, maar wat erbij aan plakken zou niet meer gaan". En ijverig begon de leerling bij te scha ven, totdat een goedkeurend knikje van den haas hem vertelde dat het in orde was. Zijn tien meter sloot (een onderdeel van zijn taak), waren in orde, maar bij anderen haperde er hier en daar nog wel eens wat aan. Wat verder op-was een ploeg met kipkarren aan het werk, want ook dit werk moeten ze in den polder kennen. En het is heel wat anders dan het werk op de boerderij, dat hadden ze van den eersten dag af al door. „En binnenkort gaan ze draineer- buizen lossen", vertelde de voorwer ker, die de leidng had, dat kan ze in den polder ook nog te pas komen. Onderwijl toonde hij dc rapporten die de jongens geschreven hadden over hun bevindingen op het werk, een onderdeel dat tevens tot de op leiding behoort. N Het is duidelijk, c'at niet ieder van de cursisten de eigenschappen bezit om tot voorwerker aangesteld te worden. Maar den polder in gaat het overgroote deel toch. is het dan niet als voorwerker, dan toch wel als uitzetter of als leider van een trans- portafdeeling. Een week of drie, vier zijn de jonge boeren nu ó^n den gang en hun vorderingen zijn uitstekend. Dat het hard werken is, daarvan getuigt het feit, dat ze een extra rantsoen van 100 pet. voor brood, vleesch en vet krijgen. Maar ze verdienen het en waarschijnlijk zullen deze extra rantr soenen voor Nederland hun waarde dubbel en dwars opbrengen. Een gcede voorwerker moet zelf „in den kruiwagen" hebben gestaan om het werk van de kruiploeg op zijn juiste wijze te kunnen schatten. Een goede sloot graven is niet ieders werk, maar onder bekwame leiding is het te leeren. (Foto's Zw. Crt.) LAMSTE BERICHTEN (Ongecorrigeerd.), Op vethon 15 cent reductie. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en vis- scherij deelt mede! dat het in het voornemen ligt binnenkort op de bonnen der vetkaart uitsluitend boter beschikbaar te stellen, zooals zulks reeds geschiedt op de bonnen der boterkaart. Bij den aankoop van boter tégen afgifte van nader aan te wijzen bonnen der vet kaart zal dan evenwel reductie op den prijs worden verleend en wel van 15 cent per 250 gram boter De detail listen zullen deze reductie terstond bij de levering van de boter, welke tegen afgifte van deze bonnen wordt gekocht, verrekenen. Voor nadere bijzonderheden worden zij verwezen naar de in de dagbladen opgenomen officieele publicatie. BOMMEN OP ONS LAND. Het A.N.P. meldt: In het afgeloopen weekeinde vlo gen verscheidene Engelsche vlieg tuigen boven ons land cn op eenige plaatsen werden brisant- en brand bommen neergeworpen. De meeste bommen vielen op het vrije veld. Een aantal andere bracht echter schade te weeg. In een stad in het westen van ons land kreeg een ziekenhuis een vol treffer. In de buurt van ditzieken huis werden eenige woonhuizen be schadigd en vernield en ontstonden eenige branden, die gelukkig snel gebluscht werden. Een molen en een paar opslagplaatsen werden in deze stad eveneens getroffen. Volgens ae tot dusver ter beschikking zijnde ge gevens zijn in deze stad 12 dooden en 15 licht en zwaar gewonde bur gers te betreuren. On een andere plaats in het land vielen verscheidene brisant- en brandbommen in de nabijheid van een krankzinnigeninrichting. Het ge bouw zelf kreeg geen schade; wel werden eenige huizen in de buurt beschadigd. Elders werd een straat weg getroffen, zoodat het verkeer tijdelijk omgelegd moest worden. Voorts kregen vele huizen glas schade. Ten slotte nog werd blijkbaar op een andere plaats een hoogere on derwijsinrichting tot doel gekozen. Ook deze werd niet geraakt. Wel ge raakten in de buurt enkele" woonhui zen in brand; deze branden werden snel gebluscht. POSTVERKEER MET FRANKRIJK HERSTELD. Het postverkeer met het bezette gebied van Frankrijk en de bezet te Kanaaleilanden Jersey en Geurnsey is, zoowel voor het ver keer naar als van dit gebied, her steld. Toegelaten zijn gewone en aangeteekende briefpostzendin- dingen van elke soort, met .uitzon dering van briefpakjes. Het pak ketpostverkeer is nog niet hervat. De verzender dient op zendingen naar Frankrijk het departement. waarin de plaats van bestemming is gelegen, aan te geven. ANTON DIRKS OVERLEDEN. Op 58-jarigen leeftijd is, na een langdurige ziekte, Zaterdag over leden de operazanger C. A. J. Dirks, te 's-Gravenhage. HET GEDENKTEEKEN TE SERAJEWO. Berlijn, 1 April. (DN.B.) De stee- nen gedenktafel, die door de Ser viërs te Sera je wo op de plaats van den moord „ter verheerlijking van den op 28 Juni 1914 gepleegden moord op den OostenrijkschHon- gaarschen troonopvolger was opge steld, is bij de inneming der stad in bewaring gene:nen. De commanneerende generaal van een pantsercorps, von Vietinghoff heeft de gedenktafel op 20 Aprd door luitenant Mittelmann, die als een van de eerste Duitsche soldaten in Serajewo is binnengedrongen, aan den Führer in zijn hoofdkwar tier laten overhandigen. De ge denktafel, die van de misdadige bloedschuld der Serviers aan den wereldoorlog getuigt, zal in het Tughuis te Berlijn opgesteld. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend a contant. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Apr. (Lang. Groentenveiling). 125 bos Ra barber 13 90; 200 kg Prei 14.10. BURGERLIJKE STAND HEILOO (Maart). Geboren: Jan Dirk, z. van C. J. Rus en J. C. van der Hagen. Alegonda, d. van P. H. van Dijk en A. C. de Goede. Cornelia Catha rina, d. van L. H. Bierman en M. J. Hanraads. Cornelia Agatha, d. van P. Mulder en M. Brakenhof. Antonius, z. van N. M. Bolten en C, U. Groot. Janna, d. van A. 't Jong en C. Vet. Adrianus, z. van A. Hoetjes en M. Vermeulen. Catharina Maria, d. van G. Franse en T. E. Scholten. Cornells Jo- zeph, z. van J. Klaasse en H. M. Tiebie. Steven Willem, z. van F. A. Josephus Jitta en L. G. Leeu wenberg. Antonius Carolus, z. van C. P. van.Zeist en A. Meeu wenoord. Ondertrouwd: W. Hartland te Alkmaar en J. S. Drijver. H. Moerman en G. Nieuwenhuis. G. D. Meuldijk en T. C. Kweldam. P. A. Vermeulen en J. H. Mulder. P. Poorter en G. B. de Vries. Getrouwd: W. Hartland en J. S. Drijver. H. Moerman en G. Nieuwenhuis Overleden: P. Nelis, 28 jaar. T. Fraaijman, 75 jaar, wed. van Jè Hugtenburg. A. Spaander. J. Hugtenburg. A. Spaander, jaar. A. D. Froger, echtgenoote van H. Engels. 59 jaar. J. Blank man, wed. van E. Wils, 74 jaar (overleden te Alkmaar). C. Kossen. 77 jaar. P. Vos, wed. van J. Ebels, 70 jaar. LIMMEN (Maart). Geboren Martina Catharina, d. van M. Zandbergen en C. J. Kroon. Margaretha Johanna Maria, d. van J. G. Hageman en M. Kok. Aleida Cornelia Maria, d. van J. de Winter en G. A. Zee man. Irene, d. van J. Keijzer en M. C. Winder. Tiny, d. van N. P. van Til en B. J. Hartog. Petrus Jacobus, z. van P. J. Boersen en C. Dekker. Afra Geertruida, d. van P. M. J. Punt en C. E. Stam. Overleden: C. M. Levering, 11 maanden, z. van H. Levering en C. M. Nanne (overleden te Alk maar). D. Velthuis, 85 jaar, wedn. van E. Wiedijk. M. van OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Maandag 21 April 1941 Vor.k. 97% 96% 8711/ie 87% .117% 31 191/s 54'/, 3L/]C' 38 28 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 33Neder; J Ned -Indië 1937 8ANK-INSTELLINCEN Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. t 250137V, Koloniale Bank 191 !/4 Ned. Ind Handelsbank 130 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 128i/4 Calvé Delft Cert. 76'/4 Neder! Ford. .270 Lever Bros 12j1/4 Phil. Gloeil. Gem Bezit 2341/, .ND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. 161/. Republic Steel 14Wfi Standard Brands 43/8 Steel comm42 CULTUUR MAATSCH. H V. A419 lava Cultuur 26! Ned Ind Suiker Unie .250 Verg Vorstei.landeD .120 'EÏROLEUM. Kon P tr. Phillips Oil Shell Union Tide Water IUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn 14t>l/, Kon. Ned Stoomboot 1531/, Scheepvaart Unie .1/9 TABAKKEN. Deli Batavia 2C0 Oude Deli .2f8 Senembah22U AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 19 Illinois Central 5% Southern Pacific o Southern Railw. 103/s Union Pacific 747/8 (mi Pir 3l/g 248Ü/4 24 9% 7% .271 .211 •142% .160 130 2i5/]fi 110 pim 2 u 0/% 96% 871/, 87% 118% 138 191 134 129 '6% 272 128 9 23SI/2 31 20% 60-% 3% 37'/, 28% 16% 15% 4% 43 442 260 250 121 254-5 30 9% 8 274 210 135 156 128 3' 121 148 153 181 1 8 274 219 19% 5%-% 10 4 3V,s Duin, 37 jaar, echtgenoote van S. van Duin. A. Liefting, 70 jaar, wed. van C. de Winter.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3