PAM BIJ DE HAANAPEN. STILL Nieuwe vergeldirigsacmval op Londen Vele Grieksche afdeelirtgeri gaven zich over. Italiaansche troepen hebben de grenzen van Albanië bereikt. De Britten bombardeerden Benghazi en Tripolis. De plotselinge dood van Koritzis. Een nieuw Grieksch kabinet. DASI HAM SPOR NOG GEE* TWEEDE BLAD TWEED] BEGRAFENIS P. MOLTMAKER. Zaterdagmiddag is onder groote belangstelling het stoffelijk over schot van den heer P. Moltmaker, in leven oud-lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, oud-lid van den gemeenteraad van Utrecht, oud-voorzitter van den personeel raad der Nederlandsche Spoorwegen en oud-voorzitter van de Nederland sche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel op de tweede Al gemeene Begraafplaats te Utrecht ter aarde besteld. Onder de zeer velen, die den over ledene de laatste eer brachten, be vonden zich de directeuren van de Nederlandsche Spoorwegen ir. W. F H. van Rfjckevorsel en ir. W. Hup- kes, alsmede de oud-directeur van de Nederlandsche Spoorwegen de heer H. van Manen, verder uit de arbei dersbeweging Jan Oudegeest, E. Ku pers, H. Braambeek, A. Reinalda mevr. Alida de Jong, F. van de Walle, J. Hilgenga, Jan van Zutphen J. Brautigam, A. B. de Zeeuw, M Mendels en vele anderen. In de aula werd het eerste het woord gevoerd door den heer G Jcustra, voorzitter van de Nederland sche vereeniging voor spoor- en tramwegpersoneel. Deze getuigde van de dankbaarheid van de arbei dersbeweging voor al hetgeen de overledene voor haar heeft helpen tot stand brengen. De overledene, aldus spr. is een der sterksten en grootsten geweest, die de arbeiders beweging ooit heeft gekend. Namens de directie van de Neder landsche Spoorwegen sprak hierna ir. W. Hupkes, die ervan getuigde, dat de samenwerking tusschen direc tie en personeelraad, waarvan de overledene voorzitter was, steeds zeer goed is geweest. Moltmaker was voor ons altijd de stoere, krachtige, eerlijke strijder, wien niets te veel was als het ging voor de belangen van het spoor- en tramwegperso reel. Na de spoorwegstaking in 1903 is het aan het volhardende optreden van Moltmaker te danken, dat lei ding en personeel weer tot elkaar kwamen. Zijn helder verstand, zijn welsprekendheid dwongen immer eerbied af en steeds wist hij door zijn eerlijken strijd het vertrouwen van een ieder te winnen. De positie van personeel tot directie is bijna nergens zoo goed en hecht als bij de spoorwegen en dat is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan Moltmaker. Verder werd nog het woord ge voerd door de heeren A. B. de Zeeuw, E. Kupers en Jan Oudegeest EIKENSCHORS. In aansluiting op het met in gang van 16 April 1941 in werking getreden verbod tot het vervoeren van ongeschild eikenhout van in landschen oorsprong, vestigt de di recteur van het rijksbureau voor huiden en leder er nog nadrukke lijk de aandacht op, dat dit verbod uitsluitend werd uitgevaardigd, teneinde de winning van eiken schors zooveel mogelijk te be vorderen. In verband hiermede worden eigenaars van perceelen eikenhout dringend verzocht hun volledige medewerking te verleenen door vóór 1 juli 1941 zooveel mogelijk daartoe geschikt eikenhakhout te doen omslaan respect, de uitdun ning van de daarvoor in aanmer king komende perceelen zoo moge lijk vervroegd en in versterkte mate te doen plaats vinden. Betreffende eventueele nadere bijzonderheden kan men zich met de directie of de opzichters van de Nederlandsche Heidemaatschappij of met de directie of de houtvesters van Staatsboschbeheer nader ver staan. Zooals reeds werd medegedeeld dient de gewonnen schors te wor den afgeleverd aan de looistofhan delaren en verdere daarvoor in aanmerking komen ingeschrevenen bij het rijksbureau voor huiden en leder. A. N. V. V. HANDBOEK VOOR NEDERLAND. De A. N. V. V. heeft de uitgave van een handboek voor Nederland ter hand genomen, dat voor de be vordering van het vreemdelingen verkeer van groot nut kan zijn. Dit handboek is n.l. losbladig en in kleurband vervat en bevat van tal van toeristenplaatsen de gege vens die vacantie doorbrengend Nederland interesseeren. Het handboek wordt gratis ver strekt aan alle informatiekantoren der Ned. Spoorwegen, alle erkende reisbureaux, alle reisvereenigingen, alle V. V. V.-.bureaux en een aan tal verkeersondernemingen, waar door men op ruim 500 informatie kantoren in het land, den toerist kan inlichten over een 100-tal vacantieoorden, die voor het hand boek de gegevens verstrekten. Bij een doorbladering bleek ons, dat dit handboek nog verre van volledig is. Verwacht mag worden, dat dit in de toekomst meer het geval zal worden. In ieder geval kan het handboek reeds thans goede diensten bewijzen. Inbraak. - In den afgeloopen nacht is te Lemelerveld ingebroken in het kantoor van een zuivelfabriek. Door een ruit uit te snijden, hebben de ongewenschte bezoekers zich toe gang tot het gebouw verschaft. De brandkast werd geforceerd en de politie stelt een onderzoek in naar hetgeen vermist wordt. Het Duitsche legerbericht. In het legerbericht van 19 April wordt melding gemaakt dat Vrij dag om 12 uur des middags op het Servische oorlogstooneel de wa pens zijn neergelegd. In Griekenland werden in een opmarsch aan weerszijden van den Olympus de achterhoedetroe pen van de Britsche kernstrijd krachten verdreven, de Z.-uitgan- gen van het gebergte veroverd en in de Thessalische vlakte werd het belangrijke wegenknooppunt La- rissa genomen. Op den top van den Olympus is de rijksoorlogsvlag geplant. In N.-Afrika werd de strijd om Tobroek voortgezet en werden de verdedigingswerken van de stad zwaar gebombardeerd. Het Duitsche legerbericht van 20 April luidt, naar het D.N.B. meldt, als volgt: Als vergelding voor den nieuwen aanval van Britsche vliegtuigen op woonwijken te Berlijn, in den nacht van 17 op 18 April, heeft de Duit sche luchtmacht in den afgeloopen nacht opnieuw Londen aangevallen. Ook bij dezen grooten aanval heb ben vele honderden vliegtuigen den geheelen nacht reusachtige hoeveel heden brand- en brisantbommen op de stad laten vallen. De groote bran den, die van verre te zien waren en vooral in de bocht van dc Theems, de Milwall-docks en Green wich uitbraken, zijn een zeker tee- ken voor de ontzettende uitwerking van dezen vergeldingsaanval, die opnieuw door Engeland was uitge lokt. In de vlakte van Thessalië achter volgen de Duitsche troepen de ver slagen Britsch-Grieksche strijd krachten. Ten Westen van den Pin- dus trekt de vijand voor de Italiaan- sche troepen terug, hier en daar doen zich verschijnselen van ontbin ding in het leger voor. Talrijk: Grieksche soldaten en geheele af- deelingen hebben zich overgegeven aan de Duitsch troepen, die ten Oos ten van het gebergte opereeren. Bij de inneming van Larissa en Trikka- la hebben gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers de operaties TWEE BOERDERIJEN DOOR BRAND VERWOEST. Vrijdagnamiddag ontstond brand in de boerderij, bewoond door den landbouwer Th. van den Akker te Mariahout onder de gemeente Lieshout. Het vuur breidde zich snel uit en tastte ook de in de onmiddellijke nabijheid staande boerderij van den landbouwer Th. v. Rooy aan. Beide panden gingen geheel in vlammen op. Het vee en bet grootste gedeel te van den inboedel kon worden gered. De motorspuit uit Nuenen verleende assistentie en slaagde er in de omliggende woningen te be houden evenals de ernstig gevaar loopende boerderij van den land bouwer H. van den Heuvel, bij wien een stal nog in vlammen opging. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het feit, dat kinderen met lucifers speelden. TELEGRAM VAN MUSSERT AAN ADOLF HITLER. Het A. N. P. meldt: De leider der N. S. B. zond den Führer bij gele genheid van diens verjaardag den volgenden telegrafischen geluk- wensch: „Dem Führer van het Groot- Duitsche rijk te Berlijn. Führer, Bij de intrede van Uw nieuwe levensjaar zend ik U, mede namens de nationaal-socialistische bewe ging in Nederland, mijn hartelijke gelukwenschen Ik hoop, dat de sterkste weer macht aller tijden onder Uw bezie lende leiding nog in den loop van dit jaar de belemmeringen zal weg nemen, die den opbouw van het nieuwe Europa in den weg staan en vertrouw, dat het Nederlandsche volk, lotsverbonden met het Duit sche en met de andere Germaan- sche volkeren, door de kracht der nationaal-socialistische revolutie aan dezen opbouw deel zal nemen. MUSSERT. Ook Paul Kiès stuurt een telegram. De leider der Troelstrabeweging Nederland, Paul Kiès, heeft het volgende telegram van geluk- wensch aan Adolf Hitler ge zonden: Aan den Führer Adolf Hitler. In naam van eenige duizenden Nederlandsche arbeiders, boeren en anderen, vereenigd in de Troel strabeweging Nederland, veroorloof ik mij onzen Führer hartelijk geluk te wenschen op zijn verjaardag! Duitschland Sieg Heil! PAUL KlèS, Leider der Troelstra beweging Nederland. van het leger gesteund. Zij bestook ten terugtrekkende troepen en co lonnes van den vijand met bommen en mitrailleurvuur, vernietigden op een vliegveld tien jachttoestellen van het type Gloster en bij een luchtgevecht een Britschen jager van het type Spitfire. In het N. van Zuidslavië zijn tot dusverre 1500 officieren en 244.000 man als gevangenen geteld. In N.-Afrika hadden vijandelijke aanvallen op Solloem geen succes hoewel zij door vloot- en luchtstrijd krachten gesteund werden. In den nacht van 18 op 19 April en gisteren overdag hebben Duitsche gevechts vliegtuigen de havenwerken en an dere militaire doelen te Tobroek met zware bommen bestookt. Door voltreffers werden groote branden en hevige ontploffingen veroorzaakt. Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben bij aanvallen op de haven van La Valetta op Malta ernstige schade toegebracht aan de marinewerf en aan pakhuizen. Een tankstation ge raakte in brand. Tijdens een gewapende verken ning hebben vliegtuigen gisteren aan de Schotsche Oostkust twee vijande lijke koopvaarders met een geza- menlijken inhoud van 6000 ton ver nietigd. Bij een aanval van jagers op de Britsche Zuidkust werd een vijandelijke jager van het type Spit fire neergeschoten. Overdag noch des nachts zijn vijandelijke vliegtuigen boven het Duitsche gebied verschenen. Hevige luchtaanvallen op Tobroek. Berlijn, 19 April (D.N.B.) Naar het D.N.B. van bevoegde zijde ver neemt, zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag hevige luchtaanvallen op de haveninstallaties van Tobroek aan de kust van Cyrenaica onderno men en op de haveninstallaties en vliegvelden van Malta. In de nabijheid der stad vloog een munitiedepot in de lucht. Op Malta vielen verscheidene vliegtuigen in de haven van La Va letta liggende schepen aan. In olie tankinstallaties, ten Z. van Ras Ran- zir zijn groote branden waargeno men. Ook de staatswerf alsmede de opslagloodsen in French Creek, kre gen verscheidene treffers.. Het vlieg veld Luca werd eveneens aangeval len en gebombardeerd. Door het slechte zicht kon hier niet nauwkeu rig de uitwerking worden waargeno men. - Man verdronken. - Een 54-jari- ge bewoner van dè Oostzijde is Za terdagavond in de Peperstraat in de Zaan geraakt en verdronken. MATSOEOKA OVER HET NEUTRALITEITSPACT. Mandsjoeli, 20 April (Domei). De Japansche minister van buiten- landsche zaken, Matsoeoka, heeft bij zijn aankomst uit Moskou verklaard, dat de totstandkoming van het neutraliteitsverdrag met Rusland zijn hoogste verwachtingen had overtroffen. De gelegenheid voor de onderhandelingen over het verdrag deed zich onverwacht voor toen hij Stalin en Molotof op de terugreis zijn dank betuigde voor de harte lijke ontvangst op de heenheis. Dë minister zeide, dat de gesprekken van man tot man met de leiders van Duitschland en Italië een ruime be- looning voor zijn reis naar Europa waren geweest. De gesprekken heb ben het driemogendhedenverdrag nieuw leven ingeblazen en waren een volledig succes. Matsoeoka zeide voorts, dat de buitenlandsche commentaren, vol gens welke alleen Rusland van het nieuwe verdrag voordeel zou heb ben, kinderlijk waren. Het is dui delijk, dat een internationaal ver drag, dèt zoo belangrijk is, niet tot stand kan komen, wanneer niet bei de partijen er voordeel van hebben. Rusland heeft ongetwijfeld voordeel van het verdrag, maar dat geldt ook voor Japan en Mandsjoekwo. Ik zou gsen verdrag hebben ge sloten, dat voor ons land of Mand sjoekwo nadeelig zou zijn geweest. Troepenvervoer in Rusland. Tokio, 20 April (D.N.B.) De Nitsji Nitsji meldt uit Mandsjoelie, dat de Russische autoriteiten daar bepaald hebben, dat buitenlanders tot 3 Mei geen gebruik kunnen maken van den Transsiberi'ë-expres tusschen Mandsjoeli en Moskou. Als motief wordt aangevoerd het drukke bin- nenlandsche verkeer voor en na den lsten Mei. Het Japansche blad schrijft, dat deze maatregel zeer de aandacht zou verdienen. Het ver luidt namelijk, dat in de dagen van het verbod troepen, die in het grens gebied van Mandsjoeli lagen, naar elders zouden worden overgebracht. Dit zou, aldus het blad, beschouwd kunnen worden als een snelle ten uitvoerlegging van het Japansch- Russische neutraliteitsverdrag. Tokio, 20 April (D.N.B.) In een radiorede heeft Matsoeoka nog ver klaard, dat het neutraliteitsverdrag met Rusland de erkenning van Mandsjoekwo door Moskou betee- kent. Hij wees voorts op het vaste besluit van het Duitsche en Italiaan- sche volk dezen oorlog zegevierend uit te vechten en de wereldsituatie meester te worden en verlangde de zelfde vastberadenheid van Japan en Mandsjoekwo, indien zij even eens een groote toekomst tegemoet willen gaan. Ook voor Madsjoekwo opent het neutraliteitspact met Mos kou nieuwe perspectieven. Slot nieuwe Grieksche kabinet. Italiaansch legerbericht. In het legerbericht van 19 April wordt melding gemaakt van voort gezette troepenbeweging in het Dalmatijnsche gebied en langs het geheele Grieksche front. In Noord- Afrika zijn door luchtformaties de Britsche stellingen in Tobroek ge bombardeerd en in O.-Afrika heb ben Britsche troepen, die ten O. van Gambella aangevallen en op de vlucht gedreven zijn, aanzien lijke verliezen geleden. Het legerbericht van 20 April luidt als volgt: „Gisteren hebben de divisies van het 9e en het 11e leger vrijwel overal de grenzen van het konink rijk Albanië bereikt. Zij hebben overal den hardnekkigen weer stand van de sterke Grieksche achterhoede gebroken en vele ver nielingen op de wegen overwonnen. Talrijke gevangenen en een aan zienlijke hoeveelheid materiaal is in onze handen gevallen. Vele af- deelingen jagers, bommenwerpers en duikbommenwerpers, in totaal 450 toestellen, hebben het terug trekkende Grieksche leger onop houdelijk en krachtig bestookt. Troepenconcentraties, barakken en artilleriestellingen werden getrof fen, bruggen en wegen vernield. Honderd auto's, beladen met troe pen en materiaal, werden even eens vernield. Onze vliegtuigen hebben het vliegveld van Kastika (Janina) in scheervlucht aange vallen. Vijf op den grond staande vliegtuigen geraakten in brand. De vlootbasis Preveza is gebombar deerd. Vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps hebben het vliegveld Mikabba en de haven van La Va letta op Malta gebombardeerd: de havenwerken werden getroffen en een groot stoomschip beschadigd. Een onzer duikbooten heeft in het oosten der Middellandsehe Zee een vijandelijke torpedoboot jager ge torpedeerd. In Noord-Afrika bedrijvigheid van artillerie en patrouilles in de zóne van Tobroek. Vijandelijke vliegtuigen hebben Benghazi en Tripolis gebombardeerd. Er zijn geen slachtoffers en de schade is onaanzienlijk. Uit Oost-Afrika niets van betee- kenis te melden." Berlijn, 19 April (D.N.B.) Volgens een in Athene officieel bevestigd Reutercommunique is de Grieksche minister-president Alexander Korit zis in den avond van den 18den April plotseling overleden. Zijn dood werd bekend, toen om 21 uur het tegenover het koninklijke paleis en het hotel Bretagne, het Britsche hoofdkwartier, gelegen gebouw van den minister president door een af- deeling gardetroepen werd bezet. Omtrent de doodsoorzaak tast men in Athene niet in het duister. Men is er n.l. zeker van, dat hij vermoord is. Hij heeft een jur voor zijn dood den Britschen opperbevelhebber Walson en den Britschen gezant in Athene ontvangen en zou daarna een ontstelden indruk hebben gemaakt. Beide bezoekers zouden getracht hebben Koritzis, in verband met het feit dat het Britsche leger bevel had gekregen tot inscheping en de konin klijke familie met een kruiser naar Egypte zou worden gebracht, over te halen het Grieksche leger zich bij de vlucht te doen aansluiten. Koritzis zou dat geweigerd hebben en enkele uren later dood voor zijn schrijftafel gevonden zijn. De dood maakte in Athene grooten indruk, omdat ook Metaxas kort geleden onder soortgelijke omstandigheden dood gevonden werd. De Berliner Lokalanzieger spreekt openlijk van moord, dat tot de mid delen der Britsche politiek behoort. In het nabije Oosten en op den Bal kan zijn reeds vele ministers gestor ven die zich niet aan den wil van Engeland onderwierpen. De Berliner Börsenzeitung zegt, dat zich overal dergelijke tooneelen hebben afgespeeld waar het gelukte door corruptie en vage beloften regeeringen tot het opnemen der wapens tegen Diü'schland te bren gen. Het Britse]' c doel was het Grieksche leger het land te laten prijs geven om in Egypte verder voor de oogmerken der Londensche plu tocratie te verbloeden. De Duitsche Algemeine Zeitung zegt dat het gericht van dezen, thans ook in het Z.O. beslisten oorlog En geland zal vervolgen tot het eind. Koritzis moest uit den weg geruimd worden. Berlijn, 20 April (D.N.B.) Reute) kan de verschrikkelijke Britsche verantwoording voor den moord op den Griekschen minister-pres ideni niet meer verdoezelen, schrijft de .Montag" naar aanleiding van het bericht van het officieele Britsche persbureau, als zou Koritzis „zelf moord" gepleegd hebben, z.g. uit vrees voor verantwoording. Het blad noemt dit bericht de eerste beken tenis der Britsche mannen die ver antwoordelijk zijn voor den inder daad bedreven moord op Koritzis. Er kan geen twijfel meer over be staan, aldus het blad, dat Koritzis geen zelfmoord gepleegd heeft. On gelooflijk naïef heeft men teger over de Britsche politiek in Grieken land gestaan. Toen hij echter inzag dat hem niet alleen leugens vertelc waren over de weerstandskracht van Joego-Slavië, doch ook over de huif van Engeland, nam hij .het beslui Griekenland nog op het laatste cogenblik te redden. Een vlucht van den Griekschen koning, van de regeering, en van een deel van het leger naar Egypte heeft hij van de hand gewezen, omdat hij nog op het laatste oogenblik het Grieksche volk voor de volledige ineenstorting wil de behoeden door te probeeren een wapenstilstand te verkrijgen. Een man, die een dergelijk besluit neemt, pleegt geen zelfmoord, maar blijft op zijn- plaats. Omdat hij ech ter zijn voornemen aan de Engel sehen ter kennis bracht, moest hij uit den weg geruimd worden. Een nieuw Grieksch kabinet. Berlijn, 19 April (D.N.B.) Naar Reuter meldt, is Constantijn Kozias belast met de vorming van de nieuwe Grieksche regeering. Kozias, die mi nisterieel gouverneur van Athene is, zal de functie van vicepremier be- kleeden. Koning George zal persoon lijk de kabinetszittingen presideeren. De Britsche berichtendienst meldt uit Athene, dat verscheidene hooge Grieksche officieren van het front teruggeroepen zijn, opdat zij in de re geering zitting kunnen nemen. Het nieuwe kabinet zou in hoofdzaak een militaire regeering zijn. Een militair kabinet. Boekarest, 20 April. (D. N. B.) Volgens een bericht van radio An kara uit Athene heef? Kotzias die was aangewezen een nieuwe regeering te vormen den ko ning het voorstel gedaan, dat het met het oog op den tegenwoordi- gen toestand beter is, wanneer een militair aan het hoofd van het ka binet staat. Nadat de koning de meening van verschillende per sonen had gevraagd, ontbood hij den vroegeren minister van buiten landsche zaken, generaal Alexan der. Deze heeft de opdracht tot het vormen van een kabinet aanvaard. Stockholm, 20 April (D.N.B.) Reu- ter meldt, dat radio Athene van avond de samenstelling van het nieuwe Grieksche kabinet heeft be kend gemaakt. Het voorzitterschap heeft koning George persoonlijk op zich genomen. Vice-admiraal Sakel- lariu, de chef van den marinestaf, is benoemd tot plaatsvervangend pre mier en minister van marine. Onder de overige leden van het kabine' bevinden zich de volgende persoon lijkheden: Oorlog, generaal Panagakos. Luchtvaart, generaal Nicolaides. Verkeer en spoorwegen, generaal Korzas. Buitenlandsche zaken, financiën en economische zaken, Zuderos. Binnenlandschè zaken en open bare veiligheid, Maniadakes. Openbare welvaart en pers, Niko ludis. De nieuwe regeering heeft reeds den eed afgelegd en terstond daar op haar eerste vergadering gehou den. DE EVACUATIE DER BEVOL KING VAN ISTANBOEL. Istanboel, 20 April (D.N.B.) De Turksche autoriteiten hebben reeds een vervoerplan voor de vrijwillige evacuatie der bevolking van Istan boel uitgewerkt. Volgens dit plan zouden 50.000 biljetten voor spoor wegvervoer en scheepsgelegenheid ter beschikking der vertrekkenden gesteld worden. ENGELSCHE TROEPEN IN BASRA. Berlijn, 19 April (D.N.B.) Sterke strijdkrachten van het Brtsche em pire zijn, naar Reuter meldt, in Bas- ra aangekomen „teneinde de verbin dingswegen door Irak open te hou den". JAPANNERS BEZETTEN CHINEESCHE HAVENPLAATSEN. Sjanghai, 20 April (D.N.B.) De Ja panners zijn voortgegaan met de be zetting van alle voorname havens aan de kust van Tsjekiang. Zondag morgen vielen Wentsjau, Haimen en Tsiense in Japansche handen. Een Japansche voorhoede bereikte Zon dagmiddag Ningpo, de eenige plaats, waar de Chineezen nog verzet boden. De Japanners willen hiermede het goederenverkeer naar Tsjoenking onmogelijk maken. DONOVAN EN DE CAPITULATIE VAN ZUID-SLA VIE. Berlijn, 19 April (A.N.P.) In het Hamburger Fremdenblatte schrijft Adolf Halfeld: Met de onvoorwaar delijke capitulatie van het Servische leger is aan den oorlog van kolonel Donovan een einde gekomen, dat vooral voor de Vereenigde Staten beschamend is. Donovan heeft een zoo belangrijk aandeel gehad in de vorming van een front onder An gelsaksische leiding in het zuidoos ten van Europa, dat hij thans ook in de Vereenigde Staten openlijk wordt aangewezen als een der ver oorzakers van de ramp, die Zuid slavië heeft getroffen. Donovan was de vertrouweling van Roosevelt en heeft op aanwijzing van het Witte Huis gehandeld. De psychologische onzekerheid en de ontnuchtering in de Ver eenigde Staten duren voort. Ten aanzien van de groote vraagstuk ken der Amerikaansche buiten landsche politiek, die culmineeren in het probleem van verdere ver scherping van den interventionis- tischen koers, heeft zelfs het Witte Huis het noodig geoordeeld een zekere terughoudendheid in acht te nemen met het oog op de jobstij dingen uit de Middellandsehe Zee. De kwestie van een Amerikaansch escorte voor de leverantie der in dustrie staat nog steeds in het mid delpunt- der debatten. Terwijl de voorstanders van interventie er fel voor ijveren, ontbreekt het ook niet aan waarschuwende woorden van in vloedrijke mannen, die het volk voorhouden, dat convooieering op 'n oorlogsdaad lijkt en daardoor hoogst gevaarlijk is". De minderheid, die van de inter- ventionisten weinig- goeds voor het land verwacht, heeft voor het eerst sedert de afkondiging van de leen- en pachtwet gelegenheid gekregen om den vinger te leggen op de pijn lijke reactie, die voor de buitenland sche politiek is voortgekomen uit het sabelgekletter van de leen- en pacht wet. Bovendien is duidelijk genoeg ge bleken, dat zelfs in deze tijden van ongebreidelde oórlogsdrijverij, die door de toonaangevende instanties bevorderd wordt, rekening moet worden gehouden met het nuchtere inzicht en de gezonde instincten van breede lagen der Amerikaansche be volking. 239. Met uitzondering van een viertal, dat ter bewa king van Pam achterblijft, gaan alle apen nu heen, ieder enige stenen torsend. Ze gaan nu zeker weer de maanmensjes bekogelen, denkt Pam. 3ESCHRE TEEKENI] ALEX RAY] f Voetbal A.D.C Krijg In a onde Veen Be Qt In 2 In 2 slech Er zijn gisteren wt uitslagen geweest. A. konden nog niet tot komen. De eindstand ook in de verlenging ring. Opnieuw deed voor dat een doelpunl afgekeurd, dat een se werd gemaakt. Veerti den was het in het D.H.C., thans in haar De verrassende 51 Sparta behaalde, bied nog een kans. Winner dag van 't Gooi, dan singswedstrijd noodig ting der onderste plaa Ook in afd. IV is d deze weinig begeerde nend. De clubs, die e merking komen staan één wedstrijd te speli lijk, n.l. Limburgia, Roermond. Veendam verraste il door Velocitas te klopi leen heeft zij daardoor practisch alle kampioe nomen, maar ook zie in veiligheid gesteld. H.S.C. staan met nog te spelen gelijk. In 2 A wonnen de clubs Z.F.C., D.W.V. ei van Alcmaria, dat nie dreef was, van Zeebun Frisia. De stand is nu: 240. De professor ziet de dieren nu de rotstrap opklau teren en hij stelt zich verdekt op achter een rotsblok. Gelukkig merkt niemand hem op. Hij wacht nu, tot de apen uit het gezicht zijn. Z.F.C. 16 11 D.W.V. 15 10 A.F.C. 15 9 Alc. Victrix 15 7 O.S.V. 15 6 W.-Frisia 15 5 Zeeburgia 15 5 W.F.C. 15 4 Alkm. Boys 14 2 V.V.Z. 14 2 In 2 B wisten zoowe H.V.C. te winnen. H. wordt zwak. In 3 A w George—Q.S.C. gespei Q.S.C. met 40 won. A.D.O.—D.H.C. Voor ruim 30.000 werd op het Sparta-te middag de wedstrijd schen de beide kampio van afd. I in de le kla: van den N.V.B. Dez bracht wederom geen de rust was de stand 00, terwijl het einde een gelijk spel, 11, speeltijd met tweemaal tier werd verlengd. O lenging bracht nog ge: zoodat opnieuw een bi strijd zal moeten word Naar wij vernemen a.s. Zondag gehouden o oord-stadion. De doelpunten werden Vollebregt voor D.H.C. ven voor A.D.O. Een i D.H.C. één seconde na moest geannuleerd wori C.S.V.—ONTWAAK Dat C. S. V. dezen 0—7 heeft verloren, hoofdzaak doordat d doelman in een kwarti len uit zijn handen 1 schoten die alle houdbi De veteraan Prijs gil der de lat en de opst gewijzigd. Met de rust was de steeds 05. Na de rust werd Oi durende 'n half u. gehe. doch ook nu bleek C. schutter te hebben oni sen te benutten. Het laatste kwartiei strijd meer gelijk op ei kansen die Ontwaakt k scoren werden beide b ZWITSERLAND S DUITSCHLAM De vijf-en-twintigste strijd tusschen Zwit; Duitschland gisteren te speeld eindigde in een

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6