DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 3 i Mi ëim Vele Joegoslavische en Grieksche soldaten gevangen genomen. BENGHASI DOOR DE BRITTEN GEBOMBARDEERD. DUITSCHE TROEPEN HEBBEN ATHENE BEZET. Na de inneming van Corinthe en Patras bereikten de Duitschers de Poloponnesus. Matsoeoka verstuurt telegrammen. De verhouding tusschen Roosevelt en Lindbergh. VERDUISTERINGS TIJDEN van 21.00 tot 6.14 >orden van atste letter ander ge le ontbre- iken de 39 igram ge- de juiste normen de 'an boven naam van reeds reik- streepjes etters ge il, i, i, 1, m, t, v, z. liefst zoo :h uiterlijk ir aan den Alkmaar- 16 baard- nde koningj 22 vochtig, eevogel, 26 ast, 30 dorp aaide wind, vogel, 34 vliegveld, visch, 42 uitroep, 47 je, 49 visch, t thuis, 56 ij visschers- iier dat on- slagwapen, zit veel on- otje, 68 be- :elgoed, 7 0 a, 74 schre- smalle, 80 stof, 83 lor, ichaam, 91 93 meis- SATEBDAG EIK KD E R TONBB ELIPUL RIBORA PI PET KIGENI E RHL|K RATS EN KTEIRA BELIAL A LH BH T NBR I BV HVADEM ZHS ElA OS HM ET melht ERIE 'RAD e4f, 2. Kf2 c3f Kblcl 5. Pc5 geeft b8 2. E>a5 f3f Te3X <e4 5. Tel 4 2. Pc3Xt*5 6Xe8 4. Rf4 f8tf. Flohr, ge- m-M 'WW? f g h na den 24en als volgt: Tf8d8 »t 26. Rg6:f M8—d7? Db6d8 art geeft op, volgt 29. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het peheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voördam C 9, postgiro 37060. Telei. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 99. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. AJUF.MA. Twee' bladen. Maandag 28 April 1941 Italiaansch le^eroericht. In het Italiaansche legerbericht van 26 April wordt melding gemaakt van een onophoudelijk bombarde ment van Italiaansche vliegtuigen op de vesting en vloot^asis Tobroek. Ook Britsche strijdmiddelen bij Sol- loem werden aangevallen. In Oost-Afrika werd een succes volle aanval gedaan ten Oosten van Gambela. Het legerbericht van 27 April luidt als volgt: Tijdens de zuiveringsoperaties in noordelijk Albanië en in den Epirus werden talrijke Joegoslavische en Grieksche soldaten gevangen geno men en werd een aanzienlijke hoe veelheid wapens, munitie en ver voermiddelen buitgemaakt. Aan het front van Tobroek in Cyrenaica werden aanvallen van vijandelijke tanks en infanterie met krachtige deelneming van onze lucht macht afgeslagen. Wij vernietigden zeven tanks en verscheidene pant serauto-s. In den nacht van 26 April bombardeerden vijandelijke vliegtui gen Benghazi, waarbij eenige slacht offers vielen en eenige schade werd aangericht. Een vijandelijk vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut neer gehaald. Het aantal slachtoffers als gevolg van het bombardement op Tripolis bedraagt 101, onder wie een twintigtal Italianen. Het aantal ge wonden bedraagt ongeveer 300. In Oost-Afrika werd te Djimma een Hurricane-toestel door het lucht doelgeschut neergehaald. De Italiaansche Montenegro. vlag in Rome, 27 April. (D. N. B.) Op het koninklijk slot te Cettinje is naar Stefani meldt de Italiaansche vlag gehesehen tusschen de vlag van de dynastie Petrowitsj en die van het voormalige Montenegro. Sinds het binnenrukken van de Italianen is geheel Cettinje in de Italiaansche en Montenegrijnsche kleuren versierd. Het Duitsche legerbericht. In het Duitsche legerbericht van '26 April wordt melding gemaakt van het verslaan van Britsche troe pen ten O. van den pas van Molos. Andere Duitsche troepen staken vanuit Thessalië naar het eiland Euboea over en kwamen over Chal- kis weer op het vasteland. Snelle troepen kwamen door Thebe. In sa menwerking met de marine zijn Duitsche troepen ook op het eiland Lemnos geland en hebben alle mili taire punten van het eiland bezet. Het Duitsche legerbericht van 27 April luidt als volgt: De in Griekenland strijdende troepen van het Duitsche leger be reikten bij de achtervolging van den vijand via de linie Thebe- Chalkis hedenochtend om 9.25 uur de hoofdstad Athene. In een stoutmoedigen aanval uit de lucht namen valschermtroepen reeds op den ochtend van 26 April de landengte van Corinthe alsme de de stad Corinthe zelf. Talrijke Engelschen werden gevangen ge nomen en de rest trok zich vluch tende naar het Zuiden terug. Aan den ingang van de golf van Corinthe drong de Leibstandarte Adolf Hitler na een onstuimigen opmarsch via de golf van Patras tot de Peloponnesus door en nam. na het vijandelijke verzet te heb ben overwonnen, de havenstad Patras in. In de Grieksche wateren veroor zaakte het luchtwapen op 25 April den vijand opnieuw zware scheeps- verliezen. Het vernietigde drie koop vaardijschepen met tezamen 27.000 brt., waaronder twee groote trans portvaartuigen en beschadigde nog twee andere koopvaardijschepen door bommen. In N.-Afrika werden de Britsche strijdkrachten, die oprukten in de richting Capuzzo-Solloem, door een tegenaanval in samenwerking met 't luchtwapen verslagen en naar het Zuiden verdreven. Daarbij werden zeven vijandelijke gevechtswagens en verscheidene gepantserde verken ningswagens vernietigd. Uitvalpo- gingen van de Engelschen uit To broek mislukten. Duikbooten brachten in den Atlan- tischen oceaan vijf vij andelij kp koopvaardijschepen met tezamen 3S.148 brt. tot zinken. Gevechtsvlieg tuigen vernietigden gisteren in het zeegebied om Engeland een koop vaardijschip van 5000 brt. en in duik vlucht een Britschen torpedojager Een derde schip dat met vliegtuig- onderdeelen beladen was, kreeg twee voltreffers van bommen. In den afgeloopen nacht bombar deerden gevechtsvliegtuigen met goede uitwerking opnieuw de haven Liverpool alsmede andere havens aan de Zuid- en Oostkust van Enge land. Een patrouillevaartuig van duizend brt. werd tot zinken ge bracht. Op een vliegveld van den vijand werden hangars en schuil plaatsen met brandbommen bestookt. Batterijen verdragend geschut vhn de marine beschoten schepen in de* haven van Dover. De beschieting had een goed resultaat. De vijand verloor bij vluchten overdag naar de kust van de bezette gebieden en naar de West- en Oost- Friesche eilanden vier vliegtuigen, waarvan drie door jagers en een door luchtdoelartillerie. In den afgeloopen nacht wierp de vijand op verschillende plaatsen van de bezette gebieden en van het N.- Duitsche kustgebied brisant- en brandbommen, hoofdzakelijk op woonwijken van de stad Hamburg. Nergens ontstond schade aan oor logsbedrijven of militaire inrichtin- geh. Eenige burgers werden gedood en gewond. Twee vijandelijke ge vechtsvliegtuigen werden omlaag gehaald. Ter aanvulling wordt nog mede gedeeld, dat op de Akropolis in Athene de hakenkruisvlag werd gehesehen. Niet alleen de landengte van Corinthe en de stad, maar ook het kanaal werd bezet. Duitsche troepen in Athene met gejuich verwelkomd. Berlijn, 27 April (D.N.B.) Het eer ste rechtstreeksche telegram Athene- Berlijn, na de inneming van Athene door Duitsche troepen, ontving het D.N.B. hedenochtend van zijn in Athene gebleven vertegeriwoordiger, Roesner. Het telegram was in 23 mi nuten overgekomen en was om 11.20 uur in Athene aangeboden. De in houd vgn het telegram luidt: Tusschen 9 en 10 uur hedenoch tend hebben de Athene binnentrek kende Duitsche troepen de Duitsche vlag gehesehen op de beroemde Akropolis. De eerste Duitsche troe pen in Athene werden door de daar gebleven Duitschers met groote geestdrift en stormachtig gejuich verwelkomd en met bloemen overla den. De Grieksche bevolking, die den intocht eveneens als toeschou wers bijwoonde, hield zich rustig. Veelvuldig hoorde men uitingen van verbazing over de prestaties en het uiterlijk van de Duitsche troe pen. f Bommen op Norderney. Bremen, 26 April (D.N.B.) Twee Engelsche bommenwerpers van het type Bristol-Blenheim hebben van middag gebruik makende van het wolkendek, en komende van over zee, uit geringe hoogte een aanval gedaan op het eiland Norderney. Zij wierpen eenige brisantbommen neer op het plaatsje, waardoor verschei dene woonhuizen en zakenhuizen werden beschadigd. Onder de bur gerbevolking vielen een doode en verscheidene gewonden. Militaire schade werd niet aangericht. Bij hun poging om te ontvluchten werden beide machines neergeschoten. Engelsche vliegtuigen boven N.W. Duitschland. Berlijn, 27 April (D.N.B.) De R.A.F. is in den nacht van Zaterdag op Zondag op verschillende plaatsen het kustgebied van Noord-West- Duitschland binnengevlogen en heeft op verscheidene plaatsen brisant- en brandbommen geworpen. Nergens werd, naar het D.N.B. verneemt, mi litaire schade aangericht. Daarente gen vallen tr dooden en gewonden onder de burgerbevolking te betreu ren. De in woningen ontstane bran den konden nog des nachts gebluscht worden. Duitsche successen. Berlijn, 27 April. (D.N.B.) In ver band met de inneming van Athene wordt er van bevoegde zijde op ge wezen, dat de intocht van de Duit sche pantserafdeelingen in de Griek sche hoofdstad plaats gevonden heeft op den 21sten dag van den grooten Balkanveldtocht. Na een taaien strijd zijn de belangrijke havens veroverd, zijn de verdedigingswerken op de landengte van Corinthe en het be langrijke kanaal in Duitsche handen gevallen. De hoeveelheid buitge maakte oorlogsmateriaal is niet te overzien. Het luchtwapen heeft hon derden vliegtuigen neergeschoten, vernield en buitgemaakt, de ravitail- leeringswegen van den vijand ver nield en de transportschepen, die ge reed werden gehouden voor de vlucht van de Britten, tot zinken ge bracht en vernield en bovendien den terugwij kenden vijand iedere mogelijkheid tot verzamelen en ordenen ontnomen. Eenheden van de Duitsche marine zijn tot ver in het Oostelijk dee van de Middellandsche Zee doorgedrongen en hebben" de Britsche aanvoeren afgesneden en verhinderd. Duitsche successen ter zee. Hoofdkwartier, 27 April. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Vandaag zijn bij de achtervolging van het uit Griekenland vluchtende Britsche expeditiecorps een kruiser tot zinken gebracht, twee kruisers beschadigd, een koopvaarder van 5000 b.r.t. vernietigd en tien schepen van 75.000 b.r.t. beschadigd. Weer een aanval op Portsmouth. Berlijn, 28 April (D.N.B.) Ge vechtsformaties van het Duitsche luchtwapen hebben vannacht, naar het D.N.B. verneemt, opnieuw de havenwerken van Portsmouth met goed gevolg aangevallen. Er werden zware branden in de havenwerken en andere voor den oorlog belang rijke installaties waargenomen. ROOSEVELTS VERKLARING OVER CONVOOI EN PATROUILLE- DIENST. New York, 26 April (D.N.B.) Roosevelts verklaringen over het eonvooivraagstuk en den patrouille- dic-nt op het Westelijk halfrond wor den door de New-Yorksche bladen de sensatie van den dag genoemd en in grooten opmaak geplaatst. De op schriften luiden: „De vloot zal pa trouilleeren waar het noodig is", de vloot is gereed om op zeven zeeën te patrouilleeren" enz. De New-York American Journal heeft als op schrift: „Politietoezicht der Ver- eenigde Staten op zeven zeeën. De senator Wheeler heeft de ver klaringen van Roosevelt een nieuwe proefballon genoemd, waarmede men wil nagaan, in hoeverre het Ameri- kaansche volk een convooistelsel wil. De republikeinsche senator Ball achtte de verklaringen over het eon vooivraagstuk onduidelijk. Het wordt hoog tijd, zoo vervolgde hij, dat de president openlijk met het Amerikaansche volk spreekt. Het volk kan zich over het eonvooivraag stuk geen oordeel vormen, zoolang de president het alle* inlichtingen onthoudt. ENGELAND IN HET DEFENSIEF. Genève, 26 April (D.N.B.) Enge land is gedwongen een defensieve strategie te voeren, zoo schrijft de Londensche Times. Het blad gaat verder: „Voor een algemeen initia tief zijn wij nog niet gereed. Met de hulp van de Vereenigde Staten moe ten wij een gevaarlijke en afmatten de periode overbruggen, voor wij kunnen hopen een positie te berei ken van waar uit offensieven in grooten omvang kunnen worden on dernomen. Gelukwensch van Matsoeoka aan von Ribbentrop. Berlijn, 26 ApriL (D.N.B.) De Ja- pansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, heeft het volgende telegram doen toekomen aan zijn Duitschen ambtgenoot, von Ribben trop. „Sta mij toe, excellentie, dat ik u van harte gelukwensch met het snelle en succesvolle verloop der militaire verrichtingen in Zuidslavië en Griekenland, die op schitterende wijze zijn afgewikkeld volgens het plan en de verwachtingen uwer regeering. Ik geef opnieuw uiting aan mijn bewondering voor de kracht en de dapperheid der onoverwinne lijke Duitsche weermacht. Wees zoo goed derf Führer mijn gelukwen- schen over te brengen".' *Von Ribbentrop heeft den Japan- schen minister telegrafisch zijn dank betuigd. Telegrammen van Matsoeoka aan Stalin en Molotof. Moskou, 27 April. (D.N.B.) De bla den publiceeren heden twee tele grammen, die de Japansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka ter gelegenheid van de ratificatie van het RussischJapansche neutra- liteitspact aan Stalin en Molotof ge zonden heeft, alsmede het antwoord- telegram van Molotof en Stalin. Het telegram van Matsoeoka aan Stalin luidt: „Ter gelegenheid van het feit, dat heden het neutraliteitspact tusschen Japan en de Sowjet-Unie geratifi ceerd wordt, zou ik jegens uwe excellentie mijn hartelijke geluk- wenschen en innigen dank voor uwe medewerking willen uitdrukken; waardoor veel tot het sluiten van het pact is bijgedragen. Ik twijfel er niet aan en geloof, dat dank zij de mede werking van uwe excellentie de we derzij dsche betrekkingen tusschen Japan en de Sowjet-Unie zich nog meer zullen versterken. Ik maak van deze gelegenheid gebruik om te herhalen dat bij mij de aangenaam ste herinnering zal blijven bestaan hoe wij, zonder al het diplomatiek conventioneele, na regelrechte en duidelijke gesprekken een eind ge maakt hebben aan den bliksem- oorlog en voorts hoe wij, na onder- teekening van het pact, in een onge dwongen, atmosfeer van vriendschap, goede wenschen hebben uitgewis seld". Het telegram van Matsoeoka aan Molotof luidt: „Ter gelegenheid van het feit, dat heden het neutraliteitspact tusschen Japan en de Sowjet unie geratifi ceerd wordt, 'el'citeer ik uwe excel lentie hartelijk en dank ik u tevens ten zeerste voor de pogingen welke gij in het werk gesteld hebt. Ik be zweer opnieuw het devies, dat ik jarenlang gevolgd heb, n.l. dat ik mijn woorden getrouw zal zijn tot aan het einde toe. Ik ben er diep van overtuigd, dat u alles in het werk zult stellen om de wederzijd- sche betrekkingen tusschen Japan en de Sowjet-Unie nog te verbeteren. Ik maak van deze gelegenheid ge bruik om te herhalen, dat ik mij ten zeerste verheug over de met u ge voerde oprechte en openhartige ge sprekken en over de op deze wijze tot stand gekomen persoonlijke ken nismaking. Nog lang zal ik als een der aangenaamste herinneringen de blijde atmosfeer bewaren, die na de onderteekening van het pact rondom den heer Stalin heerschte". Op deze telegrammen heeft de Ja pansche minister van buitenlandsche zaken het volgende antwoord gekre gen: „Wij danken u hartelijk voor uw gelukwenschen ter gelegenheid van de ratificatie en het van kracht wor den van het neutraliteitspact tus schen de Sowjet-Unie en Japan. Wij spreken de vaste overtuiging uit, dat het in werking getreden neutrali teitspact de grondslag voor de ver dere verbetering der Russisch Japansche betrekkingen zal zijn, welker ontwikkeling de volkeren van onze landen met voldoening zul len vernemen. Wij zullen steeds gaarne terugdenken aan onze ge sprekken en aan het bereikte weder- zijdsche accoord. Wil, mijnheer de minister, de beste gelukwenschen- aanvaarden ter gelegenheid van de ratificatie en het van ,<racht worden van het neutraliteitspact tusschen de Sowjet-Unie en Japan, alsmede de verzekering van onze hoogachting jegens u". w.g. Molotof, Stalin. Matsoeoka over zijn indrukken op zijn reis naar Europa. Tokio, 26 Aril. (D.N.B.) Voor 5000 toehoorders heeft de minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, vandaag hot woord gevoerd over zijn indrukken op zijn reis naar Europa. Ter inleiding zeide Matsoeoka, dat het succes van zijn Europeesche reis er aan te danken is, dat hij de Ja pansche natie achter zich wist te staan. De overwinning der spilmo- gendheden op den Balkan en in Afrika is te danken aan de zeer nauwe samenwerking tusschen Ber lijn en Rome. Dit is zijn sterkste in druk in Europa geweest. Zoo moet het bij bondgenooten zijn. Steeds schouder aan schouder optrekken en steeds aan den ander denken. Alleen dwaze menschen kunnen thans nog geooven, dat Duitschland en Italië gescheiden kunnen worden. Een groot ideaal zweeft Hitier voor oogen en hier ligt de kracht en sterkte van zijn leiding. Hitier kent zijn arbeiders en behandelt ze als menschen en daarom kan hij ze ook leiden. Arbeid in Duitschland is vreugdevolle plicht en geen politie- dwang. Hierin ligt het geheim van Duitsche successen en Duitsche over winningen. In de politiek mag men niet lang overleggen, maar moet snel gehandeld worden. Rij het eerste on derhoud met von Ribbentrop werd deze plotseling naar den Führer ge- roepén, waar een conferentie met de weermacht over Zuidslavië werd ge houden. In deze eene conferentie was alles tot in de kleinste bijzon derheid vastgelegd. Zoo moet men handelen. Lindbergh niet weer in actieven dienst. Washingtin, 26 April (D.N.B.) President Roosevelt heeft medege deeld, dat het leger kolonel Lind bergh, dien Roosevelt een Ameri- kaansch pacifist noemde, niet weer in actieven dienst heeft geroepen wegens zijn meaning over den in ternationalen toestand. „America First" staat hecht achter kolonel Lindbergh. New York, 7 April (D.N.B.) De voorzitter der af deeling New York van het comité „America First" John Flynn, heeft met betrekking tot de uitingen van president Roo sevelt tegenover kolonel Lindbergh verklaard, dat Lindbergh zich sinds hij voor het voetlicht is getreden wel vele aanvallen heeft moeten laten welgevallen, maar dat nog niemand behalve de president hem tot dusver een verrader genoemd heeft. Het is te hopen, dat Roosevelt over dit gemis aan tact tegenover een verdienstelijken Amerikaan spijt zal hebben. De Vereenigde Staten bevinden zich niet in oorlog. Roosevelt heeft dit persoonlijk ver zekerd en heeft de belofte gedaan, Amerika niet in den oorlog te laten komen. Het Amerikaansche volk mag van zijn president verwachten, dat- deze zich in kwesties van per soonlijke Opvatting iets meer be- heerscht. Het comité „America First" staat hecht achter Lindbergh en heeft tot doel, het Amerikaan sche volk van deelneming aan den oorlog af te houden. De voorzitter van de republikein sche partij, de afgevaardigde Mar tin is, volgens de „A s s o c i a t e d Press" in een radiorede opge komen voor den terugkeer eener gezond efinancieele politiek en van de politieke vrijheid der Vereenig de Staten. Het land, zoo zeide hij, staat aan den rand van den oorlog en wanneer de Amerikaansche bur gers dit niet inzien, zouden zij het beleven, dat Noord-Amerika meer vrijheid, geluk en welvaart heeft opgeofferd dan eenige andere na tie ter wereld. Zij dienen zich de gevolgen van den oorlog voor oogen te stellen, welke nog veel vreesel— ker zullen zijn dan de oorlog zelf. Éénheid is onmogelijk, zoolang de overheerschende partij van den noodtoestand des lands gebruik maakt om de regeeringscontróle te verstevigen. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 28 April: op 7.33 onder 22.54, HITLER IN HET OVERWONNEN GEBIED. Marburg, 26 April (D.N.B.) De oude Duitsche stad Marburg beleef de vandaag een grooten dag, door dat de Führer haar onverwachts een bezoek bracht. De bevolking, die voor het meerendeel, in Stiermark- sche kleederdracht was, ontving hem met groote geestdrift. De leider der Duitsche volksgroep zegde Hitier dank voor de bevrijding der stad en heette hem hartelijk welkom. Graz, 26 April (D.N.B.) Naar aan leiding van zijn verblijf in Marburg heeft de Führer Zaterdag ook een bezoek gebracht aan Graz, de hoofd stad van Stiermarken. De bevolking bereidde den Führer een geestdrif tige ontvangst. Klagenfurth, 27 April. (D. N. B.) De Führer heeft vandaag een kort bezoek gebracht aan Klagenfurth, de hoofdstad van de gouw Karinthië, waar hij door de bevolking met ge juich werd begroet. EEN RADIOREDE VAN CHURCHILL. Stockholm, 27 April. (D. N. B.) In zijn hedenavond gehouden radiorede heeft Churchill ook gesproken over den toestand op den Balkan. Hij ver klaarde, dat Engeland reeds vóór den oorlog aan Griekenland hulp had beloofd. Deze belofte moest Enge land gestand doen. Het is de „trage die van Joegoslavië" geweest, zoo meende Churchill, dat het een regee ring gehad heeft, die zich „aan de dictatoren heeft onderworpen". „Het volk" is weliswaar „spontaan" tegen deze „onderwerping" in opstand ge komen, doch het was te laat om het land te redden. Thans zijn de Grieken overweldigd, de dappere legers af gesneden en moesten de Engelschen trachten den weg naar zee terug te vinden. De oorlog in het gebied van de Middellandsche Zee zal ter zee, te land en in de lucht steeds gevaar lijker, moeilijker en uitgebreider worden. Churchill heeft o.m. nog verklaard, dat om het te overleven, Engeland den slag in den Atlantischen Oceaan op beslissende wijze moet winnen. Hij is ervan overtuigd, dat, hoewel de slag in den Atlantischen Oceaan lang en moeilijk zal zijn, en de af loop in het geheel nog niet beslist is, hij thans in een dreigender phase komt, doch tevens ook, zoo meende Churchill, in een gunstiger. DE ECONOMISCHE SAMEN WERKING VAN DUITSCHLAND EN JAPAN. Tokio, 26 April. (D.N.B.) Staats raad Wohltat heeft vandaag tegen over journalisten een verklaring af gelegd, waarin hij zeide, dat zijn taak in Japan, naar hij geloofde, tot tevredenheid van alle betrokkenen kan worden uitgevoerd. Deze over tuiging leidt hij af uit het feit, dat Matsoeoka diepgaande besprekingen in Berlijn heeft gevoerd en dat hier door de weg is geeffend voor een economische samenwerking tusschen Duitschland en Japan. DE AUSTRALISCHE TROEPEN TE SINGAPORE. Sjanghai, 26 April (D.N.B.) Vol gens een bericht uit Singapore zijn de Australische troepen, die midden Februari daar zijn aangekomen om dé verdediging der Maleische staten op zch te nemen, opnieuw versterkt en aangevuld, in het bijzonder door afdeelingen van luchtmacht en luchtafweer. De troepen, die zich thans in dit gebied bevinden, vormen het eerste contingent van een leger, dat volgens Japansche berichten op 90.000 man geschat wordt.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1