Aieit ievraagd BUITENLAND Actie van artillerie en vliegtuigen. AMSTERDAMSCHE BEURS Ib KLEINE TUINEN SPORT jtduezimüëvi THEODORA GROEN, J. DUBBELD. als Huishoudster, HUISHOUDSTER, EEN HEEL HUIS MELKZAAK eerste blad 3 -< Duitsche artillerie beschiet Dover. Berlijn, 29 April. (D. N. B.) Ver dragend geschut van het Duitsche leger bestookt sinds vanochtend mili tair belangrijke doelen bij Dover. Nader wordt gemeld: De beschieting van Dover over het Kanaal heen zou, naar Reuter meldt, de hevigste sinds het vorige najaar geweest zijn en 3 lA uur aan een stuk geduurd hebben. Na de eerste drie uren hadden de Duitschers hun af zonderlijke schoten door salvo's uit vier tot zes stukken vervangen, welke met tusschenpauzen van ongeveer drie minuten vuurden. Ook de Britsche kanonnen hadden verschei dene granaten op de Fransche kust afgeschoten. Van een artillerieduel kan bij de beschieting geen sprake zijn, zoo wordt te Berlijn betoogd. Als En- gelsche ver dragende batterijen dit vuur hebben beantwoord, dan kun nen haar schoten slechts in zee te recht gekomen zijn. De beschieting van Dover, zoo meldt Londen, is de zwaarste geweest sinds vorigen herfst. Interessant is, dat Londen van een artillerieduel spreekt, ofschoon aan de Fransche kust niet eenmaal een treffer is geconstateerd. Achtmaal luchtalarm. New-York, 30 ApriP (D. N. B.) De Associated Press meldt uit Londen, dat de beschieting van de Britsche kust bijna zeven uur heeft geduurd. In Dover is in den loop van den dag achtmaal luchtalarm gemaakt. Britsche vliegtuigen naar Zuid-Duitschland. Berlijn, 30 April. (D. N. B.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de R. A F., naar het D. N. B. ver neemt, met zwakke strijdkrachten naar Zuid-Duitschland gevlogen. Op enkele plaatsen werden bommen neergeworpen. Militaire of voor den oorlog belangrijke schade is niet ont staan, daarentegen werden weer verscheidene woonhuizen vernield of beschadigd. Verscheidene burgers werden gedood of gewond. Een gevecht tusschen „schnellboote". Berlijn, 29 April. (D. N. B.) Duitsche „schnellboote" troffen he denochtend bij een aanval op de Engelsche Zuidoestkust vijandelijke motortorpedobooten. In het gevecht dat hierbij ontstond werden een;,ge van deze Britsche vaartuigen be schadigd. De vijand trok toen af. De Duitsche booten keerden onbescha digd op haar basis terug. Luchtgevechten boven het Kanaal. Berlijn, 29 April. (D. N. B.) Twee afzonderlijk opereerende afdeelingen der Britsche luchtmacht hebben van ochtend getracht boven Fransch ge bied door te dringen. Zij werden leeds boven het Kanaal door Duit- cche jagers teruggedreven, voor zij OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 30 April 1941 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 3—3% Nederl. 1938 3 Ned -lndië 1937 BANKINSTELLINGEN Ansterd Baak Hande' Mij. Cert. V. 1 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 130 IND. OND. BINNENL. Alt Kunstzijde Unie 1273/4 CaTvé Delft Cert, NederL Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Bezit 234i/s IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper Vor k. - y''i%6 - 975/16 89'/, 877/16 .119 .136 1 Mi/, 70 2:5 122 34 Vs 2U/S 657/8 33/., 431/5 303/, North American Rayon, 17 Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn .1171/2 Java—China Japan lijn 147L/s Kon Ned Stoomboot 1543/4 Scheepvaart Unie 1783/, tabakken. Deli Batavia .2003/, Oude Deli26? Senemhah 219 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 231/c Illinois Central t3A Southern Pacific 83/, Southern Railw. 19 "ninn Pacific 79 ran Pac. t 33/, lb3/, 4»/1g 4C3/. 230'/. .460 260 •1161/, •249 327/-g 05/e ht/s .2711/s .26; 137 151 12 3/, '31/, plm 2i 9'1&/l6 973/a 8915/16 873/s 119 137 198 130 128 295 1221/, 2331/, 343/, 22',, 66 3%s 44 311/4 17 171/s 35/s 471/, 436 261 2bl 117 2511/, 32 918/l0 ®v» 273 205 131 155 120 3V. 119 1181/2 15/ 180 202 269 219'/, 23' 63/, 8i/s 101/, /9 315/l6 chade hadden kunnen aanrichten. De eerste formatie, bestaande uit een gevechtsvliegtuig en twaalf jagers, werd op vijf kilometer van de kust door Duitsche jagers tot den strijd gedwongen. Na korten tijd waren drie Spitfires neergeschoten, waarna net verstrooide eskader afzwenkte. Ongeveer een kwartier later ont dekten Duitsche jagers midden boven het Kanaal drie Bristol Blen heim-machines, die eveneens op weg naar Frankrijk waren. Zij vlogen lechts enkele meters boven de zee, om niet uit de hoogte gezien te worden. Niettemin werden zij on verwijld aangevallen. Twee Britsche bommenwerpers werden neerge schoten, de derde kon ontkomen. In een half uur tijds hebben Duitsche jagers dus vijf vijandelijke vlieg tuigen vernietigd zonder zelf ver liezen te lijden. de militaire gebeurtenissen van duinkerken. Vichy, 29 April (D.N.B.) De Fran sche radio van het onbezette gebied heeft heden interessante bijzonder heden verstrekt over de militaire ge beurtenissen van Duinkerken eina Mei en begin Juni van het vorige jaar. Nadat de laatste Engelsche soldaat de Fransche kust bij Duinkerken verlaten had, liet de Britsche admi raliteit aan de Fransche admiraliteit weten, dat de inscheping der Fran sche troepen in Duinkerken een te moeilijke en te riskante onderne ming zou zijn, dat zes Engelsche tor pedojagers tot zinken gebracht wa ren, dat de Engelsche matrozen ver moeid waren en dat de Engelsche marine daarom aan de redding van de te Duinkerken achtergebleven Fransche soldaten niet kon deelne men. Verontwaardigd over deze me- dedeeling, zoo vervolgde de Fran sche radio, antwoordde admiraal Darlan, dat de Fransche marine bij de operaties van Duinkerken acht torpedojagers verloren had en dat zeven andere torpedojagers zwaar beschadigd waren, dat de Fransche matrozen even vermoeid waren als hun Engelsche kameraden, doch dat de redding der Fransche soldaten in Vlaanderen moest worden voortge zet, zoolang er nog een schip gereed Admiraal Darlan zond verder een boodschap aan Churchill, waar in hij hem te verstaan gaf, dat net Engelsche leger des ochtends zijn woord gebroken had en dat de En gelsche marine eveneens op het punt stond, de Fransche soldaten, die door hun dapper optreden den Engelschen soldaten den overtocht naar Engeland mogelijk hadden ge maakt, aan het lot over te laten. Op grond van dit krachtige protest heeft de Britsche vloot toen bevel gekregen, nog 48 uur aan het red dingswerk te blijven deelnemen. Op Juni heeft de Engelsche admirali teit admiraal Darlan opnieuw er van in kennis gesteld, dat zij als gevolg van de geleden verliezen de opera ties wenschte te staken, hetgeen be- teekend zou hebben, dat ruim 100000 Fransche soldaten zouden zijn prijs gegeven. Pas na een nieuw scherp protest van Darlan konden weer Fransche soldaten uit Duinkerken op 3 Juni en in den nacht van 3 op 4 Juni geëvacueerd worden. Deson danks konden er slechts half zooveel Franschen als Engelschen geëva cueerd worden. Commentaar is over bodig, zoo besloot de Fransche radio. de stroomingen in zwitserland. Berlijn, 29 April (A.N.P.) Van welingelichte zijde wordt gemeld: De rede van den Zwitserschen ko lonel Frey, welke eenige dagen ge leden voor de arbeidsgmeenschap van de politieke partijen der stad Bern gehouden werd en onmisken baar tegen Duitschland en Italië ge richt was, wordt in Berlijnsche poli tieke kringen gekenmerkt als een verschijnsel voor het feit, hoezeer in Zwitserland een bepaalde strooming ernaar streeft, een blij venden toe stand van ergernis met de beide gxoote naburen te scheppen. In iit verband wijst men in Berlijn op een heden in de „Börsenzeitung" ver schenen artikel van dr. Karl Meger- le, die Zwitserland ernstig waar schuwt. In de Wilhelmstrasse gat men te verstaan dat dit artikel goed gefundeerd en de aandacht van de Zwitsersche pers ten volle waard is. wensciien tot bijeen roeping van het lagerhuis. Stockholm, 29 April (D.N.B.) Het verlangen naar een debat in het La gerhuis neemt in Londensche parle mentaire kringen met den dag toe, schrijft de Londensche correspon dent van Nya Dagligt Allehanda. Do parlementsleden van alle partijen wenschen dringend hun meening over den algemeenen toestand te zeggen. Een geheele reeks leden verlangt bovendien een wijziging ir. de regeering en de beperking van het Britsche oorlogskabinet tot drie a vier ministers zonder portefeuille Daar Churchill noch het aantal der naar Griekenland overgebrachte En gelsche troepen, noch hun verliezen heeft kunnen opgeven, wenschen de leden van het Engelsche Lagerhuis van rechts tot links dat hun klarer. wijn op dit punt geschonken zai worden, vooral ook wat betreft de vraag, op wiens aanraden tot den veldtocht in Griekenland besloten :s. het driemogendheden- pact. Rome, 29 April (Stefani). In het Palazzo Chigi is onder voorzitter schap van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Cia- no, een vergadering gehouden ter vorming van de algemeene commis sie, zooals die opgenomen is in arti kel 4 van het driemogendhedeppact De ambassadeurs van Duitschland en Japan namen deel aan de verga dering. Graaf Ciano gaf een korte uiteenzetting van de voornaamste politieke, militaire en economische kwesties, die vallen in het kader van het driemogendhedenverdrag. De richtlijnen der toekomstige activiteit van de algemeene commissie en de militaire en economische commissies, die haar werkzaamheden reeds heb ben begonnen, werden getrokken. Politieke kringen wijzen in het bij zonder op het belang van deze bij eenkomst, die eenige dagen te voren was voorafgegaan door een bijeen komst van de algemeene Duitsche commissie onder voorzitterschap van von Ribbentrop en die terstond zal worden gevolgd door een vergade ring in Tokio van de algemeene Ja- pansche commissie onder voorzitter schap van Matsoeoka. De vergade ringen van Rome, Berlijn en Tokio bewijzen de geleidelijke intensivee- ring en steeds nauwere coördinatie, welke de drie mogendheden van het Berlijnsche pact willen geven aan de Italiaansch-Duitsch-Japansche sa menwerking op politiek, militair en economisch gebied volgens den geest en de letter Van het driemogendhe- denpact, waarbij successievelijk zijn toegetreden Hongarije, Roemenië, Slowakije en Bulgarije. andere oorlogstooneelen door de regeering met de grootst, kracht zul len worden voortgezet". Tevoren had Churchill een voor stel tot het vormen van een kleiner oorlogskabintt met ministers zonder portefeuille en met deelneming van staatslieden als de Australische premier Menzies van de hand gewe zen. de engelsche troepen in griekenland. Berlijn, 29 April (D.N.B.) Voor aanstaande Engelsche journalisten hebben toegegeven, dat een redding der Britsche troepen in Griekenland in denzelfden omvang als in Duin kerken niet verwacht kan worden. Deze opvatting zoo verklaart men in bevoegde kringen alhier is juist'. Bij Duinkerken hadden de En gelschen hun redding te danken aan den dikken mist en de nabijheid van de Engelsche kust. In Griekenland echter is naast het zeer groote aan tal gevangen genomen Britten, het grootste deel der volgeladen Engel sche transportschepen tot zinken ge bracht of zwaar L .schadigd. Dit be- teekent, dat de Britsche verliezen bij de vlucht naar Kreta bijzonder groot moeten zijn. de bombardementen op brest en lorient. Parijs, 29 April. (D. N. B.) De al gemeen gevolmachtigde van de Fransche regeering in het bezette gebied, ambassadeur de Brinon, heeft voor vertegenwoordigers van de Amerikaansche pers in Parijs ten aanzien van de Engelsche luchtaan vallen op Brest en Lorient een ver klaring afgelegd, waarin hij er aller eerst op wees, dat reeds door den burgemeester van Bordeaux, Mar- quet, een protesttelegram is gezon den aan president Roosevelt. Thans sprak hij als algemeen gevolmach tigde van de Fransche regeering in het bezette gebied een formeel pro test uit voor de Amerikaansche pers vertegenwoordigers tegen de Brit sche bombardementen op Fransche steden. De haven van Brest is onder bijna misdadige omstandigheden ge bombardeerd en geen enkel militair cioel is getroffen. De Brinon las ver volgens een rapport voor van een zijner medewerkers, die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. Het rapport luidt: „De Engelsche lucht aanvallen op Brest en de streek van Lorient hebben met uitsluiting van ieder militair doel hoofdzakelijk de burgerbevolking getroffen. Het wreedst is het ziekenhuis geteisterd. Het is volkomen vernield en tot dus ver zijn 60 lijken uit de puinen ge borgen. Talrijke personen worden nog vermist. In het ziekenhuis zijn n de eerste plaats gedood: Vrouwen in het kraambed,, ouden van dagen, kinderen en verpleegsters, die hen verzorgden. Onder de gewonden van een tweede ziekenhuis in Brest be vindt zich het dochtertje van een Franschen matroos, die bij den En gelschen overval op Mers el Kebis is gedood. Het geheele overige gezin ligt nog bedolven onder de puinen van het ziekenhuis". De Brinon maakte vervolgens bekend, dat bij den Engelschen bombardements- anval van 22 April op Lorient, waarbij 50 personen om het leven zijn gekomen, geen enkel der door den Londenschen omroep genoemde doel, dus Schepen, haveninstallaties, dokken,'opslagplaatsen enz., getroffen zijn. Alleen de burgerbevolking was bet slachtoffer van deze bombarde menten, die, evenals in Bordeaux, van groote hoogte en over een groot terrein verdeeld werden uitgevoerd, Men kan onmogelijk zonder protest en zonder verontwaardiging derge- 'ijke bombardementen aanvaarden welke in hoofdzaak de Fransche be volking treffen zonder het geringste oorlogseffect te sorteeren. verklaringen van CHUr CHILL. Berlijn, 29 April. (D.N.B.) Naar Reuter meldt, heeft de Britsche minister-president, Churchill, van daag in het Lagerhuhis verklaard dat het vast staht, dat het land geen berichten over den oorlogstoestand wenscht te vernemen, die de gevaren voor de troepen zouden kunnen ver- grooten op een oogenblik, dat ris kante en kritieke operaties worden ondernomen. Churchill legde deze verklaring af in een discussie over een „reorganisatie der kabinets machinerie" en een algemeen debat over den oorlogstoestand. Een der gelijk debat, aldus zeide Churchill kan bij de eerste bijeenkomst van het parlement na deze week worden ge houden. Dit debat, waarin Eden een belargrijk aandeel zal hebben, zou worden besloten, aldus Churchill, met het aannemen van de volgende motie: „Het huis keurt de politiek der regeet'ng, nl. het zenden van hulp naar Griekenland, zonder achi te slaan op het risico, goed en vei 'klaart te vertrouwen, dat onze ope raties in 't Midden-Oosten en op alle Kramer alle pogingen in het werk stellen om ook deze vierde partij niet te verliezen. En inderdaad ge lukte hem dit ook, na den 22en zet nam Euwe het remiseaanbod van Kramer aan. de eindstand van het tournooi te moskou. In de twintigste en laatste ronde van het tournooi om het kampioen schap van Rusland (waarin elk der zes deelnemers viermaal tegen de vijf anderen speelde) werden de partijen Botwinnik—Smyslow en KeresBoleslawski remise, terwijl Lilienthal Bondarewski sloeg. De eindstand is daardoor gewor den als volgt: Botwinnik 13 pnt., Keres 11, Smyslow 10, Boleslawski 9, Li lienthal 8 'A, Bondarewski 8. de zorg voor den winter. Wie maar een stukje grond ter be schikking heeft, zal. dit jaar groen ten willen telen, om zijn eigen gezin tenminste van den winter zoo goed mogelijk te kunnen voeden. We weten allemaal dat groenten een gewichtig bestanddeel van onze voeding zijn, en zoo moeten we dit jaar onze groententuin zoo doelma tig mogelijk beplanten, Opdat we voor den winter een voorraadje kun nen vormen, en de groenten naar ge lang van de soort wecken, drogen, of bewaren in kelder of schuur, al of niet in wit zand. Natuurlijk voelen we ook voor winteraardappelen, en al zijn de po ters schaarsch, voor een klein tuin tje is er altijd nog wel wat te krij gen, al moeten we er gauw bij zijn, want 't is al wat aan den laten kant. Voor 30 vierk. meter hebben we zoo wat 5 kilo aardappels noodig, die ons dan later een opbrengst van 1y, mud moeten verschaffen. Ook brui ne boonen worden door liefhebbers veel gevraagd, maar we moeten er ook weer niet te veel van kweeken, omdat er nog zoo veel andere voor treffelijke groenten zijn, waar we een plaatsje voor moeten vrij hou den. Bruine boonen worden op zijn vroegst begin Mei gezaaid, omdat boonen in het algemeen niet tegen koude bestand zijn. Met een ons zaad komen we een heel eind, en zullen daar gemakkelijk 15 vierk. meter mee kunnen beplanten. Beste soorten zijn: de Noord-Hollandscne bruine stam en de stam-Citroenboo- nen, een lichter gekleurd soort. We zaaien evenals bij stamprin- sesseboonen op pollen, dus telkens vier zaden bij elkaar in een kuiltje van 5 cm diepte. De onderlinge af stand van de kuiltjes nemen we 40 cm, evenals de rijen. Dezelfde be handeling passen we toe op kievits bonen, de z.g. boon-erwten, die voor velen een tractatie zijn, evenals de Flageolets, met licht groene gladde zaden, kleiner dan de bruine boon. Deze laatste stamsoort is echter niet zoo eenvoudig in de behandeling, omdat zij volstrekt geen natte bo dem verdraagt, en goed warm weer verlangt om zich behoorlijk te kun nen ontwikkelen. Een fout die de meeste liefhebbers maken is, dat zij te veel ineens zaaien, hetgeen we vooral opmerken bij sla en spinazie. We kunnen im mers toch niet alles achter elkaar oogsten, en daarom zaaien we veel liever na een paar weken wederom een kleine hoeveelheid, om geregeld versche toevoer te hebben. Doperwten zijn verrukkelijk om te wecken, als we ze tenminste jong plukken, als zij nog zacht zijn, en dan liefst in den vroegen morgen, zoodat zij zoo versch mogelijk in de flesschen komen, waarvan een groot deel van het succes afhangt. Goede soorten voor den inmaak zijn: Con- servenkönigin (hooggroeiend voor rijshout), Vlijmsche lange Krombek. eveneens hoog, en de stamsoorten, waarvoor dus geen rijshout noodig is: Wonder van Amerika en Ven- lo'sche witte stam. A. C. MULLER-IDZERDA Wandelen. een landelijke avond vierdaags che. Naar wij vernemen is een lande lijke regeling tot stand gekomen inzake de organisatie van" de be kende avond-vierdaagsche. Dit is reeds een van de eerste verheugen de resultaten van de inmiddels tot stand gekomen fusie der verschil lende gewestelijke wandelsport bonden. Als data voor de te hou den landelijke vier-daagsche zijn genomen 18-19-20-21 Juni. Een uitzondering is gemaakt voor de stad Utrecht, waar op verzoek-van de commissie, die in de week van 1521 Juni een sportweek organi seert in verband met de lustrum viering der Utrechtsche studenten, de avond-vierdaagsche een week later gehouden zal worden. afloop van verkoopingen. Uitslag veiling gehouden bij op bod op Dinsdag 29 April 1941 te Alkmaar, ten overstaan van den notaris M. C. Roos van de volgende perceelen te Alkmaar: Winkel- en woonhuis met erf, aan de Laat no. 104 groot 53 c.A. 6330. Woonhuis en erf, aan de Korte, Laridstraat no. 14 groot 92 cA. 3. Woonhuis met erf, aan de Korte Landstraat no. 14, groot 94 cA. 4. Huis, schuur en' erf, aan de Noorderkade no. 50, gr. (2 A. 25 cA. Garage aan den Wes- terweg. groot 19 c.A. Garage, aan den Wes- terweg, groot 20 c.A. De beide garages zijn achter het huis no. 127 ingang pad- usschen nos. 135 en 141. De afslag en combinaties blijven bepaald op Dinsdag 6 Mei a.s. n.m. 3 uur (aanvang 4 uiir) in het Kof fiehuis „Het Wapen van Haarlem" aan de Nieuwesloot. 5. 6. Schaken. de vierde partij remise. Voor den aanvang van de vierde partij bracht de voorzitter van het EuweKramercomité, de heer W. Dijkstra, in herinnering, dat Sneek en omgeving door het groote aan tal sterke vereenigingen een bol werk vormt van het noordelijk schaakleven en dat daarom deze partij dan ook in Sneek werd ge speeld. Vervolgens sprak de burgemees ter van Sneek, de heer L. Popping. een kort begroetingswoord, waar na hij den eersten zet voor Kramer, die met wit speelde, deed. Er ontwikkelde zich een Slavisch damegambiet, waarbij het initia tief aanvankelijk van den Fries uitging. Geleidelijk aan ging Euwe tot den aanval over en toen moest Voetbal politie v oetb al. Uit geheel Noordholland waren gisteren sportieve politiemannen naar Alkmaar gekomen, om op uit- noodiging van de A.P.S.V. elkander op het voetbalveld te bekampen. Het is een verheugend verschijn sel, dat de politiemannen, van wie soms zoo veel gevergd wordt, door sport-training, zich zoo fit mogelijk trachten te houden. En het zijn gelukkig niet enkel de jonge leden der corpsen, die de keurige uniformen geregeld verwisselen voor een voetbalshirt, want nergens op de Nederlandsche velden ziet men zooveel glimmende schedels als bij de politiesportvereenigingen. Natuurlijk zijn er politiecorpsen, die geroutineerde spelers in hun midden hebben; wij zagen o.a. Haak 'van Stormvogels, Ninaber van Haar lem, en andere eerste klassers en zij hebben technisch een voorsprong. Maar ook zonder zulke sterren wordt er prettig gespeeld, al zijn de resultaten dan minder; hoofdzaak is zich in conditie te houden en de wedstrijden pleizierig en kameraad schappelijk te spelen. Voor de eerste maal trad hier ook een elftal van het vernieuwde corps marechaussee in het veld, waarbij de oud-Alcmaria-speler A. Rampen een uitstekend figuur sloeg. Het spreekt vanzelf, dat deze jonge, uitstekend getrainde mannen best voor den dag kwamen. Het voetbalfeest werd 's morgens in de koffiekamer van het sportpark geopend met een vriendelijk wel komstwoord van den voorzitter der Alkmaarsche Politiesportvereeni- ging, den heer Rijpma, die allen, niet enkel een prettigen sportdag, doch ook een aangenaam vertoeven in Alkmaar toewenschte. De voorzitter van den Ned. Poli- tiesportbond, de heer Niewold uit Hilversum dankte Alkmaar voor het organiseeren van dezen dag; vorig jaar, toen de A.P.S.V. 15 jaar be stond, kon door de omstandigheden dit sportfeest niet doorgaan. Met dit feest feliciteerde spr. de A.P.S.V. van harte en hij bood daarbij een bouquet bloemen aan. Waar dit jaar de regelmatige com petitie onmogelijk was, juichte de Ned. Politiesportbond het buitenge woon toe, dat op deze wijze de moge lijkheid geschapen is, eikaars kractt- ten te meten. Nadat het hoofdbestuurslid, de heer Ter Horst nog enkele technische aanwijzingen had gegeven volgde de loting en werd op twee velden met de voetbalwedstrijden begonnen. De prijzen werden door de volgen de ploegen behaald: le pr. Velsen, 2e pr. Marechaussee Haarlem, 3e pr. Heemstede, 4e pr. Haarlem, 5e pr. Hilversum I, 6e pr Bussum, 7e pr. Alkmaar, 8e pr. Hil versum II. Hoogste doelgemiddelde totaal had Velsen, met 130. De prestaties van de Alkmaarsche politiemannen waren het blijkt uit de uitslagen nog niet dave rend'/ doch vergeten mag niet wor den, dat zij onmiddellijk tegen zwa re tegenstanders moesten spelen. Er zijn goede, jonge krachten in het elftal en wanneer weer regelmatig getraind wordt, komt de oude glorie zeker terug. Na afloop der wedstrijden het was toen al aardig laat geworden werden de prijzen uitgereikt. De heer Rijpma, voorzitter van de A.P.S.V., bracht allen, die tot het welslagen van dezen dag hadden medegewerkt, dank, erop wijzende dat allen met tevredenheid op dezen sportdag kunnen terugzien; in zijn dankwoord betrok spr. ook de pers en het personeel van het sportpark; resp. voor hun belangstelling en me dewerking. 2500.- 2510.- 2520.— 250.— 295.— gelegen Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede geven wij kennis dat in het Sint Norbertnshuis der Zusters Norbertinen van Duffel, te Duffel (België), zacht en kalm, voorzien van de ge nademiddelen der H. Kerk, is overleden onze beminde Vrouw en Moeder Echtgenoote van J. C. MORSCH, in den ouderdom van bijna 46 jaar. Alkmaar, J. C. MORSCH. Amsterdam, Br. ANSGARIUS (P. Morsch). Alkmaar, MARIE. JAN. NICO. JO. CORRIE. ANNIE. Alkmaar, Geest 27. April 1941. Met leedwezen geven wij hiermede kennis van het on verwacht overlijden van onzen trouwen medewerker Personeel der N.V. Zuivelfabriek „Neerlandia". Stompetoren, 29 April 1941. B.z.a. per 1 Juni of eerder: een beschaafde Juffrouw P.G., leeftijd 35 j. liefst bij Heer alleen, één kind geen bezwaar. In Alkmaar of omgeving. Brieveu B 87 Wijdenes (N.-H.) In omgeving Alkmaar gevr. midd. leeft., uit den boerenstand. Br. lett. A 103 Bureau v. d. blad. voor de stad Alkmaar en omstre ken, goed ingevoerd bij de bakkerij. Brieven letter Z 102 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd te huur. Te Alkmaar of omgeving. Huurprijs f 28f 32 p. m. F. DROLSBACH, Bilderdijk- straat 8bis, UTRECHT. Wegens gezondheidsredenen met spoed te koop een goed beklante in een P. G. dorp in Noord- Holland. Te bevragen bij A. KLERK, Eennemer straatweg A 56, Alkmaar. De Geneesheer-Directeur van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is voornemens aan te besteden:' HET BUITENSCHILDER WERK van genoemd ziekenhuis, waarvan bestek tegen betaling van f 1.— verkrijgbaar is bij den Directeur van Gemeentewerken te Alkmaar, die tevens nadere inlich tingen zal verstrekken. Inschrijvingsbiljetten worden tot uiterlijk 7 Mei 1941 ingewacht aan het Bureau van Gemeentewerken te Alkmaar. DE GENEESHEER-DIRECTEUR.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3