DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Herovering van gebieden ten O. van Albanië. Negen schepen uit Britsch konvooi tot zinken gebracht, VERDUISTERINGS TIJDEN van 21.25 tot 5.46 BONAANWIJZING. De bon voor scheerzeep. DAG IS MEI 1941. de internationale >or den Lirnbur- ir 52 min. 12 sec. je door een der (Polygoon) een viertal nader deringen) en bin- ■elke in Nederland racht in eigendom land thuisbehoorend s een taxatie-certifi» voor den verkoop ïeid van aandeelen vermogen in hoofd- :en binnenvaartuig, duur van een taxa- iraagt zestig dagen erlengd. len op eenigerlei n of er toe mede te overdracht in eigen egen een hoogeren taxatie-certificaat is ing treedt .in wer- gbesluit en -mossd- - Het crisis-haring iet crisis-mosselbe- t 1 Mei 1941 golden, datum van kracht 1 voor onbepaalden ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON. Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e jaargang tvo. 113. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Alkmaar. Twee bladen. Woensdag 14 Mei 1941 Steunpunten van Tobroek gebombardeerd. Italiaansch legeroericht. Home, 13 Mei (Stefani). Het Ita- liaansche weermachtbericht, num mer 342, luidt als volgt: Onze troepen hebbeh bij de vol tooiing van de bezetting der verover de gebieden ten O. van Albanië, Pee, Prizren, Tetovo, Gostivar en Kicevo bereikt. In Griekenland werd de be zetting van den Epirus en van de landstreken Akarnanië en Etoiië volooid en Missolungi en Lepanto in de golf van Patras bereikt. In den nacht van 11 op 12 Mei hebben formaties gevechtsvliegtui gen van het Duitsche vliegerkorps belangrijke doelen van de steunpun ten op het eiland Malta met zicht baar succes aangevallen. In Cyrenaica levendige activiteit van Italiaansche en Duitsche vooruit geschoven eenheden bij Solloem en Tobroek. Italiaansche en Duitsche formaties vliegtuigen hebben her haalde malen de steunpunten van Tobroek gebombardeerd. Een torpe dojager werd getroffen. Munitie- en benzineopslagplaatsen werden in brand geworpen. In Oost-Afrika blijven onze troe pen ondanks de grootstq moeilijkhe den heldhaftigen tegenstand bieden, bezield en aangespoord door de daad en het voorbeeld van zijn ko ninklijke hoogheid, den hertog van Aosta. Engelsche vliegtuigen boven W. en Z.W. Duiischland Het Duitsche legeroericht. Berlijn, 13 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maaki bekend. Duikbooten hebben in een taaien, aanval van verscheidene dagen op een door torpedojagers krachtig be schermd convooi negen vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen 56.248 b.r.t. tot zinken gebracht. Daarmede zijn door aanvallen van het duikbootwapen op dit convooi met inbegrip van de reeds vermelde resultaten, dertien vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen 76.248 b.r.t. tot zinken gebracht. Het luchtwapen bombardeerde ir. den afgeloopen nacht met goede uit werking havensteden in Zuid- en Zuidoost Engeland. Gevechtsvliegtuigen brachten overdag voor de Schotsche kust een koopvaardijschip van 8.060 b.r.t. tot zinken en in den afgeloopen nacht een klein oorlogsschip bij Landsend Door bommen en beschieting mei boordwapens werden bovendien twee groote koppvaardtj schepen en een patrouillevaartuig zwaar be schadigd. In Noord-Afrika hebben pantser auto's van het Duitsche Afrika corps bij Tobroek een Britsche bat terij in elkaar geschoten. Plaatse lijke aanvallen van Britsche pani serwagens werden afgeslagen. Bij Solloem: Wederzijdsche activiter van verkenners. Duitsche gevechts vliegtuigen en duikbommenwerper bombardeerden tezamen met forma ties van het Italiaansche luchtwapen ravitailleeringsinrichtingen van den vijand bij Tobroek. In de haven werd een schip m brand gebombax deerd. In de baai van Soeda 'en ten Zuiden van het eiland Kreta be schadigden Duitsche geveehtsvlieg tuigen verscheidene koopvaardij schepen, op ernstige wijze. Op he: eiland Malta viel het Duitsche luchtwapen belangrijke militaire inrichtingen, o.a. het vliegveld Lucca en de haven La Valetta met goede uitwerking aan. De vijand wierp vannacht met zwakke strijdkrachten bommen in West- en Zuidwest Duitschlarfd. In eenige steden, o.a. Mannheim en Keulen, ontstonden branden in woonwijken en fabrieken. De mate rieeld4chadë en de verliezen aan dooden en gewonden zijn gering. De Engelsche aanval op Bremen. Berlijn, 13 Mei (D.N.B.) In den nach van Zondag op Maandag hen- ben de Britten opnieuw een aanval op Bremen gedaan, waarbij zij wederom hun brisant- en brani bommen willekeurig boven het ge heele stadsgebied neerwierpen. Een lagere school werd o.a. door brand grootendeels vernield, een meisjes lyceum door brandbommen getrof fen en en historisch museum, waar in niet te vervangen verzamelingen waren ondergebracht, werd dooi een zware brand beschadigd. Var. een ziekenhuis werden de wassche rij, de machinekamer en het lijken huis totaal vernield. De aanval op Berlijn. Berlijn, 13 Mei (D.N.B.) Bij den jongsten Engelschen luchtaanval op Beriijn in den nacht van 9 op lu Mei zijn in totaal zeventien bew; ners van de rijkshoofdstad, waaron der een kind, om het leven geko men. De Engelsche aanvallen op Duitschland. Berlijn, 13 Mei (D.N.B.) Over hei binnendringen van Britsche lucht strijdkrachten in den afgeloopen nacht in West- en Zuidwest-Duitscn land verneemt het D.N.B. nog, dat boven Keulen brisant-en brand- oommen werden neergeworper Deze richtten echter slechts geringt schade aan huizen en spoorwegen aan. Enkele Britsche vliegtuigen, die door den krachtigen Duitschei cfweer van hun formatie waren ver dreven, vlogen boven het Moesel land en wierpen lukraak bommer. op kolonies en het open veld, zon der eenig succes. Verscheidene andere vliegtuigen ar- ten Baden en vielen Mann heim aan. Verscheidene branden konden in de kiem gesmoord wor den. Twee personen werden gedooe en zeven gewond. Engelsche aanvalspogingen op Helgoland en St. Nazaire. Berlijn, 14 Mei. (D.N.B.) In de vroege avonduren van den dertien den Mei hebben tien Engelsche oombardementsvliegtuigen het eilano Helgoland met een aantal brisant- oommen bestookt. Er werd slechts geringe schade aan gebouwen aan gericht. Onder de burgerbevolking eerden zeven personen gedood en verscheidene gewond. Er ontstond geen militaire schade. In den middag van denzelfden aag hebben zes Bristol-Blenheim machines de Fransche haven St. Na zaire aangevallen. Er werd geen schade aangericht. Drie der Engel sché bommenwerpers werden neer geschoten. DE ENGELSCHE VOOR BEREIDINGEN IN PALESTINA. Beiroet, 13 Mei (D.N.B.) Bericn- ten uit Ankara bevestigen, dat de Engelsche troepen in Palestina koortsachtig bezig zijn met den aan leg van verdedigingsinstallaties. Het agentschap „Mondo Arabo" meldt, dat het in talrijke plaatsjes van Pa lestina tot een versterkte opstandige beweging tegen Engeland is geko men. De Engelsche civiele autoritei ten hebben in overeenstemming met de militaire autoriteiten in de laat ste dagen hun politiek van uithon geren tegen de boeren verscherpt, teneinde hen zoodoende te dwingen zich voor den krijgsdienst aan te melden. In 'n dorp heeft een groep Arabie ren als vergelding het huis van een Engelschman overvallen, waarin zich verscheidene Britsche ambtena ren bevonden. Het kwam hierbij tot een hevige schietpartij, in het ver loop waarvan eenige Engelschen werden gedood. In Haifa is, volgens andere berich ten, in de onmiddellijke omgeving van een Britschen militairen post een bom ontploft. Volgens een bericht uit Jerusalem hebben de Britsche autoriteiten in Palestina in de afge loopen week weer vier Palestijnsche Arabieren ter dood veroordeeld. Boycot van Britsche goederen in Arabische landen. (D.N.B.) Volgens berichten uit Bagdad is in i lie Arabische landen een uitgebrei- ie boycotbeweging tegen Britsche goederen ontstaan. DE VERDWIJNING VAN RUDOLF HESS. Van Engelsche zijde in een val gelokt? Berlijn, 13 Mei (A.N.P.) Van wel ingelichte zijde vernemen wij: Het door den Engelschen berichtendienst verspreide bericht, volgens hetwelk het feit, dat Rudolf Hess in Sep tem - oer 1939 na Göring tot eventueel op volger van den Führer was bestemd, het tegendeel van een ziekte van Hess zou bewijzen, wordt in ingewij de kringen alhier onjuist genoemd. In deze kringen wordt opgemerkt, dat de toentertijd vastgestelde volg orde van de opvolgers van Adolt Hitler, welke Rudolf Hess, hoewel hij reeds kort na het overnemen van de macht tot plaatsvervanger van den Führer was benoemd, niet als eerste - opvolger van den Führer noemde, reeds haar redenen had, v/elke slechts aan de mce.-t intieme kringen bekend waren. De eerste teekenen der ziekte van Rudolf Hess traden inderdaad reeds geruimen tijd geleden aan het licht. Niet alleen was hij een ernstig maaglijder, het geen hem, zooals bekend, meerma len noodzaakte tot een langdurig verblijf in sanatoria, doch,reeds voor het uitbreken van den oorlog legde hij teekenen aan den dag van ze nuwziekte, tot welker onaangenaam ste verschijnselen in de eerste plaats groote slapeloosheid behoorde. De Parieikorresponuenz over Hess. Berlijn, 18 Mei (.D.N.B.B) De „Nu- i.uiiaisociaiisLioeue Partei is.orrespoii- -.enzaeelt mede: Voor zoover het tot dusver inge stelde onüerzoeK der door Ruaoii ness acntergelaten papieren aan toont, schijnt Hess m oen waan ge beid te hennen, door een persoonlij nen stap Pij hem van vroeger be nende Jbngeischen toch nog een ver gelijk tusschen Duitschland en En geland tot stand te kunnen brengen. inderdaad is hij ook, zooals inmid dels door een mededeeling uit Lon den- bevestigd werd, in Schotland m de buurt van de plaats, die hij wil de bezoeken, uit het vliegtuig ge sprongen, waarna hij blijkbaar in gewonden toestand gevonden is. Ttudoli Hess, die sinds jaren, zoo ais in de partij bekend was, licha melijk zwaar leed, nam den laatsten tijd in toenemende mate zijn toe vlucht tot de meest uiteenloopendc Hulpmiddelen, als magnetiseurs, as trologen enz. In hoeverre ook dezen personen, schuld treft voor het ont staan van een geestelijke geschokt heid, welke hem tot dezen stap heelt gebracht, zal men eveneens probee- ren op te helderen. Het zou echter ook denkbaar zijn, dat Hess van Engelsche zijde bewust in een val gelokt is. De geheele wijze van zijn optreden bevestigt in ieder geval het reeds in de eerste mede deeling verstrekte feit, dat hij aan waandenkbeelden geleden heeft. Hij kende de talrijke met de eerlijkste bedoelingen ontstane vredesvoorstel len van den Führer beter dan iemand, anders. Blijkbaar stelde hij zich nu voor door een persoonlijk offer een ontwikkeling te kunnen voorkomen, welke in zijn oogen slechts met de volkomen vernieti ging van het Britsche rijk zou eindi gen. Hess, wiens werkkring zooals be kend uitsluitend in de partij lag, heeft daarom ook voor zoover uit zijn aanteekeningen blijkt, geen hei- aere voorstelling gehad over de uit voering of over de gevolgen van zijn stap. De nationaal-socialistische partij betreurt het, dat deze idealist het slachtoffer werd van zulk een noodlottig waandenkbeeld. Hierdoor wordt niets veranderd in het voorne men om den oorlog tegen Engeland, die aan het Duitsche volk is opge drongen, voort te zetten. Die oorlog zal zoolang gevoerd worden, totdat, zooals de Führer ook in zijn jongste rede verklaarde, de Britsche be windslieden ten val gebracht, resp. tot vrede bereid zijn. Hoe wordt Hess behandeld? Berlijn, 13 Mei (A.N.P.) Van wel ingelichte zijde vernemen wij: In po litieke kringen in de rijkshoofdstad wees men hedenavond inzake hel geval-Rudolf Hess in het bijzonder op de passage van het hierover van Engelsche zijde uitgegeven commu niqué, waaruit blijkt, dat Hess ge bracht is naar een plaats, die streng geheim wordt gehouden en waar nie mand hem mag bezoeken. Men noemt in de genoemde kringen deze Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondetganp en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 14 Mei: op 00.55 onder 10.01, GENERAAL-VELDMAARSCHALK VON WITZLEBEN IN DEN HAAG. 's-Gravenhage, 13 Mei. Op een be- zichtigingsreis door de westelijke gé- bieden is generaal-veldmaarschalk von Witzleben heden te 's-Graven- hage aangekomen. De veldmaarschalk bracht bij deze gelegenheid een be zoek aan den militairen bevelhebber hier te lande, generaal der vliegers Fr. Christiansen en aan den rijks commissaris voer de bezette Neder- landsche gebieden, rijksminister Seyss-Inquari. Het uitstel der redevoering van Roosevelt. De konvooikwestie zou den president doen aarzelen. Washington, 13 Mei. (D. N. B.) Het besluit van Roosevelt, zijn reeds aangekondigde rede voor de op uit- noodiging der regeering in de Ver- eenigde Staten vertoevende minis ters van oorlog der Latijnsch- Amerikaansche landen uit te stellen, wordt hier op verschillende wijzen uitgelegd. Terwijl het besluit van Roosevelt deels wordt toegeschreven aan zijn ziekte welke hem zeer verzwakt neeft, wordt anderzijds de meening verkondigd, dat de vele negatieve brieven aan de senatoren in de con- vooikwestie den president aarzelend gemaakt hebben en hem hebben doen besluiten, de verdere ontwik keling af te wachten. Van den kant der voorstanders van deelneming aan den oorlog wordt verklaard, dat Roosevelt een zeer oorlogszuchtige rede wil houden.' Daarvoor zijn ech ter de vertegenwoordigers van de Pan-Amerikaanscne Unie voor hem niet het meest geschikte forum. Ten slotte hoort men nog de opvatting verkondigen, dat de eisch van sena tor Pepper, volgens welke de Ver- eenigde Staten de Azoren, en de Kaap Verdische Eilanden zouden moeten bezetten, in Latijnsch- Amerika zoo groote verontwaardi ging gewekt heeft, dat deze „faux pas" eerst geregeld moet worden. New York, 13 Mei. (D.N.B.) Naai de correspondent van de New Yorx Times te Washington meldt, is men van meening, dat de rede van Roose velt is uitgesteld, omdat de president in de komende veertien dagen niet voornemens is een belangrijke ver klaring op het gebied der buiten- landsche politiek af te leggen en ten minste voor dienzelfden tijd geen nieuwe eischen ten aanzien van de hulpverleening aan Engeland wil stellen. In welingelichte kringen legt men er den nadruk op, dat Roosevelt „zich niet tot belangrijke, stappen wil laten drijven" en het oogenblik vol komen ongeschikt acht voor het af leggen van een belangrijke verkla ring. passage van het Britsche communi qué bijzonder belangwekkend en voegde hieraan toe, dat onder dei- gelijke omstandigheden natuurlijs niemand kan onderzoeken, hoe men Hess behandelt en met welke metho des men hem eventueel zekere ver klaringen ontwringen zal. Van Duitsche zijde is men dientengevol ge niet in staat te controleeren in hoeverre berichten, die door Londen hierover worden uitgegeven, authen tiek zijn. Men twijfelt er -echter in politieke kringen hier reeds thans niet aan, dat Churchill en zijn kliek van de geheele aangelegenheid het meest euvele propagandistische mis bruik zullen maken. Mevr. Hess in Duitschland. Berlijn, 13 Mei (A.N.P. Van welin gelichte zijde wordt vernomen, dat het bericht van Ofi (Havas), als zou de echtgenoote van Rudolf Hess te Ankara zijn aangekomen, eiken grond mist en een zuiver verzinsel is. Mevrouw Hess bevindt zich w haar woonplaats in Duitschland. VLEESCH EN V LEESCHVV AREN. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en vls- scherij deelt het volgende mede met betrekking tot de distributie van vleesch en vleeschwaren. De met „15 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart geven gedurende het tijdvak van Donder dag 15 Mei tot en met Donderdag 22 Mei a.s. elk recht op het koopen van een half rantsoen vleesch, been inbe grepen of een half rantsoen vleesch waren. De met „15 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft in bovenge noemd tijdvak uitsluitend recht op een half rantsoen vleeschwaren. Het koopen met deze bonnen blijft geoorloofd tot en met Zaterdag 24 Mei a.s. Het rantsoen vleesch, dat per twee bonnen kan worden gekocht, be draagt 100 gram. Het rantsoen vleeschwaren, dat per twee bonnen kan worden ge kocht, bedraagt 75 gram voor ge rookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleescb en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikclen, tongen worst en. nier brood, 150 gram voor bloedworst of 100 gram verduurzaamde kip, eend, gans of kalkoen, been inbegrepen. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat de met „een rant soen vleesch" gemerkte bonnen elk recht geven op 100 gram vleesch (been inbegrepen) of 1 rantsoen vleeschwaren als boven omschreven. Alleen de paarse „K-Bon". De secretaris-generaal van het de partement van handel, nijverheid en scheepvaart deelt het volgende mede: Zooals bekend geeft de met „K" gemerkte bon- van de nieuwe tex- lielkaart, welke werd uitgereikt, aan mannen en jongens van 15 jaar en ouder recht op het koopen van 50 gram scheerzeep of een tube dan wel een pot scheercrême. Nu is echter gebleken, dat on danks bovenstaande duidelijke om schrijving bij verscheidene detail listen ook de met „K" gemerkte bonnen van de drie andere soorten textielkaarten worden aangeboden, waarop in enkele gevaxlen eveneens scheerzeep werd afgeleverd, waar op in verband hiermede er nadruk kelijk de aandacht op wordt geves tigd, dat uitluitend de paarse bon nen „K" van de textielkaart van mannen en jongens boven 15 jaar recht op scheerzeep of scheercrême geven. Op den met „K" gemerkten bor, van de textielkaart van jongens van 3. tot 15 jaar, van vrouwen en meis jes van 15 jaar en ouder en van meisjes van 3 tot 15 jaar, welke respectievelijk groen, lichtoranje en blauw van kleur zijn, mag dus geen scheerzeep of scheercrême worden afgeleverd. Het afleveren op deze bonnen is strafbaar, terwijl daarop begrijpelijkerwijze geen herbevoor rading zal plaats vinden. VOORSCHRIFTEN BETREFFENDE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De secretaris-generaal van het de partement van landbouw en vis- scherij en van het departement van handel- nijverheid en scheepvaart maakt het volgende met betrekking tot de verschillende distributiebe scheiden bekend: Het koopen, verlcoopen en onbe voegd voorhanden hebben van distri butiestamkaarten is zooals op deze kaarten is aangegeven ver boden. Aan dit verbod is een uitbrei ding gegeven in dien zin, dat in den vervolge ook het koopen, verkoo- pen, te koop aanbieden en onbevoegd voorhanden hebben van de overige distributiebescheiden zooals alge- meene bonkaart, vleeschkaart, bloem kaart, textielkaart, boter- en vet- kaart enz. verboden is, aangezien het verkoopen van distributiebescheiden in strijd is met een der grondbegin selen van d- distributie. Bovendien is het verboden bij het ruilen van bonnen, ai dan niet te gen geldelijke vergoeding, bemidde ling te verleenen of gelegenheid tot het ruilen van bonnen in café's e.d. te bieden. Z.g. „ruilrubriekeit" in dagbladen en tijdschriften, alsmede „ruilbureaux" voor distributiebe scheiden, zijn dus niet meer geoor loofd, terwijl het de pers evenmin is toegestaan advertenties betreffende bonnenruil op te nemen. Voorts is bepaald, dat personen, wier distributiestamkaarten zijn voorzien van de gestempelde aan duiding „hoofd", maar die ten ge volge van gewijzigde omstandighe den geen hoofd van een gezin of sa menwoning meer zijn, of niet meer afzonderlijk een zelfstandige huis houding voeren, onverwijld hun distributiestamkaart aan den burge meester ter wijziging van de gege vens dienen aan te bieden. Eigen handige wijzigingen in deze gege vens aanbrengen is niet toegestaan. Tevens is een regeling getroffen met betrekking tot de extra distribu tiebescheiden welke verstrekt wor den aan personen, die zwaren en zeer zwaren arbeid verrichten. Wanneer de betrokken persoon dien arbeid ten gevolge van gewijzigde omstan digheden niet meer verricht, zullen de extra verstrekte distributiebe scheiden weer bij den plaatselijken distributiedienst ingeleverd moeten worden. Aangezien in de practijk is geble ken, dat vele handelaren niet de noodige zorg in acht nemen bij het bewaren van de bonnen en andere distributiebescheiden, die zij onder hun berusting hebben, is bepaald, dat ieder, die terzake van de uit oefening van zijn beroep of bedrijf distributiebescheiden onder zich heeft, verplicht is de noodige zorg bij het beheer en het bewaren daar van aan te wenden. Handelaren, die op onverantwoordelijke wijze met distributiebescheiden omspringen loopen derhalve de kans met den strafrechter in aanraking te komen. DE VOORJAARSOFFENSIEVEN VAN HET JAPANSCHE LEGER. Sjanghai, 13 Mei -(D.N.B.) Het Meioffensief van het Japansche le ger in China is begonnen, zoo deel de de woordvoerder van de Japan sche militairen, luitenant-kolonel '\kiyama, mede. Hij verklaarde, dat het ditmaal, in tegenstelling tot de vroegere operaties, gaat om gelijk tijdige actie van de Japansche troe pen in vijf verschillende provincies lil het Zuiden van de provincie Sjansi, waar de operaties op 10 Mei zijn begonnen, zijn, naar de Ja pansche woordvoerder verklaarde, bijna 20.000 Cliineezen omsingeld Deze hebben totdusver 15.000 doo den en 8.000 gevangenen verloren. In de provincie Hoepeh, tusschen Hankau en Istjang, zijn gevechten tegen het leger van generaal Lit soegjen, dat bijna 250.000 soldaten telt, aan den gang. De eerste ge vechten zijn veelbelovend. In de provincie Tsjekiang hebben Japan sche troepen tien Chineesche divi sies aangevallen, die bij Tsjoeki geconcentreerd lagen. Tenslotte zijn in Zuid-China in de omgeving van Hongkong operaties in vollen gang om het goederenverkeer tusschen Hongkong en Tsjoengking af te snijden. In totaal zijn van Chinee sche zijde op het oogenblik bijna een millioen soldaten in strijd ge wikkeld met Japansche troepen. Het Mei-offensief, zoo merkte de woordvoerder ten slotte op, be oogt niet alleen het verkrijgen van terreinwinst, doch ook de vernieti ging van den wil tot verzet bij den tegenstander. JAMES ROOSEVELT OP KRETA. Beiroet, 13 Mei. (D.N.B.) Kapitein James Roosevelt is, naar Reuter meldt, teruggekeerd van een kort bezoek aan Kreta, waar hij ook den Griekschen koning een brief van zijn vader, president Roosevelt, heeft overhandigd. (Zie verder Buitenland pag. 3 Ie bl.)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1