STAD EN OMGEVING AGENDA LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE RECHTSZ/ AMSTERDAM BEURS t 25013' I EERSTE BLAD EERSTE BL Alkmaar, Woensdag. DE RINGERS-FABRIEK HEEFT EEN EIGEN BRANDWEER. Een „Baby" die 800 L. water per minuut geeft. De bekende chocoladefabriek van de heeren Ringers aan de Noorder kade heeft een Baby-brandspuit gekocht welke gister gearriveerd is. De spuit welke een 25 P.K. mo tor heeft en 800 L. water per mi nuut geeft, krijgt een staanplaats in het fabrieksgebouw en uit het bedrijf zelf is een klein brandweer korps van 1 commandant, 2 onder- commandanten en 14 manschappen, verdeeld in 2 secties, gevormd. Allereerst is het natuurlijk de bedoeling bij het uitbreken van een fabrieksbrand het vuur te be strijden, maar wanneer er in onze stad groote branden uitbreken waarbij de grootst mogelijke hulp verleening gewenscht is, staat de spuit en het personeel ter beschik king van den Alkmaarschen brand weercommandant, behalve wanneer ook de fabriek over deze speciaal daarvoor bestemde brandweer moet kunnen beschikken. Mede in verband met haar mo gelijke algemeene taak zijn de mannen van de bedrijfsbrandweer opgeleid in het Alkmaarsche corps en zij zullen met hun spuit ook meewerken bij de groote jaarlijk- sche brandweerdemonstratie welke Woensdagavond 21 Mei op het Waagplein wordt gegeven. Nadat in de fabriek reeds een oefening was gehouden is de Rin- gers-brandweer gisteravond met haar „Baby" op het Waagplein verschenen waar een spuitoefening werd gehouden welke geheel naar wensch is verloopen. eigen beheer is, garandeeren wij een rustig zitje met prima consumptie Met warm weer en veel zon za het daar een prettige, rustige en ge zonde ontspanning geven, die ieder een juist in deze voor vele zoo moei lijke dagen hard noodig heeft, en voor de kinderen zelfs noodzakelijk is. De door inwerking van zon op gedane vitamine komt allen in den komenden winter weer ten goede en vervangt de levertraan. EERSTE LUSTRUM „DOORWERKEN". Het Alkmaarsche schildersclubje Doorwerken" herdenkt dezer dagen zijn vijfjarig bestaan door het hou den van een gezamenlijke tentoon- toonstelling. Dank zij den daadwerkelijken steun van kunstlievende leden, kon dit clubje, waartoe thans behoorsn de heeren H. Heertjes, W. Koster, Jb. Kuyper, Jn. Plas en Koos Stik- voort, die ieder voor- en najaar een expositie houden, nu eens in het eigen atelier op de Geest, dan weer in. het Stedelijk museum of het. voor malige politiebureau, ditmaal be schikken over een bij uitstek ge schikte expositie-gelegenheid, n.l. het voormalige logegebouw aan de Nieuwesloot, daartoe welwillend be schikbaar gesteld door dr. Hofstee. Elk lid zal vijf of zes weken expo- seeren, terwijl als gast het oud-lid mej. Tulp aan deze lustrum-tentoon stelling zal deelnemen. Op hetgeen deze tentoonstelling, die Zaterdagmiddag geopend wordt en een tiental dagen duurt, te zien zal geven, hopen wij dezer dagen terug te komen. HET CONCERT DER „KOPEREN KNOOPEN BAND", Zooals vermeld, vindt a.s. Zondag avond in het Gulden Vlies het con cert van de „Koperen Knoopen Band" onder leiding van Louis van Broekhoven plaats en vergissen wij ons niet, dan bestaat voor dit optre den in Alkmaar groote belangstel ling. Behalve echter bij de Alkmaarsche bevolkingin niet mindere mate bij de tallooze evacué's, die momen teel in Alkmaar, Heiloo, Castricum en andere omliggende plaatsen tij delijk verblijfhouden. Zij zullen m ieder geval van de gelegenheid, de ex-stafmuzikanten te kunnen beluis teren, willen profiteeren. Dat men iets speciaals op het ge bied van amusementsmuziek te hoo ien krijgt schreven wij reeds in een vorig bericht. Nogmaals mogen wij er echter de aandacht op vestigen, dat een belangrijke plaats is inge: ruimd in het programma, naast de jazz-muziek, aan stemmings- en klassieke muziek. Voorts is ieder lid van de „Koperen Knoopen" virtuoos op een of meer instrumenten, waar van men Zondagavond het bewijs zal kunnen hooren. H.L.O.-TRAINING. De langzamerhand traditioneel ge worden H.L.O.-training, onder lei ding van den gymnastiekleeraar W. J. Bruinvis, gaat de volgende week weer beginnen. Een ieder, die aan deze zomeravondtraining op het Gem. sportpark wil deelnemen, kan zich. mits ouder dan 14 jaar, aanmelden. Voorloopig zal er op de Maandag avonden geoefend worden, doch bij voldoende deelname bestaat de mo gelijkheid voor een tweeden avond (Vrijdag). Ook verschillende gymnastiekclub- jes, die tijdens het winterseizoen in de zaal geoefend hebben, zetten hun oefeningen buiten voort en wel op de Woensdagavonden, te beginnen met heden. Nieuwe leden kunnen in beperkt aantal toetreden. Voor na dere gegevens zie men elders in dit blad. SLOTUÏTKEERING LAKENMANS BANK. Naar de N.H.Crt. verneemt, is de slotuitkeering van wed. S. Laken- man en Zoons Bank te Enkhuizen bepaald op 2.81 pet., zoodat de cre diteuren in totaal 64.81 pet. van het hun toekomende hebben ontvangen. OPENING ZOMERBAD AAN DE SPORTPARKLAAN. 15 Mei is voor de liefhebbers van openlucht zwemmen in Alkmaar steeds een zeer belangrijke datum. Immers dit is de dag, waarop het zwembad aan de Sportparklaan zijn deuren opent voor het publiek. Ook nu weer wacht den zwemmer een bad, gevuld met mooi helder water, met mooie entourage, alles omringd door het uitbottende jonge groen der omgeving. Aan het geheel is weinig veran derd, alleen zijn op de springtorens een stel nieuwe springplanken ge monteerd, een attractie voor hen, die iets voor het gymnastische deel van de zwemsport voelen; te meer c-mdat het in de bedoeling ligt met Juni een springcursus te organisee- ren, waaraan een ieder, die er iets voor voelt, aan mee kan doen. Te zijner tijd zal dit bekend worden gemaakt. Ook het aanwezige restaurant zal dit jaar weder geëxploiteerd wor den, en waar deze exploitatie in WIJZIGING ELECTRICITEITS- TARIEVEN. In bijlage 47 deelen B. en W. den raad mede, dat in verband met de verhooging van den kolenprijs en in voering van de nieuwe omzetbelas ting door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart machtiging verleend om de electriciteitstarieven te verhoogen. Wanneer de richtlijnen worden gevolgd, zal de prijs voor de leve ring van electriciteit voor verlich tmgsdoeleinden en alle huishoudelijk gebruik van 21 cent per KWU ver hoogd mogen worden met 1 cent en alzoo gebracht worden op 22 cent per KWU, aldus B. en W. De tarieven voor industrie en ver warming en de vastrechttarieven zullen een overeenkomstige verhoo ging kunnen ondergaan, zoomede, de stroomprijzen en de meterhuren van grootverbruikers. Het zou weinig zin hebben gebruik te maken van de bevoegdheid tot verhooging der meterhuren van de kleinverbruikers, omdat deze ver hooging slechts van zeer geringe be- teekenis zoui.zijn. Met den directeur, wiens rapport wij ter inzage leggen en de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven zijn Wij van oor deel, 'dat het aanbeveling verdient, van de bevoegdheid tot prijsverhoo- ging gebruik te maken. Ten aanzien van de verhooging van den gasprijs wenschen wij ons nog nader te beraden. Mochten wij aanleiding vmden daaromtrent een voorstel te doen, dan zullen wij dit in één der eerstvolgende vergade ringen aan u ter beslissing voorleg gen. In elk geval zou naar ons voor komt niet vóór 1 Juli a.s. tot prijs- verhooging van het gas behoeven te worden overgegaan, indien al van prijsverhooging voor gas sprake zou moeten zijn. B. en W. stellen den raad voor aan het college machtiging te verleenen om binnen de grenzen van de door den secretaris-generaal vastgestelde richtlijnen de electriciteitstarieven en meterhuren te verhoogen. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Traummusik (rom.); hoofdrol len Benjammo Gigli, Lizzi Wald- müller en Albrecht Schönhals. Toe gang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Wunschkonzert (rom.) hoofdrollen I-se Werner, Carl Rad- datz, Joachim Brenneke, Ida Wüst e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Winternachtstraum (rom amus. film); hoofdrollen Magda Schneider, Wolf AlbachRetty, Theo Lingen, Hans Moser en Richard Ro manowsky. Toegang voor eiken leef tijd. Roxy-theater, 7.15 uur,'hoofdnum mer Mysterie Kamer 12 (sens.) hoofdrollen Ivan Petrovitch, Oscar Sima en Magda Schneider. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 14 Mei. 8.30 uur, de Unie, ledenvergadering Centraal Genootschap voor kinder herstellings- en vacantiekolonies. VOORSCHOT VEREENIGING „ALKMAAR" TEN BEHOEVE VOOR VOLKSHUISVESTING VAN VERBETERING VAN HAAR COMPLEXEN V EN VI. bijlage 46 MOLEST-VERZEKERING. In bijlage 45 zeggen B. en W. het volgende: Uwe vergadering machtigde ons op 10 April j.l. in beginsel, de noodige voorbereidingen te treffen voor de verzekering van gemeente-eigendom- men tegen oorlogsmolest bij een bin nen het raam der vereeniging nieuw Molest-risico te vormen groep van gemeenten. Sindsdien is de gasfabriek tot tweemaal toe (op 12 en 14 April j.l.) het voorwerp geweest van een lucht aanval. Deze omstandigheid maakte naar ons voorkwam het nemen van snelle maatregelen althans voor de gasfa briek en het slachthuis noodzakelijk. In het vertrouwen, hiermede in uw geest te handelen, hebben wij op 15 April j.l. bij een der grootste maatschappijen, t.w. de Onderlinge Oorlogsschadeverzekeringmaatschap- pij te 's-Gravenhage een onmiddel lijk ingaande verzekering afgesloten voor de beide hier genoemde be langrijke objecten, met inventaris en bijbehoorende gebouwen met inven taris. De kosten (voórschotpremies) zul len, in aanmerking genomen de mo gelijkheid, dat deze voorshands voor een half jaar gesloten verzekering dit jaar zal moeten worden verlengd, voor het gasbedrijf f 2286.15 en voor het slachthuisbedrijf 1073.20 be dragen. Voorgesteld wordt dit besluit te bekrachtigen. B. en W. schrijven in het volgende: De vereeniging voor volkshuis vesting „Alkmaar" heeft reeds ge- ruimen tijd geleden onze mede werking verzocht tot het verkrij gen van voorschotten voor het aan brengen van de volgende noodza kelijk en wenschelijk geachte ver beteringen aan haar complexen V er, VI: Complex V (96 woningen aan en bij de Eikelenbergstraat) 1 verandering van inrichting van 52 perceelen, hetzij door split sing van de woonkamer-keuken in een kleine keuken en een kamertje, hetzij door aanbouw van een nieuw keukentje; 2. vervanging der bestaande pri vaten met tonnetjes door wa terclosets met beerputten en een geheel nieuwe rioleering; 3. verbetering en vergrooting van de bergruimten achter de wo ningen; 4 het maken van doorgangen tusschen de kamers in vijftig woningen; 5. het aanbrengen van stol-pdeu- ren in 46 woningen. Complex VI (47 woningen aan de Landstraten). 1. vervanging der bestaande pri vaten met tonnetjes door wa terclosets met beerputten en een verbeterde rioleering; 2. verbetering en vergrooting van de bergruimten achter de wo n in gen; 3. het aanbrengen van een betere dagverlichting en ventilatie in een aantal woningen; 4. maatregelen ter vochtbestrij ding. De architect der vereeniging raamde destijds het totaal der ver- beteringskosten op 67.795.vol gens de nieuwe begrooting bedra gen deze kosten 74.932. De secretaris-generaal van het Departement van binenlandsche zaken deelde mede, dat ten behoeve van het uitvoeren dezer werken kan worden gerekend op voorschotten uit 's Rijks kas van in totaal ten hoogste 74.932. Genoemde functionaris houdt even wel vast aan het eerder ingenomen standpunt, dat alleen de annuïteit ■erschuldigd wegens de bedragen, die noodig zijn voor de noodzakelijk geachte verbeteringen van de h.erbedoelde woningen niet door huurverhooging behoeft te worden gedekt, en dat dus in zooverre kan worden gerekend op een evenredige verhooging van de desbetreffende Rijksbijdragen. Voor de overige werkzaamheden, die alleen strek ken tot vermeerdering van het woongerief, handhaaft de secreta ris-generaal den eisch van huur verhooging. Het bestuur der Vereeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar" acht in het algemeen verhooging der huren die thans voor de woningen van groep V 4.75 tot 5.40 en voor die van groep VI 4.tot 5.bedragen prac- tisch niet mogelijk. Volgens de meening van dit bestuur kan slechts voor enkele woningen bij nieuwe verhuring een iets hoogere huur worden bedongen. Naar onze meening is het raad zaam op dit punt den uitslag der aanbesteding af te wachten. Wij achten het, bij een gunstig resultaat der aanbesteding, geenszins onmo gelijk, dat de vereeniging over het bezwaar' eener kleine huurverhoo ging zal willen heenstappen, wan neer daardoor belangrijke woning verbeteringen kunnen worden ver kregen. Ter financiering van alle werken zou de gemeente, volgens de huidi ge begrooting, voorschotten tot be dragen van onderscheidenlijk f 53-099.— en 2183-3.— hebben te verleenen. Zij stellen den raad voor dien overeenkomstig te besluiten. VARKENS IN EEN GIERKELDER. De clandestiene slachting tc Schagen. D. T. koopman, N.B. vrachtrijder er. J. T., koopman, allen te Schagen, stonden veertien dagen geleder, terecht wegens het clandestien slachten van 20 varkens. Deze var kens hadden ze, om ze voor de ambtenaren te verbergen, in een half met gier gevulden kelder ver borgen. De officier had tegen de verdachten geëischt respectievelijk 1 jaar, 5 maanden en 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hen gister respectievelijk tot 5 maan den, 3 maanden en 14 dagen ge vangenisstraf. ZWARE NACHTVORST IN DE STREEK. Aardappeloogst vertraagd Wat door de tuinders al geduren de vele dagen gevreesd werd, is in den nacht van Zondag op Maandag helaas een feit geworden. Een zware nachtvorst bekroonde een koude, gure periode, waardoor de meeste perceelen aardappelen in meerdere of mindere mate zijn afgevroren. Hoewel de omvang der geleden scha de niet in cijfers valt uit te drukker, kan toch wel met zekerheid worden vastgesteld, dat de oogst pl.m. 14 dagen is verlaat, zegt de N.H.Crt Met de aardappelschaarschte, welke wij thans meemaken, was veler hoop gevestigd op den oogst der 'nieuwe aardappelen, waarvan de Streek een der voornaamste centra van ons land is. VERTROKKEN PERSONEN. M. A. Balvers, R.K., dienstbode van Costerstraat 7 naar Oudorp. J. Visser, Ger.K., vertegenwoordi ger, van Houtweg 27 naar Gro ningen. J. M. van de Kamer. R.K., zonder beroep, van Hofdijk straat 5 naar Beverwijk. J. van Leeuwen, Ger.K., marechaussee, van Oudegracht 287 naar Schagen. Wed. P. van den Abeele, OBisCl. huishoudster, van Verdronkenoord 9 naar Amsterdam. J. Kuijper, zonder beroep, van Kanaaldijk 2a naar Amsterdam. D. Kregel, N.H., dienstbode, van Heerenstraat 4 naar Zujd en Noordschermer. W. Verhagen, geen, los arbeider, en echtgenoote, en zoon, van Over- diestraat 35 naar Texel. J. C. D. Blom, R.K., timmerman, en echtge noote, en kinderen, van Verdron kenoord 16 naar Amsterdam. SINT-P ANCRAS. „Witte Kruis". - De afdeeling an het Witte Kruis hield haar jaar vergadering Maandagavond in het lokaal van den heer Bouwstra, on der leiding van den heer A. Schuur, die in zijn openingsrede meedeelde, dat het magazijn Zaterdag was ge ïnspecteerd, en goed in orde was be vonden. Door de hoogere eischen die aan het penningmeesterschap gesteld worden, heeft de heer J. Boskamp ontslag uit die functie genomen. Het bestuur stelde voor om de functies an secretaris en penningmeester te combineeren. Na eenige bespreking werd besloten dit tot de volgende ergadering aan te houden; tot zoo lang zal de functie door den secre taris worden waargenomen. Het verslag van den penningmeester gaf een ontvangst van 1499, uit- aaf 1381,08, saldo 107,92. De voorzitter dankte dén heer Bos kamp voor de vele werkzaamheden, die hij in het belang van de vereeni ging heeft gedaan en hoopte dat hij nog vele jaren als gewoon bestuurs lid werkzaam mag zijn. Hierna bracht de heer Boskamp verslag uit van de door hem bijge woonde hoofdbestuursvergadering. Het jaarverslag van den secretaris constateerde, dat de vereeniging nut tig heeft gewerkt in 1940. Er' is 548 maal gebruik gemaakt van het ma teriaal. Ernstige klachten kwamen niet voor. Bij de inspecties was het magazijn steeds in orde; materiaal is ruimschoots aanwezig. De financiën verkeeren in een goeden staat. Het edental is stationnair gebleven en bedraagt 450 gezinnen. Door de wijk verpleegster werden 2379 bezoeken afgelegd, waarvan 103 bij t. b. c.- patiënten en 343 voor zuigelingen- irg. Bij de rondvraag dankte de heer Boskamp voor da prettige samen werking in het dagelijksch bestuur en voor de waardeerende woorden, door den voorzitter tot hem gespro ken. In het dagelijksch bestuur is ge kozen de heer Jb de Vries. Door den heer Jb. Kloosterboer werd voorgesteld om den bode magazijnmeester een verhooging van salaris te geven, gezien de duurdere levensbehoeften. Besloten werd om dit tot een vol gende vergadering aan te houden. LANGENDIJK. Jaarvergadering E. H. B. O. - De jaarvergadering van de afd. Langen- dijk van de E. H. B. O., welke Dins dagavond in „Concordia" te Noord- scharwoude werd gehouden, was door een flink aantal leden bezocht. De voorzitter, de heer C. Schrieken, heeft in zijn openingsrede eenige woorden gewijd aan de werkzaam heden, welke de E. H. B. O.-ers ver leden jaar tijdens de evacuatie heb ben verricht.N Ongecorrigeerd. KIND IN TEIL MET KOKEND WATER. Het driejarig zoontje van de fa milie D. uit Akkerveld (U.) is giste ren in een teil met kokend water gevallen. Het kind is aan de gevol gen overleden. DE BEVOEGDHEID DER BEDRIJFSORGANISATIES. Besluit nr. 89 brengt een aanvul ling op artikel 1 van het besluit der bedrijfsorganisaties ,n.l. een nieuw artikel la., dat aldus luidt: De overeenkomstig artikel 1, lid 2. Opgerichte en erkende bedrijfs organisaties zijn lichamen in den zin van art. 152 van de grondwet; haar kan overeenkomstig art. 153 van de grondwet door den secreta ris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart Verordenende bevoegdheid worden toegekend. Op de voor schriften op het gebied van de prijs vorming kan door deze' verordenen de bevoegdheid geen inbreuk wor den geiyaakt. De krachtens de toe gekende' verordenende bevoegdheid vastgestelde verordeningen behoe ven de goedkeuring van den secre taris-generaal van het departement Van handel, nijverheid en scheep vaart. Dit geldt in het bijzonder voor verordeningen tot regeling van kartelverhoudingen of tot regeling van de markt. De secretaris-gene raal van het dept. van handel, nij verheid en scheepvrart of een door hem aan te wijzen gemachtigde kan besluiten, welke met de wet of het algemeen belang strijdig zijn, schor sen of vernietigen; daarbij worden tevens de gevolgen geregeld. Dit besluit treedt hederi in wer king. STRAFRECHTELIJK ONDERZOEK IN BEPAALDE STRAFZAKEN. Het op 14 Mei verschenen nieuwe verordeningenblad nr. 20 bevat be sluit nr. 88 van den secretaris-gene raal van het departement van justi tie met betrekking tot het strafrech telijk onderzoek in bepaalde straf zaken, rakende het economische le ven van H. N. en S. De verordening betreft de opspo ring en vervolging van alle misdrij ven en overtredingen, waartegen straf is bedreigd in: de landbouw- crisiswet 1933, de distributiewet 1939, de prijsopdrijvings- en ham- sterwet 1939, het prijsbeheerschings- besluit (no. 11/1941), *t voedselvoor- zieningsbesluit 1941 (no. 69/1941) en bepaalt o.a. het volgende: Ook buiten het geval ontdekking op heeterdaad is iedere opsporings ambtenaar bevoegd -den verdachte aan te houden; hij draagt zorg, dat de aangehoudene ten spoedigste voor den officier van justitie of een van diens hulpofficieren wordt geleid. Een bevel tot in verzekeringsstel ling is gedurende ten hoogste vier dagen van kracht en kan éénmaal voor ten hoogste gelijken termijn worden verlengd. Ter zake van de genoemde feiten kan voorloopige hechtenis worden bevolen, indien te gen den verdachte ernstige bezwa- en zijn gerezen. De bevelen tot voorloopige hechtenis worden gege ven cioor den economisehen rechter. De opsporingsambtenaren zijn be voegd ten behoeve van de opsporing elke plaats, daaronder begrepen be sloten lokalen, erven en woningen, ta betreden. Indien hun de toegang wordt geweigerd, verschaffen zij zich dien desnoods met behulp van den sterken arm. In woningen tre den zij tegen den wil van den be woner niet binnen dan vergezeld van een hulpofficier van justitie of op vertoon van een algemeen of oij- zonderen schriftelijken last van een hulpofficier van justitie, in een be paalde zaak gegeven, of van een al gemeen en of bijzonderen schriftelij ken last van den officier van justi tie, al dan niet in een bepaalde zaak gegeven. Van het binnentreden wordt binnen tweemaal vier-en- twintig uur proces-verbaal opge maakt. Dit besluit treedt op 15 Mei 1941 in werking. OMZETBELASTING EN PRIJZEN. Gelijk bekend, werd in een pers bericht van 9 Januari j.l. door den secretaris-generaal van de 'departe menten van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij bekend gemaakt, dat do doorberekening van de nieuwe om zetbelasting in de prijzen was toege staan, behoradens voor eenige met name genoemde artikelen. Bij deze doorberekening moest i worden uitgegaan van de prijzen, zooals die voor 1 Januari 1941, ex clusief omzetbelasting, waren. Voor- zoover bij de doorberekening afron dingen noodzakelijk waren, moesten zij naar beneden geschieden. Tegelijk werd in het persbericht medegedeeld, dat fabrikanten cf handelaren, die thans minder omzetbelasting betalen dan voor 1 Januri, hun prijzen dien overeenkomstig moestem verlagen. Bij een onlangs afgekondigde be schikking is deze regeling wettelijk vastgelegd. De nieuwe regeling is thans zoo, dat de omzetbelasting in haar geheel ook voor de vervoers kosten in de prijzen mag worden doorberekend, behoudens in de prijzen van aardappelen brood, melk en peulvruchten. Deze regeling ver- onderstelt niet, dat geen enkel be drijf de omzetbelasting zelf kan dragen. Bij de prijsbepaling in de toekomst zal dan ook van geval tot geval worden nagegaan in hoeverre de betrokkenen de omzetbelasting voor eigen rekening kunnen nemen. Tegelijk met de in het bovenstaan de bedoelde beschikking, welke ge acht wordt van 1 Januari j.l. af in werking te zijn getreden, is een be schikking tot aanvulling van de prij zenbeschikking - invoergoederen no. 1 verschenen, welke een nadere bepaling geeft van het begrip „in koopsprijs" zooals dat in deze be schikking voorkomt De bedoeling van deze begripsbepaling is slechts, duidelijk tot uitdrukking te brengen, dat ook importeurs verplicht zijn hun verkoopsprijzen te verlagen met het oedrag, dat zij thans minder aan in- voerbelasting moeten betalen dan voor 1 Januari het geval was. ITALIË STELT GRIEKSCHE EN JOEGO-SLAVISCHE KRIJGS GEVANGENEN IN VRIJHEID. Boekarest, 14 Mei. (D.N.B.) Naar de Roemeensche bladen melden, heeft thans ook de Italiaansche regeering bepaald, dat alle Joego slavische en Grieksche krijgsge vangenen van Roemeensche af stamming in vrijheid gesteld zullen worden. De Duitsche legerautori- teiten hadden reeds eenigen tijd geleden een soortgelijke overeen komst met de Roemeensche regee ring gesloten. De Roemeensche pers begroet thans ook deze geste van vriendschap der. Italiaansche regeering. Medegedeeld werd, dat men voor het examen niet gebonden is aan de plaats van inwoning. Het jaarverslag van de secretaresse vermeldde, dat het materiaal der vereeniging weer is uitgebreid. De leden hebben in het afgeloopen jaar 45 maal hulp verleend. Het aantal leden is van 31 teruggeloopen tot 28, 14 dames- en 14 heeren-leden. De secretaris bracht hulde aan dr. de Wit en zuster Garissen voor' de ver leende medewerking. De voorzitter deelde vervol gens mede, dat de heer Tromp heeft bedankt als bestuurslid. Dit werd zeer betreurd, want de heer Tromp was de motor van de vereeniging. Dat hij ook secretaris is geworden an de r.k. E. H. B. O.-afdeeling, is de reden geweest voor zijn heen gaan. De door hem gebruikte ver- bandkoffer is hem als geschenk over handigd. De heer B. Bruin informeerde naar de omstandigheden van dit uit treden. Is dit vrijwillig of gedwon gen gegaan? De voorzitter antwoordde, dat men zich door de r.k. E. H. B. O. be concurreerd gevoelde en dat daar om den heer Tromp geadviseerd was de consequenties te aanvaarden. De voorzitter en de secretaris heb ben hierna een toelichting gegeven van de grieven van het bestuur. Het standpunt t. a.v. deze zaak was van het geheelc* bestuur, het is geen persoonlijke zaak van één der be stuursleden. Vervolgens werd de rekening 1940 behandeld. De penningmeester, de heer P., Molenaar, bracht verslag uit. De rekening sloot op een totaal bedrag van f 381.67, met een saldo van 255.71. Volgens de balans was het bezit der vereeniging thans 1' 910.21. Medegedeeld werd, dat de materialen in uitstekenden staat verkeeren. Aan mej. Buijze werd een ge schenk aangeboden als belooning voor het trouw bezoeken der oefen avonden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Visser tot bestuurslid ge kozen. De aftredende bestuursleden de dames E. Pasterkamp, mevr. GlasWagenaar en de heeren C. Schrieken en A. G. Visser, werden herkozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten, een brigade-indeelir^j te maken. De afdeeling werd Nn 8 brigades verdeeld. Er zal een rege ling worden getroffen. Voorts werd besloten een reser vefonds te vormen, waarin nu 40 gestort zal worden en vervolgens 5 per jaar. Ook zal het houden van een demonstratie worden be sproken met dr. De Wit. De heer A. G. Visser zal de alg. verg. van het district Noordholland bijwonen als afgevaardigde. Er gaan nog een drietal leden mee. In antwoord op een vraag van den heer G. de Boer deelde de voorzitter mede, dat men niet vooraf een afwijzend standpunt inneemt t. a. v. samenwerking met de r.k. E.H.B.O. Er is echter geen voorstel ontvangen. Na nog eenige bespreking volgde sluiting der ver gadering. In de gehouden bestuursvergade ring werden de functies als volgt verdeeld: C. Schrieken, voorzitter; P Molenaar, secretaris; A. G. Vis ser, penningmeester; J. Visser, commissaris voor de materialen, mevr. GlasWagenaar, presentie lijst en mej. E. Pasterkamp 2e secr. alkmaar GEBOREN: johanne Arie Heijkoop en C. 1 Anna E. M„ d. vai Baan en M. A. Zer st. z. van Cornelis Tijm Willem, z. var Wil man en J', Bu ges GETROUWD: Fredet denburg en Cornelia W Simon Domper en Jann Cornelis van der Hoek tha H. Stammes,, L man en,Albertina de Ht OVERLEDEN: Elizac gehuwd met P. Reijne Ida M. Huiberts 4 jaar. Eldert, gehuwd met G jaar. OUDKARSPEL. Geboren: Jacob dus, z. van Jacobus Beer truida Maria Scherme: Arie, z. van Arie Mos Alida Kapitein. Frids de Boer en Maria Koord d. van Cornelis Klingeli Pool. Overleden: Jc beth Kuyper, wed. van I 87 jaar. Jan Tauber, drik Tauber en Anna O CORRESPONDE1 J. P. alhier. Wij hebl doorgezonden naar de van de Plaatselijke Toev missie. Red. GELD VERDUISTE NADEELE VAN DE? Uit de P.T.T.-k De 49-jarige H. B., st van de P.T.T. en kle< Kockenger,, heeft veer geleden voor de Utrech bank terecht gestaan verduistering van geld Staat. Verdachte had ruim uit de P.T.T.-kas g< daarvan zijn opgeloopei te betalen. De eisch luidde acht Het vonnis, gistermorge Utrechtsche rechtbank ken, luidde een gevi gelijk aan den tijd van pige hechtenis, en het bir.nen acht dagen bij commissaris een vërzoel in te dienen. INBREKERS 'N DE GELOOPEN Op 29 Maart van dit de 18-jarige loopknecht 20-jarige meubelmaker K., beiden uit Utrecht, gepleegd in het gebouv pharmaceutischen groot de Nieuwe Gracht te Ut hebben zij tal van v doch ook vele waardelc werpen gestolen. Toen een zak hadden opgeboi verloop van tijd naar 1 gen, liepen zij recht in van een paar op hen politieagenten. De officier van justï tegen beiden een geva voor den tijd van neger De Utrechtsche rechtba deelde hen tot vier maa met aftrek van de hechtenis. Drukwerk is meestal Wij zijn daarvoor speciaa N. V. HERMS. COSTER ALKMAARSCHE CO OPGAVB A5t|STERï)AMSCHE Bü Bijkantoor Alkma van Woensdag 14 M< STAATSLEEN1NGEN. Vc 4 Nederland 1941 9 4 Nederland 1940 II 9 3—3K Nedert 1938 8 3 Ned -lndië 1937 8 BANK-INSTELLINGEN Atnsterd Bank .11 Hande' Mij. Cert. Koloniale Bank .li Ned Ind Handelsbank 12 1ND. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 12i Calvé Delft Cert. 7 Nederl. Ford29: Lever Broslp Phil Gloeil Oem Bezit 22 CULTUUR MAATSCH. H v A 42i Java Cultuur251 Ned Ind Suiker linie 261 verg Vorstenlanden 12 PETROLEUM. Kon Petroleum. .24 rubbers Amsterd Rubber .27 Deli Bat Rubber .211 Hessa Rubber ,13 Oostkust15l Serbadiadi ,12 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 11' Java—China Japan lijn 14! Kon Ned Stoomboot 15' Scheepvaart Unie .17 tabakken. Deli Batavia201 Oude Deli2r, Senembah21!

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2