Afscheid heiloo's burgemeester STAD EN OMGEVING AGENDA Groote waardeering van verschillende kanten. AMSTERDAMi ond. binnenl. rubbers.242ly scheepvaarten. 1 tabakken. EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. EEN JUBILEUM IT DE STRAFGEVANGENIS. Morgen herdenkt de heer J. van Goringa den dag, dat hij 25 jaar in üe gevangenis heeft doorgebracht, niet als gevangene want dan zou dit jubileum niet worden vermeld maar als bewaarder. De meeste dienstjaren bracht hij in Groningen door vanwaar hij het vorig jaar als hoofdbewaarder in de strafgevangenis van Alkmaar is gekomen. Het college van toezicht en de collega's van den jubilaris zullen dezen dag zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan. GESLAAGD. Geslaagd voor het examen van makelaar voor het vak onroerende goederen de heer P. H. J. Koorn alhier. Mej. L. den Hartigh, onderwijzeres aan de chr. kleuterschool te Alk maar, slaagde te Leiden voor het practijkexamen. INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het kan toor van den voormaligen Noord- holl. Voetbalbond, gevestigd aan de Breedstraat. Er is een bedrag aan geld gestolen uit een brandkast, die geforceerd werd aan den ach terkant. en aantal postzegels, ge borgen in de la van een schrijfbu reau kon worden meegenomen, na dat het slot was verbroken. De dief is waarschijnlijk binnen gekomen door de voordeur, waarvan het slot niet geforceerd werd. Men heeft voetafdrukken van hem kunnen vinden. CENTRAAL GENOOTSCHAP VAN KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES. In de gisteren gehouden jaarlijk- sehe algemeene ledenvergadering werden jaarverslag en rekening en verantwoording onveranderd goed gekeurd. De begrooting voor 1942 werd in ontvangst en uitgaven vastgesteld 1500. In het bestuur kwam geen wijziging. In 1940 werden als gevolg van den oorlog minder kinderen uitge zonden dan de laatste jaren het ge val was. Het aantal uitzendingen bedroeg 25 (vorig jaar 53) met to taal 1085 verpleegdagen (vorig jaar 2379). Bovendien werden nog voor rekening van de Stichting Bio- Vacantieoord 3 kinderen geduren de 25 dagen en 5- kinderen gedu rende 41 dagen in Russenduin" •verpleegd. Door het wegvallen van een .be langrijke bron van inkomsten, n.l. de jaarlijksche loterij, en het nog steeds terugloopend ledenaantal, wordt de financieele positie der afdeeling precair. Het aantal aan vragen om uitzending neemt steeds toe, zoodat dit jaar stellig niet aan alle aanvragen kan worden vol daan. Het adres van de secretaresse is: Graaf Jankade 3, en van den penningmeester: Hypotheekbank Noord-Hollandsch Grondcrediet N.V. Voordam 11, postrek. 109794. COVOTO. Woensdag 21 Mei geeft het Comité voor Tooneeluitvoeringen zijn 5e (extra) voorstelling in dit seizoen met „Beloof me niets" door Het Residentie Tooneel. In dit blijspel van Charlotte Riszmann heeft vooral de jonge actrice Caro van Eyck in een groote, belangrijke rol een op merkelijk succes behaald. Maar ook haar echtgenoot, Paul Steenbergen, Theo Frenkel en anderen, iri het geheel een twaalftal artisten van het Haagsche gezelschap, hebben allen tot het volledig welslagen meege werkt. Johan de Meester voert de regie, terwijl de zeer geslaagde décors ontworpen zijn door Willem Deering. De vertaling is verzorgd door mevr. de Meestervan Ham. De pers is eenstemmig zeer gunstig in haar oordeel. Men spreekt van een blijspel, dat niet geheel zonder tra giek is en waarin de hoofdrollen op zoo uitnemende wijze worden ver tolkt, dat men van een onmiskenbaar succes kan spreken. Van een blijspel, dat niet slechts amuseert, maar ook wat meegeeft; een niet geheel nieuw thema, dat niettemin op origineele wijze is verwerkt. Het geestige blij spel vond warme waardeering bij het première publiek. Een boeiend, knap geschreven stuk, gevoelig en vol be grip en met een weldadigen inslag van waarachtigen, uit mildheid gebo- rfen en mild stemmenden humor. Ook de vlotte, intelligentie regie en de uitstekende décors worden una niem geprezen. PRINS HENDRIK STICHTING. Het college van regenten der Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee heeft uit 164 sollicitanten tot onder-directeur benoemd den heer S. Ch. van der Gaag, wonende te Haarlem. WAARSCHUWING AAN SCHIPPERS. Wederom werd door de mare chaussee surveilleerende met een politievaartuig op het NoordhoL landsch kanaal onder Akersloot en aangrenzende gemeenten tegen een viertal schippers proces-verbaal op gemaakt wegens het gebruiken van donkere olie voor de voortbeweging van hun vaartuig zonder dat daar toe vergunning was verleend. DIERENBESCHERMING. Zwervend is op de van Houten- kade aangetroffen een half blinde donker cypersche poes. In de St. Annastraat zwerft sinds eenige dagen een licht cypersch poesje. Wij hebben ter beschikking een zeer waaksch malthezer hondje. Eigenaren of liefhebbers worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk te vervoegen bij den heer C. Ver- wer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, alhier. HANDELSAVONDSCHOOL- VEREENIGIN G. Naar wij vernemen heeft de H. A. S. V. haar propaganda-avond uitgesteld tot Zaterdag 24 Mei. INBREKER AANGEHOUDEN. Had offerblok gelicht in de r.k. kerk te Bovenkarspel. De gemeenteveldwachter Keij te Bovenkarspel heeft in samenwer king met de marechaussee een goede vangst gedaan. Zondag j.l. werd in de r.k. kerk oldaar een offerblok gelicht. Uit het dadelijk ter hand genomen onder zoek bleek den gemeenteveldwach ter, dat een persoon met een rij wiel, waarop zich een kartonnen doos bevond, zich bij de kerk had opgehouden. Telefonisch werden omliggende gemeenten gewaar schuwd. Ook te Hoorn werd een on derzoek ingesteld. In een logement aldaar werd een jongeman aange troffen, die aan het opgegeven sigalement beantwoordde. Bij het verdere onderzoek kwam door ge tuigenverklaringen vast te staan, dat hij inderdaad kort te voren in het logement was aangekomen met een kartonnen doos achter op zijn tij wiel gebonden. Na een langdurig verhoor viel hij ten slotte door de mand en bekende het offerblok te hebben geledigd. Thans wordt een onderzoek in verschillende andere gemeenten in de omgeving ingesteld, waar in meerdere r.k. kerken gedurende de laatste dagen eveneens offerblokken werden gelicht. De politie heeft ge gronde vermoedens, dat de aange houdene hieraan ook schuldig is. Deze, een 28-jarige bankwerker uit Haarlem, zal ter beschikking van de justitie te Alkmaar worden ge steld. EEN GESCHENK AAN HOOGWOUD. Namens de 2000 inwoners van Amersfoort, die verleden jaar in Hoogwoud geëvacueerd zijn ge weest, is Dinsdag aan het bestuur dier gemeente door een commissie van zes personën uit dankbaarheid voor de genoten gastvrijheid een fraai ameublement voor het raad huis, alsmede een voorzittershamer, aangeboden, een en ander vergezeld van een oorkonde. Er werden hier bij vriendelijke woorden gesproken door den voorzitter .der commissie, den heer Sisselaar, die getuigde van den groot.en dank der Amersfoor- ters en van de aangeknoopte vriendschapsbanden. De burgemeester van Hóogwoud, de heer Hoogenboom, heeft het ge schenk in dank voor de gemeente aanvaard. Uit naam van de ge meentenaren sprak nog dr. Pool een woord van dank. SCHAPENHUIDEN GEVONDEN. Uit de Waddenzee nabij den Dam op Wieringen werd door een visscher een drietal zakken opge haald, waarin zich. eenige schapen huiden bevonden. Bij onderzoek bleek, dat deze van slechts korten tijd geleden geslachte schapen af komstig waren. Het is nog niet gelukt te achter halen waar vandaan deze huiden komen, daar nog geen aangifte van vermissing van schapen in deze om geving werd gedaan. HEERHUGOWAARD. Beklemd geraakt. - Woensdag morgen geraakte de ongeveer 45- jarige timmerman D. G. bij het uit rijden van een wagen bij de firma Kuiters alhier tusschen den muur en het voertuig bekneld. Een bek kenfractuur ontstond. Na behan deld te zijn werd G. per auto naar zijn woning vervoerd. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Traummusik (rom.); hoofdrol len Benjammo Gigli, Lizzi Wald- müller en Albrecht Schönhals. Toe gang voor eiken leeftijd. Vietoria-iheater, 7.30 uur, hoofd nummer Wunschkorizert (rom.); hoofdrollen Use Werner, Carl Rad- datz, Joachim Érenneke, Ida Wüst e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Winternachtstraum (rom. amus. film); hoofdrollen Magda Schneider, Wolf AlbachRetty, Theo Lingen, Hans Moser en Richard Ro- manowsky. Toegang voor eiken leef tijd. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Mysterie Kamer 12 (sens.); hoofdrollen Ivan Petrovitch, Oscar Sima en Magda Schneider. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 15 Mei. 7.30 uur, De Unie, Volkszang. PROVINCIALE STATEN. De Staten dezer provincie zijn voor de eerste gewone zitting bij eengeroepen op Dinsdag 17 Juni a.s., des voormiddags half twaalf. Een lange en eervolle ambtsperiode. Het zal niet zoo veel burge meesters beschoren zijn, dat zij, zooals hjr. N. van Foreest, 36 ja ren aan het hoofd staan van de zelfde gemeente, en waar dit wel gebeurt, kan men ervan verzekerd zijn, dgj er een hechte band tus schen gemeentenaren en burge meester is ontstaan. Veel lief en leed is in die reeks vgn jaren ge deeld. Daaraan dachten gister avond allen, die de mooie raads zaal van Heiloo's gemeentehuis vulden en verschillende sprekers hebben getuigd van hun groote waardeering voor de werkkracht en werklust van den voornaam- sten burger der gemeente in het belang van allen. Is het wonder, dat vanuit de gemeente een ca deau werd aangeboden? Dit be staat uit een gebrandschilderd raam in 't raadhuis tegenover den zetel van den burgemeester. Het bestaat uit drie deelen: middenin het wapen van de fam. van Fo reest en daaronder Huize Nijen- burg; links het gemeentewapen en de Witte Kerk; rechts het provin ciale wapen en de Willibrordus- put. Een geschenk, dat den schei denden burgemeester, de gemeen te en hare ingezetenen alle eer aandoet. Wie er waren. Van de velen, die waren gekomen om het afscheid van jhr. van Foreest bij te wonen, noemen wij, behalve de familie van den scheidenden bur gemeester en de raadsleden, o.a.: de burgemeesters van Alkmaar, Lim- men, Akersloot, Schoorl, Egmond- Binnen en Egmond aan Zee; de oud raadsleden van de Vall, Scngers, Bakker, Vahl, Kostelijk, Franken en Kamer; den herv. predikant en den pastoor der gemeente; den broeder overste van de Willibrordus-stich- ting en de heeren dr. Schroder, G. C. Dun, inspecteur van het l.o., F. H. Ringers (commandant van de Alk- maarsche brandweer), Hofman (di recteur der lichtbedrijven aldaar) en D. Saai, eveneens te Alkmaar, ar chitect van het eenige jaren geleden gebouwde raadhuis. Verder waren' verschillende dames aanwezig. De burgemeester werd bij zijn binnentreden door allen staan de met applaus begroet. De secretaris, de heer Bruul, las op zijn verzoek het schrijven van den secr.-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken, waarin aan jhr. N. van Foreest op diens verzoek met ingang van 15 Mei 1941 eervol ontslag werd ver leend en waaraan was toegevoegd een persoonlijke dankbetuiging voor de vele diensten, gedurende een lan ge reeks van 3(5 jaren aan de ge meente bewezen. Afscheidsrede van den burgemeester. De burgemeester sprak hierop zjjn laatste woord als officieel persoon. Hij getuigde, dat het hem uitermate zwaar viel om heen te gaan, al er kende hij gaarne dat het tijd werd het ambt aan jongere krachten over te dragen. Hij zou het liever hebben gedaan in een tijd van voorspoed en vrede. Z(jn ambtsperiode van 36 jaren na gaande, werd hij vervuld van dank baarheid voor al het goede en den grooten zegen, dien hij in Heiloo heeft ondervonden. In 1905 hier gekomen als jong bur gemeester en secretaris, had Heiloo nog maar ruim 2000 zielen. Er was toen slechts êén ambtenaar ter se cretarie. In 1917 was de gemeente reeds gegroeid tot 2800 ipwoners. i'oen kreeg spr. den steun van een voortreffelijken secretaris, den heer Bruul. De groei van de gemeente bleef 'aanhouden tot heden, nu er 8600 inwoners zijn en zes ambtena ren den secretaris bijstaan, die allen hun handen vol werk hebben. Spr. sghreef dien grooten bloei toe aan de uitstekende hulp, die hij steeds heeft gehad, en vooral het laatste college van wethouders heeft in de laatste zes jaren heel veel ver richt in het belang der gemeente. Op de aangenaamste wijze heeft spr. vooral met dezen laatsten raad ver gaderd, ieders meening werd geres pecteerd onder de leus, welke in het oude raadhuis te lezen was: „Wat in. zichzelf verdeeld Is, zal niet be staan". Spr. zegde ook het ambtenaren korps dank voor het verrichte werk, van hoog tot laag hebben allen ge daan wat zij konden, niemand uit gezonderd. Spreker rekende onder hen ook den directeur van net G.E.'B., den gemeente-opzichter, der, directeur van de distributie, den con cierge, den trouwen veldwachter. In dit verband dacht spr. ook aan de hulp van de rijkspolitie, telkens ver leend als die gevraagd Werd, alsme de die van den boschwachter. Voorts dacht hij aan de medewerkers van Winterhulp, aan de arbeiders der ge meente en 't onderwijzend personeel waarvan ieder in zijn functie het welzijn van de gemeente diende. Een woord van dankbaarheid en lof richtte spr. ook tot hen, die de gees telijke leiding hadden, den predikant en den pastoor. De aanwezigheid van de burge meesters uit de omgeving stelde spr. op hoogen prijs. De samenwer king met hen was steeds zeer pret tig en hij hoopte dat zij ook met zijn opvolger zal voortduren. Dat de inspecteur van het lager onderwijs aanwezig was, deed spr. zeer veel genoegen. Indertijd had deze vele verlangens gehad op het gebied van het onderwijs in de ge meente; veel is daarvan in den loop der jaren in vervulling gegaan en voor de rest staan spr. borg de wet houders en de raadsleden, wien allen het onderwijs na aan het hart ligt. Tenslotte bracht spr. voor hun te genwoordigheid dank aan de pers en de vertegenwoordiging van ver schillende vereenigingen. Daarna overhandigde hij den ambtsketen aan den waarnemenden burgemeester, wethouder dr. Barn- hoorn, en legde daarmede zijn ambt neer onder het uitspreken van den wensch naar een spoedigen vre de en voortdurenden bloei der ge meente. (Applaus.) Een gedenkraam aangeboden. Wethouder Barnhoorn begreep dat het een zware dag moest zijn voor den burgemeester, die het ambt en de gemeente zoo lief had. Af scheid nemen is in zekeren zin een vorm van afsterven, maar als het afscheid is van wat men lief heeft en daaraan zooveel mooie herinne ringen zijn als u thans bij uw heen gaan uit ambtelijken kring mee- rteernt, is men te benijden. Want weinigen zullen na een zoo lange ambtsperiode heengaan en, zooals u, een zoo bloeiende gemeente achter laten. Persoonlijk wist spr., die sinds 10 jaren lid van den raad en 6 jaren wethouder is, hoe groot het aandeel van den burgemeester was geweest bij alles wat tot stand kwam en hoe groot zijn stuwkracht was. Spr. gaf hierop een overzicht van den levensloop van den nu heen- gaanden burgemeester, die geboren was in Wieringerwaard als zoon van den toenmaligen burgemeester al daar. De gemeente Heiloo was nog klein, toen hij in 1905 er zijn intrede deed als haar hoofd. Veel is er sinds dien gedaan om haar bloei te bevor deren en bij alles was de burgemees ter een groote kracht. Spr. noemdp gas- en waterleiding, wegenaanleg en verbetering van wegen, aankoop Heilooër bosch in vereeniging met Alkmaar en Natuurmonumenten, aanleg Tuindorp, bouw ulo-school en nog veel meer. Ter kenschetsing van den vooruit gang der gemeente noemde spr. een heele reeks cijfers, waarvanwij al leen maar vermelden, dat de be grooting in 1905 nog slechts 18.066 beliep en in 1939 werd vastgesteld op f 359.671 voor den gewonen dienst en f 1.233.887 voor den kapi- taaldienst. Voorts deelde spr. mede, dat de burgemeester in zijn ambtstijd 1074 huwelijken heeft gesloten, waarbij hij steeds zijn medeleven met het jonge echtpaar liet blijken. Er wer den door hem 315 raadsvergaderin gen geleid en in het overgroote deei ervan heerschte groote eensgezind heid in het belang der gemeente. Vergaderingen, waarin harde noten werden gekraakt, zijn er maar wei nige geweest. Ook de vergaderingen van B. en W. verliepen als regel in de beste verstandhouding, dank zij de aangename en verkwikkende lei ding van den burgemeester. Groote waardeering, had spr. voor de wijze, waarop de burgemeester zijn taak heeft opgevat en uitge voerd. Altijd was hij op zijn post, hij gunde zich nauwelijks een dag va- cantie, ondanks zijn pijnlijke ziekte der laatste jaren. Spr. noemde hem, die nu zijn taak neerlegt, een voor treffelijk mensch in den waren zin van het woord. Geen wonder, dat er gedacht' werd over een hem aan te bieden huldeblijk, waaromtrent men meende, dat den burgemeester niets aangenamer zou zijn dan een cadeau, dat tevens een verfraaiing zou we zen van het raadhuis. Daarom had den de raadsleden, ambtenaren, on derwijzers, eenige particulieren, de Willibrordusstichting en eenige ver eenigingen tezamen besloten gelden bijeen te brengen voor een gebrand schilderd raam, een 3-luiksch kunst werk van het atelier Trautwein te Haarlem, waarvan spr. thans echter nog slechts de teekening kon aan bieden (deze werd in de raadszaal opgehangen). Dr. Barnhoorn hoop te, dat de burgemeester er een uiting in zou zien van groote dankbaarheid van de schenkers en van de heele gemeente. Moge het u gegeven zijn, zoo eindigde spr., nog vele jaren te genieten van een goede gezondheid en moogt ge gelukkig zijn in uw her inneringen en u kunnen verheugen in een spoedig terugkeeren van den vrede onder de volken en herstel van ons goede Nederland. Een stem namens den raad. De heer Keesman sprak na mens de raadsleden een afscheids woord. Hij vond een 36-jarige ambtsperiode wel zóó lang, dat het daarin verrichte werk een deel van het leven is géwordén. Namens den raad zou spr. willen constateeren, dat de raadsleden het niet eens zijn met de woorden van den burgemees ter, dat hij slechts weinig heeft ge daan aan wat er voor goeds in de gemeente is tot stand gekomen. Inte gendeel, u hebt alle na?r voren ge komen vraagstukken ernstig bestu deerd en in volle vrijheid in den raad besproken. Thans, bij uw af scheid, willen wij als gemeenteraad getuigen, dat u een van de beste Nederlanders zijt, die onze traditie hoog houdt: „Leve de vrijheid". De gemeente-secretaris spreekt. De heer Bruul, gemeente-secre taris, dacht nog aan het intieme af scheid, waartoe de burgemeester den ambtenaren gelegenheid had gege ven in den afgeloopen middag. Thans wilde spr. in grooter gezelschap dank zeggen, ook namens het overi ge personeel der gemeente, voor de vriendelijke woorden, welke de burgemeester heeft gesproken. Wij zullen niet gemakkelijk een zoo wel- willenden en belangstellenden bur gemeester terug krijgen. Die eigen schappen stellen wij in u op zeer hoogen prijs. Zij hebben 'n band ge knoopt tusschen u en ons, berustende op vertrouwen en hoogachting. Wij wisten dat u op ons rekende, zooals wij ook op u rekenden. Spr. memoreerde hoe de burge meester bij het gereedkomen van een belangrijk werk in de gemeente steeds een vriendelijk en dankbaar woord had voor het personeel der gemeente, dat daarin een aansporing vond om zich in te spannen voor haar welzijn. Spr, sloot zich volkomen aan bij de woorden van dr. Barnhoorn en den heer Keesman en verzekerde, dat alle leden van het gemeenteperso- neel met groote waardeering aan burgemeester van Foreest zullen blijven denken. Burgemeesters van buur gemeenten aan het woord. De burgemeester van Alkmaar, jhr mr. F. H. van Kinschot, bracht in herinnering, hoe de scheidende ambtgenoot in practijk had ge bracht het gezegde: „Beter een goede buur dan een verre vriend" en aat het mede daardoor mogelijk was samenwerking te bereiken in velerlei opzicht. Zoo waren vele objecten met Alkmaar tot stand ge bracht. Spr. noemde regelingen ten aanzien van het onderwijs, vleesch- keuring, gasvoorziening en brand weer en de medewerking van Heiloo voor het totstandkomen van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Ge hebt U bij alles geheel gesteld op het voetspoor van Uw geslacht, dat steeds de belangen van heel Kenne- rnerland heeft behartigd, zei spr. Wij hopen, dat ook na Uw heengaan de band van Heiloo met de buur gemeenten zal blijven bestaan. De heer J. J. Ni euwenhuijzen, burgemeester van Limmen, kende den collega van Heiloo al sinds 29 jaren als een goede buur, die steeds met raad en laad heeft klaar ge staan en wiens karaktereigenschap pen ieder, die met hem in aanraking kwam, heeft leeren waardeeren. Wij zullen Uw persoon in den kring van collega's missen, zei spr., maar wij wenschen U graag nog vele geluk kige jaren op Nijenburg. Waardeering van den inspecteur van het 1. o. De heer G. C. D u n, inspecteur van het 1. o. te Alkmaar, had groote waardeering voor wat burgemeester van Foreest deed in het belang van het onderwijs. De vele conferenties met hem en zijn medebestuurders van de gemeente waren steeds van aangenamen aard geweest en telkens weer had spr. getroffen hoe warm het hart van den burgemeester klopte voor het kind, in welks belang h(j nooit genoeg meende te kunnen doen. Van Uw zeer veelzijdige taak maakt het onderwijs eigenlijk maar een klein deel uit. en toch wist ge de details te beheerschen en tot de kern door te dringen en als ge de zaak goed had bekeken, was Uw krachtig werken ervoor gewonnen. Spr. dacht bierbij b.v. aan de u. 1. o.-school en dankte den burgemeester voor alles wat hij op onderwijsgebied tot stand heeft weten te brengen met groote liefde en toewijding. Bij het neer leggen van Uw ambt zal dankbaar heid U vervullen, nu U kunt terug zien op een vol en rijk leven. Moge Gods zegen blijven rusten op Uw persoon. Een magistraat van den ouden stijl. Ds. Bloemhoff had na de vele volkomen verdiende goede woorden eigenlijk liever willen zwijgen, maar meende aan die opwelling toch geen gevolg te moeten geven. Namens het Nutsdepartement bracht hij den scheidenden burgemeester dank voor de wijze, waarop hij steeds met den raad de subsidie-aanvrage voor de bibliotheek had behandeld. Ook voor Gezinsverpleging was de ge vraagde hulp steeds geboden, waar voor spr. ook een woord van dank uitsprak. Met groote erkentelijkheid was spr. vervuld voor de wijze, waarop het onderwijs was behartigd, in de overtuiging dat, hoe beter het onderwijs is, hoe meer goeds de be volking ten goede komt. Namens de vereeniging Volksonderwijs zegde spr. daarvoor dank. De band, die er steeds is geweest tusschen de herv. kerk en Nijenburg, is door U, vooral in Uw goede jaren, sterk aangehaald, vervolgde spr. U hebt als burgervader een voortreffe lijk voorbeeld gegeven. Moge U op Nijenburg nog menig goed jaar ge geven worden en de band tusschen Uw geslacht en Heiloo van groote warmte blijven, dan zal ook wat U gedaan hebt, goede vruchten blijven geven. Ge zijt een goede en getrouwe c'ienstknecht geweest, moogt ge 'hans ingaan in dc vreugde, die de rust na een zoo mooie ambtsperiode kan geven. Ge waart een magistraat van den ouden stijl, menschlievend, ontvankelijk voor goede dingen, maar die ook de hoogste belangen kende. Wij danken U'voor alles wat ge zijt geweest. Dank van de zijde der katholieken. Hoewel nog slechts weinig jaren in Heiloo wonende, had pastoor van Muyen toch wel genoeg gehoord van het werk van den bur gemeester, om hem te kunnen dan ken voor alles wat hij voor de r.k. in de gemeente had gedaan. Als voorzitter van het r.k. schoolbestuur had spr. vele aangename en vrucht bare besprekingen met hem gehad, zoodat hij hem een burgervader durfde noemde, wiens alle burgers der gemeente men dierbaar waren.- Oud-raadsleden spreken. De heer W. van de Vall uit Alkmaar, düd-lid van Heiloo's ge meenteraad, sprak mede namens andere oud-leden van de vroed schap en begon met te herinneren aan wat „een oud-Heilooër" in de Alkm. Crt. schreef na de aanvraag om ontslag van den burgemeester. Spr. wilde daaraan nog toevoegen het woord van wijlen baron Röell, commissaris der provincie, toen hij de twee groote nieuwe wegen in Heiloo officieel opende: „Hier hebt ge een kleine gemeente, die door een goed, energiek bestuur tot bloei komt". Toen het nieuwe raadhuis was gereed gekomen, heeft de burgerij daarvoor als cadeau aangeboden twee mooie lantaarns, vervolgde spr. Zij verlichten thans de omge ving niet meer, maar we hopen, dat de tijd spoedig aanbreekt, dat U ze weer ziet branden, zooals vóór 10 Mei 1940. Spr. noemde ten slotte den burgemeester een goed en rechtvaardig voorzitter van den raad. De heer T. K o s t e 1 ij k, die van 1931 tot 1935 deel uitmaakte van den gemeenteraad, memoreerde wat in die jaren is gedaan om de werkloosheid te bestrijden en roem de de vlugge wijze, waarop de raad besluiten nam, als een nieuw plan was ingediend en als goed werd erkend. Zoo werd b.v. op 8 Aug. 1931 aan B. en W. voorgesteld om een weg- naaf het Noordholl. kanaal aan te leggen en op 8 Sept. besloot de raad reeds daartoe. Zoo ging het ook met den weg naar Egmond in 1933. De Kanaalweg was toen nog niet geheel gereed, maar tot aanleg van den Zeeweg werd al weer be sloten op 10 Aug., nadat pas op 12 Juli tevoren voor het eerst erover was gesproken. Nog een paar sprekers. Ten slotte voerden nog het woord de heeren Vennik en ten Bruggencate. Eerstgenoemde dankte namens 't Ontluikende Roosje den burge meester voor de steeds voor die too- neelvereeniging betoonde belang stelling en zegde toe, dat ook in de toekomst een plaats voor hem ge reserveerd zal worden. Laatstgenoemde sprak woorden van dank voor 's burgemeesters be langstelling voor V. V. V. en voor de vereeniging Oost en West, waar van hij de eerste burgemeester in deze omgeving was die zich als lid opgaf. Een woord van dank van den burgemeester. Aan het einde van de bijeen komst betuigde de heer van Foreest zijn groote erkentelijkheid voor de vele vriendelijke woorden aan zijn adres en voor het cadeau der ge meente, waarmee hij ten zeerste ingenomen was. Moge het U allen wél gaan, zoo eindigde hij. Aan de aanwezigen werd hierop nog gelegenheid gegeven den schei denden burgemeester een hand druk te brengen, waarmee deze plechtige bijeenkomst werd beëin digd. Na een 36-jarige ambts-vervulling was jhr. N. van Foreest ambteloos urger geworden. EERSTE BLAD Aanrijding. T Ma: den Rijksstraatweg, bi zerlaan, een aanrijd: schen een auto van Helder en een vrach uit Heemstede. De la; de Zevenhuizerlaun en De botsing kwam n alleen de vrouw van C sche hulp noodig. Dr. Limmen heeft die hul; schade aan de voertui ling geregeld. EGMOl Geslaagd. - Onze p] heer G. van der Haag ter-hulpmachinist aan te-bedrijven, is te Utr voor het diploma gasf Nederlandsche veree gasfabrikanten. „Robert en Bertram wij vernemen, zal de Zaal, alhier, binnenko: te Amsterdam een zes ringen leiden van. Bertram". Centraal Genootschap stellings- en Vacantieko afdeeling Langendijk v traal Genootschap van stellings- en vacantie-k de alg. jaarvergadering dagavond in „Concordi; scharwoude. De opkom was niet groot. De pres ScheneBöttger, deelde ning mede, dat op één loniehuizen doorgaan. Van het hoofdbestuur citatie ontvangen ter van het 35-jarig bestaai ried aan, om van dit j bruik te maken door ee voeren om financiën te opdat méér kinderen k den uitgezonden. Via deze afdeeling is van de Heldersche afc kind van 'n Heldersche eerde uitgezonden. Het jaarverslag gaf a aantal leden is terugge 240 tot 233. In totaal w« deren uitgezonden. De van de collecte was ruii weest. Het financieel versla penningmeesteresse, mt berg—Hartland, sloot ar sten en uitgaven op li eiridsaldo was 284.62. saldo was f 186.40. Vervolgens werd de de uitgezonden kinderen Men sprak zich uit vóó: zorg. De Kleuterzorg, waar' nen bestaan, vonden w ming van de aanwezige de moeilijkheden, de kir niet onderschat worden. Naar de algemeene - werd zuster Gorissen af Aan de doktoren en d van de scholen zal o vraagd worden van kin< voor uitzending in aanm men. VERTROKKEN PERS K. Sier, R.K., werkman i en echtgenoote, en docht Tuindwarsstraat 16 naar N. Zwarthoed, R.K., i van Langestraat 70 naar B. Kleijmeer, verpleegs Oudorperdljkje 17 naar A M. van. Wieringen, R.: bode, van Oosterkolkstra; Zoeterwoude. A. Vogel pakhuisknecht, van Heil: naar Wieringermeer. R.K., werkster, v. Popelm Bloemendaal. A. C. Lc fabrieksarbeidster, v. Klei OPGAVB AM.VIKKD AMS CHE BA! Bijkantoor Alkmaa van Donderdag 15 Me staatsleeningen. Vor 1 Nederland 1941 9Si 4 Nederland 1940 il 971 33)4 Nederi 89' 3 Ned.-Indië 1937. 88t bankinstellingen Amsterd. Bank IJS' Handel Mij. Cert. Kf. 2?0- rvoloniale Bank, .190 Ned. Ind Handelsbank 133 A f ,K"nsteijde Unie 125' M j Slft Cpft* 75' NederL Ford. 2y5 Lever Bros orji'J3'0®'' ®em Bezit 219i' cultuur maatsch. v- A. Java Cultuurnnn yed- 'nd Suiker Uni'e 260 PETROLEUM.,anden -1201' Amsterd Rubber .271 Deli Bat Rubber ,208 Hcssa Rubber .XiVj Oostkust Serbadiadi 5f3, Holland—Amerika lijn 1171/ JavaChina—Japan lijn 1451/ Kon Ned Stoomboot 1581/ scheepvaart Unie i ,fii/ Deli Batavia2001/, Oude Deli263 Senembab216

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2