de strijd op kreta. Klompertje Klomp Dl PRQ0M DE BRITSCHE SCHEEPSVERLIEZEN. Val van 9 meter. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN RADIOPROGRAMMA SeuiUetm TWEEDE BLAD Berlijn, 27 Mei. (D.N.B.) Een com muniqué van het hoofdkwartier in het midden-oosten deelt, volgens een bericht van den Londenschen nieuwsdienst van hedenavond, mede, dat het voor de Britsche troepen op Kreta noodzakelijk is geworden zich terug te trekken. Verdere Duitsche versterkingen zijn door de lucht aan gekomen. De Duitsche gevechtskracht neemt toe. Stockholm, 27 Mei. (D.N.B.) De Londensche berichtendienst heeft voor de radio verklaard, dat het on mogelijk gebleken is nieuwe landin gen van vijandelijke troepen door de lucht ter versterking van de vijande lijke aanvallen op Kreta te verhin deren. De kracht van den tegenstan der is van dag tot dag toegenomen volgens genoemden dienst. Zware gevechten. In den loop van den strijd op Kreta zijn zware afzonderlijke gevechten ontstaan, waarbij kleine Duitsche groepen zich onderscheidden door snel handelen en stoutmoedig optre den. Zoo vernietigde een kleine stormafdeeling op marsch naar de noordwestkust van het eiland drie Britsche batterijen. Talrijke gevan genen werden gemaakt en aanzien lijke hoeveelheden wapens, munitie en proviand buitgemaakt. De Engelschen trekken terug. Stockholm, 27 Mei. (D.N.B.) In een officieel communiqué van het Britsche hoofdkwartier in het mid den-oosten wordt omtrent de opera ties op Kreta meegedeeld, dat de Duitsche troepen ten W. van Kanea gisteravond door een nieuwen suc cesvollen aanval de bres in de Brit sche defensieve linies hebben ver breed, zoodat noodzakelijk werd, de Britsche troepen te doen terugtrek ken op achterwaarts gelegen stellin gen. De Engelsche scheepsverliezen bij Kreta. Berljjn, 27 Mei. (D.N.B.) Ter aan vulling meldt de Londensche be richtendienst over de Britsche scheepsverliezen bij Kreta, dat de verliescijfers zijn: 43 officieren, 500 man bij den kruiser Fidji, 8 officie ren, 120 man bij den torpedoboot- jager Kelley, 9 officieren en 150 man bij den torpedobootjager Cahsmir, 6 officieren en 98 man bij den torpedo bootjager Juni en 3 officieren en 88 man bij den torpedobootjager Grey hound. De indruk van Churchill. Berlijn, 27 Mei. (D.N.B.) Minister president Churchill heeft vandaag, naar de Londensche berichtendienst meldt, in het Lagerhuis de gevech ten op Kreta „fel en ernstig" ge noemd. De vijandelijke druk neemt van dag tot dag toe. Het sterkst is hij op het westelijk deel van het eiland. Twee slagschepen en verscheidene kruisers der Britsche zeestrijdkrach ten zijn bij de gevechten om Kreta beschadigd. Hoe de gevechten op Kreta ook mogen afloopen, zoo be sloot Churcihll, de hardnekkige ver dediging van het eiland zal in anna len van de Britsche oorlogsgeschie denis een bijzondere plaats innemen. Een waarschuwing tot de bevolking. Berlijn, 27 Mei. (D.N.B.) Opnieuw wordt de bevolking van Kreta in En gelsche uitzendingen opgewekt tot gewapenden tegenstand tegen de Duitschers. Het nieuwe Britsche pa rool voor de Kretenzers luidt, zich met geweren en ander oorlogsmate riaal te bewapenen en de Duitschers in de pan te hakken. Van Duitsche zijde wordt hier omtrent verklaard, dat deze oproep het volkenrecht schendt en de" Kre tenzers, als zij daaraan gevolg zou den geven, zich zouden blootstellen aan het gevaar als franc-tireurs be handeld te worden. Schilder gewond. Gistermiddag waren twee schil ders uit Huizen in de Willem Bil- derdijklaan te Bussum bezig met het schilderen van het dak van een villa. Zij stonden op een z.g. schil- dersjuk, dat bevestigd was aan de dakgoot. Plotseling brak dit juk waarbij de 18-jarige B. zich nog juist kon vastgrijpen aan de dakgoot, doch de 19-jarige W. viel van een hoogte van negen meter en bleef op den grond liggen. Nadat twee artsen de eerste hulp hadden verleend, werd het slachtoffer, dat een ge- kneusden rug en een gebroken pols had opgeloopen, per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Naarden ver voerd. PLEZIERVAARTUIGEN DDE OPGELEGD WORDEN. Restitutie pers', belasting. De in het verordeningenblad af gekondigde verbodsbepalingen om met pleziervaartuigen in bepaalde watergebieden van ons land te ver toeven, met name in een groot deel van Friesland, zullen nog meer dan tot nu toe- houders van plezierboo- ten tot het besluit brengen hun vaartuigen dezen zomer niet te ge bruiken en op te leggen. In verband hiermede vestigt de A.N.W.B. er de aandacht op, dat in zoo'n geval vrijstelling van perso- neele belasting kan worden verkre gen mits de aanvrage hiertoe vóór 1 Juni, dus voor het einde van deze week is ingediend bij den plaatse lijken inspecteur der directe belas tingen. AMERIKAANSCH MINISTER OVER LEVENSMIDDELEN- POSITIE IN EUROPA. Washington, 27 Mei (D.N.B.) De Amerikaansche minister van land bouw heeft, naar de New-York Ti mes meldt, een rapport gepubliceerd over de levensmiddelenpositie in Europa. Hierin wordt o.a. gezegd, dat in het onbezette Frankrijk, evenals in Spanje en Finland ge brek aan belangrijke levensmidde len bestaat. Hier en daar vertoonen zich in Europa teekenen van onder voeding. De levensmiddelenpositie van Duitschland is thans echter beter dan in de oorlogsjaren 1914-1918. Duitschland staat geen levensmid delencrisis te wachten. De oorlog heeft Duitschlands levensmiddelen productie nauwelijks beïnvloed. Het Duitsche volk, in het bijzonder de soldaten, arbeiders, en kinderen, worden thans beter gevoed dan in den wereldoorlog. DE VERHOUDING ENGELAND— FRANKRIJK. Berlijn, 27 Mei (D.N.B.) De onder staatssecretaris in het departement van buitenlandsche zaken heeft vol gens den Londenschen berichten dienst in het Lagerhuis bekend ge maakt, dat de Britsche regeering in het vervolg geen navycerts meer zal uitgeven voor schepen der Vichy- regeering. VROUWELIJKE STUDENTEN IN WAPENINDUSTRIE. Berlijn, 27 Mei (D.N.B.) Ingevol ge den oproep van den Führer in zijn laatste rijksdagrede heeft de rijksstudentenleider in overeenstem ming met de bevoegde instanties van het rijk alle vrouwelijke studenten van den Duitsche hoogescholen en vakscholen in den tijd zonder colle ges gedurende de vacantie voor den duur van verscheidene weken ver plicht tot groot werk in de wapen industrie. KEERPUNT IN DE ENGELSCHE HOUDING JEGENS FRANKRIJK. New York, 28 Mei. (D.N.B.) De Londensche correspondent van de Christian Sciense Monitor spreekt van een komende radicale wijziging in de Britsche politiek tegenover Frankrijk, als gevolg van de Fran- sche samenwerking met Duitsch land. De blokkade zal tot heel Frankrijk en tot de kolóniën in Noord-Afrika worden uitgebreid. Ook is een derde militaire bezetting van Syrië door de Engelschen mo gelijk. Het derde en meest delicate punt is de vraag, of men de Fran- sche industrie zal bombardeeren.. De Britsche pers spreekt zich voor een dergelijk bombardement uit en waarschijnlijk overweegt de Brit sche regeering dergelijke plannen. AANVAL VAN IRAKSCHE TROEPEN OP AUTOKARAVAAN. Damascus, 27 Mei. (D.N.B.) Irak- sche troepen hebben Maandag tus- schen Rutbah en de Trans jordaan- sche grens een autokaravaan be staande uit 42 auto's met de parti culiere bezittingen van den gevluch- ten Emir Abdallah en van den vroe- geren minister-president Djamil Oead Midfai aangehouden. Onder de lading bevonden zich verschei dene kisten met goud en waarde volle sieraden. OVERSTROOMINGEN IN BRAZILIË. Rio de Janeiro, 27 Mei. (D.N.B.J Naar uit den staat Porto Alegro wordt gemeld, hebben de zware regens en de hevige stormen van de afgeloopen weken een overstroo ming veroorzaakt, zooals nog nooit is voorgekomen. Meer dan 20.000 personen zijn dakloos en meer dan 1.000 huizen staan onder water. Al leen in de stad Alegreto staan vier honderd huizen onder water. In de plantages bij de stad Cachoeira zijn groote vernielingen aangericht. In de stad Porto Alegro is het geheele wegverkeer stilgelegd. Verscheidene andere steden worden eveneens door de overstrooming bedreigd. Totdusver zijn slechts vier men- schen om het leven gekomen. DOODVONNIS VOLTROKKEN. Tirana, 27 Mei. (D.N.B.) Heden ochtend vroeg is op de binnenplaats van de gevangenis te Tirana het doodvonnis voltrokken aan Mihai- loff Valpil Laci, die op 17 Mei een mislukte revolveraanslag heeft ge pleegd op den Albaneeschen mi nister-president Verlaci, toen deze koning-keizer Victor Emmanuel III bij zijn vertrek uit Albanië op het vliegveld van Tirana uitgeleide deed. DE VERLIEZEN VAN DE BRITSCHE VLOOT. Madrid, 28 Mei (D.N.B.) Naar uit Algeciras gemeld wordt zijn Dinsdagavond in Gibraltar een Engelsch vliegtuigmoederschip met bomschade op de startbaan en op de commandobrug, alsmede een kruiser en twee torpedojagers, welke eveneens zwaar beschadigd waren, uit het oostelijke bekken van de Middellandsche zee aange komen. Er werd een groot aantal gewonden aan land gebracht. Leden der Britsche bemanningen ver klaarden, dat bij de treffers, welke hun schepen van de Duitsche vlie gers kregen, talrijke kameraden zijn omgekomen, die hun graf in de golven gevonden hebben. Engel sche matrozen verhaalden beleve nissen met Duitsche valschermja gers wier moed zij onbeperkt erken nen, In de baai van Soeda op Kreta was de hemel door omlaagsprin- gende Duitsche soldaten letterlijk verduisterd. De Britsche verliezen op Kreta tijdens de eerste gevechts- dagen bedroegen 4200 man. In Gibraltar liggen op het oogenblik twee transportschepen om de laat ste burgers aan boord te nemen. EMIR ABDALLAH ONDER HANDELT MET BEDOEINEN. Vichy, 27 Mei. (D.N.B.) Berichten uit Beiroet melden, dat Emir Abdal lah zich Zondagavond van Amman naar Irbid heeft begeven, waar hij met de vooraanstaande Bedoeinen- sjeiks van Transjordanië heeft on derhandeld. Het is hem niet gelukt hen voor de zaak van Engeland te winnen. De Bedoeinenleiders heb ben Emir Abdallah verklaard, dat zij zich niet bij hem konden aan sluiten om tegen hun Arabische broeder te strijden. Zij wilden ech ter uit vriendschap tegenover hem" voorloopig een neutrale hou ding aannemen. JAPAN EN DE AMERIKAANSCHE CONVOOIEERINGSKWESTIE. Tokio, 27 Mei (D.N.B.) Naar het Japansche telegraafagentschap Do mei meldt, heeft een vertegenwoor diger van de persafdeeling van het ministerie van marine ten aanzien van de convooieeringskwestie onder meer verklaard, dat de Ver. Staten moeten verwachten door een Ame- rikaansch convooieeringssysteem in een oorlog te worden verwikkeld In een dergelijk geval zou Japan in zijn levensbelangen worden geraakt. De Japansche vloot echter is steeds bereid aan alle eventualiteiten het hoofd te bieden. Zij heeft in den Stillen Oceaan reeds alle voorberei dingen getroffen om er op los te slaan, zoodra het bevel daartoe komt. BENZINESCHAARSCHTE LN ENGELAND. Lissabon, 27 Mei (D.N.B.) Uit ver schillende berichten in de Engelsche pers blijkt, dat de benzinescharschte in Engeland steeds scherpere vor men aanneemt. De Engelsche regee ring heeft zich thans, naar de bla den melden, gedwongen gezien het benzineverbruik zelfs van de regee- ringsauto's met twintig procent te verminderen. Deze benzinebeper king geldt ook voor de politie, naar de Daily Herald meldt. Voor pa- trouilletochten zal in plaats van vroeger drie, nog slechts een auto gebruikt worden. Vaak komen ook motorrijders in de plaats van de auto's. Ook de controle op de voor benzineverbruik nog toegelaten par ticuliere auto's wordt thans belang rijk verscherpt. De stakingsbeweging in de V. S. (D.N.B.) - Volgens ramingen van het Amerikaansche ministerie van marine bedroeg het verlies aan arbeidsuren in de Amerikaansche bewapeningsindustrie tusschen .1 Januari en 26 Mei ten gevolge van stakingen 2.023.316 arbeidsuren. De voormalige Grieksche regee ring naar Jeruzalem. (D.N.B.) - Associated Press meldt uit Egypte, dat de voormalige Grieksche regee ring haar tenten te Jeruzalem zal opslaan, omdat Egypte als niet oor logvoerende mogendheid den ge wezen Griekschen koning slechts als „particulier" wil herbergen. Oeverstroomingen op Ceylon. (D.N.B.) Orkaanachtige regens heb ben op Ceylon uitgestrekte deelen van het land onder water gezet. Meer dan vijfhonderd huizen zijn verwoest, het aantal slachtoffers zou zeer hoog zijn. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD meteen EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. 1. Op een mooie zomerse dag liepen Klompertje Klomp en zijn vader langs de haven van hun aardig dorpje Palingdam. Ze waren op weg naar huis. Vader was juist met een schuit vol vis binnen gekomen en de lading had een aardig centje opgebracht. 2. Nu gebeurde het, dat visser Teun Zwartkijker op de wal bezig lyas zijn vangst van die dag te sorteren. Het viel hem niet mee. Dat kon je wel aan zijn boos gezicht zien. Een van de vissen was zeker al heel slecht, want hij gooide hem weg. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pL 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Dagopening (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerk- comité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gr.pL (9.159.20 Voor de huis vrouw). 10.— Orgelspel. 10.30 Gr.pL 11.— Voor den boer. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12. Amus.-orkest. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Om roeporkest met piano-intermezzi. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Arnh. Or kestver. en gr.pl. 4.— Revida-sextet. 4.30 „Muziekcentra in het verleden: Rusland vóór 1914", causerie met gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Ensemble Erica Helen. 6.Gr.pL 6.15 Cyclus „Sport en li chamelijke opvoeding". 6.30 Ensem ble Bandi Balogh. 7.BNO: Vragen van den dag. 7.15 „Musica Antiqua". 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Concert voor de leden van de Duitsche weermacht. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 Gr.pL 10.—10.15 BNO, Eng.: National features of the Netherlands. HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45 Gr. pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.-— Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pL 10. Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Gr.pL 11-Fluit, piano en gr.pl. 11.30 Deel. 11.45 Gr.pL 12.— Ber. 12.15 En semble Jack der Kinderen en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Ensemble Bart Ekkers. 1.40 Gr. pl. 2.Pianovcordracht. 2.30 Gr.pL 2.45 Orkest Eloward. 3.30 Vreugde stonden aan ziekensponden. 4.Gr. pl. 4.30 Voor de jeugd. 5.Christ, lectuur (voorbereid door de Christ. Radio-stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber., 5.30 De Ramblers. 6.U hebt 't gehad op de lagere school. 6.15 Orgelspel. 6.45 Gr.pL 7.— BNO: Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Gr.pL (7.307.45 Ik was er zelf bij," causerie). 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Omroepsymph.-orkest en soliste. 9.45 Gr.pL 10.BNO: Nieuwsber., sluiting. door Eleanor EHiot Carroll 18) „Heeft iemand je verdriet ge daan, Gwynne?" vroeg hij. „Zou je het mij dan misschien kunnen ver tellen?" Haar strenge hospitaalopleiding kwam haar te hulp. Ze glimlachte flauwtjes en gedroeg zich met een soort kinderlijke waardigheid, die meer indruk op den man maakte, dan haar uitgesproken verdriet. „Het is gewoonweg een beetje heimwee of iets dergelijks", zei ze. „Misschien is het de invloed wel van den naderenden storm. Ik word inwendig altijd een beetje rillerig, als ik het hoor donderen en dat heeft het vanmiddag veel gedaan. En het is mijn eerste zee reis, niet waar? Zouden we een ergen storm krijgen, of drijft het voorbij, wat denkt u?" Ze praatte maar wat in het wil de weg, om zijn aandacht van haar zelf af te leiden. Maar de ernstige oogen van den dokter hielden de hare tegen haar wil vast. Hij lette niet op haar opmerking over het onweer. „Je bent verdrietig", zei hij, zich naast haar neerzettend. „Je bent niet meer de geestelijke batterij van een poosje geleden, toen we den tocht begonnen en ik mis de Gwynne Cameron van toen. Wat heeft je zoo veranderd?" „Och, niets, dokter Faust", ant woordde ze met een beverig lach je. „Ik denk, dat me te veel plan nen door het hoofd spoken. Voor mijn toekomst ziet u? Ik denk el- door aan New-York. Ik zou er wel graag voorgoed willen wonen. Mis schien kunt u me daarbij wel hel pen". „Hoe, dan, Gwynne? Ik wil alles doen, wat je me vraagt". „Och, ik bedoel meer, me helpen om een plaatsje in een groot zie kenhuis te krijgen, waar ik mijn diploma halen kan. U hebt indertijd eens gezegd, dat u zooveel dokters in New-York kende. Menschen met groote namen, die „Californië beu geworden? En genoeg gekregen van „De Droom" en de andere passagiers?" „Neen, heelemaal niet", antwoord de ze ernstig. „Maar al mijn ken nisjes zouden graag in de grootste en aantrekkelijkste stad van de we reld wonen. We hebben het daar over zoo vaak gehad. Sue Dalton en Freda Marray zijn van plan, vol gend jaar naar het Oosten te gaan. Zou het niet grappig zijn, als ik dan nog eerder een baantje daar wist te krijgen dan zij, die toch al gediplomeerd zijn? Zou er daar kans op zijn?" Julian Faust schoof zijn stoel dichterbij. Hij greep een harer handen en hield die stevig vast. „Ik heb al een positie voor je, Gwynne", zei hij zachtjes. „Heusch waar? Hebt u dan soms draadloos „Niet in een ziekenhuis, lieve kind", zei hij, „haar hand druk kend. „Gwynne, ik houd van je. II? zou je zoo graag tot vrouw hebben. Denk je, dat je van een man, die tweemaal zoo oud is als jij, zou kunnen houden? Ik zou doen al wat ik kon, om je gelukkig te ma ken. Ik zou er mijn leven aan be steden, lief kind". Verschrikt keek ze hem aan. Ju lian Faust, de beroemde specialist, de man van de wereld, zoo knap en aantrekkelijk in alle opzichten hield van haar? Dat was te gewel dig om zoo ineens te begrijpen! Hij wachtte geduldig en zijn lange, blanke vingers sloten zich vaster om haar handje heen; zijn grijze oogen lieten haar niet los. Dit was de diepe, betrouwbare ge negenheid van een man op rijpe ren leeftijd. Met hem zou het leven degelijk en gezond zijn. Hij was een man van eer, niet zoo een als Ro bin Lee De gedachte aan Robin gaf haar een schok, gevolgd door een gevoel van ergernis. Was dit niet de red ding uit haar ellendigen toestand? Als verloofde van dokter Faust zou ze in een heel andere positie komen. Ze zou dan op voet van gelijkheid met de anderen op het schip staan en niet meer de combi natie zijn van verpleegster, secre taresse en kamenier. En Robin ze kon zich tegenover hem gedragen als een gelukkig, verloofd meisje! Maarkon ze het aanbod van Julian Faust wel aannemen? Kon ze beloven, zijn vrouw te worden? Dat was niet eerlijk tegenover hem Hoe goed en voortreffelijk hij ook was, ze hield immers niet echt van hem? Ze voelde, dat ze nooit van hem zou houden. Als ze hem het antwoord, door hem verlangd, gaf, was ze even eerloosals Robin. „Ik ben tweemaal zoo oud als jij. lieve kind. Ik ben negen en dertig Tot nog toe heb ik heelemaal voor mijn beroep geleefd. Ik heb ner gens anders tijd voor gehad, ook niet voor verliefdheid. Jij bent de eerste en eenige! Van af den dag, dat je aan boord kwam, zoo lieftal lig, zoo frisch en zacht als een bloem, heb ik aan niets anders ge dacht, dan aan mijn overweldigend verlangen, jou voor mij te winnen. In het begin scheen dat een ijdele poging. Er was een veel jongere man aan boord en jeugd zoekt jeugd. Robin was altijd om je heen. Het scheen, alsof „Robin Lee?" Het was alsof het meisje door een wesp gestoken werd. En daarana begon ze schril te lachen, maar de man, die haar hand vasthield scheen niet te hoo- ren, hoe valsch het klonk. En geen van beiden bemerkte, dat er iemand op den drempel van den salon stond te luisteren. Iemand, wiens gelaat aschgrauw werd, toen hij zijn eigen naam hoorde noe men. „Robin Lee is nooit iets voor me geweest!" riep Gwynne heftig uit. „We hebben maar wat met el kaar gespeeld. Hij was wel aardig. Dat is alles!" „Daar ben ik blij om, liefste", mompelde Julian. „Ik ben bang ge weest, dat je zoo veranderd was, door dat engagement van Inez met Robin „Belachelijk" viel ze hem koorts achtig gejaagd in 'de rede, haar handen uit de zijne losmakend en een eindje opzij schuivend. „Kom, laten we niet meer over zulke mal le dingen praten". „Dat zal ik niet doen, lieve. We zullen alleen maar over ons bei den praten. Over jou en mij en het geluk, dat we samen zullen kun nen vinden, als Op dat oogenblik ging er een schok door het schip, die hun bei der stoelen achteruit deed glijder- Een volgende schok deed Robin den salqn intuimelen. Boven hun hoofden klonken schuifelende voet stappen, verwarde kreten van schrik en het kraken van een zwaar voorwerp, dat op het dek neerplofte. XI. De orkaan. Beiden zagen Robin op hetzelfde oogenblik. Hij ontweek den blik van Gwynne. Met door inspanning bijna onherkenbare stem zei hij te- ge Julian: „Ohik kom om jou, Faust Er dreigt gevaar. De storm wordt erger en de kapitein heeft alle mannen aan dek noodig. Kom gauw mee!" Dat er gevaar dreigde was spoe dig meer dan duidelijk, zelfs voor de bemanning, die toch wel aan erg weer gewend was. Het werd onmogelijk te gaan dineeren. Het jacht slingerde en stampte zoo ge weldig, dat niemand op een stoel kon blijven zitten. Inez en me vrouw Maitland kregen zenuwtoe vallen en de anderen konden hen nauwelijks een weinig tot bedaren brengen. De hofmeester en zijn helpers liepen zenuwachtig rond om de pa trijspoorten te sluiten. Felle blik semstralen doorlichtten het vaar tuig tot in alle hoeken en lieten, als ze verdwenen waren, een ver stikkende duisternis na. Gwynne draaide een lichaschake- laar om, maar het bleef donker. De electrische leidingen waren de fect. Ze hoorde den kapitein zijn bevelen rondschreeuwen, het onaf gebroken heen en weer hollen over het dek en de schrille kreten der beide vrouwen. (Wordt vervolgd.) 143e Jaargang N He leS Berlijn, 28 MeL (D. h perbevel van de weerr bekend: Zooals reeds gisterer deeld, is het slagschip zijn zegenrijk gevecht 1 26 Mei des avonds door treffer van een vijandc onbestuurbaar gewordei Getrouw aan de laats sche mededeeling van voogd, admiraal Lütjen: schip met zijn commani ter zee, Lindeman en bemanning op 27 Mei dags tegenover de zeer andelijke overmacht b met wapperende vlag oi Op het eiland Kreta operatie in nauwe s tusschen bergjagers, v, pen en uit de lucht gek goeden voortgang. Giste Duitsche bergtroepen moeilijke terreingeste taaien tegenstand van Strijdkrachten en bende lingen gebroken. Zij dappere aanvallen den stellingen, namen de hoi in en achtervolgden c vijandelijke strijdkra zuiden van de baai van Onder de talrijke ge: vindt zich ook de Griek Commandant van Kreta. Formaties gevechts vliegtuigen hebben onop de gevechten op den grepen, vijandelijke tr traties uiteengeslagen, 1 zwijgen gebracht en wijkenden vijand zwa toegebracht. Duikboti hebben de poging van d zich over zee terug te ti ijdeld. In de baai van f ten zij vier koopvaarder brt. in totaal tot zinken digden twee andere zwaar. Luchttrans] steunden den strijd op door voortdurend nie' krachten aan te voeren. Ten zuiden van Kre Duitsche gevechtsvlieg Britsche vlootformatie t plaatsten bommen op kruiser en een torpe schoten een tankboot in In Noord-Afrika hebb ïtaliaansche troepen dei ten Z.O. van Solloem gi maakten negen stukke Vichy, 28 Mei (D.N.B sche minister-president naar Ofi uit Beiroet m bezoek aan verschillend ren te Bagdad terugg toonde zich zeer tevred Kam Teheran, 28 Mei (D.N berichten uit Bagdad is kamp bij Habbanijah dc stige overstrooming ge leerd. Uit Amman wordt gei Iraksche luchtmacht ze schade aan het vliegve man heeft toegebracht. De Iraksche regeei wordt uit Bagdad verr bepaald, dat alle vrijme onmiddellijk ontbondi worden. Alle Engelsche in Irak zijn verboden. Damascus, 28 Mei (1 reserveofficieren en ren van Irak zijn tegen geroepen, naar uit Bagi Het Iraksche Damascus, 29 Mei (1 laatste Iraksche legerbi als volgt: Aan het W. front is ging in den militairen komen. De operaties bh derzijdseh geschutvuur Habbaniyah hebben on eenheden den strijd teg seerde vijandelijke afdi genomen. De vijand wei en leed zware verliezer schappen. Aan het Z. nationale ongeregelde t ben opnieuw de vijande bij Maakale en Choueib len, waarbij zij den zware verliezen toebra vliegtuigen maakten

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6