'STILLE NO. si t AGENDA. Van Geelkerken sprak voor de N.S. B. Schele hoofdpijn Ne'n akkertje AMSTERDAMSCHE BEURS DWSHIELL H'AMMETT RAYMOND EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag, JUBILEUM. Op 1 Juni herdenkt de heer H. v d. Schaaf, bewaarder aan de straf gevangenis alhier, den dag dat hij voor 25 jaar bij het gevangeniswezen in dienst trad. Het zal den jubilaris dien dag zeer zeker niet aan belang stelling ontbreken. DE LEVENDE POPPENKAST. Tot onzen spijt kunnen wij niet meer voldoen aan de nog steeds binnenkomende aanvragen om kaarten voor kinderen van onze abonné's voor de voorstellingen van de levende poppenkast op 3 en 4 Juni a.s. resp. in De Harmonie en 't Gulden Vlies. De Harmonie was den eersten dag reeds uitverkocht en gister zijn ook de laatste kaarten voor 't Gul den Vlies afgegeven. Den kinderen, die op tijd de kaarten hebben gehaald, wacht on getwijfeld een gezellige middag. DE KAASMARKT. De aanvoer bestond heden uit 50000 K.G, en was dus belangrijk hooger dan die van de vorige week, doch nog 40 en 60 minder dan in 1940 en 1939. De handel was niet vlug, omdat voor deze week vele hande laren geen toewijzingen meer had den, zoodat een groot deel van den aanvoer op de contingenten van de volgende week verkocht werden. Met de verhoogde productie mag ver wacht worden, dat de toewijzingen aan den handel de volgende week verhoogd worden. Tot nog toe mocht 1/12 deel van de kaasproductie uit 40 plus kaas be staan. De rest was kaas met 20 vet m de droge stof. Deze kaas is voor de consumptie goed, mits ze jong geconsumeerd wordt. Bij bewaring wordt ze zoo hard als een plank, zoo dat ze zich niet voor bewaring leent. Om den handel in de gelegenheid te stellen kaas op te zetten, hebben de fabrieken thans verlof gekregen, om 1/6 van de productie uit 40 plus kaas te doen bestaan. De zachte regen van de laatste dagen, gepaard met een voor den grasgroei milde weersgesteldheid, heeft thans een prachtig grasgewas gebracht, hoewel het moeilijk zal vallen de slechte Meimaand in te halen. Deze week was het de week van de hoogste melkgift van het vee. Er is de laatste weken door de fabrieken dan ook zeer veel boter en kaas ge maakt. Deze kaas komt de komende drie weken aan de markt, zoodat nog een sterk verhoogde aanvoer ver wacht kan worden. LIEFDADIGHEID. De heer J. J. Riiys verzoekt ons te melden, dat een oude 79-jarige weduwe, die niet meer kan zien, zoo nu en dan moet worden voor' gelezen en vraagt wie zich daarvoor beschikbaar zou willen stellen. Het adres van den heer Ruys is Brou werstraat 31. UITVOERINGEN VAN DE POSTFANFARE. De Postfanfare Alkmaar zal voor haar donateurs en andere belang stellenden den tweeden Pinksterdag des avonds om 8 uur in den Stede lijken Muziektuin de nummers ten gehoore brengen, die op Hemel vaartsdag in het Concertgebouw te Amsterdam en op 25 Mei te Heiloo tot zoo'n succes geleid hebben. Indien hiervoor toestemming wordt verleend zal het corps met muziek om half acht van het repetitielo kaal vertrekken. INDISCH JEUGDCENTRUM. Lezing met lichtbeelden in het „Gulden Vlies". In navolging van verscheidene andere plaatsen is voor korten tijd ook in Alkmaar een „Indisch Jeugd centrum" gesticht. Het initiatief tot het vormen van een dergelijk cen trum ondervond zooveel instemming en belangstelling, dat na één week reeds meer dan 700 leerlingen bij dit centrum behoorden. Het was dan ook noodzakelijk de belangstel lenden voor de eerste lezing met lichtbeelden in twee groepen te splitsen. Gistermiddag was de zaal van het Gulden Vlies geheel met een enthousiast en vanwege het „uitje" eenigszins rumoerig lagere- schoolpubliek gevuld. De spreker, die de lichtbeelden over Indië toe lichtte, wist zijn toehoorders even wel in 't algemeen voldoende boeien, waardoor zijn jeugdig pu bliek binnen de perken bleef. Hij vertelde van den inlandschén rijs bouw en wist hierover allerlei bij zonderheden, die een kind op de lagere school gewoonlijk niet hoort van den onderwijzer, die alles óók alleen maar „van hooren zeggen heeft. De spreker de heer K. v Veer, leider der onderwijzerscur sussen aan het Koloniaal Instituut heeft jarenlang gewerkt aan een landbouwschool op Java en was als zoodanig dus bij uitstek deskundig De scherpe lichtbeelden werkten ei toe mee de aandacht van allen vast te houden. Des middags getuigden burge meester van Kinschot en de inspec teur der inspectie Alkmaar, de heel G, Chr. Dun, door hun aanwezig heid van hun belangstelling 's-Avonds hebben nog een 250-tal kinderen de lezing bijgewoond, ter wijl aan volwassenen, -die met het werk van het Indisch jeugdcentrum kennis wilden maken, eveneens de gelegenheid was geboden de lezin; met lichtbeelden van den heer v. d Veer bij te wonen. De bijeenkomsten v.erden geopend door den voorzittei van het jeugdcentrum, den heer R v. d. Hauw, die den spreker inleia de en eveneens een slotwoord sprak dit laatste werd des middags vooraf gegaan door een lied over Indië op de bekende wijs van „Wij willen Holland houen" een pakkend slot van een geslaagden middag. Des avonds werd aan het einde van de lezing de onderwijzers namens de kinderen dank gebracht voor hun aandeel in het voorbereidende werk evenals aan den spreker en de ver- eeniging „Oost en West". Het Indische Jeugdcentrum kan Alkmaars schooljeugd nog vele prettige en leerzame middagen be zorgen en slaagt er'zeker in haar deel te bereiken, n.l. het vergroo ten van de belangstelling voor en het versterken van den band met de overzeesche gewesten. HET OPHALEN VAN HUISVUIL GEDURENDE DE PINKSTER DAGEN. De directie der Gem. Reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat het huisvuil van Maandag 2 Juni (2en Pinksterdag) wordt gehaald op Dinsdag d. a. v. Men wordt verzocht de bakken dan vóór den middag buiten te zetten. Het huisvuil van Dinsdag 3 Juni wordt gehaald op Woensdag d.a.v BENOEMD. De heer J. Breed Mz, te Petten is uit ongeveer 300 sollicitanten benoemd tot assistent bij de Be drijf svereeniging te Wieringermeer. LANDDAG TE HEILOO. Evenals vorige jaren heeft de Gemeenschapsbond op den tweeden Pinksterdag te Heiloo bij de mil- zieknis weder een landdag belegd. Vele Christus-geloovigen uit ver schillende kerken hopen hier elkan der te ontmoeten en te luisteren naar de verkondiging van het Evan gelie. Als sprekers worden o.a. ver wacht ds. Bielke van Haarlem en de evangelisten v. Prattenburg uit Driebergen, v. Oostveen uit Alk maar en v. Zeijl uit Zand voort. De bijéénkomsten, die voor ieder toe gankelijk zijn, vange: aan om half elf, half drie eiï.vier uur. Op het ter rein is gelegenheid tot het stallen van rijwielen. Ook is er een con- sumptietent aanwezig. Bij ongunstig weder vinden de samenkomsten plaats in de herv. kerk. SCHAAP GESTOLEN EN GESLACHT. Bij den heer M. Spaan te Heerhu- gowaard is hedennacht een schaap uit de weide gestolen en geslacht. De politie, die een onderzoek instel de, vond aan den kant van de ring vaart de huid en de ingewanden van het dier, dat blijkbaar door een des- kudige was geslacht. Van den dader ontbreekt vooralsnog elk spoor. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vroolijke Muzikanten (kofn. operettefilm); hoofdrollen Paul Hör- biger Rudolf Carl en Lucie English. Toegang elke leeftijd. Beide Pinksterdagen voorstellingen te .2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Comedie om geld (kom. Holl. film); hoofdiollen Cor Ruys, Herman Bouber, Matthieu v. Eysden en Rini Otte. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een meisje voor alles (kom.); hoofdrollen Grethe Wieser en Ralph A. Roberts. Toegang alle leeftijden. Beide Pinksterdagen doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur hoofd nummer Ich kenn dich nicht und liebe dich (De onbekende geliefde) amus.-film; hoofdrollen Willi Forst en Magda Schneider. Toegang elke leeftijd. Beide Pinksterdagen doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee, -Donderdag geen voorstelling. Zondag 1 Juni. (Eerste Pinksterdag). 1.30 uur, Gem. Sportpark, drave rijen van de vereeniging „Vooruit". Het Wapen van Heemskerk, 's mid dags en 's avonds Orchestre Toni Bernardo. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, 't Kroko dilletje met Jan Musch. Maandag 2 Juni. (Tweede Pinksterdag). 5 uur v.m., Sted. Muziektuin, con cert Alcmaria Victrix. Het Wapen van Heemskerk, 's mid dags en 's avonds Orchestre Toni Bernardo. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, 't Kroko dilletje met Jan Musch. i uur n.m., Sted. Muziektuin, con cert Postfanfare. Nieuwenhuis alhier. Op de kruising HeerenwegStationsweg (waar de scherpe bocht is weggenomen) is een mooi perk babyrozen aange legd, terwijl de oude lichtpaal (dien men daar moet houden) is beplant iet een snelgroeiende klimplant. Een ongeluk dat goed afliep. Woensdagmiddag hield de 10- jarige C. de W. zich vast aan een groentekar, rijdend op den Venne- waters.weg. Op een moment kreeg hij er genoeg van en ging langs den kant. Juist kwam een auto aanrij den, waardoor de jongen een stevigen duw kreeg, zoodat hij in de vaart terecht kwam. Met een nat pak en een kleine wond aan de hand kwam de knaap er af. HEILOO. Verfraaiing der gemeente. - B. en W. zitten niet stil wat betreft de verfraaiing der gemeente. Thans heeft het college tot aller vreugde besloten om ook de Oostzijde van den Heerenweg (tusschen den Raad- huisweg en Stationsweg) onder han den te nemen. Het leggen van een tegelpad en een waterloozing is op gedragen aan de heeren Gebr. ZUIDSCHARWOUDE. „Helpt Elkander". - De vereeni ging „Helpt Elkander" hield Donder dagavond haar aigemeene jaarver gadering in café Kramer, onder lei ding van den heer C. Kramer Gz. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter sprak een herden kingsrede naar aanleiding van het verlijden" van den heer Jb. Kramer, die gedurende ruim 40 jaren zijn beste krachten aan deze vereeniging heeft gegeven en ook in andere functies op sociaal gebied zeer veel voor zijn medemenschen heeft gedaan. Met hem, zei spr., is een man heengegaan, die steeds heeft ;earbeid. Op voorstel van den voorzitter werd mevr. de wed. Jb. Kramer als eerelid der vereeniging benoemd. Aan het jaarverslag van den ecretaris, den heer H. Schrijver, ont- ieenen wij dat het ledental met 5 verminderde tot 178. Het financieel verslag van den pen ningmeester, welke functie na het overlijden van den heer Jb. Kramer door den heer C. Kramer Gz. is waargenomen, gaf aan dat ont vangen was f 1498,82 en uitgegeven 1638,81)4; het nadeelig saldo was 139,99)4. Het kassaldo is verminderd van 1632,31 tot 1492,31)^. Onder de uitgaven is ook een post opgenomen van 25, als bijdrage aan „Winterhulp". De heeren C. Kramer en J. Bruin werden herkozen als bestuursleden. In de vacature-Jb. Kramer werd ge kozen de heer P. Molenaar. Men besloot de contributie en de uitkeering ongewijzigd te laten. Na toelichting over de terzake ge voerde besprekingen werd besloten, over te gaan tot aansluiting bij den Bond van Ziekenkassen in Noord holland. Drukbezochte bijeen komst in de Harmonie. De N.S.B. belegde gisteravond in de Harmonie een gratis toegankelijk gestelde propaganda-vergadering, met als woordvoerder de heer Van Geelkerken, secrtaris van de Natio- naal-Socialistische Beweging. De zaal was geheel met bezoe kers, voor het grootste deel uit de omgeving van Alkmaar, gevuld. De voorste rijen waren ingeno men door leden van de S.S. en W.A.-weerkorpsen. De vergadering was ook bezocht door Duitsche militaire en civiele genoodigden. Aanwezig waren ook de heeren Stienstra en mr. Bruyes Tack. Lei der was de waarnemend kringlei der, leider van de S.S. Noord holland-Noord en districts-instruc- t.eur van de N.S.B. voor N.H., die een speciaal woord van welkom richtte tot de Duitsche militairen en civiele gasten. Spr. uitte den wensch dat tusschen deze gasten en de ka meraden, tot heil van die kamera den een nauwe band zal ontstaan. Hierna werden staande door de aanwezigen op enthousiaste wijze nationaal-socialistische liederen ge zongen, wegens afwezigheid van den heer Melchert Schuurman, on der leiding van den heer Slotboom. De heer van Geelkerken, met applaus begroet, begon met op te merken, dat „ze" ons eenmaal in de gevangenis hebben gekregen, doen dat dit voor den tweeden keer nooit meer gebeurt. (Applaus.) Spr. becritiseerde, onder gelach der aanwezigeh, de luisteraars naar de Engelsche zenders. Wij zijn, aldus spr., met ons lot aan Duitschland gebonden en gaan liever vechtende ten onder. Het lot van het nationaal-socialis- me hangt niet af van het bezetten van hooge posten door kameraden, maar van de verovering van ons volk, die voltrokken wordt door u allen, die telkens weer in alle krin gen probeeren het volk te verove ren. Wij moeten onder, het Neder- landsche volk denzelfden geest tot stand brengen, die onder het kracn- tige Duitsche volk leeft. Het tijdvak van 1918 tot 1930 bracht spreker hierop in herinne ring en de zwakke positie van Ne derland in het internationale politie ke spel. Vele Nederlanders, die thans den mond vol hebben over de Diut- schers die hier alles wegslepen, zijn de Nederlanders die in de na-oor logsjaren Duitschland leegsleepter. en ons toejuichten toen wij anti- Marxistisch waren, maar ons afwe zen toen bleek, dat ook wij rood waren. Het na-oorlogs^he tijdperk was ingesteld op het individu, de ge meenschap telde niet. In 1931 liet Mussert een ander geluid hooren. Hij drong op een krachtig staatsbe stuur aan, op eenheid, solidairiteit en zelfrespect. Hij stelde dezen eisch ook aan het individu om te krijgen een gebonden volksgemeenschap, cm te komen tot een leven van so cialisme. Als ons volk in 1939 gekozen had Voor Mussert, had Duitschland ons nooit aangevallen, maar waren wij met Duitschland samengegaan. Ons volk heeft niet begrepen dat er in Centraal Europa een revolutie woedde, die leidde tot een anderen staat. Wij, aldus spr., werden overal uit gesmeten, maar wij hebben de ka meraadschap gèkregen. Spr. heeft slechts medelijden met de Unieman nen, die slechts tegen zijn en met uitgezaagde speldjes loopen. Ons volk was in een ontelbaar aantal politieke partijen verdeeld. Wij vroegen: waarom mag men wei in nood samen sterven en waarom niet samen leven? Onder alle partijen zaten tenslotte strijders waarmede men kon praten. Onmogelijk was de massa, die aan het einde zei: „Geef mijn portie maar aan een ander". Dit zijn thans onze tegenstanders. Bij ons ging het om een samenbinding van men- schen die tenminste iets wilden. Men heeft ons tegengewerkt langs duizend wegen. Laat onze wil ech ter niet door haat, maar door liefde voor ons volk worden gedreven. Spr. gaf toe, dat de N.S.B. wel eens fouten maakt, maar wij, aldus spr., hebben geen tegenstanders neergeschoten. Wij zijn als dolle nonden achterna gejaagd. Laat men ons onze fouten niet te zwaar aan rekenen. Van het volk moet bereidheid uitgaan, om den strijd mede te strij den voor ons eigen volk. Wat zal het lot van ons volk zijn? Wij hebben nog een opgaaf als Duitschland straks ordent en van ons in nauwe verbondenheid een leidende taak vordert. Dat zal voor ons veroverd volk met zijn koloniale ervaringen de eenige mogelijkheid zijn, omdat het in de nieuwe wereld niet mogelijk zal zijn, dat de één alles voor zich houdt. Als wij onze koloniën behouden dan zal dit niet komen omdat in Indië de „Java" ligt, maar omdat Duitschland dit voor ons verovert. Uitgesloten is het, dat wij de toestanden van voor 10 Mei weer krijgen. Zonder koloniën eten wij elkander op. Dit volk verloor den oorlog, hoe wel het hoopte met Engeland te kunnen winnen. Engeland kent maar één belang; „Engeland", en omdat wij dit zoo zeker weten, zeggen wij „Wij leven bij de gratie van Duitschland". Wij zeggen daar om onderschrijft ons program, stuurt met ons aan op een nieuwen Nederl. staat. Hoe die zal worden weet spr. niet, maar met Mussert gelooft spr. in de toekomst van het Nederlandsche volk als de parel on der de Germanen. Een ding staat vast, dat Duitschland, dat Europa heeft veroverd, zich zal omringen met een kring van vrienden. Joden en vrijmetselaars kun nen in een nationaal-socialisti- schen staat niet blijven bestaan en daarom voeren zij een taaien strijd, tegen Duitschland. Overal staan thans onze jonge menschen naast Duitschland, omdat de nieuwe tijd slechts komt door de levenshouding van den enkeling. Na den oorlog zullen slechts vol keren worden geduld die den nieu wen tijd willen. Onze strijd is nu niet meer in het volk tegen het volk, maar in het volk om het volk om overal te laten gevoelen, dat wij zeker zijn, dat van het oude niets terugkomt. Wij weten, dat wij zullen staan met Hitler, Mussolini en Mussert. (Applaus.) Hierna werden wederom staande door de aanwezigen nationaal-socia listische liederen gezongen, waarna de hr. Vethman de collecte van den Jeugdstorm aanbeval en mededeel de, dat voor het dekken van de kos ten 1500 lootjes a 10 cent werden uitgegeven. Met nadruk raadde spr. degenen die nog geen lid zijn, zich op-te geven voor het te laat is. Hierna begaf de leiding zich met de Duitsche gasten naar de Dancing, waar gelegenheid geboden werd kennis met de Duitsche gasten te maken. Na de pauze werd de avond ge vuld met zang van het N.S.V.O.-da meskoor, dat eenige liederen zong, waarna tot verrassing van den spre ker, den heer C. van Geelkerken, een film vertoond werd van de ge- vangn gezette N.S.B.-ers te Spijker boor. Na gemeenschappelijken zang werd de vergadering door den heer Vethman gesloten. HENSBROEK. N.S.B. vergadering. De afd. Hensbroek van de N.S.B. hield Woensdagavond een vergade ring in 't café Kossen, waar als eerste spreker de heer Swidde uit Alkmaar een en ander meedeelde over het Agrarisch front en de N.S. B. We kunnen,- zei hij, constateeren, dat onze strijd in het boerenland niet is meegevallen, vooral in Hens broek niet. Het is ons echter toch gelukt hier een kern te vestigen evenals te Heerhugowaard. Spreker hoopte, dat de niet-leden zich thans nog zouden aansluiten. Daarna was het woord van den heer Bonnet, eveneens uit Alk maar. Hij schetste de N.S.B. als eeti nieuw leven, dat geboren wordt. Wij moeten ons verheugen, dat de man gekomen is, die verlichting voor ons zal brengen. We moeten gezamelijk strijden voor een betere samenleving. Roosevelt, aldus spr., roept zijn volk op om te vernietigen. Hitier heeft zijn volk nooit opgeroe pen om te vernietigen, doch om op te bouwen. Duitschland, thans in oorlog, strijdt voor een nieuw Euro pa, waar rust zal heerschen en vrede en zal daarvoor ononderbroken blij ven strijden. Na den oorlog van 1914 konden noch Engeland noch Frankrijk zichzelf handhaven. Alle genomen maatregelen waren nood maatregelen. Wat is ervan terecht gekomen onder den democratisch- kapitalistischen dwang? We hebben kunnen zien, dat het geld onder en kelen zich ophoopte en het grootste deel der bevolking gebukt ging on der armoe en ellende. We moeten streven naar coöperatieve samen werking om het grootkapitaal te be strijden. Een sterk ontwikkelde land- en tuinbouw zijn voor ons land van zeer groot belang. Het Agrarisch Front, zei spr. is op coöpe ratieven grondslag het verst gevor derd. We moeten vertrouwen heb- ,ben in de ordening, die komen zal. Do ontwikkeling zal niet blijven staan, maar doorwerken en steeds verder gaan in de richting van den opbouw. In de toekomst zullen ook hier rust en orde heerschen. We scharen ons achter Mussert, onzen leider. Ministers kwamen en gingen, maar hij bleef en wij blijven m hem gelooven en met hem strijden voor een nieuw Nederland. Na de pauze bestond gelegenheid tot vragen stellen. Deze werden tot tevredenheid beantwoord, waarna de heer Zwagerman de bijeenkomst sloot met een woord van dank aan de sprekers. HEERHUGOWAARD. Polder vergadering Uerkmeer. - Hoofdingelanden van den polder de Berkmeer kwamen Woensdag middag in het café van den heer Keuning in voltallige zitting in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer J Konijn. Hier was het woord aan de heeren Borst en Bos, ingenieurs van den Prov. Waterstaat, ter bespre king van het bemalingsvraagstuk voor den polder, daar mettertijd het poldergemaal wegens olie- schaarschte buiten' gebruik zal komen te staan. Het polderbestuur van Heerhugowaard had geen be zwaren tegen het loozen van water uit de Berkmeer in den polder van Heerhugowaard; alhoewel de kos tenvergoeding hiervan nog niet berekend is kunnen worden, is wel een billijke regeling te verwachten. Na breedvoerige besprekingen verleende de vergadering het dage- lijksch bestuur machtiging om naar goeddunken te handelen; dus óf den molen weer in bedrijf stellen, óf waterloozing in den polde.- Heer hugowaard. De rekening 1940 gaf aan voor ontvangsten 5531.33, uitgaven 4765.67, batig saldo 765.66. De begrooting 1941 sloot aan ont vangsten en uitgaven op 5546.21, met aan onvoorzien 343.23. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 30 Mei 1941. STAAT3LEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 3—3)4 Nederl 3 Ned.-lndi? 1937. 8ANK-INSTELL1NCEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank IND. OND. BINNENL. NederL Ford Lever Bros Phil. GloeiL Gem. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur. Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadiadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan li; Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Oeii Batavia Oude Deli Senemhah Vor. k. plm 2 u 987/M 937I8 97 97 891/s S83/4 891/, 893/4 .1181/s 118 .135i/4 135 .191 190 131 130 1291/, 129 73 73 .299 300 •H81/4 117 '1 21U/4 208 .424 412 .255 250 .250 248 .H81/4 117 236I/4 233 >2651/, 2581/3 •211 209 •136 134 •155 155 •131 130 .114 114 n 1435/4 140 .159 157 '.175 172 .210 210 .2803/, 2i8 .217 215 Aan ambtenaren met een bezol diging van maximum 1900 per jaar werd een toelage van 6 pet. toegekend. De omslag per H.A. werd vastge steld op 14 (vorig jaar 13). GESCHREVEN DOOR VA'H 'ALEXANDER - ik wel we dringen dadelijk binnen! zij zullen zich verzetten. maar enkelen van van ons zul* - i ,u len mis. schien u- tijd bij .r-t,*2maab. haar si&yttaitfey j» ZI,NI «dof vi™ i HOE WEET JE DAT ZB 'T ANDERS NIET ZULLEN DOEN? niets is heilig AAN EEN witte vlag van een bende leugenaars. moordenaars en dieven l ZB ZULLEN HAAR ZEKER; DOODEN A£S WE NEE ZEGGEN STILLE No. 9 EN DE POLITIE BERAAD SLAGEN OVER DEN EISCH DER MISDADI GERS, VRIJE UIT TOCHT OP EVE LINE EEN 13 JE! J IK WEET4** NIET WAT TE DOEN ik ik kan me niet ver- antwoordelijk stellen

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2