DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Engeland verloor in Mei 746.000 brt. scheepsruimte. De ontmoeting op den Brenner. Engeland en Syrië. De toestand in Irak. VERDIJ 1STERIN GS- TIJDEN van 21.56 tot 5.21 op 15.16 onder 2.47 Ex-keizer Wilhelm overleden. Bommen op Dublin. VAN SIAM DEN. (D. N. B.) De Siam, Prajadhi- iritsche nieuws- n in zijn woning pray in Engeland ning overleden. 47 jaar oud is, gedaan van den van zijn neef ien tegenwoor- iailand. ilt weer huis- laar de Londen- eldt, is kapitein t Caïro. vertrok- er. Staten terug te Bombay. (D. worden nieuwe tusschen de En- •etoogers gemeld, n en 142 gewon- verscherpt haar regelen. Fransche mi- - Naar men in kringen ver- ;che ministerraad /one vergadering minister mocht .B.) - Associated Lissabon, dat inister van bui- Guinjazu, verlof op zijn reis naar ;en met zijn ge- da-eilanden aan e gouverneur der van Windsor, afgewezen, het- e Argentijnsche emding heeft ge- 'P de Zwarte Zee. stanza wordt ge- r Turksche vlag nboel op 30 kilo- nstad is vergaan, •erre alleen twee het -schip gevon- ;tuigfabriek afge- Volgens berich- (Britsch Colum- tratiegebouw van vliegtuigfabriek, t 'den bouw van lor de Royal Air i, afgebrand. Ook ichines werd ver- irzaak van den nd. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 129. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Alkmaar. Twee bladen. Woensdag 4 Juni 1941 Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 3 Juni (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Marine en luchtwapen hebben ook in de maand Mei den handels oorlog tegen Groot-Britannië met goed succes voortgezet. De vijand verloor in deze maand in totaal 746.000 brt. koopvaardij scheepsruim- te. Hiervan werden 479.000 brt door het duikbootwapen, 215.000 brt. door het luchtwapen en de rest door bovenwater-strijdkrachten van de marine tot zinken gebracht. 'Hierin zijn niet begrepen de verliezen, welke de vijand geleden heeft door het varen op mijnen. Het luchtwapen heeft gisteren overdag en in den afgeloopen nacht bij aanvallen op krachtig bescherm de convooien voor de Britsche Oost kust vijf koopvaardijschepen ernstig beschadigd. Gevechtsvliegtuigen hebben in den Atlantischen oceaan, ten W. van de Faroër-eilanden bom- treffers geplaatst op een groot koop vaardijschip. Overdag werden bo vendien de havenwerken aan de monding van de Tyne en van de Humber gebombardeerd. In Noord-Afrika geringe bedrij vigheid van artillerie voor Tobroek. De vijand heeft overdag met en kele vliegtuigen, beschermd door het laag hangende wolkendek bom men geworpen op Sleeswijk-Hol- stein. De projectielen richtten slechts onaanzienlijke schade aan. Jachtvliegtuigen' 'schoten daarbij twee Britsche gevechtsmachines neer. In den afgeloopen nacht liet de vijand op verscheidene plaatsen van West- en Noord-Duitschland brand- en brisantbommen vallen. Enkele afzonderlijke vliegtuigen drongen door tot Berlijn. De aan vallen eischten geringe verliezen aan dooden en gewonden en veroor zaakten schade aan gebouwen in woonwijken. Er ontstond geen scha de aan militaire inrichtingen of aan Britsche vliegtuigen boven Duitschland. inrichtingen, welke van belang zijn voor de oorlogvoering. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten drie van de aanvallende Britsche vlieg tuigen omlaag. Tijdens de gevechten op Kreta heeft zich een éompagnie bergja- gers onder bevel van den eersten luitenant Walter bijzonder onder scheiden. De compagnie drong tot ver in den rug van den vijand door, bezette een brug, welke in gereed heid gebracht was om in de lucht te laten vliegen, en beschermde deze brug voor de hierop aansluitende achtervolgingsgevechten. De aanvallen op Engeland. .Berlijn, 3 Juni (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren overdag aanvallen ondernomen op het Engêlsche binnenland. In de Midlands werden haveninstallaties, opslagplaatsen en spoorwegempla cementen doeltreffend met bommen bestookt. Berlijn, 3 Juni. (D.N.B.) In den loop van Dinsdag zijn door het Duit sche luchtwapen, naar aan het D.N.B. gemeld wordt, voor den oorlog be langrijke doelen in een industrie plaats in Zuid-Engeland en haven installaties aan de zuidkust met goed gevolg aangevallen. In den nacht van 2 op 3 Juni zijn behalve de reeds vermelde doelen ook nog eenige be langrijke fabrieksinstallaties in het gebied om Birmingham met goed ge volg aangevallen. Branden konden worden waargenomen. Het aantal in den afgeloopen nacht neergeschoten vliegtuigen is met nog een, dus in totaal tot 4 gestegen. Duitsche luchtactie. Berlijn, 4 Juni. (D.N.B.) De En- gelsche nieuwsdienst meldt, dat er in den nacht van Dinsdag op Woensdag eenige vijandelijke luchtactie boven Groot-Britannië geweest is. Daarbij zijn op een reeks van gebieden bom men neergekomen. De luchtactie bleef in hoofdzaak beperkt tot de oostelijke helft van Engeland. Militaire werken bij Tobroek gebombardeerd. Italiaansch legerbericht. Rome, 3 Juni Stefan!)In zijn weermachtsbericht no. 363 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: De krijgsverrichtingen op Kreta zijn afgeloopen. Onze gevangenen op het eiland zijn in vrijheid ge steld. Onze afdeelingen verrichten in de hun toegewezen zone het zui- veringswerk. In den afgeloopen nacht heeft een van onze luchtformaties vloot- doelen op het eiland Malta gebom bardeerd. In Noord-Afrika opvallende be drijvigheid van artillerie aan het front van Tobroek. Luchtformaties hebben herhaalde malen voor anker liggende schepen, havenwerken en opslagplaatsen van die basis gebom bardeerd. Een transportvaartuig is tot zinken gebracht. Onze jacht vliegtuigen hebben twee vijande lijke vliegtuigen neergehaald. Een van onze machines is niet terugge keerd. In Oost-Afrikiai niets nieuws te vermelden. Het slechte weer be lemmert de bewegingen aan weers zijden. De verdediging van Oost- Afrika. Rome, 3 Juni (D.N.B.) De opper bevelhebber van de Italiaansche weermacht generaal Gazzera, heeft in Djimma voor de bevolking een telegram van Mussolini voorgelezen, waarin het vertrouwen tot uitdruk king wordt gebracht, dat de Duce stelt in de verdedigers van het Im perium. Generaal Gazzera liet het licht vallen op den strijd van de in Oost-Afrika vechtende weermacht- deelen en wees op de voorbeeldige medewerking der vrouwen van het imperium, die met zelfverlooche ning, moed en rustige tegenwoor digheid van geest het oogenblik vastberaden onder pogen zien. Het antwoord-telegram van Gazzera aan den Duce geeft uitdrukking aan den on wrikbaren wil tot strijd en den trots der verdedigers in Galla en Sidamp. BOTSINGEN AAN GRENS VAN THAILAND EN MALAKKA. Tokio, 3 Juni, (D.N.B.) Volgens een bericht,van Tokio Asahi Sjim- boen uit Bangkok zijn aan 't grens gebied van Thailand en Britsch Ma- lakka den laatsten tijd aan beide zijden de troepen versterkt. Door het uitdagende optreden van de Britten zijn er reeds eenige malen botsingen aan de grens voorgeval len. Steeds weer probeerden de En- gelschen over de grens te komen en bij de conflicten met de Thailand - sche grenswacht gaven zij steeds weer als oorzaak op, dat de grenslijn onduidelijk is. Zoo werd de Engel- sche druk op Thailand sterker.- Aan den anderen kant hebben de Engel schen de methoden van hun econo mische politiek j'egens Thailand vol komen gewijzigd. In tegenstelling tot de laatte maanden, waarin zij op Bangkok den sterksten eeonomi- schen en financieelen druk uit oefenden, om Thailand aan hun zij de te dwingen, probeeren zij het thans met de methode der economi sche steun verleening. Op het oogen blik vertoeft de Thailandsche mi nister Nibira op uitnoodiging van de Britsche overheid in Singapore, om onderhandelingen te voeren over de levering van petroleum, welke Thai land dringend noodig heeft. Nibira heeft bovendien reeds een onder houd gehad met den opperbevelheb ber der Britten in het Verre Oosten generaal Popham. De Engelschen hadden als tegenprestatie voor de levering van petroleum voorgesteld, die producten af te nemen, welke thans door Japan gekocht worden. Deze onderhandelingen tusschen Thailand en de Engelschen, zoo be toogt het blad, verdienen de groot ste aandacht van Japansche zijde. CONFERENTIE IN SINGAPORE VERWACHT. Stockholm, 3 Juni (D.N.B.) De diplomatieke correspondent van de Djily Sketch meldt, dat binnenkort mogelijk in Singapore een belang rijke defensieconferentie zal worden gehouden door vertegenwoordigers van Groot-Britannië en de Ver. Sta ten. Besproken zouden worden aan gelegenheden van een Engelsch Amerikaansche samenwerking in het Verre Oosten, Groote belangstelling voor de besprekingen. Berlijn, 3 Juni (A.N.P.) De ont moeting, die de Führer gisteren met den Duce op den Brenner heeft ge had, staat uiteraard in het middel punt der gesprekken in politieke en buitenlandsche kringen alhier. Ev.enals bij vorige dergelijke ge legenheden is ook thans niets uitge lekt over <Je besproken onderwer pen. Officieus en officieel wijst men te Berlijn op het communiqué en vooral op den langen duur van dit nieuwe, hartelijke onderhoud tus schen de beide aspartners. In de Wilhelmstrasse vestigde men de aandacht op de omstandigheid, dat deze ontmoeting uit den aard der betrekkingen tusschen de verbonden mogendheden voortvloeit. Het is voldoende bekend, zoo verklaarde men, dat de beide staatslieden zoo wel na als ook vóór groote gebeur tenissen bijeenkomen om het verle den te overzien en de toekomst te bespreken. EX-KONING GEORGE VAN GRIEKENLAND. New-York, 3 Juni (D.N.B.) Asso ciated Press meldt uit Berlijn, dat ex-koning George van Griekenland het ontslag van de Grieksche emi- grantenregeering heeft aangenomen en den vroegeren minister-presi dent, Tsuderos, met de vorming van een' nieuw kabinet heeft belast. Het vertrek van den ex-koning. Athene, 3 Juni (D.N.B.) Het vér- trek van koning George II uit Kreta heeft "een einde gemaakt aan een tijdvak van verscheidene jaren in de nieuwe geschiedenis van Grie kenland. De koning van Grieken land heeft den laatsten hoek van het Grieksche land verlaten, om zich met de vele gevluchte gekroon de hoofden te vereenigen, die z.g.n. voor hun land den strijd tegen de asmogendheden willen voortzetten. Het Grieksche volk heeft met de grootste onverschilligheid van dit bericht kennis genomen. Koning George, die eenige jaren geleden als voorwerp van uitbuiting eener be paalde partij naar het land terug geroepen werd, heeft zich nooit de sympathie van het volk kunnen ver werven. De regeering van den vier den Augustus heeft zich achter den koning probeeren te verschansen, en omgekeerd heeft de koning gepro beerd, op de regeering van generaal Metaxas te steunen. Tijdens den ge- heelen oorlog in Albanië, waarin het Grieksche volk het beste gepres teerd heeft, is de Grieksche koning ondanks herhaalde verzoeken van toonaangevende militaire personen, in Athene gebleven. Aan het ver langen van het volk, zich naar het front te begeven en de vechtende soldaten aan te moedigen, heeft de koning in het geheel geen gevolg gegeven. Hem ging zijn persoonlijke veiligheid en de veiligheid vqn zijn rijkdommen blijkbaar meer ter harte. De kroonschatten werden kort voor het uitbreken van het Duitsche offensief naar Egypte overgebracht Thans is ook de koning persoonlijk zijn kroonschatten achternagegaan. Als een vreemdeling kwam hij in het land terug, om daar landsvreem- de belangen te dienen. Als een vreemdeling ging hij weg, een vreemdeling, om wien geen enkele ware Griek een traan zal laten. En de kroonschatten? Ja, daaraan zul len de Grieken in deze dagen met weemoed denken. In dezë moeilijke dagen, welke het land moet beis- ven, zou de kroonschat werkelijk veel meer waard zijn dan de ge vluchte koning zelf. Een Engelsch-Fransche aangelegenheid. Berlijn, 3 Juni. (A.N.P.) Van buitenlandsche zijde is vandaag in de Wilhelmstrasse de vraag gesteld welke houding men van Duitsche zijde zou aannemen bij een eventu- eelen Engelschen opmarsch naar Syrië. Van Duitsche zijde werd geant woord, dat dit een Engelsch-Fran sche aangelegenheid zou zijn, op welke wijze Frankrijk genieigd zou zijn de thans bestaande Duitsch- Fransche verhouding in een derge lijk geval in te schakelen, is een vraag, die men slechts in het prac- tische geval zelf kan v behandelen. Theoretisch valt daarover vooruit niets te zeggen. In politieke kringen van de Duit sche hoofdstad herinnerde men in dit verband aan de ondubbelzin nige woorden van het Fransche staatshoofd, maarschalk Petain en zijn minister van buitenlandsche zaken, admiraal Darlan, dat Frank rijk zijn grondgebied zal verdedi gen, waar dan_ ook. Duitschland is uiteraard bereid, zoo kon men van daag te Berlijn vernemen, den Franschen dit heiligste recht van een natie toe te staan. BATAVIA OVER HET VERLOOP DER BESPREKINGEN MET JA.PAN. Tokio, 3 Juni. (D.N.B.) In offi- cieele kringen van Nederlandsch-In- dië verklaart men, zoo meldt het blad Tokio Asahi Sjimboen uit Ba tavia, dat men waarde hecht aan de voorzetting van de vriend schappelijke betrekkingen met Ja pan. De door de Japanners weerge geven pessimistische beoordeeliiig van het verdere verloop der han delsbesprekingen, zoo zegt men in Nederlandsch-Indië verder, is onge grond. Wanneer Batavia op de Ja pansche verklaringen nog niet ge antwoord heeft, vindt dit uitsluitend zijn oorzaak in technische redenen. De Nederlandsch-Indische overheid is op het oogenblik ermede bezig, een definitief standpunt te bestu- deeren. Door het Persbureau Domei wordt nog gemeld: Koh Isjii, de plaatsver vangende woordvoerder van het bureau van voorlichting, heeft in de persconferentie verklaard, dat de besprekingen in Batavia in het be langrijkste stadium geraken. In een zeer nabije toekomst, zoo voegde hij hieraan toe, ontvangen wij wellicht antwoord van Nederlandsch-Indië op onze voorstellen. Men zal zich herinneren, dat Ken- kitsji Josjizawa, de leider van de Japansche delegatie bij de handels besprekingen in Batavia, tusschen Japan en Nederlandsch-Indië, op 7 Mei een laatste voorstel aan Neder- landsch-Indië heeft gedaan, maar dat de Nederlandsch-Indische auto riteiten hem tot dusver niet geant woord hebben. De nieuwe regeering. Vichy, 3 Juni. (D.N.B.). Naar Ofi uit Bagdad meldt, heeft Djemil Madfai in Irak een nieuwe regee ring gevormd. Minister-president is Djemil Madfai, minister van bui tenlandsche zaken Ali Jaoedat, mi nister van binnenlandsche zaken, Moestafa Omari. Berlijn, 3J uni. (D.N.B.). Reuter meldt, dat Djemil Madfai reeds lang voor een vriendschappelijke samenwerking met Engeland heeft gepleit. „Het kabinet", aldus ver volgt Reuter, „bestaat geheel uit de machtigste leiders, die Engelsch gezind zijn". Het A, N. P. meldt nader: Te Ber lijn gelooft men niet dat met den wapenstilstand tusschen Engeland en de Engelsche satellieten van de nieuwe Iraaksche regeering het verzet van de nationale kringen in Irak tegen Engeland ten einde is. Deze opvatting huldigde men van daag zeer algemeen in politieke kringen alhier, waarbij men er vooral op wees, dat niet de natio nale krachten den wapenstilstand hebben gesloten. AMERIKAANSCHE PILOTEN VOOR TSJOENGKING? Tokio, 3 Juni (D.N.B.) Domei pu bliceert berichten uit Singapore, Sjanghai en andere plaatsen, vol gens welke de Ver. Staten aan de regeering van Ts-joengking piloten ter beschikking stelt. Amerikaan sche piloten en deskundigen van het luchtwapen zouden uit den actieven dienst treden en in dienst van de regeerig van Tsjoengking gaan. De woordvoerder van het inlich tingenbureau zeide naar aanleiding hiervan het volgende: Indien deze berichten juist zijn, zou het alleen een verspilling van menschen en materiaal zijn. NIEUW-ZEELAND EN KRETA. Sjanghai, 3 Juni (D.N.B.) Ik vrees, dat de verliezen der Nieuw- Zeelandsche troepen in de gevech ten op Kreta zeer zwaar zijn, seinde de Nieuw-Zeelandsche premier, Fra- ser, aan zijn plaatsvervanger Nash, volgens een bericht uit Wellington. Zooals reeds in het kort gemeld, heeft Nash aangekondigd, dat ko mende week het parlement bijeen geroepen wordt voor het vernemen van bijzonderheden over deze ge vechten. Ook in Australië hebben deze diepen indruk gemaakt, zoodat de Australische premier gisteren verklaarde: „Het gevaar is groot, doch wij moeten het vastberaden tegemoet treden". AMERIKA EN IERLAND. New-York, 3 Juni (D.N.B.) In een onderhoud met den vice-minister van buitenlandsche. zaken, Sumner Welles, heeft de Iersche gezant, Brennan, medegedeeld, dat Ierland bereid is het aanbod van Roosevelt om levensmiddelen ter waarde van 500.000 dollar te sturen, aan te ne men. Volgens de New-York Herald Tri bune heeft de Iersche gezant echter uiting gegeven aan zijn teleurstel ling over het feit, dat Amerika aan Ierland geen wapens zal leveren. Verder meldt het blad, dat de Ier sche minister van verdediging, Aiken, die voor het koopen van wapens sinds eenigen tijd in Ameri ka vertoeft, binnenkort naar Ierland zal terugkeeren. DE DUITSCH-JAPANSCHE HANDELSBETREKKINGEN. Berlijn, 3 Juni (A.N.P.) Over de werkzaamheden van de Duitsche economische missie in het Verre Oosten onder leiding van staatsraad Wohltat kon men vandaag in toon aangevende economische kringen in de Duitsche hoofdstad vernemen, dat het complex vraagstukken, dat Wohltat behandelt, een grootscheep- sche uitbreiding van de Duitsch-Ja pansche handelsbetrekkingen om vat. De duur der werkzaamheden komt met den omvang overeen en de arbeid vordert staag. MATSOEOKA EN ZIJN PIJP. Tokio, 3 Juni. (Domei). De Ja pansche „bond tegen het rooken" heeft den minister van buitenland sche zaken, Matsoeoka, verzocht af stand te willen doen van zijn pijp. De bond heeft den minister geschre ven: Aangezien de heer Matsoeoka door de Japansche jeugd zeer ver eerd wordt, is het zeer waarschijn lijk, dat de afbeeldingen van den minister, waarop hij met zijn ge liefkoosde pijp in den mond staat, de jongelieden tot navolging van de rookgewoonte zal verleiden". DE KWESTIE VAN DE DARDANELLEN. oerlijn, 3 Juli (A.N.P.) Omtrent de Dardanellen en den toegangsweg van de Zwarte zee naar de Middel- landsche zee is te Berlijn noch in den zin van geografische, noch van territoriale wijzigingen iets bekend. Met deze verklaring werd vandaag in de Wilhelmstrasse geantwoord op een vraag van buitenlandsche jour nalisten. Van Duitsche zijde werd hieraan toegevoegd, dat men uitsluitend aan de belanghebbende volken overlaat in hoeverre zij gevolgtrekkingen maken uit de nieuwe,- feiten als ge volg van de gebeurtenissen op Kre ta. Duitschland stelt slechts weinig belang in de kwestie welke positie Engeland inneemt. Voor de hand ligt welke conclusies Engeland moet trekken. Ook heden deelde men tp Berlijn niets mede omtrent de verhouding DuitschlandTurkij e. RUSLAND EN GRIEKENLAND. Moskou, 3 Jupi. (D.N.B.) Van daag is aan Diamanttopoelos, tot dusver Grieksch gezant in Moskou, een nota overhandigd van het com missariaat van buitenlandsche za ken der Sowj et-Unie, waarin de Sowjetregeering mededeelt, dat zij de diplomatieke betrekkingen met de vroegere Grieksche regeering niet verder in stand wil houden met het oog op het feit, dat deze haar souvereiniteit volledig heeft verloren. Overeenkomsig de hou ding van de Sowjetregeering ten aanzien van de vroege Noorsche, Belgische en Zuidslavische lega ties, welke de Sowjethoofdstad reeds hebben verlaten, kanver vracht worden, dat ook de leden van de Grieksche legatie binnen kort uit Moskou zullen vertrekken. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 4 Juni: Berlijn, 3 Juni. (D.N3.) De voormalige keizer van Duitsch land, Wilhelm H, is hedenochtend 11 uur 30 iif' huize Doorn over leden. Een Iersche protestnota naar Berlijn. Berlijn, 3 Juni (A.N.P.) Naar men in politieke kringen alhier ver neemt, zou naar aanleiding van de bommen, die enkele dagen geleden op Dublin gevallen zijn, een Iersche protestnota naar Berlijn onderweg zijn. Er is hier in ieder geval nog geen demarche ondernomen, naar men in de Wilhelmstrasse meedeel de, Op de vraag van buitenlandsche journalisten, of van Duitsche zijde een onderzoek naar deze kwestie wordt ingesteld, werd geantwoord, dat dit eerst kan geschieden, als Duitschland over den gang van za ken is ingelicht. WINANT BU HULL EN ROOSEVELT, Washington, 3 Juni (D.N.B.) De Amerikaansche ambassadeur te Lon den, Winant heeft vandaag een be zoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken, Huil, en ver volgens aan president Roosevelt. De beteekenis van het bezoek van Winant. New-York, 3 Juni_ (A.N.P.) Het doel van het bezoek' van den Ame- rikaanschen ambassadeur te Lon den, Winant, aan de Ver. Staten is Roosevelt met alle hem ter beschik king staande overtuigingskracht te doen weten, dat de tijd dringt. De ze mededeeling doet de Washington- sche correspondent van de New- York Herald Tribune, die in zeer nauw contact staat met regeerings- kringen. Het is de opvatting van den ambassadeur, dat een verdere vertraging van doeltreffende acties van den kant der Ver. Staten een situatie moet doen ontstaan, waarbij ieder ingrijpen der Ver. Staten ter verhindering van de Britsche ineen storting te laat zal komen, aldus de correspondent, die dit motiveert met aan te duiden, dat een verdere instandhouding van het Britsche moreel gezien de aan de bevolking opgelegde oorlogsoffers en de ont zenuwende reeks van Britsche te genslagen alleen dan kan worden verwacht, wanneer een gegronde hoop bestaat op een spoedig, actief ingrijpen der Ver. Staten. Alleen een onmiddellijk, beslissend ingrij pen van den kant der Ver. Staten met meer dan alleen oorlogsleveran ties kan een verandering bewerk stelligen. Het verblijf van Winant in Washington. Washington, 4 Juni (D.N.B.) Pre sident Roosevelt heeft in de pers conferentie alle vragen over het doel van de besprekingen met den ambassadeur der Ver. Staten te Londen, Winant, van de hand gewe zen. Hij beperkte zich tot de mede deeling, dat de besprekingen met Winant heden zullen worden voort gezet. OVEREENKOMST TUSSCHEN AMERIKAANSCHE EN BRITSCHE REEDERIJEN. Washington, 4 Juni (D.N.B.) De Federal Shipping Board heeft be kend gemaakt, dat een overeen komst tot stand is gekomen tusschen Amerikaansche en Britsche reede- rijen, krachtens_ welke voortaan schepen van de Ver. Staten de gere gelde Britsche scheepvaartroutes tusschen de Ver. Saten en Canada eenerzijds en Australië en Nieuw- Zeeland anderzijds overnemen. (Zie verder Buitenland sag. 3 le bl.)

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1