AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN Het antwoord van Batavia te Tokio ontvangen. Strijd om het kampioenschap nog niet beslist. KLEINE TUINEN SPORT ES WEDSTRIJDEN BURGERLIJKE STAND KERK EN SCHOOL TIJDSCHRIFTEN EERSTE BLAD EEN VEILIGHEIDSLICHT ONTVREEMD. Drie arrestaties te Enkhuizen. Op verzoek van de vereeniging „Schuttevaer" was eenigen tijd ge leden door de directie van het loodswezen een zoogenaamde buta- gaslantaarn geplaatst op een wrak, dat in het groote vaarwater Enk huizenStavoren ligt en gevaar voor de scheepvaart opleverde. Voor enkele weken werd bemerkt, dat dit vrij kostbare instrument het heeft ongeveer 1000 gekost was verdwenen. Aanvankelijk leidde het politie onderzoek tot geringe resultaten, doch bij enkele dezer dagen gehou den huiszoekingen werden' deelen van het ontvreemde veiligheids- licht opgespoord en drie verdach ten in hechtenis genomen. Dezen, van wie twee recidivist zijn en de derde slechts vijftien jaar oud is, zijn ter beschikking van den offi cier van justitie te Alkmaar ge steld. VERTROKKEN PERSONEN. M. Hoekstra, geen, verpleegster, van Wlhelminalaan 11 naar Rotter dam. J. J. Bartels, N.H., hulp in de huish., van Heemraadstraat 12 naar 's-Gravenhage. M. de Gier, Ger.K., chauffeur, van Heemraad- straat 12 naar 's-Gravenhage. J. W. F. Bossert, geen, controleur C. C.C.D., van Van Everdihgenstraat 8 naar Veghel. K. Komen, R.K., ambtenaar ter secretarie, van Roe mer Visscherstraat 11 naar Oudorp. J. Bulthuis, Ger.K., leerl. ver pleegster, van Oudegracht 188 naar Noordwijk. A. M. van Dam, dienstbode, R.K., van Comansstraat 30 naar Obdam. E. van Twuijver, z.b., geen, van Brouwerstraat 2 naar Bameveld. J. Mazereeuw, dienstbode, geen, van Popelmanslaan 21 naar Meppel. T. Koen, dienstbode, G.K., van Zeg- lis 24 naar Andijk. J. G. Haze- loop, z.b., geen, van v. d. Meijstraat 2 naar Sneek. D. van Vliet, huis knecht, N.H., van St. Annastraat 23 naar den Helder. A. A. Veeloo, geen, verpleegster, Wilhelminalaan 11, naar .Rotter dam. E. S. Bodewheimer, N.I., Westerweg 134, naar Amsterdam. E. Serpen-ti, geen, huisbediende, van der Wouderstraat 57, naar Amsterdam. T. Stor, geen, kin- öergeleidster, Jan van Scorelkade 35, naar Zandvoort. M. C. Bak ker, H.E.v.L., leerl. verpleegster, Pr. Julinanalaan 11, naar Leiden. A. Admiraal, N.H., perser chem. wasscherij, Vogelenzang 7, naar Amsterdam INGEKOMEN PERSONEN. P. J. M. van Berkum, nachtwaker, geen, van 's-Gravenhage naar Zeglis 44. G. Dirkmaat, h.i.d.h., G.K., van Broek'op Langendijk n. Oude gracht 183. W. van Nimwegen, brugknecht, N.H., en gezin, van Zijpe naar Kanaaldijk 26. M. P. Nederstigt, echtg. van J. M. Lutge- rink, R.K., van Haarlem naar Rozen straat 23. G. A. M. Slinkert, rei ziger, R.K., van Breda naar Brou werstraat 4. E. Huiberts, leerl. verpleegster, G.K., van Renkum naar Wilhelminalaan 11. K. Zwart, R.K., kustvaarder Roode Kruis, le Tuindwarsstraat 25, van Hillegersberg. G. M. de Haas, R.K., z.b., Kennemerstraat- weg 65, van Haarlem. T. van de Steege, N.H., en echtgenoote en kinderen, hulpbewaarder gevange nis, Hooftstraat 23, van Zwolle. C. C. Duinmeijer, R.K., Heul 5, van Egmondbinnen. J. A. P. Huis man, R.K., en echtgenoote en kin deren, tuinder Ned, Sp., Korte Landstraat 39, van Wervershoof. J. Broek, geen, d.b., Schoolstraat 6, van Egmond aan Zee. M. Mole naar geen, hulp in de huishouding, Pr. Julianalaan 14, van Heerhuho- .116 133 182 OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 9 Juni 1941 STAATSLEENINGEN. Vor k. p 4 Nederland 1941 98 4 Nederland 1940 II 9ö'/4 3— 3H Nederl 1938 83 3 Ned-lndië 1937 BANKINSTELLINGEN Ansterd Bank Hande' Mij. Cert. v. 250. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank L5'/4 IND. OND BINNENL. Als Kunstzijde Unie 133'/, Calvé Delft Cert. 71 l/a Nederl Ford. .280 Lever Bros11 i7/, Phil Gloeil Gem Bezit 1943/. CULTUUR MAATSCH. H V. A339 Java Cultuur235 Ned Ind Suiker Unie 240 Verg Vorstenlanden leb3/. PETROLEUM. Kon Petroleum. .2263/. RUBBERS. Amsterd Rubber 2411 Deli Bat Rubber '95l/a Hessa Rubber .'31 Oostkust151 Serhadiadi .11 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn "O'/r Java—China—Japan lijn 1343/4 Kon Ned Stoomboot 155 Scheepvaart Unie .ltUl/s tabakken. Deli Batavia 20r3/4 Oude Deli .259 Senembah20 2 im 21 973/4 96Vl6 Va 88Vs 116 131 152 125 132>/4 1 Vs 2 U IK.l/ü 19 I3/4 3S5 234 232 108 2241/, 234 195 130 150 115 110 135 1543/4 153 198 253 200 waard. D. Kaan, Ger.K., z.b., Nassauplein 2, van Bergen. J. van Binnendijk, Chr. Ger., los ar beider, Roemer Visscherstraat 6, van Amersfoort. C. G. Harema ker, D.G., en echtgenoote en kin deren, Ruysdaelkade 1, van Hoorn. S. Compas, N.H., d.b., Kraan- buurt 6, van Sijbekarspel. C. S. Buers, R.K„ winkelbediende, Lange straat 56, van Haarlem. G. P. Schothorst, R.K., marechaus see, Oudegracht 287, van Wormer- veer. P. C. Kaan, G.K., kantoor bediende, Westerweg 110 A, van Jut- phaas. J. H. M. de Vries, geen, hulp in de huishouding, Reekerstraat 61, van Haarlem. M. S. de Vries, geen, hulp in de huishouding, Reeker straat 61, van Haarlem. W. Godijn, geen, rijwielhandelaar, en gezin, Em- mEtstraat 25, van Bergen. A. van Westen, geen, dienstbode, C. W. Bruinvisstraat 65, van Amsterdam. A. Mulder, N.H., hulp in de huishou ding, Schoutenstraat 6a, van Oudorp. C. C. Dane, geen, zonder beroep, van der Kaaijstraat la, van Zwaag. C. A. Pieterson, geen, wed. van F. W. Althoff, zonder beroep, Metius- straat 16a, van Amsterdam. C. Ooms, N.H., dienstbode, Friescheweg 1, van Oterleek. J. J. den Hertog, N.H., waterbouwkundige, Houttil 5, van Alphen aan den Rijn. R. Schuijt, R.K., landarbeider, Anjelier straat 4, van Enkhuizen. J. H. Luuferst, N.H., kellner, en gezin, Dr. Schaepmanstraat 22, van Oudorp. J. P. F. H. Grunell, geen, kok en banketbakker, Laat 123, van Keulen (Dl.) E. G. Oostinga, geen, administrateur brandstoffencommis- sie, Voormeer 32a, van Amsterdam. J. G. Satter, R.K., Hoornschekade 9, van Utrecht. S. Bier, N.H., sla ger (o.) en gezin, Friescheweg 40, van Beemster. A. Schot, N.H., schoonmaakster, Hoeverkade 8, van Oudorp. J. Hoek, N.H., kantoor bediende, en gezin, Achterdam 7, van den Helder. J. M. Muller Brands, R.K., bemiddelaar gewest, arbeiders bureau, Emmastraat 71, van 's-Gra venhage. P. J. Botman, R.K., han delsreiziger, en gezin, Zocherstraat 15, van Grootebroek. P. A. Moe- ton, geen, marechaussee, Oudegracht 287, van Texel. C. Blom, geen, adj. commies bij de Inspectie der dir. belastingen, en echtgenoote, Hoorn schekade 20, van Koog a/d Zaan. S. Pietersma, R.K., rijksbemiddelaat gewest, arbeidsbureau, Comanstraat 8, van Hilversum. On gecorrigeerd. NOORDSCHARWOUDE. Koolplant-vacantie. - In deze, ge meente is het nog de gewoonte, de kinderen van de lagere scholen een week koolplant-vacantie te geven. Deze vacantie is vandaag begonnen. Alle schoolkinderen hebben vrij ge kregen, ook zij, die geen koolplanten zullen moeten aangeven. In de ove rige Langendijker gemeenten wordt een dergelijke vacantie reeds sinds jaren niet meer gegeven en toch komen de koolplanten op tijd in den grond. Men vraagt zich wel eens af, of ook hier geen einde aan deze ge woonte kan worden gemaakt. HEERHUGOWAARD. Molens en kanalisatie. - Naar we vernamen moet de tuinbouwer Dudink, die in een der nog in Rustenburg staande vier molens van den polder Heerhugo.waard- woont, tegen het begin der volgen' de maand dezen verlaten, wegens de vordering der kanalisatieplannen, waaraan deze molen ten offer zal vallen. SMALDEEL UIT BUNSCHOTEN TE ENKHUIZEN. De 6300 inwoners van Bunscho ten, die het vorige jaar in de oor logsdagen een onderkomen te Enkhuizen hebben gevonden, heb ben als blijk van dankbaarheid een bronzen gedenkplaat aangeboden welke een eereplaats heeft gekre gen in de marmeren zaal van het monumentale stadhuis, aldus de Crt. Voor de overdracht van deze plaats kwamen Vrijdagmiddag met eenige vaartuigen het gemeentebe stuur, de raad en ongeveer 150 in gezetenen aan. De stadsbeiaardier Van Wilgentourg liet onder het bmnenloopen van de schepen vroo- lijke wijsjes van den Drommedaris- toren klinken. De ontvangst had plaats in het hotel „Die Port van Cleve", waar de raad der gemeente Enkhuizen dien van Bunschoten een lunch aanbood. De reis bleek niet zonder tegenspoed te zijn verloopen; de boot met de officieele personen had bij het verlaten van de Bunschoter haven ongeveer anderhalf uur aan den grond gezeten en was daardoor wat over tijd gearriveerd. De offi cieele overdracht, die aanvankelijk op twee uur was gesteld, werd dus wat verlaat. Tgen drieën waren de talrijke genoodigden, onder wie overste Eenhoorn, die in de oor logsdagen garnizoenscommandant te Enkhuizen was en kapitein Theu- nissen, die de evacauatie leidde, in de marmeren zaal verzamél-d. Na dat de gasten door burgemeester Haspels welkom waren geheetén, dankte de burgemeester van Bun schoten, de heer Van den Berg, voor de bijzonder hartelijke ont vangst, die zijn gemeentenaren in de oorlogsdagen te Enkhuizen was len deel gevaillen. Burgemeester Haspels sprak den Ongecorrigeerd. Tokio, 9 Juni, (Domei). De vroege ochtendeditie van het blad Nitsji- Nitsji meldt, dat de volledige tekst der antwoordnota van de Neder- landsch-Indische regeering alsmede een boodschap van de Japansche de legatie in Batavia, waarin de regee- iing in Tokio om nieuwwe instructies verzocht wordt, Zondag hier is ont vangen. De telegrafische boodschap van Kenkitsji Josjizawa, den leider der Japansche delegatie, hoewel niet bekend gemaakt, schijnt zeer uit voerig te zijn. Het blad weet voorts in dit verband te melden, dat er een ministerieele bespreking gehouden zal worden om de boodschap nauw keurig te bestudeeren. Conferentie in Tokio over antwoord van Batavia. Tokio, 9 Juni. (D. N. B.) Nadat gisteren het antwoord van Batavia op de Japansche voorstellen in Tokio volledig is ontvangen, vindt hier heden een conferentie plaats, waar aan niet alleen het ministerie van buitenlandsche zaken, doch ook het eger, de marine, het organisatie bureau en verschillende andere be langrijke af deelingen zullen deel nemen. Nieuwe instructies van Matsoeoka? Over den inhoud van het ant woord van Batavia bewaart men in Tokio een volkomen stilzwijgen, hoewel de pers van een „volledig onbevredigend antwoord" blijft spreken. Het blad Tokio Asahi Sjimboen verwijt aan Batavia opnieuw on oprechtheid en schrijft: Daar hier blijkbaar sprake is van het laatste woord van Nederlandsch-Indië. zijn naar de meaning van bevoegde Ja pansche kringen, nieuwe onderhan delingen volkomen overbodig. Uiterste gereserveerdheid. Tokio, 9 Juni (Domei). Officieele Japansche kringen blijven zich uiterst gereserveerd toonen ten aanzien van de beweerde crisis in de besprekingen te Batavia. Een om bevestigd bericht houdt' in, dat Matsoeoka voornemens is nieuwe instructies te sturen aan de Japan sche delegatie te Batavia. Dit zou over enkele dagen gebeuren. Hier mede zou de weg geeffend worden voor nieuw contact tusschen de de legaties van Japan en Ned.-Indië. Van welken aard de nieuwe in structies zijn, kan nog niet gezegd worden. Evenwel wordt de scha duw der beteekenis daarvan voor uitgeworpen door berichten, dat Matsoeoka voornemens is" heden alle betrokken regeeringsdeparte- menten te consulteeren. Voetbal. V. S. V.—Heracles gelijk. A.D.O. verliest van Be Quick. ^.D.O. en Emma maken een beste kans voor promotie. Go Ahead degradeert. Zal Vitesse haar vervangen Limburgia krijgt concurrentie. In Sneek vermoedelijk een tweede le kiasser. TurnenDe driekringenwedstrijd. Paarden: Draverijen te Groningen. s wensch uit, dat de banden, die in de oorlogsdagen tusschen de beide gemeenten waren gesmeed, nog zouden worden verstevigd en dat de Bunschoter bevolking voortaan jaarlijks het bezoek aan de stad op 10 Mei zou hernieuwen. Verklein de bronzen reproducties van de plaat, die een i'n de richting van Enkhuizen varende boot op het IJselmeer weergeefiT, en voorzien is van de wapens van Bunschoten en Enkhuizen, werden daarna nog aangeboden aan burgemeester eh wethouders van Enkhuizen en eenige andere personen. VERZWEGEN VERMOGENS IN DEN HAAG. He generaal pardon voor verzwe gen vermogens en inkomsten is be ëindigd en de resultaten zijn thans opgemaakt voor wat de belasting inspectie Den Haag betreft. In totaal hebben, aldus de Crt., ca 600 Hagenaars van deze laatste gele genheid voor amnestie gebruik ge maakt, om precies op te geven wat zij steeds te weinig hebben opgege ven. Hierbij zijn enkele hooge pos ten, waaronder de hoogste verzwe gen vermogens een van zes ton, een van drie ton en enkele van honderd duizend gulden voorkomen. Dan zijn er nog enkele van 73.000, 70.000 en van 65.000 gulden, doch voor de rest zijn het meest kleinere bedragen ook wat de verzwegen inkomsten betreft. BESCHADIGINGEN VAN KOOL. Liefhebbers die hun koolplanten niet op het vrije veld maar in een af gesloten tuintje kweeken, zullen spoedig last hel ben van de gevrees de koolrur-sen, die eerder op een beschut plekje optreden dan flink in den wind, en daarom moeten we de bladeren geregeld controleeren, en naar eieren van de koolvlinders zoe ken, die we dan meteen fijn wrijven, en tevens zoeken we naar rupsen die verdelgd moeten worden. Ook kunnen we zoodra de kleine rupsjes zichtbaar zijn de planten bestuiven met derrispoeder. Een heel bekende beschadiging van de kool wordt veroorzaakt door de koolvlieg, of liever de larve daar- V.V.Z. verliest van Q.S.C. Groote overwinning van de Volewijckers. H.F.C. houdt zich flink. D.T.S. wint van St. George. Nederlaag van Alcrtl. Victrix II. Heracles kan zich nog geen kam pioen noemen, maar het eene puntje dat noodig is zal zij wel op 22 Juni behalen in den thuiswedstrijd tegen P.S.V. Zij speelde gisteren te Velzen tegen V.S.V. en twee min. voor tijd maakte V.S.V. gelijk. Het is wel eigenaardig dat V.S.V., de club die op zoo fraaie wijze kampioen van haar afd. werd, het in de kam pioenscompetitie nog niet tot een overwinning heeft kunnen brengen. A.D.O. verloor thuis van Be Quick met 42. E.D.O. behaalde een mooie 30- zege op K.F.C. en heeft daardoor de beste kansen, evenals Emma in afd. II, dat C.V.V. met 60 klopte. Em ma schijnt toch inderdaad een sterke plóeg te zijn. In het Oosten wordt de degradatie van het oude Go Ahead algemeen betreurd. Vitesse dat gis teren Rigtersbleek met 20 sloeg heeft nu een mooie kans voor eerste kiasser. Zij moet alleen nog tegen Go Ahead spelen. In de promotie voor afd. TV is alles nog mogelijk. In afd. V krijgt Sneek er vermoedelijk een tweede eersteklasse club bij. V.V.Z. verloor met 10 van Q.S.C. De Volewijckers namen de leiding door een 50 op Rapiditas. H.F.C. deed uitstekend werk door tegen Elinckwijk uit gelijk te spe len. D.T.S. nam een flinke revanche op St. George, zoodat de beslissing nog niet is gevallen. Alcmaria II speelde voor promotie tegen V.V.A. II en verloor met 20. OVERMAAS WINT DEN ZILVEREN BAL. Gisteren heeft eindelijk de eind strijd plaats gevonden voor den Zil veren Bal (van Sept. 1940). Door met 50 van D.F.C. te winnen is Overmaas in het bezit van den zil veren bal gekomen. E.D.O:—K.F.C. S—0. Door in de tweede helft gebruik te maken van een geringe activiteit in de K.F.C.-achterhoede maakte E.D.O. in zes minuten drie doel punten, welke beslissend waren. Het spel verslapte daarna en ver dere doelpunten bleven uit. In de eerste helft demonstreerde de winnende ploeg reeds een beter spel. Er ging meer kracht van uit en de snelle open aanvallen leverden v-eel gevaar op. De linksbuiten Nolet was het beste op dreef en hij stichtte met zijn voorzetten veel verwarring. Voor doel schoten ech ter de binnenspelers over of naast. Bij hoekschoppen kwam de spil Schijvenaar naar voren en enkele malen kopte hij over. Toch was K. F.C. voor rust goed op dreef en haar aanvallen waren niet minder gevaarlijk. Rustig trokken de voor- waartsen ten aanval, schoten van Kok en Roggeveen verdienen ver melding en de Boer had weinig ge luk, toen een kopbal juist naast ging. Rust ging in met blanken stand. Na de hervatting speelde E.D.O. enthousiast en was meer in den aan val. De spil Nieuwënhuizen, die voor de rust de verdediging goed gesteund had, liet de Haarlemmers te vrij en zij kregen kansen. Het eerste doelpunt ontstond na een kwartier. Spek zette een hoekschop goed voor en Hellingman schoot in (10). Vijf minuten later passeer de de Jong eenige speler? en doel puntte op fraaie wijze. Kort daarop gaf Schildwacht een through-pass aan Hellingman, die den stand op 30 bracht.'Nog eenigen tijd was E.D.O. sterker. Toch kwam K.F.C. nog opzetten, doch doelpunten ble ven verder uit. PROMOTIE EERSTE KLASSE, AFDEELING I. Voor de promotie en degradatie eerste klasse zullen voor afdeeling 1 nog de volgende wedstrijden ge speeld worden: 15 Juni: Zaandam: Z.F.C.K.F.C. 22 Juni: Koog aan de Zaan: K.F.C. E.D.O. 29 Juni: Haarlem: E.D.O.Z.F.C. van. Juist waar de jonge plantjes- boven den grond komen legt de vlieg haar eieren, waaruit witte maden te voorschijn komen, die in staat zijn de voet van de planten door te knagen, en zoo de kool totaal te vernielen, hetgeen vooral op zand grond nogal eeens voorkomt, waar door Vooral de teelt van bloemkool geheel kan mislukken. Het is echter mogelijk door het make- van kool kragen eenigszins te verhinderen dat de vlieg haar eieren aan den voet van de planten legt. Zoo'n kraag maken we van een stuk asfaltpapier, ongeveer 8 cm in doorsnede en met een gat in het midden en een snede naar een der kanten. Als we de koolplanten uitgezet hebben hoogen we den grond rond om iets op en leggen dan de kraag om, waarna we deze vast zetten met een draadnagel vanuit twee punten naast de aangebrachte insnijding. Hierdoor wordt het verstuiven van den grond 'voorkomen, en tevens tegengegaan dat de vlieg haar eieren aan den voet legt. Knolvoet ir ook een bekende kool ziekte, en wordt veroorzaakt door een slijmzwam, die de lioofdwortel doet verdikken, terwijl de vorming van zijwortels nagenoeg niet plaats kan hebben. Bij het koopen van koolplantjes letten we er goed op of er exemplaren bij zijn met verdikte wortels, want deze mogen we vol strekt niet planten, omdat één en kele aangetaste koolplant den grond kan besmetten, waardoor we in drie jaar tijds geen kool of knolgewassen op die plaats mogen telen. Als we uitgaan van gezonde plan ten kunnen we veel voorkomen door niet elk jaar de kool op de zelfde plaats te kweeken, en in het najaar wat gebluschte kalk onder te spitten. Voor de twee ziekten klemhart en draaihart schijnen nog geen goede bestrijdingsmiddelen te bestaan Klemhart doet zich bij sommige bloemkoolsoorten voor, en uit zich door het ontbreken van een hart. Hoewel de plant zeer behoorlijk ont wikkeld kan zijn, zullen we zien dat het hart volkomen leeg is. Draaihart ontstaat door een mug die haar eieren legt op de jonge bladeren in het hart, en waarvan de larven zulke eigenaardige gangen door de blade ren maken, dat deze geheel in el kaar draaien. Al deze riek'en zullen misschien velen weerhouden om kool te gaan kweeken, rhaar zoo erg is het ook dl weer niet, en' 't is in ieder- geval ge makkelijk als w de verschillende beschadigingen kunnen herkennen. A. C. MULLER—IDZERDA. ALKMAAR. GEBOREN: Johanna L., d. van Cornells Helderman en M. van Lie- nen. Catharina C., d. van Fieter Veter en C. Burgering. Hermanus L.( z. van Wilhelmus Maijer en J. H. Duyker. Maria C., d. van Fran- ciscus A. Dekker en A. M. Buur. t Elly A., d. van Cornells J. Best en T. Kuiper. Gerardus C. M., z. van Gerardus Rijper en C. Th. Comman deur. Gerardus P. W., z. van Cor nells P. Goudsblom en B. Donath. OVERLEDEN: Jacob J. Duits, wedr. van G. Wortel, 69 jaar. NEOMIST. Zaterdagavond werd door di verse vereenigingen van de paro chie van den H. Dionysius de neomist Bakker, feestelijk inge haald. Zondagmorgen vond de in wijding in de parochiekerk plaats. BENOEMD. De heer Blok, onderwijzer aan de r.k. Jongensschool te Noordschar- woude, is benoemd tot hoofd der r.k school te Ursem, een zevenmans- school. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Juni. (Lang. Groen ten veiling). 300 stuks Bloemkool 16, 2e s. 12.80; 3600 kg Tomaten (A, B, C en CC) 44; 6000 kg Rabarber 6. Panorama geeft een fraai geïl lustreerd overzicht van den villa- boüw van hedendaagsche architec ten. Bij vele afbeeldingen wordt de Nederlandsche schilderkunst in den loop der eeuwen besproken. Aan dacht wordt geschonken aan de traditioneele pracht der kleurige kleederdrachten in Italië. Uitvoerig wordt in woord en beeld verteld van het kousenbreien op de ma chine in een groote kousenfariek en van het laboratorium voor bo demonderzoek in den N. O. polder te Kampen. Er zijn interessante af beeldingen van Kreta. Aan binnen en buitenlandsche actueele gebeur tenissèn, mode en sport is weer ruimeschoots aandacht geschonken. STANDENLIJST KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Heracles 7 5 1 1 11 21—8 P.S.V. 6 2 3 1 7 10—10 A.D.O. 7 2 2 3 6 12—15 Be Quick 6 2 1 3 5 7—13 V.S.V. 6 0 3 3 3 7—11 DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. VSVHeracles 22 ADOBe Quick 2—t4 Afdeeling I. Promotiecompetitie tweede klasse. EDO—KFC 3—0 Afdeeling II. Promotiecompetitie tweede klasse. EmmaCVV 60 Afdeeling III. Promotiecompetitie tweede klasse. PECGoAhead 20 VitesseRigtersbleek 20 Afdeeling IV. Promotiecompetitie tweede klasse. PicusLimburgia 21 MirandaRBC 40 Afdeeling V. Promotiecompetitie tweede klasse. WVV-GRC 2—4 Prom.-degr. 2e-3e klasse. VVZ—QSC 0—1 VolewijckersRapiditas 50 ElinckwijkHFC 33 3e-4e klas. DTSSt. George 50 Reserve 3e klas Prom. Alcm. Victrix II—WA II 0—2 Zwemmen ZWEMMEN OVERDEKTE EN ZOMERBAD. Verschillende sportieve regelin gen, die er op gebaseerd waren, het zwempeil der zwemmers(sters) al of niet lid van een vereeniging te verbeteren waren door de tijdsom standigheden eenigszins in het onge- reede geraakt. Zoo is het afnemen van de vaar- digheidsproeven voor het diploma van den Ned. Zwembond geheel op den achtergrond geraakt, zoo zelfs dat er voor verscheidenen die reeds in het bezit waren van het diploma A, niet de gelegenheid is ge weest,, verder te oefenen voor het diploma B en C. Nu de dienstregelingen in de zweminrichtingen weder normaal zijn, zal de Overdekte er gaarne toe medewerken om zoo spoedig moge lijk in deze leemte te voorzien, waarvoor zij haar deskundig perso neel ter beschikking stelt. Voor het behalen dier diploma's zijn in den vervolge in de Overdekte en het Zomerbad vaste tijden ge steld. Leden va» vereenigingen en in stellingen die hun eigen uren heb ben, kunnen ook op die tjjden oefe nen, met behulp van het dienst doende personeel. By voldoende deelname zullen de proeven voor het diploma, na half Augustus gehouden worden. Iets geheel nieuws voor Alkmaar is het houden van een spring-cursus waarvoor men den heer Okhuysen (leeraar M.O. gymnastiek) gaarne bereid heeft gevonden de leiding op zich te nemen. De schoolwedstrijden die als regol op Memelvaartsdag gehouden wor den, zijn ook niet vergeten. Zij zul len nu in het Zomerbad aan de Sportparklaan gehouden worden op Zaterdag 5 Juli a.s. ONZE ZWEMSTERS IN DENEMARKEN. Tijdens het eerste optreden van onze zwemsters is het alleen 'aan Cor Kint gelukt een overwinning te behalen. Alie Stijl en Jopie Waal- berg stelden met hun prestaties wel wat teleur. De estafette werd eveneens een overwinning voor onze landgenooten. De uitslagen luidden: 100 meter rugslag: 1. Cor Kint (N.) 1 min. 14,5 sec.; 2. Tilda Jör- ger.sen (D.) 1 min. 16,4 sec.; 3. Sonja Jacodofski (D.) 1 min. 17,3 sec. 400 meter borstcrawl: 1. Ragnfcild Hveger (D.) 5 min. 11,6 sec.; 2. Ka ren Margarete Harup (D.) 5 min. 32,2 sec.; 3. Alie Stijl (N.) 5 min. 51.4 sec. 400 meter schoolslag: 1. Inge Sörensen (D.) 6 min. 17,8 sec.; 2. Jopie Waalberg (N.) 6 min. 23,6 sec.; 3. Grete Sörensen (D.) 6 min. 42.5 sec. Estafette: 1. Nederland 3 min. 49,5 sec. (Cor Kint 100 meter rugslag 1 min. 14,3 sec., Jopie Waalberg 100 meter schoolslag 1 min. 26,2 sec., Alie Stijl 100 meter borstcrawl 1 min. 8,5 sec.) 2, Denemarken 3 min. 51,8 sec. (Jörgensen 1 min. 19 sec., Inge Sörensen 1 min. 24,6 sec., Ragnhild Hveger 1 min. 8,2 sec.) Wielrennen. VAN VLIET WINT TE ANTWERPEN. In het Antwerpsche sportpaleis vonden gisteren waarschijnlijk de laatste wedstrijden van dit seizoen plaats. Van Vliet toonde weer zijn -goeden vorm door in de sprint van de Belgen Scherens, Haerbos en Cools te winnen. De tijdrit over 25-' meter leverde een spannenden strijd op tusschen van Vliet en Schercr.s die tenslotte gelijk over de eind streep gingen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3