AGENDA GEMEENTERADEN ARBEIDSVOORWAARDEN IN HET HOTELBEDRIJF GEREGELD. KERK EN SCHOOL. BURGERLIJKE STAND RADIOPROGRAMMA AMSTERDAMSCHE BEURS t Alkmaar, Woensdag. CENTRALE KEUKEN. Geen vatgroenten meer Nog dagelijks blijkt, dat er mis. verstand bestaat over het aantal' in te leveren distributiebonnen bij het verkrijgen van een knipkaart. In verband hiermede wordt nog maals -medegedeeld dat ter verkrij ging van een knipkaart, recht ge vende op het koopen van 6 portie' voedsel, dient te worden ingeleverd aardappelbon, 1/4 boter- en vet bon, 1/3 peulvruchtenbon en vleeschbonnen. Op de knipkaarten kan men 6 porties van pl.m. één liter voedsel koopen en wel tegen den prijs van 0.10 per portie voor de bezitters (sters) van vetkaarten en van 0.22 per portie voor de bezitters (sters) van boterkaarten. Verder wordt medegedeeld dat in verband met het seizoen niet meer zal worden overgegaan tot het ver strekken van vatgroenten. Het menu zal nu bestaan uit, spi nazie, sla, raapstelen, andijvie, enz, afgewisseld met 2 maal per week soep. Hierbij wordt een keuze ge daan uit tomaten-, peulvruchten- en groentensoep. Bij het voedsel wordt eiken dag, uitgezonderd in de soep, vleesch ver strekt, terwijl de soep door hierin een groot kwantum beenderen te verstrekken, op smaak wordt ge bracht. Voor een bedrag van respectieve lijk 10 of 22 cent kan men dus een goed bereiden maaltijd verkrijgen, bestaande uit aardappelen, versche groenten en vleeseh. Als gevolg van de wijziging in de menu's zullen de soepdagen worden bepaald op Maandag en Vrijdag, waardoor het mogelijk wordt zoo veel mogelijk versche groenten te verwerken. Voor de volgende week is het menu bepaald als volgt: Maandag: tomatensoep. Dinsdag: stoofsla, aardappelen en vleesch. Woensdag: spinazie, aardappelen en vleesch. Vrijdag: boonensoep. Zaterdag: raapstelen, aardappelen en vleesch. Hierbij wordt opgemerkt, dat in verband met de aanvoeren op de veiling, wijziging van het menu mo gelijk is. DE NIEUWE FRIESCHEBRUG. Waterstaat houdt vast. In de raadsvergadering van 7 Aug. 1940 deelden B. en W. den raad mede, dat de secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken had medegedeeld, dat hij in verband met de gewijzigde omstandigheden de uitvoering van het plan tot vervan ging van de Frieschebrug niet verant woord achtte, omdat de beschikbare materialen thans slechts mogen wor den gebruikt voor hoogst noodzake lijke werken. In verband daarmede werd het door Alkmaar daarvoor toegestaan crediet van 118000, zijnde 40 pet. van de kosten, ingetrokken. De onpraktische en voor het mo derne verkeer veel te smalle Frie schebrug bleef hierdoor weer voor onafzienbaren tijd het zoo hinder lijke verkeersobstakel. Blijkens een in dit nummer voor komende aankondiging van den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat blijft het Rijk echter vasthouden aan de vervanging van de Frieschebrug, het opruimen van de Vlotbrug en het tot stand bren gen van een brug van den Westdijk over het Kanaal die aansluit op de Juliana van Stolberglaan, welke brug het werk zal zijn van den Pro vincialen Waterstaat. Met voldoening ccnstateeren wij, dat de Rijkswaterstaat doorgaat met de uitvoering van de admi nistratieve werkzaamheden aan 'iet plan verbonden, al zal de daadwer kelijke uitvoering wel moeten wach ten op de betere materialen positie na den oorlog. HET WIT-GELE KRUIS. In de maand -April werden door de wijkverpleegster 792 bezoeken afgelegd bij 43 patiënten, waarvan 658 bij leden van het A.A.Z.A., 93 bij leden van het W.-G. Kr., 39 bij stadspatienten en 2 bij particulieren. In de maand Mei werden 856 bez. afgelegd bij 46 patiënten, waarvan 762 bij leden van het A.A.Z.A., 49 bij leden van het W.-G. Kr., 38 bij stadspatienten en 7 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 170 bez. of bij 12 patiënten en ver leende 3 maal assistentie bij den dekter in de maand April. In Mei bracht bij 210 bez. bij 14 patiënten en verleende 5 maal assistentie bij den dokter. DE WASCHDAG AAN DEN LANGENDIJK. Verandering voorgeschreven in verband met de gasvoor ziening. In een vergadering van de commissie van beheer der gemeen schappelijke gasfabriek van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras is eenigen tijd geleden ge sproken over de moeilijkheden welke zich bij de gasvoorziening voordoen. Op bepaalde dagen en op bepaalde uren van den dag was de afname van gas van dien aard, dat de fabriek het bijna niet kon bij houden. Een belangrijke factor was hierbij de waschdag. De meeste Langendijker huisvrouwen houden dit festijn op Maandag en dit heeft den directeur van de gasfabriek al heel wat zorg gegeven. Men is er thans toe overgegaan, aan de gas- verbruikers een circulaire toe te zenden, waarin wordt medegedeeld dat, ter bevordering van een regel matige gasvoorziening, waardoor bereikt wordt, dat elke gebruiker óp zijn tijd het gas onder behoor lijken druk ontvangt, het niet meer toegestaan kan worden, dat de we kelijksche waschdag voor alle ge zinnen op den Maandag gehand haafd wordt. Teneinde alle ver bruikers te helpen, ook die aan de uiteinden van de gasleiding wonen, zal vanaf 15 Juni a.s. tot nader or der de wekelijksche waschdag als volgt moeten worden gehouden: Maandag te Oudkarspel en Zuid- scharwoude, Dinsdag te Noordschar- woude en Broek op Langendijk, Woensdag te Sint-Pancras en Don derdag in het Zuideinde (Koedijk en Oudorp). Met aandrang worden de huis vrouwen verzocht, hieraan te vol doen. Ingeval van overtreding de zer bepaling zullen strafmaatrege len niet achterwege blijven. Ten einde een ingrijpende gasrantsoe- neering te voorkomen wordt een serie goede wenken voor bezuini ging op het gasverbruik gegeven. EEN GESTOLEN RUIKER. Den gemeentebode aange boden. Het gebeurde dezer dagen in een der dorpen van onze omgeving dat een jongetje het oog liet vallen op een kleurig en fleurig bloeienden seringenboom, eigendom van een der dorpelingen, en er zóó door bekoord werd, dat hij zonder veel aarzeling den stap deed om zich enkele seringen-takken wederrech telijk toe te eigenen. Wat hij nader hand met de bloemen moest aan vangen, overwoog hij geen oogen blik. Maar toen er eenigen tijd van de bloemen genoten was, drong besef door dat hij niet moeder met den ruiker moest verrassen. Dat zou spaak loopen, onherroepelijk; hij kende moeder daarvoor te goed! En daarom, hij vond het wel erg jammer, wierp hij toen de bloemen stilletjes in een sloot; dan kraaide er geen haan meer naar. Inmiddels echter was moeder hóe doet er minder toe d.: booze daad ter oore gekomen. En we we ten niet of de jongen bij thuis komst bij de ooren gepakt werd, doch wel dat 't eind van 't „iedje" was, dat de boosdoener de seringen uit de sloot moest halen en „naar den gemeente-bode b-rengen". Ja zoo luidden letterlijk moeders woorden. De gemeentebode, in 't oog van een kind vooral een man van ge zag, nam uit handen van den doodelij-k bevreesder, knaap aller innemendst de seringen in ont vangst. Zoo'n bouquet kon niet on beloond blijven; dus ontving de knaap daarbij nog het een óf ander. De jongen begreep niet wat hij van dit alles moest denken, en moeder eerst ook niet, toen zij den volgenden dag vu:den gemeente bode een bedankje kreeg voor de mooie seringen. Maar toen luidde haar uitroep: Hoe bestaat het, hij heb niet gezegd dat ze gestolen waren! Beiden hebben toen hartelijk om geval gelachen en de jongen heeft van den gemeentebode geen standje meer ontvangen. OUDKARSPEL. Benoeming raadslid niet aange nomen. - De heer G. IJff heeft de benoeming tot gemeenteraadslid niet aangenomen. Thans is de heer C. Blokker aan de beurt. VERGADERING FEDERATIE V.V.V. Naar we vernemen zal de Federatievergaderin-g van de V.V.V. te Heiloo plaats hebben op Woens dag 25 Juni a.s. Het afdeelingsbe- stuur zal de gasten in de Rustende Jager ontvangen. Na afloop van de lunch zal een rondgang plaats hebben door het dorp. HEILOO. Mutaties bestuur V.V.V. Door de benoeming van den heer P. Avis als concierge zijn er mutaties in het bestuur der V.V.V. Als voorzitter van de commissie van beheer over het sportgebouw is benoemd de heer C. ten Bruggencate en als secretaris-penningmeester de heer van Gémeren. De voorjaarsvergadering welke als regel in April-Mei plaats heeft, is andermaal uitgesteld. De heeren Lakeman en Avis blijven zoolang aan tot de feestelijkheden zijn ge ëindigd. In Juli zullen in het ge meentelijk muziekpark een tweetal bonte avonden plaats hebben, zoo als die in 1939, welke toen groot succes hadden. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Drie op de huwelijksreis (kom.); hoofdrollen Theo Lingen, Paul Hör- biger, Joh. Riemann, Maria Ander- gast. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Dorpsrechter (hum.); hoofdrollen Emil Jannings, Friedrich Kayssler, Max Gülstorff, Angela Salloher. Toegang alle leeftijden. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Intriges (rom.); hoofdrollen Willy Fritsch, Gisela Uhlen, Lsiane Haid, Ida Wiist. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Speculanten (rom.-sens.) Toe gang elke leeftijd. Woensdag 11 Juni. 2 en 4 uur, 't Gulden Vlies, twee voorstellingen van Mikkie Muis; Watt en Half Watt op het tooneel. DE EERSTE AARDBEIEN UIT DE NATUUR. Door dqn heer B. Wallaart zijn ié eerste vroege aardbeien, de -Vloulir Rouge aan de veiling St. ".Villibrordus te Heiloo aangevoerd AUTOMATISEERING TELEFOON AAN DEN LANGENDIJK. Op Dinsdag 17 Juni 1941 te 13 uur zullen de automatische telefoon centrales te Noordscharwoude en Broek op Langendijk in dienst wor den gesteld. Van dit tijdstip af kun nen de geabonneerdem, wonend te Broek op Langendijk, Noordschar woude, Zuidseharwoude, St. Pancras en Oudkarspel langs geheel automa- tischen weg (dit is zonder tusschen- komst van een telefoniste) de aan geslotenen van verschillende netten, welke in den nieuwen telefoongids zijn opgenomen, bereiken. In verband met de bijzondere tijdsomstandigheden zal deze in- dienststelling, in afwijking met het geen voorheen wél geschiedde, plaatsvinden zonder dat daaraan eenige plechtigheid wordt verbon den. DE EERSTE UIEN OP DE VEILING. De eerste uien werden op de veiling te Broek op Langendijk aangevoerd door den tuinder H- Glas aldaar. Voor deze per bos ge veilde uitjes bestond een goede be langstelling. In het afgeloopen voorjaar had de heer Glas nep van verleden jaar niet kunnen verkoo- pen. Hij heeft ze toen uitgezet met. hét resultaat, dat er nu een goede prijs voor werd besteed. ER IS NIET VEEL MEER VEILIG. De landbouwer Eeken aan den Veenhuizer Middenweg te Heerhu gowaard kwam Dinsdagmorgen tot de ontdekking, dat men zijn z.g. melkkros ontvreemd had. Vermoe delijk is de begeerte opgewekt door het paar goede gummi luchtbanden. De politie heeft de zaak in onder zoek. EGMOND AAN ZEE. Het badseizoen. - Het strand te Egmond aan Zee kan dit seizoen op de gewone wijze geëxploiteerd wor den. Deze verheugende mededeeling kon het gemeentebestuur de ver schillende strandexploitanten doen op grond van de juist ingekomen toestemming van de bevoegde auto riteiten. Daar het Zondag j.l. al een groote drukte aan het strand was, zal deze week alles geregeld worden, zoodat a.s. Zondag alles normaal zal kun nen verloopen. Met het verhuren voor het aan staande seizoen gaat het naar wenoch, zoodat dit jaar wel een nor male exploitatie verwacht mag wor den. Met het oog op de levensmid delenvoorziening worden maatrege len getroffen. Reeds is toezegging gekregen van de bevoegde instanties in den Haag, dat de vleeschtoewij- zing zoodanig zal zijn, dat met de belangen van de badplaats rekening wordt gehouden. Een geleidelijke verhooging der toewijzing met 100 in het hoogseizoen is in uit- zioht gesteld, hetgeen voldoende zal zijn, omdat het aantal badgasten in dien tijd ongeveer evenveel be draagt als het aantal inwoners. De toewijzing aan de bakkers is ge regeld naar het verbruik in het ge- heele jaar 1939, het seizoen inbe grepen, zoodat hiervoor reeds een voldoende voorziening getroffen is. Het voornaamste is dan verder de bevoorrading van de kruideniers. Deze hebben een door het gemeen tebestuur krachtig ondersteund ver zoek om extra-toewijzingen aan het centraal distributiekantoor inge diend, waarop met reden een goed gunstige beslissing verwacht mag worden. (Ongecorrigeerd). Zooals reeds is gemeld, is door den Nederlandschen Bond van Werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven .Horecaf" een verzoek ingediend tot het bindend vaststellen van een regeling betreffende de totstand' koming van regelingen in zake loo- nen, salarissen en andere arbeids voorwaarden voor het hotel-, restaurant-, café-, restaurant- en eafétariabedrijf. In verband hiermede heeft een redacteur van het A.N.P. een on derhoud gehad met den heer F. A. Pfeifer, directeur van het Rijks bureau voor het hotel-, café' restaurant- en pensionbedrijf, bij welk onderhoud mede tegenwoordig was mr. P. J. M. Aalberse, plaats vervangend secretaris van het college van rijksbemiddelaars, welk college over dit verzoek zal hebben te beslissen. De heer Pfeifer wees hierbij op de belangrijke strekking van de ont' worpen regeling, om aan het ge- heele personeel in deze bedrijven een rechtspositie te geven, waarbij de loonen op een redelijk peil zijn gebracht. Bij deze regeling is de toestand in eenige goed geleide be' drijven tot voorbeeld genomen. Het ontwerp voorziet in een ,-aste verdeeling der verschillende functies, waarvoor minimum- loonen zijn vastgesteld. Een be langrijke bepaling, waardoor aan vele uitwassen een einde zal wor den gemaakt, is ook die, waarbij aan werkgevers of hen, die dezen vervangen, verboden wordt voor het in dienst nemen of in dienst houden van een werknemer van dezen noch van anderen eenige be taling aan te nemen, terwijl voorts is vastgesteld, dat het bedienings- geld eigendom is van het personeel, waarbij voor het werken op tronc een vaste maatstaf voor de verdee ling is opgenomen. Een belangrijke vooruitgang vormt ook het voorschrift, dat de werkgever aan het personeel een vastgestelde belooning moet uit- keeren naast het bedieningsgeld (fooi) dat het bij de uitoefening van zijn functie ontvangt. Een al- geheele afschaffing van het fooien stelsel is in het ontwerp nog niet opgenomen, doch bovengenoemd voorsOTirift kan worden beschouwd als een eerste stap in die richting. BEKENDMAKING. Het A.N.P. meldt; De bevelhebber der marine in Nederland' deelt in aansluiting aan de verordening van den rijkscom missaris nr. 100-1941, houdende buitengewone maatregelen voor de kustverdediging, mede, dat roei verenigingen in het gebied waar voor de verbodsbepalingen gelden, hun wedstrijdroeibooten voor trai ningsdoeleinden en wedstrijden mogen gebruiken (niet echter toerroeibooten, peddelbooten of kano's). De verenigingen zijn strafrechtelijk verantwoordelijk voor elk misbruik. EEN GELUKKIGE VERLIEZER. Een ingezetene van Assen ver loor Zaterdag een portefeuille, in houdende 800 alsmede andere belangrijke papieren, w.o. een chèque van 3000. Hij deed aan gifte bij de politie. Het onderzoek werd wel zeer bespoedigd, doordat de eerlijke vinder zich zelf bij derr eigenaar aanmeldde. UITBREIDING VLOOTBASIS SINGAPORE. Berlijn, 11 Juni (D.N.B.) De En- gelsche berichtendienst heeft een uitlating van den Britschen opper bevelhebber in Oost-Azië weerge geven, volgens welke de vlootbasis Singapore voor een eventueel ge bruik door een geallieerde vloot vergroot zal worden. Jacht- en gevechtsvliegtuigen, alsmede scheepsmateriaal, dat op grond van de leen- en pachtwet door Amerika wordt geleverd, zijn reeds in Singapore aangekomen. GENERAAL DENTZ NAAR HET ZUIDELIJK FRONT. Vichy, 11 Juni (D.N.B.) Ofi meldt uit Beiroet, dat generaal Dentz een inspectiereis heeft ge maakt naar het zuidelijk front in Syrië. Hij heeft geconstateerd dat het moreel der troepen goed was. Voorts heeft hij de officieren, on derofficieren en soldaten, die zich in de gevechten der laatste dagen bijzonder hebben ingespannen, on derscheiden. Hij heeft een bezoek gebracht aan de hospitalen en aan de gewonden der Fransche en Syri sche troepen onderscheidingen uit gereikt. Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Scheepsongeluk in Frankrijk. (D.N.B.) - Naar uit Dax in het de partement Landos wordt gemeld, zijn bij een scheepsongeluk in de nabijheid van Saint-Julien-Le Born acht menschen, onder wie zeven kinderen, omgekomen. OUDKARSPEL Jubileum wethouder Bakker De gemeenteraad vergaderde Dinsdagavond ten raadhuize onder leiding van den h.eer A. J. Wijn veldt, burgemeester. Aanwezig wa ren vijf raadsleden; de heer. Borst was afwezig om de bekende rede nen, de heer Kaan is uit de gemeen te vertrokken en heeft dus opge houden raadslid te zijn. Dat er iets bijzonders aan de hand was, bleek uit een mooie ruiker rozen, welke vóór den zetel van wethouder Bakker was geplaatst. In zijn openingsrede heeft dq burge meester direct de aanleiding voor deze bloemenhulde medegedeeld. Wethouder Bakker heeft den 23en Mei zijn 12 lA-jarig jubileum als zoo danig gevierd. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Bakker in de raads vergadering van 23 Nov. 1928 tot wethouder werd benoemd als op volger van zijn partijgenoot, den heer C. Paarlberg. Sindsdien heeft hij onafgebroken het wethouder schap vervuld. Dit heeft de voorzit ter niet onopgemerkt voorbij willen laten gaan, temeer, omdat reeds kort na de benoeming van den heer Bakker de bemoeiingen van B. en W., tengevolge van de crisis in den tuinbouw en de daaruit voort vloeiende werkloosheid, zeer zijn toegenomen. Vol ijver en plichtsbe trachting heeft de heer Bakker zich van zijn taak gekweten en daarmee zeer veel voor de gemeente en de ingezetenen gedaan, ook als voor zitter van den gemeentelijken dienst voor M.H. Met de tuil rozen wilde spr. den heer Bakker den dank ver tolken voor alles wat hij voor de gemeente gedaan heeft. De voorzit ter sprak* den wensch uit, dat d; heer Bakker wethouder der ge meente mag blijven totdat de ge meente haar zelfstandigheid door de samenvoeging der Langendijker gemeenten zal verliezen. Weth. Bakker, hierna het woord verkrijgende, zeide zeer verrast en wel wat onder den indruk te zijn van deze bloemenhulde. Spr. dank te den voorzitter hier hartelijk voor. Ook voor de ondervonden medewer king zegde hij dank. Verschil van meening is er wel eens geweest, maar dat heeft de verstandhouding niet nadeelig beïnvloed. Spr. dankte voor het vertrouwen, dat de kiezers en de raadsleden al dien tijd in hem hebben willen stellen. Tot de gem.- ambtenaren en de vertegenwoordi gers der pers werden vervolgens hartelijke woorden gesproken. Nadat de heer Bakker door de aanwezigen was gefeliciteerd, werd de agenda verder afgehandeld. Onder de ingekomen stukken was een brief van den heet N. Kaan, waarin deze afscheid neemt van den burgemeester en den raad. Den bur gemeester werd hartelijk dank be tuigd voor de betoonde medewer king eri den vriendschappelijken omgang, welke steeds tusschen bei den heeft bestaan. De heer Kaan huldigde den burgemeester ook voor de wijze waarop hij zich te genover de ingezetenen als een bur gervader betoont. Tot de raadsleden werden woorden van waardeering gericht voor den opbouwenden toon, welke de vergaderingen van den raad steeds kenmerkten. Naar aanleiding van dezen brief zeide de voorzitter, dat de heer Kaan zijn taak zeer serieus opvatte en zich zijn geheele persoon heeft gegeven. Ook het dag. bestuurslid maatschap van de commissie van be heer der lichtbedrijven heeft hij voorbeeldig vervuld. Daarom is het te betreuren, dat de heer Kaan, we gens ziekte, zich niet verder aan de gemeenschapsbelangen kan wijden. Den heer Kaan zal op voorstel van B. en W. een dankbetuiging worden gezonden. De rekening van de gemeenschap pelijke Ulo-school ,te Noordschar woude sloot met een nadeelig saldo van 578.36, waarvan 192.70 voor rekening der gemeente Oudkarspel komt. Dit nadeelig saldo is veroor zaakt door de verbeteringen, welke aan de onderwijzerswoning zijn aan gebracht. Van den distributiekring Broek op Langendijk was opgave der kos ten over 1940 ontvangen. De ge meente zal in de gezamenlijke kos ten 117,22 moeten betalen; de voor deze gemeente gemaakte kosten be droegen 134,36. Op de verzoeken van de wed. K. Blaauw, K. Hoekstra en P. van Straaten om verlenging van den ontruimingstermijn van hun wonin gen werd gunstig beschikt. De ter mijn werd met 6 maanden verlengd. Op voorstel van B. en W. werd de verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling en den .dienst der werkloosheidsverzekering inge trokken en aan den agent eervol ontslag verleend met toekenning van een wachtgeld. Met ingang van 1 Mei is de arbeidsbemiddeling aan het Rijk gekomen. Het besluit van de commissie van beheer der gemeenschappelijk^ gas fabriek tot uitbreiding van het gas- buizennet ter verbetering van den gastoevoer naar Sint-Pancras werd, na een korte toelichting van der. -oprzitter, goedgekeurd. De verordening veldwachters v erd op verzoek van Ged. Staten aangevuld met een bepaling, dat den gemeente-veldwachter een gratifi catie kan worden verleend voor het houden van een politiehond. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Schooleindexamen in 1941. Geëxamineerd voor de akte 1. o. vier vrouwelijke en drie manne lijke candidaten; afgewezen één. Geslaagd de dames N. Broekhuijzen te Heiloo, A. Grabowsky en K. Verhoogt te Hoorn, N. C. Rem te Alkmaar en de heeren G. Donia te Warmenhuizen en J. van Twuiver te Oudorp. ALKMAAR. GEBOREN: René R., z. van Nico- laas Zomerdijk en E. A. H. Hornikx. GETROUWD: Petrus van Wanrooij en Johanna G. van Harten. Jaco bus B. van der Meulen en Guurtje Kollof. OVERLEDEN: Aagje Tuin 70 jaar. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juni. (Lang. Groentenveiling). 450 stuks Bloemkoo:l 14; 6650 kg Rabarber 6. WARMENHUIZEN, 10 Juni 1941, 5700 kg Rabarber 6. DONDERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl, 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Dagopening (voor bereid door het Vrijz. Prót. Kerk- comité). 8.25 Gr.pl. (9.159.25 Voor de huisvrouw). 10.Gr.pL (11.—. 11.20 Voor de huisvrouw). 12.Fr, Wouters en zijn orkest. 12.40 Alma nak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. bpr. 1.Het Musette-orkest „Les Gars de Paris" en gr.pl. 1.30 En semble Bandi Balogh. 2.De Arnh. Orkestver. 3.Voor de vrouw. 3.20 Zang met pianobegeleiding en gr.pL 4.Gr.pl. 4.30 „De Goldberg-varia- ties van Joh. Seb. Bach", causerie met gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Het ensemble Erica Helen. 6.— Gr.pl. 6.15 „Het platte land en de jeugd van vandaag", dialoog. 6.30 Het orkest Eloward. 7.BNO: Vragen van den dag. 7.15 Gr.pl. 7.45 Cyclus „Sport en lichame lijke opvoeding". 8.BNO: Nieuws ber. 8.15 Het Omroepsymph.-orkest en soliste, (ca. 8.50 Interview over Hans Pfitzner). 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 Gr.pl. 10.10.15 BNO: Eng. uitzen ding: „National features of the Ne therlands". HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gr.pL 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pL 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.Morgen dienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 10.20 Pianovoordr. 10.40 Deel. 11.Ensemble Jack der Kinderen, solist en gr.pl. 12.Ber. 12.15 Munodi-ensemble. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.De Ram blers. 1.30 Gr.pl. 2.Celesta ensemble en gr.pl. 3.Gr.pl. 3.10 Schrammelkwartet en soliste. 3.30 Vreugdestonden aan ziekensponden. 4.Orgelspel en zang. 4.30 Voor de jeugd. 5.Christ, lectuur (voorbereid door de Christ. Radio-stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Gr.pl. (In de pauze boekbespr.) 6.45 Rep. 7.BNO: Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Gr. pl. (7.307.45 „Ik was er zelf bij", causerie). 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Concert voor leden van de Duitsche Weer macht. 9.40 Voor den bou. 9.55 Gr.pL r'NO: Neuwsber., sluiting. OPGA VB AMSTERDAMSCHE BANK TT.V, Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 11 Juni 1941 STAATSLEENINGEN. Vork. 4 Nederland 1941 981/, 4 Nederland 1940 II 961/, 3—3)4 NederL 1938 865/s 3 Ned -ladië 193789 BANK-1NSTELL1NGEN Aaosterd Bank .115 Hande' Mij. Cerl. v. 250.129 Koloniale Bank 182 Ned. Ind Handelsbank 122 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1331^ Caïvé Delft Cert. 71 Neder! Ford. .280 Lever BrosU -Vi Pbil Gloei! Gem. Bezit 201 CULTUUR MAATSCH. H. V. A389 Java Cultuur225 Ned Ind Suiker Unie .225 Verg Vorstenlanden lüy PETROLEUM. Kon Petroleum229 RUBBERS. Amslerd Rubber "1 Deli Bat Rubber .199'/, Hessa Rubber ,130'/, Oostkust130 Serbadiadi .119 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 11G3/4 lavaChina Japan lijn 136'/? Kon Ned Stoomboot .152' Scheepvaart Unie .ltü TABAKKEN. Deli Batavia .195 Oude Deli2601/, -fnemhah 200'/, plm 2u 96V, 8S5/W 115 129 181 123 134 >11/4 2.U 111 200-196 381 2251/, 225 106 226-31 240-36 198 H0 l50 119 108 136 i'5 3 158 195 260 203 Hierna volgde vaststelling van een begrootingswijziging voor den dienst 1941, naar aanleiding van een nota van opmerkingen van Ged. Staten. Ten slotte werd een begrootings wijziging voor het dienstjaar 1940, behelzende de gewone af- en over schrijvingen, vastgesteld. Na afloop der vergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2