RECHTSZAKEN ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Een serie diefstallen berecht. VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels Zware straffen wegens verspreiden van pamfletten. 486e STAATSLOTERIJ EERSTE BLAD 3 Zitting van 10 Juni. Jeugdige dieven te Schagen. Schagen is een tijdje geleden in onrust geweest om een dievenbende, die er haar werk van maakte pak huizen en voorraadplaatsen te plun deren en zelfs lood te stelen van openbare gebouwen. Toen het de politie gelukte de bende te snappen, bleken de leden ervan een drietal jongelieden van 17 en 18 jaar te zijn. De aanvoerder was de 17-jarige S. J. S., behoorende tot een geacht huisgezin te Schagen. Het drietal stond, gedeeltelijk af zonderlijk, Dinsdag terecht voor de Alkmaarsche rechtbank. De 17-jarige S. en de 18-jarige P. K., expeditie knecht te Schagen, hadden zich eerst te verantwoorden wegens diefstal van een hoeveelheid lood en zink van het dak van de r.k. jongens school te Schagen. Het lood hadden ze verkocht voor 2.50. Beiden bekenden volledig en gaven als motief op, dat ze geld wilden heb ben om bier en sigaretten te kunnen koopen. Door den ambtenaar der reclassee- ring, den heer J. Wiggers, was een rapport over de jonge lieden uitge bracht, dat ongunstig luidde. De heer Wiggers adviseerde S. J. S. ter be schikking van de regeering te stellen. Voor K. zou plaatsing in de jeugd gevangenis het beste zijn, maar er was daarin geen plaats, waarom ge- s.dviseerd werd K. een gevangenis- straf op te leggen, met het verzoek die straf te doen ondergaan in Veen- huizen. De officier, mr. de Brueys Tack, zei in zijn requisitoir, dat beide jonge lieden in Schagen zeer ongunstig bekend staan. Ze maakten zich schuldig aan nog heel wat meer dingen, dan waarvoor ze terecht moesten staan. Ze haalden zelfs pak huizen leeg. Misschien kan er nog iets van hen gemaakt worden, maar het zal tijd kosten. De officier vor- derde, dat S. ter beschikking van de regeering werd gesteld en dat K. tot 9 maanden gevangenisstraf zou worden veroordeeld, eventueel te ondergaan in Veenhuizen. De verdedigers, mr. C. A. de Groot en mr. Leesberg Jr. gingen accoord met het rapport van den heer Wig gers en refereerden zich aan het oordeel van de rechtbank. Nadien stond S. nogmaals terecht, maar in gezelschap van den 18- jarigen E. B., wederom wegens het stelen van lood van de r.k. jongens school, voor den tweeden keer ge pleegd. Omtrent B. adviseerde de heer Wiggers een gevangenisstraf en na dien plaatsing onder toezicht. De officier vorderde 9 maanden gevangenisstraf tegen B. met latere flaatsing onder toezicht. Tegen S stelling6 hij wederom terbeschikking- Hr. de Groot verwees naar zijn vorig pleidooi en mr. Lesterhuis, de verdediger van B., achtte 9 maanden een te zware straf en refereerde zich overigens aan het oordeel van de rechtbank. Tenslotte stond S. J. S. ten derden male terecht en B. voor den tweeden keer. Samen hadden ze uit een schuur, toebehoorende aan mevr D te Schagen, een hoeveelheid levens middelen gestolen in Januari van dit laar. Ze maakten 40 pond rijst buit eenige ponden erwten en boonen, 5 pakken vermicelli, 15 Edammer kazen, 5 pond koffie en een kist met pruimedanten. Een deel van den buit konden ze te gelde maken. Ook deze diefstal had tot motief: gebrek aan geld voor sigaretten en bier De officier, die geinig berouw bij de jongens ontdekte, meende dat ntY!rfge Straf n00dig was> «ode, omdat de verwildering tegenwoordig hand overhand toeneemt. Hij vor derde tegen S. hetzelfde als in de vorige zaken en tegen B. weer 9 maanden gevangenisstraf. De beide verdedigers verwezen naar hun vorig pleidooi. De uitspraak werd bepaald over twee weken. v Inbraken in kerken. wIn^Pnl en Mei van dit Jaar werd Noordholland onveilig gemaakt door een dief, die er werk van maakte in e kerken de offerblokken open te breken en te ledigen. Op 10 Mei wer den door hem de offerblokken, zes in getal, geleegd in de katholieke kerk ®B°venkarspel> waarbij hij naar schatting 30 buit maakte. De politie lanagdet er,. de hand te leggen op 1® d^ef' dle bleek te zijn de Haar- at u-8 machine-bankwerker A. P. Hij was in het bezit van een fiets die hij in Alkmaar op 22 pril gestolen had ten nadeele van den heer L. *agde een volledige bekentenis wL7®?S Zeven keer was M. wegens diefstallen en inbraken tot flinke gevangenisstraffen veroordeeld. Sinds 1932 kreeg hij elk jaar een veroordeel,ng. Eén maal had men het met hem geprobeerd door een voorwaardelijke straf op te leggen, doch zonder succes, want de straf moest ten uitvoer worden gelegd De officier, mr. de Bruys Tack, vorderde tvvee jaar gevangenisstraf! De verdediger, mr. Lesterhuis. refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak over 14 dagen. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Te koop: 4 stoelen en 2 fauteuils 37.50, 4 stoelen en 2 crapauds 47.50, 1 en 2 pers. ledikanten, wringer met bok 10. H. PANDER, Voormeer 2. Te koop: een prima Kajuit zeiljacht lang 6.25 M., breed 2 M., diepgang 8>0 c.M., ballast 1&0 kg. 16 M2 tuig met alle toebehooren, ligplaats Akersloot. Adres H. NAUTA, Bier kade 14a. Tel. 2.3.1.5. Te koop: een gekleede bl. dames mantel met zijde maat 48. 2 mo derne mantelpakjes maat 42, eenige costumes, z. g. a. n. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: een cocoslooper 6 Meter, een ijzeren geldkistje^ drie melk- 'glazen, lampekapje, een electrische bel. TIENENWAL 21, Alkmaar. Te koop: Wit Fornuis, gr. en kl. Fornuizen vanaf 12, Godin en Salamanderkachels en Vuur duivels. H. PANDER, Voormeer 2. Een goed onderhouden kinderwagen te koop gevraagd. Br. met prijsop gave onder letter L 227 bureau van dit blad of telef. 2581. Te koop: Een Heerenrijwiel, z. g. a. n. Gazelle. AKERSLAAN No. 35. Te koop wegens verhuizing, uit- trektafel met 6 stoelen, lampen, spiegels, enz. Dr. SCHAEPMANKADE 30. Aangeboden: Hohner Accordeon, Piano-klavier 48 bass. Prima staat. Prijs 55. Adres BURG.BOSSTRAAT 36. Gevraagd een in goeden staat zijnd Wandelwagentje. EIKELENBERGSTRAAT 54. Te koop: 2 crapauds en 4 stoelen, 2 fauteuils en 4 stoelen, schuif tafel, dressoir, buffet, vloerkleed, eiken slaapkamerameublement. KONINGSWEG 30, Alkmaar. Te koop: Kinderwagen, donker blauw met sierkussen. E. L. TAKSTRA AT No. 1. Kano (1 pers.) te koop. HEILOOERDIJK 17, Alkmaar. Aangeboden: eikenhouten buffet, 6 eiken stoelen met pluchette, eiken tafel. Te bevragen ROZENSTRAAT 14, Alkmaar. 2 Damesrijwielen m. goede banden te koop. LANDSTRAAT 19. Te koop gevraagd: Huisraad en In boedels, Naaimachines, Koffergra- mofoons, Invalidenwagentjes, Meu belen, ongeregelde goederen, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop. Damesrijwiel. KENNEMERSTRAATWEG 30 boven. Te koop: Damesrywiel met vrij wiel en 'handrem a 25. Bevragen bij J. PRANGER, Spoorstraat 76. Te koop gevraagd: Jongens- en Meisjesschoenen. ST. ANNASTRAAT 30, Alkmaar. Tuinnetten z. g. a. n. te koop 10 ct. per M2. LEBBING, le Landdwarsstraat 36. Te koop z. g. a .n. bakfiets en een paar kinderschoentjes, maat 23, Timtur. LIJTWEG 48, Bergen. Te koop aangeboden: een z. g. a. n. zwart fluweelen rijbroek a 4.50. Te bevragen STUARTSTRAAT 80, Alkmaar. Een verdoolde, die weer op het goede pad wilde. Op 28 Maart werden door den heer C. J. H. te Oterleek 18 Edam mer kazen uit zijn schuur vermist. De dieven konden worden opge spoord. Het waren de Alkmaarsche arbeider H. A. en de eveneens te Alkmaar wonende koopman S. H. K, die beiden thans terecht moesten staan. <3piden bekenden. Ze hadden de kazen verkocht en volgens het pro cesverbaal zouden ze de opbrengst samen hebben gedeeld, maar A. merkte op, dat hij van het geld niets gezien had. De president, baron mr. Tuijl: „Dat is natuurlijk mogelijk, maar dat is een civiele kwestie". (Glimlachen bij de heeren in toga). De officier vorderde tegen K., die vijf jaar geleden wegens inbraak al eens was veroordeeld, één jaar ge vangenisstraf en tegen A., die eigen lijk de aanvoerder was geweest, 8 maanden. Mr. D. Buiskool uit Hoorn, bracht voor A. eenige verzachtende om standigheden naar voren. A. was een goed en geschikt landarbeider, die echter naar iets anders verlangde en handel ging drijven. Hij had geen succes en raakte, mede door ver keerde vrienden, in den put. Pleiter vestigde de aandacht op het schoone strafblad van A. en op het gunstige voorlichtingsrapport, dat omtrent dezen was uitgebracht en bepleitte tenslotte clementie en schorsing van de tenuitvoerlegging der straf, opdat een gratieverzoek kon worden inge diend. Mr. Zeiler, die K. verdedigde, sloot zich in hoofdzaak aan bij mr. Buiskool en drong ook aan op clementie. Verdachte K., die erg geschokt bleek, betoogde nog, dat hij het on billijk vond, dat de officier vier maanden méér tegen hem geëischt had, omdat hij vijf jaar geleden een inbraak had gepleegd. Sinds die in braak had hij steeds zijn uiterste best gedaan. De diefstal van de kazen had hij in een oogenblik van zwakte en narigheid gepleegd. Het was voor hem toch altijd heel ge makkelijk geweest om steeds van inbraken te leven, want hij stond er voor in, elke brandkast in een half uur met een paar heel eenvoudige instrumentjes open te maken. Hij had dit niet gewild; hij wilde een op passend mensch zijn en daarom vroeg hij hem niet al te hard te straffen. Uitspraak over 14 dagen. Verboden vervoer. Een zaakje met een langen staart. Drie weken geleden werd voor de rechtbank een zaak behandeld tegen den Alkmaarschen groenten- en truitgrossier P. A., die door een vroegeren knecht in December van het vorig jaar een hoeveelheid van 1350 kg blauwe eigenheimers zou hebben doen vervoeren binnen het consumptiegebied Alkmaar, zonder daarvoor vergunning te hebben. Vóór die behandeling was de zaak al eens bij den politierechter geweest, die haar naar de meervoudige kamer had verwezen, omdat er nogal veel haken en oogen aan zaten, mede, doordat de knecht de bewering van A., n.l. dat de aardappelen van Bovenkarspel naar een klant in Bergen moesten worden gebracht en niet naar het pakhuis in Alkmaar, steunde. Voor de meervoudige kamer ver klaarde drie weken geleden de knecht, dat hij voor den politie rechter, uit vrees voor ontslag, een valsehe verklaring had afgelegd. De waarheid was, dat de aardappelen naar het pakhuis te Alkmaar moes ten worden gebracht. Hij durfde nu de waarheid zeggen, omdat hq niét' meer in dienst van verdachte stond. De officier vorderde tegen A., mede op grond van de bijkomende omstandigheden, twee maanden ge vangenisstraf. Bij het vonnis van verleden week, hield de rechtbank de zaak aan tot 10 Juni voor een nader onderzoek. Bij den aanvang van deze derde behandeling legde A. een verklaring af, waarbij hij erkende, dat hij in de vorige zittingen onwaarheid had gé- sproken en dat hij inderdaad den knecht in December opdracht had gegeven de aardappelen naar het pakhuis te Alkmaar te vervoeren. De officier vond deze bekentenis wel wat laat gekomen en de presi dent hield verdachte voor, dat die hem na de vorige zitting nog een langen brief had gestuurd, waarin de knecht beticht werd van leugen achtigheid. Die brief was erg onver standig. De heele houding van ver dachte in deze zaak was onverstan dig, want daardoor was een betrek kelijk gering feit, dat met een rede lijke geldboete afgedaan zou zijn, tot een heele zaak geworden, met veel leelijke kanten. Indien het ging om verdachtes leven, dan zou het be grijpelijk zijn geweest. Nu niet. Toch vond de president de late bekentenis nog gelukkig. De officier hield een scherp requi sitoir, waarin hij weinig vertrouwen het blijken in verdachte, dien hij een „draaier" noemde en die volgens hem alleen uit vrees voor straf tot een bekentenis was gekomen. Ver dachte gaf hem geen waarborgen voor de toekomst en daarom persis teerde de officier bij den eisch van twee maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Schenkeveld, betoogde in een uitvoerig pleidooi, dat verdachte niet uit vrees voor 'straf tot een bekentenis was ge komen, maar zuiver uit gewetens drang. Nog dezer dagen hadden zich uit eigener beweging twee getuigen aangemeld, die, na het krantenver slag over de vorige zitting tè hebban gelezen, medelijden met verdachte hadden gekregen. Deze getuigen kon den zeer ontlastende verklaringen afleggen en verdachte en pleiter waren ook van zins daar gebruik van te maken. Den morgen van de zit ting echter was verdachte, op grond van gewetensbezwaren, tot het in zicht gekomen, dat hij de waarheid moest zeggen. Pleiter meende echter te moeten betoogen, dat de knecht een belang rijke rol in deze kwestie had ge speeld en zijn baas er aanvankelijk toe had aangezet te verklaren, dat hij (de knecht) in strijd met de opdracht de aardappelen in het verboden ge bied had vervoerd. De ontslagkwes tie had echter roet in het eten ge gooid en den knecht genoopt zijn baas in de onwaarheid niet langer te steunen. Overigens waren de aard appelen inderdaad bestemd voor den klant in Bergen, maar ze zouden tijdelijk in het pakhuis te Alkmaar worden opgeslagen. Het was dus een kwestie van doorvoer en pleiter vroeg dit geringe feit los te zien van de bijkomstigheden en een geld boete naar draagkracht op te leggen. Nadat de president verdachte nog had voorgehouden, dat die tenslotte toch debet was geweest aan den meineed, dien de knecht voor den politierechter vroeger had afgelegd hetgeen al1 het water van de zee niet kon wegwasschen werd de uitspraak bepaald op Dinsdag over twee weken. UITSPRAKEN. De Alkmaarsche winkelbediende H. had 14 dagen geleden terecht gestaan wegens verduistering van een geleende fiets. Hij werd thans, conform den eisch, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De Zijper veehouder T„ stond 14 dagen geleden terecht wegens het onttrekken van een 20-tal varkens aan een door de politie gelegd be slag. Zijn zaak was annex met de groote Schager varkenszaak, waar bij 20 varkenslijken in een gier- kelder werden gevonden. De eisch was 5 maanden gevangenisstraf. Het vonnis luidde: 3 maanden ge vangenisstraf. P. Z., reiziger te Den Helder, en J. van M^ arbeider te Hoorn, had den terecht gestaan wegens ge knoei met loonzakjes. De eisch was respectievelijk 9 maanden en 6 maanden gevangenisstraf. Beiden werden veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. B. EN W. VAN MEDEMBLIK BELEEDIGD. Uitvloeisel van bekende kwestie tegen het vroe gere schoolhoofd B. E. Voor de Rotterdamsche rechtbank had zich heden te verantwoorden de 52-jarige leeraar B. E. te 's-Graven- hage, verdacht van beleediging van den heer P. C. J. Peters, burgemees ter van Medemblik. E. was hoofd van een Mulo-school te Medemblik geweest en tijdens zijn verblijf aldaar was er wrijving ontstaan tusschen hem en den bur gemeester over een salanskwestié en over enkele andere kwesties. E. werd ontslagen, omdat de burge meester van oordeel was, dat de hoofdonderwijzer niet op zijn plaats was in deze functie. Volgens E. was dit ontslag on rechtvaardig. Hij verhuisde naar Rotterdam en begon door brieven en brochures een actie tegen den heer Peters, waarna hij werd ver oordeeld wegens beleediging. an dit vonnis trachtte hij herhaaldelijk revisie te verkrijgen, evenwel zon der succes. In Maart en Apri j. schreef verdachte brieven aan het college van B. en W en aan den gemeenteraad van Medemblik. Er werd in gesproken van het mislei den van de regeerirtg en van den Hoogen Raad der Nederlanden door den burgemeester, het opmaken van een valsehe salarisberekenmg, het onder eede afleggen van een on juiste verklaring en het opmaken van een onjuist ambtseedig proces verbaal. De burgemeester en de beide wet houders, die in verband met deze kwestie waren genoemd, achtten zich beleedigd en dienden een aan klacht in. Verdachte zeide, dat blJ zlJn °P" merkingen niet beleedigend achtte. De burgemeester, de heer Peters, en de wethouders, de heeren Daal ders en Snel, legden vervolgens verklaringen af, waarin zij zeiden zich beleedigd te achten. Dr. J. van der Spek. directeur der psychiatrische inrichting Maasoord, verklaarde als getuige, dat verdach te-een zeer gevoelig mensch is, wiens rechtsgevoel gekrenkt is. Als getuigen a décharge waren door verdachte opgeroepen mr. L. E. Visser, president, mr. Taverne, vice- president en mr. J. G. Holstein, ad- vocaat-generaal bij den Hoogen Raad. Alleen de laatste was ver schenen, maar de meeste vragen van verdachte wees de president, mr. v. Oosten Slingeland, als ontoelaat- haar af. De officier, mr. Th. Semeijs de Vries van Doesburgh, noemde in zijn requisitoir de zaak juridisch zeer onbenullig. Verdachte die een ontwikkeld man is, blijft voortgaan met krenken en beleedigen en hem moet een „halt" worden toegeroe pen. Beleedigingen dienen blijkens een circulaire van het departement in het vervolg strenger te worden gestraft, in ernstige gevallen moet zelfs een vrijheidsstraf worden op gelegd. Aangezien het hier een ern stig geval betrof, eischte spr. 6 we ken gevangenisstraf. Verdachte voerde zelf een plei dooi, doch hij gebruikte daarbij dus danige uitdrukkingen, dat de presi dent hem het woord ontnam. Uitspraak 24 Juni a.s. Onder voorzitterschap van dr. Joppich is te Leeuwarden gisteren een zitting gehouden van het Duit- sche landgerecht. Als eerste verdachte had zich te verantwoorden de arbeider V. uit Leeuwarden, die getracht had een valsch bankbiljet van vijf mark als echt uit te geven. Hij kocht an een sigarenwinkel een pakje sigaret ten en wilde dit met een biljet van vijf mark betalen. De winkelier, die bijna geen Duitsch geld meer ontving, voelde er weinig voor om met dit enkele biljet naar de bank te gaan en het in te wisselen, reden waarom hij V. verzocht eerst het geld te wisselen en dan terug te ko men, of in Nederlandsch geld te be talen. Verdachte heeft zich toen naar een bank begeven. Daar be merkte men aldra met een valsch biljet te doen te hebben: de kleur was niet goed en bij nadere be schouwing zag men, dat het een ui de courant geknipte afdruk was, die op elkaar was geplakt. De po litie werd gewaarschuwd en deze arresteerde V. Bij zijn vérhoor verklaarde hij het biljet thuis op den grond te hebben gevonden en niet anders gedacht te hebben of het was een geldige banknoot. De staatsantwalt, dr. Oegg, zeide in zijn requisitoir, dat het Duitsche gerecht in Nederland niet alleen heeft op te treden in gevallen, waarin misdrijven zijn gepleegd tegen de Duitsche weermacht of de bezettende macht, maar ook heeft toe te zien, dat de Duisch naam hiet door daden, zooals deze ver dachte pleegde, in discrediet wordt gebracht. Spreker nam onvoorwaar delijk aan, dat V. geweten heeft met valsch geld te betalen en hij vorderde daarom zes maanden ge vangenisstraf. Rechter Joppich veroordeelde v. vervolgens tot vijf maanden ge vangenisstraf en betaling der kos ten van het proces. Duitsch-vijandige propaganda. Vervolgens stonden acht verdach ten uit Groningen en Assen terecht, wegens het verspreiden van foto's van het Oranjehuis, waaronder kaarten met voor Duitschland be- leedigende gedichten. Hoofdverdachte was de fotograaf de L. uit Groningen, die van hem gebrachte foto's negatieven en later afdrukken had gemaakt, in totaal ongeveer zes duizend stuks. Vol gens zijn verklaring had hij dit ge daan, om zijn te kleine verdiensten te verhoogen en had hij er niet aan gedacht, dat hij door zijn hande lingen blijk gaf van anti-Duitsche gezindheid. Wel is waar was bij de foto's ook een, waarop behalve de beeltenis van de Koningin een ge dicht stond, dat kennelijk tegen Duitschland was gericht, maar ver dachte had aangenomen, dat ver meerdering hiervan geen kwaad kon, aangezien de bedoelde foto in eenige winkels in zijn woonplaats openlijk werd verkocht. Rechter Joppich kon dit niet aan nemen, daar dit dan zeker aan de Duitsche politie ter oore zou zijn gekomen. De andere verdachten, een labora- toriumbediende, een concierge, een bankbediende, twee reizigers, een friseuse, allen uit Groningen, en een onderwijzer uit Assen, hadden allen óf aan de L. opdracht gege ven afdrukken van de foto's te ma ken óf van hem gekocht om ze we der te verkoopen aan familie en bekenden. Zij verklaarden niet an ders geweten te hebben of de ver koop van dergelijke foto's was vrij, aangezien de kaarten ook in boekwinkels werden verkocht. Zekere W. B. en diens broer E. B. hadden ieder eenige duizenden kaarten van de L. gekocht, naar zij verklaarden om met den verkoop van de foto's iets extra's te verdie nen. De Staatsantwalt zeide in zijn requi sitoir, dat van het begin van de be zetting af is medegedeeld en in de bladen gepubliceerd, dat Duitsch- vijandige daden of propaganda ver boden waren en streng zouden wor- den gestraft. In de groote steden, zooals Groningen toch ook is, was men van dit besluit zeker op de hoogte. Propaganda voor het Oran jehuis moet worden beschouwd als een Duitsch-vijandige daad, aange zien de leden van dit huis op het oogenblik nog, zooals ze zelf heb ben verkaard, oorlog tegen Duitsch land voeren. Spr. eischte tegen de L 6 maanden gevangenisstraf en 300 boete of 3 maanden hechte nis, tegen den laboratoriumbedien- de 2 maanden en 45 of 1 maand, (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 10 Juni 1941 Hooge Prijzen 1000.—: 1281 20799 20835 f 400.—: 9439 17277 200.—: 2330 2591 3621 12409 18101 100.— 2020 2129 3451 7292 10568 11215 11725 11860 13596 17758 19595 19949 21007 Prijzen van f 70. 1001 1053 1094 1106 1112 1146 1306 1334 1367 1409 1426 1613 1770 1883 2003 2089 2094 2147 2249 2304 2356 2597 2601 2797 2818 2886 2897 2934 2970 3231 3233 3279 3292 3345 3395 3497 3544 3550 3551 3556 3602 3685 3786 3917 3931 4106 4138 4180 4202 4437 4743 4809 4817 4841 4847 4893 4999 5004 5014 5281 5362 5470 5510 5687 5727 5730 5740 5908 6016 6067 6099 6170 6553 .6575 6641 6725 6762 7067 7157 7308 7334 7459 7529 7596 7631 7642 7871 7952 8007 8062 8090 8115 8134 8154 8269 8322 8335 8442 8522 8540 8559 8623 8722 8779 8786 89G1 8965 9023 9138 9170 9276 9291 9344 9351 9362 9700 9714 9934 9950 10001 10051 10125 10148 10211 10249 19359 10362 10363 10370 10435 10498 10555 10557 10656 10680 10693 10889 11118 11169 11188 11273 11278 11525 11621 11677 11806 11827 11923 12312 12341 12374 12418 12439 12533 12565 12667 12901 12907 12969 12990 13015 13023 13042 13049 13130 13391 13428 13436 13640 13673 13768 13849 13874 13984 14011 14135 14157 14161 14219 14267 14954 15024 15030 15082 15160 15202 15222 15333 15505 15513 15607 15667 15742 15764 15328 15938 15947 15999 16025 16040 16072 16136 16165 16166 16201 16348 16628 16709 16732 16145 16303 17004 17022 17031 17049 17174 17494 17598 17934 18353 18434 18563 18638 18673 18696 6 18761 18309 18977 18998 19030 19106 19221 19266 19420. 19461 19501 19512 19528 19536 19614 19653 19663 19733 19734 19995 20329 20363 20407 20447 20545 20583 20587 20719 20746 20798 20990 21339 21369 21494 21602 21628 21691 21722 21796 21803 21953 21967 :..eten 1021 1030 1090 1110 1139 1160 1163 1183 1212 1239 1251 1308 1311 1337 1341 1373 1413 1421 1434 1499 1642 1617 1625 1639 1655 1663 1712 1754 1827 1913 1955 1973 2021 2216 2244 2259 2281 2285 2287 2291 2358 2377 2403 2415 2481 2488 2526 2534 2551 2560 2605 2687 2700 2707 2734 2766 2799 2814 2817 2826 2828 2857 2880 2887 2888 2903 2921 2922 2991 3022 3047 3058 3063 3035 3129 3164 3166 3107 3188 3239 3301 3302 3320 3361 3386 3418 3443 3463 3474 3520 3566 3575 3600 3634 3659 3678 3737 3749 3754 3828 3863 3937 3977 3987 3999 4173 4178 4222 4228 4244 4274 4356 4387 4399 4412 4423 4483 4522 4537 4540 4562 4563 4609 4615 4669 4684 4690 4739 4740 4790 4820 4851 4856 4857 4919 4921 5043 5052 5053 5062 5243 5405 5412 5446 5447 5507 5523 5528 5548 5550 5552 5562 5579 5S3„ 5671 5770 5784 5856 5859 5865 5931 5999 6063 6072 6102 6153 6156 6157 6167 6206 6217 6229 6260 6274 6289 6336 6418 6460 6480 6492 6501 6527 6606 6624 6849 6707 6752 6766 6786 6793 6815 6821 6884 6867 6904 6907 6922 6930 6948 6977 6978 6998 7108 7152 7247 7260 7360 7370 7373 7449 - 7482 7519 7548 7574 7583 7635 7776 7808 7812 7842 7910 7924 7982 8014 8030 8058 8214 8222 8239 8262 8278 8315 8338 8345 8355 8399 8438 8446 6491 8496 8505 8530 8558 8607 8609 8617 8625 8688 8806 8826 8850 8864 8875 8990 8997 9011 9040 9050 9061 9091 9106 9145 9178 9185 9190 9241 9245 9268 9296 9342 9447 9484 9507 9614 9678 9682 9690 9711 9741 9816 9851 9895 9917 9931 9948 9989 10013 10043 10062 10144 10159 10174 10179 10217 10258 10261 10300 10317 10353 IO86O 10410 10477 10478 10522 10530 10566 10593 10597 10617 10618 10626 10627 10632 10679 10709 10710 10781 10784 10791 10846 10855 10892 10908 10910 10929 10951 10956 10974 11000 11015 11017 11161 11176 11199 11246 11272 11281 11310 11465 11491 11435 11501 11520 11535 11549 11590 11597 11601 11620 11630 11632 11635 11661 11686 11693 11706 11715 11730 11760 11777 11791 11831 11853 11904 11910 11931 11944 11976 12026 12074 12104 12106 12131 12188 12228 12232 12259 12266 12290 12310 12358 12362 12365 12393 12403 12413 12426 12472 12537 12552 12582 12590 12651 12711 12712 12771 12810 12815 12897 12899 12909 12914 12920 12932 12949 12961 13013 13029 13054 13079 13089 13157 13190 13204 13229 13275 13276 13285 13300 13333 13410 13420 13425 13463 13497 13531 13538 13550 13576 13611 13630 13642 13653 13655 13656 13681 13719 13723 13796 13902 13907 13909 13930 13953 13967 13968 13976 14034 14071 14206 14264 14306 14402 14415 14448 14451 14466 14496 14502 14566 14594 14631 14653 14702 14728 14736 14771 14843 14853 14890 14900 14907 14946 15043 10545 15108 15109 15126 15141 15146 15157 15183 15191 15192 15246 15255 15257 15305 15313 15325 15338 15341 15359 15404 15413 15416 15448 15457 15463 16486 15507 15524 15550 15571 15578 15619 15722 15754 15796 15847 15855 15959 15978 15984 15992 16060 16091 16128 16167 16196 16277 16288 16326 16330 16351 16408 16416 16436 16502 16528 16549 16581 16675 16752 16772 16791 16845 16847 16849 16854 16882 16945 16966 16984 17011 17014 17069 17123 17124 17159 17160 17182 17218 17226 17231 17296 17311 17357 17432 17441 17454 17468 17537 17612 17636 17645 17655 17670 17690 17699 17705 17741 17857 17900 17957 17967 18005 18034 18062 18097 18105 18146 18175 18199 18267 18264 18303 18342 18355 18382 18411 18431 18445 18455 18466 18483 18503 18524 18569 18571 18597 18608 18619 18649 18650 18709 18743 18770 18835 18851 18866 18911 18932 18933 19004 19114 19142 19153 19159 19175 19285 19311 19342 19397 19400 19419 19436 19522 19591 19619 19647 59661 19710 19762 19880 19965 19967 19977 19988 20023 20029 20037 20058 20064 20094 20106 20114 20134 20245 20294 20338 20339 20421 20444 20495 20505 20535 20536 20552 20562 20564 20603 20609 20643 20677 20712 20731 20736 20768 20785 20811 20897 20914 20932 20974 21042 21057 21110 21191 21232 21235 21257 21284 21286 21289 21292 21334 21373 21377 21385 21421 21426 21439 21462 21488 21502 21521 21523 21588 21719 21751 21854 21871 21962 21963 21968 21982 21999

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3