DAGBLAD VOOR ALKMAAR EM OMSTREKEN. De Britsch-Fransche strijd in Syrië. Krachtige aanvallen op Tobroek. Een rede van Churchill. VERDIJ 1ST ERIN GS- T1JDEN van 22.05 tot 5.17 Vele Britsche koopvaardijschepen vernietigd. Hevige gevechten bij Solloem. ALKMAARSCHE COURANT. 134e Jaargang No. 140. op 14 Juni, heeft, evenals de vorige aanvallen, veel succes gehad. Bij goed zicht konden de Duitsche vlie gers vaststellen, dat bomtreffers van het zwaarste kaliber midden op de 500 meter lange pier terecht kwamen. Geweldige brokken steen en cement werden in de lucht ge slingerd, een deel daarvan viel op twee torpedobootjagers, die langs de pier lagen. Men kan aannemen, dat de beide jagers aanzienlijke schade hebben opgeloopen. Gevechten hij Solloem. Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, zijn de Engel- schen gisteren aan het front van Solloem met sterke strijdkrachten tot den aanval overgegaan. De strijd duurt voort. Een afdeeling Duitsche stuka's greep met buitengewoon groot succes in. Vooral vijandelijke colonnes en concentraties van voer tuigen werden gebombardeerd. De vijand heeft aanzienlijke verliezen aan menschen en materiaal geleden. Talrijke voertuigen raakten in brand, andere werden door bommen vernield. Bij luchtgevechten werden zeker negen Britsche Hurricanes en twee bommenwerpers neergescho ten; waarschijnlijk zijn nog twee andere toestellen neergehaald. Naar het D.N.B. verneemt, zijn volgens de tot dusverre ontvangen berichten gisteren bij de gevechten aan het front van Solloem zestig Engelsche pantserwagens vernield. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Berlijn, 17 Juni (D.N.B.) In den afgeloopen nacht heeft de R.A.F, naar West-Duitschland gevlogen, waarbij negen Britsche bommen werpers werden neergeschoten. Op verschillende plaatsen werden bom men geworpen, voornamelijk op woonwijken. De bommen veroor zaakten eenige schade aan gebouwen en maakten verscheidene slacht offers onder de .burgerbevolking. Er werd geen militaire schade aange richt. De krachtige afweer verhin derde, dat de vijand zijn bommen goed kon plaatsen. De reeds gemel de buitengewone successen der Duit sche jagers van gistermiddag von den een aanzienlijke voorzetting bij het optreden van Duitsche nachtja gers, welke de vijandelijke vliegers afweerden. In totaal werden in den nacht-van 16 op 17 Juni negen En gelsche machines door nachtjagers neergeschoten. Bijzonderheden van het leger- bericht. Berlijn, 16 Juni (D.N.B.) In aan vulling op het legerbericht verneemt het D.N.B. nog het volgende: In het weermachtsbericht komt een verhoogde activiteit in het ge- heele oostelijke deel van de Middel- landsche zee tot uiting, alsmede het feit, dat de Britten, bij een poging om zich niet geheel in den Z.O.- hoek van de Middellandsche zee te laten insluiten en tevens zooveel mogelijk van hun verloren gegaan prestige te redden, thans naar het N. en het W. tot een offensief zijn overgegaan. Aan het front van Solloem wordt een Britsche aanval met vrij sterke strijdkrachten gemeld, die echter door de Duitsch-Italiaansche forma ties op bloedige wijze is afgeslagen- Wanneer volgens de totdusver ont vangen- berichten reedsi de vernieti ging kan worden medegedeeld van zestig Britsche pantserwagens, dan blijkt hieruit niet alleen het optre den van een groot aantal Britsche gepantserde strijdkrachten, doch ook de hardnekkige en doeltreffende afweer der spihnogendheden. Bij de zen afweer was ook een formatie Duitsche duikbommenwerpers bij zonder succesvol, zonder eigen ver liezen te lijden. De Britsche aanval op Syrië dwingt den tegeni ^er o.a. ook tot het in den werpen van strijdkrachten op Het Duitsche luchtwapen, dat het O. gedeelte van de Middellandsche zee thans nauw keurig controleert, hindert deze scheepsbewegingen sinds korten tijd met succes. Reeds op 13 Juni hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen ter hoogte van Beiroet een Britsche vlootformatie aangevallen. Op 15 Juni volgde een nieuwe aanval op Vichy, 16 Juni. (D.N.B.) Volgens de hier ontvangen berichten valt van het operatiegebied Damascus niets te melden. Fransehe verken ningstroepen zijn in actie geweest in de streek van Koeneitra. Bij Kissce hebben sterke Engelsche gepantser de strijdkrachten heftige aanvallen ondernomen, doch zonder succes. Bij een tegenaanval hebben de Franschen acht Engelsche tanks vernield. Volgens een bericht uit Beiroet hebben zes Fransehe jachttoestellen, die in het gebied van Derzaa-Soeida opereerden om de Fransehe strijd krachten te land te steunen, 18 Brit sche jagers van het type Gladiator ontmoet. In weerwil van ham nume rieke minderheid aanvaardden de Franschen den strijd. In een verbit terd gevecht werden drie Engelsche vliegtuigen zeker en een vierde waarschijnlijk neergeschoten. Een Fransch vliegtuig moest binnen <je vijandelijké linies dalen. Uit Beiroet wordt voorts gemeld, dat Fransehe luchtmachtafdeelingen, die gisteren pas in Syrië waren aan gekomen, onmiddellijk in actie kwa men. Zij vielen met succes Britsche schepen, die voor de Libaneesche kust opereerden, aan. Verscheidene treffers werden op de oorlogssche pen geplaatst. Heviger strijd. Genéve, 16 Juni. (D.N.B.) Naar Reuter meldt, maakt het officieele communiqué van het Britsche hoofd kwartier bekend, dat de gevechten in den centralen sector van Syrië toegenomen zijn in hevigheid. Fransehe luchtaanval op Britsche zeestrijdkrachten. Vichy, 16 Juni. (D.NJB.) Ofi meldt uit Beiroet: Ons luchtwapen van de marine heeft gisteren om 19.00 uur een hevigen aanval gedaan op Britsche zeestrijdkrachten aan de kust. Een Britsche torpedoboot werd ter hoogte van Saida getroffen en ging in vlammen op. Een tweede torpedoboot werd beschadigd. Hedenochtend vroeg bij het aanbre ken van den dag kwamen onze sche pen met vijandelijke zeestrijdkrach ten, bestaande uit twee kruisers'en vier torpedobooten, in contact-. Wij leden geen verliezen. Aanval uit Solloem teruggeslagen. Rome, 16 Juni. (Stefani.) Het 376ste communiqué van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt: „In Noord-Afrika heeft de vijand, die sedert verscheidene dagen een offensief voorbereidde, gisteren aan het front van Solloem een massalen aanval ingezet. Overal werd hij met aanzienlijke verliezen teruggedre ven. De slag duurt voort. Duitsche en Italiaansche vliegtuigen hebben herhaaldelijk de havenwerken, de versterkingen en de kampementen van Tobroek getroffen. Te Mersa Matroeh zijn opslagplaatsen en ver dedigingswerken door onze vlieg tuigen gebombardeerd. Uit Oost-Afrika wordt niets van beteekenis gemeld". een formatie vijandelijke oorlogs schepen. Binnen twee dagen werden hierbij ondanks den sterken vijan delijken afweer drie groote oorlogs schepen door bomvoltreffers van zwaar kaliber tot zinken gebracht, resp. beschadigd. Wanneer de Britsche zender Da- ventry gistten beweerde, dat de Duitschers vanuit Syrië in de daar tusschen Engelschen en Franschen aan den gang zijnde gevechten in grepen, dan moet opnieuw gezegd worden, dat dit niet het geval is. De aanvallen, waarvan melding is ge maakt, geschieden veeleer van eigen, nieuw verkregen steunpun ten in het O. deel van de Middel landsche zee. De beide laatste leger- berichten hebben voor de eerste maal melding gemaakt van aanval len van Duitsche vliegtuigen op het Britsche eiland Cyprus. Vliegvelden en militaire installaties en fabrieken werden met bommen en de boord- wapens aangevallen. Hiermede is thans ook het N. steunpunt van de Engelschen in de Middellandsche zee in het onmiddellijke bereik var. de Duitsche wapens gekomen. Vereenigd zullen wij het houden, verdeeld zullen wij vallen. Stockholm, 16 Juni (D.N.B.) In een radiorede, die de Britsche pre mier, Churchill, tot de Ver. Staten gehouden heeft ter gelegenheid van het feit, dat de Amerikaansche uni versiteit van Rochester hem het doctoraat honoris causa heeft ver leend, beriep hij zich ter inleiding op het „gevoel van verwantschap en eenheid", dat tusschen de beide kus ten van den Atlantischen oceaan be staat en in dezen tijd van wereldcri sis een bemoediging en opwekking voor hem is. „Een wonderbaarlijke gebeurtenis rolt voor onze oogen af" vervolgde Churchill. Helaas is het ons niet ge geven te weten hoe het einde zal zijn. Zeker is evenwel, dat de hui dige gebeurtenissen ons leven diep zullen schokken. Wij allen aan beide zijden van den oceaan voelen, dat ons lot en dat van vele geslachten op het spel staat". Nadat Churchill met klem betoogd had, dat men „trotsch en verheugd" moet zijn ondanks alle tegenslagen in een dermate verheven tijdperk te leven en na voorts gesproken te heb ben van de „van haar zetel verdre ven gerechtigheid", van de „met voeten getreden rechten der zwak ken" en de „groote vrijheid", richtte hij zich o.a. met de volgende ver klaring tot de Ver. Staten: „Een jaar lang bieden wij, Brit ten, alleen tegenstand, gesteomd door uw steun en uw hoogachting en overeind gehouden door onzen on- bedwingbaren wil en onze hoop op uw geweldige hulp. Wat er ook mo ge komen, wij zullen ons tot het einde goedhouden. En thans biedt de oude leeuw alleen tegenstand aan de jagers, die moorddadige wapenen bezitten". Tot besluit vergeleek Churchill den oorlog met een reis en zei: „De tijd dringt evenwel. Iedere maand, die verstrijkt, draagt bij tot verlen ging en tot de gevaren van de reis, die gemaakt moet worden. Veree nigd zullen wij het houden, verdeeld echter zullen wij vallen". RÏJSTVOORRADEN OP DE PHILIPPIJNEN UITGEPUT. New York, 16 Juni (D.N.B.) De correspondent van de New York Herald Tribune te Manilla ver neemt van officieele zijde, dat de rijstvoorraden op de Philippijnen bijna zijn uitgeput. De ergste hongersnood sedert vijftig jaar staat volgens den cor respondent de eilanden te wachten. In het gunstigste geval heeft men nog rijst tot einde Juni, terwijl de nieuwe oogst niet voor November ingezameld kan worden. Invoer uit Indo-China of Thailand is vrijwel onmogelijk. Bovendien is er overal in de Stille Zuidzee gebrek aan scheepsruimte tengevolge van den oorlog. Van drie maisoogsten, die in zekere mate de rijst als hoofd- voedsel zouden kunnen vervangen, zijn er twee beneden normaal, de derde is mislukt. De regeering te Manilla acht hongeronlusten niet uitgesloten. INFORMATIES BIJ MATSOEOKA. Tokio, 16 Jun (D.N.B.) De Ame rikaansche ambassadeur, Joseph Grew, heeft vanavond den minis ter van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, bezocht, naar Domei meldt. Politieke kringen vermoeden, dat Grew in opdracht van Washington geinforpieerd heeft naar eenige kwesties, die verband houden met de voorloopig beëindigde Japansch- Nederlandsche economische onder handelingen. DE BLOKKEERING VAN TEGOED IN DE VEREENIGDE STATEN. - Berlijn, 16 Juni. (A.N.P.) De Duitsche meening in de Wilhelm- strasse verklaarde men vandaag, dat de onmiddellijke blokkeering van alle Duitsche- en Italiaansche tegoed alsmede dat der bezette landen, zooals die door Roosevelt bevolen is, van Duitsche zijde „vol komen ongerechtvaardigd" wordt geacht. Naar men zeide wordt de kwestie van het nemen van tegen maatregelen nog bestudeerd. DE POLITIEKE VRAAGSTUKKEN VAN JAPAN. Tokio, 16 Juni (D.N.B.) Op een vergadering van den centralen raad der beweging tot ondersteuning van de politiek van den keizer heeft de voorzitter de admiraal Soeëtsoegoe, in tegenwoordigheid van minister president Konoje gesproken over de Japansche vraagstukken van binnen- landsche- en buitenlandsche politiek. Hij zeide, dat een Amerikaansche deelneming aan den oorlog ook Ja pan tot oorlog zou dwingen. Op bin- nenlandsch gebied is de dringendste taak de verwezenlijking van de nieuwe orde op ieder gebied van het dagelij ksche leven en het bereiken van <Jen krachtigsten verdedigingstoe stand. Op het gebied der buitenland sche politiek moet Japan een defini tieve beslissing nemen ten aanzien van China, de Zuidzee en het vraag stuk van eventueele Amerikaansche deelneming aan den oorlog. Het pact van drie is gesloten door lan den met overeenstemmende denk beelden en bedoelingen. Het berust op het verlangen naar een nieuwe wereldorde, zooals ook de keizer ge zegd heeft. Het laat geen ruimte voor 't overwegen van voordeelen en nut. Indien dus de Vereenigde Staten aan den oorlog gaan deelnemen, betee- kent dat, met het oog op de Japan sche traditie van trouw en eer, dat ook het Japansche rijk in den .strijd gaat. Ook het vraagstuk van de Zuidzee kan niet stilzwijgend gepas seerd worden, omdat het voor Japan de beslissing tusschen dood en leven beteekent. Voor de oplossing dezer vraagstukken zijn de grootste vast beslotenheid en paraatheid van het Japansche volk noodig. Japansche persstemmen. Tokio, 16 Juni (D.N.B.) Bijna alle bladen publiceeren de verklaring van admiraal Soeëtsoegoe met groote opscriften. De Tokio Asahi Sjim- boen schrijft, dat het keizerrijk thans besluiten moet aan den oorlog deel te nemen, wanneer Amerika in den oorlog komt. De Hotsji Sjimboen eischt vastbeslotenheid in deze crisis en de Miyako Sjimboen acht den tijd gekomen voor Japan definitief te be slissen, daar het de sleutel voor den afloop van den oorlog in handen heeft. VERKLARING VAN KROATISCHEN MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Agram, 16 Juni (D.N.B.) Na de zitting van den Kroatischen minis terraad, waarop de leider van den staat, dr. Pavelistj,onmiddellijk na zijn aankomst den te Agram geble ven leden van de regeering rap port heeft uitgebracht over het toetreden van Kroatië tot het drie- mogendhedenpact, heeft de minis ter van buitenlandsche zaken, dr. Lorkowitsj, de vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers ont vangen en een verklaring afgelegd. Wij zijn, zoo zeide de minister, den leiders van de groote mogend heden van het driemogendheden- pact grooten dank verschuldigd, dat zij het den Kroatischen staat reeds twee maanden na zijn erken ning door Duitschland en Italië mo gelijk hebben gemaakt toe te tre den tot het driemogendhedenpact. Voor den jongen Kroatischen staat beteekent de opname in het drie mogendhedenpact nog meer dan voor de andere landen. Wij hebben hierdoor de toestemming gekregen aan de nieuwe vorming van Europa actief mede te werken. Aan den anderen kant ontvangen wij door den tekst en den zin van het drie- mogendheden pact ook de actieve bescherming van de leden van het pact. Na de toetreding van Kroatië schijnt de geheele politieke toestand in Zuidoost-Europa geconsolideerd, daar thans alle vrije staten lid zijn van dit pact. Wij zijn er van over tuigd, dat dit verdragstelsel ten goede zal komen aan een defini tieve en permanente pacificatie van Zuidoost-Europa. Wij begrijpen zeer wel, dat men nu vanuit Londen Kroatië met een stortvloed van woe dende aanvallen overstelpt en dat men den jongen Kroatischen staat! acht niet te bestaan, terwijl men het niet bestaande Joegoslavië wel acht te bestaan. In de geheele po litiek van illusie en ficties, waarme de Groot-Britannië thans noodge dwongen moet werken, komt het op een fictie meer of minder niet aan. In ieder geval is het voor \>n.s slechts een eer wanneer de gevluch- Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 17 Juni: op 2.01 onder 14.28 24 Juni Nieuwe Maan. BESPREKINGEN VAN ROOSEVELT. New-York, 16 Juni (D.N.B.) Naar Associated Press meldt, heeft Roo sevelt zijn voorgenomen reis naar Hyde Park en Boston 'afgezegd, daar zijn gezondheid nog niet vol komen hersteld is. Voorts meldt dit bpreau, dat Roo sevelt den Britschen ambassadeur, lord Halifax, den minister van oor log, Stimson, den chef van den ma rinestaf, Stark, admiraal Towers en generaal-majoor Arnold heeft ont vangen. WANG TSJING WEI IN TOKIO. Tokio, 17 Juni (D.N.B.) De presi dent der regeering van Nanking, Wang Tsjing Wei, is Dinsdagochtend in Tokio aangekomen, waar hij door den Japanschen minister-president, prins Konoje, den minister van bui tenlandsche zaken, Matsoeoka, an dere leden van het kabinet en hooge persoonlijkheden van het Japansche leger verwelkomd werd. Woensdag vindt een audiëntie plaats bij den keizer. Wang Tsjing Wei blijft acht dagen in Japan, gedurende welke hij tal van besprekingen zal voeren, vooral met prins Konoje en Mat soeoka, alsmede met de instanties van het Japansche leger. SCHENDING VAN ROODE KRUIS VOORSCHRIFTEN. Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) Van het oorlogstooneel in Noord-Afrika wordt een nieuw geval gemeld van ernstige schending der voorschriften van het Internationale Roode Kruis door de Engelschen,' waarvan drie zwaargewonde Australiërs het slachtoffer geworden zijn, terwijl de hen behandelende Duitsche ge neesheer ernstig gewond geraakte. Een Duitsche stoottroep, die eeni ge dagen geleden het West-Egypti sche grensgebied binnentrok naar Britsche stellingen, bracht een' vrij groot aantal gevangenen binnen. Onder hen bevonde zich vier Austra liërs, die in het voorafgegane vuur gevecht gewond waren geworden en tijdens den imarsch naar de Duit sche linies tetanus kregen. Om deze •gevangenen niet in de woestijn te laten omkomen, liet de leider van de stoottroep een Duitschen mili tairen arts met een ziekenauto naar de plek rijden, waar de vier gewon den waren achtergelaten. De arts gaf elk hunner een tetanusïnspui- ting, vernieuwde het verband en wilde juist met de Australiërs terug rijden, toen plotseling een Britsche Hurricane in scheervlucht op de Duitsche ziekenauto afkwam. Hoe wel op het dak van de wagen het Roode Kruis duidelijk zichtbaar .was, joegen de Britsche vliegers salvo's machinegeweervuur in den wagen. De arts werd zwaar gewond, de chauffeur licht gekwetst. Drie van de gewonde Australiërs werden gedood, de vierde kreeg een schamp schot. te Servische regeering, die in Kro atië nooit aanhangers heeft gehad, ons via de Londensche radio-zen ders smaadt en belastert. Indien dit niet zoo was zou dit slechts bewij zen, dat wij de dingen niet goedde den. Vervolgens verklaarde de minis ter van buitenlandsche zaken, dat de beide spilmogendheden en alle r.aaste en verder verwijderde nabu ren alsmede de groote mogendheid in Azië, door de toelating tot het pact het bestaan van een onafhan- kelijken Kroatischen staat als een definitief feit erkennen. Wij zijn besloten, zoo besloot de minister, en de leden van het driemogend hedenpact kunnen hiervan over tuigd zijn, dat de trouw van het Kroatische volk en zijn dank tegen over de groote mogendheden der nieuwe ordening van Europa in de toekomst bij iedere gelegenheid zal worden bewezen. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADYERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON. Voordam C 9, postgiro 37060. Telet. 3320, redactie 3330. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Alkmaar. Twee bladen. Dinsdag 17 Juni 1941 Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In den strijd tegen de Britsche scheepvaart heeft het luchtwapen nieuwe successen behaald. In den Atlantischen Oceaan ten Westen van Gibraltar bestreden gevechtsvlieg tuigen een krachtig beschermd con- vooi en vernietigden vijf vrachtsche pen met tezamen 21.000 b.r.t. In Noord-Afrika viel de vijand aan het front van Solloem met vrij sterke strijdkrachten aan. De aan val werd verijdeld door het afweer- vuur van de Duitsch-Italiaansche troepen in samenwerking met het luchtwapen. Volgens de voorloopige berichten werden zestig Brits.che pantserwagens vernietigd. De ge vechten duren voort. Duitsche duik bommenwerpers vielen met bijzon der resultaat sterke vijandelijke colonnes en concentraties voertuigen aan. Duitsche jagers schoten in felle luchtgevechten boven het gevechts terrein negen Britsche jacht- en twee gevechtsvliegtuigen omlaag. In het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee bestreden Duit sche gevechtsvliegtuigen onder be vel van kapitein Kollewe met bij zonder succes een formatie Britsche oorlogsschepen. Zij brachten een lichten kruiser tot zinken door vier bomtreffers van zwaar kaliber en beschadigden een zwaren kruiser. Andere Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen op het eiland Cyprus ver scheidene vliegvelden doeltreffend met bommen en boprdwapens aan. Pogingen van den vijand om over dag de bezette gebieden binnen te vliegen mislukten. Jagers schoten drie van de aanvallende Britsche vliegtuigen omlaag. Twee Britsche gevechtsvliegtuigen werden door een patrouillevaartuig en een mij nenveger, een ander door marine- artillerie neergeschoten. De vijand wierp vannacht op verscheidene plaatsen in West-Duitschland bri sant- en brandbommen. De burger bevolking leed geringe verliezen. Op eenige plaatsen ontstond onbe- teekenende materieele schade in woonwijken. Nachtjagers schoten twee Britsche vliegtuigen omlaag. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) Sterke Duitsche luchtafweer heeft Britsche vliegtuigen, die in den afgeloopen nacht op verschillende plaatsen probeerden het Rijksgebied binnen te vliegen, naar groote hoogte ge dreven, zoodat de vijandelijke aam val verijdeld werd en de bommen niet met trefkans geworpen konden worden. De meeste bommen kwa men dan ook zonder schade aan te richten op het open veld terecht. De schade aan gehouwen in eenige steden is gering. Aanvallen op Engeland. Berlijn, 16 Juni. (D.N.B.) Duit sche gevechtsvliegers hebben giste ren in afzonderlijke operaties voor den oorlog belangrijke doelen in het Oosten van Engeland aangevallen. Er werden treffers waargenomen. Neergeschoten vliegtuigen. Berlijn, 16 Juni (D.N.B.) Om trent de vernietiging van 15 Brit sche vliegtuigen aan de Kanaalkust verneemt het D.N.B. enkele bijzon derheden. Toen afzonderlijke Britsche ge vechtsvliegtuigen onder escorte van talrijke jagers vanmiddag poogden de Fransehe Kanaalkust te naderen, stegen te'rstond Duitsche Mes serschmitt-gevechtsvliegtuigen op. De aanval werd nog boven het Kanaal afgeslagen, waarbij 14 Britten werden neergeschoten. Tien Spitfires en een Bristol Blenheim. Het type van de drie andere toe stellen, jagers, is nog niet vastge steld. Slechts drie Messerschmitts gingen oterloren. Het type van het vijftiende Britsche vliegtuig, om laaggehaald door de luchtdoelartil lerie, is eveneens nog onbekend. De derde Duitsche luchtaanval op Haifa. Berlijn, 16 Juni (D.N.B.) De der de Duitsche bomaanval op Haifa ondernomen in den nacht van 13

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1