AGENDA De lorreman op het voetstuk. PUBLICATIES GEMEENTERADEN LAATSTE BERICHTEN DISTRIBUTIE-NIEUWS MARKTBERICHTEN VEREENIGING W AMSTERDAMS BEURS EERSTE BLAD 2 EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. EEN WONDERLIJKE GAVE. „Du Lancêlle", zegt een jonge man, als hij zich voorstelt, een slan ke jonge man, met een fijn besne den gezicht en een donkeren haar dos. Er is niets opvallends aan hem. Hij praat en lacht en beweegt zich als ieder ander en als hij met enkele vertegenwoordigers van de Alkmaar- sch pers als gasten van den heer Mooy in een afgesloten zaaltje van 't Gulden Vlies een kopje thee drinkt cn een sigaret rookt, zou geen onin gewijde vermoeden, dat er in dezen kleinen kring een man zit, die door zijn bijzondere gaven in vele steden van ons land het gesprek van den dag is geweest, een man, die avond aan avond volle zalen belangstel lenden verbluft deed staan door zijn zeer opmerkelijke experimenten. Wij praten wat over koetjes en kalfjes wat in dezen tijd van vleeschdistributie trouwens een zeer interessant onderwerp is en dan vraagt de heer Du Lancêlle, die een Belg is, maar uitstekend Hollandsch spreekt, een handdoek en twee groote stukken watten. De watten kqmt op zijn oogen en de handdoek wordt er overheen geknoopt, nadat wij tevoren er ons allen van over tuigd hebben, dat er op deze manier totaal niets meer te onderscheiden valt. Een onzer komt voor hem staan en de heer Du Lancêlle legt zijn ïechterhand om den pols van den proefnemer. Deze haalt iets uit den zak, legt het in de palim van zijn hand en verzoekt den heer Du Lan cêlle dat voorwerp te beschrijven. Het is een moeilijke opdracht, want het voorwerp dat de proefpersoon aandachtig bekijkt en waarvan het beeld, dat daardoor in zijn hersens ontstaat door trillingen in het brein van den ander wordt overgebracht, zoodat deze het als het ware uit de tweede hand ziet, is het pas uitge komen lidmaatschaps- en doorlaat- fcewijs van het Verbond van Neder- landsche journalisten. „Het is", zegt de heer Du Lan cêlle, „iets ronds, ter grootte van een rijksdaalder, het heeft een blauwe rand met letters, het is blank metaal in het midden en er staat een voorstelling op, die ik op het oogenblik niet nader definieeren kan". Zijn blinddoek wordt afgenomen. Hij heeft het voorwerp inderdaad nauwkeurig beschreven. Het is rond met een blauwe rand met een bun del penhouders in het midden. De proef wordt herhaald met een uit hout gesneden postzegeldoosje, waarvan een nauwkeurige beschrij ving zelfs een teekening wordt gegeven en ook, met een portret, dat hij tot in bijzonderheden beschrijft zonder er iets van te hebben gezien. Hij weet beter dan wij wat wij in onze zakken hebben, hij bekijkt ongeblinddoekt -een foto en geeft een korte karakterbeschrijving van de personen, die daarop zijn afge beeld. Hij ziet hen ook in de toe komst en geeft hun bestemming in enkele woorden aan zonder zich daarbij in bijzonderheden te ver diepen. Men vraagt hem naar den dader van een klein delict, die tot dus ver onvindbaar is gebleven en hij geeft een beschrijving van den man, dien hij als het ware in een droom ziet, terwijl hij het misdrijf ziet uit voeren. Meerdere bijzonderheden san hij slechts mededeelen, wanneer men hem op de plaats van het mis drijf zal brengen. Een paar regels schrift, soms een enkele handteekening en hij beschrijft den man of de vrouw die het heeft geschreven. Het is een zeer bijzondere gave en het is vanzelfsprekend, dat men hem bij zijn experimenten in dezen spannenden tijd herhaaldelijk naar bijzonderheden op politiek gebied of naar het toekomstig verloop der oor logsgebeurtenissen vraagt, maar even vanzelfsprekend, dat hij daar over geen enkele mededeeling doet. Zijn experimenten bepalen zich hoofdzakelijk tot verbluffende staaltjes van helderziendheid, waar bij naar verscheidene onzer proef nemingenbewezen elk bedrog volkomen uitgesloten moet zijn. De heer Du Lancêlle, die een on zer het nummer van diens persoons bewijs noemde zonder er iets van te zien, is in staat elk schrift lezen, zelfs als er buiten de zaal iets wordt opgeschreven. Geen wonder, dat deze jonge man in verscheidene steden van ons land voor eivolle zalen geëxperi menteerd heeft en dat een exper'. op dit gebied, dr. Tenhaaf, hoofd assistent van de Rijksuniversiteit te Utrecht, die les geeft in de psycho logie met den heer Du Lancêlle be vriend is, met hem experimenteert en zich voor zijn gaven ten zeerste interesseert. Dit optreden is niet allereerst be stemd voor hen, die louter sensa'tie verwachten, maar voor diegenen, die daarnaast de wetenschappelijke waarde van deze bijzondere gaven waardeeren. Woensdag, Donderdag en Vrijdag komt de heer Du Lancêlle des avonds in 't Gulden Vlies. Het zal in Alkmaar wel zoo gaan als in alle steden waar hij tot dus ver is opgetreden. Hij zal ook hier op uitverkochte zalen en op een alleszins gefinteresseerd publiek kunnen rekenen. EXAMEN NUTTIGE HAND WERKEN. Aan de rijkskweekschool zijn gis ter geëxamineerd vier vrouwelijke leerlingen. Afgewezen geen. Ge slaagd de dames N. Rem te Alk maar, N. Broekhuijzen te Heiloo en A. Grabowsky en K. Verhoogt te Hoorn. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Eenprovinciale bijeen komst op 2 Augustus. Zaterdagmiddag had in „De Unie" een vergadering plaats van de gecombineerde federatie^ van den Bond voor Staatspensifcnnee- ring in Noordhoiland, onder voor zitterschap van den heer Kalf te Ilpendam. Alle federaties waren vertegenwoordigd. De voorzitter deelde mede, dat de heeren H. Bruin en Zeskant te Alkmaar heb ben verzocht te worden ontheven van hun functies- van resp. secre taris en penningmeester met het oog op het klimmen hunner jaren, terwijl ook spr. gaarne zijn plaats door een jongere zag ingenomen. Na eenige gedachtenwisseling werd de heer C. de Vries te Dirks- horn benoemd tot voorzitter en de heeren J. Bruin te Oudkarspel en W. Schoenmaker te Grosthuizen resp. tot secretaris en penning meester gekozen. De nieuwe voorzitter nam hier na met eenige waardeerende woorden aan het adres van den heer Kalf de leiding der vergade ring over. Vervolgens stelde hij .de vraag, of het, nu de jaarvergadering niet doorgaat, niet gewenscht is een provinciale bijeenkomst te houden, Zooals men dat ook in Friesland doet. Dit plan vond warme instem ming. Na bekomen toestemming zou men deze bijeenkomst willen houden te Alkmaar in de Unie op Zaterdagmiddag 2 Aug. Als spreker zou men den bondsvoorzitter, den heer Roekei, willen uitnoodigen. terwijl men tevens een beroep zal doen op het hoofdbestuur voor financieelen bijstand. Federaties en afdeelingen zullen worden aan geschreven. Men rekent op groote opkomst, opdat de dag in alle op zicht zal slagen. Met een opwekkend en bemoe digend woord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. VLEESCH VOOR ZIEKEN. De slagerij op de Laat, die is aangewezen voor het bekomen van vleesch voor zieken, is voortaan op Maandag en Vrijdag gesloten. HET MANNENKOOR „ORPHEUS" BESTAAT 35 JAAR. Het bekende Alkmaarsche man nenkoor Orpheus", waarvan onze burgemeester beschermheer is, werd opgericht op 22 Juni 1906 en bestaat dus deze maand 35 jaar. Het koor, dat reeds zoovele lauweren verwierf en thans niet minder dan 100 leden telt. heeft, gezien de tijdsomstandigheden, geer, plannen voor de een of andere feestviering, maar zal dit lustrum toch herdenken door een kerkcon- cert van buitengewone beteekenis mede omdat daaraan verschillende bekende solisten hun medewerking zullen verleenen. Onder leiding van den tegen- woordigen directeur, den heer Karei Bohne, wordt het jubileum concert Donderdag 26 Juni des avonds half acht in dei Groote Kerk gegeven. Dan zal worden uitgevoerd de Rhapsodie van Brahms voor alt, koor en orkest en verder o.a. wer ken van Grieg, Roeske, Isr. J. Ol- man en Theo v. d. Bijl. Als solisten zullen medewerken mej. Annie Woud (alt) uit Haarlem en de heer P. A. van Langei. (orgel) uit Alkmaar, terwijl het Zaansch kamerorkest uit Zaandam onder leiding van den heer P. van Mever, zijn medewerking zal verleenen. Den Alkmaarschen kunstliefheb bers wacht dus een zeer bijzondere avond. Nadere bijzonderheden en toegangsprijzen zullen dezer dagen in onze advertentierubriek bekend gemaakt v/orden. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Ter zake de samenvoeging van de gemeenten aan den Langen- dijk zal morgen ten gemeentehuize van Broek op Langendijk een con ferentie plaats hebben van den secr.-generaal van binnenlandsche zaken met de besturen der betref fende gemeenten. Er zijn behalve deze gemeentebesturen ook nog die van omliggende gemeenten uitge- noodigd. In het Wapen van Heemskerk van heden af eiken Zondag, Woensdag en Zaterdag dansen; zingend orkest Toni Bernardo. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Het vriendinnetje van papa (comedie); hoofdrollen Albert Mat terstock, Kathe Haack, Elfie Mayen- hofer en George Alexander. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Schandaal om Veronika comedie); hoofdrollen Gusti Huber, Wolf Albach—Retty, Ralph Roberts en Grethe Weiser. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Hoera, een jongen! (kom.); hoofdrollen Max Adalbert, Ralph Roberts en Lucie English. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Citj -theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bloemen uit Nizza (rom.); hoofd rollen Erna Sack, Carl Schönbock. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 Juni. 8 uur, dancing Harmonie, buiten gewone spoedvergadering Vereen. Ziekenhuisverpleging. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. 8.15 uur, Ruïnekerk te Bergen, concert Bergens mannenkoor. 8 uur, De Unie, vergadering afd. Alkmaar B. v. S. Donderdag 19 Juni. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden André du Lancêlle, psychografoloog en helderziende. ZANGERSDAG TE HOORN UITGESTELD. Nu de Parkzalen te Hoorn voor- loopig voor andere doeleinden moetendienen, is de aldaar op 22 Juni aangekondigde zangersdag door het bestuur van den Noord- hollandschen Zangersbond tot een nader te bepalen datum uitgesteld. ZIJ ZAGEN ABRAHAM! In Westfriesland heerscht alge meen het gezegde, dat iemand op z'n 50-sten verjaardag „Abraham ziet" en den jarige wordt dan .meer malen een gebakken pop of gebak met passende inscriptie, versiering, etc. aangeboden. Maar ook gebeurt het natuurlijk, dat zulke stof lij ke verrassingen uitblijven, en men het alleen met een felicitatie telt. Echter dezer dagen werd in een der dorpen van Westfriesland deze bijzondere verjaardag van een lid der schoone sekse opgeluisterd op een wijze die lang zal heugen. Het ge beurde namelijk, dat, toen deze vrouw 's morgens opstond en de slaapkamergordijnen opende, daar aan 't venster, levensgroot, de hand aan den pet geslagen, bij wijze van groet, stond Abraham. Van zoo'n „kerel" al bleek haar dra dat het een kunstig opge tuigde pop was, die haar verjaar dag kwam opluisteren schrik je! Maar misschien nog wat kribbig door den schrik, gelukkig toch méér met een glimlach, wierp ze haar man, die de sponde nog niet ver laten had, in 't gezicht: Dat heb jij gedaan! 't Onschuldigste mannengezicht ter wereld was 't antwoord, gevolgd door de documentatie: dat hij dien nacht de kamer toch niet had ver laten! Inderdaad de man sprak waar heid, wat bleek toen 's morgens vroeg nieuwsgierigheid is moei lijk te bedwingen een paar goede kennissen kwapnen feliciteeren. En zoo behoeven we ter aanwijzing van de „onheil-stichters" alleen te ver melden, dat na een genoegelijk „leutje" de kennissen Abraham mee r.aar huis genomen hebben. Echter, thuis gekomen, begingen de kennissen een onvoorzichtigheid. De „kerel" werd in de veestalling geplaatst, zonder er verder meer aandacht aan te schenken er. toen in den laten avond de vrouw de veestalling betraf, gaf zij een hoo- gen gil, die het huis tot in de hane- balken doorkliefde: Hooee.. Eer. kéérel En even later, toen de dienstbode, nog onder den indruk van een in- tieimen zomeravondwandeling, de veestalling betrad, klonk opnieuw een gil, zoo mogelijk nóg hooger: Hooee!Een kéérel baas, vrouw We zouden zoö zeggen: wie kaat sen wil, moet den bal verwachten. HEERHUGOWAARD. In het vrije bedrijf. - Het aan tal bij de werkverruiming geplaat ste personen, dat de laatste weken het vrijwel constante cijfer van 27 a 28 bedroeg, is de vorige week door opneming in het vrije bedrijf terug- geloopen tot 18. Duifje met je mooie veeren - We hoorden de klacht, dat het aantal houtduiven de laatste dager, weer tamelijk groot is. Uit den aart! der zaak zijn de tuinbouwers min der op deze altijd hongerige gasten gesteld. NEDERLANDSCHE TUINDERS- BOND. District Noordholland. In dé vergadering van het districtsbestuur van den Nederland schen Tuindersbond heeft men be sloten, dat ten aanzien van de tuin- derscredieten, welker annuleering Ged. Staten hebben afgewezen, nog eens met de belanghebbenden in overleg zal worden getreden om van de door het Rijk verleende ere dieten af te komen. Omtrent het voorstel van de afd. Heepmskerk om te komen tot een provinciaal boekhoudbureau besloot men na ampele bespreking, deze zaak nog eens aan te houden tot September. Een eventueele instel ling van een dergelijk bureau kan toch niet eerder ingaan dan met het nieuwe jaar. Er werd medegedeeld, dat een verzoek om een extra toewijzing van kunstmest voor de verleende extra-teeltvergunningen is afge wezen. De moeilijkheid om de stikstof - bonnen ingewisseld te krijgen, werd voorts besproken. Deze bonnen zijn duur en het is zéér noodzakelijk, dat de nateelt en ook de bewaarkool straks nog een gift stikstofmest krijgt wil men een voldoende pro ductie verkrijgen. Het werd be treurd, dat de op 1 Juli aanwezige voorraden kunstmest van de toewij zing voor 1942 worden afgeschreven. Enkele tuinders hebben, door toe passing van de z.g. lepelmethode, stikstof weten uit te sparen voor de nateelt. Men zal zich hierover en over de inwisseling van de stikstofbonnen tot de bevoegde instanties wenden. EERSTE SPERCIEBOONEN. De eerste speTaieboonen zijn heden aangevoerd daar de veiling van de L.G.C. te Broek op Langen dijk door den heer K. Wagenaar te Heerhugowaard. EGMOND AAN ZEE. Een buitenkansje. - De heer H. alhier, wiens huisbaas de beschik king wilde hebben over zijn huis, omdat hij het wilde afbreken om op het openkomende perceel vier nieu we woningen te zetten, kreeg van dezen een uitkeering van 4000, op voorwaarde, dat hij het huis binnen een week zou ontruimen. Het zal intusschen voor den heer H. moeilijk zijn een ander huis te vinden. ZUIDSCHARWOUDE. Kerkelijke burgerlijke stand. De kortgeleden opgerichte werk groep van lidmaten van de herv. gemeente alhier zal een kaart- csysteem en een bevolkingsregister van deze gemeente inrichten. LIMMEN. Coöp. boerenleenbank. - De Vrij dagavond gehouden jaarvergadering van de coöp. boerenleenbank werd door 118 leden bijgewoond. De voorzitter, de heer D„ D. Zwart, zeide bij de opening o.a., dat de bank in het afgeloopen jaar al haar verplichtingen kon nakomen. Het ledental was 175 en de in om loop zijnde spaarbankboekjes 345. De rekening van 1940 toonde een beeld, dat afwijkt van het gewone beloop. Ingelegd was aan spaargel- uen 89.298,07; er werd terugbe taald 151.472,50. Terugbetaalde voorschotten 78432,54 en opgeno men voorschotten 380,88. De totale ontvangsten waren f 421.601,31. De balans gaf aan in ontvangsten en uitgaven f 291.548,82, de winst was 1375,39, welke bij de resreve werd gevoegd en daardoor nu f 14856,58 bedraagt. De accountant, de heer Keesom, gaf een overzicht van een en ander, waarna rekening en ba lans werden goedgekeurd. Het bestuur stelde voor de rente voor voorschotten, en hypotheken te bepalen op 4 .pet. en voor spaargel den (ingaande 1 Juli a.s.) op 2.7 pet. Aldus besloten. Het bestuur en de raad van toezicht werden gemach tigd oim, zoo de toestand zich wij zigt, den rentevoet te veranderen. Tot afgevaardigden naar de ver gaderingen werden benoemd de heeren D. D. Swart en J. Valke- ring Tzn. In den raad van toezicht werd herkozen de heer D. D. Swart en als bestuurslid de heer C. Aafjes. Verdienste kassier erkend. De voorzitter deelde mede, dat de kassier, de heer Cor. Admiraal, op 1 Februari 1.1. 12% jaar in functie was. Dit heugelijk feit is stilzwij gend voorbijgegaan. Nft vinden wij, zei spr., dat zijn salaris aan den lagen kant is, slechts 700. Dat was reeds eenige jaren het geval, doch nu de winst een beduidend bedrag aangeeft, stellen wij voor zijn wedde met 100 te verhoogen, in gaande 1 Januari 1941 en indien dit jaar wederom een behoorlijke winst is te maken het volgend jaar nog 100, zoodat het 900 Z3l worden. Uit de vergadering gingen stem men op om het nu reeds op 900 te brengen. De voorzitter nam dit voorstel over, dat daarna werd aangenomen met ingang van 1 Jan. 1.1. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. P. W. Spruyt te Mijnshee- renland (Zeeland) heeft bedankt voor het beroep naar de herv. ge meente te Broek op Langendijk. Het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart heeft, zooals men heeft kunnen lezen, re laties aangeknoopt met den lorre man. Er zijn tusschen de hooge Haagsche instantie en den man met zijn gammel karretje natuurlijk nog eenige schakels, zooals het Rijks bureau voor de groothandel in en de tusschenhandel in oude materialen en afvalstoffen. We heb ben voortaan echter niet meer te doen met den eersten den besten sjacheraar aan de deur maar met een: officieel van rijkswege erkende kleinhandel in afvalstoffen en oude materialen, die tegenover de over heid en de gemeenschap zijn rech ten en zijn plichten heeft. Zijn voornaamste recht is dat op onzen rommel; zijn eerste plicht is om dat spul regelmatig bij elkeen aan huis af te halen. Practisch komt dat hier op neer. Zoodra we een flesch breken, zit ten we niet meer met de stukken te kijken, want die stukken behoo- ren ons niet meer toe, maar den lorreman. Ons leeg rigarenblik kunnen we niet lang met spijtigen blik bekijken, want op het moment dat we de laatste sigaar er uit haal den, ging in eigendom over op den bewusten kleinhandelaar. Zoor&ra alle lezers en mede-lezers een krant uitgespeld hebben, is deze niet meer krant maar oud papier en dus hebben we er geen rechten meer op. Een versleten en afgedankten fietsband behoort ons eigenlijk geen moment toe. De lompenkist kan men thans inrichten voor hooikist want al het onbruikbaar textiel behoort niet meer in de kist maar op de kar van den voddenman gedeponeerd te worden. Wat een besparing aan rommel en ruimte in huis betekent dat. Wat een verruiming van den huiselijken blik zal dat geven. Vooral omdat de lorrenman nu niet langer in geen velden of wegen te zien zal zijn als je met oud spul in je maag zit. Hij is tegenover de overheid en de ge meenschap namelijk verplicht om netjes elke week of elke veertien dagen op denzeljden dag voor de deur te staan met zijn karretje. En hij behoort nog dankjewel te zeg gen als hij het spul het huis uit sleept. Ik heb er al over gedacht om hem dan een kop thee en een sigaar aan te bieden, rriaar zoo iets kun je je tegenwoordig niet meer permitteeren: zelfs tegenover een lorreman. HINDERWET. Bij besluit van 16 Juni 1941 is aan den heer B. C. A. Hulskamp, alhier vergunning verleend tot het oprichten van een fabriek voor het maken van zuivelwerktuigen, waar in zullen worden gebezigd 5 electro motoren, resp. van 3, 2, 2„ l3/« en l/a P.K., in het perceel Friescheweg 4, alhier. Alkmaar, 17 Juni 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeente lijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdyak van Woensdag 18 Juni tot en met Dinsdag 4 Juni 1941 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen: oranje kleur; Vetbonnen: blauwe kleur. Alkmaar, 17 Juni 1941. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. BERGEN. De raad kwam hedenmorgen on der voorzitterschap van den burge meester, mr, H. D. A. van Reenen, bijeen. Afwezig de heer L. den Das met kennisgeving. De voorzitter deed hiervan mede - deeling en zeide tevens, dat de secretaris, de heer G. Taapken, door ziekte verhinderd was en uitte de beste wenschen voor diens herstel. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot onderhandschen aan koop van een tweetal strookjes grond aan de Prins Hendriklaan van ae heeren J. C. Jansen en H. H.. Plomper. Conform werden vastgesteld de 3e suppletoire begrooting kapitaal- dienst 1940 en de 3e suppletoire be grooting gewonen dienst 1941 en le uppletoire begrooting kapitaaldienst 1941. Hierop werd vastgesteld het be drag van de vergoeding, voor de besturen der bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs en uit gebreid lager onderwijs over het af geloopen jaar, alsmede van het be drag van de volgens artikel 101, eerste lid der Lager-Onderwijswet 1920 voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven. De raad ging hierop in cojmité voor belastingreclames. Ook deze zitting duurde zeer kort, *imdat hier op de dag der dagen voor den raad volgde, n.l. de Bonefaasschouw met als centrum voor de gezelligheid een dinertje in de Rustende Jager. Ongecorrigeerd. BOMMEN OP ONS LAND. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht vloog een vrij groot aantal Britsche vlieg tuigen boven ons land. Op verschei dene plaatsen werden brisant- en brandbommen neergeworpen. De aangerichte schade waé echter naar verhouding gering en beperkte zich in hoofdzaak tot terreinschade, met name aan de veldvruchten. Op eenige plaatsen werden 'ook een aantal koeien en paarden ge dood af zoodanig gewond, dat ze af geslacht moesten worden. Een elec- trische leiding werd elders bescha digd. Op rfieer een andere .plaats ontstond een kleine boschbrand, die echter snel gebluscht werd. Een aantal woonhuizen hier en daar liep glasschade op. Dooden of gewonden zijn gelukkig niet te betreuren. DISTRIBUTIEKRING BERGEN. Uitreiking distributiekaarten. Hierbij wordt bekend gemaakt, dat de uitreiking van nieuwe distri butiekaarten zal plaats vinden op het Distributiekantoor, Kerkstraat 2, alhier op: Maandag 23 Juni 1941 ietter-A 91234 uur letter BBI 1416)4 uur Dinsdag 24 Juni 1941 letters BIC 912uur letters C en D 1416% uur Woensdag 25 Juni 1941 letters E en F 912J4 uur letters G' en H 1416% uur Donderdag 26 Juni 1941 letters I en J 9—12% uur letters KKo 141634 uur Vrijdag 27 Juni 1941 letters Ko en L 91234 uur letter M 1416 uur Maandag 30 Juni 1941 letters N en O 91234 uur letters P en R 1416 34 uur Dinsdag 1 Juli 1941 letters SSI 91234 uur letters SI en T 141634 uur Woensdag 2 Juli 1941 letters UVo 91234 uur letters Vo—W 14—16 34 uur Donderdag 3 Juli 1941 letter W 9—1234 uur letters IJ en Z 11% 16% uur Alle distributiestamkaarten mede nemen!!! Afhalen der kaarten mag niet geschieden door personen beneden den leeftijd van 16 jaar. Zij, die brood bakken uit eigen graan, houders van pluimvee, zij, die huisslachting hebben verricht en zij, die zelf aardappelen telen, zijn verplicht de betreffende distri butiekaarten in te leveren en wel op Vrijdag 4 Juli 1941, des voor middags van 91 uur en des na middags van 2-4 uur. Omtrent ver strekking van extra kaarten voor zwaren arbeid e. d. volgt nadere bekendmaking. Bergen, 16 Juni 1941. De Leider van den Distributiekring Bergen. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Juni 1941. 9700 kg. Tomaten A 36; To- maten B f 36; Tomaten C 36; To maten CC 30—40; 534 kg. Sla- boonen 64. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juni 1941. 2200 kg. Rabarber f 4.80. PURMEREND? 16 Juni 1941. Op de heden gehouden Gemeentel. Kaas- beurs werden 17 partijen verhandeld, wegende 76000 kg. Handel vlug. Hoogste prijs 40+ 343525; 20+ 18.50—22. Kaasmarkt: Er werden 2 st. Kleine Boeren kaas aangevoerd, wegende 575 kg. Prijs f 34 per 50 kilo. Handel vlug. In totaal werden 452 runderen aangevoerd. 124 Vette koeien voor de levering; 173 Gelde koeien 350 425, handel matig; 115 Melkkoeien 400—525, handel matig; 5 Stieren voor de levering; Vette kalveren voor de levering; 45 Pinken 200260, handel matig; 332 Nuchtere kalveren voor de levering, voor de fokkerij 3856, handel matig; 22 Vette varkens yoor de levering; 24 Magere varkens f 2548, handel matig; 461 Biggen 1634, handel matig; 271 Schapen 3045, handel matig; 136 Bokken en Geiten 2870, handel matig; 779 Lammeren f 20— 32, handel goed; 105 Kipeieren; 1500 Oude kippen en hanen (wit en rood) 13 per kg., (blauw) 1 3 per kg.; Konijnen 213; 200 Eenden 1170. Irak krijgt garantieverklaring van Engeland. (D.N.B.) - De Turksche radio meldt uit Bagdad, dat de tegenwoordige Iraksche regeering een garantieverklaring van de zijde van Engeland gekregen heeft. Conflict tusi Het bestuur stelt beschikbaar (Van onzen eigen versla In Krasnapolsky te werd Maandag een vergadering gehouden v eeniging van Noord- Waterschappen. De voorzitter de heer deur uit Wognum, verhei over de zeer groote opk meer dan 140 waterschap Dit is zeker een stimulans Met moed en vertrouwen aldus spr., ondanks de druk den, de toekomst tegemoi wij thans meer dan ooit werking zijn aangewezen eeniging is als organisatie stuur van waterschappen Srp. drong aan op goede schapszin en een zakeli. king der agenda. De heer de Goede maal tegen de notulen. Spr. w bevrijd van de gedachte, cretaris meer het Hoo schap had gediend dan ging en hij oordeelde, dat wel goed kenden maar noo grepen. Spr. drong op w de notulen aan, waartoe ten, hoewel één der aanwe: voor stemming verlangde de voorzitter zich verzette De secretaris, de heer deed hierop mededeeling antwoord van Ged. State de uitgebrachte bezwaren concentratie van het Waterschapsgelden door heemraadschap. De heer Mr. M. v. Vugth er aan, dat de groote me der vergadering zich er teg gesproken en hij betreurde het bestuur daarin geen a had gevonden het instemn vies terug te nemen, tei bestuur, dit advies toen vereeniging had uitgebracl Nu beroepen Ged. State de officieele voordracht vies. Er was bovendien ai dat over het schrijven Staten namens de vergade overleg gepleegd zou woi een paar menschen die zie meeste voor geinteresseerd Dit is niet gebeurd. Was dit wel geschiedt, spr. er op hebben aanp en in te zetten, dat het het bestuur werd inf (Applaus). De heer van Wee schreef dit betoog. De van de vergadering had d naar voren moeten komen bestuur had rekening moe den met de beslissing van gadering. Nu betreurt spr. dat h zijn advies niet heeft men en geen blijk heeft respect te hebben voor d sing van de vergadering. De voorzitter me: dat het bestuur reeds in vergadering kenbaar had dat zijn meening niet was, omdat de vergaderinj stuur niet had overtuigd, voorts van meening, dat afgesproken, dat 'overleg schrijven aan Ged. Sta worden gepleegd. De secretaris zeide afloop van de vergader hem besproken is om ov plegen. Naderhand werd een volledig verslag van dering aan Ged. Staten te OPGAVE AMSTERDAMSCHE BAN Bijkantoor Alkmaar van Dinsdag 17 Juni STAATSLEENINUEN. Vor 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3334 Nederi 3 Ned -Indië 1937. BANK-1NSTELLINCEN Amsterd Bank Handel Mij. Cerl. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank IND. OND. BINNENL. Altf. Kunstzijde Unie Calvé Dellt Cert. Nederi Ford, l-eyer Bros Phil Gloeil Gem Bezit 204 CULTUUR MAATSCH. H v- A39a Java Cultuur2201 Ned Ind Suiker Unie .211 Verg Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. HollandA roerika lijn Java—China Japan lijn 1301 Kon Ned Stoomboot 15U Scheepvaart Unie 15/i TABAKKEN. Deli Batavia191 Oude Deli 255 Senembab 192* 9i6 9? 891 89 1133 123 175 119' 1153 70' .300 I13t 100' .2221 2383 190 1 121 150 '115 109'

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2