„DEN MAAG iN STEMPELS". VEREENIGING VAN NOORDHOLLANDSCHE WATERSCHAPPEN. AMSTERDAMSCHE BEURS LAND. EN TUINBOUW Twee dozijn natuur- en cultuurschatten. SPURT EERSTE BLAD 3 Conflict tusschen bestuur en vergadering, Het bestuur stelt mandaten beschikbaar. (Van onzen eigen verslaggever). In Krasnapolsky te Amsterdam werd Maandag een drukbezochte vergadering gehouden van de ver- eeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen. De voorzitter de heer J. Comman deur uit Wognum, verheugde zich over de zeer groote opkomst van meer dan 140 waterschapsbesturen. Dit is zeker een stimulans tot actie. Met moed en vertrouwen gaan wij, aldus spr., ondanks de drukkende tij den, de toekomst tegemoet, omdat wij thans meer dan ooit op samen werking zijn aangewezen. Onze ver eeniging is als organisatie in het be stuur van waterschappen onmisbaar. Srp. drong aan op goeden gemeen schapszin en een zakelijke afwer king der agenda. De heer de Goede maakte bezwaar tegen de notulen. Spr. was nog niet bevrijd van de gedachte, dat de se cretaris meer het Hoogheemraad schap had gediend dan de vereeni- ging en hij oordeelde, dat deze hem wel goed kenden maar nooit had be grepen. Spr. drong op wijziging van de notulen aan, waartoe werd beslo ten, hoewel één der aanwezigen hier voor stemming verlangde, waartegen de voorzitter zich verzette. De secretaris, de heer Boersma. deed hierop mededéeling van het antwoord van Ged. Staten tegen de uitgebrachte bezwaren over de concentratie van het innen der Waterschapsgelden door het Hoog heemraadschap. De heer Mr. M. v. Vugt herinnerde er aan, dat de groote meerderheid der vergadering zich er tegen had uit gesproken en hij betreurde het, dat het bestuur daarin geen aanleiding had gevonden het instemmende ad vies terug te nemen, terwijl het bestuur, dit advies toen namens de vereeniging had uitgebracht. Nu beroepen Ged. Staten zich in de officieele voordracht op dit ad vies. Er was bovendien afgesproken, dat over het schrijven aan Ged. Staten namens de vergadering nog overleg gepleegd zou worden met een paar menschen die zich er het meeste voor geinteresseerd hadden. Dit is niet gebeurd. Was dit wel geschiedt, dan zou spr. er op hebben aangedrongen en in te zetten, dat het advies van het bestuur werd ingetrokken. (Applaus). De heer van Wees onder schreef dit betoog. De meening van de vergadering had duidelijker naar voren moeten komen en het bestuur had rekening moeten hou den met de beslissing van de ver gadering. Nu betreurt spr. dat het bestuur zijn advies niet heeft teruggeno men en geen blijk heeft gegeven respect te hebben voor de beslis sing van de vergadering. (Appl.) De voorzitter merkte op, dat het bestuur reeds in de vorige vergadering kenbaar had gemaakt, dat zijn meening niet gewijzigd was, omdat de vergadering het be stuur niet had overtuigd. Spr. was voorts van meening, dat niet was afgesproken, dat "overleg over het schrijven aan Ged. Staten zou worden gepleegd. De secretaris zeide, dat na. afloop van de vergadering met hem besproken is om overleg te plegen. Naderhand werd besloten een volledig verslag van de verga dering aan Ged. Staten te zenden 9ï£ 97 851/4 89'/, .U3»/« OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 17 Juni 1941 STAATSLEENINGEN. Vor. k. p.m 2 u 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 3—3X Neden 3 Ned -Indië 1937. BANK-1NSTELLINCEN Amsterd Bank Handel Mij. Cerl. v. 250123 Koloniale Bank 175 Ned. Ind Handelsbank 119'/, IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .115 Calvé Delit Cert. 70'/, Nederl Ford300 Lever Bros .1131/, Phil Gloeil Gem Bezit 204 CULTUUR MAATSCH. H. V. A39a Java Cultuur'22(J1/S Ned Ind Suiker Unie .211 Verg Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn lUb'/v 2221/s 2383/, 190 1 -2'/s 150 •115 -101'/, Java—China Japan lijn 1361/5 Kon Ned Stoomboot 1511/8 Scheepvaart Unie 15 TABAKKEN. Deli Batavia141 Oude Deli255 Senembab 192*/4 9-5/s 4"/, SS»/,, 891/, 1131/5 123 175 117 135 '01/, 303 1133/, 205 398 220 Al 110 226 2441/j 190 122 140 115 111 1 8 1521/5 1(0 191 255 196 en verviel de noodzakelijkheid van het Overleg. De heer Mr. van Vugt oor deelde, dat hierdoor wel de eigen aardige verhouding tusschen het bestuur en de vereeniging naar vo ren komt. Het moest het bestuur toch duidelijk zijn, dat het een advies had uitgebracht, niet weergevende de meening van de vereeniging. Door de uitspraak van de vergadering was het bestuur verplicht geweest het uitgebrachte advies in te trek ken of heen te gaan. Gaat het niet heen, dan moet het zich gedragen naar de uitspraak van de vergade ring. (Applaus). De heer V a n W e e s was door het antwoord van het bestuur zeer te leurgesteld. Dat dit ondanks de feite lijke gegevens en de beslissing van de vergadering het advies handhaaft, moet voor het bestuur tot ernstige consequenties leiden. De heer V a n A s vroeg of het be stuur alsnog bereid was het advies terug te nemen en te werken tegen de concentratie. De voorzitter betoogde, dat er advies was gevraagd van het bestuur en niet van de vereeniging. Spr. vroeg of het bestuur geen uitvoering heeft gegeven aan het besluit van de vergadering. Geroep: „Neen!" De heer Mulder was het hier mede eens. Men heeft z.i. niet het recht om het bestuur een meening op te leggen. Spr. oordeelde, dat het bestuur gedaan heeft wat de verga dering verlangd heeft. Mr. van Vugt aanvaardde de opvatting van het bestuur niet. Ged. Staten hadden het advies van het bestuur gevraagd, leiders van de vereeniging, en niet van de heeren Commandeur c.s. Als blijkt, dat een bestuur een verkeerd advies heeft gegeven, komt bet niet te pas, dat het bestuur dit handhaaft tegen den wil van de ver gadering. Het bestuur had wel kunnen be richten, persoonlijk niet te zijn ver anderd, maar een bestuur is ver plicht de meening van de vereeni ging te vertolken. (Applaus). De voorzitter bleef deze zienswijze bestrijden. Het bestuur moest een advies uitbrengen en spr. meende de discussie te mogen sluiten, omdat het een teruggrijpen is op de discussie van de October- vergadering. Spr. deed hierna mededeeling van ingekomen stukken, waaronder een schrijven van het Prov. Electrisch Bedrijf over de stroomlevering voor de bemaling en aansluiting van ge malen, die nu nog met olie bemalen. Voorts was een schrijven inge komen van baron van Tuyl van Serooskerken e.a., om de concentratie van het innen der waterschapsgelden alsnog te behandelen. De voorzitter stelde voor, dit voor kennisgeving aan te nemen. De vergadering verzette zich daar tegen, waarop de voorzitter zich op het standpunt stelde, dat dit dan kon aan het einde der vergadering. Van het bestuur van den Grooten IJpolder was een bezwaar inge komen tegen de candidaatstelling door het bestuur. Bij het betreffende punt zal dit behandeld worden. Het jaarverslag werd, onder dank zegging aan den secretaris, ongewij zigd vastgesteld. De rekening 1940 werd in ontvangst vastgesteld op 7066,83 en in uitgaaf op 5519,21, batig saldo 1547,62. De begrooting van 1942 werd even eens zonder bespreking in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 4900. Namens het bestuur van den IJpolder leverde mr. Van Vugt hierna critiek op de aanbeveling voor de benoeming van eén bestuurslid in de vacature-Hoek Spaans. Het bestuur heeft den door Jisp en Nek aanbevolen candidaat op de twpede plaats gezet. Beter was het mede te deelen, dat Jisp en Neic dien en dien aanbeval. Spr. vond het wenschelijk dit in het vervolg te doen. De voorzitter zeide, dat het bestuur er niets op tegen heeft als in het bestuur een secretaris wordt opgenomen, al is het van oordeel dat het bestuur niet uit secretarissen moet bestaan. 26 waterschappen steunen den candidaat van Jisp en Nek en het bestuur meende daarom 't volle pond aan dien candidaat te hebben gegeven door hem no. 2 te plaatsen. De afgevaardigde van de banne Scharwoude oordeelde, dat het be stuur het veiligst is in handen van de waterschapsbestuurders zelf en niet in handen van de secretarissen. Spr. drong er op aan zich aan de voordrachten van hel bestuur te houden. Mr. van Vugt bleef zijn zienswijze handhaven, al was de handeling van het bestuur, gezier, de opvatting die daar heerscht, be grijpelijk. De heer Dekker, Obdam, waar schuwde er voor om aftredende le den met veel verdiensten, niet zon der meer te herkiezen. Dit is in strijd met de gewoonte en spreker waarschuwde voor de verstrekken de gevolgen. Komt hier jalouzie om den hoek kijken? vroeg spr. Spr. weet het niet, doch de ge dachte van wel heeft bij hem post gevat. Spr. betwijfelde of de vergade ring wel recht heeft ter vergade ring candidaten te stellen en liet hooren eenige artikelen uit het reglement. Spr. gaf de vergadering in over weging no. één der voordrachten te kiezen. De voorzitter van den Groo ten IJpolder vroeg waarom het be stuur als secretaris geen man van de practijk uit zijn midden had be noemd en wel een ambtenaar. De voorzitter: Dit is een zaak van het bestuur. De voorzitter van Wormer, Jisp en Nek betoogde, dat het wenschelijk was, in het belang van de waterschappen, dat ook secre tarissen 'deel van het bestuur zou den uitmaken. Die van den IJpolder wees er op, dat dit ook in het bestuur van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten het geval is. Een ander drong aan op herkie zing van den heer de Jongh omdat anders het Gooi niet in het bestuur vertegenwoordigd kon zijn. Aangenomen werd het voorstel tot instelling van een cursus in de waterschapsadministratie. Hierna hield Mr. P. S. Winkei uit Hoorn een causerie over het pachtprijsopdrijvingsbesluit. Dit besluit heeft de bedoeling de prijsopdrijving tegen te gaan en daarom vroeg men geen hooger pachtprijs-bedragen dan die golden voor 1 Sept. 1939. Wordt zoo'n besluit wel aangegaan dan is dit wel geldig, maar bè- hoeft de pachter in dat geval geen pacht te betalen. Neemt de pachter een hoogeren prijs_ in ontvangst dan komt de strafrechter in niet ge ringe mate opzetten. Uitvoerig lichtte spr. dit besluit toe. Onbillijkheden wilde spr, wel te gengaan. Wie een hoogeren pacht som billjjk acht kan de invoering daarvan verzoeken bij den directeur- generaal. Het pachtbureau adviseert hierover. Redelijk is b.v. een verhoo ging waar het land te laag aan een familielid was verhuurd of in een beteren toestand was gekomen. De meeste verzoeken om verhoo ging worden echter op grond van een vastgestelden norm afgewezen, en geen rekening wordt gehouden met bijzondere omstandigheden. Daarom moesten verschillende waterschappen ervaren, dat een voor J940 vastgestelde prijs niet gehand haafd kon blijven, omdat deze lag boven 1939. Publieke verpachtingen zijn ver boden, evenals de verkooping van de gras opstand, eigendom van de waterschappen, bij de wegbermen. De oorspronkelijke pachtwet liet dit wel toe, doch het nieuwe besluit heeft daaraan een einde gemaakt, omdat dit middel in andere streken op ontduiking van de pachtwet be gon te gelijken. Met het verpachten van de gras bermen langs de wegen gaat het ook in de richting van verpachting voor iangen duur. De Schermer had den berm ver pacht voor 11 maanden en verzuimd daarvoor opnieuw toestemming te vragen. Was dit wel geschied, dan was de toestemming wel verleend. De Schermer meende echter den berm steeds weer noodig te hebben, maar de pachter, die het contract wel hadg eteekend, beriep zich, on danks zijn handteekening, op de niet- goedkeuring door het pachtbureau. De rechtbank te Alkmaar stelde den pachter in het ongelijk, doch het Hof te Arnhem oordeelde, dat de pachter in het gelijk moest worden gesteld en geoordeeld werd, dat voor onbepaalden tijd was verpacht. De waterschappen dienen zich dus te voren te wapenen met de goed keuring van het pachtbureau. Men mag bij inschrijving ver pachten, maar moet .dan tevoren zelf den pachtprijs vaststellen en gegadigden oproepen, waarbij de prijs niet hooger mag zijn dan in 1939. Doet men dit niet, dan loopt men weer het gevaar van 5000 boete of 1 jaar gevangenisstraf. Spr. oordeelde het noodig, dat de waterschappen zich beraden over een heroriëntatie, waarbij de taak van het waterschap goed voorop gesteld moet worden. Nu toch wordt de zaak te zeer bezien van den kant van den bodemgebruiker. (Applaus). De uitslag van de stemming. Medegedeeld werd, dat 453 gel dige stemmen waren uitgebracht. In de vacature Hoek Spaans had het bestuur de volgende aanbeve ling gedaan: 1. J. Koning Az., dijkgraaf van de Purmer; 2. W. J. Wognum, secretaris van den polder Oostzaan. Gekozen werd de heer Wognum met 78 tegen 73 stemmen op den heer Koning. De aanbeveling in de vacature de Jongh luidde: 1. C. G. de Jongh, voorzitter van de Gooische Zomerkade; 2. Mr. M. van Vugt, secretaris van den Grooten IJpolder. Gekozen Mr. M. van Vugt met 80 tegen 70 stemmen op den heer de Jong. De aanbeveling in de vacature P. Groot Jz. luidde: 1. P. Groot Jz., dijkgraaf van Drechterland; 2. D. P. Timmerman, dijkgraaf van de Schager kogge. Gekozen de heer Groot met 92 stemmen tegen 58 op den heei Timmerman. De heer Groot wenschte zich over de aanneming te beraden. De beide anderen namen de benoe ming aan. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur zich naar aanleiding van den uitslag zou beraden. Hierop kwam het aangehouden schrijven over de aan te nemen houding tegenover het advies van Ged. Staten ten aanzien van de concentratie van de inning der waterschapsgelden aan de orde. De voorzitter bleef er bij, dat het bestuur zijn standpunt niet wijzig de, waarop de vertegenwoordiger van den Grooten IJpolder betoog de, dat de consequentie vorderde, dat het bestuur heenging, als het bestuur geen afstand wilde doen van eigen inzicht. Als bestuur moet men de opvatting van de vereeniging uitbrengen. Persoon lijk houden de bestuursleden de vrijheidhun eigen inzicht aan Ged. Staten kenbaar te maken. De voorzitter: Wij willen alles doen wat de vergadering eischt, maar wij laten ons niet dwingen ons advies in te trekken. Hierover bleven de meeningen tegenover elkander staan. Tenslotte deelde voorzitter mede, dat het bestuur zijn functie ter beschikking van de vergadering stelde. De heer van Wees deed nog een ernstig beroep een conflict te voorkomen. Voor de toekomst is concentratie van zoo'n beteekenis dat men zich tegein den eersten stap krachtig moet verzetten. (Applaus) Verschillende sprekers deden nog een beroep op het bestuur in dezen het ontijdige advies terug te nemen en stelden in het licht, dat overigens het bestuur wel het vertrouwen van de vergadering heeft. De voorzitter: Ged. Staten hebben het advies van het bestuur gewerischt. Wij kunnen nu niet an ders dan heengaan. Spoedig zal een vergadering belegd worden om een bestuur te kiezen. Hierop volgde sluiting. BLOEMBOLLENVEILING „WEST-FRIESLAND". Exploitatie-tekort van 10 mille. De bloembollenveilingvereeniging „West-Friesland" hield Zaterdag middag te Bovenkarspel een alge meene vergadering. De voorzitter, de heer K. Berk bout, herdacht blijkens het verslag van de N.H.Crt. in zijn openings woord het overleden bestuurslid, den heer Ruiter. Verder merkte de voorzitter op, dat het gepaseerde boekjaar zich kenmerkte door vele tegenslagen. De oogst was beneden het middel matige. Ofschoon het areaal met 50 pet. was ingekrompen, bleek toen nog een groot percentage van elke soort niet te plaatsen. Werd vorige jaren het surplus van bloembollen tot veevoeder vermalen, thans kreeg het een andere bestemming, n.l. kof- fiesurrogaat, terwijl ook goede re sultaten werden bereikt voor meel- fabrikaten. De in 1940 ingestelde garantieregeling is voor de kwee kers geruststellend geweest. Vrij zeker zal ook voor het a.s. seizoen een dergelijke regeling worden toe gepast. Al zijn ze nog niet vastgesteld, toch meende spr., dat een verhoo ging van de minimumprijzen zal plaats hebben. Het is vrij zeker, dat Duitschland dit jaar een bedrag van 15 millioen mark aan bloem bollen uit ons land zal betrekken. Over den prijs zijn de onderhande lingen nog gaande. Met de bedoeling de oorzaak van het gladiolenziek te zoeken of te be strijden, werden op initiatief van de afd. Andijk proefvelden aangelegd te Andijk en te Hillegom. De rekening. De exploitatierekening 19401941 sluit in voordeelen op 55.304,99, in nadeelen op 65.642,94, aldus met een nadeelig saldo van 10.337,95. De marktgelden beloopen in totaal 46.580,05. De balans sluit op een bedrag van 68.767,86. Het vorig' jaar beliepen de markt gelden 89.000, dit boekjaar was het marktgeld dus ongev. f 42.500 minder. (Van onzen Haagschen correspondent). Als er vroeger werd gezegd: „Breng Uw vacantie door in eigen land", dan waren er menschen, die glimlachend het hoofd schudden, aangezien zij in de meening ver keerden, dat een Nederlander-met- verlof zich pas gelukkig voelen kan, als hij minstens duizend kilometer van zijn woonplaats verwijderd is. Thans zijn de grenzen echter ge sloten, zoodat tallooze kilometer vreters eindelijk eens in de gele genheid komen, de eigen omgeving te leeren kennen. De V. V. V. ,,'s-Gravenhage" heeft deze gele genheid aangegrepen om een aan trekkelijk plan te ontwerepen, ter stimuleering van het bezoek aan het aloude Haagje, waar toch iedere Nederlanders graag minstens een maal per jaar eens komt. Zij be reidde namelijk den Stempeltocht- Den Haag-1941 voor. Wat is dat eigenlijk een stem- peltocht? Doodeenvoudig: de V. V. V. heeft een keurig boekje laten drukken, dat U voor de luttele som van vijf en twintig cent kunt koopen. Als U dat doet, bent U deelnemer. Uw naam, woonplaats en beroep worden er buiten opge schreven en U krijgt een splinter nieuwe, bijzonder fleurig verzorgde brochure over de stad cadeau, die het U al zeer gemakkelijk maakt de in het stempelboekje opgenomen aantrekkelijke en bezienswaardige plaatsen van den Haag ten volle te genieten. Het zijn. er vier en twin tig. De Stempeltocht voert U naar de rijke verzamelingen van het Ge meentemuseum, het Museum Bre- dius, het Mauritshuis, het Museum voorhet Onderwijs, het Museum Mesdag en het Museum van Repor- ducties van Beeldhouwwerken. Hij brengt U ook naar het panorama in de Zeestraat, het Vredespaleis, de Gevangenpoort, het Oranje Nassau- museum in den Boterwaag en „Hofwijck" aan den Vliet, waar Huygens eens uitrustte van de ver moeienissen van het hofleven. U bezoekt de Groote Kerk en de Nieuwe Kerk, zoowel als het Pla netarium, het Dierenpark Wasse naar en den Haagschen Dierentuin. U zult wandelen in het Haagsche Bosch, de Scheveningsche Boschjes, de Boschjes van Poot en de West duinen, in Meer en Bosch en Het onvolprezen Zuiderpark, en ge- noegelijk toeven op den Seringen- berg van het landgoed Raaphorst. Zelfs als de Stempeltocht dat niet voorschreef, zou U tenslotte op de Pier terecht komen, maar natuur lijk is ook Scheveningen in dit plei- zierige plan betrokken. U ziet het: een fraai bouquet van de natuur- en cultuurschatten on zer schoone residentie, die wij in deze oorlogstijden .misschien nog wel meer beminnen dan anders. Is het geen aardig plan, de Haagsche inventaris eens op te maken, door al dit schoons te gaan bezoeken? V. V. V. zorgt ervoor, dat U dit op een aangename en goedkoope nia- nier kunt doen. Aangenaam, want wie, jong of oud, aan den Stempeltocht deel neemt, heeft kans op een van de mooie prijzen, die beschikbaar wor den gesteld. Het boekje bevat namelijk twee dozijn vakjes en telkens als U bij een van de op de lijst vermelde plaatsen aankomt, vindt U een vriendelijken mijnheer, die een stempel in een van die vakjes plaatst. Is alle beschikbare ruimte vol, dan kunt U een aquarel win nen of een der vijf gietsels van een Egyptisch kopje, beschikbaar ge steld door de Academie van Beel dende Kunsten of iets anders. Brengt U het maar tot twintig of zelfs toch sléchts 15 stempels, dari kunt U ook al een prijs winnen. Bovendien ontvangt iedere deelne mer, die het tot vijftien stempels brengt, een fraai insigne. Aan deel nemers van buiten den Haag wordt een voorsprong van vijf stempels gegeven, zoodat ook zij een behoorlijke kans op de hoofd prijzen maken! Zij hebben dus voor de prijzen slechts resp, 19, 15 of 10 stempels noodig. Aanzienlijke reducties. Wij noemden de door V. V. V. geboden gelegenheid zooeven niet alleen aangenaam, maar ook goed koop, en dat is zoo, aangezien het boekje ook een serie coupons be vat, die den deelnemer recht geven op elf aanzienlijke reducties. U kunt bijvoorbeeld het Gemeente museum bezoeken voor de helft van den prijs, Meer en Bosch voor 10 cent in plaats van een kwartje, den Dierentuin voor half geld, enz. enz. Wie vijftig cent betaald voor zqn boekje krijgt daarboven nog een coupon voor een dagkaart van de H. T. M. Dit reductie-systeem herinnert eenigszins aan de populaire kwart jesactie van de V. V. V., die ten doel had, landgenooten die verder dan 23 K.M. van Den Haag verwij derd woonden, naar de Residentie te trekken. Het resultaat was zeer groot. Vorig jaar mocht deze kwartjes-actie ondanks de tijdsom standigheden nog zulk een belang stelling trekken, dat 14000 kaarten met reductiebons werden uitgege ven. Wie dezen zomer in den Haag of omgeving komt, zal den Stempel tocht beschouwen als een voortref felijke aanleiding, de schoonheden van de stad en haar omgeving, ge voegd bij de bijzondere geneugten van Scheveningen, eens grondig te onderzoeken. Den Haag is het ten volle waard1 En bovendien is het van niet ge ringe beteekenis, dat wij ons juist Veilingskosten. De veilingskosten werden vastge steld op 5 pet. voor leverbaar en 6 pet. voor plantgoed. Het bestuur werd gemachtigd aan den secr.-penn. en aan den te be noemen bedrijfsleider een salaris uit te betalen, dat gebaseerd is op 2)4 pro netto tot 1 millioen om zet en K Per mille boven 1 mil lioen. Wandelen DE AVOND-VIERDAAGSCHE Morgenavond begint voor Alk maar de Avond-Vierdaagsche, ter wijl verder Donderdag, Vrijdag en Zaterdag wordt geloopen. De eerste drie dagen wordt tusschen half 7 en 7 uur'gestart en Zaterdag tusschen 3 uur en kwart over 3. Zij die Za terdag verhinderd zijn loopen op Dinsdag het Zaterdag-parcours. Zaterdagavond plm. 7 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden in den Muziektuin, waarbij vermoedelijk ook de burgemeesters van Alkmaar en Oterleek aanwezig zullen zijn. Het aantal inschrijvingen van Alk maar bedraagt nu reeds 600 en. steeds komen er nog meerdere lief hebbers bij. Het uitgewerkte par cours voor de vier avonden laten wij hieronder volgen: le dag. Start: 6.307 uur: Mu ziektuin, linksaf naar Wilhelmina- laan, Wilhelminalaan, Heilooërbrug over, Koorstraat, St. Laurensstraat, rechtsaf Nieuwesloot, rechtsaf Han delskade, Frieschebrug over, rechts af tot Vlotbrug, linksaf Heiligeland in, Schermerweg tot Nieuwe weg, linksaf naar nieuwe brug, deze over, dadelijk bij de trap rechtsaf naar Westdijk, dezen volgen richt. Aker sloot tot eerste weg links, naar Zui dervaart, linksaf naar Laanbrug, deze over, Laanweg, Schermerdijk, eerste weg links, Menigweersweg, Noordervaart linksaf, straatwegkant houden, langs Stompetoren (in café Renses post E.H.B.O.), bij den Pro vincialen weg rechtsaf tot N.H. ka naal, linksaf naar Vlttbrug, deze over, rechtsaf Victoriepark door, Handelskade, Gasthuisstraat, linksaf langs en rond Groote kerk, Koor straat, Heilooërbrug, Straatweg tot Kruislaan, Muziektuin. 2e dag. Start 6.30-7 uur: Muziek tuin, Kruislaan, links af Wilhelmi nalaan in naar Zandersloot, Hei- looërbosch, Heerenweg, Hoogeweg tot Kapellaan, rechtsaf langs Runx- putte (in café Pelgrimsrust post E.H.B.O.), rechtsaf tot spoorweg overgang, dezen over, rechtsaf Wes- terweg van Heiloo tot begraafplaats Alkmaar, rechtsaf Kruislaan, Mu ziektuin. 3e dag. Start 6.30-7 uur: Muziek tuin, Wilhelminalaan, linksaf voor de Heilooërbrug, Geestersingel vol gen tot Raad van Arbeid, linksaf langs N.H. kanaal tot Koedijker vlotbrug, deze over, linksaf tot Pro- testantsche kerk, bij de kerk rechts af over het Koedijker pad naar Sint Pancras, linksaf langs Witte kerk, hier rechtsaf naar Broek op Langen- dijk (post E.H.B.O. bij den heer de Geus), Prins Hendrikweg volgen tot Waarddijk, linksaf naar eersten weg rechts, Basserweg tot Middenweg, rechtsaf naar Huigendijk, rechtsaf naar brug bij café 't Hengelaartje, naar Halvemaansbrug, deze over, linksaf Hoornsche vaart, Zeswielen, linksaf brug over, Friescheweg, Friesche brug, rechtuit Heeren straat, rechtsaf Dijk, linksaf Voor- dam, brug over, Waagplein, Door braak naar Nieuwesloot, St. Lau rensstraat, Koorstraat, Wilhelmina laan, Muziektuin. 4e dag. Start 3-3.15 uur: Muziek tuin, linksaf Kruislaan, linksaf Wes- terweg, eerste weg rechts Kalk- ovensweg, spoorbaan over (onbe waakt, uitkijken!), naar Egmond- zeeweg, linksaf naar Egmond aan den Hoef, Egmonderstraatweg, rechtsaf naar Egmond aan Zee, (E.H.B.O.-post hotel Welgelegen), terug naar Egmond aan den Hoef, Heerenweg, rechtsaf tot 2den weg links, Heilooërzeeweg, dezen volgen tot Westerweg, rechtsaf naar be graafplaats Alkmaar, Kruislaan, bij „Westerlicht", linksaf langs Apen kooi, Ropjeskuil, Metiusgracht, Wil helminalaan, Kruislaan, Muziektuin. LANGENDIJKER TAFEL TENNISCLUB „VITESSE". De stand van de competitie van de L.T.T.C. „Vitesse" is thans als volgt: le groep: G. Verkroost 13 gesp. en 13 gew.; R. Schrieken 10 - 7; W. Gouwstra 5- 3; J. Klinkert 10 - 5; P. J. Schrieken 15 - 8; J. P. Schrieken 17 - 9; C. Rootjes 12 - 5; G. Nieman 15 - 7; H. Hart 8 - 1; A. Prijs 10 - 0. 2e groep: C. Moraal 10 gesp. en 9 gew.; C. Kuilman 8 - 2; K. Stins 5 - 2; P. v. d. Molen 12 - 7; A. de Vries 11 - 8: P. Schoorl 12 - 6; G; Buisman 10-1; P. Koning 6 - 0; A. Kater 5-1. Van de tien leden van Vitesse die Zondag hebben deelgenomen aan de kampioenswedstrijden van Luto te Alkmaar, wisten P. J. Schrieken en C. Moraal hun poule te winnen. Het is voor allen een gezellige leerzame dag geweest. in dezen tijd rekenschap geven van ons groote bezit aan cultuur- en natuurschatten, waarvan het Haag je er immers vele herbergt. Wij gaan dus in grooten getale „stempelen!" U kunt het op Uw ge makje doen, want de V. V. V. geeft U gelegenheid van 16 Juni tot 30 September.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3