STILLE NO. 9 I r RADIOPROGRAMMA LAND- EN TUINBOUW Regeling afzet vroege aardappelen. „EEN BEVRIJDING'. Veilingen in Kennemerland. BURGERLIJKE STAND GEMEENTERADEN. D ASHIELL HAMMETT 135 EERSTE BLAD plm 2 u 973/4 go3/a 90 113 123 178 111 132 68 300 114'/2 20 3'/, 400 224 220 1101/5 231 248 192 120 140 120 1093/4 138 156 1641/s 192 264 209 DINSDAG. HILVERSUM I, 4X5,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 8.25 Gr.pl. (9.15 9.25 Voor de huisvrouw). 11.Deel. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12.Gr.pl. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. I.Viool en piano. 1.30 Spranke lende middagklanken. 3.Orgelcon cert. 3.30 Gr.pl. 4.Cyclus „Ons ge loof en ons werk" (voorbereid door het Vrijz. Prcwt. Kerkcomité). 4.20 Dansmuziek (gr.pl.) 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BiNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Orkest Eloward. 6. Cyclus „Onze eigen taal". 6.15 Caba- retprogr. 6.45 Gev. progr. 7.BNO: Vragen van den dag. 7.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.30 Ber. (Eng.) 3.45 Politiek weekpraatje (opn.) 10.~10.15 BNO: Eng. uitz.: „Economie news from Holland". HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.40 DecL II.Molto Cantabile en gr.pl. 12. Ber. 12.15 De Ramblers 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Omroep orkest met piano-intermezzo. 2. Gr.pl. 3.Pianovoordracht en gr.pl. 3.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 4.— „Richard Strauss' Don Quichote, op. 35", causerie met gr.pl. 4.45 Gr.pL 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beurs ber. 5.30 Russisch orkest „Slawa", solisten en gr.pl. 6.15 U hebt 't gehad op de lagere school. 6.30 Gr.pl. 6.45 De Jeugdsportclub. 7.BNO: Vra gen van den dag. 7.15 Amus.-orkest. 7.45 Voor de werkende vrouw. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 8.30 Radiotooneel. 9.10 Gr.pl. 9.40 Voor den boer. 9.55 Avondwijding (voor bereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité). 10.BNO: Nieuwsber., sluiting. /KUNST EN WETENSCHAP ^E TOEKOMST VAN DEN TOONKUNSTENAAR. Muziekgilde en overheids bemoeiing met muziek. Aldus de titel van een voordracht onlangs door het hoofd van de af- deeling Muziek van het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten, den heer Jan Govert Go- verts, gehouden. Spr. begon met te wijzen op de muziekgilden in vroeger tijd, op de waardeering voor den stand van den musicus die toen zeer gering was, en niet alleen in dien tijd, maar ook nu nog wel wat te wen- schen overlaat. Om daarin verbe tering te brengen ontstonden in het jaar 1300 de gilden, die, na een tijd van opkomst, bloei en verval na vijf eeuwen weder verdwenen. Dikwijls heeft men moeite ge daan alle toonkunstenaars in één lichaam bijeen te voegen, doch steeds is dat niet gelukt. Maar nu zal de staat, „die op nieuwe grondbeginselen wordt op gebouwd" zich met den musicus gaan bezighouden, en in dien staat zal hij een beschavingsfunctie hebben". Het departement wil alle kunste naars samenbrengen in één groot lichaam, „de toonkunstenaars zul len daarin het Muziekgilde vor men". Allen, die aan het muziek leven een werkzaam aandeel heb ben, kunnen lid van de cultuurka mer (waarin het Muziekgilde een onderafdeeling is) zijn. Dilettanten en onvoldoende geschoolden zijn uitgesloten, dit wordt gedaan ter bescherming van het beroep, en van den titel toonkunstenaar, mu ziekleeraar, enz. Ook de volkszang komt in het gilde. Tenslotte gaf spr. nog eenige bizonderheden over de reorganisa tie van het muziekleven. De werk loosheid onder de musici moet verdwijnen door beroepsbescher ming en arbeidsverbod voor onbe voegden, tariefverordeningen, sa neering van zoogenaamde muziek scholen, invoering van muziekon- derricht op de lagere en middel bare scholen, uitbreiding van de volksmuziekscholen, het voorthel pen van onbemiddelde talenten, enz. Spr. eindigde met de aanwe zige musici tot medewerking op te wekken. Dit is maar een overzicht van de uitvoerige rede (hier en daar is er een greep uit gedaan) die door den heer J. J. Lispet te Hilversum is uitgegeven. A. K. MUZIEK VOOR ORGEL. Onlangs bespraken wij in dit blad het eerste boek van „Koraal- werk" van den heer G. J. Moed, organist van de Groote Kerk te Beverwijk. Het betrof toen de be werking van een geestelijk lied, en van de melodie van Gezang 7. Nu ontvingen wij Koraalboek 2, waarin een bewerking van het vierde vers van Psalm 1, en van Gezang 180, vers 7. 't Zijn goedklinkende nummers, van een nauwkeurige phraseering voorzien en geschikt voor het re pertoire van organisten die een twee klaviers orgel bespelen. Ze zijn opgedragen aan den bekenden organist der Hooglandsche kerk te Leiden, den heer Feike Asma, die de nummers zeker wel op zijn con certprogramma's zal plaatsen, en er daardoor meer bekendheid aan geven. Evenals het eerste boek is ook dit deeltje in opracht der ver- eeniging „Kennëmer Muziekly- ceum" bij de heereh G. Alsbach en Co. uitgegeven, die er haar welbe kende zorg aan 'besteedden. A. K. De oogst valt niet mee; prijzen hooger gewenscht. Nu het rooiverbod voor vroege aardapelen, geteeld op een tuin bouw teeltvergunning of op een tijdelijke tuinbouwteeltvergunning zonder opdruk van het woord „Pootaardappelbedrijf" met ingang van Vrijdag is opgeheven, is een regeling voor den afzet van vroege aardappelen getroffen, waarin o.m. wordt bepaald, dat de kwaliteit en de sorteering voor iedere partij ge lijk moet zijn. Aangevreten, stuk gestoken, sterk gepokte, groenge- kleurde, misvormde en verdere af wijkende aardappelen mogen in de te veilen partijen practisch niet voorkomen. De partijen moeten zooveel mogelijk droog worden aangeboden en vrij zijn van grond en onreinheden. Ten aanzien van de sorteering is bepaald, dat de aardappelen moe ten worden aangevoerd in de sor teeringen van 28 mm en op van 1528 mm, vierkantsmaat. De sor teering in groote, drielingen en bonken 'is dus niet meer noodig. De afwijkende, als aangevreten, stukgestoken, sterk gepokte en groengekleurde aardappelen dienen als veevoeder te worden afgezet. De prijzen zijn voor de week van 23 tot en met 28 Juni voor de maat 28 mm 9 per 100 kg en voor de maat 1528 mm 3 per 100 kg; in de week van 30 Juni t./m. 5 Juli is de prijs voor de maat 28 8 en voor de kriel van 1528 mm 2,50 per 100 kg. De door den teler aangegeVen gewichtshoeveelheden zullen ge heel door de aangevoerde partij moeten worden gedekt. De aanvoer moet door elke vei ling zoodanig worden geregeld, dat op eiken veilipgsdag zooveel mo gelijk een gelijke hoeveelheid ter veiling wordt aangevoerd. Voor het eerst mag een veiling van vroege aardappelen worden ge houden op Maandag 23 Juni. De aanvoer zal zoo 'gelijkmatig mogelijk moeten geschieden; de dingen die voorgekomen zijn bij den afzet van de bewaarkool, waarbij men bij de te verwachten prijsstijgingen tegen het einde van de geldende periode veel minder aanvoerde, zullen bij de aardappe len niet mogen voorkomen. Ten aanzien van het vervoer is bepaald, dat de provincies in pro ductie- en consumptie-gebieden zijn onderverdeeld. Bij vervoer naar een veiling, in een consump- tiegebied, of wanneer de teelt plaats vindt in een consumptie- gebied, moet het vervoer gedekt zijn door een vervoerbewijs, afge geven door den plaatselijken kan toorhouder van de PIVA, onder wien de teler ressorteert. Als eenige kooper van vroege aardappelen zal de VBNA optre den, die op elke veiling een verte genwoordiger zal stellen, die de aardappelen in ontvangst neemt. Teler-handelaren, markttuinders en teler-groothandelaren zullen de door hen geteelde vroege aardap- Beschouwing n.a/r. de Russische ontknooping. 's-Gravenhage, 22 Juni. (A.N.P.) Van goed ingelichte zijde ontvan gen wij de volgende beschouwing: De ontknooping in zake Rusland is een bevrijding. Reeds lang wisten ingewijden, dat de Sovjet-republiek een dubbel spel speelde, waarvan het karakter aan de oude bolsjewistische praktijken herinnerde. Dat dubbel spel had een wel zeer immoreelen grondslag. Eenerzij ds had men door het non-agressiepact met Duitschland zich gedekt tegen eiken strijd met het machtige en gevreesde Duitsche leger, anderzijds verheugde men zich van harte in het feit, dat de oorlogvoerende mo gendheden haar bloed en materiaal offerden en berekende met een zeker soort Aziatisch cynisme, op welke wijze Rusland daarvan het meeste profijt trekken kon. Vriendschap was dit natuurlijk niet. Non-agressie was het evenmin. Het was alleen de houding van den lafaard, die zelf zórgt buiten ge vaar te blijven, zoolang de strijden den frisch zijn, doch op het moment loert, dat ze amechtig naar adem hij gend voldoende krachten hebben ingeboet om als de jakhals deze prooi te bespringen en eigen lusten te stil len. In het kader dezer politiek paste het, dat de bolsjewistische machtheb bers op alle mogelijke punten de Duitsche overwinningen in het ge heim tegenwerkten. Zij waren niet neutraal, doch hadden belang bij verlenging van den oorlog en ver zwakking der strijders. Men vindt in de officieele docu menten met name de proclamatie van den Führer, de nota van rijks minister von Ribbentrop opgesomd, hoe zij te Belgrado kuipten, hoe zij in Roemenië een chaos trachtten te stichten, hoe zij in' Bulgarije de regeering ten val zochten te brengen, hoe zij de Baltische staten overwel digden en Finland opnieuw bedreig den. Dat alles is geen non-agressie, doch het tegengestelde er van. Berlijn wist dit, doch zweeg. Eenerzijds omdat het het tijdstip, waarop definitieve opheldering noo dig zou worden, zelf wilde kiezen, anderzijds omdat het zoo lang moge lijk de hoop wilde behouden, dat betere gevoelens te Moskou de over hand zouden krijgen en men op werkelijk moreel te verantwoorden wijze de consequenties uit het sluiten van het non-agressiepact zou trek ken. Te Moskou overwonnen de betere gevoelens niet. Integendeel, de bru tale eischen van Molotof, namelijk dat Duitschland en Italië hun garan tie aan Roemenië verloochenen zou den, zoodra Sovjet-Rusland Roemenië aanviel, dat Finland geheel aan Rus land zou worden prijsgegeven, idem Bulgarije, de Dardanelien en de Bosporus, laten zien, noe ver de af persingstactieken van de Sovjet machthebbers gaan, hoe ze van de Europeesche situatie partij willen trekken en welke bedoelingen eigen lijk te Moskou bestaan. Het is Duitschland en Italië te bar geworden. Tegenover den Russischen lust om in troebel water te visschen en het Russisch bolsjewisme verder in Europa door te drijven, hebben zij, gelijk generaal Franco in Spanje weleer, tén slotte het „hiertoe en niet verder" moeten spreken. En thans beslist het zwaard. Wij noemden het een bevrijding. Met. de mannen, die eenmaal onder Lenin en Litwinof de bolsjewistische atheïstische wereldrevolutie begon nen en nog niet lang geleden in Spanje toonden, waartoe dit .Azia tisch barbarisme in staat is, is geen wezenlijk verdrag mogelijk, tenzij zij zich van hun wereldrevolutie ideeën bekeeren en de Europeesche beschaving aanvaarden. Men kon de hoop voeden, dat dit gebeuren zou. Maar die hoop is beschaamd. En al naar mate dit gevoeld werd, ging de band met Rusland drukken, hij werd een ban. Thans is zuiverheid bereikt. De Aziaat kon zich niet verloochenen. Ook Europa verloochent zich niet. Thans staat de Europeesche bescha ving tegenover het Aziatisch barba risme en is het in naam van de gan- sche blanke cultuurwereld noodig, dat het bolsjewisme uit ons wereld deel verdreven wordt en de Russi sche volksgemeenschap en met haai gansch Europa van dezen geesel be vrijd wordt. De strijd zal offers kosten. Oor log kost bloed en tranen, geld en goed. Doch het doel is de offers waard. Ook voor het nationaal- socialisme als wereld- en levensbe schouwing is het beter, dat de band met Rusland niet tot een blijvende unie gevoerd heeft, aangenomen, dat het bolsjewisme bolsjewisme bleef. Deze twee levensbeschou wingen zijn immers diametraal ver schillend. Een werkelijke unie is onmogelijk. Een van beide of bei den moeten dan ontaarden. De loop der dingen bevrijdt het nationaal-socialisme van deze angstwekkende verantwoordelijk heid. Het kan weer, zonder door politieke noodzakelijkheden be lemmerd te worden, voluit beginsel tegenover beginsel stellen en eigen wezen als exponent der Europee sche cultuur ongehinderd uitleven. Dit is uit Europeesch gezichts punt hartelijk toe te juichen. Men wordt er vrijer, sterker door. De ban is weggenomen. Laten thans mr. Churchill en mr. Roosevelt den lof van het bosjewisme zingen. Toen. Duitsch land het non-agressiepact met Rus land sloot, rilde het christelijk Engeland hoorbaar. Hoe kon het land van Luther met het roode le ger samengaan? lyiaar wat van Duitschland verschrikkelijk gevon den werd, had Engeland zelf wat graag gedaan en zal het thans met innige blijdschap doen. Niettegenstaande alle christelij ke rillingen zijn de joodsch-kapita- ^listische kringen te Londen en New 'York en de joodsch-bolsjewistische kringen te Moskou elkander als kinderen van één revolutie ver want de interventie in Spanje bewees het en Rusland behoeft nu niet langer meer te knoeien. Het masker werd afgerukt. In ons vaderland en in het bij zonder onder ons christelijk volks deel, waar het atheistisch bolsje wisme als het eigenlijk anti-chris telijk gevaar steeds werd onder kend en het lijden van Finland diep werd medegevoeld, zal thans de positiekeuze veel gemakkelijker geworden zijn en zal er oorzaak gevonden worden voor velen om nu van harte in te stemmen met het slotwoord van den Führer: „Moge God ons allen ook ons eigen vaderland in dezen strijd bijstaan". Europa zelf staat op het spel en de# gansche Europeesche bescha ving. pelen moeten aanvoeren op de veiling, waarbij zij zijn aangeslo ten. Verkoop op andere wijze dan via de veiling is niet toegestaan. Ten aanzien van de prijzen is men in tuinderskringen teleurge steld. Men had gerekend, voor deze eerste aardappelen een hoogeren prijs te zullen maken. De oogst zal over het algemeen nu nog niet meevallen. Het loof der aardappe len ziet er veelbelovend uit, maar bij een onderzoek naar de hoeveel heid aardappelen, welke aan een stam zouden zitten, bleek, dat ze klein van stuk zijn. Gunstiger weer, in den vorm van eenige flinke regenbuien zou al licht nog heel wat goed kunnen maken, aangezien er wel „tel" aan zit. Reeds aardbeien per slof. Er is in het beeld der veilingen weinig veranderd. Nog steeds een betrekkelijk kleine aanvoer en de prijzen zijn aan den hoogen kant. Spinazie werd in kleine kwantums aangevoerd en eerste soort werd duur betaald, n.l. 16 tot 22. De prijzen over de laatste 5 dagen wa ren 10 tot 22 per 100 kg. Poste lein hoewel niet mooi bracht den hoogen prijs op van 15 tot f 23 per 100 kg. Sla was er genoeg en de prijzen waren abnormaal laag. Afwijkende kwaliteit gold nog geen 1 per 100, de week-noteering 0.80 tot 1.90 per 100 stuks. Bospeen was er veel aangevoerd en de prijs van 8 tot 13 per 100 bos is hoog. Waschpeen was ook duur, n.l. 28 tot f 30 per 100 kg. Rabarber gold 4.80 tot f 6.20, radijs 2 tot 3, selderie 6 tot 8, peterselie f 8 tot f 10 en asperges f 39 tot f 51 en id. blauw f 20 tot f 50, alles per 100 bos. Uien werden voor een buitensporig hoogen prijs verkocht, n.l. 8.50 tot 12 per 100 bos. Tomaten hadden groote belangstelling, n.l. f 28 tot 40 per 100 kg. Bloemkool begint af te loopen. De kool uit de waren huizen en bakken is bijna geruimd en uit den vollen grond komt nog niets. Bovendien houden 'kwantiteit en kwaliteit gelijken tred, zoodat de prijs voor z.g. Ie soort voor 14 en voor z.g. 2e soort van 8 tot 11.50 per 100 bedroeg, wat buitensporige prijzen zijn. De „eerste" peulen voor 0.75 per kg en snijboonen voor 0.50 tot 0.75 per kg mogen even eens duur worden genoemd. De aardbeien-aanvoer was grooter dan de vorige week, er was zelfs al aanvoer per slof. De prijs per doosje was 0.40 tot 0.65 en per slof (in houd plm. 5 pond en geen 5 kg zoo als we in een apart overzicht schre ven) 2.20 tot f 2.60. Naar men ons mededeelde zal er de volgende week al een grootere aanvoer komen van Dutch Evern en ook van eerstelin gen Moulin Rouge uit den vollen grond. Wanneer het zoo warm en droog' blijft zal dat het rijpingspro ces vervroegen. Omtrent de vast te stellen prijzen was heden nog niets bekend. AFWEERMIDDELEN TEGEN VOGELSCHADE. Als mededeeling no. 96 van den Plantenziektenkundigen Dienst is verschenen een geïllustreerde bro chure getiteld: „Vogelverschrikkers en andere afweermiddelen tegen Vogelschade". Deze publicatie be vat zeer waardevolle gegevens en affbeeldingen over de middelen, waardoor vogelschade met behulp van afweermiddelen voorkomen kan worden. Daar dit voor het a.s. fruitssizoen en bij de rijping van de granen van veel belang is, kan de aanschaffing van deze brochure door belangheb bende fruittelers en landbouwers zeer worden aanbevolen. ALJtMAAR. GEBOREN: Jan P., z. van Jan Hof man en J. de Vries. Marijtje, d. van Jan Langenberg en H. Engberts. Geertruiüa C., d. van Johannes Nootebos en E. Th. Hulskamp. Aaltje A., d. van Arie Scheer en G. Westrik. Lolkje, d. van Johannes de Kroon en N. van der Meulen. Marius C., z. van Cornelis Torenvlied en M. J. van der Goes. OVERLEDEN: Reintje Schoen, ge huwd met H. Schumer, 65 jaar. Simon Hoff, wedr. van C. Jansen, 79 jaar. Gerardus M. Knaap, gehuwd met M. Blankman, 75 jaar. Klaasje Groen, gehuwd met J. Boots, 78 jaar. EGMOND-BINNEN (Mei). Geboren: Petrus Jozephus, z. v. Johannes Klaver en Maria Wil- helmina Liefting. Getrouwd: Nicolaas Lute en Catharina Admiraal. Overleden: Catharina Mar- garetha Johanna Costers, oud 75 j., ongehuwd. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni. 200 stuks Bloemkool 13, 2e s. 9.80, 3850 kg Tomaten (A, B en C) 36 en CC 33.80; 1500 kg Rabarber (af wijkend) 480; 650 kg Peen 12; 74829 kg - Aardappelen: Schotsche muizen 9 en Kriel 3. BROEK OP LANGENDIJK. De gemeenteraad vergaderde Vrijdagavond ten gemeentehuoze onder leiding van burgemeester H. Schelhaas. Alle leden waren aan wezig. De caféhouders J. de Boer en C. Vijzelaar verzochten, in verband met de rantsoeneering van den verkoop van sterken drank, een reductie op het vergunningsrecht voor het komende belastingjaar te mogen ontvangen. B. en W. stelden voor een reduc tie van 40 toe te staan, waar mede de raad accoord ging. Van den heer K. Kossen was een verzoek ontvangen om verhooging van zijn salaris met 50 nu hij de centrale verwarming moet ver zorgen. B. en V/. stelden voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken. Adressant verdient als school- schoonmaker reedt meer dan de norm. Men moet rekening houden met de omstandigheid, dat er niet zoo veel méér werk is dan voor heen, toen de kachels moesten wor- len aangemaakt. De heer Z u y d a m wilde een gratificatie geven. Als het voor den norm zou moeten gebeuren, krijgt men er geen ander voor. De voorzitter merk'e op, dat daarover niet door den raad beslist wordt. De heerer. Koolaard en lirkmaat vroegen nog eënige inlichtingen. De vo o r z i 11 e r zeide, dat B. en W. van meening Waarom zoudtGenag hoofd pijn hebben, als Ge in een kwartier er van af kunt zijnl Neem 'n AKKERTJE het nieu we merkwaardige middel, dat alle pijnen vlug verdrijft en Uw lichaam niet schaadt. "AKKERTJES" zijn de geluk kige vinding van Apotheker Dumont in den gemakkelijk in te nemen ronden cachet- I vorm, veel nagemaakt en toch nog nooit geëvenaard I Laat U niets anders aanpra ten en let op 't AKKER-merk. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou waren, dat de heer Kossen een billijke vergoeding voor zijn arbeid ontvangt. Alleen de heer Zuydam stem de tegen het voorstel.van B. en W. om afwijzend te beschikken. Sinds 1 Mei is de voorzitter van den distributiekring Broek op Lan- gendij'k benoemd als hoofd van dezen kring, waardoor hij zelf standig besluiten kan nemen. Voorgesteld werd, in verband met de opheffing van het agent schap van den distributiekring te Sint Pancras, waarvan de werk zaamheden nu door het kringkan toor worden waargenomen, den ambtenaar De Boer een salarisver- hooging te verleenen van 20 per maand tot 70 per maand en het salars van de vrouwelijke ambte naar vast te stellen op 30 per maand. Dan heeft men niet méér kosten. De raad ging hiermede accoord. B. en W. stelden voor, het post kantoor voor een jaar aan het Rijk te verhuren voor 1200 pe rjaar. Nu het postkantoor een hulpkan toor gaat worden wil men het nog weer voor een jaar huren hoewel het Rijk er veel voor gevoelt, het gebouw fe koopen. In afwachting van de onderhandelingen daarover wil men huren. Tot nu toe werd een huur ontvangen van 1600 per jaar. De raad ging met het voorstel van B. en W. accoord. Voorts werd besloten, twee per ceeltjes land te verhuren, resp. 2 snees, aan den heer G. Strijbis en 5 snees aan den heer G. Ven, allebei tegen 5 per snees en per jaar. Hierna stelden B. en W. voor, een nieuwe verordening op de heffing en de invordering yan sluisgelden vast te stellen, aangezien de nieuwe sluis op 25 Juni a.s. in gebruik wordt ge nomen. De voorzitter gaf een uitvoerige toelichting, waarbij hij er de aan dacht op vestigde, dat een groot gedeelte van de jaarlijksche kosten en aflossingen ten laste der gemeente komen. Van diverse zijden wordt in totaal 800 bijgedragen, zoodat nog ruim 3800 ten laste der gemeente komt. De inkomsten uit de sluis gelden beliepen tot nu toe 995 voor de gemeente. Men schat de opbrengst bij de nieuwe verordening op rond 1700. Voorts stelden B. en W. voor, als vasten sluiswachter te benoemen den heer A. ten Bruggencate, die reeds velé jaren de oude sluis ge pacht heeft. Het salaris zal dan zijn 27.50 per week, plus vrij wo nen en vrijen tuin. Na eenige opmerkingen werd het voorstel van B. en W. aange nomen. Van de Commissie van Beheer der gemeenschappelijke gasfabriek was een verzoek ontvangen, om goed keuring op de uitbreiding van het gasbuizennet ter verbetering van de gasvoorziening van Sint Pancras. De raad ging met dit voorstel ac coord. Als gevolg van den overgang naar het rijk van de arbeidsbemiddeling, werd den heer H. Vinke eervol ont slag verleend met toekenning van wachtgeld, als agent van de arbeids bemiddeling. Aan den heer W. Aardema werd een strook water, ter grootte van - pl.m. 6 m2. verkocht voor de somma van 6. Daarna volgde sluiting. GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND 'T SPIJT ME DAT IK EEN SCÈNE BLAAKTE, DEXTER KAN IK D EVEN ALLEEN SPREKEN? IK ZAL OP JUF FROUW EVE- LINE PASSEN. VADERTJE IN ORDE. MAAR LUISTER EENS. IK HER JE WAT TE ZEGGEN1 EVELINE LUISTER. DIKZAK ALS JE IETS LAAT OVERKOMEN, SLA IK JE TOT MOSTERD I GA MET HAAR IN DE KAMER HIERNAAST EN WACHT TOT IK WEET WAT HAAR TANTE UITBROEDT l KUNT U VERLATEN OP SYDNEY GEORGE HARPER CARP. VADERTJE t Vil

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3