Klompertje Klomp Ouitsche chutisten. SPORT Heracles kampioen van Nederland. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN aar voor >.N.B.) Het weermacht irden gehou- sid, dat de ii parachutes troepen zal ■acht hebben in ook in het ie Vaderland vernielingen olking wordt de afweer n te steunen, lient uit te arnemen van lijfplaas van actieve af- lelijk maken ichutetroepen acht, poli+: iedt. AAN DE kRT. D.N.B.) Offi- *ende waar- jpvaardij ge- e oorlogsge- steeds ge- rwacht wor- ibieden. Ieder gebieden, die tiegebied zijn :elt zich bloot r mijnen en en. De Duit- :huwt daarom ievaren dezer ngen worden de N. IJszee, rksche wate- s documenten. XN.B.) In een ister van bin- den Reichs- van de Duit- de regeering ichland en het gerichte on- .mheid van de :umenten ge- hebben op de incidenten, die dit jaar steeds verklaart dit geheele acti- j et-Unie tegen sche Duitsch- ihulp van de den overvloed pen en afzon-, i, in welken ondermijning, spionnage ter op militair, iek gebied is lENSTEMMING USLAND. (D.N.B.) De idienst publi- van Tass, dat mming is be- Sovjet-Unie en h.t acht men in hier in zoover- Londen reeds ie proclamatie bevestiging van dubbele spel machthebbers ïussische pers- :t. ir in Engeland .B.) - Reuter Peter van Joe- id is aangeko- happelijk front e communisme" ;ing is gekomen, Noorsche cul- algemeen voor Het Europee- lat aangetreden zijn rechten, pers over het issische conflict [D.N.B.) De Ja- ubliceeren uit- uit de procla- irer en bevatten Japansche di- •en en politici twikkeling van politieken toe- ïven eenstemmig te kennen, dat nieuwe ordening /rikbaar bestaan itsji Nitsji wijst tdurende kuipe- Duitschland tot edwongen heb- olitieke toestand land een gunstig van samenwer- kou, Londen en n thans nog wel bepalen, doch pvallend, dat de ident Roosevelt iland de laatste worden is. Het optreden van nd en Roemenië meesterstuk, dat noeilijke positie TWEEDE BLAD DUITSCHE PERS OVER DE JONGSTE GEBEURTENISSEN. Berlijn, 23 Juni. (D.N.B.) In de commentaren van de Maandagoch tendbladen komt een blijde instem ming met het besluit van den Füh- rer tot uitdrukking. Onder het op schrift: Voor de redding van Euro pa" schrijft der Montag: Op dit uur echter behoeft aan de wereld niet meer verheimelijk te worden, dat ondanks de pogingen van den Führer, het bolsjewisme na geringe aarzelingen der machtsver houdingen te Moskou er toe besloten was Duitschland midden in den be- slissenden strijd den dolk in den rug te steken. Het Duitsche dankt daarom Adolf Hitler, dat hij den vijand nooit uit het oog verloren heeft. De Völkischer Beobachter wijst er op, dat ook dit offensief ontspro ten is aan een oplossing uit nood zaak, welke geen andere oplossing toelaat. Overigens is het thans voor de geheele wereld duidelijk, dat Sovjet-Rusland zijn z.g. neutraliteit leschts daarom formeel gevolgd heeft om den oorlogsbrand in Mid den-Europa zoolang mogelijk te ver langen -met het doel ten slotte toch nog een door een langen oorlog ver zwakt Duitschland aan te vallen.. Het Hamburger Fremdenblatt komt tot de conclusie, dat ook hier de militaire oplossing een dringen de noodzakelijkheid geworden was. Finlands heldendom in den winter van 1939 is in Duitschland niet ver geten. Hoewel het rijk toen nog genoodzaakt was, voor de beslissing in Frankrijk vol ingehouden woede toe te zien, hoe een kleine maar fiere staat door roode overmacht ontleed werd. De Fransche pers. Parijs, 23 Juni. (D.N.B.) In haar artikelen over het uitbreken van de vijandelijkheden tusschen Duitsch land en Rusland wijst de pers op de Russische machinaties, waarvan Frankrijk zelf meer dan eenig ander land het slachtoffer geworden is. De Matin schrijft o.a.: Door -zijn inmenging in de binnen- landsche politiek van andere lan den, heeft de Joodsch-Bolsjewisti- sche internationale geprobeerd ai- gemeene onrust teweeg te brengen. Overal verzwakt het Communisme de afzonderlijke landen. Frankrijk is er een bewijs voor, hoe ver de ontbindende leerstellingen van het eimmunisme kunnen gaan. Thans is aa het onbeperkte bandietendom van de regeerders in het Kremlin een halt toegeroepen. De Pietit Parisien schrijft: Sovjet- Rusland heeft sinds een jaar Frank rijk tot den oorlog opgehitst en teven gewerkt aan de vernietiging van het moeele houvast van het Fransche volk. Sinds den Duitsch- Franschen wapenstilstand heeft de communistische propaganda zich vereenigd met de van de Gaulle om op de puinhoopen van de wereld van het Westen het bolsjewisme te laten overwinnen. Het Frankrijk van maarschalk Pétain heeft er be lang bij, dat het roode leger defini tief en spoedig buiten gevecht ge steld wordt. RUSSISCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Berlijn, 22 Juni. (D.N.B.) Duit sche motortorpedobooten hebben Zondagmorgen vroeg, naar het D.N.B. verneemt, in het Russische zeegebied een Russisch schip van vier duizend ton en een Russische visschersboot aangevallen. Het schip van 4000 ton werd door een torpedotreffer tot zinken gebracht, terwijl de visschersboot met ont ploffingsmiddelen werd vernield. Een Duitsch vliegtuig had de mo tortorpedobooten opmerkzaam ge maakt op de Russische visschers boot. Russisch gekuip. (D.N.B.) - In een rapport van buitenlandsche za ken over de propaganda en poli tieke agitatie van de Sovjet-regee ring wordt met omvangrijke bewij zen aangetoond, dat Moskou in an dere landen een grootscheepsehe stook- en revolutiepropaganda in nadrukkelijk anti-Duitschen zin heeft gevoerd. Voetbal Een dag van beslissingen. Heraclgs kampioen van Neder land. Afd. I, II en IH krijgen een nieuwen le klasser, resp. E.D.O., Emma en P.E.C. In Noord en Zuid nog geen beslis sing. Groote overwinning van de Volewijckers. H.F.C. speelt ge lijk. Alcmaria II verliest. In een voor voetbal absoluut on geschikte temperatuur zijn gisteren verschillende belangrijke wedstrij den gespeeld moeten worden. Dat de uitslagen er door beïnvloed zijn, lijdt geen twijfel. Heracles won in Almelo met 6—1 van P.S.V., of schoon het er gedurende het groot ste deel van den wedstrijd niet op leek, dat Heracles zou winnen. P.S.V. nam de leiding en voor de rust maakte Heracles gelijk. Maar in de tweede helft kwam na een kwartier plotseling een onverwach te wending en voor men er aan dacht was het 41. Het einde kwam met 61. Na afloop vond een huldiging van Heracles op het terrein plaats. Na mens het gemeentebestuur overhan digde de waarnemend burgemees ter, wethouder G. J. A. ter Steege, een prachtige krans, waarvoor de Heracles-voorzitter, de heer Tijhof, dank zegde. Er waren ongeveer 12.000 toeschouwers. V.S.V. behaalde in den laatsten wedstrijd de eerste overwinning van deze competitie, maar staat in den eindstand toch op de onderste plaats. Be-Quick werd met 51 geslagen. Gelukwenschen mogen gericht worden tot E.D.O., Emma en P.E.C. die naar de le klasse promoveeren. E.D.Ó. won in de Koog met 43, Emma sloeg C.V.V. met 31 en P.E.C. won den beslissingswedstrijd in Apeldoorn met 21. Voor Vitesse dat langen tijd zoo'n prachtige kans heeft gehad, was het zeker een te leurstellende dag. In Zuid staan Miranda, Limburgia en Picus er het best voor. De kan sen van R.B.C. en Standaard zijn sterk gedaald. In Noord is de beslissing nog niet gevallen. W.V.V. won gisteren met 21 van L.S.C. Volewijckers deed het gisteren be ter. Zij sloeg Elinckwijk met 61 en H.F.C. speelde 00 in Weesp. Het zal nu wel gaan tusschen Vole wijckers en H.F.C. Alcmaria II verloor thuis met 42 van W.F.C. II. E.D.O. EERSTE KLASSER. Na een zwaar seizoen is E.D.O. er in geslaagd voor den tweeden keer het eerste klasseschap te behalen. Zwaar was het, omdat voorde ge wone competitie twee-en-twintig wedstrijden gespeeld moesten wor den en daarna de promotiewedstrij den volgden. Het is de tweede maal dat E.D.O. in.de eerste klasse zal uitkomen. In het seizoen 1923-1924 werd de hoog ste afdeeling bereikt na een span- nenden kamp met S.V.V. en Hilver sum. In den beslissenden strijd te gen Hilversum stonden de Haarlem mers zeven minuten voor het einde met 10 achter. Tanis maakte drie doelpunten achterteen en E.D.O. was eerste klasser. Zeven jaar maakte de club deel uit van de eer ste klasse en speelde met afwisse lend succes. Na het seizoen 1930-'31 moest de ploeg haar plaats afstaan aan Xerxes. In de daarop volgende jaren was E.D.O. een sterke tweede klasser. Tweemaal werd het kampioenschap behaald, doch in de promotiewed strijden was- zij minder gelukkig. Wij herinneren er o.a. aan, dat tij dens een wedstrijd op 29 Mei 1929 de linksbinnen Bas Timerman on verwacht op het terrein overleed, hetgeen een gevoelig verlies betee- kende. Driemaal is scheepsrecht. Thans heeft E.D.O. zich de sterkste getoond van Z.F.C. en K.F.C. en promoveert dus. Tenslotte vermelden wij nog, dat E.D.O. 1 Maart 1897 is opgericht. Nadat vriendschappelijke wedstrij den waren gespeeld, sloot de club zich in 1899 bij den toen opgerich- ten Haarlemschen voetbalbond aan. In de seizoenen 1902, 1903 en 1904 werd het kampioenschap van de eerste klasse H.V.B. behaald, waar na de ploeg overging naar de derde klasse van den N.V.B. In 1907 pro moveerde E.D.O. naar de tweede klasse, waarin het tot de promotie in 1923-'24 uitkwam. K.F.CE.D.O. 3—4. Door een 43-overwinning op K.F.C. haalde E.D.O. vroeger dan verwacht werd het eerste klasse schap. Ook ditmaal kwamen de pun ten terecht bij de club die daarop de meeste aanspraak kon maken. De Haarlemmers speelden constanter dan K.F.C., dat enkele periodes had waarin de spelers zich niet voor honderd procent inspanden, hetgeen natuurlijk bij de hooge temperatuur wel begrijpelijk was. Voor de rust namen de Haarlem- ers na een kwartier met een goed schot van Schildwacht Sr. de lei ding, 01. Zij wisten geruimen tijd het spel op de K.F.C.-helft te hou den, zonder dat zij echter bijzondere kansen kregen om den voorsprong te verhoogen. Geheel onverwacht wist K.F.C. toen door Lamie (nadat de Boer eerst tegen de E.D.O.-dek- lat geschoten had) gelijk te maken (11), terwijl in de toen nog res- teerende minuten de Boer, na goed doorzetten, zijn club de leiding be zorgde (21). Ook in de tweede helft had het er eerst veel van, dat K.F.C. den strijd ging winnen, doch toen haar rechtsback, Hille, hands in het strafschopgebied maakte er. Schij venaar uit den strafschop de partijen op gelijken voet (22) bracht, schenen de Koogers gede primeerd, want de bezoekers namen toen de overhand. Ongeveer tien mi nuten voor het einde maakte Nolet aan alle onzekerheid een einde en bezorgde E.D.O. de leiding (23), doch kort daarop wist K.F.C. weer door de Boer gelijk te maken (33). K.F.C. kwam nu zoo geducht opzet ten, dat het den indruk gaf, dat de punten toch nog in de Koog zouden blijven, doch in de laatste minuten wist Steendam, die kort tevoren Hellingman vervangen had, het winnende punt te scoren, 34, waarmede direct daarop het einde kwam. RAPID (WIEN) KAMPIOEN VAN GROOT-DUITSCHLAND. De beslissing inzake het kam pioenschap van Groot-Duitschland is gistermiddag gevallen in het Olympisch stadion te Berlijn. Voor ruim 90.000 toeschouwers slaagde Rapid (Wien) erin den beslissings wedstrijd tegen „Schalke 04" te winnen met 43. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat „Schalke 04" vrijwel zeker was van de overwinning toen de rust met een 20-voorsprong was ingegaan met eenige goede doelpunten van Hine en Eppenhoff. Eenige oogen- blikken na de hervatting scoorde Hine zelfs het derde doelpunt. Hier na speelde „Schalke 04" ta lichtzin nig, hetgeen tenslotte noodlottig werd. Rapid (Wien) slaagde er niet alleen in den stand gelijk te maken, doch zelfs tegen het einde het win nende doelpunt te scoren. ALKM. SLAGERSPATROONS VETERANEN—BRANDWEER VETERANEN. Morgenavond wordt op het ter rein der Alkmaarsche Boys een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de veteranen der Alkm. SI. Patr. en die der Brandweer. Vo:r nadere bijzonderheden zie men elders in dit blad. DE UITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland Heracles—P.S.V. 6—1 Heracles kampioen van Ned. V.S.V.—Be Quick 5—1 Afdeeling I Promotiecomp. 2e klasse K.F.C.—E.D.O. 3—4 (E.D.O. le klasser) Afdeeling H Promotiecomp. 2e klasse C.V.V.Emma 13 (Emma le klasser) Afdeeling III Promotiecomp. 2e klasse Vitesse—P.E.C. 1—2 (P.E.C. le klasser) Afdeeling IV Promotiecomp. 2e klasse MirandaStandaard 62 LimburgiaR.B.C. 20 Afdeeling V Promotiecomp. 2e klasse L.S.C—W.V.V. 1—2 3e klas VolewyckersElinckwyk 61 RapiditasH.F.C. 00 Res. 3e klas Alcm. Victrix II—W.F.C. II 2—4 V.V.A. II—Q.S.C. II 1—1 EINDSTAND KAMPIOENS COMPETITIE. Heracles 8 6 1 1 27—9 13 P.S.V. 8 3 3 2 12—16 9 A.D.O. 8 2 3 3 13—16 7 Be Quick 8 2 2 4 9—19 6 V.S.V. 8 13 4 12—13 5 SPORTDEMONSTRATIE. Onder zeer groote belangstelling] had Zaterdagavond op het Gemeen telijk Sportpark de iSportdemonstra- tie plaats, georganiseerd door den Alkm. Vereenigingsraad. Deze de monstratie gaf een duidelijk beeld van de goéde samenwerking, die er thans tusschen de diverse sportver- eenigingen bestaat. Onder de ver schillende personen, die gaarne de uitnoodiging voor dit sportfeest hadden aanvaard, behoorde de bur gemeester, die hartelijk werd welkom geheeten door mr. V. A. J. Leesberg. De vroolijke stemming, die er heerschte was voor een groot deel te dartken aan de muziekkorpsen, die op het veld aanwezig waren en die men reeds voor den aanvang door de stad had zien trekken. Zij zorgden op het terrein voor pittige muziek en de postfanfare maakte nog met veel succes een rondgang. Het toestel-turnen van de Alk maarsche turners viel zeer in den smaak en in het bijzonder het hoog- rek-werk verwierf luid applaus. Maar ook het brugturnen en het ringenzwaaien mochten gezien worden. Daarna begon de voetbalwedstrijd, die direct aller aandacht had, al was het voor ingespannen voetbalspel eigenlijk te warm. In het Alkmaar sche elftal bestond de voorhoede van rechts naar links uit: Goudsblom, de Groot, Hartog, van Meene en B. de Grand. Na de rust was van Meene vervangen door Christiani. H. B. C. kwam in de volgende op stelling: Bloemink, Vinken en v. d. Horst; Diependaal, v. Eden en Mar tin Jr.; Peperkorn, Drager, v. d. Linden, Kick Smit en v. Bakel. Voor de rust ging de strijd vrij gelijk op, wat de stand 11 bij de pauze ook wel aanwees. In de tweede helft zorgde H. B. C. door Bakel, die ook het eerste doelpunt had gemaakt voor de winnende goal. Eén doelpunt van H. B. C. werd niet toegekend wegens ongeoorloofd aanvallen van den doel- ■''erdediger. Einde 21 voor H. B. C„ bij wie Smit door zijn mooi spel op viel en ook Martin en Bakel goed werk deden. Bij het Alkmaarsche elftal vielen op de vleugelspelers, de vleugelhalfs en de rechtsback Maas- sen. De bekende bonds-scheidsrechter de heer C. J. Mol heeft ook dezen wedstrijd weer op uitnemende wijze geleid. De athletiek-wedstrijden brachten een nummer 800 M. hardloopen en een nummer 4x100 M. estafette. Het eerste werd natuurlijk gewonnen door onzen studentenkampioen op dezen afstand onzen stadgenoot C. Berkhouwer, die als eerste eindigde in een tijd van 2 min. 7.2 sec. Tweede was de Moor, tijd 2 min. 8.8 sec. (ook een goede tijd), derde Sjoerdstra tijd 2 min. 17.1 sec. Bij de 4x100 M. estafette was eerste het eerste viertal van A. V. A. in 48.5 sec. 2. Hockey club tijd 50 sec. 3. Alcmaria Victrix tijd 51.7 sec. en 4. A. V. A. II tijd 52 sec. De opmarsch der gezamenlijke Alkmaarsche turners maakte met den imposanten vaandelgroet een mooien indruk, terwijl daarna de massale vrije-oefening een luid en zeer verdiend applaus verwierf. De Hockey-wedstrijd tusschen Alkmaar I (Groen) en de Alkmaar- seniores (Wit) eindigde na een niet te langen doch spannenden strijd met 10 in het voordeel van de seniores. Wij durven bijna niet te schrijven: De oudjes deden het nog best'. Nadat nog Tafel-, Paard- en Hoog springen was gedemonstreerd, volgde sluiting met daarna een zeer toege juichte afmarsch der muziekkorpsen. Het was inmiddels vrij laat ge worden. Misschien had het pro gramma iets korter kunnen zijn. AVOND VIERDAAGSCHE. De laatste dag. De laatste dag (Zaterdag) is een waardig slot geweest van dit wandel festijn hetwelk door 501 deelnemers geheel werd meegeloopen. Zaterdag werden nog 100 dag inschrijvingen aangenomen, zoodat in totaal ongeveer 170 dagtochters werden geboekt. Uitgevallen zijn in totaal slechts ongeveer 23 personen, waarvan Zaterdag niet één. Hoewel het Zaterdag warm en stoffig was, was en bleef de geest uitstekend. Wij hebben geen enkele wanklank gehoord. Een ware lafenis was het water, dat verschillenden onderweg voor de tippelaars gereed zetten. Aan deze medewerkers den dank van velen. Om half zeven begon de Muziek- tuin zich langzamerhand te vullen ,met deelnemers, voor wie het wach ten werd verkort door muziek van St. Ceacilia, welk corps tot de prijs uitreiking medewerking verleende. Na half zeven kwamen gelijdelijk de meesten binnen. De marechaussee marcheerde ondanks de hitte, even fit binnen als ze weg was gegaan, even later gevolgd door „De Kief- ten", die den jongsten deelnemer in triomf meevoerden. Toen om iets over zeven haast allen binnen waren, nam de heer Krom, onder wiens leiding deze tocht had gestaan, het woord. In een korte toespraak heette spr. allen welkom, in het bijzonder de burgemeesters van Alkmaar en Stompetoren en bracht dank aan een ieder, die eenigermate tot het slagen van deze tochten had bijge dragen. Het Roode Kruis, dat de wande laars zoo uitstekend heeft verzorgd, werd een herinnering aangeboden. De heer Krom zeide, eerst het or- ganiseeren van een Avondvierdaag- sche in Alkmaar tamelijk pessimis tisch te hebben ingezien, doch dat dank veler medewerking Alkmaar percentsgewijze het hoogste aantal deelnemers heeft geboekt. Speciaal bracht spr. dank aan den heer en mevrouw Langhorst, die, ondanks het feit, dat ze Zaterdag 12)4 jaar getrouwd waren, hun beste krachten aan de organisatie en het welslagen van dit feest hebben gege ven. Een woord van dank oogstten dé deelnemers, voor de over het alge meen zoo correcte houding, waar door ingrijpen slechts heel zelden noodig was en de nieuwelingen op wandelgebied voor hun eerste pres tatie. Spr. hoopte, dat het niet bij dezen eenen tocht zou blijven. Na deze redevoering, welke enkele malen door applaus werd onderbro ken, beklom burgemeester van Kin schot het podium, om in enkele woorden z'n dank uit te spreken voor het organiseeren van deze Vier- daagsche in Alkmaar. „Het sportieve element", aldus spr., „is hier sterk ontwikkeld en gebleken is, dat de mooie wandelsport hier zeer zeker belangstelling geniet". De wandel sport vraagt veel van het lichaam, doch geeft daarentegen ook veel. Spr. wenschte daarna den oudsten deelnemer, de heer Groen, geluk met het volbrengen van den tocht en bood hem een kistje sigaren aan. (De heer J. Groen, die aan de om- va woont, is 66 aar en heeft met het grootste gemak de vier tochten vol bracht. In een onderhoud, dat wij met hem hadden, zeide hij o.m. dat hij vol lof was voor de leiding en de controleurs en zeer dankbaar was voor de woorden door de burge meesters van Alkmaar en Oterleek tot hem gesproken en voor het ge schenk. De houding van het Alk maarsche pubiek was zeer sympa thiek. Red.) Vervolgens voerde burgemeester Posch van Stompetoren het woord. In enkele woorden schetste deze den goeden en kameraadschappelijken geest, die de wandelsport kenmerkt. Spr. bracht speciaal hulde aan de marechaussee, de Kieften e.a. groe pen, die zoo'n keurigen indruk heb ben gemaakt. Als bijzonderheid zei vermeld, dat de burgemeester zelf ook een avond had meegeloopen. De heer Pijper van de N.W.B. bracht ten slotte allen dank voor hun medewerking op velerlei gebied en wekte op tot het lidmaatschap van de N.H.W.B. Daarna werden door den heer Krom den heer en mevr. Langhorst bloe men aangeboden. De heer Krom noemde nog enkele cijfers uit andere paatsen,. Zoo had Amsterdam ongeveer 3300 deelne mers, Haarlem, ongeveer 600, zoodat Alkmaar met ongeveer 700 deelne mers percentgewijze verreweg de kroon spant. Vervolgens werd tot prijsuitreiking overgegaan. Zij, die de heele vier- daagsche hadden meegetippeld, ont vingen een fraai herinneringskruis, de dagdeelnemers kregen een mooie speld en de groepen bovendien een schitterenden groepsprijs. Wielrennen R.V. ALCMARIA. Gisteren heeft Alcmaria haar eer sten 'rit der zomercompetitie laten verrijden. Dat er van de zijde der renners groote belangstelling was, blijkt wel uit het feit, dat er vijf en twintig renners deelnamen. Direct na het vertrek wefd er een flink tempo ingezet en na één ronde rijden hadden Van Weelden en C. Scheffer kans gezien een kleine voörsprong te nemen. Daarna probeerde Jn. Pronk het om weg te komen, doch ook deze liet zich weer inloopen door het peleton. Toen bleef het geheele veld bijeen en het ging er daarna om wie in de eindsprint zou winnen. Het was Jn. Pronk die het snelst was, met Ward Visser als tweede. Ook in de C- klasse had er niet één kans gezien om weg te komen, zoodat ook hier de eindsprint de beslissing bracht. Hier was het Ton, die wist te win nen voor C. Mij er en Cor Kaal. De uitslagen zijn als volgt: A-klasse: 1. Jn. Pronk, 2. W. Vis ser, 3. Wiemeersch, 4. Jn. Glas, 5. Van Weelden, 6. L. EkkerS, 7. Jb. Pool. B-klasse: 1. K. de Groot, 2. A. Koene, 3. H. Kemps, 4. C. Schipper, 5. T. Kaal C-klasse: 1. H. Ton, 2. C. Mijer, 3. Cor Kaal, 4. Jb. Hennink, 5. Jn. Hennink. „VICTRIX". Begunstigd door ideaal weer heeft Victrix Zondag j.l. weer een com petitie-rit gehouden welke voor de A- en B-klassers 45 en voor de C- klassers 36 km lang was. De opkomst der renners was be vredigend en ook de prestaties wa ren zeer.goed te noemen. Vooral het rijden vhn de B-klasser Constant dient hier te worden vermeld. Als eerste ging hij over de eindstreep zelfs nog voor de A-klassers. In deze laatste catagorie heeft de on derlinge strijd tusschen de favorie ten Blok en Lute veel van de span ning weggenomen. Beide renners re den een dusdanigen persoonlijken strijd, dat daardoor de spanning in de kopgroep zeer verminderde. Zelfs lagen zij op een oogenblik enkele honderden meters achter. Hiervan profiteerde de Boer op goede wijze en zijn eerste plaats komt hem dan ook volledig toe. In de B-klasse was A. Lute niet tegen Constant opgewassen, terwijl P. Wante door een tuimeling zijn kans verloren zag gaan. De C-klassers hebben eveneens een goede rit gereden, waarbij J. Wante weer de snelste was. De uitslagen zijn: A-klasse: 1. C. de Boer, 2. R. Hiemstra, 3. J. Nierop, 4. H. Blok, 5. J. Lute. B-ldasse: 1. C. Constant, 2. A. Lute, 3. P. Wante. C-klasse: 1. J. Wante, 2. C. Stroombergen. Paarden COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden draverijen zijn als volgt: I. Gazelle-prijs, prij2endraverij 4e klasse, afstand 2040 meter: 1. Darius G. van stal Gruno te Groningen, km-tijd 1.33.3. Totalizator: winnend 2, plaats 1.40, Decent Guy van E. Maathuis te Groningen. Totalisator: plaats 2,50. 3. Diadema van stal de Wildhoef te den Haag. Totalisator: plaats 2.60. II. Galvano-prijs, prijzendraverij le klasse, afstand 2420 meter: 1. Zoon van David Guy van stal Hol- landia te Naarden, km-tijd 1.27; 2. Axkit, eveneens van stal Hollandia. Totalisator voor beide winnend (stalweddenschap) 2.50. Zoon van David Guy plaats 3.20 en Axkit plaats 5.70. III. 's-Gravenhage-prijs, prijzen- draverij 3e en 4e klasse, afstand 2440 meter. 1. de Gleaner T van stal Valkeveen te Naarden, km-tijd 1.29.9. Totalisator: winnend 3.30, plaats 1.50; 2. Buziau Kw. van T. Slikker te Julianadorp. Totalisator: plaats 5; 3. Benna Dosa van J. Al- tena te den Haag, totalisator: plaats 3.20. IV. Gladiatoren-prijs, handicap draverij afstand 2000 meter. 1. Mes- nil-Cher van stal Gruno te Gronin gen, km-tijd 1.26.3. Totalisator: plaats 2.60; 2. Zus Braun van stal Gruno. 'Totalisator: plaats f 2.40. Voor beide totalisator: winnend (stalweddenschap) f 2.60. 43. Dat had vader Klomp natuurlijk ook wel gezien, maar terwijl hij daar, door het tuimelraam keek en met zijn benen in de lucht zwaaide, wist hij toch niet direct, wat hij doen moest, want die derde boef, dat leek hem een heel gevaarlijk heerschap. Daar kwam hij al op hem af. 44. Maar juist op het ogenblik, dat Piet de wijde broekspijpen zou grijpen, trok Klomp zijn benen omhoog en door de vaart kon de boef zijn evenwicht niet meer houden, en viel hij languit, terwijl vader Klomp in spanning toekeek, hoe dat zou aflopen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7