HaakpA^ van Uw geld! ÜCHAPPELLE KLOMPERTJE KLOMP D| pROOM Het kleine maar dappere Finland. EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN 143e Jaargang No. Groote success Haifa Het 1 leger Sovjet-vliegtui boven Finlar Italia leger Artillerieactie bi Tobroek. Hardnekkige stand in O. TWEEDE BLAD BmTMLAND Men schrijft ons: In de proclamatie van den Ftihrer en de nota van den Duitschen rijks minister von Ribbentrop heeft men kunnen lezen, met welk een cynis me Sovjet-Rusland zich bedreigd verklaard door het kleine Finland en van Duitschland eischte, dat het een nieuwen aanval op Finland, welke een geheele bezetting en an nexeering van het land der duizend meren tot doel zou hebben, goed keuren moest. Duitschland heeft kort en krach tig neen gezegd en het bolsjewisti sche voorwendsel, als zou het kleine Finland het machtige Russische Rijk bedreigen, als belachelijk geken schetst. En zoodoende ziet men thans de Finsche heldenscharen opnieuw on der de wapenen. Tegelijkertijd meldt een Tass-be- rieht uit Moskou, dat tusschen Mos kou en Engeland een volkomen overeenstemming tot stand is ge komen Mgr. (lobben, roomsch-katholiek bischop in Finland, zond Dec. 1939 de volgende noodkreet uit: „Nu er over de geheele wereld een golf van verontwaardiging gaat over den laffen overval der Russen op het kleine Finland, nu duizenden slachtoffers vallen en het finsche volk gedompeld wordt in een zee van lijden en ontbering, durf ik een beroep te doen op het katholieke volk om een kruistocht te organi- seeren van geestelijke en materieeie hulp voor de heldhaftige Finnen. Zij lijden en bloeden, omdat zij geen slaven willen zijn van het godde- looze bolsjewisme. Zal Finland alleen blijven staan in den strijd voor de Westersche en christelijke beschaving? Europa let op uw zaak, want het gaat hier niet alleen om Finland, veel verder gaan, de adspiraties dezer vijanden van godsdienst en beschaving. Moge de sympathie voor onze zwaarbeproef de geloofsgenooten in het Hooge Noorden, voor het geheele Finsche volk een sympathie zijn van innig gebed en rijke gaven". Deze ontroerende oproep vond in de geheele wereld weerklank, ook in Engeland en Amerika. 1 In Duitschland zag men den Sov- jet-Russischen aanval op Finland met droefenis, doch het non-agres siepact bond de handen; men moest Sovjet-Rusland zijn gang laten gaan. Maar dit gold niet voor Engeland en Amerika. Deze twee machtige landen, die zoo menig mooi wooid voor het recht der kleine staten ge sproken hebben, konden iets doen. Laat ons nog even de bladen van dien tijd opslaan 30 Nov. 1939-1 Januari 1940). Vooreerst was in Engeland en Amerika de verontwaardiging ont zaglijk diep en groot, Dat begon op 30 November en eindigde op den dag toen Finland den on gelijken strijd op moest geven. Die verantwoordiging was een loffelijk en veelbelvend begin. Fin land laafde zich er aan. Het had reeds zoolang in den Engelschen koers gevaren; het rekende op zijn Angelsaksische vrienden. En Amerika en Engeland zwegen niet. Vooreerst Amerika: President Roosevelt, die reeds menig woord naar Europa gekabeld heeft, nam ook voor dit doel een telegraafkabel in gebruik. Ter gelegenheid van den 22sten verjaardag van Finlands on afhankelijkheid kreeg de Finsche president Kallio een heel mooi tele gram, waarin de Amerikaansche president zijn groote achting voor het Finsche valk betuigd en de ern stige hoop tot uitdrukking bracht", dat „deze, tragische dagen binnen niet te langen tijd zullen plaats ma ken voor een gelukkiger tijdperk om het Finsche volk in staat te stel len ongestoord de gestadige ontwik keling voort te zetten van zijn vrije politieke en sociale instellingen". Voorts gaf de president aan de wapenfabrikanten zijn „hoop" te kennen, dat den wapenfabrikanten „rekening zouden houden met de politiek der Ameriktaansehe regee. ring, die het ongeprovoceerd hom bardeeren van burgers veroordeelt". De Amerikaansche pers, rijk in het uitvinden van treffende titels, noemde dit het „noreel embargo" over Sovjet-Rusland. De Sovjet-Russische volkscommis saris Molotof heeft nooit de kracht gevonden, om op dit alles een woord terug te zeggen. En nu Engeland: Daar zeide lord Hallifax in het Hoogerhuis op 5 Dec. 1939: „Het Britsche volk is diep ge schokt door de omstandigheden van den Sovjet-Rusischen aanval en het heeft een diepe bewondering voor den schitterenden weerstand der Finnen Het is een algemeen veroordeelde en niet te verontschul digende. daad van agressie door een van de grootste naties op een van de kleinste, hetwelk echter op een hoog beschavingspeil staat. Open steden zijn gebombardeerd, vrou wen en kinderen verminkt en ge dood, onder het voorwendsel, dat een land van nog geen 4 millioen menschep vijandige plannen had tegen een van 180 millioen. Wegens dat conflict is een beroep op den Volkenbond gedaan en het stand punt der Britsche regeering zal in de zitting van de Assemblee uiteen gezet worden En te Genève was het raak. Na een aantal redevoeringen nam de Volkenbondsraad op 15 December met 40 stemmen voor en 9 blanco een resolutie aan, waarin Sovjet- Rusland uit den Volkenbond gestoo- ten werd. Ook deze slag is door Sovjet-Rus- land nooit gepareerd. De bewoordingen der resolutie, waarbij Sovjet-Rusland uit deze En- gelsch-Fiansche volkerengemeen schap werd uitgestooten, waren dan ook vernietigend. Voorts lezen wij van 30 Britsche vliegtuigen, die naar Finland ge zonden zijn en vonden wij rapporten over Fransch geschut, dat eveneens ter hulp werd gezonden; dat waren kanonnen uit den oorlog van 1780/71, met elk 20 granaten om er mee te schieten. En dan eindigt de geschiedenis, Finland moest toegeven en Duitsche bemiddeling zorgde voor zopveel mogelijk verzachting, Resumeerend moet men zeggen, Bewaar Uw geld lang en plezierig in parketvorm! Dan woont U op een veilige basis en U hebt er dagelijks het aangename gezicht van- Parket nu gekocht is voordeelig gekocht! En U krijgt nog de oude degelijke Lachappelle-kwaliteitDe oude prach tige houtsoorten! Niets zoo mooi en zoo sterk als een Lachappelle-vloer, Vaat of Verhuisbaar. Vraag de brochure met afbeeldingen! PARKET^_____ Va I A/d- AC7 v „fin rtö \(W S j/aatii - dat Finland niet veel aan de hulp van Britannië en zijn vrienden ge had heeft. Maar onmacht om wezen lijk te.helpen kan een verontschul diging zijn. In één ding echter konden, zooal niet de Finnen, dan toch wel de En gelschen en Amerikanen blijven ge- looven, namelijk dat de genoemde diepe verontwaardiging echt was. Dat al die goede en treffende woor den hartelijk gemeend waren en dat het Volkenbondsbesluit de mo reel© overtuiging van de eigen vol keren en de eigen regeeringen uit makte. De Volkenbond vertegen woordigde de meest christelijke overtuiging der genoemde machten, dat elke niet geprovoceerde agres sie met de beschaving in strijd is, dat de leden van den Volkenhond met den bedrijven daarvan nooit of te nimmer aan één tafel willen zit ten, en dat dat de onverwoestbare, eeuwige principes van gerechtigheid en moraal, die deze volkeren bezie len, tot uitdrukking brengt. Gelijk gezegd: Finland gelooft er niet meer aan en is in Duitschen koers gaan varen. Thans staan de Finnen en de Duitschers schouder aan schouder. Deze geloofde er aan. Althans de volkeren der volkenbondsmachten geloofden er aan, de mannen, de vrouwen, de jeugd. En nu, Sovjet-Rusland pleegt (zie de 4 eischen van Molotof) nog inbe- schaamder agressie tegen Finland, tevens tegen Roemenië en Bulga rije en in principe ook tegen Tur kije, dan in December 1939, En nu telegrafeert men uit Moskou, dat Engeland en Sovjet-Rusland het volkomen eens zijn geworden, De eenhed is dus tot stand geko men op het minimum der 4 eischen van Molotof. DE BESTRIJDING VAN DEN SLUIKHANDEL IN BELGIE. Brussel, 24 Juni (A.N.P.) Ook in de afgeloopen dagen zijn in het ka der der bestrijding van den sluik handel en woeker weer aanzienlijke hoeveelheden levensmiddelen door de bevoegde autoriteiten in beslag genomen. Inspecteurs van het Bel gische commissariaat voor prijzen en loonen te Mechelen hebben op de bekende groentemarkt te Mechelen een groot opgezette razzia ge houden en op een enkelen middag 12.000 bos asperges in beslag geno men, die door twaalf grossiers tegen woekerprijzen werden verkocht. De ze asperges werden den ydlgenden dag in het openbaar tegen de vastge stelde maximumprijzen verkocht. In Deynze in Qost-Vlaanderen heeft ook de Duitsche Feldgendar- merie deelgenomen aan het doorzoe ken van verdachte voertuigen. Het gelukte haar d.a. ook de auto van een vroegeren bekenden Belgischen renner aan te houden, die 15.000 eieren, 260 konijnen, vele kipper., eenden en ganzen vervoerde. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Berlijn, 25 Juni (D.N.B.) Britsche vliegtuigen hebben vannacht op verscheidene plaatsen in West- Duitschland brisant- en brandbom men laten vallen, welke in verschil lende gemeenten deels groote schade aan gebouwen en woonhuizen ver oorzaakten. Er ontstond geen scha de aan bedrijven welke van betee-, kenis zijn voor de oorlogvoering Onder de burgerbevolking ontston den eenige verliezen, waaromtrent op het oogenblik nog geen volledige berichten beschikbaar zijn. Van het Oosten uit vlogen vijandelijke vlieg tuigen in den afgeloopen nacht het Duitsche gebied niet binnen. AMERIKAANSCHE HULP VOOR DE SOVJETS. New-York, 24 Juni (D.N.B.) De Herald Tribune meldt-.uit Washing ton, dat de Ver. Staten de Sovjets zullen helpen. Zoo bestaat de moge lijkheid, dat de Amerikaansche re geering de geblokkeerde Russische saldi zeer spoedig zal ontdooien. De New-York Times schrijft, dat de wijze waarop aan Moskou hulp zal worden verleend door binnenland- sche politieke overwegingen kan worden beïnvloed. HET SLOWAAKSCHE LEGER NEEMT DEEL AAN STRIJD TEGEN DE SOVJETS, Pressburg, 24 Juni (D.N.B.) De president der Slowaaksche repu bliek, dr. Tiso, heeft hedenmiddag een oproep tot het Slowaaksche volk uitgevaardigd, waarin hij de mededeeling deed, dat het Slo waaksche leger heden de grenzen van Slowakije heeft overschreden om zich met do Duitsche troepen in den strijd tegen de Sovjet-Unie te vereenigen, Pressburg, 24 Juni (D.N.B.) De Slowaaksche minister-president en minister van buitenlandsehe zaken, dr. Tuka, heeft vanochtend den Duitschen gezant te Pressburg, Lu- din, ontvangen en hem medegedeeld, dat de Slowaaksche republiek thans officieel aan den oorlog tegen de Sovjet-Unie deelneemt. De Slowaaksche regeering heeft een oproep tot het volk gericht, waarin zij zegt: In volledige solida riteit met het Groot-Duitfsche rijk neemt het Slowaaksche volk zijn plaats in ter bescherming van de Europeesche beschaving. Afdeelin- gen van onze weermacht zijn over de grenzen der Slowaaksche repu bliek getrokken om zich met het strijdende Duitsche leger te veree nigen. DE BELGISCHE GRAANOOGST. Brussel, 24 Juni (A.N.P.) De Bel gische staatscourant publiceert een decreet van het ministerie van landbouw, volgens hetwelk de graanoogst van 1941 aan bepaalde marktvoorschriften worden onder worpen, Ieder, die graan verbouwt, moet dit inleveren en dient zijn ge- heelen oogst, met uitzondering van een hoeveelheid van 185 kg per ha, hetgeen hij voor eigen verbruik mag behouden, aan de afdeeling „graan en veevoeders" ter beschikking te stellen, Het gebruik van graan in brouwerijen of voor veevoeder is verboden. Tot en met 31 Oct. 1941 moet veertig proeent van den tota len graanoogst van het land zijn in geleverd, 31 December 1941 moet nog eens dertig procent en de rest tot en met 28 Febr. 1942 worden in geleverd. Een ander decreet heeft betrek king op het inleveren van haver, gerst en peulvruchten van den pogst 1941. BIJEENKOMST VAN HET JAPANSCHE KABINET. Tokio, 24 Juni (D.N.B.) Onder voorzitterschap van den minister president, Konoje, heeft het Japan- sche kabinet vandaag een vergade ring gehouden, waaraan alle minis ters deelnamen. De ministers van oorlog en buitenlandsehe zaken spraken over militaire en diploma tieke aangelegenheden in verband met den nieuwen toestand in' Euro pa, terwijl de minister van handel en de president van het bureau voor het ontwerpen van plannen de eco nomische gevolgen van den nieuwen oorlog voor Japan behandelden, Een regeeringsverltlaring is na de ver gadering niet gepubliceerd. De pers leidt daaruit af, dat de regeering de verdere ontwikkeling voorloopig wil gadeslaan. MOSKOU AANVAARDT BRITSCHE HULP. Stockholm, 24 Juni (D.N.B.) Om trent het bezoek van den Sow jet ambassadeur Maisky van Maandag aan den minister van buitenland sche zaken, Eden, meldt Reuter, dat Maisky het antwoord van de Sowjet-Unie op het Britsche bij standsaanbod heeft medegedeeld. Moskou heeft dit aanbod met vreugde aanvaard. Men verwacht, dat een technische, economische en militaire missie binnenkort naar Moskou zal vertrekken, waarschijn lijk uit Egypte. DE SOVJETLEGATIE IN HELSINKI. Helsinki, 24 Juni (D.N.B.) Van de Sovjetlegatie rollen sedert heden middag zwaargeladen vracht- en personenauto's weg- Het feit wordt door het publiek druk besproken, Een bevestiging voor het eventueels Verbreken der diplomatieke betrek kingen tusschen Finland en de Sovjet-Unie is echter niet ontvan gen, CHURCHILL EN DE SOVJET-UNIE. Stockholm, 24 Juni (D.N.B.) De Londensche correspondent van de Stockholms Tidningen meldt, dat Churchill thans alles zal doen om de Ver. Staten tot het verleenen van allen mogelijken steun aan de Sov jet-Unie te bewegen. De Amerikaan- sche ambassadeur te Londen, aldus het blad, heeft na zijn bezoek aan Maisky verklaard, dat hij tegenover den Sovjet-ambassadeur uiting aan zijn sympathie heeft willen geven. Hij had gezegd zich zeer te zullen verheugen, indien hij persoonlijk iets voor de hetrekkingen tusschen Washington en Moskou zou kunnen doen door een nauw contact met de Sovjet-ambassade te Londen. KONOJE BIJ DEN KEIZER. Tokio, 24 Juni (D.N.B.) In aan sluiting op de heden gehouden ka binetszitting heeft minister-presi dent Konoje zich naar het keizerlij ke paleis begeven, waar hij den Tenno in een bijzondere audiëntie verslag uitbracht. In het departe ment van buitenlandsehe zaken had den de Italiaansche en' de Sovjet ambassadeur een onderhoud met Matsoeoka. DE TERUGKEER VAN CRIPPS. Geneve, 24 Juni (D.N.B.) Naar aanleiding van het besluit, volgens hetwelk Cripps naar Moskou zal te- rugkeeren, schrijft de Star, dat het Britsche kabinet Cripps gaarne „bij de bron heeft om een zoo nauw mo gelijk contact met de Sovjet-regee- rmg te onderhouden. Cripps is via Zwedep naar Engeland gekomen. Deze weg, aldus de Star, is thans niet meer veilig genoeg, zoodat een andere gekozen moet worden. De diplomatieke redacteur van de Evening Standard Gonstateert, dat de Britsche regeering „in nauw eon- tact" met de Sovjetregeering staat. De besprekingen over de vraag, hoe de verklaringen van Churchill in daden kunnen worden omgezet, du ren voort. Denemarken en het nieuwe conflict. (D.N.B.) - Volgens een mededeling van het ministerie van buitenlandsehe zaken heeft de Deensche regeering haren gezant in Moskou en het gezantschapsperso- neel aldaar instructie gegeven naar Denemarken terug te keeren. 47. Wat was dat avontuur-go-ed afgelopen. Klompertje was wel even heel benauwd geweest, toen- hij daar zo vast gebonden op een stoel tussen de boeven, zat, maar toen hij weer trots naast zijn gelukkigen vader liep, was alle leed al weer vergeten. WL 48. De wandeling naar huis was niet zo ver, want Paling-dam is geen groot dorp, dus kwam het ouderlijk huis van Klompertje al gauw in het zicht en de kleine man had al dadelijk moeder aan de deur zien staan, die uitkeek, waar, of vader en haar lekkere zoon toch wel bleVe,n. SmMekm door Eleanor EHiot Carroll. 41) De takken begonnen te knettere ren, de vlammen schoten omhoog en vormden weldra een vuurzuil van meer dan een manslente. Maar zelfs die ongewone gloed trok de aandacht der gelieven niet. „Ze zouden het zelfs niet bemer ken, als het heele bosch in brand stond", mompelde Julian voor zich heeri. „Ik zal warempel nog achter hen aan moeten trekken". De vuurgloed en het loeien der vlammen werd echter wel door Inez gehoord en voor het eerst van de heele week kwam ze uit zich zelf over het strand aangewandeld. Met elke schrede overwon ze haar zwakte meer en meer. „Wat moet dat, Julian?" riep ze met schrille stem. „Komt er soms een schip voorbij?" Als eenig antwoord wees hij naar de zee. De lichten van het schip waren grooter ep duidelijker ge worden. Ze zagen den romp van een groot schip, dat blijkbaar op het eiland aanvoer. „Het ziet er naar uit, dat het hierheen komt", zei hij tegen haar. „Maar maak je nog niet al te blij. Ze kunnen nog wel voorbijvaren, zonder aan te leggen. Toch hebben we zulk een goede kans nog niet gehad". In gespannen stilte stonden ze samen toe te kijken en af te wach ten. Hij legde zijn arm om Inez heen. Ze stond te beven van ze nuwachtigheid. Het schip scheen op hetzelfde punt te blijven liggen. Ook Julian werd angstig, Plotse ling stiet Inez een schrillen kreet uit. „Zie je dat lichtje daar naar ons toekomen? Dat moet een sloep zijn, Julian. Ze hebben ons vuur ge zien ze komen naar ons toe!" Het was zoo. Een sloep naderde het eiland met 'vrij groote snelheid. Ze konden de menschen, die er in zaten, reeds onderscheiden. „Je hebt gelijk!" riep hij opgeto gen uit. „Ze hebben ons gezien en zijn al bijna hier, Ik moet die jongelui waarschuwen, want die schijnen er niets van te bemer ken". Hij draaide zich om en zette bei de handen voor zijn mond. „Gwynne! Robinl™ schreeuwde hij uit alle macht. „Kom gauw. We zijn gered!" Ze hoorden hem roepen, zagen den vuurgloed en kwamen hand in hand aangehold. Maar noch Julian, noch Inez'lette op hen. Ze gaven al hun aandacht aan de naderende sloep. Dichter en dichter kwam die nader. Da kiel schuurde over het zand en drie mannen sprongen er uit in het ondiepe water en waad den, onder geleide van een gezet- ten man, naar het strand. Inez was de eerste, die zijn gezicht herken de en met uitgebreide armen wan kelde ze naar hem toe. „Vader!" jammerde ze erbarme lijk. „O, Goddank, daar is vader!" Ambrose Maitland ving zijn doch ter in zijn armen op. Het duurde lang, voordat ze wat tot bedaren kwamen. Ze schudden elkaar de hand, omhelsden elkan der, en er vloeiden heel waf tra nen. Er volgden opgewonden ver halen. Het waren verheugende be richten voor hen allen. Het geheele gezelschap, ook de kapitein en de bemanning, was in den orkaannacht door een ander schip opgepikt en nadien had Maitland een stoomschip gecharterd en de omgeving van het wrak naar alle kanten afgezocht, was op een half dozijn eilanden naar de vermisten wezen zoeken, maar had ten slotte alle hoop moeten opge ven. „Maar op hetzelfde oogenblik, dat ik jullie vuur zag", zei Ambro se, wien de tranen langs de verma gerde wangen stroomden, „begreep ik terstond, dat een van jullie al len tenminste in leven moest zijn. Maar ik durfde niet hopen, jullie allen levend en wel terug te vin den. Kom eens hier, Gwynne, om me te overtuigen, dat je het wer kelijk in levenden lijve bent!" Hij sloeg zijn vrijen arm om haar tengere gestalte heen. Hij trok haar dicht tegen zich aan en was gerui- men tijd zoo ontroerd, dat hij geen woord kon uitbrengen. Eindelijk vond hü zijn spraak terug. „En nu moeten we gauw naar Margaret toe!Zij is met Rachel aan boord van dat schip. Ze bidden samen voor jullie behouden terug keer Zeg, wisten jullie, dat we hier slechts een halve dagreize van Havanna af zijn?" In de sloep zaten Gwynne en Robin op dezelfde bank aan den achtersteven en toen ze van het eiland wegroeiden, keken ze bei den nog eens om. Hun baken brandde nog steeds. „Onze tuin van Eeden", fluisterde hij. „Wil je wel gelooven, dat het me echt spijt, dat ik dit eiland waarschijnlijk voor het laatst zie?" „Het paradijs is overal, waar je liefde vindt'V fluisterde zij terug en nestelde zich dicht tegen hem aan. XXVI. Hun trouwdag. Een week later werd in Havanna het huwelijk tusschen Gwynne en Robin gesloten. Neef Ambrose stond er wel verbaasd over, maar vroeg toch geen naderen uitleg. De verloving tusschen zijn dochter en Robin Lee moest om een of andere reden verbroken zijn, dat was dui delijk, maarverdere bijzonderhe den zou hij nooit te weten komen. Wel drong hij, evenals zijn vrouw, er bij het jonge paar op aan, de plechtigheid uit te stellen, tot ze in San Francisco terug waren. Want ze hadden besloten, hun tocht naar New-York niet door t# zetten. Robin liet zich echter niet van zijn plannen afbrengen. Met een knipoogje naar Gwynne zei hij! „Binnen een paar weken gaan we naar Europa en vandaar éen reis om de wereld maken, met San Francisco als eindpunt. Dat is nu eenmaal afgesproken". Slot volgt). Uit het Führer-hoofdki Juni. (D.N.B.) Het oppe: de weermacht maakt beke In het Oosten nemen de van het leger, van het 1 en van de marine tegen weermacht een zoo gunsti dat er groote successen te ten zijn. In het zeegebied om vernietigden gevechts' twee vrachtschepen met 11.000 b.r.t., welke deel i van krachtig beschermde voor de Britsche Oostkust Voorts plaatsen zij t van zwaar kaliber op tvi groote koopvaardijschepen afgeloopen nacht bombard luchtwapen met goed resi langrijke militaire inrich het havengebied van Bomvoltreffers in docks, ringsbedrijven en opsl verwekten groote brander luchtaanvallen waren gi havenwerken aan de Tyn monding van de Theems e vliegvelden in Zuid-Oost Een sterke formatie Dr vechtsvliegtuigen bestookt nacht van 24 op 25 Juni c vlootbasis Haifa met borr allerlei kaliber. Bij een a Britsche gevechtsvliegtuif krachtige bescherming vi op het bezette gebied wei ren in de avonduren derl sche vliegtuigen in luch en twee door luchtdo neergeschoten. Britsche 1 lieten vannacht brisant- e bommen vallen in West- west-Duitschland. De bu king leed eenige verliezen den en gewonen. Er onts Helsinki, 25. Juni (D.N.I vliegtuigen hebben heden aanvallen op Helsinki ged Bij den derden aanval ook bommen geworpen in stad. Volgens berichten uit de zijn daar eveneens in den den ochtend Savjet-forr Centraal-, Noord-, West- Finland verschenen. Er w rijke bommen geworpen o litaire doelen. Naar verdi wordt, strekten zich de vluchten van hedenochtenc alle groote Finsche steder officieele bevestiging over gerichte schade en verli menschenlevens is nog nie baar. Naar thans bevestij zijn acht Sovjet-vliegtuigÈ geschoten. Geen grensschendinj Helsinki, 25 Juni (D.N.B sche middagedities staan het teeken van de Sovjet op Finsche steden. K spreekt van „grensschend tot oorlogshandelingen wo richt tot den Sovjet-gezani Üjke vraag, hoe hij de schendingen denkt te ver Rome, 25 Juni. (Stefani. liaansche legerbericht v; luidt als volgt: In Noord-Afrika activite artillerie aan het front broek. Het luchtwapen va heeft op de reede voor anl de schepen, alsmede t luchtafweerstellingen en depots van Tobroek gebor Onze bommenwerpers en vliegtuigen hebben v schepen, tusschen Tobroeh El Barrani, aangevallen en ser getroffen. In den nac op 24 Juni hebben Engels tuigen bommen geworpen ghasi en Tripolis. In Oost-Afrika hebben pen die Gimma, ontruim*

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6