SeuUteton IV VREESELIJKE VERDENKING Klompertje Klomp RADIOPROGRAMMA AGENDA PUBLICATIES SPORT Een klein programma EEN ECHTE HOLLANDSE JONGEN I EERSTE BLAD DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO; Nieuwsber. 8.15 Schriftlezing en me ditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 8.25 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gr.pl. 11. Deel 11.20 Viool met pianobegelei ding. 12.Schrammelkwartet en so liste. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Gr.pL 1.30 Gev. concert. 3.15 Gr.pl. 4.— Cursus „Ons geloof en ons werk" (voorbe reid door het Vrijz. Prot. Kerk- comité). 4.20 Gr.pl. 4.45 Sport en spel voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Mu- siquette. 6.Lezing „De beelding der sage". 7.BNO: Vragen van den dag. 7.15 'Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroep orkest en solisten. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.10.15 BNO: Eng. uitzending. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Carnaval in Weenen (hum.); hoofdrollen Hans Moser, Friedl Czepa, Leo Slezak. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Scheiding op korten termijn (hum.); hoofdrollen Annie Ondra, Paul Hörbiger, Jack Trevor. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7,15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De geluksvogel (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann, Hans Moser en Inge List. Toegang alle leeftijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Liefde streng verboden (hum.); hoofdrollen Hans Moser, Carola Höhn, Grethe Weiser en Wolf AlbachRetty. Toegang voor alle leeftijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 10.20 Zang met pianobegeleiding. 10.40 Deel. 11.AmabUe-sextet en gr.pl. 12. Ber. 12.15 Frays Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.Harmonie-orkest van het Nederl. orkest ,,'s-Gravenhage". 1.40 gr.pl. 2.Arnh. Orkestver., soliste en gr.pl. 3.30 Voor de zieken. 4. Muziek, langs de kusten van Afrika, causerie (met gr.pl.) 4.30 Gr.pl. 5.15 BNO: Nieuws- en econ.- en beursber. 5.30 Groot Amus.-orkest en gr.pl. 6.15 U hebt het gehad op de lagere school. 6.30 Gr.pl. 6.45 De jeugd- sportclub. 7.BNO: Vragen" van den dag. 7.15 Gr.pl. 7.45 Causerie „Sport en lichamelijke opvoeding voor de vrouw". 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pL 8.20 Radiotooneel. 9.25 Gr.pl. 9.30 Voor den boer. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.Avondwijding (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomté). 10.0510.15 Gr.pL Voetbal Een klein aantal wedstrijden is gisteren gespeeld. De wedstrijden E.D.O.—Z.F.C., G.R.C.—L.S.C., H.F, C.Elinckwijk en RapiditasVole- wijekers gingen niet door. Emma speelde thuis tegen Over maas haar laatste promotiewedstrijd en won met 111. Q.S.C. verloor met 2—1 van V.V.Z. Alcmaria Victrix II won var W.F.C. II in Wcrrnerveer met 10 en Q.S.C. II sloeg met dezelfde cij fers V.V.A. II. In de vierde klasse verloor C.S.V. te Castricum haar laatste competi tiewedstrijd tegen Gold Star met 62 en staat nu definitief op de één na onderste plaats. 55. In heel Palingdam was er geen bakker, die zulke heerlijke taartjes kon bakken als Gijs Soetköek. Daar kon je taartjes, koekjes, chocolade, fondant en wat al niet meer krijgen. Toen Klompertje al dat lekkers in de uitstalkast zag staan, wist hij niet meer, wat hij nemen zou. HINDERWET. Bij besluit van 27 Juni 1941 is aan den heer E. Scheepmaker, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een inrichting voor het branden van koffie, pinda's en mout door bijplaatsing van 4 elec- tromotoren resp. 2, 114', 17 en 27a P.K. in het perceel Kanaalk'ade 14, alhier. Alkmaar, 28 Juni 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van den heer J. Wolzak, alhier, om vergun ning tot het oprichten van een smederij in het perceel Laat nr. 26, Verdaagd. Alkmaar, 27 Juni 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. 56. Tingelingeling ging de bel, toen Klompertje naar binnen stapte. Hè, wat rook het hier heerlijk. Kijk eens wat een pracht van een taart, met een kaars er midden op. Nou, die zou Klompertje wel alleen op kunnen eten. Om zó in te bijten, maar dat ging natuurlijk niet. In afd. IV leed Miranda voor de promotie haar eerste nederlaag. Zij verloor van R.B.C. met 30. Picus won met 41 van Standaard. De wedstrijd in Arnhem tusschen een Oostelijk en Westelijk elftal gaf uitstekend voetbal te zien. De Ooste lijken wonnen met 52. De stand voor de promotie afd. IV is nu: Picus 5 4 0 1 8 Limburgia 4 3 0 1 6 Miranda 4 3 0 1 6 R.B.C. 6 2 0 4 4 Standaard 5 0 0 5-0 DE UITSLAGEN. Afdeeling H EmmaOvermaas 111 Afdeeling1 IV StandaardPicus 14 R.B.C.Miranda 30 Q.S.C.—V.V.Z. 1—2 C.S.V.—Gold Star 2—6 W.F.C. H—Alcm. Victrix II 0—1 Q.S.C. II—V.V.A. II 1—0 Oost. elftalWest. elftal 5—2 Wielrennen NATIONALE WIELER WEDSTRIJDEN TE DEVENTER. Op de Sintelbaan in het gemeen telijk sportpark van Deventer zijn gistermiddag nationale wielerwed strijden gehouden, waaraan o.m. deelnamen van Vliet, Derksen, Mot- ke en Boeyen. Een der hoofdnummers werd ge vormd door een 35 km-koers voor koppels, waarin fel om de zege Werd gestreden. Kort voor het einde kwa men van Vliet en Motke zoo ernstig te vallen, dat zij den strijd moesten staken. In het bijzonder Motke liep vrij ernstige verwondingen op aan een der enkels. De uitslagen van de sprint was: le serie: 1. v. Vliet, 2. Derksen; 2e serie: 1. Derksen, 2. v. Vliet; 3e se rie: 1. Derksen, 2. v. Vliet. Winnaar Derksen. CRITERIUM VAN DEN BOSCH. Gistermiddag werd op het nieuwe z.g. Veemarktparcours te den Bosch het criterium van de Hertogstad ver reden. De belangstelling van de zijde van het publiek en de renners was zeer groot. De wedstrijden waren spannend en het parcours goed. De uitslagen waren: Nieuwelingen: 1. A. Bouche (Eindhoven), 2. B. de Kort (Amster dam), 3. H. Smits (Amsterdam), 4. G. van Straaten (Rotterdam), 5. A. van Bokhoven (Vlijmen). Amateurs en onaf hankelij ken: 1. Evers (Zaandam), 2. Toon Steen bakkers (St. Michielsgestel), 3. C. Bakker (Zaandam), 4. H. Keijzer (Amsterdam), 5. H. Lakeman (Am sterdam). A.S.V. VICTRIX. Victrix heeft gisteren een record- rit laten verrijden, welke voor de A- enB-klasse 54 en voor de C- klasse 45 km groot was. De opkomst der renners was vrij goed, doch een op de open wegen sterke wind heeft den rijders veel last bezorgd, Toch kunnen zij over de gemaakte tijden zeer tevreden zijn. Enkele renners moesten door pech uitval len. In de A-klas zegevierde Harry Blok op onbedreigde wijze, met C. de Boer als goede tweede, terwijl Jan Nierop de derde plaats wist te bezetten. J. Lute moest door ban- denpech zijn aanvankelijk goede po sitie prijsgeven. In de B-klas was .het weer P. Wante, -die de eerste plaats bezette, terwijl J. Wante in de C-klas een zeer goede 'eerste was. Alles bij elkaar een ochtend met goede sport. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Harry Blok 1 uur 26 min. 26 sec.; 2. C. de Boer 1.30.18; 3. J. Nierop 1.30.23; 4. R. Hiemstra 1.32.16. B-klas: 1. P. Wante 1.33.35. C-klas: 1. J. Wante 1.20.37; 2. C. Stroombergen 1.22.57. Athletiek BOSCHLOOP „DEN HOUT" TE HAARLEM. Nadat in 1939 in den Haarlemmer hout met groot succes een boschloop was georganiseerd, volgde Zaterdag de tweede. Ook deze boschloop is vlot verloopen en het is te verwach ten, dat in de toekomst ieder jaar een dergelijke wedstrijd gehouden zal worden. Vele leden van de N.A.U. waren naar Haarlem gekomen en onder hen waren ook de bekende loopers van Volewijckers en A.A.C. In de A- klasse werd een aardige strijd gele verd tusschen Meyer, Koopman en Walther. Nadat ongêveer 2500 meter van de 4 km was afgelegd, nam Walther een voorsprong, dien hij steeds vergrootte en zonder eenigen strijd kwam hij als eerste b'innen. Zijn clubgenoot Bouber was in de B-klasse de snelste en kwam als vierde van de loopers der A- en B- klassen binnen. De uitslagen waren: A-klasse 4000 meter: 1. J. Walther (Volewijckers) 12 min. 21.5 sec.; 2. J. Meijer (Volewijckers) 12 min. 36.4 sec.; 3. J. Koopman (Haarlem); 4. W Bakker (A.A.C.)5. A. Paap (Haar lem). B-klasse 4000 meter: 1. H. Bouber (Volewijckers) 12 min. 46.4 sec.; 2. J. Jordens (Haarlem) 13 min. 14.8 sec.; 3. F. Gaarenstroom (Vole wijckers) 13 min. 17 sec. C-klasse 3200 meter: 1. H. W. van Olffen (Bl.-Wit) 10 min. 16.4 sec.; 2. W. Lenseling (Haarlem) 10 min. 21.4 sec.; 3. J. Joustra (Haarlem). Tennis „HET SPIEGEL" KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Na een uiterst spannenden strijd is „Het Spiegel" uit Bussum er in geslaagd een 64-overwinning te behalen op „Anglo Dutch", uit Rot terdam, waardoor de Bussummers beslag legden op het clubkampioen schap van Nederland. De strijd was rijk aan interessante momenten en tot de laatste partijen toe kon men niet zeggen, welke ploeg tenslotte met de overwinning zou gaan strij ken. Ongetwijfeld heeft het uitste kende spel van de Spiegeldames mej. A. Knottenbelt en mej. R. Mechel veel tot de overwinning bijgedra gen. Immers in de morgenuren gin gen alle drie de heerenenkelspelen naar den Rotterdamschen kant; on danks fel verzet van de Bussummers werden het „twee sets"-nederlagen. Het beste spel leverde de jeugdige Rinkel tegen Teschmacher, doch on danks het feit, dat de Rotterdam mer niet in topvorm speelde, kon Rinkel geen set winnen. Leyenaar en Reidt hadden niet veel moeite met 'van Erk en van Putten. De Bussumsche dames lieten zich ech ter niet uit het veld èlaah en won nen op hun beurt hun enkelspelen in twee sets. Vooral de tweede set van mej. Knottenbelt tegen mej. Diemer Kool was zeer sterk ge speeld. De dubbelspelen leverden verschillende verrassingen op. In de eerste plaats werd de combinatie Mechel-Knottenbelt door mevr. Hoyer en mej. Diemer Kool gesla gen. Vervolgens sleepten Rinkel en van Putten de overwinning tegen Teschmacher en Reidt uit het vuur (4-6 7-5 7-5). Ook de beidé gemengd dubbelspelen werden zwaar bevoch ten overwinningen voor de Spiegel- combinaties. Beide wedstrijden wa ren emotievolle. Mej. Mechel en Rinkel kwamen een set voor, doch taai volhouden van mevr. Hoyer en Teschmacher gaf hun de tweede set met 7-5. De Rotterdamsche dubbel zakte daarna geheel in elkaar en ging met 6-0 ten onder. De cijfers van de partij mej. Knottenbelt en van Erk tegen mej. Diemer Kool en Reidt duiden er op, dat ook hier volop spanning was. De gedetailleerde uitslagen' waren (de Rotterdamsche spelers zijn eerst genoemd): heerenenkelspel: D. Teschmacher si. I. Rinkel 6-1, 6-3; drs. A. C. Reidt si. A. C. v. Putten 6-3, 6-1; Th. G. Leyenaar si. B. van Erk 6-3, 6-2; damesenkelspel: mej. L. Diemer Kool verl. van mej. A. Knottenbelt 4-6, 0-6; mevr. E. Hoyer-van Her wijnen verl, van mej. R. Mechel 4-6, 3-6; damesdubbelspel: mevr. E. Hoyer- van Herwijnen en mej. Diemer Kool sl. mej. A. Knottenbelt en mej. R. Mechel 9-7, 6-3; heerendubbelspel: D. Teschmacher en drs. A. C. Reidt verl. van I. Rin kel en A. C. van Putten 6-4, 5-7, 5-7; J. G. van Oort en Th. G. Leyenaar verl. van B. van Erk en A. Oidtman 4-6, 4-6; gemengd dubbelspel: mevr. E. Hoyer-van Herwijnen en D. Tesch macher verl. van mej. R. Mechel en I Rinkel 2-6,7-5, 0-6; mej. L. Diemer Kool en drs. A. C. Reidt verl. van mej. A. Knottenbelt en B. van Erk 2-6, 8-10. Paardensport. COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden courses waren als volgt: I. Pr ij s van Groningen ren op vlakke baan over 2500 m. handicap b: 1. Hardie Jolie elg. stal Carolinahoeve in 2 m. 59.8 sec. 2. Kitchener eig. J. W. Schlimmer te den Haag. Totalisator: 1. win nend 2.10 en plaats 1.40. 2. plaats 2.50. II Immervoorprijs: prijendraverij 4e klasse. Afstand 2040 m. 1. Decent Guy eig. H. de Boer te Groningen. K.M. tijd 1 m. 3.57 sec. 2. Darnon eig. stal Hol- landia te Naarden. 3. Doctor Scott eig. G. van Elshout te den Haag. Totalisator: 1. winnend 3 plaats 1.50. 2. plaats 2.90 plaats 4.20. Ill J u n i-p r ij s: Ren op vlak ke baan. Afstand 2.000 m.-handicap a: 1.- Petite Artiste eig. P. van Weelden te Bilthoven, in 2 m. 16.4 sec. 2. Gracques op 2 lengten eig. stal Carolinehoeve. Totalisator: 1. winnend 2.20 plaats 1.40 2. plaats 1.50. IV. ïrisprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2.400 M. 1. Zoon van David Guy, eig. Stal Hollandia. K.M. tijd 1 m. 26.8 sec.; 2. Admiral Guy, eig. E. G. in 't Veen te Voor burg; 3. Baronesse K, eig. Stal Gruno. Totalisator: 1. winnend 1.60, plaats 1.30, 2. plaats 1.30, 3. plaats f 1.40. V. Tetratemaprijs. Ren op vlakke baan. Afstand ca. 1.400 M. 1. Sarata, eig. D. Siem Jr. te Den Haag. K.M. tijd 1 min. 27.8 sec. Totalisator: 1, winnend 2.80. VI. Internationaalprijs. Heatprijzendraverij le klasse. Af stand 1700 M. le heat: 1. Voung Oostar, km. tijd 1 m. 28.7 sec.; 2. Axkit. Totalisator A: winnend 2, plaats 1.10, 2. plaats f 1.10. 2e heat: 1. Axkit, km. tijd 1 m. 25.1 sec., 2. Lutin Sans Suite. Totalisator: 1. winnend 1.20, plaats f 1.60, 2. plaats 2.50. 3e heat: 1. Axkit, eig. Stal Hol landia te Naarden, k.m. tijd 1 m. 24.6 sec., 2. Lutin Sans Suite (eig. Stal Good Luck). Totalisator: 1. winnend f 1.10, plaats f 1, 2. plaats f 1. Biljarten. HET INVITATIETOURNOÓI TE AMSTERDAM. Het invitatie-tournooi ten bate van Winterhulp Nederland is giste ren te A'dam geëindigd met het volgende resultaat: 1. J. Sweering 1600 79 162 20.25 2. v. d. Pol 1358 66 204 20.57 3. P. de Leeuw 1219 89 83 13.69 Elk dezer spelers speelde tegen de twee anderen twee partijen van 400 car. DOOR PHILÏPPA PRESTON 3) Leonard Peters ging door met zijn pogingen om den rommel te sorteeren, maar bleef ondertus- schen tersluiks naar Audrey kijken en zijn pols begon sneller te slaan. Hij had er geen idee van gehad, dat ze zoo iemand naar hem toe zouden sturen; het waren gewoon lijk wel aardige, handige meisjes, maar dit was iets andersiets lieftalligs, -een damedat kon hij zelfs zien. Eindelijk had hij de brieven gevonden; ze handelden over zijn zaken in allerlei landen. Hij was, als iedereen, hard getrof fen door de wereldcrisis, vertelde hij maar, hij zag de komende ram pen beter onder de oogen dan de meeste klagers. Hij vroeg haar verlof, een sigaar op te steken en de rook verergerde de muffe atmosfeer, toen hij met onbehouwen woorden, die echter overduidelijk waren, begon te dic- teeren. Na een poosje veranderde de aard van zijn corréspondentie een weinig en Audrey voelde, dat er een zekere sluwheid in kwam en wanneer ze nu en dan opkeek, om een woord beter verstaan, zag ze Peters strak naar haar kijken als een vage, breede gedaante in de schaduw, waarin alles, tengevolge van het felle licht op haar papier, nog veel grooter scheen. Eindelijk hield hij op, leunde in zijn stoel achterover en vischte uit zijn zak een verzegelden brief op, dien hij openscheurde. Audrey wachtte en trachtte haar gedachten te bepalen op de nu zinlooze regels kort schrift. „Hmm!" bromde Peters. „Tikt u uw liefdesbrieven wel eens?" Audrey verstrakte. „Zijn we klaar met uw corres pondentie?" Hij begon luid te lachen. „U laat u niet uitlokken. Hindert niet, kleine meid, ik zal je de mijne niet niet dicteeren. Nee, er is nog heel wat te doen. Ten eerste deze: „Beste Sonia. Het geeft niets. Je kunt ze alleen krijgen, als je er heel lief om vraagt. r Als steeds, Audrey voelde, dat haar kleur steeds hooger werd, totdat ze ei van -overtuigd was, dat hij zien moest, hoe ze er uitzag als een rij pe tomaat. Doch hij keek niet naar haar, maar las de smeekbede van het meisje, dat nu niet meer dol op hem was, nog eens over. „Dat deel van Shane's verhaai is in elk geval waar', dacht Audrey „Ik wou maar, dat ik hem niet ge zien had., Hij had die brieven ge makkelijk kunnen weghalen. Ik ben er benieuwd naar, of dat on dier weg zal gaan en me hier al leen zal laten, om het werk af te maken. Dan zou ik kunnen probee- ren, die la open te krijgen". Op dat oogenblik stond hij op en begaf zich naar een ladekast, wel ke naast de schuifdeuren stond. Audrey hield haar adem in. Was Shane Carter al weg? Hij had tijd genoeg gehad, maar wellicht had hij getreuzeld! Opeens wendde Pe ter zich om. ,,'n Oogenblikje, juffrouw. Ik moet enkele papieren uit de kamer hiernaast halen". Ze antwoordde weer: „Ja". Het v/as een volkomen overbodige klank, die uit het puntje van haar schoentjes scheen te komen. Ze leunde achterover en wacht te, regelde de notities, die ze reeds gemaakt had, en opeens viel haar bloc-note met een smak tegen den grond, toen er een schot knalde, ge volgd door een doffen plof. Ze gaf een schreeuw en sprong op, rukte de deur open en bleef te gen den stijl aangeleund stilstaan, want in den lichtkring van een staande schemerlamp lag Leonard Peters, met den eenen arm wijd uitgestrekt en het hoofd half afge wend. Het dure, lichtkleurige kar pet werd angstwekkend rood ge kleurd. Audrey drukte haar hand tegen haar mond om 'n nieuwen schreeuw te dempen, die haar bijna ontsnapt v/as, toen ze van dé afschuwelijke gedaante op den grond naar de deur van een kast keek, die lang zaam openging. Niet in staat zich te. verroeren staarde ze naar die deur en zag er Shane Carter doorheen komen. Hij- was krijtwit en de lach was van zijn gelaat verdwenen. Audrey dacht: „Hij heeft het ge daan! Hij heeft het gedaan!" Haar verstand gaf haar die gedachte met geweld in. Ze hoorde Carter ge jaagd praten. „Wat verschrikkelijk! Ik zag het gebeuren. Ik had me hier willen schuil houden, tot u weg waart en dan naar hem toegaan, maar nu is het te laat. Ik zag een hand van buiten om dat raamgordijn daar heenkomen, zoodra de deur van de biblotheek openging en meteen was het gebeurd. Ik kon niet zien, wie het was. Wilt u me laten weggaan, voordat u de politie opbelt? moet me nogmaals volkomen ver trouwen. Het spijt me vreeselijk, dat ik u alleen moet achterlaten. Val alsjeblieft niet flauw!" „Ik zal niet flauw vallen. Maar u moest liever heengaan". Audrey strompelde naar de an- ere kamer terug en strekte haar hand uit naar de telefoon op het bureau. Ze zag Shane nog steeds daar staan, groot, knap en ontred derd. Ze voelde dat hij jaren en ja ren verouderd was. „Geef me nog twee minuten; u hebt immers een horloge? Ik weet precies, hoeveel tijd ik noodig heb om weg te komen. U gelooft me tochzeg toch, dat u me ge looft". Hij stapte over den drempel heen en achter hem kon ze de liggende gedaante; in het rose schemerlicht zien en het leek, of die voor haar oogen verstijfde. „Goed, maar ga dan!" „Uw adres, voor geval er iets ge beurt?" „Audrey Merival, West 102de Straat No. 11 2de verdieping". Ze wist zelf niet, waarom ze het hem gaf. Hij keek haar een oogenblik strak aan en verdween door de slaapka mer. Met de oogen op haar horloge gericht en de telefoon in de -hand wachtte ze twee minuten, die haar een eeuwigheid leken, nam den hoorn op- en hoorde de stem van den portier. II. Detective Leyton. De politie-inspecteur keek de vellen papier voor hem op tafel in en richtte daarop zijn blik op Audrey. „En weet u nu heel zeker, dat u ens niets verder te vertellen hebt?" Audrey zat op den harden stoel in het groen geverfde vertrek van het politie-bureau en ze hoorde niets anders dan de zware voet stappen, die in de gang voorbij kwamen en de vragen, welke de inspecteur haar stelde. De portier legde een verklaring af over het juiste tijdstip; hij had mijnheer Peters met een vriend zien binnenkomen en terstond daarop was de vriend weer heenge gaan. De vermoorde had gezegd, had hij een half uur te laat zou ko men en het stenografenbureu be vestigde, dat Audrey daar voor haar werk was. geweest. Nee, er was niets verdachts. Haar verhaal was zeer eenvoudig. Ze vertelde het nauwkeurig, met uitzondering van de deelen, die ze eruit liet, en ze sloeg heel handig een brug over die gapingen heen, verbaasd over haar eigen handigheid. Ze had zitten wachten, terwijl vingerafdrukdeskundigen, foto grafen, dokters en politiebeambten de kamers in- en uitliepen als reus achtige monsters. „En er was niemand of niets, dat u verdacht voorkwam? U bent er zeker van, dat u geen enkele klei nigheid overgeslagen hebt? Hoe hebt u dat half uur wachten op mijnheer Peters doorgebracht?" „Mijn machine en notitieboek in orde gebracht en verder niets ge daan". Haar stem had een klank, die den inspecteur er verder op in deed gaan. „Niets gedaandus er was 'ook niets, dat u den indruk gaf, dat er vóór u iemand anders in het ver trek geweest was?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3