n \r HEILOO'S NIEUWE BURGEMEESTER. AGENDA V; vj ïM DE OVERHEID EN HET TUINTJE DISTRIBUTIE- NIEUWS IAAN DE VRUCHTEN KENT MEN DEN BOCH LAATSTE BERICHTEN f rijksj na AMSTEI bank-instelli cultuur maa tabakken. EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag, De burgemeester van Egmond- Binnen benoemd. Met ingang van een nader te bepa len datum is tot burgemeester van Heiloo benoemd de heer G. C. Bos, burgemeester, en secretaris van de gemeente Egmond-Binnen. In Heiloo heeft men met voldoening van deze benoeming kennis geno men, terwijl men in Egmond-Binnen, hoewel men hem de promotie gaarne gunt, den burgemeester noode zal zien vertrekken. Burgemeester Bos toch is reeds 13 jaar burgemeester en heeft zich daar bij de bevolking van deze 2600 tel lende gemeente zeer bemind ge maakt. In 1893 werd hij te Oudorp ge boren, waar zijn grootvader 32 jaar en zijn vader 30 jaar het burge meester-ambt vervulden en zijn broer, de heer W. Bos, reeds 15 jaar burgemeester is. De heer Bos stamt uit een burgemeesters geslacht. Niettemin bezoekt hij het gym nasium. In 1913 nam hij dienst bij de landmacht, waar hij den rang van kapitein behaalde. Na de mo bilisatie kreeg hij zijn opleiding bij de gemeente-administratie te Alkmaar en Oudorp. In 1921 werd hij benoemd tot secretaris van Eg mond-Binnen en administrateur van het G. E. B. aldaar. In 1928 volgde hij burgemeester Janssens, die tot burgemeester van Blerik was benoemd, op. Zijn echtgenoote is uit Heiloo af komstig, terwijl zijn gezin met vier kinderen werd gezegend. In een onderhoud, dat wij heden ten gemeentehuize met 'den heer Bos hadden, deelde hij ons mede, na het bedanken van jhr. van Foreest voor de nieuwe functie in de thans 8500 zielen tellende gemeente te hebben gesolliciteerd. De commissaris der provincie, mr. Backer, verklaarde meer te gevoelen voor een combi natie van Castricum met de Egmon- den 'en aan burgemeester Bos als nieuwe burgemeester té hebben ge dacht. Burgemeester Bos verklaarde, dat men in Egmond-Binnen geen bezwaar had tegen een combinatie met Heiloo, doch dat men daar voor een combinatie met Castricum weinig gevoelde en dat hij, niet het oog op zijn administratieve werkzaamheden te Oudorp, door hem uit eerbied voor de familie-traditie waargenomen, meer gevoelde voor het burgemees terschap van Heiloo. Tot zijn groote vreugde vernam hij gistermiddag, dat zijn wensch was ingewilligd. De heer Bos verheugde zich vooral over zijn benoeming, omdat hij in Heiloo een uitstekenden secretaris vond en dus zelf van dit ambt, dat steeds omvangrijker werd, bevrijd was. In een gemeente als Heiloo, aldus de heer Bos, vraagt het burgemees tersambt de volle persoon en ik bezit nog voldoende werklust om die er voor te geven. Met den raad heb ik hier, zoo ver volgde hij, altijd prettig samenge werkt. Toen wij er aan herinnerden, dat onder zijn burgemeesterschap de herbouw van de abdy van Egmond en de opgravingen van het kasteel te den Hoef tot stand waren geko men, merkte hij op, dat hij daar aan heel weinig gedaan had. Ik ben, zoo vertelde hij, weer de man die den stoot heb gegeven aan den prachtige verbindingswegen, die Egmond thans heeft. Onder mijn leiding zijn de wegen Alk maarEgmond, CastricumBer gen, HeilooEgmond-Binnen aan het Hoogheemraadschap overgedra gen en door dat lichaam in een uit stekenden staat gebracht. De bevol king van Egmond-Binnen betaalt daarvoor jaarlijks 4000 aan het Hoogheemraadschap, dus bijna 2 per hoofd, maar toch ziet men thans wel in, dat de mooie verbin dingswegen een zegen voor de ge meente zijn. Op onze vraag of er nog iets bekend was van de combinatie der gemeenten, antwoordde de heer Bos ontkennend. Wel vermoedde hij, dat Oudorp zou worden opge heven en als bewonderaar van een goede traditie bleef hij dit betreuren. U bent toch ook nog reserve-officier geweest? merkten wij op. Tot 1936 was ik reserve-kapi tein, aldus het antwoord. Toen moest ik er uit, omdat deze functie terecht onvereenigbaar met het burgemees tersambt werd geacht. Voorts deelde de heer Bos ons nog mede, dat hij, wanneer hij te Heiloo in functie treedt, gelijktijdig ontslag heeft als burgemeester van Egmond- Binnen. Bijzonder had hij zich er over ver heugd, dat de beide wethouders van Heiloo hem reeds gisteravond hun gelukwenschen waren komen aan bieden. In Heiloo, zoo vervolgde hij, ben ik goed bekend en ik hoop het ook daar goed met de bevolking te kunnen vinden. j Vermelding verdient nog, dat^de f.cer Bos katholiek is. 1 GOUDEN JUBILEUM. Op 16 Juli 1941 hoopt de Noord- hollandsche Levensverz. Maatschap pij N. V. van 1891, 't Hooge Huys te Alkmaar, haar 50-jarig jubileum te vieren. Het ligt in het voorne men dezen dag te vieren met bin nen- en buitendienstpersoneel, ter wijl het bestuur der Maatschappij 's middags een receptie zal houden. EEN BEROOVING. Een jaar gevangenisstraf. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond verleden week terecht te Alk maarsche vrouw Roelofje R., die een bewoner van Heerhugowaard had beroofd van 230 en een gouden ring, toen beiden in Alkmaar een avond in eikaars gezelschap door brachten. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. De rechtbank veroordeelde de vrouw gister conform den eisch tot 1 jaar gevangenisstraf. Het geroofde geld kon aan den buitenman worden teruggegeven. BADHUIS „WITTE KRUIS". In het badhuis van het Witte" Kruis aan het Kweerenpad werden in de maand Juni de navolgende baden genomen: kuipbaden 207, douche le kl. 211, idem 2e kl. 729, idem 3e kl. 712. NOG EEN EXPERIMENTEN AVOND VAN ANDRE DU LANCELLE. De helderziende en psycho-grafo- loog André du Lancêlle, wiens bij zondere verrichtingen enkele weken geleden hier, evenals dat elders het geval was, zoo groote belangstelling trokken, is bereid gebleken nog één avond voor Alkmaar beschikbaar te stellen. Zondagavond om 8 uur zal de heer Du Lancêlle voor het laatst in 't Gulden Vlies optreden. Wie nog geen kennis van zijn bij zondere gaven heeft genomen hij blijkt inderdaad een man met een zesde zintuig zal goed doen dezen laatsten avond niet te verzuimen. DIERENBESCHERMING. Bij een bewoner in de Nassaulaan heeft een cypersche poes (met veel wit) in het kolenhok haar jongen groot gebracht. De jongen zijn ge plaatst. De groote poes moet verwij derd worden; wie is de eigenaar? Gisteravond is zwervend aange troffen op de Oudegracht nabij de Ridderstraat een jong blauw poesje. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6 y27'A uur bij den heer C. Verwer, inspecteur die renbescherming, Baanstraat alhier. DE HANDLE WORDT OVERGEHAALD. Men verzoekt ons te plaatsen: Hoog in den donkeren nacht ronken dé machines en zij kunnen hun bommenlast laten vallen op militaire objecten, maar wellicht ook op uw huis. Wat kunt gij daar tegen doen? Staat gij er machteloos tegenover? Neen!! Er bestaat reeds lang, ook in Alkmaar, de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming, de N. V. L. Deze vereeniging heeft ten doel om naast den Luchtbeschermings dienst -het overheidsorgaan, de bur gers in te lichten, hoe zij zichzelf, hun have en goed beschermen kunnen, wanneer hun huis onver hoopt getroffen zou worden. Ondanks vele te overwinnen moeilijkheden is thans een nieuw bestuur samengesteld, bestaande uit: voorzitter C. P. M. Verhaart, secretaris mr. W. Voorthuijsen, penningmeester mr. Q. Rovers. Wil echter de voorlichting der burgerij effectief zijn, dan is de volle medewerking van allen nood zakelijk en eerst dan kan er een organisatie worden opgebouwd. Velen onzer burgers uit Alkmaar zullen zich afvragen of het werken van het bestuur van de afdeeling Alkmaar der N.V.L. in dezen tijd nog nut heeft. En daarop moet on verbiddelijk het antwoord zijn „zeer zeker". Hierop komen wij echter nader terug. Wil men het zijne ertoe bijdragen om de stad Alkmaar met haar mooie oude huizen en geveltjes voor een algeheele verwoesting bij mogelijk luchtgevaar te sparen, dan melde men zich schriftelijk aan als lid der N.V.L. bij den se cretaris, adres Helderscheweg 29, of anders aan het, stadhuis 4de af deeling, tegen een jaarlijksche mi nimumcontributie van 75 cent per persoon, waarvoor men tevens een abonnement ontvangt op het maandblad „Luchtgevaar". PRIJZEN VOOR KRIEL VERLAAGD. Blijkens de mededeelingen van de N.G.F.C. is de toch al lage prijs van 3 voor de kriel deze week vastgesteld op 2.50 per 100 kg. Een tegenvaller voor de tuinders, die op verhooging hadden gehoopt. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Carnaval in Weenen (hum.); hoofdrollen Hans Moser, Friedl Czepa, Leo Slezak. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3; matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Scheiding op korten termijn (hum.); hoofdrollen Annie Ondra, Paul Hörbiger, Jack Trevor. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De geluksvogel (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann, Hans Moser en Inge List. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3( matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Liefde streng verboden (hum.); hoofdrollen Hans Moser, Carola Höhn, Grethe Weiser en Wolf AlbachRetty. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. DE BONKEN VAN TOMATEN. De maat voor de bonken van tomaten is thans gewijzigd. Als bon ken zullen nu worden aan^/ de tomaten van on re ge/ aike grooter zijn da^ CURSUS IN ELECTRISCH LASSCHEN VOOR OUDERE WERKLOOZEN. In bijlage no. 60 schrijven B. en W.: Op. verzoek van den waarnemend Sec.-Gen. van het Dept. van Sociale Zaken hebben wij ter hand genomen de voorbereiding van een cursus in electrisch lasschen voor oudere werkloozen. Wij zijn hiertoe overgegaan uit overweging, dat een dergelijke cur sus met het oog op de herscholing van metaalbewerkers Èn omscholing van personen uit andere beroepen van groot belang kan zijn. Aan iederen cursus, die ongeveer 3 maanden zal duren, kunnen 8 personen deelnemen. De leeftijd der deelnemers zal lig gen tuschen 21 en 40 jaar. Er zal naar gestreefd worden, dat de deelnemers van den cursus zich kunnen onderwerpen aan het exa men voor „gezel-lasscher", hetwelk onder toezicht o.m. van de Neder landsche Vereeniging voor Lasch- techniek te 's-Gravenhage, wordt afgenomen. Het onderwijs zal zowel van theo- retischen, als van practischen aard. zijn. Teneinde .het belangrijk aantal gegadigden (ruim 60), dat zich reeds heeft aangemeld, zoo spoedig moge lijk in de gelegenheid te kunnen stellen den cursus te volgen, is ver zocht, dat in plaats van één werk meester, zooals oorspronkelijk in de bedoeling lag, twee werkmeesters worden aangesteld. Er zullen in een tijdvak van 3 maanden 16 personen zich voor bedoeld diploma kunnen bekwamen. De lessen zullen worden gegeven in de gebouwen, behoorende tot de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen aan de Doelenstraat; ten behoeve van het praktische onder wijs heeft een dezer gebouwen een uitbreiding ondergaan; de desbetref fende werkzaamheden zijn verricht door deelnemers der Centrale Werk plaats, bij wijze van uitvoering van een werkobject. De kosten van dezen cursus zullen worden gedragen door het Rijk en de gemeente. In de met de inrichting en de ex ploitatie van den cursus in elec trisch lasschen gemoeide kosten zou de gemeente derhalve uit 's Rijks kas een subsidie ontvangen, be rekend volgens het percentage der gewone bijdrage uit het Werkloos- heidssubsidiefonds. De waarnemend secr.-gen. voornoemd heeft ons doen toekomen subsidietoezeggingen ter zake vap deze kosten, betrekking hebbende op het jaar 1941. Voor de inrichting heeft de waar nemend secr.-gen. bepaald, dat ten hoogste sbsidie kan worden ver leend in een bedrag van 8.800; het is echter gebleken, dat met dit be drag niet zal kunnen worden vol staan; naar raming zal met de in richting gemoeid zijn een bedrag van 9500. Wij hebben in verband met het bovenstaande den waarnemend secr.-gen. verzocht het bedrag, waar in subsidie kan worden toegekend, nader te willen vaststellen op 9500. Verzocht is te willen bepalen, dat, voor zoover betreft de kosten van exploitatie in 1941, subsidie kan worden toegekend in ten hoogste 8500. B. en W. stellen voor te bekrach tigen de maatregelen, welke zij tot dusver hebben genomen terzake van de instelling van dezen cursus, en in de begrooting der gemeente voor het jaar 1941 aan te brengen de wijzigingen, die noodig zijn in ver band met de uitgaven voor inrich ting en explotatie hiervan, te dezer zake, derhalve een crediet toe te staan van 9500 plus 8500 of 18.000 in totaal. BEROEPEN. Tot geref. predikant te Rotter- dam-Delfshaven is beroepen ds. P. Veenhuizen te Den Helder. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER Wethouder Keijsper is verhinderd om op 4, 11 en 18 Juli spreekuur te houden. De VERBEURING. in onze recht- J. de Vlines, VERKOOP GROND AAN DE VAN DER HELSTSTRAAT. In bijlage no. 66 schrijven B. en W.: De heer A. Vos, alhier verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Van der Helststraat, groot onge veer 1608. M2., voor den prijs van 12060 in totaal, ten eintje daarop 13 woningen te bouwen. Tegen ver koop van dit perceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grond prijs in overeenstemming is met de prijzen door de commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor het ter plaatse gelegen terrein in overweging gegeven. B. en W. bieden in verband daar mede een ontwerp-besluit ter vast stelling aan. BIJDRAGE VERBETERING ARBEIDERSWONING. De heer H. J. Schuit, wonende al hier, heeft zich tot ons gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat hem ten behoeve van de ver betering van de aan hem toebehoo- rende arbeiderswoning Van der Woudestraat 85 een bijdrage wordt verleend uit de kassen van Rijk en gemeente. Op grond van deze regeling heeft uw vergadering reeds verscheidene malen laatstelijk bij besluit van 15 Mei 1941, besloten tot het verleenen van bijdragen ten behoeve van wo ningverbetering. Adresant is van het perceel Van der Woudestraat 85 eigenaar en be woner. De verbetering, yfelke de heer Schuit zich voorstelt aan het perceel aan te brengen, zal in hoofd zaak bestaan in het vervangen van de oude keuken door een nieuwe met bijkeuken en het vervangen van het tonnenprivaat door een closet met waterspoeling, aanslui tende op een te maken beerput. De kosten van verbetering wor den geraamd op 950. De overheids bijdrage zou derhalve kunnen be dragen 1/3 x 950 is 316,67, waar van 3/4 of 237.50 ten laste van het Rijk én 1/4 of f 79.17 ten laste van de gemeente zou komen. B. en W. stellen voor de gevraag de medewerking te verleenen, AANVULLING VAN DE RAADSAGENDA. Aan de agenda van de op 3 Juli a.s. te houden Raadsvergadering wordt toegevoegd: 9a. Voorstel tot verkoop van grond aan de Van der Helststraat (bijlage nr. 66). Voorts wordt het volgende mede gedeeld: In bijlage nr. 54 vervalt de onder a opgenomen aanbeveling. In bijlage nr. 63 vervalt de voor dracht sub B. De aanbeveling van bijlage no. 54 betreft een aanbeveling ter benoe ming van een lid der Comm. van Toezicht op het M.O. en het Gem. Nijverheid in de vacature van wij len Ir. Ph. M. Bosscher. De voor dracht sub B van bijlage ncz. 63 be treft de benoeming van een onder wijzer aan de Bosboom-Tousaint- school (thans nog genaamd Hofdijk- school). EEN PLECHTIGHEID OP SINT BARBARA. De heer Th. J. J. Konijn, oud-ser geant 12 M.C. verzoekt ons opname van het volgende: Donderdag 3 Juli, des morgens half tien, zal op het R.K. kerkhof Sint Barbara het naar Alkmaar overgebrachte stoffelijk overschot van één onzer gesneuvelde compag niemakkers, n.l. Jaap Commandeur, op eenvoudige wijze worden bijge zet. Eerst zal des morgens om half acht een H. Mis voor zijn zielerust worden opgedragen in de St. Lau- rentiuskerk aan het Verdronken- oord. Velen zullen er zeker prijs op stellen hem mede de laatste eer te bewijzen. WIERINGERWAARD. Bedrijfsvereeniging in den land bouw. - Maandagavond vergader de de afd. Wieringerwaard van de H. M. v. Landbouw onder leiding van den heer C. Boekei. Aanwezig waren 26 leden, w.o. bestuursleden van de afdeelingen Anna Paulowna c-n Waard en Groet. De heer N. Raap hield een inlei ding over de noodzaak van de op richting van een bedrijfsvereeniging Hij begon met te memoreeren, hoe de boeren een 40 jaar geleden dach ten over kunstmest, enz. enz. Thans hebben we een voorlichtingsdienst, grondonderzoek, de opbrengst van de koeien wordt onderzocht enz. Met dit alles is 't toch zeer noodzakelijk om een bedrijfsvereeniging op te richten, omdat de werkkring van één consulent veel te groot is. 'Spreker had een begrooting van de kosten opgemaakt voor ongeveer 3400 ha; het benoodigde zou 1930 zijn, d.i. ongeveer 25 a 35 cent per ha. Een consulent wordt gesubsi dieerd door 't Rijk. Aanvankelijk was gedacht aan 1 per ha, omdat men dan een ingenieur uit Wagenin- gen kon krijgen. Verschillende personen voerden hierover 't woord, waarna alle aan wezigen toetraden tot een op te richten vereeniging. Samen beschik ken zij ov^r ruim 700 ha land. De besturen van de drie afdeelingen zullen nu spoedig vergaderen, op dat de zaak geheel in orde komt. Nooit heb ik durven hopen dat mijn particuliere teeltplaats van aardappelen, sla en radijsjes nog tot in de rijksregisters zou door dringen. Het tuintje is zoo beschei den van omvang tien bij zes meter de productie ervan is zoo schraal en zoo karig, het ligt daar zoo stil en onopvallend achter mijn huis, dat ik 'nooit had durven hopen dat het nog zoo'n onderscheiding ten deel zou vallen. Het deed me goed in de krant te kunnen lezen dat de overheid zich thans ook voor den akker van den bescheiden amateur-land- en tuin bouw interesseert. Er zijn immers op die plekjes grond 's avonds tus schen zeven en tien uur al heel wat zweetdruppels gevallen en menigen Zaterdagmiddag heeft men zich daar krom gewerkt. Het heeft den volkstuinder dan ook al lang ge ërgerd dat er tegenwoordig over de prestaties van den land- en tuin bouwer zoo hoog opgegeven wordt en dat men voor hem geen lief woord had. Met mijn zakje aardappelen, mijn mandje slakroppen en '.mijn kommetje radijzen kan ik naiuirlijk niet op tegen den man die hel den zomer door karrevrachten voÜnaar de veiling brengt. Maar ook]hier 'moet men niet op de eerste plaats den uitslag rekenen maar het doel: meestrijden in den productieslag; meehelpen aan de uitbuiterij f van den nationalen bodem; meetrekken onder de keuze „elke korrel zand ten dienste van een plant". Het kan me dan ook niet sctylen als de overheid wil gaan pluitcen aan mijn aardappelenbons. AU ik maar ingeschreven ben in het l jer der strijders van den productiei ag. Als ik maar de piepers kan op iu- zelen die ik met mijn zweet be sprenkeld heb. Ik hoop evenweiat die aardappelen het beter doen 'an de radijsjes, die wat wormstdg uitgevallen zijn, en dan de slak ip- pen, die het niet verder gebri ht hebben dan gras-groene klon '.n. Als ik mijn goede bons voor gc de pattatten moet afgeven en mijn te- zin dagelijks een waterige of n- dige massa moet voorzetten, dantal ik me gevoelen als een goed solqiat in den productieslag, maar boven dien als een slecht huisvader, i SCHOENEN ZONDER BON. De directeur van het Rijksbureau voor huiden en leder deelt mede, dat hem is gebleken, dat tal van winkeliers nog restanten partijen Samoa's in voorraad hebben, welke uit het vorige seizoen afkomstig zijn. De verkoop van dit artikel zou eigenlijk moeten geschieden op bon 2, doch bij het publiek bestaat er maar weinig neiging om dit schoei sel, dat slechts gedurende enkele zomermaanden gebruikt kan wor den, te koopen op een bon. Daarom heeft de directeur van genoemd bu reau besloten tot wederopzegging toe dispensatie te verleenen van het voorschrift, dat de Samoa's op bon 2 moeten worden verkocht, zoodat men thans deze schoenen zonder bon kan bekomen. STOMPETOREN. Operette „Florimont". - Maandag avond vergaderde het bestuur van de gemengde zangvereen. „Cres cendo" alhier met enkele uitgenoo- digde ingezetenen van de Schermer in café Renses onder leiding van burgemeester Posch. Het doel van deze vergadering was te komen tot opvoering van de operette „Florimont", gecomponeerd door den directeur van „Crescen do", den heer Zaal. Zooals men weet, is dit zangspel te Noordschar- woude door de operettevereeniging aldaar eenige malen met overwel digend succes opgevoerd. De voorzitter, de heer J. Blauw, meende met het oog op den groo- ten opgang, dien deze nieuwe ope rette in korten tijd maakte, te mo gen veronderstellen, dat de opvoe ring van „Florimont" in de Scher mer zal kunnen slagen. Het ligt in de bedoeling de uit voering van het zangspel tn hoofdzaak op te dragen aan de le den van „Crescendo" en andere krachten uit de Schermer. HENSBROEK. Poldervergadering. - De polder en banne hielden Maandagavond een vergadering ten gemeentehuize. Om trent de aanvaring van de voetbrug bij den molen, deelde de voorzitter, de heer Jb. Groot Jz. mede, dat op zichter de Wit een onderzoek zal in stellen. Het pachtcontract met de visschers, die inmiddels waren binnengekomen, werd ook door hen goedgekeurd. Het is de bedoeling om niet meer voor 5 jaar te verhuren, maar via de pachtkamer voor onbepaalden tijd met zoo noodig om de 3 jaar een her ziening. Het schakelen mag met 1 September begonnen 'worden. De luidt een bekend Holland ch spreekwoord. Wij zijn dit spreekwoord vo rt- durend indachtig bij ons ijvi -ig streven tevreden personen rond >m ons te vereenigen. Want is er beter aanbeveling de k- baar dan resultaten van eigen arbed? Wij zijn er op gesteld in ons w rk de door en door gezonde opvatting van zaken doen te bewijzen. Het spreekt in dit verband vanzelf, dat wij tandheelkun dige hulp laten verleenen zpo goed als de huidige stand der wetenschap het ons permit teert. Dit houdt in, dat alles wordt overgelaten aan het medisch inzicht van den desbetrefien- den tandarts die naar beste weten zijn behandeling ver richt. Wij weigeren dientengevolge in te gaan op condities door patiënten gesteld als uitvloei sel van misleidende propa ganda Zelfs ons goedkoopste gebit vol doet aan hooge eisehen en kan ip grond daarvan op 'dezelfde gar ah- ties aanspraak maken als tjtis duurste gebit. Daarom Profiteert van de Proveto! Langestraat 78a bij de v. d. Boschstraat. pachtprijs bedraagt 250 per jaar en moet vóór 1 September van ieder pacht jaar worden betaald. Op een. vraag van P. van Leijen om op 65- jarigen leeftijd een zoon van den pachter te laten visschen werd goed keurend beslist. Van B. en W. van Obdam was een ontwerp ingekomen over de leggers der wegen. De voorzitter deelde )ne- de, dat de afscheiding naar de sluis gezamenlijk moet worden onderhou den, terwijl de andere kant blijft zooals het altijd is geweest. De verzwaring en het verbreeden van den dijk vanaf den molen bij den uitgang tot het stoomgemaal, ongeveer ter lengte van 2 k.m., wordt in werkverschaffing uitgevoerd door de Heide Maatschappij. Een geld- leening ervoor zal worden aange vraagd van ten hoogste 12000 tegen, een rente van ten hoogste 4t< pet., af te lossen in 30 jaren. Behoudens enkele onderdeelen, die geheel voor rekening van den polder kon-en, wordt 85 pet. der kosten door het Rijk vergoed. EEN NEDERLANDSCH LEGIOEN. De persdienst van de N.S.B. be richt ons: Dezer dagen is door het A.N.P. melding gemaakt van een oproep in het Nederlandsch dagblad, waarin Arnold Meyer de vraag stelt, of het oogenblik niet gekomen- is, waarop de Nederlandsche Unie, de N.S.B. en Nationaal Front een gezamenlijk Nederlandsch legioen zullen vor men om deel te nemen aan den strijd tegen Sovjet-Rusland. Wij vestigen er de aandacht op, dat duizenden volksgenooten, groo- tendeels lid der N.S.B., reeds maan denlang daadwerkelijk hun krach ten inzetten voor dé bevrijding van Europa in de Standarte Westland der Waffen S.S. en van het N.S. K.K. Het aantal diergenen te ver- grooten is al geruimen tijd het streven der N.S.B. en de propaganda hiervoor wordt in de N.S.B.-gelede ren thans meer dan ooit bevorderd. Het is zonder meer duidelijk, dat de toetreding tot de Waffen S.S. en het N.S.K/C. ook voor leden van het Nationaal Front en de Nederland sche Unie openstaat, uiteraard op voorwaarden, die ook aan de leden van de N.S.É., kortom aan iedereen, gesteld worden. Het oprichten van een Nederlandsch legioen behoeft dus niet meer te geschieden, aange zien het er in feite reeds geruimen tijd is. Ieder, die ermede instemt, weet den weg. Het is thans geen uur van praten, maar van daden. Te meer moet het daarom bevreemding wekken, dat de leiding van de door den heer Meyer met name genoem de Nederlandsche Unie, met geen enkel woord over de wereldhistori sche gebeurtenis, die zich thans af speelt, heeft gerept, laat staan een duidelijk en- ondubbelzinnig stand punt heeft ingenomen, waaraan ook de leden der Nederlandsche Unie waaronder er velen zullen zijn, die, tot strijden bereid, het wereldver- woestende communisme tegemoet willen treden houvast hebben. INBRAAK IN EEN KLEEDING- MAGAZIJN. Blijkens Maandag bij de Haag- sche politie gedane aangifte is, ver moedelijk in den nacht van Zater dag op Zondag 3.1., ingebroken in een opslagplaats van een groot klee- dingsmagazijn aldaar. Vermist wordt voor een bedrag van ongeveer 1500 aan couponstof- fen voor heerenkleeding. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. i 1 t; EERSTE REORGANISE Met een toon is van het 'politie den boek straat en gebruik hiervan hef een aantal hoofdstedel gehouden landsche teiten, in door een De hoofdcc sterdamsche heeft de over het is- te beschc van de korr de geheele daarop in uit is gelo< en concent: der als noc De deze te voeren dat de poln steden van dam, Rotter Groningen tie wordt, den inspec landsche p 0 at Het rijks kend: De Rijks zette Nede: op grond ning no. 9( dening no. ning over telijke mas vuld, den ministerie ken, dr. Fred pige waarnen voorzitter var het nationale opgedragen, rijksbureau VERKL JAPANSCHE BUITENLAI Tokio, 2 bliceert de den minister zaken, Matsoeo „Zooals de maakt heeft, ferentie bij rijk besluit vanzelf, dat voortspruit Duitschland eenvoudig met zich voor slechts sprake van een oorlof land en de daarom voort ling van" den ste zorgvuldigh heid gade te sl van voorberei< volledig vertroi Wij moeten stoorbaar wi; ontwikkeling stand, doch aan geheele wereld der afzonderlijl de bij hen toestanden. Ik zich in de gehe Oost-Azië, met trekking tot lijke toestand stiger de toest en bedaarder Eensgezind in den wil volgen en ernaar strev fout bij het aangewezen JT AMSTERDAM Bykantt van Woen STAATSLEEN1N 4 Mederlam 4 Nederland I 3—3*4 Neder 3 Ned.-lndië Amsterd. Bank Handel Mij. Cert t 25°. Koloniale Bank Hand INO. OND. BINfi Alg. Kunstzijde Caivé Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros rm-r?loeil Gen Java Cultuur Ned. !nd Suiker' Verg Vorstenlan PETROLEUM. Kon, Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bal Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi SCHEEPVAART! HollandAroerik JavaChina—Ja| Kon Ned Stoon Scheepvaart Uni Deli Batavia Oude Deli Senembah

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2