EEN EINDE MAKEN AAN... n I STILI STAD EN OMGEVING Federatie v. Nederl. Rijwiel' pad-Vereenigingen. AGENDA De Tuinbouw" te Obdatn jubileert. verduisterings tijden van 22.05 tot 5,24 op 16.54 onder 2.51 kerk en school. dal alles wil de PROV ETA TANDVERZORGING laatste AMSTERD BEU «ank-nstelunge petroleum, tabakken, Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCH-VOORZIENING. De vleeschvoorziening is deze week zéér gunstig, en het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de slagers, blijkens de in onze courant van Woensdag geplaatste adverten tie, over voldoenden voorraad be schikken, om zooals zij het noemen, „het geheele alphabet af te wer ken". Op de Maandag-markt was de aanvoer al zeer ruim. Ook op de andere markten was het aanbod grooter dan te voren, als gevolg van de verplichting om te leveren. Af en toe komen ook al eenige v.eide-koeien ter markt, hoewel niet in grooten getale, maar Maan dag waren er al enkele goede exemplaren aanwezig. Ook de kleinere gemeenten in onze omgeving hebben ruim vol doende vleesch. Vet is er niet. De slagers moe ten, zeer tot hun spijt, al het vet inleveren. Over geheel Noordhol land boven het IJ, wordt het vet naar het Abattoir gebracht en in gesmolten toestand bewaard, om te worden gereserveerd. Vrijbank-vleesch is er deze week niet. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 65000 kilogram. 25 van den aanvoer bestond uit 40 plus kaas. De hande laren waren verplicht 10 van hun aankoopen uit 40 plus kaas te doen bestaan. De prijs van de 40 plus kaas voorheen 35,25 per 50 kg. is nu verhoogd tot 56. Hiervan moet de producent echter 6 per 100 kg. aan de Centrale voor administratiekosten betalen. De prijs voor de 20 plus kaas, kaas met 20 vet in de droge stof, is be langrijk verhoogd en van f 22 per 50 kg. gebracht op 38. Hiervan moeten de Noordhollandsche produ centen evenwel 9 per 100 kg. aan de Centrale afstaan. De situatie is op het oogenblik zoo, dat met ingang van 14 Juli de taptemelk op straat komt, ter ver vanging van de gestandariseerde melk, die nog 2 vet bevatte, ter wijl de taptemelk geen vet bevat. Voor zieken, zwangeren en zoogende moeders en jonge kinderen zal nog gestandariseerde melk beschikbaar komen. Deze maatregelen zullen tenge volge hebben, dat de boterproductie zeer zal toenemen en dat voorraden voor de koelhuizen gevormd kunnen worden., Aangezien zoutlooze boter in de koelhuizen' beter bewaard kan worden, is aan de fabrieken de ver plichting opgelegd om zoutlooze boter te maken. Ook de kaasproductie zal vermoe delijk door dezen maatregel toe nemen. DE GAS- EN ELECTRICITEITS- RANTSOENEERING. De directie van de Lichtbedrijven deelt ons mede, dat er zoovele aan vragen om ontheffing van de minima- rantsoenen binnenkomen, dat het den schijn heeft alsof meer een ver hooging dan een verlaging der rant soenen kan worden gegeven. Het Rijkskolenbureau is echter tot een toewijzing van 75 van den tot dusver verstrekten voorraad ver plicht en staat daarom volstrekt af wijzend tegen elke niet strikt nood zakelijke verhoogingsaanvrage. Alle verzoeken om verhooging der vastgestelde minima moeten daarom ter zijde gelegd worden. Ver vallen zijn ook de hoogere toewijzin gen op medisch advies, met uitzonde ring van de thans vastgestelde be palingen ernstige ziekte en be vallingen. Industrieele aanvragen worden elk voor zich zelfstandig bekeken en beoordeeld. R.K. LYCEUM. Eindexamen gymnasium afd. A. Groep II 30 Juni, geëxamineerd 5 candidaten. Geslaagd de heeren Olfert Bakker te de Rijp en Gerard Doedens te 't Zand. Alfgewezen 1 candidaat; met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. Groep III en IV 3 Juli, geëxami neerd 12 candidaten. Geslaagd mej. Bep Pels en de heeren Koos Kraak man, Jaocb de Lange en Arnold Leesberg allen te Alkmaar; Erry Pinxter te Schoorldam, Leo v. d. Sande te Limmen, Joop Schulte te Hoorn en Jan Tromp te Heerhugo- waard. Afgewezen 3 candidaten; met 1 candidaat wordt het examen voortgezet. DE „KONINGSBOSCH" WEER OPEN. De jeugdherberg te Castricum, die eenigen tijd haar deuren moest sluiten, is door de N. J. H. C. thans wederom voor het trekkers ver keer tot 25 Juli vrij gekregen. In Noord holland zijn thans de volgende jeugd herbergen geopend: Haarlem, Zand- voort, Castricum, Schoorl, Petten, Vlieringen en Amsterdam. OUD KARSPEL. Gemeentebegrooting 1941 goed gekeurd. - De gemeentebegroo ting voor het dienstjaar 1941 is goedgekeurd van Ged. Staten te rugontvangen. De algemeene vergadering van de Federatie van Rijwielpadver eenigingen in Nederland kwam hedenmiddag in den Muziektuin te Alkmaar, onder voorzitterschap van baron van Fridagh in alge meene vergadering bijeen. Reeds gisteravond werden de 30 vertegenwoordigers van een 10-tal gewestelijke vereenigingen ten huize van den voorzitter van de Rijwielpadvereeniging „Noord- Kennemerland" Mr. J. P. Bosman. Kennemerland" Mr. J. P. Bosman ontvangen. Hedenmorgen werden de ver schillende bezienswaardigheden van Alkmaar bezichtigd en een bezoek gebracht aan de Kaasmarkt. Om half twaalf .werd het gezel schap ten stadhuize door het ge meentebestuur en het bestuur van Alcmaria V. V. V. officieel ont vangen. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, verzekerde, dat het gemeentebestuur het op hoogen prijs stelde, dat Alkmaar als plaats voor de vergadering was gekozen. Spr. herinnerde aan den vriend- schappelijken band die steeds tusschen de gemeente en de rij wielpadvereeniging „Noord Ken nemerland" had bestaan. Het rij wiel is populair en door de rijwiel paden worden provincies, steden en gemeenten onderling verbon den. Van groote waarde is, dat de rijwieltoerist langs rustige paden kan gaan. Dank zij de warme me dewerking van den A. N. W. B. gelukte het uwe vereenigingen natuurgebieden te ontsluiten waar men tot nog toe niet kon komen. Daardoor zien wij ons Nederland op zijn mooist. Spr. eindigde met den wensch, dat het de Federatie gegeven zal zijn, door het aanleggen van rus tige rijwielpaden, de waardeering voor het natuurschoon en het eigen land te bevorderen. (Ap plaus). De voorzitter, Baron van Fri dagh, dankte voor de hartelijke ontvangst en de officieele waar deering. Spr. herinnerde er aan hoe acht jaar geleden in den Mu ziektuin te Alkmaar de Federatie tot stand kwam. De tijdsomstandigheden hebben het rijwiel nog meer populair ge maakt en spr. hoopte, dat de regee ring ook daarom spoedig tot het subsideeren van de rijwielpadver- eenigingen zal besluiten en dat Alk maar weer dermate financieel zelf standig zal worden, dat het de ver- eeniging Noord-Kennemerland weer kan subsidieeren. Noord-Kènnemer- land deed haar best, in de omgeving rijwielpaden tot stand te brengen. Voor de duizenden, die de totstand brenging van het rijwielpad Bergen- Bergen aan Zee vorderde, stelden de bestuursleden zich zelfs persoonlijk borg. Spr. hoopte het bestuur van Alkmaar tot steun van de rijwielpad- vereenigingen nog meerdere malen te ontmoeten. (Applaus). Hierna werden ververschingen aan geboden. Om half 'één vereenigde men zich in den Muziektuin aan een noenmaal, aangeboden door Alcmaria V.V.V. Aan tafel werd o.m. het woord gevoerd door mr. J. P. Bosman, voorzitter van de Rijwielpadver eeniging Noord-Kennemerland, die het initiatief tot het oprichten van de Federatie had genomen. Onder instemming der vereeni- ging reikte hij aan de deelnemers een door Alcmaria V. V. V. in vier kleuren uitgevoerde kaart uit voor 10 aanbevolen wandel- en fiets tochten vanuit Alkmaar. Deze kaart, voorzien van een fraai titelblad, ontwerp van den heer Piet Worm (de kaartjes zijn geteekend door den heer Schwarzer) komt voor 25 cent in den handel, is gemakkelijk invouwbaar, goed uit gevoerd en zal zeker duizenden voor dienst zijn. Na afloop der vergadering waar op wij nader terugkomen begaf men zich per rijwiel naar Bakkum, waar in Johannes Hoeve een diner werd gebruikt aangeboden door de rijwielpadvereeniging Noord-Kenne merland. Morgen wordt per rijwiel naar Camperduin gereden, met als eind punt een noenmaal in „De Rustende Jager", aangeboden door den A. N. W. B. BROEK OP LANGENDIJK. De eerste tuinboonen. De eerste tuinboonen werden aan de veiling van de Langendijiker Groenten Cen trale aangevoerd door Ons Belang van Hensbroek. Aanmeldingsplicht vluchtelingen. Niet alle vluchtelingen uit Den Helder, die in deze gemeente on derdak hebben gevonden, hebben zich blijkbaar op de gemeen tesecretarie opgegeven. De burge meester heeft tenminste een oproep gedaan ,dat deze menschen zich vóór den 8en Juli moeten aan melden. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Een hemel op aarde (kom.); hoofdrollen Heinz Rühmann en Her man Thimig. Toegang alle leeftijden. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een leven lang (real.) hoofdrollen Paula Wessely, Joachim Gottschalk en Maria Andergast. Toe gang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer: Voor Duitschland start (ruitersportfilm) hoofdrollen Willy Birgel, Gerhold Weber en Herbert Böhme. Toegang voor alle leeftijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Cupido in de benzine (hum.); hoofdrollen Leo Slezak en Lizzy Holzschuh. Toegang voor eiken leef tijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 5 Juli. 1.30 uur, zwembad Sportpark, schoolzwemwedstrüden. 7.45 uur, Muziektuin, openlucht meeting N.S.B. spreker Ernst Voor hoeve. Zondag 6 Juli. 3 uur, Muziektuin, De Ramblers o. I. v. Theo Uden Masman voor Eve rybody. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden helderziende André du Lancelle. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1941 lijst 22. Nederl. letterkunde, gedichten tooneelwerken. 810G33.4 2 Geschiedenis van de letterkunde der Nederlanden, dl. 2 De Middelned. letterkunde. 810W52 Wessem, Van. Slauerhoff. 810.8S64 Slauerhoff. Verzamelde werken. 811E18 Eggink. Het schiereiland. 811H79e Hoornik. De erfgenaam. 811K34 Kerstlyriek, Hedendaag- sche, van katholieke dichters, (g) 811K98 Kuyle. Songs of Kalua. 811W51d V/erumeus Buning. Da- gelijksch brood. 812045 Ouwendijk. „De weg is beter dan de herberg". 818C18 Casimir, Karsemeijer en Kazemier. Humor in Holland. Nederl. romans. D69.4v Dorna. Vingeroefeningen. fH78m Hoogstraten-Schoch, van. Marijse-het moet. H89.7a Huizinga. Adriaan en Olivier. •|-K86.1g Kramen, W. Het groote geluk. Verv. op: Over den drem pel. T37.8v Toonder. Vreemdeling in Babyion. W17.1k Wal, van der. Koert, (g) fY34 Ypma. Oogst. In het Nederl. vert. romans. B85.6 Bretz. Het lied der duis- sternis. E13.5 Edlund-Hansson. Wij van Hamre. L28.6v Laxness. Vrije mannen. M38.8 Meersch, van der. Er voert geen weg buitenom. Vlaamsche romans. 819.3C341v Conscience. De leeuw van Vlaanderen. 819.3T17m Toirlinck. Maria Speermalie, g is geschenk. f is christ. Groote belangstelling van alle zijden. Het 25-jarig bestaan van de Coöp. vereeniging „De Tuinbouw" is Woensdag op- luister-rijke wijze gevierd. 's Middags te één uur vond de eerste aardappelvedling in dit sei zoen plaats. Het veilinggebouw was feestelijk versierd. Tal van genoo- digden waren aanwezig, o.m. pastoor Wanna, de burgemeester, burgemeester Kooiman van Hens broek, vele vaste kooplieden, de heer Jac. Groen te Alkmaar, de heer Kampschoër uit Monster als voorzitter van den L.T.B., mede waren de prov. commissie en het centr. bureau v. d. tuinbouw ver tegenwoordigd, benevens de veilin gen Warmenhuizen, Broek op Lan- gendijk en Noordermarktbond en het 'bestuur van Tuinders Welvaren. De voorzitter, de heer H. T de Wijs, herdacht in zijn openings woord den oprichter, wijlen den heer H. Bakker, die 20 jaren voor zitter is geweest en schetste de moeilijkheden der oorlogsjaren, toen men in 1916 met 29 leden de vereeniging begon. Spr. bracht hul de aan de stichters van den spoor weg AlkmaarHoorn, die van zoo veel beteekenis voor de veiling is geweest. Speciaal huldigde hij den oud-burgemeester Dekker, die een groot aandeel in de organisatie heeft gehad. In de feestelijk versierde zaal an den heer J. Dekker werd de Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 4 Juli: bijeenkomst voor de genoodigden voortgezet. De voorzitter memoreerde in het bijzonder dat de heeren J. Munster en C. Henselmans resp. 24 en 23 jaren als bestuurslid der vereend ging zitting hebben en de heeren P. Dekker en K. Leek als be taalmeester en afslager met de veiling jubileeren. De heer Jac. Groen uit Alkmaar sprak namens de standorganisatie van den L.T.B. en wees op de goede verstandhouding, die steeds bestaan heeft. Burgemeester J. de Boer Wzn., van Obdam, sprak namens 't gem.- bestuur en wees op de goede en slechte jaren der vereeniging en herinnerde aan de z.i. onzalige tuinderscredieten, waarmede men thans nog sukkelt. Tenslotte ging spreker diep in op de „geleide economie", die in 't vei lingwezen een- groote verandering brengt. De heer Stennenberg sprak na mens de vereeniging De Koophan del te Broek op Langendijk. De burgemeester van Hensbroek bood namens zijn gemeente geluk- wenschen aan een hoopte, dat de veiling steeds mag bloeien ten bate van de bevolking. De heer Thoma sprak namens den accountantsdienst van 't Centr. Bu reau voor Veilingen in Noordholland en prees daarbij in 't bizonder de accuratesse van den betaalmeester. De her Slot Frans wees als secre taris van De Koophandel op de goe de leiding en organisatie van de jubileerende vereeniging, waaraan hij als exportleider de aangenaamste herinneringen had. Oud-burgemeester N. Dekker wierp een terugblik op de afgeloo- pen 25 jaar, waarbij bleek, dat vele moeilijkheden moesten worden over wonnen, vooral t.a.v. keuring en verzending. Onder luide instemming besloot spr. zijn toespraak met een gedicht waarin de tuinbouwcultuur van Obdam geroemd werd. Vervolgens voerden nog het woord de heeren van Rosmalen namens de Ned. Spoorwegen, Molenaar als voorzitter van de marktvereen. te Warmenhuizen, Visser als vertegen woordiger van de veiling te Broek op Langendijk, van Herwijnen als con troleur bij den Plantenziektenkundi- gen Dienst te St. Pancras, Duyvis voor den Noordermarktbond en Wijn als vertegenwoordiger van het N.C.B, Na een gemeenschappelijk diner werd ongeveer half acht het feest voor leden en aanvoerders voort gezet. Ook hier was de belangstelling groot. Het plaatselijk fanfarecorps „Muzieklust" bracht een serenade. Door den heer Jac. Tromp e.a. werd een potpourri opgevoerd, waarin 't verloop van de 25 jaren der vereeni ging tot uitdrukking kwam.Voorts werd o.m. een zangstukje opgevoerd door een viertal heeren. Ook thans beeft weer een groot aantal sprekers t woord gevoerd. Er waren ook weer bloemstukken binnengebracht. Ongetwijfeld kan „De Tuinbouw" te Obdam met voldoening terugzien op 't welslagen van dezen feestdag. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN HEILOO. In ons artikeltje over de nieuwe burgemeester van Heiloo, staat ten onrechte, dat de commissaris van de provincie, mr. Backer, zich voorstan der heeft verklaard van de combina tie Castricumde Egmonden. Deze combinatie was slechts als een mogelijkheid besproken. Ver schillende combinaties worden nog bestudeerd. HENSBROEK. Schoolfeest. - De algemeene ver gadering van de vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek, Woensdagavond gehouden in café Kossen, onder voorzitterschap van den heer Kolder, was goed bezocht. Het vorige jaar is er geen vergade ring gehouden. Uit het financieel verslag bleek, dat mèt het saldo van 1939 in kas is on geveer 170. 't Vorige jaar zijn geen bijdragen opgehaald, daar ook geen feest is gegeven. De aftredende bestuursleden, mej. de Vries en de heeren J. Moeies, Jb. v. d. Molen en N. Aai, werden her kozen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur onderling heeft besloten om dit jaar de kinderen weer een feestje te geven in de zaal van Kossen, met ter opluistering het gezelschap Alex Wins. De heer Aai zou een reisje naar Hoorn wenschen per trein, daar de bioscoop bezoeken en vervolgens naar zee. Met bijna algemeene stem men werd het bestuursvoorstel aan genomen en het feest bepaald op -.0 Juli, HEILOO Diefstal van autobanden- Eeni gen tijd geleden miste de expedi teur D. B. te Heiloo een 5-tal auto banden, welke op den zolder waren opgeborgen, omdat hij ze later singen werden gemaakt en er moest inleveren. Allerhande gis- volgde aangifte bij de rijkspolitie Verdacht van den diefstal werden twee vroegere knechts, van wie één, zekere E. v. d. Z,, na een verhoor ter beschikking werd ge steld en ingesloten. Thans heeft hij bekend en is vrijgelaen. Uitgesloten van ijsverkoop. Een ijsverkooper te Heiloo, die bij gebrek aan wafels het ijs in glazen verkocht en geen spoelinrichting had voor de reiniging der glazen is van verkoop uitgesloten. Wanneer hij weer wafels heeft, mag hij den verkoop hervatten. Van een hek gevallen. -. Don derdagmiddag klom het 5-jarig zoontje van M. O. te Heiloo op een hek en kwam te vallen. De val kwam zoo ongelukkg aan dat de kleine een arm op twee plaatsen brak en in het St. Elizabetszieken- huis is opgenomen. Geen echte tuinders. Bij de tweede inspectie door het gemeen tebestuur van Heilo is gebleken dat enkele huurders in de termen val len, dat hun de tuin dient te worden ontnomen. De perceelen zijn zeer slecht onderhouden. CLANDESTIEN GESLACHT. In een perceel aan het „Achter 't Zand" te Hoorn werd circa 50 kilo schapenvleesch in beslag genomen. Wegens overtreding van het slacht verbod werd proces-verbaal opge maakt tegen den eigenaar. INSTALLATIE BURGEMEESTER AALSMEER. Onder zeer groote belangstelling is gistermiddag de nieuwe burge meester van Aalsmeer, de heer H. W. F. Kolb, geïnstalleerd. Zooals men weet, nam hij verleden Vrijdag afscheid van de gemeente Noord en Zuidschermer, waar hij gedu rende 7 jaar burgemeester was. Nadat om ongeveer drie uur de familie Kolb op het station door een commissie was verwelkomd, btgaf men zich naar het gemeente huis, waar de loco-burgemeester, de heer P. van der Meer, den nieu wen functionnaris toesprak eni hem den ambtsketen omhing. Vervol gens spraken nog de heer J. Alder- den, het oudste lid van den ge meenteraad, de heer J. M. Wentzel gemeente-secretaris, namens de gemeente-ambtenaren, en de heer C. M. A. Koot, burgemeester van Uithoorn. Hierna sprak de heer Kolb, waarbij hij den heer van der Meer dank bracht voor zijn woorden en voor den arbeid, door hem als waarnemend burgemeester ver richt. De plechtigheid werd o.m. bijge woond door den oud-burgemeester van Aalsmeer, den heer Kastelein, en den loco-burgemeester van Noord- en Zuidschermer, den heer van der Laan. RIJWDELDIEF AANGEHOUDEN. Te Opperdoes is een arbeider aangehouden, die langs den spoor dijk een rijwiel had weggenomen en dit te Medemblik bleek te heb ben verkocht. Hij bekende bij zijn arrestatie eveneens op 24 Juni te Wieringermeer een fiets te hebben gestolen. Hij is naar Alkmaar over gebracht. De rijkspolitie blijkt met de reeds gemelde arrestatie van een rijwiel- dief te Oudorp een goede vangst ge daan te hebben. De aangehoudene heeft bekend den laatsten tijd te Alkmaar 7 en te Castricum boven dien één rijwiel te hebben ont vreemd. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 6 JULI 1941. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, de heer Dun (voor ds. Warners); 5 uur, ds. Langeveld, van Nieuw-Beyerland; 7 uur, jeugddienst, ds. Alkema, van Aalsmeer. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink; aangifte voor doop op 13 Juli a.s. Vrijdagav. half 8 Kenne- merpark 33. Remonstrantsch Geref. Gemeen te, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. G. Tafié, van Stads kanaal (Gron.) Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Sepp, van Zaandam. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. van Bruggen, van Wormerveer (extra coll. diaconie). Waakt en Bidt, Woensdagavond, 8 uur, ds. D. Biesma Jr. Herst. Apost. Gem., Toussaint- straat, 9.30 en 4 uur en Woensdag avond 7.30 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in De Unie, 10 en 7 uur, de heer Visser, van IJmui- den. Ned. Chr. Gemeenschapsbond; Zondagmiddag 3.30 uur jongenlie- densamenkomst Houtweg 8; Dins dagavond 8 uur bijbelbespreking mannen Houtweg 8; Vrijdagavond 8 üur bijbelbespreking vrouwen Oudegracht 208; Zaterdagavond 4.30 uur bidstond Oudegracht 208. Geloofsgemeenschap Leger des Heils, Limmerhoek no. 40; 10 uur en de zorgeloosheid en onver schilligheid die nog in vele kringen heerscht ten aanzien van de mondverzorging, het kwaad, dattandbederfheet, de volstrekt ongegronde angst voor de behandeling, de verkeerde voorstelling als zou een geregelde mondver zorging kostbaar moeten zijn, de finantieele bezwaren die talloozen tegen een beetje ingrijpende behandeling doen opzien, PROPAGANDA EN VERZEKERING VOOR En Profiteert van de Provetal 7.30 uur godsdienstoefening; Dins- dagav. 7.30 uur, bijbellezing alleen voor leden; Donderdagav. 7.30 uur openbare godsdienstoefening; de diensten worden geleid door de leidsters M. Wubbeling en J. Jansen Ned. Leger des Heils, Hekelstr. no. 9; 10 uur wijdingsdienst, 5 uur kindersamenkomst, 8 uur verlos singssamenkomst; Dinsdag- en Donderdagav. 8 uur samenkomsten; Vrijdagavond 8 uur ontspanning bijeenkomst voor mannen; alle diensten staan onder leiding van kapiteine M. van Stein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, av. zeven uur, ds. van Mullem; onderwerp: „Goed- dadigheid" (2 Korinthen 8, synode hoofdstuk). BERGEN, 10 uur, ds. van den Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Langeveld,. van Nieuw- Beijerland. BROEK OP LANGENDIJK, Doopsgez. gem., av. 7.30 uur, ds. Oosterbaan, van Barsingerhorn. DIRKSHORN, av. 8 uur, ds. Boeke. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 9.45 en 4.30 uur, ds. von Meyen- feldt. Heidelb. Catech. Zondag 29; maandcollecte. EGMOND AAN DEN HOEF, 2.15 uur, ds. Bloemhoff. GROOTSCHERMER, av. 8 uur, ds. Bobeldijk. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff (tekst Hand. 19 13, onderwerp: „Ersatz.") Nederl. Herv. Evang. Vereeni ging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer J. Borghardt, van Alkmaar. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HENSBROEK, geen dienst. KOEDIJK, 10.30 uur, de heer Korndörffer. LIMMEN, 10 uur, ds. Kleyne. NIEUWE-NIEDORP, av. 8 uur, ds. de Mooy. NOORDSCHARWOUDE, av. 8 uur, ds. Bloemhoff, van Heiloo. OOST-GRAFTDIJK, geen dienst. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Aris, van Amsterdam (bevestiging van ds. J. M. de Jong). OUDE-NIEDORP, geen dienst. OUDKARSPEL, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, 10 en 2.30 uur, ds. Greving, van Dirkshorn (bed. H. Avondm.) SCHERMERHORN, geen opgaaf ontvangen. STOMPETOREN, nam. 2.30 uur, intrede ds. J. M. de Jong. Evangelisatie, 10 uur, ds. Bakker, van Amsterdam. UITGEEST, 10 u., ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer Frankena; 11.40 uur Zondagsschool. URSEM, 10.30 uur, ds. v. d. Kreeke. VEENHUIZEN, 10.30 uur, ds. de Mooy. WARMENHUIZEN, geen dienst. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, de heer B. Henning, van Beemster. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. ZUIDSCHERMER, geen dienst. EERS GESCHl DAS HAf TEEKEl ALï RA Ongecc INTREKKING VAN TOELA WERKVE De persdienst meldt: Toen enkele twee vraagstukke drongen, n.l. op v gaan tot een sterl bestrijding en grondontginning j voedselvoorziening dacht weer geve: lijkheden van het grond hiervan wf geopend tusschei autoriteiten en he In afwachting men van een alf tie van de wei reeds eenige we: tweetal bepalingej bende op de toel; verschaffing, ingei waarde voor tews de eerste plaats, maar één lid, bij winner, mocht - Deze bepaling is Bovendien is de ingetrokken. Hierb dat, wanneer eei weken in werkvei werkt, hij vijf wek' alvorens opnieuw i: kunnen komen. De wn. Sec.-Gen, Soc. Zaken, heeft laire tot de geme richt, waarin de v toelating tót de nader wordt omsch kan voortaan ieder relijke Nederlande jaar, doch jonger den geplaatst. Een ringsgevallen word voor hen, die werk gerd of zonder g< Duitschland zijn te zal rekening gehou den met een bepaa: tewerkstelling en steunden en kastre rang hebben. Het intrekken v kende bepalingen tc werkverruiming mo als een eerste schre naar een algeheele de werkverruiming, zich die voorstelt e: heel gehaald zal woi sfeer, waarin zij tot KOM NIET AA Gisteravond heef meeden het onbevoi van een mijn twe< eischt. Twee jongens, de 2 en de 18-jarige E. I uit Uithuizermeede de boerderij van dei niijn aan, welke zij monteeren. Hierbij uit elkaar met het i dat de jongens op si den. OPGA AMSTERDAMS Cl Bijkantoor i van Vrijdag 4 staatsleeningen 1 Nederland 194 4 Nederland 1940 Nederl "S Ned-Indiê 1937. Amsferd. Bank aoMil Cert- v- Koloniale Bank.' INq' nun Nandelsban Al?' k D- b|nnenl. CULTHTTD' Gem B® H-VA Maatsci Java Cultuur Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN, Holland—Amerika lijn Java—China—Japan li Kon. Ned, Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia £ude DeÜ ^enembah 39111

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2