Ui EEN EINDE MAKEN AAN... STAD EN OMGEVING LAND- EN TUINBOUW De veilingen aan den Langendijk. AGENDA KIJKEN is KOOPENBUCLOECK DISTRIBUTIE-NIEUWS GEMEENTERADEN LASTIGE LIEDEN. dat alles wil de PROVETA PROPAGANDA EN VERZEKERING VOOR TANDVERZORGING van de Proveta! BURGERLIJKE STAND LAATSTE Naar de dui Heemsk amsterda BEUl Bijkantoor AI van Dinsdag 8 staatsleeningen. jfe oVeréftE1 tlvS'l£rlu°<< Tabakken. EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. HET OPTREDEN VAN ANDRE DU LANCêLLL. .Voor een zeer belangstellend publiek heeft André du Lancêlle gisteravond in 't.Gulden Vlies ge- experimenteerd. Hedenavond wordt den laatsten voorstelling gegeven waarvoor naar reeds thans ge bleken is groote belangstelling bestaat. EEN TWEEDE KOLONIALE DAG VOOR HET I. J. C. Donderdagmiddag zal het Gulden Vlies in het teeken van onze hoogst- belangrijke overzeesche gewesten staan. De Alkmaarsche afdeeling van het Indisch Jeugd-Centrum houdt dan haar tweede bijeen komst. Ditmaal zal de heer R. Adolf oud Indisch inspecteur van het lager onderwijs een toe lichting geven bij de te vertoonen film „Indië Sprookjesland". Deze film is een verkorte weer gave van de beroemde film „Kleur en glorie onzer tropen", de ook hier ter stede zeer bekende film der stoomvaartmaatschappij Ne derland. Het I. J. C. geniet hier ter stede wel een bizondere belangstelling want het aantal - jeugdige deelne mers is reeds tot 720 gestegen. Ook ouderen stellen buitenge woon veel belang in dit goede koloniale jeugdwerk, en het is voor hen zeker wel aangenaam te vernemen, dat de avondbijeen komst' de bijeenkomsten zijn vanwege het groote aantal leden gesplitst moeten worden en vangen aan om 4.15 en 7.30 uur ook door hen kan worden bijgewoond. Ouders van I. J. C. deelnemers kunnen zich hiertoe tot de betref fende onderwijzers dezer kinderen wenden, en andere belangstellen de dienen zich tijdig bij een der comitéleden van een plaats te voorzien. Het comité bestaat uit de heeren R. van der Hauw, hoofd der Julianaschool, broeder Sergius, hoofd der St. Adelbertusschool, K. Bos, hoofd der school voor cen traal 7e en 8e leerjaar, en verder mevr. van Rossum, Juliana van Stolberglaan 16 en C. ten Bruggen- cate, Heerenweg J 98 te Heiloo. Deze zelfde film zal den volgen den dag voor de hoogste klassen der Bergensche lagere scholen ver toond worden. Ook daar is de be langstelling zeer groot, want ook te Bergen moet de film tweemaal vertoond worden. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 1 Juli tot 7 Juli 1941. Nieuwe zaken! Alkmaar: J. Moraal, Kanaalkade 28, expeditie en transportbedrijf. Nieuwe-Niedorp: C. J. M. Konings- bruggenNauta, B 120, expeditie bedrijf. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. Nassau Garage, Nassaupleirt 1. Egmond-Bipnen: coöperatieve boerenleenbank, Peperstraat 84. Heerhugowaard: coöperatieve zui velfabriek „Excelsior", Middenweg B 182. Noordscharwoude: N.V. hötel-café- restaurant „De Burg", Dorpsstraat B 29. Schagen: Schager Fouragehandel, Loet E 191. Andere wijzigingen: Alkmaar: P. Meurs Pz., Fnidsen 50, graanopslagbedrijf; overgegaan aan Erven P. Meurs Pz. Bergen: J, Smit, van Bladerenweg 22, verkoop van Smit's t. b. c.- geneesmiddel; gekomen van Zaan dam. TEGEN DE LAMP GELOOPEN. Bij den landbouwer M. op Texel werd 100 kilo vet varkensvleesch in beslag genomen. Het vleesch zal ter beschikking van de bevolking worden gesteld. Het onderzoek naar dengeen, die de frauduleuze slachting heeft verricht, wordt voortgezet. Procesverbaal is tegen M, opgemaakt wegens het onbe voegd voorhanden hebben van het varkensvleesch. Door een controleur van den C. C. G. D. werd tegen een inwoner van Spanbroek procesverbaal op gemaakt wegens het onbevoegd in voorraad hebben van 172 kg. tarwe en 118 kg. vleeschwaren. De tarwe en het vieesch werden in beslag genomen. DE EERSTE DRUIVEN. Heden werden aan de veiling der L. G. C. te Broek op Langen- dijk de eerste druiven (Franken- thalers) aangevoerd door den heer J. C. Duijf te Sint-Pancras. Deze eerstelingen brachten 81 cent per kilo op. AARDAPPELPRIJS VERLAAGD. De prijs voor de vroege aardappe len is, tegen de verwachting van velen in, met ngang van gister weer verlaagd, al is de verlaging dan niet zoo heel groot. Tot nader order zal de prijs van de sorteering 28 mm. en grooter 7.50 per 100 kg. zijn. Tot en met Zaterdag was dt-ze prijs 8. De kleine sorteering heeft 2.50 per 100 kg. als noteering behouden. GESLAAGD. De heer A. Hoenderdos te Castri- cum is te Den Haag geslaagd voor het machinisten-examen diploma C eerste gedeelte. WARMENHUIZEN. Wedstrijd Vischlust. - Begunstigd door mooi zomerweer hield deze vereen. Zondagmorgen haar twee den wedstrijd. Er namen 17 leden aan deel. Totaal werden 98 baars jes verschalkt. De uitslag luidde als volgt: le prijs Jb. Speet, groot ste baars 30.5 c.m.; 2e prijs A. Ni- colai, 15 stuks; 3e prijs D. de Vries 15 stuks, na loting; 4e prijs J. Jongerling 11 stuks; 5e prijs W. Se- venhuysen 10 stuks; 6e prijs K. Slot 9 stuks; 7e prijs J. Middelburg 5 stuks, 8e prijs C. Houtkooper S stuks, 9e prijs C. de Boer 5 stuks, na loting. Als bijzonderheid mag nog ver meld worden dat een der leden een snoek van ruim 40 c.m. ving aan een heel klein baarshaakje. BROEK OP LANGEND IJK. Ingekomen personen. Trijntje de Boer van Noordschar woude naar 300. Elizabeth Blok ker naar 251. Froukje de Boer van Den Haag n. 119. Helliena Spie renburg van Katwijk naar 619a. Vertrokken personen. Afra M. van Etten van 425 naar St. Pancras. Nelli A. Beenders van 519 naar Beverwijk. Albert de Wever van 472 naar Alkmaar. Immetje Slot, van 595 naar Nijkerk. Derk Boom van 550 naar Haar lem. EGMOND AAN ZEE. Fiets gestolen. - De heer T. alhier, die zijn fiets 's nachts buiten had laten staan, kwam 's morgens tot de minder aangename ontdek king, dat zijn stalen ros verdwe nen was. Van den dader tot heden geen spoor! Drukke Zondag. - De drukte aan het Egmondsche strand was Zondag weder enorm. Alleen op het gemeentelijke strand werden meer dan 300 tenten opgeslagen; een nooit tevoren bereikt aantal. De zakenmenschen hadden een goeden dag, vooral de ijsverkoo- pers en de fietsenstallingen. Het was tegen het etensuur en 's avonds een ware uittocht. Zeer dure rabarber. De aanvoeren van vroege aard appelen waren gedurende de afge- loopen week aanzienlijk grooter dan de week tevoren, zoowel te Broek op Langendijk als te Noordschar woude. Velen zijn dus toch maar begonnen te rooien, ook al is het beschot bij de meesten onvoldoende om een loonende opbrengst te kun nen geven. Doordat de VBNA tien dagen na levering betaalt, loopt de uitbeta ling door de veilingen niet zoo vlot, maar wij vernamen, dat van de zijde der VBNA in zooverre mede werking wordt verleend, dat men niet aan den termijn van tien dagen vasthoudt. Het prijsverloop is nog niet tevredenstellend. Men had ge hoopt, dat de hoogere prijzen ge durende langeren tijd zouden wor-' den- aangehouden, in verband met den geringen oogst, doch dit is niet liet geval geweest. Er kwamen in de afgeloopen week heel wat aardappelen uit de omliggende gemeenten. Sint Pan cras en Koedijk waren met flinke partijen aan de veiling. In totaal werd te Broek op Langendijk een hoeveelheid van 167 'wagons aan gevoerd. Te Noordscharwoude werd in deze week 370 ton verhandeld. Ook daar is men over de opbrengst an de landerijen niet erg tevreden. Er kwamen weer belangrijke hoe veeheden tomaten aan de veiling. Ruim 77800 kg passeerden de klok, maar deze draaide niet. Alles werd verdeeld. Ook de minder goede kwaliteit bracht een behoorlijken prijs op. De boswortelen gingen ook ge deeltelijk voor export. De prijs lijkt voor het binnenland wel wat te hoog. Men betaalt nu 10 per 100 bos. Aangezien de mogelijkheid van export alleen bestaat, als ze worden aangevoerd gelijk met de tomaten, worden de boswortelen nu op de z.g. tomatendagen aangevoerd. Er werden in totaal rond 7500 bossen wortelen verhandeld. Het gaf heel wat beroering op de veiling, toen de rabarber van de maximumprijzenlijst werd afge voerd. Tot dien dag was de prijs f 6 per 100 kg voor de goede kwali teit en 4.80 voor de afwijkende. Er was veel vraag naar rabarber en toen de handel vrijgegeven werd, betaalde men te Broek op Langen dijk voor de eerste vrijverkochte rabarber 11 per 100 kg. Te Noordscharwoude maakte een tuin der, die eigenlijk, doordat hij klei nere bossen dan VA kg had, voor Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Een hemel op aarde (kom.); hoofdrollen Heinz Rühmann en Her man Thimig. Toegang alle leeftijden. Woénsdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een leven lang (real.); hoofdrollen Paula Wessely, Joachim Gottschalk en Maria Andergast. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer: Voor Duitschland start (ruitersportfilm) hoofdrollen Willy Birgel, Gerhold Weber en Herbert Böhme. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Cupido in de benzine (hum.); hoofdrollen Leo Slezak en Lizzy Holzschuh. Toegang voor eiken leef tijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 8 Juli. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden helderziende André du Lancêlle. Donderdag 10 Juli. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert, vijf koren o.l.v. Paul Kok afwijkend moest veilen, in plaats van 4.80, waarop hij gerekend had, 17 per 100 Te Broek werd dien dag tot 17.50 per 100 kg be taal, maar dit hield geen stand. De prijzen liepen terug, totdat ze Za terdag waren aangeland op het niveau 8tot 10 per 100 kg. Het aanbod is echter niet groot meer. Er waren weer eerstelingen aan de veiling: tuinboonen, welke met 10.10 per 100 kg werden betaald. Den volgenden dag werd een ex portprijs bekend gemaakt van 12 per, 100 kg, doch nadien geveilde tuinboonen konden niet alle den vastgëstelden prijs opbrengen. De aanvoer was gering.»1® Er komt zoo af en toe nog wat sla aan de markt; de vraag hiervoar is heel gering. Van 0.50 tot 0.70 per 100 krop werd besteed. Slaboonen, eveneens in geringe hoeveelheden aangevoerd, noteer den van 56 tot 61 per 100 kg. DE OP CONTRACT GETEELDE DOPERWTEN. Blijkens een mededeeling van de Ned. Groenten en Fruit Centrale aan de veilingen, valt de oogst van de op contract geteelde erwten niet mee. Het gevaar bestaat, dat het voor de Duitsche conservenfabrieken gecon tracteerde kwantum beneden de ver wachting zal blijven. In ieder geval zal de Ned. Groenten en Fruit Centrale echter de kwan- tums moeten leveren, die oorspron kelijk door de N. G. F. C. zijn ge schat. Daarom legt de Centrale er den nadruk op, dat de veilingen hun uiterste best zullen moeten doen om te zorgen, dat de gecontracteerde ^partijen in overleg met de expor teurs, geheel tot verzending komen. De aanvoer van erwten buiten de contracten is bestemd voor de ver duurzaming hetzij conserveering in blik, vriezerijen of drogerijen. Deze hoeveelheden mogen echter niet ongelimiteerd naar de fabrieken. 30 hiervan moet gereserveerd worden als extra-levering voor de Duitsche conservenfabrieken; 30 mag voor de blikconserveering, 25 voor de vriezerijen en 15 voor de drogerijen worden geleverd. Mocht na enkele dagen blijken, dat de te verwachten aanvoer, ge baseerd op 12000 kg. per ha. aan de veilingen wordt bereikt, dan zou hierin wijziging kunnen worden ge bracht na verkregen toestemming der Cehtrale. NIEUWE EXPORTPRIJZEN. Met ingang van vandaag zullen voor export naar Duitschland de volgende prijzen gelden. Deze prijzen zijn tevens de maximumprijzen voor de voor het binnenland verkochte partijen. De prijs der tomaten is voor de sorteeringen A tot en met CC vast gesteld op f 28 per 100 kg., voor Bonken op 18 per 100 kg. Deze sor teering komt voor het eerst op de exportlij st voor. Ten aanzien van den export van" de tomaten is be paald, dat van den totalen aanvoer 80 moet worden bestemd voor export in de sorteering A tot en met CC. Worden de bonken tegen den hiervoor vastgestelden prijs niot door het binnenland opgenomen, dan kan men zich'met het Tuinbouw Export Bureau verstaan, in hoeverre deze eventueel voor export kunnen wor den afgenomen. Voor spitskool is de exportprijs 7, voor peulen 18 per 100 kg. Dop erwten (rijs- en krombek) eveneens 18, tuinboonen 10, augurken D 10. Kaskomkommers A boven 50 kg. 10, B van 45—50 kg. 7.50, C van 35—45 kg. f 5 per 100 stuks; plat- glaskomkommers AA boven 85 kg. 15, A van 70—85 kg. f 12, B van 60—70 kg. 9 en C van 50—60 kg. 6 per 100 kg. Bloemkool I meer dan 22 cm. over den kop gemeten f 11, II van 18 22 cm. 8 per 100 stuks. Bospeen 9 per 100 bos. DISTRIBUTIEKRING HEILOO. (Heiloo, Egmond aan Zee en Egmond-Binnen.) Aardappelen uit eigen teelt. In het tijdvak van 14 tot en met 19 Juli a.s. zullen telers van aard appelen de met „reserve" gemerkte bonnen moeten inleveren. De inlevering'dient te geschieden door de volgende categorieën: A. Beroepstelers van aardappelen. Deze telers moeten in het tijdvak van 14 tot en met 19 Juli a.s. de met „reserve" gemerkte bonnen van henzelf, van hun gezinsleden en van het inwonend personeel bij den distributiedienst inleveren. Voor deze bonnen zal aan de te lers een ontvangstbewijs worden verstrekt, dit dient zorgvuldig door ben te worden bewaard. B. Particuliere telers van aardap pelen. Onder deze categorie vallen alle niet-beroepstelers van aardappelen, die hetzij in de bij hun huis behoo- rende tuinen, hetzij in zoogenaamde volkstuintjes, hetzij op speciaal hiertoe gehuurde stukken land aard appelen verbouwen. Deze categorie dient vóór 14 Juli a.s. een vragenlijst in duplo bij den plaatselijken distributiedienst in te leveren, voor zoover zij twee aren of meer dan twee aren met aardap pelen verbouwen, vermeldende naam en woonplaats van den teler, het aantal inwonende gezinsledenen het inwonende personeel, plaats waar de tuin of het land, waar de aardappelen op geteeld worden ge vestigd is, benevens de oppervlakte van den tuin of het land, waarop de aardappelen worden geteeld. Bedoelde vragenlijst is vanaf he den op het distributiekantoor ver krijgbaar. Wanneer de vragenlijst is ingeleverd, dus na 14 Juli a.s. moe ten de met „reserve" gemerkte bon nen worden ingeleverd, dit mag in geen geval echter geschieden na 19 Juli 1941. Bekendmaking aan bakkers. De bonnen van het nieuwe distri butiebonboekje dienen op een an dere wijze op de opplakvellen te worden geplakt, dan tot nu toe ge bruikelijk was. Zooals gewoonlijk dient gebruik te worden gemaakt van het opplak- vel MD 268, met dien verstande, dat de bonnen, welke recht geven op 4 rantsoenen, op 2 vakjes worden ge plakt. De bonnen, welke recht ge ven op 1 rantsoen, dienen op de ge wone wijze te worden opgeplakt. Beide soorten mogen echter niet te zamen op één opplakvel worden ge plakt. WINKEL. De gemeenteraad vergaderde Maandagavond onder leiding van burgemeester Zwart. De waarnemend secretaris-gene raal van sociale zaken heeft be richt, dat de verhooging aan steun niet in gunstige overweging geno men kan worden en dat het verzoek om het basis-uurloon in de werk verschaffing te verhoogen, bij af zonderlijk schrijven zal worden behandeld. Ged. Staten berichtten, dat geen bezwaar bestaat tegen de vastge- selde kinderbijlage-verordening. Op verzoek van den heer Marre- laar, huurder van de woning A 286, werd .besloten bij deze woning een schuurtje te bouwen, waarvan de kosten werden geraamd op 275. De slagerspatroonsvereeniging „Ons Belang" verzocht bij verorde ning te bepalen, dat voor de sla gerswinkels een uniforme op slui ting op 's Maandagsmorgen zal gel den. B. en W. stelden voor, dit ver zoek aan hen te zervoyeeren voor prae-advies. Alzoo werd besloten. Mevr. G. VriesLange, bericht te dat zij wegens vertrek bedankt als regentes van het tehuis van Ouden van Dagen. Mevr. Zwart Gorter werd met algemeene stem men in deze vacature benoemd. Op voorstel van B. en W. werd de politieverordening aangevuld met eenige bepalingen t. a. v. het opruimen van sneeuw en ijs van de wegen. Door het opzeggen door de In- cassobank van de daar loopende fraude-verzekering, stelden B. en W, voor, een verzekering aan te gaan bij de „Fraude-resico-onder- lmge van gemeenten". De raad ging hiermee accoord. In een vorige vergadering werden B. en-W. gemachtigd, de boerderij, bewoond door Bras op de beste wijze te verhuren. Verhuur voor koolbouw is niet gelukt, zoodat B. en W. voorstel- Van al deze producten moeten bij voldoenden aanvoer de volgende percentages worden geëxporteerd: tomaten en komkommers 80 tuin boonen 75 peen en spitskool 65 erwten, peulen en bloemkool 55 De binnenlandsche maximum prijzen zijn voor komkommers (stek) 10 per 100 kg., aardbeien met dop 37.50, ro:de en witte bessen 22.50, zwarte bessen 42, frambozen (con sumptie) f 60 en kersen 45 per 100 kg. Dit allemaal voor eerste kwaliteit. Afwijkende kwaliteit heeft als maximumprijs 80 van de prijzen voor eerste kwaliteit. De heer S. de Hoo, het hoofd, van het centrale distributiekantoor in Den Haag, heeft op een persconfe rentie verteld dat op zijn kantoor maandelijks 100.000 brieven binnen komen inhoudende allerlei verzoe ken en klachten. Als ik het goed begrijp, wil dat zeggen dat eiken dag ongeveer 3333 vrouwen en mannen een vriendelijken of boo- zen brief schrijven om iets mee te deelen of te vragen dat redelijk of dwbas is. Ik heb zoo'n idee dat vele van deze brieven ongeschreven konden blijven omdat deze ingegeven wor den niet door een gevoel xan rede lijkheid en gemeenschapszin maar door egoïsme en hebzucht. Onlangs heb ik eens een uurtje op het plaatselijk distributiekantoor moe ten wachten en toen heb ik zoo terloops vanuit de verte met drie van die 3333 brievenschrijvers van den dag kennis kunnen maken. Er kwam toen 'n heer prostetee- ren dat afwijzend beschikt was op zijn aanvraag voor een stel nieuwe fietsbanden. Het spijt me, meneer" zei de heer achter het loket, „maar u komt er niet voor in aanmerking want u woont gepn twintig kilome ter van uw bedrijf". „Schande!" zei de verbolgen bezoeker, „maar ik laat het er niet bij zitten!" Een arbeider kwam zeggen dat hij zeer zwaar werk te verrichten had en dus recht had op een zéér zwaar extra rantsoen vleesch en brood. Blijkens de beroepslijst van den ambtenaar was 's mans ar beidsprestatie wel zwaar te noemen maar niet zéér zwaar, zoodat zijn rechten slechts reikten tot de ware rantsoenen. „Dan zal ik mijn recht wel hoogerop zoeken!" zei de ar beider met een zware stem en ik was maar blij dat hij zijn vermeend recht niet direct met den ambte naar wilde uitvechten, want de knuisten van den man waren zéér zwaar. Binnen het uur kwam nog een juffrouw zeuren over gordijnen. Ook zij achtte haar belangen door den plaatselijken distributieambte naar met voeten getreden en ze zei- de derhalve vinnig, dat de ambte naar er wel meer van zou hooren. Dat zijn ongetwijfeld drie van de brievenschrijvers van den dag ge weest. Het draait me voor de oogen als ik bedenk dat men op het dis tributiekantoor in Den Haag behal ve deze drie brieven er den volgen den dag nog 3330 uit de enveloppes heeft moeten nemen, moeten lezen en.... verscheuren. Nee, het is nog erger. Want me neer De Hoo heeft gezegd, dat de 100.000 klanten en verzoeken, die elke maand binnenkomen, worden onderzocht en beantwoord. Ze moesten die onredelijke, schrokkerige brievenschrijfsters en -schrijvers eens voor een transpor teeren naarhet distributiekantoor, in Den Haag om daar alleen de binnenkomende correspondentie af te handelen. Eén dag is lang genoeg den, de boerderij weer voor een jaar op dezelfde voorwaarden aan Bras te verhuren. Aldus werd be sloten. Tot onderwijzer aan de Ulo-school werd benoemd de heer R. de Boer te Enkhuizen, no. 1 van de voor dracht. Door het opheffen van de gemeen telijke arbeidsbemiddeling per 1 Mei werd de agent der arbeidsbe middeling eervol ontslag verleend, met toekenning van wachtgeld. B. en W. stelden voor, het ver zoek af te wijzen, maar om aan de stichting „Natuurbad Winkel" voor 1941 een bedrag van 250 toe te kennen als subsidie en bijdrage voor het schoolzwemmen. De stichting kan dan bij het bepalen van de door de zwemvereeniging te bepalen huur hiermede rekening houden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan den oriëntatiecursus Licha melijke oefening te Schagen werd een subsidie van 10 per deelnemer uit Winkel toegekend. Op voorstel van B. en W. werd af wijzend beschikt op het verzoek van het middenstandsborgstellingsfonds Hollands Noorderkwartier om weer voor 5 jaren de medewerking der gemeente te verleenen. Een verzoek van het hoofdbestuur aan het Witte Kruis om subsidie voor haar ontsmettingsinrichtingen zal bij de begrooting 1942 worden be handeld. De pensioengrondslag van den heer G. Nobel werd vastgesteld op f 1100. Het Hoogheemraadschap H.N. ver zocht om te willen bevorderen, dat de weg van Winkel over Lutjewin kel naar Barsingerhorn, die onder den ouden legger onder een 5-tal namen en nummers voorkomt, één naam en een nummer te geven. B. en W. stelden voor, aan dezen weg den naam Boschstraat te geven voor wat betreft het, gedeelte van Winkel tot de Ringsloot in Lutje winkel en den naam Weereweg voor het resteerende deel. Hij kan dan ook onder 2 nummers voorkomen. Verder verzocht het hoogheem raadschap verschillende weggedeel ten aan het openbaar verkeer te ont trekken. Voor twee dezer weggedeel ten is reeds vroeger een besluit ge nomen, maar er is toen niet geheel aan de voorschriften voldaan, zoodat B. en W. voorstelden om een nieuw besluit vast te stellen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Het ligt in de bedoeling het kerk hof op te knappen. B. en W. hebben zich hiervoor in verbinding gesteld met het Hoogheemraadschap. De raad ging hiermee accoord. De hooistekers werden eervol ont slagen, omdat de brandverzekering maatschappijen nu zelf de controle uitoefenen met moderne instrumen ten. OUDORF. De raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond in voltallige openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester W. Bos Gz. Door den commissaris der pro vincie was bezwaar gemaakt tegen de redactie van het raadsbesluit tot invoering van een kindertoelage voor den gemeente-veldwachter. In verband hiermede werd besloten de minimum-toelage te bepalen op 60 en deze ingaande 1 Januari 1941 bij wijze van tijdeïijken maat regel te verhoogen tot 75 per jaar. Naar aanleiding van een verzoek van B. en W. van Alkmaar werd besloten de Breelaan aan het open baar verkeer te onttrekken. De slui ting zal evenwel eerst geschieden, als het laatste gezin, dat aan dezen weg woont, zal zijn vertrokken. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat de secr.-generaal van binnenl. zaken geen bezwaar heeft tegen de aanstelling van een tweeden 'ambtenaar ter secretarie. de zorgeloosheid en onver schilligheid die nog in vele kringen heerscht ten aanzien van de mondverzorging, het kwaad, dattandbederfheet, de volstrekt ongegronde angst voor de behandeling, de verkeerde voorstelling als zou een geregelde mondver zorging kostbaar moeten zijn, de finantieele bezwaren die talloozen tegen een beetje ingrijpende behandeling doen opzien, En.Profiteert In verband met een ingekomen bezwaarschrift van Jac. Met's Au tomobielbedrijf N.V. tegen het ontwerp-uitbreidingsplan der ge meente, stelden B. en W. den raad voor dit plan zoodanig te wijzigen, dat de op het teriein van genoem de vennootschap geprojecteerde straat vervalt. De directeur van gemeentewerken te Alkmaar en de vaste commissie voor uitbreidings plannen hebben verklaard zich met de voorgestelde wijziging te kunnen vereenigen. Aldus werd besloten. Voorts werd besloten het raad huis te verzekeren bij de brand waarborgmaatschappij „Molest- risico voor gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen." De deelname in het midden standsborgstellingsfonds werd we derom voor een termijn van 5 jaren voortgezet. Tenslotte1 besloot de raad in prin cipe medewerking te verleenen aan een verzoek van het r.k. schoolbe stuur om het z.g.n. overblijflokaal in de Meisjesschool te verbouwen tot leslokaal. EERSTE Ongeco: DE STRIJD OM 1 Berlijn, 8 Juli heele Berlijnsche teeken van de „1 Stalinlinie", waarn gin gemaakt is. verdedigingslin ies zone, aldus schrijv gen over een groo gebied, waaruit de cueerd is. De bijz van dit stelsel is kischer Beobachtei het Oosten geen verdedigingslinie i strategische voorde had verwacht van een breede strook en Zwarte Zee, zijn gaan. Het Sovjet zich, nu de groote: sterkte uitvalsposit: val op Duitschlan. Hongarije ontruim den, verlaten op <j reeds op oud-Sovj gemiddeld op een kilometer van de in dezen oorlog. De Sovjets tract koortsachtge haast binnenland naar d< brengen, want deze bolsjewistische con ste verdedigingslini peesche Rusland, de bladen, zoo b.v. ger af, dat de vijar de grootste verhitte gen. De Börsenzeitung Duitsche luchtmacb succes alle Sovjeto] sterking van de SU en bestrijdt. De bl; stemmig van meeni slag van den strijd linie niet twijfelach HET CONFLICT PERU EN Ei Washington, 8 Jul vijandelijkheden tus Ecuador hebben hiei de grootste onbehaaj De onderstaatssecreti in de persconferentii de regeering van Ecu dag officieel in kenn yan haar opvatting i dent. Van Peru heefl nerlei mededeeling o kon derhalve voorloc punt bepalen. Reeds kon hij zeggen, dat e dezen aard tusschen Amerikaansche Jan woon te betreuren is treuren met het oog tionalen toestand. W den nadruk op, dat sche republieken bes] vele methodes voor ling van geschillen c herinnerde er aan, de der Ver, Staten tezan tinië en Brazilië korti dit geval haar ben- aangeboden. Of naar den Kruist ken, een paar dagen afdeeling Alkmaar dc rische vereeniging, ee het Provinciaal bezii voor den wandelaar van een toegangskaar Eerst nog vlak land, heuvelachtig en op top, de Kruisberg, aa steile helling .geheel ve dennen begroeid, eenvoudig vierkant genoot men een heel over 't golvende dub BROEK OP LANGENDIJK (Juni). Geboren: Dieuwertje, d. van Dirk Bakker en Maart je Glas. Janke, d. van Sytze Dijkstra en Guurtje Vos. Getrouwd: geen. Overleden: geen. OPGA VI AM&tKKIIAMSCHI t 1941 Nederland 1940 11 3--3J4 Neden SA*Ned.-Jndiê ,937 a^k-insteluncen Amsterd, Bank 250 1 Cert' T- Koloniale Éank Nederl. Ford Lever Bros CULTUUR1 IK36" B®zl CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur.' Ned. Ind Suiker Ünü PETROLEUM!anden Kon. Petr. rubbers. Amsterd. Rubber Dell Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi scheepvaarten. HollandAmerika lijn Java-China-Japan lij, ivoiL Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia <?ude Deli oenembafa i i i

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2