DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN DE STRIJD IN HET OOSTEN. WREEDHEDEN DER SOVJETS DISTRIBUTIE-NIEUWS VERDUISTERINGS TIJDEN van 22.02 tot 5.28 op 22.08 onder 6.15 ALKMAARSCH Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 159. Directeur; C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Alkmaar. Twee bladen. Woensdag 9 Juli 1941 Sovjethavens aan de Noor delijke IJszee bestookt. ^rlijn> 8 JuH (D.N.B.) Zondag hebben Duitsche stuka's, die over de Toendras aan de Noordelijke IJszee waren gevlogen, belangrijke oovjethavens gebombardeerd. Uit gebreide houtopslagplaatsen, fa brieken, werven en droogdokken waarin groote zeeschepen gerepa reerd werden, zijn ernstig getroffen. Toen zoverder vlogen, plaatsten oe stuka s nog talrijke treffers op den belangrijken spoorweg, die Moermansk met St. Petersburg ver bindt. Duitsche verkenningsvlieg tuigen hebben gisteren geconsta teerd, dat het militaire verkeer op dit traject door de bomaanvallen grootendeels verhinderd is. Op vele plaatsen zijn de rails weggeslagen en de spoorbaan zwaar beschadigd. Kazematlinies in het Noorden genomen. Beriijn, 8 Juli (DN.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duitsche troepen gisteren in den noordelijken sector kazematstellingen der Sov jets doorbroken. In verbitterde ge vechten, die 15 uur duurden, wer den talrijke gevangenen gemaakt, cnder wie Aziatische keurtroepen, die zich taai en listig verdedigd hadden. Duitsche stoottroepen had dende bolsjewisten, die door de politieke commissarissen tot het uiterste verzet waren opgezweent overwonnen. Soldaten Ioopen naar Roemeensche linies over. Boekarest, 8 Juli (D.N.B.) In be richten van het front wordt gemeld, dat de laatste dagen de Sovjetsol datenin massa's overloopen. Zij vertellen van de gruwelijke terreur, ie de politieke commissarissen, voor het meerendeel Joden, bij de militaire afdeeling uitoefenden. Talrijke Bessarabiërs, die er in slaagden naar de Roemenen over te ioopen, wilden onmiddellijk bij het Roemeensche leger ingelijfd en naar het front gezonden worden. Verzet aan Bessarabische front gebroken. 8 Juli (D.N.B.) Duitsch- het nNR troepen hebben> naar f„. ,;B' verneemt, Zondag den hardnekkiger! tegenstand der fionfT11 "5- bet Bessabische fiont door moedige aanvallen ge broken Talrijke nesten van verzet en stellingen in het veld werden bedwongen. De bolsjewisten wer den tot aan den Dnjestr terug' ge worpen. Er werden gevangenen ge maakt en een rijke buit veroverd. Gevangenen- en buitcijfers 'Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Bij de aanvallen van het Duitsche leger op de wijkende bolsjewisten zijn naar het D.N.B. verneemt, tusschen 2 en 5 Juli 142.216 gevangenen (ge maakt. Onder meer zijn buitge maakt 584 pantserwagens, ver scheidene pantsertreinen en 550 stukken geschut. Een toelichting op het Ieger- berieht. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Het D.N.B. heeft de volgende toelichting ont vangen op het weermachtfcericht van vandaag: Zooals te verwachten was, is het opperbevel thans met zijn berichten van het Oostelijk front terughou dender geworden. Ofschoon uit het Duitsche weermachtbericht blijkt, dat de bewegingen nog steeds goed verloopen, wordt het toch vermeden afzonderlijke plaatsen te noemen. In tegenstelling hiermede geeft het ericht van het Sovjet-inlichtingen- ureau plaatsaanduidingen. Terwijl enter uit het Duitsche weermacht- ericht, de onophoudelijk voortgaan de offensieve beweging der Duitsche epen blijkt, tracht het bericht van aW0V3?ts den indruk te wek&n, Duitsche aanvallen met Si,a?. afgeslagen. Het moet nam» 3Ulst door bet noemen van fpn -,n nood§edwongen logenstraf- nlS:t7n?neer Steeds weer nieuwe plaatsnamen opduiken, die veel eennemT bggen dan de eerst willi a d6' ?lefdoo;r wordt onvrij- vestigd en cben opmarsch be- va'n6 rï°,or bft weermachtbericht vnn ^i"1 aag bevestigde successen milr, h V,er nden Buitsch-Roe- meensche strijdkrachten in Bessara- bie worden ook met nadruk ver. mo v.., mbet Roemeensche weer- achtbericht. De verbonden troe pen, voornamelijk Roemeensche for maties, rukken thans onder leiding van generaal Antonescu naar den benedenloop van den Dnjestr op en veroveren zoodoende het einde Juni 1940 aan de Sovjet-Unie afgestane Bessarabië. Gekomen bij. den bene denloop van den Dnjestr, bereiken zij dan weer de oude Roemeensche staatsgrens met de Sovjets. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Bij een poging om een Duitsche artillerie stelling in het Z.O. deel van het front aan te vallen, werden er van 22 naderende Sovjet-vliegtuigen twintig door Duitsche jagers neer geschoten, voordat zij hun bommen hadden kunnen uitwerpen. De beide overige bolsjewistische gevechts vliegtuigen, die gedwongen waren rechtsomkeert te maken, vlogen in een breede bocht opnieuw naar de voorste Duitsche linies. Daar zij door alle troepenonderdeelen verhinderd werden tot den aanval over te gaan, kozen zij een Duitsche verband- plaats tot doel. Hoewel de tenten en voertuigen duidelijk met een groot Roode Kruisteeken waren geken merkt, wierpen de twee bolsjewisti sche vliegers vanuit geringe hoogte hun bommen, die dicht bij de ver- bandplaats insloegen, terwijl de Sovjet-bommenwerpers zich bij een tweede nadering gereedmaakten tot een duikvlucht over te gaan, ver scheen een Duitsch jachtvliegtuig. Dit drong de bolsjewistische vlieg tuigen tot voorbij de voorste linies der Duitschers terug en schoot verr volgens de beide vliegtuigen boven de stellingen der Sovjets naar bene den. Bolsjewistische keurtroepen verslagen. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Een Duitsch regiment infanterie, dat zich in de eerste week van den oorlog aan het Oostelijk front een weg dwars door Litauen heeft gebaand, heeft na verbitterde gevechten een bolsjewistische keurdivisie versla gen. De overblijfselen van deze divi sie, die als belooning voor bijzon dere prestaties in den oorlog tegen Finland met de band van de roode vlag was onderscheiden, trokken zich ver naar het Oosten terug. De commandant van de divisie en en kele hooge officieren, die met de Leninorde waren onderscheiden, ge raakten in gevangenschap. 35 stuk ken geschut, veertig vrachtauto's, talrijke stukken pantserafweerge- schut en mitrailleurs, alsmede de geheele uitrusting van de divisie vielen in Duitsche handen. Ingegraven soldaten, Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Tijdens de gevechten in den Z. sector van het O. front vonden Duitsche infanteris ten op 6 en 7 Juli bolsjewistische mitrailleurschutters^ die zich had den ingegraven. De Sovjet-soldaten stonden in kuilen en waren tot aan de schouders met aarde bedekt. Zij hadden alleen de handen vrij om te kunnen schieten en hielden veelal tot de laatste patroon stand. Enkele hunner, die gevangen genomen wer den en door de Duitsche soldaten werden uitgegraven, meldden het volgende: hun politieke commissa rissen hadden hen gedwongen een kuil te graven. Vervolgens moesten zij hierin springen. Daarna hadden de commissarissen eigenhandig de kuil weer dichtgegooid en den grond aangestampt. Op deze wijze werden de mitrailleurschutters gedwongen tot den laatsten ademtocht tegen stand te bieden. DE BRITSCHE MILITAIRE MISSIE IN DE SOVJETUNIE. Stockholm, 8 Juli (D.N.B.) De uit Ankara in Moskou aangekomen ver sterking van de Britsche militaire missie, die bestaat uit drie leger officieren en twee petroleumdes- kundigen, heeft, naar de Londensche correspondent van „Aftonbladet" meldt, tot in de kleinste details nauwkeurige teekeningen van de petroleumvelden in Roemenië mede gebracht. De Engelschen waren in staat deze teekeningen te maken door een langdurige activiteit ter plaatse, waar zij de kleinste bijzon derheden hebben leeren kennen. News Chronicle spreekt de hoop uit, naar uit het bericht uit Londen van Aftonbladet blijkt, dat Britsche vliegtuigen aan de zijde der Sovjets zullen kunnen deelnemen aan aan vallen op de petroleuminstallaties in Roemenië. Moord op groote schaal in de gevangenissen. Berlijn, 8 Juli (A.N.P.) 25 bolsje wisten, deels gekleed in burgerklee- ren, deels in uniformen, doch alle met gewone petten op het hoofd, ebben op 23 Juni op den weg naar Kalwarja zes Duitsche soldaten uit een hinderlaag overvallen. De Duit schers werden overweldigd en moesten zich overgeven. De bolsje wisten rukten den Duitschers de uniformen van het lichaam en be roofden hen van horloges, ringen portemonnaies, soldijboekjes enz' Vervolgens werden de Duitsche sol daten geboeid en geblinddoekt in een kuil gegooid. Toen de stelling der Sovjets onder vuur genomen werd, vermoordden zij met zes pi stoolschoten vijf der Duitsche sol- oaten. De zesde soldat hoorde nog, hoe de bolsjewisten de kuil verlie ten. Na verscheidene bange uren werd de gevangengenomen Duitsche soldaat door zijn kameraden bevrijd. De lijken der doodgeschoten Duitsche soldaten werden met militaire eerbewijzen ter arde be steld. Folterbames en kerkercellen. Madrid, 8 Juli (D.N.B.) Jacinto Miquelarena meldt aan de A.B.C. uit Lemberg over het schrikbewind der Sovjets: een groote menschenmenig- e bejubeld de Duitsche soldaten en dankt hun voor de bevrijding uit de klauwen der bolsjewistische beest achtigheid, De vrees van iederen dag en ieder uur door de bolsjewki omgebracht; of naar de kerkers in Sibene gesleurd te worden is van de gezichten der gepijnigde men seden geweken. Drommen verge noegde kinderen klauteren over de door de bolsjewisten achtergelaten tanks, zonder te vermoeden, dat de tijken van hun vaders en broers hoog opgestapeld liggen in de ge vangenissen der stad. Maar welk een schrik en ontzet ting vertoonde zich aan de Duitsche soldaten, toen zij de bolsjewistische folterkames en kerkercellen betra den. Lemberg had drie gevangenis sen, een militaire, een in de kelders van een bank, waar Stalins commis sarissen de doodvonnissen uitspra ken hadden, staat nog steeds in vlam- mahge vrouwengevangenis. De ge vangenen waren alle vermoord. Hoog lagen hun lijken opgestapeld m de donkere kelders, met oogen vol geronnen bloed door het schot m den nek. De militaire gevangenis, cue de communisten in brand gesto ken hadden, stat nog steeds invlam- men en men weet nog niet hoeveel lijken het vuur zal verteren: Men schat het aantal voorloopig op dui zend. In de St. Brigit-gevangenis can men 413 lijken identificeeren, waaronder verscheidene kinderen en vrowen. De rest der 1110 gevan genen is wellicht door de bolsjewiki op de binnenplaats in den grond ge stopt. In de kelders der bank zijn 123 lijken geïdentificeerd. De lijken van twee Duitsche vlie- ges werden in het lazaret gevonden, waar zij op hun legerstede waren vermoord. In hetzelfde lazaret lagen de lijken van zwaar gewonde bolsje wiki, die door hun kameraden voor de vlucht waren neergeschoten. Dit ontzettende schouwspel sloegen wij journalisten, gade door een asep- tisch, in eau de cologne gedrenkt masker en het geheel leek wel een scene uit een wassenbeeldenkabi net. Miquelarena beweert, dat dit alles voor een Spanjaard niets nieuws is. ie Lemberg hebben zich evenwel de meesters der misdaad in al hun snoodheid vertoond. De correspon dent besluit met de woorden: ter- wijt treurende moeders achter lijk- lusten van versch dennenhout voort schrijden om hun door -de bolsje vustische beestmenschen vermoorde echtgenooten naar de laatste rust plaats te vergezellen, marcheeren Duitsche soldaten, rein van lichaam en geest, door de zon verbrand en met vroolijke liederen op de lippen ae overwinning tegemoet. Wreedheden tegenover ar restanten. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Reeds bij het sluiten van het eerste verdrag betreffende de repatrieering der bevolking uit het voorma- ige Poolsche gebied, dat bij de Sov- 939 hn, f7aS mgelijfd> w November dn LI van de D«itsche zij de zeer veel beteekenis gehecht aan het vraagstuk der arrestanten. Uit door het D.N.B. ontvangen berichten blijkt, dat zich toen in de kerkers der Gepeoe 380 personen van Duit sche afkomst bevonden. Na veel moeite kon men bewerken, dat 120 dezer menschen in vrijheid werden gesteld. De andere bleven in hun troostelooze gevangenschap en de bolsjewisten trachten hen door af schuwelijke martelingen aan hun plannen dienstbaar te maken. Een Duitsche ingenieur, die in 't tucht huis te Stanislau gevangen zat, werd er, nadat men hem wekenlang voed sel had onthouden, door injecties toegebracht, verklaringen in bepaal den geest af te leggen. Andere Duit schers werden dagen en nachten lang blootgesteld aan schel lamp licht, opgesloten in kisten, die be dekt waren met een laag wandlui zen van centimeters dik, en onder- worden aan andere, bijna onbeschrijf lijke folteringen. De meesten over leefden dit niet of werden krank zinnig. Bij de verhuizing der volksduit- schers uit de Baltische landen, Bes sarabië en de Noordelijke Boekowi- na had Duitschland de overeen komsten zoo geformuleerd, dat de Sovjet-regeering zich langs diplo- matieken weg verplichtte, Ook alle volksduitsche arrestanten onder de verhuizing te laten vallen, zoodat !n theorie geen arrestanten konden worden achtergehouden. In de prac- tijk echter wisten de beulsknechten der Gpoe ook deze duidelijke over eenkomsten te ontduiken: weliswaar ontsloegen zij de arrestanten op dat oogenblik, doch zij verrichten nieuwe arrestaties. Sedert de repa trieering be'gon, steeg het antal volksduitsche arrestanten in Bessa rabië van 45 tot 130 en in Litauen tot 450, nog afgezien van het veel grootere aantal tijdelijke arrestaties. Ook sommige van degenen, die naar Duitschland vertrokken, werden gearresteerd en moesten de wreed ste martelingen ondergaan. Uit dit alles bleek duidelijk, hoe weinig het den machthebbers te Moskou ernst was met een vreedzame verhouding tot Duitschland. Vermoorden van krijgsge vangenen. Een bijzonder ernstig geval van het in strijd met het volkenrecht zijnde gedrag der Sovjets in den strijd tegen de Duitsche weermacht vormt wel het, vermoorden van drie krijgsgevangenen in Horochow. Toen de stad op 25 Juni na verbitterde ge vechten genomen was, deden de Duitsche soldaten in het huis der Sovjets in deze stad, den zetel van den bolsjewistischen districtschef en enkele dagen tevoren nog kwartier van een bolsjewistische divisie, een gruwelijke ontdekking. In een klein vertrek van het gebouw lagen vier Duitsche krijgsgevangenen in reus achtige bloedplassen, die naar uit de van dichtbij geloste schoten en de kogelgaten in de wanden blijkt, van zeer dichtbij doodgeschoten. Volgens de verklaring van den nog levenden Duitschen soldaat waren zij met hun vie ren des middags met hun voertuigen in een val der bolsjewisten geloopen en gevangen genomen. Toen tegen den avond de Duitsche aanval be gon en het Duitsche front steeds na der kwam verscheen een bolsjewis tische officier met vier bolsjewisten. De officier gaf bevel de weerlooze Duitsche soldaten dood te schieten. Onmiddellijk na den moord verlie ten de Sqvjet soldaten haastig de stad. In dezelfde stad Horochow werden voor de inneming door de Duitsche troepen nog talrijke afschuwelijke moorden gepleegd op weerlooze ge vangenen. Zoo werden 10 zwaarge wonde Duitsche infanteristen die in bolsjewistische krijgsgevangenschap geraakt waren, na eerst een eenigs- zins correcte behandeling te hebben ondervonden op het oogenblik, toen de Duitsche aanval terrein wonv op bevel van een bolsjewistischen offi cier doodgeschoten. Zonder rekening te houden met hun verwondingen en hun hulpe loosheid had de Sovjet-officier wil lekeurig in de groep der weerlooze gevangenen laten schieten. Slechts een enkele onderofficier, Rettmann, wist zich met een schot in het dij been te redden en na de intocht van de Duitsche troepen naar zijn kame raden te gaan. Dr. Krieger, Duitsch regiments arts, maakt melding van een ander beestachtig geval. Sovjetsoldaten hebben n.l. vanuit een hinderlaag 38 gewonde Duitsche soldaten op een verbandplaats achter het front ver moord. De bij de gevechtshandelin gen gewonde Duitsche soldaten wachtten nadat zij verbonden wa ren op het oogenblik, dat zij zouden worden weggevoerd, toen in een onbewaakt oogenblik achter het front rondzwervende Sovjet-solda ten zich op de gewonden stortten, Ledematen werden afgesneden en zij werden zoo vreeselijk verminkt, dat zij onherkenbaar waren. De hel van Lemberg. Bern, 8 Juli (D.N.B.) Onder het opschrift „de hel van Lemberg" geeft de Berlijnsche correspondent an^ de Tat, na den terugkeer van eenige neutrale correspondenten van een reis naar Lemberg, verslag van de gruwelen van den Sovjet. Hij schrijft, dat de correspondenten zonder uitzondering geschokt waren door hetgeen zij te zien kregen. Op het hoofdbureau van politie, in de gevangenis in de Kasimir Zwiswka- straat en in de Gpoe-kazerne op het Mizyomarskiplein waren 7.000 man nen en vrouwen opeengepakt, die na het uitbreken van den oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet- Unie waren gearresteerd. Het waren bijna allen Oekrainers, die om hun internationaal-Oekranische gezind heid door de bolsjewisten werden verdacht. Toen Zaterdag voor een week de militaire toestand voor de Sovjets in Lemberg steeds onhoudbaarder werd, aldus de Zwitsersche corres pondent, richtte de Gpoe voor zijn terugtocht onder de Oekrainers eep bloedbad aan, dat tot het verschrik kelijkste hoort wat neutrale ver slaggevers tot dusverre ergens ter wereld konden zien. Op het hoofd bureau van politie waren telkens 20 menschen in een nauwe cel opeen gepakt. Door de gesloten deur heen werden zij met machinegeweervuur en repeteerpistolen afgemaakt. In de gevangenis Wierp men dooden en levenden door elkaar in de onder- aardsche keldergewelven en metsel de die toe, waarna de geheele ge vangenis in brand werd gestoken. Alle neutrale correspondenten kon den slechts met een zakdoek met eau de cologne voor den neus dit oord van verschrikking naderen. Het aantal alleen in Lemberg door de Sovjets vermoorde Oekrainers wordt geraamd op 2.000 tot 2.500. Alleen uit de drie genoemde gevangenissen behalve den kelder en de gevange nis, die nog dichtgemetseld is zijn tot dusver reeds 700 lijken, waarbij het stoffelijk overschot van tiental- ien kinderen geborgen. Misdaden van Sovjet-Russi- sche soldaten. Berlijn, 8 Juli (D.N.B.) Dat de oorlogvoering van het Sovjetleger geen pardon kent voor de gewonde soldaten van den tegenstander of achting voor het oorlogsrecht, blijkt uit berichten, die door het D.N.B. zijn ontvangen over misdaden van Sovjetsoldaten jegens hulpelooze in eerlijken strijd gewonde Duitsche soldaten. Zoo werd volgens een be richt bij de gevechten om de stad (24 tot 25 Juni) bij een nachtelijke tegenaanval der Russen de colonne leider van een Duitsche compagnie schutters, feldwebel Bass, door scho ten in de borst en beenen zwaar ge wond, zoodat hij in het strijdgewoel bleef liggen. Nog voor het den rooaekruismanen mogelijk was hun zorgen te wijden aan den zwaarge wonde, stortten bolsjewisten zich op hem en staken met hun bajonetten op den weerlooze los. Terwijl het anders mogelijk zou zijn geweest den zwaar .gewonde het leven te redden, maakten de nieuwe verwon dingen de redding van den soldaat onmogelijk. Ook hier waren hét evenals in andere gevallen van dé afschuwelijkste brutaliteit leden van de roode schuttersregimqnten 469, 622, 625 en 781, die zich schuldig maakten aan deze daden. Volgens een ander bericht werden in de streek van Wlodzimierz door de op rukkende Duitsche troepen in een bolsjewistisch lazaret de lijken van 11 Duitsche gewonden gevonden. Het medische onderzoek bracht aan het licht, dat de weerlooze gewon den met doksteken waren vermoord. BONAANWIJZING. VLEESCH. 's-Gravenhage, 8 Juli. De secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat de volgende bonnen van de nieuw uitgereikte vleesch- kaarten zijn aangewezen voor het koopën der daarbij vermelde rant soenen: Bon „25" vleesch": 10 Juli tot en met 17 Juli, per twee bonnen 100 gram vleesch (been inbegrepen) of één rantsoen vleeschwaren. Bon „25 vleeschwaren": 10 Juli tot en met 17 Juli, per twee bonnen één rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren be draagt: 75 gram gerookt of gekookt var kens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 .gram gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram leverartikelen, tongen worst en nierbrood, 150 gram bloedworst, 100 gram verduurzaamde gans of kalkoen, been inbegrepen of 150 gram verduurzaamde kip of eend, been inbegrepen. ALKMAAR. De Leider van den Distributie- dienst ALKMAAR maakt bekend dat van 10 JULI 1941 af aan het Distributiekantoor, Breedstraat 4'0, formulieren ter verkrijging van een extra rafttsoen brood voor land- en tuinbouwers, die zware oogstwerk- zaamheden verrichten, kunnen wor den afgehaald. Dit extra rantsoen zal slechts worden verstrekt voor den tijd van 1 maand, daarna is opnieuw aan vragen noodzakelijk. Aan vrouwelijke arbeidskrachten wordt dit extra rantsoen niet ver strekt. De aanvraagformulieren moeten uiterlijk 14 Juli 1941 bij den Distributiedienst ALKMAAR zijn ingediend. Alkmaar, 9 Juli 1941. De Leider voornoemd, H. BAKKER. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 9 Juli: Volle Maan. AMERIKAANSCH VLOOTESKADER UITGELOOPEN. Rio de Janeiro, 8 Juli. (D. N. B.) Het Amerikaansehe eskader, waar toe het vlaggeschip „Memphis", de kruiser „Cincinnati", alsmede de tor pedojagers „Davis" en „Washington" behooren, heeft gisteren na een op onthoud van vier dagen de haven van Recife (Pernambuco) verlaten. DE BESCHADIGINGEN AAN HET SLAGSCHIP RODNEY. Berlijn, 8 Juli. (D. N. B.) In ver band met de zware beschadigingen, die het Britsche slagschip Rodney in den strijd met de Bismarck heeft opgeloopen, wordt nog gemeld, dat de twee voorste zware torens ver nield zijn. Bovendien bedraagt het aantal dooden thans definitief 208 en dat van de gewonden 300. VROEGERE GRIEKSCHE KONING IN ZUID-AFRIKA. New York, 8 Juli (D.N.B.) Naar de Associated Press uit Johannes burg meldt, is de vroegere Griek- sche koning met zijn gevolg in een nietgenoemde Zuid-Afrikaansche ha ven aangekomen. Zie verder Buitenland pag. Z, Ze Ixl.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1