Met ingang van 1 Augustus a.s. AANVRAAG BILJET PROVETA LANGESTRAAT 78a ALKMAAR. AGENDA LAATSTE BERICHTEN De Langendijker gemeenten samengevoegd. EERSTE BLAD 2 Uit bet 6óg uit het hért is 't gezegde, Dat is er een wijs en wa£r woord; Daarom vindt Persii het wel prettig, Dat U 't woord Persii weer eens hoort. Al ben ik soms moeilijk te krijgen En niet meer precies zooals „toen", 'k Ben nog nummer één op het lijstje, Ik ben nog altijd kampioen. a. D. Alkmaar, Zaterdag. ONGEVAL. Gistermiddag had op den Kenne- merstraatweg, alhier, een tamelijk ernstige aanrijding plaats. Een be jaard bestuurder van een rijwiel reed over het rijwielpad langs dien weg, in de richting Heiloo. Zonder eenig teeken te geven en zonder op het achteropkomende verkeer te let ten, stak hij plotseling den rijweg over. Een autobusbestuurder, welke met matige snelheid over dien weg, eveneens in de richting Heiloo reed, kon door het plotselinge oversteken een aanrijding niet voorkomen. De wielrijder kwam te vallen en bekwam een hoofdwonde en ver moedelijk een hersenschudding. Hij is per ziekenauto naar het Cen traal Ziekenhuis, alhier, overge bracht. Den bestuurder van de autobus, die door hard remmen en naar1 links uitwijken de aanrijding nog trachtte te voorkomen, treft geen schuld. AANGEHOUDEN. Door de politie te Nieuwer-Amstel werd een 22-jarige werklooze cho coladebewerker uit Amsterdam aan gehouden, die daar ter plaatse ver schillende inbraken had gepleegd. Bij het onderzoek bleek, dat de man ook te Alkmaar een insluiping had gepleegd, waarbij een geldsbedrag van 30 en eenige goederen werden ontvreemd. Tegen den verdachte werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl hij is overgebracht naar het Huis van Bewaring te Amsterdam. WAREN MOETEN GEPRIJSD WORDEN. Dezer dagen is door den economi- schen dienst van de politie, alhier, tegen verschillende winkeliers en straatventers proces-verbaal opge maakt, omdat zij hun waren niet overeenkomstig het prijsaandui- dingsbesluit hadden geprijsd. De commissaris van politie te Alk maar wijst belanghebbenden nog eens nadrukkelijk op de naleving van dit gebod. Bij overtreding volgt onherroepelijk proces-verbaal. INBESLAGNAME. Wegens het ongeoorloofd ver- koopen van gebakrantsoenen is tegen verschillende personen, waar onder een boekhouder van een groot bedrijf in deze gemeente, procesverbaal opgemaakt. Hierbij zijp door de recherche 12000 gebak- rantsoenen inbeslag genomen, als mede een bedrag van 120. TE DUUR VERKOCHT. Een brandstoffenhandelaar, die zijn turf te duur verkocht, zal zich wegens overtreding der prijsv oor schriften moeten verantwoorden bij den Inspecteur voor de Prijs- beheersching te Amsterdam. Een winkelier, die zonder ver gunning een inrichting had geves tigd waarin door hem onder meer een kantoorboekhandel werd uit geoefend, werd eveneens bekeurd. Vrijdagmiddag is de door de Langendyker bevolking reeds lang verbeide mededeeling ge komen, dat de vier gemeenten Oudkarspcl, Noordscharwoude, Zuidscharwoude en Broek op Langendqk tot ëén gemeente zullen worden vereenigd, met in gang van 1 Augustus a.s. Tot burgemeester is benoemd de heer H. Schelhaas, thans burgemees ter van Broek op Langendyk, secretaris zal zyn de heer G. G. Post, gemeente-secretaris van Zuidscharwoude en ontvanger de heer H. van Zuylen, gemeente ontvanger van Broek op Langen dyk. Deze mededeeling werd telefo nisch gedaan. Een publicatie van het betr. besluit in de Ned. Staats courant zal eerst over eenige dagen verwacht kunnen worden. Het bericht over de samenvoe- ging is als een loopend vuurtje door de Langendijker dorpen ge gaan en druk besproken. De be noemingen zullen ongetwijfeld de bevolking voldoening schenken. De heer Schelhaas toch was ook de candidaat, welke door de gemeen tebesturen van Oudkarspel, Noord scharwoude en Broek op Langen- dijk bij de hoogere instanties ge steund werd. Burgemeester Schelhaas, die nu enkele jaren burgemeester van Broek op Langendijk is, heeft zich in dien tijd, en ook tijdens zijn secretarisschap doen kennen als een man met een ruimen blik, die een open oog heeft voor het alge meen belang en mede weet te leven met de geheele bevolking. Men vertrouwt er op, dat ook in de grootere gemeente de burgemees ter dien weg zal blijven volgen. De nieuwe secretaris, de heer Post, is ook geen onbekende voor de Langedijken. Hij is de jongste van de twee functionnarissen, dk VOCAAL TUINCONCERT. Het tuinconcert, dat morgen avond om 7 uur in den muziektuin onder leiding van de heeren Corn. Jonker en Nico Akkerman wordt gegeven, belooft zeer aantrekkelijk te worden. Bij het doorbladeren van het tekstboekje trof ons de rijke afwisseling van de verschil lende uit te voeren werken. Inder daad kan men hier spreken van „Elck wat wils", want naast ont roerende werkjes van Mendelssohn en Mozart, vinden we ook een vroolijk en leutig werk van-Wierts. Ook de bekende koorklassen zullen weer in aardige liedjes hun blijde kinderstemmen doen hooren. Als slotnummer zal het groote Vrijz. Hervormd Zangkoor „Pater noster" van Fred. J. Roeske laten hooren. Dit concert is kwart over negen geëindigd. De pachter van den muziektuin, de heer Juijn, zal na afloop nog voor een vroolijk stukje muziek zorgen. Voor dit concert is toestemming verleend. LOU BANDY EN WILLY DERBY IN HET GULDEN VLIES. Het aangekondigde optreden van de beide bekende krachten uit de revue- en cabaretwereld, heeft al leen plaats op morgen Zondagavond. Heden (Zaterdag) is er geen voor stelling. PRIJS VOORSCHRIFTEN Een dezer dagen werd geconsta teerd, dat door een groot manufac- lurenbedrijf in deze gemeente ka toen-flanel werd verkocht voor den prijs van 69 cent per meter, terwijl het bewuste flanel in den winkel stond geprijsd voor 22% cent per meter. Daar dit bedrijf reeds eeni- gen tijd de aandacht van de opspo ringsambtenaren had, aangezien werd vermoed, dat aldaar de prijs- voorschriften werden overtreden, volgde een zeer nauwkeurig onder zoek. Er kwam daarbij vast te staan, dat in genoemd bedrijf gedurende een groot tijdvak op geraffineerde wijze de prijzen van de goederen belangrijk waren opgevoerd. Tegen het hoofd van bedoeld bedrijf is proces-verbaal opgemaakt. TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM. Voor het toelatingsexamen van het Murmellius-Gymnasium te Alk maar zijn de volgende candidaten geslaagd. J. W. Besijn, F. Fels, B. van Gor- cum N. Habiecht, G. Hoeneveld, G. Kommer, J. Lovink, A. Lutterot, J. W. H. Marie, H. C. Rolff, K. Slin ger, D. Tuyn, J. de Waal, G. Wynne, allen te Alkmaar; A. Boerrigter, P. Kockx, R. ter Laag, J. Meyer, K. v. Soest, K. Valkhoff, A. Venema, M. Visser, allen te Bergen; M. R. Engel man, T. Meurs, B. Mossel, J. v. Stij- geren, J. Ubbens, H. Uiterdijk, T. de Vries, allen te Heiloo; H. Everts, A. Q. Gerlings, M. de Pree, allen te van den Langendijk voor deze be trekking in aanmerking komen. De heer Post heeft zich gedurende de zes jaren, welke hij te Zuidschar woude het secretariaat der ge meente waarnam, doen kennen als een kundig man, die ook in het openbare leven van zijn gemeente een flinke plaats inneemt. De nieuwe gemeente-ontvanger, de heer Van Zuylen, is de oudste van de Langendijker ontvangers. Ook van dezen hoort men steeds zeer waardeerend getuigen. Het is nog niet bekend, in welk deel der gemeente de secretarie zal worden gevestigd. Ook is nog niet definitief bekend, hoe de raadszetels zullen worden ver deeld. Men verwacht dat de ge meente Broek op Langendijk vier en de overige drie gemeenten elk drie raadsleden zullen moeten le veren. Volgens de Gemeentewet zal de nieuwe gemeente n.l. 13 raads leden hebben. Wie er wethouder zullen worden is nog een open vraag. Gewoonlijk worden deze in de eerste vergade ring van den nieuwen raad door den raad gekozen. De levensloop van den burge meester is als volgt: De heer Schelhaas werd geboren op 23 October 1897 te Hoogeveen als zoon van een landbouwersfamilie. Na het gewoon en uitgebreid Lager Onderwijs te hebben gevolgd, heeft bij vijf jaren privaatlessen gehad in de gymnasiale vakken. Hij door liep de rangen van volontair amb tenaar, adjunct-commies en com mies-redacteur ter gemeente secretarie van Hoogeveen. Op 19-jarigen leeftijd behaalde hij de akte M. O. Staatsinrichting en op 21-jarigen leeftijd de akte van bekwaamheid in de gemeente administratie. Op 1 Mei 1924 werd de heer Schelhaas benoemd tot secretaris van Broek op Langendijk, op 1 October 1939 volgde zijn benoe ming tot burgemeester dier ge meente. De heer Schelhaas it Naam wonende te verzoekt Zonder eenige verplich ting zijnerzijds ingelicht te wor den over de propaganda en ver zekering voor tandverzorging. Verzoeke beleefd dit biljet te willen invullen, uitknippen en op te sturen in een (ongefran- keerde) enveloppe, waarop adres: Hoorn; Th. Graafland te Bakkum; A. J. Ingenhousz te Beverwijk; E. de Leeuw te Limmen; J. A. Lose- koot te Castricum; H. Onderwater te Assendelft K. J. Schelhaas te Broek op L.; S. Volkers te St. Pan- cras; I. Caro, B. v. d. Sluis te Scha- gen. 7 afgewezen, 2 niet opgekomen. UITSLAG PROMOTIE VAN HET R.K. LYCEUM TE ALKMAAR. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse (afd. Onderbouw): Gerard Breed; Cor Broersen; Alphons Bruin Frans v. d Kamer; Kees Schneiders; Kees Schouten; Coba van Diepen Hans van Engelen; Mieke Middelhoff; Jan de Moei; Thea Schaap; Piet Venneker; Hans van Wely; Marieke Wijnands en Trees Buren, allen te Alkmaar. Henk Baesjou; Bernard Schermer; Toos Bloem en Leonie de Graaf, allen te Hoorn. Jacob Berkhout te Egmond aan Zee; Cor van Diepen; JanKonijn te Stompetoren; Jan Droog; Vaal Smit te de Rijp; Dick Kaandorp; Hanny Buren; Elly v. d. Heuvel, allen te Akersloot; Si mon Koopman te Hoogwoud; Ge rard Leenaers; Louis Weisscher; en Jan van Wekten, allen te Castri cum; Jaap Molenaar en Sjaak Koot te Warmenhuizen; Jan Roo- zen te Egmond-Binnen; Jan Smit te Anna Paulowna; Wim Veltman en Lida Torken te Heiloo; Jan Koopman te Berkhout; Charles de Roy van Zuydewijn te Wor- merveer. Herexamen 2 candidaten; Afgewezen 12 candidaten. Bevorder van de tweede naar de derde klasse H. B. S. of Gymna sium: Piet Bleeker.; Laurens Bu ren; Will. Himmelreich Anton Hofman; Jan van Hooff; Rudolf Peet; Nico Scholten; Paul Vlas; Sacha van Beugen; Gerard van Kesteren; Jo Mes; Louise Muris; Mien Ottenbros; Hans Paleari, en Karei de Wild, allen te Alkmaar; Piet Beerepoot; Theo Dekker Jo Ohms, allen te Heerhugowaard; Jan Dekker, te Obdam; Carl van Gen- deren-Stort, te Heemskerk; Nico Koning, en Cor Koning, te Sint Pancras; Nico v. d. Linden, te 't sinds dien datum ook voorzitter van het marktbestuur van dé Lan gendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk. De nieuwe secretaris, de heer G. G. Post, werd op 9 December 1910 te Smilde geboren. Hij heeft ge woon en uitgebreid lager onderwijs genoten. Na behaling van het MULO-diploma werd hij geplaatst als volontair ter secretarie te Steenwij k. Daarna is de heer Post als ambtenaar ter secretarie werk zaam geweest te Kollumerland c.a. en Aalsmeer. Op 24-jarigen leef tijd werd hij benoemd tot secreta ris van Zuidscharwoude, waar hij nu zes jaar werkzaam is. De heer Post is o. m. hoofd van den Lucht beschermingsdienst en vervult een functie in tal van gemeentelijke instellingen. Ook in het openbare leven der gemeente Zuidschawoude neemt hij een plaats in, is be stuurslid van verschillende ver- eenigingen, o. m. van de vereen. Nut en Genoegen en van de afd. Langendijk van Volksonderwijs. De nieuwe secretaris is in het bezit van de akte gemeente-administra tie en van de akte M. O. staatsin richting. Voorts heeft hij studie gemaakt op het gebied van de ge- meente-financiën. De heer H. van Zuylen werd op 3 Januari 1.887 te Hattum gebo ren. Na het lager onderwijs te hebben gevolgd, heeft hij zich door privaatlessen verder bekwaamd, waarna zijn plaatsing volgde op een kantoor te Zwolle. Daarna kwam hij bij een bankinstelling te Coevorden in dienst. In 1918 volg de zijn benoeming tot directeur van de Zaanlandsche Bank te Broek op Langendijk. Na eerst eenigen tijd tijdelijk gemeente ontvanger te zijn geweest, werd hij in 1925 tot gemeente-ontvanger van Broek op Langendyk benoemd. Verleden jaar werd hij tevens be noemd tot gemeente-ontvanger van Sint-Pancras. De heer Van Zuylen neemt in het vereenigings- leven in zijn gemeente een be langrijke plaats in. Hij is o. m. voorzitter van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, en secreta ris-kerkvoogd var. de N. Herv gemeente, Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De laatste ronde (rom. sportfilm); hoofdrollen Attila Hörbi- ger, Camilla Horn, Heinz Seidler. Toegang boven 18 aar. Zondag doorlóopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Een hopeloos geval (hum.); hoofdrollen Jenny Jugo, Karl Lud- wig Diehl en Hannes Stelzer. Toe gang voor alle leeftijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Watt en Half Watt als Ridders in lompen (hum.) Toegang voor el- ken leeftijd. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Theo op 't.huwelijkspad (hum.); hoofdrollen Theo Lingen, Gustav Frölich, Hilde Krahl en Gusti Huber. Toegang alle leeftijden. Zondag voorstellingen te 2, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 13 Juli. 7.00 uur, Sted. Muziektuin, vocaal concert van koren o.l.v. Corn. Jonker en Nico Akkerman. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, optreden Lou Bandy en Willy Derby. Maandag 14 Juli. 7.30 uur, dancing Harmonie, verga dering N.K.B. Zand; Ben Lubke, te Heiloo; Jan Neefjes, te Hoogkarspel; Hein Raat, te Medemblik; Piet Tuinman en Klaas van Duin te Uitgeest; Ben Timmermans en Maarten Timmer mans, te Schagen; Annie Bos te Egmond-Binnen Wim Broersen, te Oudorp; Jan Dekker, te Castri cum; Jaap Groot, te Stompetoren; Corry Pinxter te Schoorldam; Martien Portegies en Cies Wester te Egmond aan den Hoef; Bert Tho mas te Bergen Nico Wiering, te Zwaag; Afgewezen 11 candidaten. Bevorderd van III Gymnasium naar IV Gymnasium: Gerard Buers; Piet van Egmond; Mien Peeters; Jan Ros; Lisa Schermer en Rie Stierhout, allen te Alkmaar; Henk Kager, te 't Zand; Nico Meyne, te Akersloot; Frans Rive en Leo Schulte, te Hoorn; Wim Seignette, te Limmen; Karei Trompert, te Assendelft Jan Wiering, te Zwaag; Herexamen 1 candidaat; Afgewezen 2 candidaten. Bevorderd van IV Gymnasium naar V Gymnasium: Anton v. d. Bosch; Truus Pels en Lies de Wild, allen te Alkmaar; Jacob Dekker, te Obdam; Jan Kager, te 't Zand Piet Put, te de Rijp; en Jan Hed- des, te' Spanbroek; Afgewezen: 4 candidaten. Bevorderd van V Gymnasium naar VI Gymnasium: Afd. A. Kees Tromp, te Schoorl; Afgewezen 1 candidaat; Afd. B. Fritz Conijn, te Alkmaar; Klaas Appel te Span broek Theo Egbers, te Egmond aan den Hoef; Corry de Grauw, te Bergen; Jan Koopman, te Spierdijk; Jan van Lunen; Matthieu van Lu- nen en Adriaan te Twisk, allen te Castricum; Lies Peters te Medem blik; Af gewezen 3 candidaten. Bevorderd van 3 naar 4 H. B. S.: Alphons Balet; Tonny Eeken; Ma ria Keuss; Kees Keysper; Carel Kohier; Renée Overtoom; Jacob Schouten, allen te Alkmaar; Lau rens Appelman, te Schermerhorn; Jan van Buitenen en Tinus Engel man, te Heiloo; Jan Jak te Heer- hugowaard; Ria van Lunen te Cas tricum; Idis Rijper te Beemster; Jan Zonjee, te Uitgeest; Afgewezen 8 candidaten. Bevorderd van 4 naar 5 H. B. S.: Jeanne Balet; Kitty Beerents; Gerard Koopman; Vincent Leesberg; Her man Niele; Jan van Sambeek en Muus Weder, allen te Alkmaar; Nico Bet te Noordscharv/oude; Cor Dekker te Heerhugowaard; Jan Jongejan te Bergen; Klaas Molenaar te War menhuizen; Annie Schipper te Zwaag. Afgewezen: 2 candidaten. Bevorderd van 5 naar 6 H. B. S.: Jan Hageman; Piet van Hooff; Jan Huiberts; Els Kohier; Herman van Mierlo; Jan Oud; Jaap Praat en Charles Verhaart, allen te Allernaar; Jan Kuilboer te Heerhugowaard; Koos Luyckx te Hoorn. Afgewezen: 3 candidaten. Met lof. - ZAKENMAN EN PRIJSPOLITIEK. Sedert het uitbreken van den oor log zijn in ons land tal van maat regelen genomen ten aanzien van de vaststelling van prijzen voor goe deren en diensten. De bestaande voorschriften zijn langzamerhand zoo uitgebreid, dat vele zakenlieden in groote onzekerheid verkeeren of zij hun verkoopsprijzen in overeen stemming met de prijsregelingen hebben vastgesteld, terwijl zij bo vendien in vele gevallen niet weten tot wie zij zich moeten wenden om vergunning tot prijsveihooging te verkrijgen. Een en ander is den laatsten tijd nog geaccentueerd doof de instelling vande inspecties voor de prijsbeheerschink, welke tot taak hebben op het nakomen der maat- '-egeling toezicht uit te oefenen er net recht hebben straffen op te leg gen, van welk recht reeds in ruime mate gebruik is gemaakt. Bij het be drijfsleven, dat in al zijn geledin gen schier dagelijks voor vragen in verband met deze voorschriften ge plaatst wordt, bestaat derhalve groote behoefte aan goede voorlich ting terzake. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier te Alkmaar, die uit de vele vragen die haar bereikten deze be hoefte gevoelde, heeft mr. B. J. Geveke, Bureauchef bij den dienst van den Gemachtigde voor de prij zen te 's-Gravenhage, bereid gevon den op Vrijdag 18 Juli a.s. te Alk maar een inleiding over deze mate rie te houden met gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeen komst is voor belangstellende mid denstanders, groothandelaren, in- dustrieelen e.a. toegankelijk op bij het secretariaat der Kamer gratis verkrijgbare introducties. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 Juli is de apotheek van Mevr. SchoijjenOele, Koor straat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en ge durende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. UITSLAG TOELATINGSEXAMEN VOOR DE EERSTE KLASSE VAN HET R.K. LYCEUM TE ALKMAAR. Tot de eerste klasse werden toe gelaten: Cor Berkhout, Piet Bierman; Jacob Botman; Piet Dekker; Jozef v. Engelen; Ben Geels; Nico v. d. Idsert; Emond de Kort; Jan Kroon; Piet Ran ged ijk; Cor Moerel; Robert Paleari; Piet Verkade; Kees Zentveld; Sjaak Zentveld; Anna Bots; Maria Driesen; Julia Henneman; Margaretha Hof man, Sophia Keesom; Johanna v. Kesteren; Tiny Kor ver; Margaretha Muris; Maria Spruit; Christina Wig- genraad; Marianne de Wild; allen te Alkmaar; Jacob Boots; Theo Min; Jan Roozendaal; Simon de Waard; Rolf Preusz; allen te Bergen; Antoon v. Cranenburgh; Annie Tol en Jo hanna Wols, allen te Castricum; Evert de Graaf te Hoorn; Cor Koomen te Spanbroek;. Leo van Leeuwen te Heerhugowaard-Zuid; Ru van Oppen en Elisabeth Mok te Limmen; Nico Praat te Schoorl; Gerard Tesselaar te Warmenhuizen; Abram van Waarden te Egmond aan den Hoef; Catharina Distelbrink te Heiloo. Afgewezen werden 12 candidaten. GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSSCHOOL. Bevordering der leerlingen. Aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsschool zijn bevorderd: Van klasse I naar klasse II: P. Adolf, Annie M. Beets, L. v. d. Burg, R. A. Fraay, H. Meijerink, J. Otter, Ch. de Rover, Fr. Scheffel en Hilda Suzenaar te Alkmaar. C. de Boer, Iefje Groeneveld, J. Wolven, B. Zeevat en Tine Govers te Heiloo. G. Spitz' te' Bergen, Theo Bückmann te Bakkum, S. J. Wilms te Anna Pau lowna en Stella Coltof te Schagen. Niet bevorderd 7 leerlingen. Van klasse II naar klasse III: C. Biskanter, C. Blom, G. Brouwer, Willy Cretier, C. Hoogenhout, P. Korver, D. Kossen, P. Mulder, G. Spaans, Johanna van Thijn, Ali v. d. Vliet, P. de Vries en H. de Vroo- me te Alkmaar, C. Bakker, P. Rose- muller en J. Schmidt te Bergen, P. Nieuweboer te Oudorp, Lucy Kieft te Limmen, J. Bakhuis te Heiloo en C. Hooghamer te Middenmeer. Her examen 2. Niet bevorderd 6 leer lingen. Van klasse lil naar klasse IV: A. de Boer, P. Hartog, W. Hoeben, A. Hoogvorst, S. Kramer, Lydi Lagas, H. Lohman, J. Narold, R. Polk, A. Roobeek, J, Salm, Nellie Schaaps, F, J. Schmidt, S. Tesselaar en K. Volger te Alkmaar. Chr. v. Keeken te Bakkum, J. Vreeker te Enkhui zen, J. van Ree te Hoorn, Joh. Of- fenberg te Beverwijk en C. Dokter te Heemskerk. Her-examen - 2. Niet bevorderd 4 leerlingen. HEERHUGOWAARD. Laagste inschrijver van groot schilderwerk. - Bij de deze week te Haarlem gehouden aanbesteding was de fa. A. Breed en Zn., Middenweg, Heerhugowaard met een bedrag van 8798 laagste inschrijver van het uitvoeren van verfwerken aan 154 woningen te Haarlem voor rekening van de woningstichting „Het Oosten". De gunning zal binnenkort bekend gemaakt worden. OUDORP. Oudste inwoonster overleden. - De oudste inwoonster dezer ge meente, de wed. A. van der Velde- Luijt, is j.l. Dinsdag in den ouder dom van 90 jaren te Alkmaar over leden. Haar opvolgster, de wed. G. Slotemakerde Geus, wonende Friescheweg E 17, is 87 jaren oud. DE AARDAPPELEN-PRIJS. De prijs van de vroege aardappe len zal met ingang van a.s. Maan dag zijn 6.50 per 100 kg (de prijs was f 7.50). BROEK OP LANGENDIJK. De gasfabriek. - Naar wij verne men, is Vrijdagmiddag een vergade ring gehouden van de colleges van B. en W. der vier Langendijker ge meenten en Sint Pancras over de overdracht van de gemeenschappe lijke gasfabriek dezer gemeenten aan de gemeente Alkmaar. Omtrent het resultaat van deze besprekingen wenschte men geen mededeelingen te doen. Onder de gemeentebestuur ders is echter een belangrijke stroo ming, welke een overdracht onder de thans geldende omstandigheden niet wenschelijk acht. Excursie Prov. Waterstaat. - Per soneel van de Prov. Waterstaat van Noordholland, waaronder de inge nieurs der kanaalwerken en den hoofdopzichter der wegenbouw, als mede de dames hebben Donderdag j.l. een excursie gemaakt naar de verschillende werken in onze omge ving die thans in uitvoering zijn of kortelings hun beslag hebben gekre gen. 's Morgens te pl.m. half tien ver trok het gezelschap per boot vanaf de Zes Wielen naar de Langendijk. Na de kanalisatie werken onder de gemeente Oudorp, welke in uitvoe ring zijn, te hebben bezichtigd, werd de bruggen- en sluizenbouw in oogenschouw genomen en ver volgens een tocht door 't Geestmer- ambacht gemaakt, 't land der „duizend eilanden". Vanaf Zuid scharwoude begaf het gezelschap zich te voet via Langebalk naar den Westdijk te Heerhugowaard, De verkaveling van den Zuid- scharwouder polder, hoewel op eeni gen afstand, wegens tijdgebrek had de volle belangstelling alsmede de hier in uitvoering zijnde wegwerken, Vanaf het station Heerhugowaard begaf het gezelschap zich te ongeveer half vijf per trein huiswaarts. Ongecorrigeerd. DE VERWERPING VAN DE ENGELSCHE WAPEN STILSTANDSVOORWAARDEN. Parijs, 12 Juli (D.N.B.) De voor naamste gebeurtenis voor de Parij- sche ochtendbladen is de verwer ping van de Engelsche wapenstil standsvoorwaarden ten aanzien van Syrië door de Fransche regeering. De bladen noemen de Engelsche eischen onaanvaardbaar en onver- eenigbaar met de waardigheid van Frankrijk. Met verbittering wordt er op gewezen, dat Engeland eischt, dat Frankrijk zal onderhandelen met de gevluchte landverraders. De Petit Parisien verklaart, dat Enge land met zijn eischen bewijst, dat het Syrië wil veroveren. Generaal Dentz kan geen rekening houden met de eer van zijn tegenstander, Engeland brengt zijn koophandels geest zelfs op het gebied van de mi litaire eer, die voor andere naties heilig is. De Matin wijst er op, dat in eenbericht uit' Vichy, hoezeer men daar verontwaardigd is jegens Engeland. La France au Travail schrijft, dat de strijd thans op alle fronten voortgaat. Oeuvre laat het licht vallen op de verklaring van maarschalk Péain, dat men niet on derhandelt met verraders. DE MOTIVEERING VAN DE BEZETTING VAN IJSLAND. New-York, 12 Juli (D.N.B.) Zoowel de New-York Telegram als de New-York Sun wijzen op de opmerkelijke tegenspraak in de motiveering van de bezetting van IJsland doof Roosevelt en Chur chill. Roosevelt heeft verklaard, dat de Amerikaansche strijdkrach ten noodig zijn <>m de Britsche strijdkrachten ten slotte te vervan gen. Churchill echter heeft gezegd, dat Engeland zijn troepen op IJs land laat, waar Engelschen en Amerikanen zullen samenwerken. De New-York Suri schrijft, dat wanneer het hier een misverstand betreft, dit opgehelderd moet wor den. Het blad constateert, dat tus- schen de bezetting van IJsland ten bthoeve van verdediging van het Westelijke halfrond en de Ameri kaansche samenwerking met een oorlogvoerende mogendheid een groot onderscheid bestaat.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2