PUROL GAS EN ELECTRICITEIT ZUINIGHEID MET EEN NATIONALE PLICHT. VERDVISIERINGS- TIJDEN van 21.58 tot 5.35 LAATSTE B, Alleen nog k surrogaat. AMSTERDAM BEUR* Kr&.u°" tabakken. EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. DE VEELEVERING. Voor de Centrale werden heden op de markt 140 runderen aange voerd en een gering aantal kalve ren. Hoewel het aantal runderen 100 stuks minder is dan de vorige week, kan de aanvoer van heden voor de vleeschpositie zeker bevre digend worden genoemd. GESLAAGD. De heer G. van der Struijs alhier slaagde te Arnhem voor het examen adspirant-waterbouwkundig opzich ter. VOLKSZANG. Tot het bezoeken van den 6en Volks zangavond bestaat a.s. .Donderdag gelegenheid. Dan zal een korte on derbreking volgen om na September de avonden te hervatten. Laat velen komen genieten van een mooi programma en een ver blijf in den Muziektuin. De tekst van alle te zingen liederen is voer de bezoekers gedrukt. Zie verder advertentie in dit nummer. VOORSTELLING GULDEN VLIES. Ook gisteravond ging het optréden van Lou 'Bandy en Willy Derby in het Gulden Vlies wegens de hooge temperatuur niet door. HET HUISJE VAN PANNEKEET VERDWENEN. Het eigenaardige kleine huisje, dat in de Lindenlaan steeds de aan dacht trok en dat vele malen in den Raad ter sprake is geweest in ver band met uitstel van onbewoonbaar verklaring voor den ouden heer Pannekeet ,is thans na den dood van den laatsten bewoner onder sloo- pershanden gevallen, 't Was inder daad een zeldzaam kleine woning. Er is nu, mede door den grond ei om heen, plaats voor meer moderne huizen. BELUST OP KOOPJES. Zaterdag heeft de politie in een der groote magazijnen te Amster dam een 35-jarige inwoonster van Utrecht aangehouden, die op heeterdaad betrapt was toen zij iets zonder betalen in haar tasch liet verdwijnen. Bij de inspectie van de tasch op het bureau bleek, dat de aangehoudene reeds in een tweetal andere zaken haar slag had geslagen en zich tal van snuis terijen had toegeëigend. In een dameskleedingmagazijn werd voorts een 33-jarige bewoner van Alkmaar gearresteerd, die een damesrok trachtte te verdonkere manen. INDISCH JEUGD CENTRUM. Donderdag j.l. heeft de 2de voor stelling plaats gehad van de serie lezingen en films voor het Indisch Jeugd Centrum hier ter stede. Als spreker trad op de heer R. Adolf, oud-inspecteur L. O. in Ned. Indië en geen onbekende voor Alkmaar, met de kleurfilm „Sprookjesland', bijgestaan door zijn hulp Thoemf een Madoerees in nationale klee derdracht. De tropische warmte zorgde voor een passende sfeer. Bij de middag-voorstelling, speciaal gereserveerd voor de jeugd, wer den alle aanwezigen welkom ge- heeten door Broeder Sergius, hoofd van de Adelbertusschool alhier, die na een korte inleiding het woord verleende aan den heer Adolf. Met eenige amusante vertellingen en anecdotes, die echter een lee ring voor de jeugd inhielden, be gon spreker zijn voordracht. Daar na werd de film vertoond, die han delde over de reis per s.s. J. v. Oldenbarneveldt. Prachtige opna men gedurende de zeereis wissel den af met de mooiste plaatsen op het vasteland. Ook de typische dingen van een Westersche en een Oostersche wereld kon men van nabij bezichtigen en bewonderen. De prachtige glorie der tropen kwam door deze kleurenfilm eerst goed tot haar recht. Boeiend waren ook de verhalen die de beelden vergezelden en toen na IK uur de film beëindigd was, bemerkte men aan het spontaan: „hè...., wat jammer!" de groote waardeering voor het gebodene. Bij de avondvoorstelling, gegeven doordat het aantal leden van het I. J. C. 720 bedrasfgt, waardoor 2 voorstellingen noodzakelijk zijn, werden de aanwezigen welkom geheeten door den heer R. v. d. Hauw, hoofd van de Julianaschool. Bij deze voorstelling, evenals bij de komende avonden zullen de ouders en belangstellenden toe gang hebben, teneinde kennis te nemen van hetgeen het I, J. C. den kinderen biedt. Na het einde der film gaf de heer Adolf een jacht avontuur weer, met vermakelijke mimiek. Met groot evoldoening en dank baarheid sprak de heer van der Hauw het slotwoord uit, hopend op een spoedig weerzien in Sep tember. De dag daarop werd de film on der auspiciën van O. en W. te Bergen vertoond met denzelfden spreker. Er was zooveel belang stelling, dat twee voorstellingen gegeven moesten worden. ONTHULLING MONUMENT D. DE BOER DZ. „Eenvoud is het kenmerk van het ware" (Bcerhave). Ter huldiging van de nagedachte nis van wijlen den heer D. de Boer Dz. te Stompetoren wordt er Don derdagmiddag 17 Juli a.s. des mid dags 2 uur voor het te bouwen Polderhuis te Stempetoren een een voudig gedenkteekend onthuld. Toen op 2 April 1937 vele voor aanstaande personen uit den land bouw zich aan den voet van Scher- meers kerkgebouw op den dooden- akker vereenigden, wisten vele jon geren in de Schermeer niet de be- teekenis van hun 74-jarigen plaats genoot voor den boerenstand en hun gemeenschap, omdat de daaraan voorafgaande jaren, de groote kracht, die er van zijn persoonlijk heid uitging, reeds zeer was ver- Zwakt. De ouderen wisten, dat met hem een man ten grave werd gedra gen, die tot de grooten in het land bouwvereenigingsleven kon worden gerekend. Zij wisten, dat hij onzen bodem lief had, dat hij was een man van groote geestesgaven, die in de crisis van de 90er jaren door hard werken het zijne heeft gedaan om den onmondige ploeteraar, die de boer tot nog toe was, te midden tol een bewuste persoonlijkheid, die een eigen plaats in de gemeenschap in nam. Hij heeft zich veel inspanning getroost om de boeren de waarde van goed landbouwonderwijs en goede landbouwvoorlichting bij te brengen, overtuigd als hij was, dat de Nederlandsche boer zich slechts door het produceeren van het beste voor de wereldmarktkon handha ven. Veel en goed werk heeft hij in het landbouwvereenigingsleven verricht. Wij denkon daarbij aan zijn arbeid in Hollands Noorder kwartier, zijn voorzitterschap in de Hollandsehe Maatschappij van Land bouw, die onder zijn leiding haar eervolle plaats weer heroverde. Wij denken ook aan zijn werk voor de tot standko.ming van de Zuivelfa briek „Neerlandia" en zijn arbeid voor de koekenfabriek „De Leer- hoeve" te Alfen aan den Rijn. Maar bovenal denken wij aan de onder zijn leiding in 1925 en daarna ge- voerden strijd voor de electrische bemaling van de Schermeer. Uit een oogpunt van landsehaps- schoon begrepen wij volkomen den strijd van de vereeniging „De Hol landsehe Molen" voor het behoud van de 52 molens. Anderzijds be grepen wij het standpunt van den heer de Boer en de zijnen, die be toogden, dat in de 17de eeuw de molens slechts waren gebouwd om de bemaling van 4400 ha grond van dé Schermeer te dienen. Reeds in 1873 werd de behoefte aan een betere bemaling gevoeld en tot stoombemaling geadviseerd. Het duurde tot 1925 aleer tot de invoe ring van een betere bemaling werd besloten. Als vertegenwoordiger van den zich zelf bewust geworden boe renstand, plaatste de heer de Boer zich in een daaraan gewijde zit ting van Gedeputeerde Staten fel tegenover den vertegenwoordiger van de vrienden voor het behoud van den Hollandsehe Molen in het landschap, in wien hij ten onrechte de vertegenwoordiger zag van het vroegere regententype, dat den boer ongeschikt voor elke bestuurstaak had geacht. De strijd, die daardoor tot een cultuurstrijd, was geworden, eindig de met zijn overwinning en thans beschikt de Schermeer over drie electrische gemalen met een water verzetting van 100 m3 water per minuut per 1000 ha, waardoor men ook in den slechtsten regentijd het waterpeil in den polder geheel in handen heeft. In dezen tijd van oorlogsgeweld en kolennood kan onwillekeurig ernstig de vraag gesteld wórden of de Schermeer met een gedecentrali seerde bemaling met de verbeterde molen wel eens niet meer gebaat zou kunnen zijn. In den tijd waarin de strijd speelde, was het ongetwij feld het recht van den bodembewer ker, te bepalen, hoe er met de be maling gehandeld moest worden. Een hartstochtelijke bodembewer ker is de heer de Boer steeds ge bleven. Ook in de jaren, toen hij in tal van regeeringscommissie be langrijk en veel werk voor het plat teland verrichtte, kon men hem in het blauwe werkpak op het land bezig vinden. Hij was een man met een eigen levensstijl, die de boeren aanvuurde om eigen zaak in eigen band te nemen en die stellig thans 't hoofd zou hebben geschud, wanneer hij moest zien, hoe thans alles on dergeschikt aan den staat wordt ge steld. Een volk, dat zijn groote voorgan gers niet eert, is eigen zelfstandig heid niet waard. De heer H. Zeeman, de directeur van de Nationale Boe ren Onderlinge, jaren lang in de Schermeer werkzaam, heeft dit be grepen en vóór twee jaar het initia tief genomen om ter huldiging van de nagedachtenis van den heer de Boer een huldeblijk te stichten. Voor dit doel wendde hij zich .tot het Polderbestuur van de Scher meer, de Vereeniging tot Ontwikke ling van den Landbouw in Hollands noorderkwartier, de Hollandsehe „latschappij van Landbouw, Het Ne-.i 'beveiligt tegen zonnebrand. Voorkomt rood worden en vervellen Doos 30-60,Tube 45ct derlandsch Landbouw Comité, de Veekoekenfabriek „De Leerhoeve" en de Zuivelfabriek „Neerlandia", die dadelijk hun instemming be tuigden en een comité samenstelden, bestaande uit de heeren C. Kramer Glijnis, P. Bürmann, Joh. de Veer, P. C. de Zeeuw en H. Davelaar, welk comité de heer H. Zeeman tot secretaris koos. Op het terrein van .het toekomstig polderhuis wordt dan Donderdag middag a.s. het monufnent onthuld, dat een ontwerp is van den architect Groen, uitgevoerd is in baksteen en voorzien van een bronze plaquette met de. beeltenis van den heer de Boer. De voorzitter van het comité, de heer C. Kramer Glijnis, dijkgraaf van de Schermeer, zal alsdan een rede houden, waarin de figuur van den heer de Boer voor het nage slacht wordt belicht. Ongetwijfeld zullen Schermeers bewoners aanwezig zijn om door hun aanwezigheid van hun waardee ring voor dezen voorganger blijk te geven. MEISJESSCHOOL TE BERGEN. Voor het eindexamen der Meisjes school te Bergen slaagden de dames: D. W. Engel te Zaandam, M. G. Haijtema en Ph. M. Scheffel te Alkmaar, Th. Verkerk te Bergen en H. W. Zuurbier te Schoorl. Afgewezen geen. Het examen werd afgenomen onder toezicht van de heeren G. Chr. Dun, rijksinspec teur van het L. O. te Alkmaar en G. P. Vrijburg, gem. inspecteur van het L. O. te Amsterdam. ARBEID DER VERKEERSPOLITIE OVER DE MAAND JUNI 1941. Autorijden zonder controlebe- wijs 2 autorijden zonder duidelijk leesbaar kenteeken 2 autorijden zonder werkboekje 12 autorijden zonder vervoersver- gunning 1 autorijden en veiligheid ver keer in gevaar brengen 1 autorijden links langs een ver keersheuvel 1 autorijden zonder geldig rijbe wijs 3 22 auto onverlicht parkeeren 1 rijden met autobus zonder ver gunning 1 motorrijden zonder rijbewijs 2 wielrijden zonder bel 9 wielrijden links langs een ver keersheuvel 3 wielrijden en daarmede 2e per soon vervoeren 5 wielrijden zonder rem 2 wielrijden en geen of niet tijdig richting aangeven 10 wielrijden in verboden straat of richting 6 wielrijden links naast 2 andere wielrijders 2 wielrijden en door auto laten voorttrekken 1 wielrijden en voertuigd rechts inhalen 1 wielrijden en niet rechts houden 1 schreeuwen op den openbaren weg 1 openbare dronkenschap 1 rijwiel onbeheerd en niet afge sloten laten staan 1 rooken in een autobus 1 woning onvoldoende verduisteren 1 loopen in een weiland 3 geen identiteitsbewijs kunnen toonen 16 68 Totaal 90 Gewaarschuwd 18 personen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie op alle Woens- en Zaterdagen van des voormiddags 11 uur tot des namiddags 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 25 Juni2 Juli 1941: 2 aardappelkaarten, huissleutel, ko peren dsursluitel, een boodschap penboekje, een damespantoffel (blauw), drie sleuteltjes, rood-wit geruit kindertaschje, paar kinder gymschoentjes, een blauwe ceintuur, een damestasch met inhoud, étui inh. vulpen en passer, een sleutel aan touwtje, licht bruine dames- handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de volgende personen, de navolgende voorwerpen, als' gevonden aange geven in hetzelfde tijdvak: Een sjaal, van Esseveld, Achter wezel 30; een grasschaar, Verwer, Hogeweg 85, Limmen; een broche met steenen, v. d. Bil, Asterstraat 20; een badpak, Noome, Kanaalkade 9; een zonnebril, Huiberts, van Hou tenkade 32; een sjaal, Euwen, Mid den Geestweg 17, Bergen; rood por- temonnaietje met ritssl. inh. distrib. bonnen, de Winter, Laat 111; een rozenkrans, Driessen, Tesselschade- straat 6; vulpen in rood étui, Brink, Lyceumstraat 45; doublé kettinkje, Brinkman, Dahliastraat 14; bank biljet van 10, Oudeman, Reeker straat 60; blauwe sjaal,, Louter, Zocherstraat 25; zilveren manchet knoop, Jongsma, Westerweg 296 2 straatmakershamers, de Reus, Lelie straat 17; een grijs konijn, Belle- kom, Toornburg 7ruin zwarte ulpen, Schuiling, Willibrordusweg 244, Heiloo; rood kindertaschje, inh. rozenkrans en kerkboekje, Brouwer, Heilooërdijk 14; portemonnaie inh. geld en brcodbonnen, Swart, Hee- renweg A 1, Oudorp; portemonnaie inh. eenig geld, Dingerdis, Linden- laan 41; BeWijs van toegang „De Ramblers", Bart, Piersonstraat 37; een blauw jongensjasje, Rietbergen, Kweerenpad 12; Engelsch school schrift, Kok, Anjelierstr. 8; nikkelen ketting, Droge, Langestraat 73; twee kwartjes, Dirks, Varnebroek 23; een blauwe sjaal, Swart, Achter wezel 48. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK. De eerste Zilver Nep. - Op de veling te Broek op Langendijk werd heden de eerste Zilver Nep aangevoerd (wat tamelijk vroeg is) door Ons Belang te Hensbroek. De prijs was 19.90 per 100 kg. Nieuwe exportprijzen. - De nieuwe exportprijzen, welke met in gang van Dinsdag 15 Juli zullen gel den, 'zijn voor tomaten A tot en met CC 25 per 100 kg, bonken van to maten 15 per 100 kg. Spitskool 6, peulen en doperwten (rijs- en krombek) 16, tuinboonen 8 per 100 kg. Voor stokboonen 26, stamboo- nen, witte zonder draad 26, witte met draad 23 en bonte 22 per 100 kg. Augurken D 8 en E 5 per 100 kg. Kaskommers (groene, gele, witte) AA boven 85 kg 13,50, A van 70 85 kg 11, van 6070 kg 8.50 en C van 5060 kg 5.50 per 100 stuks. Bloemkool I, meer dan 22 cm over den kop gemeten,«üf 11, II van 1822 cm 8 per 100 stuks. Bospeen, met peen boven 10 mm doorsnede en 0.6 kg gebroken peen per bos f 8 per 100 kg. Als nieuw product komt op de lijst voor peen zonder lof. De "sor teering A hiervan is gelijk aan het geen voorheen als waschpeen werd geveild. Het gewicht is thans vast gesteld op 2050 gram per stuk en de maximumprijs op 12 per 100 kg. De sorteering B van 51 tot 200 gram per stuk is gelijk aan hetgeen voor heen als breekpeen A werd geveild. De maximumprijs hiervoor is op 10 per 100 kg bepaald. Alle peen, sorteering A zoowel als B, moet schoon gewassche'n zijn, terwijl geen gebarsten, vertakte of houte rige exemplaren mogen voorkomen. Deze prijzen gelden tevens als maximumprijzen voor het binnen land. Onder bonte stamboonen vallen alle stamboonen, met andere dan witte zaden, bijv. Wagenaars en Bonte Hinrichs Riesen. De binnenlandsche maximumprijs voor kornkommerstek is 10 per 100 kg. Voor aardbeien met dop 35, roo- de en witte bessen f 22.50 zwarte bessen 42, frambozen (consumptie) 50 en kersen 40 per 100 kg. Af wijkende kwaliteit 20 lager. De exportpercentages voor de op de exportlijst voorkomende produc ten zijn als volgt: tomaten en kom kommers 80 tuinboonen 75 peen en spitskool 65 erwten, peulen en bloemkool 55 stok en stamboonen 50 en augurken 70 OUDKARSPEL. 25-jarig jubileum. - De heer J. Volkonet alhier heeft dezer dagen zijn 25-jarig jubileum gevierd als timmerman aan de houtwerf van de fa. Eecen. Er bestond voor dit jubileum veel belangstelling. De patroon heeft aan den jubilaris een getuig schrift van 25-jarigen trouwen dienst overhandigd met een me daille, terwijl namens den patroon en het personeel eert keurig cra- peaudstel werd aangeboden. Van vele zijden mocht de jubilaris nog blijken van belangstelling in ont vangst nemen. Het was voor de familie Valkonet een onvergetelijke dag. CASTRICUM. Een. nieuw raadslid. - Doordat de commissie uit den raad geadvi seerd had den heer Ligthart niet als raadslid toe te laten en den raad dit voorstel met algemeene stemmen heeft aangenomen, komt nu den heer M. ter Wolde in aanmerking den vacante raadszetel in te nemen. Den heer ter Wolde deelde ons mde den raadszetel te zullen aan vaarden. De heer ter Wolde, beter bekend als Tijs ter Wolde, is een geziene figuur te Castricum. Hij is een bekend tuinder en bloemist. Bo vendien is hij behalve bestuurslid van de Boerenleenbank, beheerder van het Albert Ajesfonds en kerk voogd der Ned. herv. kerk. OUDORP. Uitreiking persoonsbewijzen. - A.s. Donderdag zal ook in deze ge,- meente een aanvang worden ge maakt met de uitreiking der nieu we persoonsbewijzen. Zij, wier ge slachtsnaam met de letter A begint, iomen het eerste aan de beurt. HEILOO. Bedevaart van katholiek Alk maar. - Zondag hielden de 3 parochies van de Broederschap van O. L. Vr. ter Nood, de jaarlijksche bedevaart onder leiding van de deken en de pastoors van Alkmaar Per extra-trein kwamen de bede vaartgangers aan. Om 10 uur werd de plechtige hoogmis opgedragen en 's namiddags lof en sacraments processie. Baldadigheid. - Door het ge meentebestuur worden kosteh nog moeite gespaard om de gemeente te verfraaien. Men doet dit door op verschillende wegen boomen te planten, waaronder mooie sierboo- men die vruchten geven. Aan de Butterlaan staan krieken en deze zure kersen hebben van lie ver nielzucht van de jeugd te lijden. Naar we vernemen zal de politie hieraan een einde maken, doch ook de bewoners hebben een taak te vervullen door de ergerlijke vernie ling tegen te gaan. Gevonden voorwerpen. - Za terdagavond miste de heer P. de H. z.ijn zeis en een zak met gTas. Het bleek dat een zekere de W. die had gevonden. Hij had een en ander cp zijn wagen en toen de eigenaar zich meldde, werd hij onthaald op zweepslagen. Het einde was dat hij zijn eigendom terug kreeg. Mogelijk zal de politie hierin wel mee spreken. Eerste slaboonïn. - Zaterdag werden door den heer J. Lakeman de eerste slaboonen van den „kou den grond" aangevoerd. Dit is heel vroeg in het begin van Juli. RUSTENBURG. Een molen verdwijnt. - De mo len zonder wiek -.n te Rustenburg Wordt thans gesloopt, daar deze in den weg staat voor de uitvoering van de kanalisatiewerkzaamhe den, waarmede een aanvang is ge maakt. De overige drie molens blijven behouden, althans voor- loopig. Ze komen echter wel buiten gebruik te staan, wegens de ophef fing van de scheiding tusschen de Schermer- en Raaksmaatsboezem. Den molenaars zal, naar we offi cieus vernamen, een wachtgeld worden toegewezen. NOORDSCHARWOUDE. Zangersdag Bond van Zangkoren in Noordholland. - Zondag werd de uitgestelde zangersdag van den Bond van Zangkoren in Noordholland ge houden op het terrein achter de O. L. School. Dit is voor een dergelijk gebeuren een ideale plaats. Gelukkig was het niet al te warm. Het broeide eenigs- zins in de lucht en er zijn een paar droppels regen gevallen. Er was voor dezen zangersdag veel belangstelling. Er hebben 17 koren aan het concours deelge nomen, waarvan twee buiten mede dinging. Een viertal koren uit Westfries- iand was e'enigszins gehandicapt, doordat op dezen dag ook ook een gymnastiekwedstrijd werd gehouden, waardoor deze vereenigingen een aantal leden moesten missen. Er is overigens heel goed gezon gen. Er werden bijna allemaal eerste prijzen behaald, zij het met een flink verschil in het aantal behaalde punten. De jury, bestaande uit de toonkun stenaars L. C. Keoreweer en G. H. Boedijn, toonde zich aan het einde van het concours zeer tevreden met de behaalde resultaten. De heer Keereweer sprak de beste wenschen uit voor een verderen opbloei van de zangbeoefening. De burgemeester van Noordschar- woude, jhr. van Spengler, sprak een openingsrede Uit, waarin hij de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep in deze gemeente. Spr. schetste de moeilijkheden, waarmede het bondsbestuur te kampen heeft gehad, doordat tweemaal de zan gersdag niet kon doorgaan. Hij maakte het bestuur er een oprecht compliment voor, dat het gezorgd had dat de zangersdag nu toch door gang kon vinden, waardoor de zan geressen en zangers niet teleur gesteld werden en het uitstel geen afstel is geworden. Na een herinne ring te hebben opgehaald aan het zangconcours van 1933 in deze ge meente zeide spr., dat het gemeente bestuur wel gaarne op andere wijze haar medewerking had willen ver- leenen, maar een officieele ont vangst ten raadhuize is thans niet mogelijk. De oprichting van den Bond van Zangkoren in Noordholland heeft ongetwijfeld de instemming van de zangeressen en zangers in deze provincie. De bond vermeldt in het reglement, dat alleen van eigen krachten gebruik mag worden ge maakt bij de concoursen. Dat heeft wel aller waardeering. Spr, vestigde er de aandacht der zangers op, dat zij hier in een gemeente zijn, waar de kunst op velerlei gebied gediend wordt en herinnerde aan de succes sen van de r.k. zangvereeniging St. Caecilia, verleden week op het vOncours te Lisse behaald. Het Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 14 Juli: op 0.30 onder 12.12 speet spr. dat Varia van Warmen^ huizen dit keer niet zal kunnen op treden. Hij hoopte voorts dat Cres cendo nog eens haar vijftigjarig bestaan zal mogen vieren met een concours. De heer P. J. Mink, voorzitter vari "den bond, heeft den burgemeester hartelijk bedankt voor zijn rede. Spr. zeide, verheugd te zijn, dat ex zoo'n groote opkomst van bondsleden is. Op een na alle vereenigingen zijn aanwezig en met meer leden dap. voorheen. Wegens de omstandig heden zullen niet alle prijswinnaars met een eereteeken naar huis kunnen gaan. Er zullen alleen voor de hoogst uitkomenden in de afdeelingen kran sen e.d. ter beschikking zijn. De ove rigen zullen het moeten doen met schriftelijke bewijzen. Vervolgens traden de verschillen- koren op. De aanwezigen hebben met aandacht en ongetwijfeld met ge noegen, naar het zingen geluisterd. De uitslagen waren als volgt: Derde afd. gemengde koren B 011- bekroond: 1. Zanglust, MedemblCk, le pr., 204 pnt,; Tot ons plezier, Bobeldijk, 2e pr., 177 pnt. Derde afd. gemengde koren A: Zang en Vriendschap, Venhuizen, 2e pr., 184 pnt.; Zanglust, Hauwert, le pr., 200 pnt. Tweede afd. gemengde koren: Thalia, Hoogkarspel, 2e pr., 192 pnt.; Ons Genoegen, Heerhugowaard, le pr., 236 pnt. Eerste afd. gemengde koren: Nie- dorps Gemengd Koor te Nieuwe- Niedorp, 2e pr., 192 pnt. Eerste afd. dames-koren: Oflderafd. Schager Orkestvereepiging, Schagen, le pr,, 214 pnt. Afd. Uitmuntendheid Gemengde koren: Zanglust, Sint-Pancras, le pr., 256 pnt.; Schoorls Gemengd Koor te Schoorl, le pr., 266 pnt.; met lof der jury voor het vrije nummer; Cres cendo, Noordscharwoude, le p., 274 pnt., met lof der jury voor beide nummers. Eere-afdeeling gemengde koren: TAVENU, Andijk-West, le pr., 200 pnt.; Koorvereeniging Bergen, le pr., 260 pnt., met lof der jury voor het vrije nummer; Gemengd Koor, Zuidscharwoude, le pr., 236 pnt. CASTRICUM. Een drukke Zondag. - Afge- lcopen Zaterdagavond en Zondag was het in Castricum aan Zee bui tengewoon druk, waarvan de za- kenmenschen ten zeerste geprofi teerd hebb«©> DE VIERBOND VERGADERDE. Op de vergadering van den Vierbond' werden verschillende boetebepalin gen besproken. Allereerst die ten aanzien van afgekeurde partijen. Na eenige besprekingen werd besloten, dat aan de vier veilingen voortaan de bepaling zal gelden, dat bij een ge constateerde afwijking van 10 en meer de handelaar de helft van de boete ontvangt en hij bovendien het recht heeft, de partij niet te aanvaar den. Ook de regeling t.o.v. het afleve ren van onderwicht werd besproken. Er zijn wagons bewaarkool in Duitschland aangekomen, waarbij een tekort aan gewicht werd gecon stateerd. Men besloot, dat de tuinder, die onderwicht heeft, beboet wordt met het dubbele gewichtstekort. Bij her haling zal deze boete verdubbeld worden. Deze boete-bepaling geldt niet voor herfst- en zomerkooi. Het verstrekken van onjuiste ge gevens ten behoeve van de inven tarisatie van stapelproducten werd hierna besproken. De voorzitter zeide, dat in het geheel de cijfers der inventarisatie wel tamelijk juist zijn geweest, doch dat bij een onderzoek naar de afzonderlijke cijfers van iederen teler gebleken is, dat er zeer groote verschillen zoowel naar boven als naar beneden, zijn voorgekomen. Gelukkig hebben deze verschillen elkaar gecompenseerd, maar de voor zitter was van meening dat de be trouwbaarheid der inventarisatie- cijfers zal winnen, indien ook deze individueele verschillen worden be perkt. Er wordt door velen noncha lant geïnventariseerd. Nu in dezen tijd de inventarisatiecijfers zeer be langrijke gegevens zijn voor de rege ling van den afzet, dienen deze cijfers zoo juist mogelijk te zijn. Men besloot na breedvoerige ge- dachtenwisseling, een boete op te leggen aan degenen, die verschillen hebben van meer dan een bepaald percentage van den opgegeven voor raad, Dit percentage zal na afloop EE3STE BL. van het seizoen moi gesteld, daar de j hankelijk zal moete van de weersgestelc Ook zal deze zaal den gemaakt bü de uit de Veilingen opdat een provinc. kregen worde. De wijze van veri werd. liieirici s&n ee derworpen, waarbi sprekers het woord sloot den tuinders e wijzen, dat de ai moet worden aange' INGEKOMEN A. Slomp, N.H., man, van Amsterds meer 18. M. E. lrindervenzorgster, hage naar Kenneme M. Hokkeling, N.H., ster. van Zeist na laan 11. J. Uüy< Zandvoort naar Dij T. Doodeman, R. van Heerhugowaard lensstraat 5. G. R.K., hulp in de hui naar Jul. van Stolbe van der Kuil, N.H., van Velsen naar Ho P. Nuij, R.K., ma zin, van Venlo naar Geen 1 den n 's-Gravenhage, secretaris-generaal partement van Ij visscherij maakt be bon, welke, in aa den thans geldigei koffiesurrogaat of zal worden aangew recht zal geven op van koffiesurrogaat De detaillisten di herbevoorrading e: mede te houden, da a.s. af voorloopig aan consumenten verkocht. Aan alles komt een ook aan den groot: Dat wij voorloop ig g< zullein krijgen, is ong« teleurstelling, waarbi slechts tr.oosten kan dachte, dat wij toch h onzen voorraad genol Dit bewijst tevei sprookjes er met be onze voedselvoorzieni zijn. In het begin var zomer waren er niet v S in Nederland, die de generaal van de voeds ir. Louwes, geloofden verklaarde, dat er vo jaar thee was. Het j rond, dat na enkele w< verkoop stopgezet zou den, aangezien alle weggevoerd waren, baatte toen niet, maai dit addertje nu eens 1 te nemen. Dank zij distributie en een gi zoamheid hebben wij i thee kunnen drinken. Nu is het afgeloopei zoo goed als afgeloope een kleine hoeveelheii die wordt bewaard oir j! wijze van verrassing - male wijze onder het distribueerd te worder men dan nog eens in ken kring van een koj kunnen genieten. i "In het dagelijksch 1 wij ons echter meer oj rogaat moeten insteller 2$ OPGAVB AMSTERDAMS CHE 1 Bijkantoor Alkn van Maandag 14 J STAATSLEENINGEN. 1 Nederland 1941 Nederland 1940 11 3K Nedcrl. -'it, 3 Ned-lndië 1937. BANK-INSTELLINCEN ■Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. Ned°n|al? uank" INU nlm Handelsbank ai?' v ND- binnenl: Lever Bros 7 ?ULT?,',r? 6- Bezit 5 H. V A^ MAATSCH. Java Cultuur'i Veedi Vd' f"'!1" -2 PETROLEUM.3^611 1 Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Dell Bat. Rubber Hessa Rubber i' Oostkust Serbadiadi SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn i ..„..ouu— fimeriKa lijn 1 I Java-China-Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot 1 Scheepvaart Unie i neÜ Bnt?.via 9ude He'" aenembah

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2