GAS EN ELECTRICITEIT STAD EN OMGEVING gemeenteraden AGENDA laatste berichten ZUINIGHEID MET EEN NATIONALE PLICHT. de thee en de tijl. BINNENLAND verdvisterings- tuden van 21.44 tot 5.51 AMSTERDAMSCHE BEURS KERK EN SCHO Nu de oogst te vi staat. Wenken vo vacantiegai EERSTE BLAD EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHPOSITIE. Het eigenaardige verschijnsel doet zich deze week voor, dat er wel vleesch is, maar dat men er vrijwel geen bonnen voor heeft. Velen hebben er de vorige week niet om gedacht, dat bon 27 als- mde bon 26 „vleeschwaren" ook thans nog geldig zouden zijn, zoodat zij de vorige week al hun bonnen hebben opgemaakt. Wie zou verstandig was bonnen te bewaren, zal ze ditmaal wel alle kunnen gebruiken. Ook aan de Vrijbank is op de zelfde condities eenig vleesch voor gegadigden met bonnen be schikbaar. DE KAASMARKT. De stralende zomerzon gaf aan de kaasmarkt met zijn roode, gele en groene berry's en de witte kaas dragers met hun gekleurde strooien hoeden die zich snel trippelend in de trillende zomer lucht voortbewogen, een levendig aspect. Dit werd nóg verhoogd door dein den Voordam gemeerde kaasschui ten, den prachtigen middeleeuw- schen Waagtoren en de honderden in zomerkleeding getooide vacan- tiegangers. De kaasmarkt blijft in den tijd van de vacanties de attractie voor ae toeristen, die altijd maar weer volle belangstelling toonen voor het kaasboren door den handelaar, met de daarmede gepaard gaande onderhandelingen met den aan voerder. Ook het transport, alsmede het inladen van de kaas in de kaas schuiten, de klaroenblazer en de bekende ruitertjes genieten de on verpoosde belangstelling, terwijl vooral de jeugd zich de moeite ge troost om voor 15 cent den toren te beklimmen en vanaf den len toren trans een blik over ons oud stadje te werpen. Dank zij het feit, dat er heden 9 stapels kleine boerenkaas waren aangevoerd, bestond heden de aan voer, die totaal 58000 kg. bedroeg, voor 20 pet. uit kaas met 40 pet. vet in de droge stof. De boeren mogen n.l. hun kaasmelk geheel tot 40 plus kaas verwerken, terwijl de fabrieken dit slechts voor een zeker percentage mogen doen. De handelaren, die in verschillende catagoriën verdeeld zijn, n.l. in expor teurs, die hun aankoopen moeten op zetten, in grossiers die 50 van hun aankoopen moeten opzetten en in kleine handelaren die hun geheelen aankoopen jn het binnenland mogen afzetten, maar daarom minder mogen koopen, hadden moeite om met hun toewijzingen den geheelen aanvoer cp te nemen, doch door het vormen van combinaties slaagden zij hierin toch geheel. De prijs voor de 40 plus kaas was de vastgestelde maximum prijs van 56.per 50 kg. en die van de 20 plus kaas 43.50. CONCERT VAN EXCELSIOR. Dat ons mooi stedelijk muziek- park de laatste jaren niet aan het beoogde doel heeft voldaan, m.a.w. dat er weinig of geen concerten werden gegeven, weet ieder. De nieuwë gérant wil een andere rich ting inslaan en heeft aan enkele muziekvereenigingen uit de stad op billijke voorwaarden reeds een concert in den tuin toegestaan. Op a.s. Zondag is het „Excelsior", dat het publiek een concert aanbiedt, waarvan ongetwijfeld vele muziek lief hebbers zullen willen profitee- ren. Voor verdere bijzonderheden zie men elders in dit nummer. EXAMENS M.U.L.O. Bij de gisteren alhier gehouden Mulo-examens zijn geslaagd voor diploma a: de dames P. A. Miessen en G. E. Leguit te Alkmaar, H. de Groot te Castricum, J. C. Vennik te Limmen, A. Koorn te Abbekerk, A. Nieuwland te Oudendijk, E. M. F. de Vries en J. C. Butter te Hoorn, J. P. Rentenaar te Heiloo, W. Daalder te Cocksdorp (Texel) en de heeren G. Leertouwer en B. Mulders te Alkmaar, P. J. Modder en J. Abbas te Heiloo, R. M. J. v. d. Vlugt en P. A. Libert te Hoorn, J. Zon te Castri cum, M. P. v. Dokkum te Andijk, J. List te de Koog (Texel), J. Dros en J. Hooyberg te Eierland (Texel). Voor diploma b de heer B. P. Nij- hoff te den Helder. RIJWIELDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De politie te Bergen heeft in samenwerking met de Alkmaarsche recherche klaarheid gebracht in verschillende rijwieldiefstallen, welke den laatsten tijd in Bergen en Alkmaar gepleegd waren. - Een viertal jeugdige Alkmaar- ders bleek er gezamenlijk op uit te trekken en maakte van de op brengst goeden sier. Procesverbaal is tegen hen opgemaakt, terwijl diverse rijwielonderdeelen in be slag genomen zijn. Ook voor den opkooper zal dit muisje nog wel een staartje hebben» KRANIGE REDDING. Vanmiddag om plm. 1 uur viel een ongeveer 5-jarig kind van den heer J. de B. uit de Toussaintslraat bij de Emmabrug te water. Het be vond zich reeds in zinkenden toe stand, toen de heer Mulder, wonen de K. v. 't Veerstraat 35, het gevaar zag, waarin het kind verkeerde. Hij bedacht zich geen oogenblik en sprong te water. Al spoedig had hij de .drenkeling te pakken en toen was weer ras de vaste wal bereikt. Gelukkig was de redding nog juist op tijd geschied. GESLAAGD. Voor het diploma kraamverzorg ster van het Wit-Gele. Kruis is ge slaagd mej. A. A. Hoogeboom te Sint-Pancras. De heer W. F. G. L. van Dongen te Heiloo behaalde te Den Haag de akte handelskennis l.o. Mej. I. Langbeek, alhier, slaagde gisteren te Haarlem voor de hoofd- acte beide gedeelten. DE AARBEIENOÖGST VOORBIJ. Het stelsel der maximum prijzen voldeed niet. Bij ,een terugblik op de thans ge ëindigde aardbeiencampagne, kun nen we reeds direct zeggen dat de ze een fiasco is geworden. Duurde de aardbeienoogst de laatste jaren reeds zeer kort, een zoo korte campagne als dit jaar is nog niet eerder voorgekomen, schrijft „De Zaanlander". De ex portveilingen begonnen op 28 Juni en zijn in het geheel slechts 21 vei- lingdagen geweest, hetgeen een re cord in kortheid, beteekent. Gebleken is, dat het instituut der maximumprijzen niet in alle op zichten heeft voldaan. Reeds eerder is er op gewezen, dat de tuinders er op deze wijze financieel weinig belang bij- hadden of zij prima kwaliteit dan wel aardbeien van minder gehalte aanvoerden. Hooger dan den vastgestelden prijs kwam men toch niet en het is te begrij pen, hoewel niet te verdedigen, dat velen er toe overgingen, hun aard beien clandestien van de hand te doen. In totaal is aan de Beverwijksche veilingen geveild voor een bedrag van f 547.311.95 tegen 371.896.79 in 1940. Hiervan komt voor reke ning van de Vereenigde Veilingen 317.298.61 (in 1940 222.699) en van de BB E. T. 230.013.34 tegen 149,197.79 in het vorige jaar. HEILOO. Volkstuintjes. - Het bestuur van de commissie van volkstuinders is door den burgemeester in een ge hoor ontvangen, waarbij een reduc tie van 50 pet. op de huur van de tuintjes werd bepleit. In het vorig college van B. en W. werd hun ver zoek zonder nadere motiveering af gewezen. Het bestuur heeft aan dacht gevraagd voor het feit, dat da toezegging dat de tuinen zaai- en pootklaar zou worden opgeleverd, niet is ingelost. De grasmat staat recht op, en alles is uitgedroogd. Veel werk is er gedaan om er nog iets van terecht te brengen. En bo vendien is alles sterk uitgepompt door den aanleg van waterwerken op dat terrein. Om deze reden is een reductie van 50 pet. der huur slechts een geringe tegemoetkoming voor het vele werk genoemd. De burgemeester heeft zjch ter plaatse van een en ander overtuigd en beloofd om op de zaak terug -e komen. Pensiongasten. - Onze gemeente komt elk jaar meer en meer in de belangstelling van pensiongasten. Dit jaar is nagenoeg alles bezet of verhuurd, bij voorkeur gemeubi leerd. Concert. - Voor den bonten avond in den muziektuin, welke uit ging van de V.V.V., was Woensdag avond groote belangstelling. Ruim 600 bezoekers(sters) voor een be trekkelijk eenvoudig program, over trof de verwachting. De heer C. ten Bruggencate deelde bij de opening mede, dat niet alle vereenigingen uit Heiloo meewerken, doch dit zal be ter worden, daar men de moeilijk heden zal trachten op te lossen. St. Caecilia opende met een pittigen marsch, gevolgd door een ouverture. Het korps is onder leiding van zijn nieuwen directeur met sprongen vooruitgegaan en het publiek was gul met applaus. Mej. G. van Weel deren en C. Spaans vergastten de bezoekers op gymnastiek-oefenin- gen. Een bijzondere attractie op mu zikaal gebied gaf het goed geschool de kerkkoor van de herv. gemeen te onder leiding van zijn directeur, den heer Blauw. Met spontaan ap plaus bewees hoe men de muzikale prestatie op prijs stelde. Corry Avis ontbrak ook niet. Zij is een goede danseres, vooral in den Tyroler dans. De Sint Jozefgezellen zorgden voor de vroolijke noot met hun één- acter „Jopie als standbeeld", een klucht waar hartelijk om werd ge lachen. Omstreeks 10 uur ging men voldaan huiswaarts. V.V.V. kom nog eens terug, en dan zoo mogelijk met méér vereeni gingen! OUDENDIJK. Zilveren ambtsjubileum. - Den len Augustus zal de heer C. A. Ste- kesee zijn 25-jarig ambtsjubileum als secretaris-ontvanger van Ouden dijk en secretaris van Beets herden ken. De heer Stekesee is als ambte naar ter secretarie in verschillende gemeenten en rangen werkzaam ge weest o.a. te Rilland Bath (Z.), Yer- seke, IJsselstein, R'dam en Haarlem mermeer. Hij bekleedt tal van func ties; is secr.-penn. van enkele wa terschappen, voorzitter van de boe renleenbank, Het Witte Kruis en van de ijsclub Oudendijk, de baker mat van den IJ.H.N. en is als zoo danig geen onbekende in ijssport- kringen. Muzikaal ontwikkeld, heeft hij menig kerkconcert georganiseerd, waar solisten van naam optraden en welke door velen uit verren omtrek werden bezocht. Verdienstelijk werk heeft hij verricht voor het Stadion concert en het Nederlandsch mu ziekfeest. Hij is mede-oprichter van de stichting „Hartmans Tijdschrift Fonds". Met zijn boekwerk „Een stukje historie der gemeente Ouden dijk met als kern de jaren 1931 tot en met 1935" iets origineels op dat terrein en alom gunstig beoordeeld heeft hij groot succes behaald. Hij bezit naast een goede algemeene ontwikkeling de akte gemeente-ad ministratie en studie M.O. Staats inrichting. Menige volontair, door hem opgeleid, heeft hem zijn levens positie te danken. Op Vrijdag 1 Aug. ten tijde der receptie, des namiddags, te geven in het bekende hotel Zeekant te Ouden dijk, zal het den alom bekenden ju bilaris zeer zeker niet aan de noo- dige belangstelling ontbreken. NOORDSCHARWOUDE. Benoemd. De heer J. Tüijn, alhier, volontair ter gemeente-se cretarie te Barsingerhorn, is be noemd als 2de ambtenaar ter secre tarie der gem. Sint. Maarten. ZUIDSCHARWOUDE. De kleuterschool. In de kleuter school van de afdeeling Langendijk van Volksonderwijs, alhier, werd Donderdag een openbare les ge houden. Gedurende den geheelen dag werden de ouders in de gele genheid gesteld, de verrichtingen van hun spruiten te bewonderen. Dit is wel een succes geworden. Er zijn in den loop van den dag vele moeders geweest, om te zien, hoe het er in de kleuterschool toegaat. Het contact tusschen school en huis is daardoor zeer zeker bevor derd, hetgeen voor beide kanten van groot belang is. Er zal nu ook nog een openbare lesworden gegeven voor andere belangstellenden. BERGEN. Ruitenvernieler. - De politie te Bergen heeft tegen een bewoner dezer gemeente procesverbaal op gemaakt wegens het ingooien van enkele ruiten. HENSBROEK. De raad dezer gemeente verga derde Donderdagavond onder voor zitterschap van burgemeester Kooiman. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Bas of de goedkeuring reeds is verkregen voor het verstrekken van melk op de school te Spierdijk, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. Ingekomen was van Ged. Staten de goedkeuring van de begrooting van het burg. armbestuur. De raad keurde deze hierna ook goed. Voorts was ingekomen de reke ning van den vleeschkeuringsdienst in den kring Spanbroek' met een batig saldo van 522.28. Werd voor kennisgeving aangenomen, evenals de begrooting voor den distructor te Midwoud. Een verzoek van de Hanze en den slagerbond om de slagerswin kels des Maandags na 12 uur te sluiten, werd ingewilligd. Naar aanleiding van een verzoek van P. A. Borst om vergoeding van zijn kind naar de school te Berk hout' stelde de heer Wit voor om 1 per week te vergoeden zoolang de auto rijdt. Aldus werd besloten. Voor den cursus lichamelijke op voeding te Schagen, waaraan door twee leerkrachten der school wordt deelgenomen werd 3 beschikbaar gesteld behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Goedgekeurd werden een paar wijzigingen van de begrooting 1941 (voornamelijk met betreffende de werkverschaffing enz.) en één van de begrooting 1940. Aan de orde kwam vervolgens het voorstel van B. en W. tot ver hooging van de kosten van aan bouw van het derde lokaal aan de openbare school. De begrooting was 14000, de totale kosten hebben bedragen 14907.65. Besloten werd een geldleening aan te gaan van 900 eni 7.65 te voldoen uit de gewone middelen. Aan den agent der arbeidsbemid deling, den heer Leegwater, werd vanaf 1 Mei '41 eervol ontslag ver leend. De politieverordening werd aan gevuld met bepalingen inzake sneeuwruimen enz. Als laatste punt kwam aan de orde eer. sohrijven Ven Ged_, Stater Tentoonstelling. Berger Kunsthandel b. d. Ruïne te Bergen, tent. interieurs oude Holl. kerken. Kunstzaal „De Takel", Dorpsstraat 14 Bergen, tot 8 Augustus expositie van werken van J. M. Graadt van Roggen. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De baas in huis (kom.); hoofdrollen Hans Moser, Maria An- dergast en Leo Slezak. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Zweedsche nachtegaal (rom.); hoofdrollen Ilse Werner, Joachim Gottschalk en Karl Ludwig Diehl. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De school des levens (hum.- rom.); hoofdrollen Kathe von Nagy, Lucie Englishh, Ilse Werner en Theo Lingen. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2 uur, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Gevaarlijke vrouwen (sport film); hoofdrollen Erminio Spalla, Augusto Lanza en Evi Maltagliati. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2 uur, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 26 Juli. 7.15 uur, Nat. wielerwedstrijden op de windhondenrenbaan te Heiloo. Zondag 27 Juli. 7.30 uur, Sted. Muziektuin, concert Excelsior. waarin erop wordt aangedrongen om de kosten van de straatverlich ting enz. zooveel mogelijk te ver halen, anders komt de gemeente niet in aanmerking voor steun uit 's rijks kas. De voorzitter deelde mede, dat de straatverlichting per jaar ongeveer 1000, doch hij zou voor 1941 alleen de vaste kosten willen nemen, die 555 bedragen. Hiervan' zou onge veer 75 verhaald moeten worden. B. en W. stelden voor om een voor- loopig anderhalf procent te heffen van de gebouwde eigendommen aan wegen of paden, waar straatverlich ting is. Aldus werd besloten. Ongecorrigeerd. DISTRIBUTIE VAN ZEEP. 's-Gravenhage, 25 Juli. De secr.- generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend: In de onlangs in de dagbladen verschenen bekendmaking betref fende de distributie van zeep werd medegedeeld, dat personen, die in aanmerking meenen te kunnen ko men voor extra-rantsoenen zeep op grond van de omstandigheid, dat zij door werkzaamheden aan bijzon dere verontreiniging van lichaam of kleeding zijn blootgesteld of doordat extra zeep voor hen uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk is, vóór Zater dag 26 Juli a.s. de aanvraagformu lieren MD 80 bij de plaatselijke distributiediensten dienen af te ha len. In afwijking hiervan is thans echter bepaald, dat deze formulie ren moeten worden afgehaald gedu rende het tijdvak van Maandag 28 Juli tot en met 9 Augustus a.s., op nader door de distributiediensten bekend te maken data. De distributiediensten zullen te vens bekend maken, waar en wan neer deze formulieren weder dienen te worden ingeleverd. Zooals reeds werd medegedeeld, dienen degenen aan wie extra rant soenbonnen voor zeep zijn uitge reikt, hiermede tot 1 Febr. 1942 uit te komen. Een uitzondering vormt hierop echter de groep van personen, die „vuilen arbeid" verrichten. Deze zui len een hoeveelheid bonnen ontvan gen, welke' voor twee maanden, dus tot 1 October 1941 toereikend is, waarna nieuwe bonnen kunnen wor den aangevraagd. FRANSCH—JAPANSCHE BESPREKINGEN. Parijs, 25 Juli. (D.N.B.) De hier verschijnende bladen houden zich ook vandaag bezig met de ontwik keling van den toestand in het verre oosten en met de Fransch Japansche besprekingen. De bla den verwachten een spoedig resul taat. De Oeuvre verklaart, dat Frankrijk te zamen met Japan zoekt naar den grondslag voor een accoord om de souvereiniteit in Indo-China binnen het bestek van de door Tokio gegeven garanties te behouden. De Matin verklaart, dat boven Indo-China thans dezelfde bedreiging hangt als twee maan den geleden boven Syrië. Ditmaal is de bedreiging echter niet gericht tegen Frankrijk alleen, maar ook tegen Japan. Iedere poging van Engeland om vasten voet te krijgen in Indo-China, zal den tegenstand van Frankrijk en Japan ontmoe ten. Engeland zal ditmaal noch het voordeel van superioriteit van het aantal, noch van grootere kracht hebben. Wie van meening zou zijn dat de secretaris-generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij geen gevoel voor weldadigen humor heeft, die moet nog eens het offi cieel bericht lezen over het staken van de thee-distributie. Daarin wijst deze officieele in stantie er op, dat „men zich slechts troosten kan met de gedachte dat wij toch langen tijd van onzen (thee-) voorraad genoten hebben". En alsof deze troost nog niet toe reikend was om ons over de ver drietigheid heen te helpen, wordt nog medegedeeld dat er nog een kleine hoeveelheid thee is die „wordt bewaard om later bij wij ze van verrassing op normale wijze onder het publiek gedistribu eerd te worden, Waardoor men dan nog eens in den huiselijken kring van een kopje thee zal kunnen ge nieten". Verder had er nog bij kun nen staan dat we straks, als het weer vrede is, weer zooveel thee zullen krijgen als we willen. Dat is pas een gezonde kijk op 's levens vreugde en verdriet. Tijl Uilenspiegel had dat ook. Die juichte van plezier als de regen bij stroomen neerviel, omdat hij wist dat na regen altijdzonneschijn komt. Die wandelde met opgewekt gemoed en met een lied op de lip pen een steile helling op, omdat hij urist dat hij dan aan den anderen kant van den heuvel zonder in spanning de helling af zou kunnen loopen. Die Tijl had eigenlijk nu moeten leven: wat zou die nu plezier in het leven hebben. Maar waarom zouden we nu niet nadat de se cretaris-generaal het voorbeeld ge geven heeft Tijls wijsheid in de practijk brengen. We hebben het vroeger zoo goed en zoo royaal ge had dat we daar nu best nog wat van kunnen na-genieten. En straks zal er weer alles volop zijn, zoodat er alle reden is om ons daar nu al op te verheugen. We moeten nu wel den heuvel op en er woedt- een hevige storm maar het Zal eens weer bergaf gaan en dan zal de zon weer volop schijnen. ZEGENRIJK WERK VAN HET INTERNATIONALE ROODE KRUIS. Engelsche krijgsgevangenen krijgen pakjes uit het moe derland. Over het algemeen verschijnen er in de pers te weinig gegevens over het prachtige werk dat door 't Inter nationale Roode Kruis wordt ver licht om het lot van de slachtoffers van den oorlog te verzachten. Dit geschiedt o.m. door de verzending van pakjes aan krijgsgevangenen in alle oorlogvoerende landen zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Het onlangs verschenen maand blad van het Internationale Roode Kruis bevat enkele belangwekken de gegevens over de wijze, waarop bijv. pakjes voor Engelsche krijgs gevangenen naar Duitschland ver zonden worden en hoe zij hun be stemming bereiken. De pakjes gaan in postzakken van Londen naar Lissabon en worden daar in ontvangst genomen door gede legeerden van het Internationale Roode Kruis, die ze aan boord van neutrale schepen, voorzien van het Roode Kruis teeken naar Marseille doorzenden. Van Marseille gaan de pakjes per spoor naar Genève, waar zij worden geïnventariseerd. Vele blijken onder weg stuk te zijn gegaan. De inhoud daarvan wordt aan vertrouwensman nen in de kampen gezonden die voor verdeeling zorgen. Onbeschadigde pakjes gaan per spoor naar Duitsch land en vervolgens langs denzelfden weg of per post naar de verschillende kampen. De inhoud van de pakjes blijkt voornamelijk te bestaan uit voe dingsmiddelen, versterkende midde len, tabak en kleeding. Uit te Genève ontvangen brieven blijkt hoe zeer deze zendingen door de krijgsgevan genen op prijs worden gesteld. In het tijdvak van 1 Augustus 1940 tot 15 April 1941 kwamen hier 475.533 pak jes aan, waarvan er 377.849 naar de geadresseerden konden worden door gezonden. ZWERVERS. De Prov. Noord-Brabantsche en 's-Hertogenbossche Courant schrijft: „Dezer dagen is de directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden' gepen- sionneerd, na een dienstvervulling van 45 jaren. Als een moderne Ahasverus heeft deze ambtenaar ge zworven. Hij begon zijn loopbaan in Zevenaar en spoedig ving het zwer versleven aan. Hij ging van Zeve naar naar Kampen en vervolgens naar Rotterdam, den Haag, Alphen, Hoorn, Haarlem, Roosendaal, 's-Gra venhage, Deurne, Leeuwarden, Zet ten, Oosterhout om tenslotte in de Sleutelstad het directoraat te be- kieeden, dat eindelijk naar rust voerde. De moedige man had derhalve veertien standplaatsen en moest dus dertien keer verhuizen. Gemiddeld om de 2 ys jaar kreeg hij den ver huiswagen voor de deur en door leefden de man en de zijnen den rompslomp van inpakken, boel-over- hoop, passen en meten, huiszoeken, uitpakken, nieuwe buren, nieuwe kennissen, nieuw bureau. En zoo voort. Da Capo. Het is ons niet bekend of het P.T.Tz-bestuur met al zijn ambtena ren zoo omspringt. Zoo ja, dan ware het tijd dat bij dézen tak van dienst een afdeeling „verhuizing" werd ge voegd, welke zorgt voor een snelle en doeltreffende verhuizing en voor de verstrekking van meubelen, gor dijnen en andere huiselijke zaken, welke overal passen. Wij vragen ons af of zulk een on rustig ambtenaarsbestaan, als hier boven geschetst bevorderlijk is voor een goeden gang van zaken. Een mensch is nu eenmaal geen machi ne, welke overal waar men ze neer zet, maar hoeft te worden opgewon den, om weer te loopen. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 25 Juli op 7.15 onder 22.02 Evenzeer als de P.T.T. van zijn ambtenaar hun geheele persoon lijkheid mag opeischen, heeft deze er recht op dat men zijn particu liere zorgen en eischen tegemoet komt. Een ambtenaar, die zoo vaak wordt verplaatst moet, zoo hij schoolgaande kinderen heeft, - per manent in moeilijkheden hebben verkeerd. Wellicht is de afgetreden ambte naar een wondermensch geweest, dien men gaarne overal tegelijker tijd had willen werkzaam zien, maar wondermenschen loopen er niet veel rond en tenslotte is men zelfs in zijn leven niet onmisbaar. Waarmee wij maar willen hopen, dat de Leidsche thans gepension- neerde directeur een zeer hooge uit zondering is. Zoo niet, dan wordt het tijd dat de verhuisafdeeling wordt gereorganiseèrd en aan dien diensttak iets wordt gewijzigd". MAAK UW KLANTEN TOT UW VRIENDEN, vertel hun over Uw bedrijf, vertel hun ook over de zorgen, die ge aan Uw product be steedt, over de moeilijkheden die ge soms moet overwinnen, zij stellen dit op hoogen prijs en het maakt de band, die tusschen U en hen bestaat, veel steviger. Het beste bereikt U hen in den vorm van een weloverwogen campagne in de dagbladen. Dan toch wordt Uw reclame-bood schap door iedereen gelezen. Heusch, ook in dezen tijd is courantenreclame niet te ver vangen. OPGAVB S AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar»- van Vrijdag 25 Juli 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1941 99W16 4 Nederland 1940 II 99% 331/2 Nederl. 1938 92?/, 3 Ned.-Indië 1939 95'/, BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank .118% Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50132 Koloniale Bank .193 Ned. Ind. Handelsbank 123 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 146 Calvé Delft Cert. 88% Nederl. Ford .319 Lever Bros129% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 221 CULTUUR MAATSCH. H. V. A419 Java Cultuur .250 Ned. Ind. Suiker Unie 239 Verg. Vorstenlanden .118'/, PETROLEUM. Kon. Petr. 238 RUBBERS. Amsterd. Rubber .266 Deli Bat. Rubber .219 Hessa Rubber 136 Oostkust 161 Serbadjadi 13C3A SCHEEPVAARTEN. '4 Holland-Amerika lijn .116% Java-China-Japan lijn .147 Kon Ned. Stoomboot 165'/, Scheepvaart Unie 174% TABAKKEN. Deli Batavia .224 Oude Deli282 Senembah223 plm 2 u 99% 99% 93*-% 95% 118% 130 185 121% 145% 89 315 129% 221 418 247 232 119 235 261 215 132 155 117 141 165 173% 221 281 221% PREDIKBEURTEN. ZONDAG 27 JULI 1941 ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Wassink (extra coll.); 3 u Warners (afscheid). Kapelkerk, 10 uur, de heei Baas, cand. te Hillegom (vo< Kleyne). Remonstrantsch Geref. G< te, geen dienst. Ev. Luth. Kerk (Oudeg 10.30 uur, mej. da. v. d. Bosc Amsterdam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 u van der Meulen, van Worme; Geref. Kerk, 10 en 5 uur, J. v. Eerden. Heidelb. Catech dag 49; coll. algemeene chr. einden. Herst. Apost. Gem., Tou straat, 9.30 en 4 uur en Woe avond 7.30 uur, dienst. Waakt en Bidt, 8 uur, ds. I van Broek op Langendijk. Vrije Ev. Gem., in De Unie 7 uur, ds. Ruys; onderwerp: bruiloftskleed". Geloofsgemeenschap Legei Heils, Limmerhoek no. 40, 7.30 uur en Donderdagavoni uur, godsdienstoefening; D: avond 7.30 uur bijbellezing v den; leidsters M. Wubbeling Jansen. Ned. Leger des Heils, H< no. 9, 10 uur heiligingsdienst kindersamenkomst, 8 uur I eenkomst; Dinsdag- en Don< avond 8 uur samenkomsten; dagavond 8 uur ontspann: eenkomst voor mannen; de d staan o. 1. v. kap. M. v. Stei Ned. chr. gemeenschapsbo: Waakt en Bidt; Woensdagav uur evangelisatiesamenkom heer van Oostveen; Zondag 3.30 uur jongeliedensamei Houtweg 8; Vrijdagavond 8 i belbespreking vrouwen, gracht 208; Zaterdagmidda uur bidstond Oudegracht 20E UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, av. 7 uur, Mullem; onderwerp: „Kniel avond". BERGEN, 10 uur, ds. va Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, Minnen. Evangelisatie Maranatha, uur, ds. F. Kloosterman, var veningen. BROEK OP LANGE] Doopsgez. gem., 10.30 ui Banga, van Purmerend. EGMOND AAN ZEE, gerei 9.45 en 4.30 uur, cand. J. Go In het polderland staat ni het hooi op hoopen, een trante geur vervult de li overal zwoegen dé landa: om den hooioogst op tijd bi krijgen. Stevige knuisten o men de hooivorken, die me regelmaat omhoog gaan c nieuwe hoeveelheid van h rige veevoeder te stapelen wagens, waarop het hoo. hoog ligt opgetast. Zooals dere momenten de ploeg, ken door een span forschc den, zoo geeft thans deze bekoring en schoonheid landschap. Dit land is rijke, gevarieerde schoonh niet alleen wisselt naar de maar ook naar het jaa Het begint al vroeg in 'het v als het felle geel der dotte de slooten plekt het zek ken, dat de winter voorbij komt overal het zachte Pinksterbloemen naar bove ten en t deze worden weer door het geel en bruïnro boterbloem en wilde zurins de slooten, die dit land vloed doorsnijden, is het ei de van kruid en plant. M alleen het jaargetijde bren; tie, het landschap wisselt streek, waar ge u bevindt de woningen en de gebouv het bedrijf, die de men; schiep, geven elke streek e cachet. Groningen is het land bij uitnemendheid, arbeid maakte het tot d schuur van ons land. In 1 is het de veeteelt, die de s met die streek ons land, kendheid en roem bracl anders is het 't polderls Utrecht en de beide Hollai minder uitgestrekt en mee broken door begroeiing ei wing is. Hier treft men kassen en warenhuizen aa in malsche groenten en bloemen tot wasdom kon heeft het lage land ov ander aspect en de bewei het eentonig is, dient dan het rijk der fabelen te woi wezen. Integendeel, het i selend, schoon en vruchtb Maar laat u daardoor ni wijs brengen, raak niet dwaalspoor, waardoor uw tot een onaangename zou Ga namelijk niet zonder naar dit land, dat er uitzii land van belofte. Dat zo te staan komen en u nopt te lijden, want ook in dez

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2