Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Een proeve van Roosevelt's „democratie". Druipend van bestialiteit en Oostersch sadisme. Een toespraak van Mussolini. VRAAG EN AANBQË 36 cent per vijf regels MARKTBERICHTEN Rozebottels als aanvulling van groenten en vruchten. 1 lA kg. rozebottels, suiker en bessensap. STIERENKEURING. 3 TWEEDE BLAD Angelsaksische overwinning zou de grootste rapip zijn, welke Euro pa wachten kan. (V.P.B.) Het plan van den Joodsch-Amerikaanschen auteur Kaufman uit den kring van Roosevelt tot steriliseering van het Duitsche volk, als de Angelsak sische machten den' oorlog eenmaal gewonnen zouden hebben, heeft te recht een golf van verontwaardi ging door de geheele wereld doen gaan, uitgezonderd in die landen, welke onder omstandigheden zelfs de Sovjet-Russischen gruweldaden voor „noodzakelijke gevolgen van den oorlog" wenschen aan te zien. Heeft men zich inmiddels voldoen de gerealiseerd, van hoe walgelijk bestialen en - afgrijselijk sadisti- schen aard dit plan, dat zich ten slotte echter hoogstens tegen zijn geestelijke vaders zal keeren, wel is? Evenals in den vorigen wereld oorlog komt thans wéér een aantal punten uit New York. Het zijn er ditmaal slechts 5. De kwantiteit is geringer. Maar de kwaliteit 1. De Duitsche weermacht wordt gevangen genomen, gesteriliseerd en in arbeidscommando's met de taak van den wederopbouw over de Europeesche landen verdeeld. Een getal van 20.000 artsen is vol doende om de sterilisatie der Duit sche weermacht binnen een maand ten uitvoer te leggen. 2. De Duitsche bevolking en wel de mannelijke beneden de ,60 jaar en de vrouwelijke beneden de 45 jaar wordt gesteriliseerd. Daarmee is het uitsterven van het Duitsche volk binnen twee generaties ge waarborgd. 3. In alle belangrijke industrieën worden de Duitsche arbeiders ^ioor Engelschen en door arbeiders der Vereenigde Staten vervangen. 4. Het Duitsche rijk wordt volle dig verdeeld naar het schema van de aan deze verklaring toegevoeg de kaart. Volgens deze kaart ko men Leipzig, Dresden en Weenen aan Tsjechië, Mainz, Essen, Erfurt en München aan Frankrijk en Hamburg, Dortmund, Hannover en de Harz aan Nederland. 5. De Duitsche bevolking wordt gedwongen, de taal te leeren van de staten over welke zij verdeeld wordt. Binnen een jaar wordt de 'publicatie van Duitsche boeken en bladen verboden. Scholen met de Duitsche taal worden gesloten. Deze vijf punten, welke een do cument van democratische gerech tigheid en vrijheid vormen, zijn in naam van president Roosevelt op gesteld door den Jood Theodor Kaufmann, president van den Amerikaanschen vredesbond, rech-. terhand en medewerker van presi dent Roosevelt's vertrouwde,den Jood Samuel Rosemann, die gelijk bekend is in het kabinet van den Amerikaansche president optreedt als adviseur bij 's. presidents rede voeringen. De Joodsche kringen te New York verklaren voorts met trots, dat de president de belang rijkste gedeelten van het boek, waarin Kaufmann deze vijf punten uitwerkte, persoonlijk gedicteerd heeft en het geheele werk inspi reerde. Een bloedbad met massa-executie „De overwinning is aan ons". Mantua, 29 Juli (D.N.B.) De Duce heeft tot de voor het O. front be stemde eenheden de volgende toe spraak gehouden. Zwarthemden. Laat mij het als een goed voorteeken beschouwen, dat ik vandaag in uw midden ben. Uit de uitlatingen van onwankel bare trouw en geestdrift heb ik den strijdvaardigen geest van uw land en de ziel van Virgilius herkend. Begeeft men zich onder dit prachtige Italiaansche volk, dan krijgt men de absolute wiskunstige zekerheid, dat wij zullen overwinnen. Sedert zes jaar heeft het Italiaansche volk uit stad en land, in al zijn geledin gen het hoogste bewijs van zijn taaiheid, zijn bereidheid tot het brengen van offers v en zijn stalen hardheid geleverd. Ik bevestig u, dat wanneer gij met mij zijt, ik met het Italiaansche volk zal zijn en voeg hieraan nog toe, dat ik mij nooit als heerscher over het Italiaansche volk, doch als zijn die naar en zijn opvoeder heb be schouwd en nog beschouw. De door het bloed en zweet van de volken der aarde gevulde brandkasten van Londen en Washington zijn niet vol doende. Ik zou wenschen dat het uit uw borst omhoog stijgende geroep door de bankiers aan, de overzijde van den oceaan zou worden gehoord. Zij dienHen zich er van te overtui gen, dat diegene moet overwinnen, die met het Italiaansche volk is. Het heeft weinig te beteekenen of wij nog lang moeten strijden. Wat echter wel iets te beteekenen heeft en wat het belangrijkste is, dat is de over winning en de overwinning is aan ons. heeft men natuurlijk voof uitgeslo ten gehouden. Er blijft dus slechts een weg over om de wereld voor goed van het Duitsche wezen te be vrijden namelijk de re, om de bron te doen verdwijnen, waaruit deze krijgszuchtige zielen voort komen, dus om het volk van Duitsch- land te verhinderen zich ooit weer voort te planten. Voor de sterilisee ring van de mannen ware het 't ge makkelijkst en het snelst om de be handeling in de legergroepen als organische eenheden tot uitvoering te brengen. Neemt men aan, dat bij voorbeeld 20,000 artsen daartoe wor den aangesteld en zij iederen dag minstens 25 operaties doen, dan zou het niet langer dan hoogstens een maand duren, tot de totale sterili seering van deze legergroepen vol tooid zou zijn. Amerikaansche humaniteit. Tot zoover de Jood Kaufmann. Is er nog commentaar bij noodig? Als Amerika hierbij van „humaan" spreekt, moet men zelfs toestemmen, dat de „heeren" zeggen kunnen, dat de gevangenisgruwelen van Lemberg minder „humaan" waren. De Ameri kaan is heuseh niet zoo barbaarsch als zijn tartaarsche bondgenoot van het Kremlin. Iets verder op bladzijde 95 van Kaufmann's boek lezen wij: „Gezien de tegenwoordige Duit sche theorie, dat reeds een enkele druppel echt Duitsch bloed iemand tot Duitscher maakt, is de volledige steriliseering van beide geslachten en niet slechts van een geslacht te eischen". Bij het kaartje bemerken wij, dat België Keulen en Düsseldorf krijgt, alsmede van Nederland de eilanden beneden Rotterdam met Brabant en Limburg. Nederland zou dan een deel van Duitschland krijgen met als Oostgrens de lijn StettinErfurt en als Zuidgrens de lijn van Erfurt onder langs Dortmund tot aan den Rijn. Onze Oostgrens zou de West grens van Polen zijn. Rusland krijgt Roemenië en Bulgarije er bij, de Tsjechen krijgen behalve Saksen ge heel Oostenrijk. Clemenceau, diezeide, dat er 20 millioen Duitschers te veel waren en de „tijger" werd genoemd, is slechts een mak juffertje vergeleken bij de zen Amerikaanschen machthebber, die er 80 mililoen wil opruimen.' Bestiale instincten. Vergeleken bij dit boek zijn de Stürmer en de Misthoorn zeer ge matigde bladen. Inmiddels weet Duitschland er nu van evenals de geheele wereld. Men kent de boemerang, het wa pen dat terugkeert tot dengene, die het werpt. Dit Amerikaansche pro gram is een boemerang. Het treft het Jodendom zelve en geeft een verklaring te over aan den oorlog, die Duitschland tegen het wereld- Jodendom voert. De wereld zal „hygiënisch" tegen dergelijke sa disten en den geest, die hen drijft beschermd worden. Wij moeten verlost worden van een democratie die dergelijke wanproducten duldt, ja begunstigt en op de tafel eener vredesconferentie wil leggen. Wij herhalen erbij het slot' van het Ne- derlandsche dankgeed:^ Heer, maak ons vrij. DUITSCHE REMBRANDT-FILM MET NEDERLANDSCHE ARTISTEN. Naar wij vernemen, zal de Terra- film maatschappij binenkort begin nen met de vervaardiging van een film, welke het leven van den groo- ten schilder Rembrandt tot onder werp heeft. De .film, welke door de Ufa in ons land zal worden gebracht, wordt ge- regisserd door Hans Steinhof. Voor- loopig zjjn Ewald Balzer en Hilde Krahl angewezen voor de rollen van Rembrandt en Saskia. h Voor de andere figuren heeft men Nederlandsche acteurs en actrices willen engageeren, die hun tekt in de Duitsche taal zullen moeten zeg gen. De Terra-film is tot dit doel met een antal Nederlandsche tooneelkun- stenaars in contact getreden. DE ENGELSCH-FINSCHE BETREKKINGEN. Helsinki, 29 Juli (D.N.B.) Over de vandaag door het ministerie van buitenlandsche zaken gepubliceerde verklaring over de betrekkingen tusschen Finland en Engeland wordt medegedeeld, dat het Finsche mi nisterie van buitenl. zaken op 28 Juli aan den Britschen gezant te Helsinki de volgende nota heeft overhandigd: „Als gevolg van verschillende maatregelen, welke Groot-Britannië tegen het scheepvaartverkeer en den büitenlandschen handel van Finland sedert Juli 1940 tot Juni 1941 heeft genomen en welke tot een volledige blokkade van den Finsehen handel met de overzeesche landen hebben geleid, hebben de normale diploma tieke betrekkingen tusschen Finland en Groot-Britannië met betrekking tot den büitenlandschen handel en de scheepvaart in werkelijkheid op gehouden te bestaan. Aan den ande ren kant strijdt Finland, door de om- (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handscb goederen. uitsluitend contant. Te koop aangeboden prima Heeren rijwiel op beste banden. KENNEMERSTRAATWEG 30 boven. Dames-, Heeren- en Kinderkleeding z. g. a. n. te koop. DEN HARTOG, Koningsweg 72. Te koop: Prachtig modern bruin streepcostuum, maat 50; wol beige gabardine regenjas, maat 52, als nieuw. KONINGSWEG 72. Te koop aangeboden prima transport fiets met z. g. a. n. banden. Wij geven de hoogste waarde voor winkel- en zolderopruiming. FNIDSEN 91, Alkmaar. Te koop Telefunken-radio met u. k. 80.—. HEILIGLAND 19. Te koop naaimachines met garantie 10, 15, 20 en 25. Naaimachines in kast 35. Rep. inrichting KLUNNEN, Hof- dijkstraat 13, Alkmaar. Te koop, wegens overcompleet, een toerfiets met lamp, jasbeschermer en reserveband, als nieuw, prijs 110. NIC. BEETSKADE 12, 's avonds na half acht. Te koop dames- en heerenfiets m. g. banden. Tigerkachel enhandwasch- machine. P. L. TAKSTRA AT 11. Nieuw fornuis te koop, breed 75 c.M. ASTERSTRAAT 9. Gevraagd rijlaarzen (of kappen) maat 43. Brieven met prijsopgave onder letter G 384 Bur. v. d. Blad. V Te koop: Goed heerenrijwiel met dito banden. Prijs 27,50. WOLLEBRANDTSTRAAT 18. Te koop: Prima vulkachel, ook ge schikt om te koken, v. d. LIJNSTRAAT 20. Te koop prima fornuis en radio toestel. Adres: NIEUWSTRAAT 8. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juli. (Noordermarktbond). 150 st. Bloem kool 11, 2e s. 8; 1000 kg Rabarber 5.50; 156000 kg Aardappelen: Schot- sche muizen 5, Blauwe Eigenhei mers 5 en Kriel 2.50; 1600 kg Sla- boonen f 18; 630 kg Tuinboonen 7; 1300 kg Zilveruien: nep 29.10 33.30. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juli. (Lang. Groentenveiling). 27700 kg Roode kool 6; 300 kg Bieten 6; 1500 kg Rabarber 10.50; 3400 bos Peen 6; 130750 kg Aardappelen: Schotsche muizen 5, Kriel 2.50, Eigenheimers 5 en Blauwe Eigen heimers 5; 1100 kg Slaboonen 18; 300 kg Tuinboonen 7. WARMENHUIZEN, 29 Juli 1941. 137000 kg Aardappelen: Schotsche muizen 5; 425 kg Zilvernep 28.60; 200 kg Slaboonen 18. standigheden hiertoe gedwongen, aan de zijde van Duitschland, terwijl Groot-Britannië daarentegen met de Sovjet-Unie een militair bondge nootschap heeft gesloten en ver klaard heeft, dat het alle mogelijke middelen waarover het beschikt zal aanwenden om de Sovjet-Unie te ondersteunen. Met het oog op dit feit kan nau welijks een normaal diplomatiek verkeer zonder moeilijkheden wor den gehandhaafd. De Britsche regeering schijnt eveneens deze meening te zijn toe gedaan, blijkens een aan het parle ment gerichte mededeeling der re geering, volgens welke de betrek kingen met Finland ieder oogenblik konden worden verbroken. Bij de beoordeeling van den te- genwoordigen toestand is de Finsche regeering tot de conclusie gekomen, dat, als logisch gevolg van de inge treden omstandigheden, zooals hier boven is aangegeven, het Finsche gezantschap te Londen zijn werk zaamheden tot nader order dient te staken. De Finsche regeering zou dank baar zijn indien zij mocht vernemen, in hoeverre de Britsche regeering met betrekking tot de werkzaam ho orn van het Britsche gezantschap 'te Helsinki deze opvatting deelt. Tweelingen van Franschen troon pretendent gedoopt. (D.N.B.) - „De tweelingen van Frankrijk", zooals men de beide pasgeboren zoons van den graaf van Parijs noemt, zijn in de kathedraal San Pedro in Rabat gedoopt. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: Uit talrijke onderzoekingen is gebleken, dat rozebottels zeer rijk zijn aan vitamine C. Reeds in vroe ger eeuwen werd rozebottelthee gegeven aan kleine kinderen met tandvleeschbloedingen, waarna ge nezing optrad. Er was toen nog geen voldoende zuigelingenzorg en door ondoelmatige voeding ont stond genoemde aandoening, als gevolg van een gebrek aan vita mine C. Door ervaring geleid, werd door de moeders rozenbottelthee als geneesmiddel gegeven. Wanneer de goede soort rozen- bottels op de juiste wijze verwerkt worden tot 'jam of thee, blijft het vitaminegehalte nog zoo groot, dat het zeker de moeite waard is de rozebottels op deze wijze te ver werken. In den winter en in het vroege voorjaar loopt het vitamine-C- gehalte van onze voedingsmidde len, waaronder de aardappel de voornaamste plaats inneemt, terug. Versche en vooral rauwe groen ten en vruchten zijn in den winter niet altijd in voldoende mate te krijgen. Het is dus van belang een natuurlijke bron van vitamine C te benutten en de rozebottels te converseeren. e Deze kunnen dan gebruikt worden, wanneer groen ten en vruchten schaarsch zijn. Bovendien is rozebotteljam zeer smakelijk voor de boterham, ter wijl een aftreksel van rozebottels een frissche drank vormt ter ver vanging van thee. Eind Augustus, in September en in October zijn de rozebottels voor de verwerking geschikt en is het oogenblik van den inmaak aange broken. De rosa rugosa en de rosa rubi- ginosa hebben bottels met een hoog vitaminegehalte. Ze groeien in tuinen, plantsoenen en duinen. Men doet verstandig deze soorten voor den inmaak te kiezen en ze spoedig na den pluk te verwerken. Het is gewenscht, dat ieder, die de beschikking over deze roze- hottels heeft, deze bereidt op de hieronder aangegeven wijze en be waart tot in den winter of het vroege voorjaar. Rozebotteljam 1. De bottels wasschen en van kelkblaadjes en steeltjes ontdoen. De bottels doorsnijden en de pitten met een theelepeltje of aardappel mesje verwijderen. De vruchten wegen, een gelijke gewichtshoeveelheid suiker met zoo weinig mogelijk water verhit ten tot ze een draad trekt. De bot tels bij de stroop voegen en de massa onder voortdurend, roeren nog 10 minuten koken. De jam warm in de uitgekookte potjes overdoen en afsluiten met een laagje gesmolten parafine of met cellophane, dat een paar uur in de brandewijn heeft gelegen. Van deze jam is het gehalte aan vitamine C bepaald. Dit bleek 050 mg te, zijn. Het voordeel is de korte kooktijd van de rozebot tels. Een nadeel is de groote hoe veelheid suiker, die men ervoor noodig heeft en de zeer harde consistentie (gelijk geconfijte vruchten), die de jam krijgt. Rozebotteljam 2 (2 'A potje). De bottels schoon maken, zooals boven aangegeven is. De vruchten wegen en in een wijde pan, waarvan de bodem met een weinig kokend water bedekt is, aan de kook brengen. De vruchten massa onder voortdurend roeren' inkoken tot 2/3 van het volume. De suiker (s/4 kg op 1 kg schoon gemaakte en van pitten ontdane rozebottels) en wat bessensap toe voegen. De jam laten koken totdat een paar druppels, die men snel op een bord laat afkoelen niet meer vloeien. De jam heet in de potjes doen, die zorgvuldig gewasschen en met schoon water (liefst gekookt) zijn omgespoeld. De potjes zoo vol mo gelijk vullen en afsluiten met een stukje cellophane, dat met een elastiekje of touwtje strak cm het potje wordt gespannen. Een scho teltje op {iet potje plaatsen, het geheel omkeeren en zoo laten afkoelen. Athletiek. VEIKKO TUOMINEN GESNEUVELD. In den strijd in het Oosten is de bekende Finsche langen afstandloo- per Veikko Tuominen strijdend voor zijn vaderland gevallen. Nog niet zoo lang geleden behaal de hij nog uitstekende resultaten te Berlijn, waar hij op een avond- sportfeest startte. Zijn sportloopbaan dateert van het esizoen 1937. Sinds zijn intrede in de athletieksport ging het snel omhoog met zijn prestaties, hetgeen tot resultaat had, dat hij reeds spoe dig tot de beste langen afstandloo- pers behoorde. Speciaal lag zijn kracht op de 5.000 en 10.000 meter. Dit jaar nog liep hij deze laatete af stand in 30 min. 7,6 sec., waarbij hij den wereldrecordtijd van zijn land genoot Paisto Maeki van 29 min. 52.6 sec., gevestigd te Helsinki op 19 September 1939, zeer dicht bena derde. Tegelijkertijd is bekend ge maakt, dat behalve deze sportman ook nog de bekende worstelaar Esko Hjelt, alsmede de bekende voetbal ler en ijshockeyspeler Holger Gran- ström om het leven zijn gekomen. Deze laatste werd. evenwel het slachtoffer van een bombardement. Publicatie. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt hieronder ter openbare kennis den uitslag van de in het voorjaar van dit jaar gehouden stierenkeuriiig, waarvan de houders in de aangrenzende gemeenten wonen. Alkmaar, 29 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. geboren jaar Eigenaar woonplaats stier genaamd en datum uitslag keuring Gebr. Roskam Bergen Keetje's Tarzan lOMrt. 40 toegelaten voorloopig J. Molenaar J) Aaltje's Egbert 3Mrt. 40 idem P. Zwaag 35 Frederika's Athleet 15 Mrt. 40 idem S. Hoedjes 33 Peter 25 Jan. 40 goedgekeurd voorloopig K. v. d. Berg 33 Willem 19 Febr. 40 afgekeurd N. Blokker 33 Adolf 15 April 40 idem Jn. Veenhuyzen 33 Bertus E 1 5 Febr. 40 idem J. Dekker 33 Tony's Frans 16 Febr. 40 idem A. J. Schut 33 Frans K 12 7 April 39 idem Mienis Sz., Egm.meer 33 Córrie's Adriaan 10 Mrt. 39 toegelaten blijvend Gebr. Roskam 33 Jeltje's Frans 20 Mrt. 39 idem N. Blokker 33 Koh-I-Noor N 2 11 Mrt. 39 goedgekeurd blijvend C. T. Leyen 33 Frans S 10 Jan 39 toegelaten blijvend B. Koopman 33 Martinus 17 Febr. 39 idem G. Franzen 33 Dubio 22 Oct. 39 toegelaten voorloopig St. Joseph Stichting 33 Athleet Johanna's 8 Febr. 40 afgekeurd Wed. J. Blankendaal 33 Kees 3 15 Mrt. 40 toegelaten voorloopig P. Zwakemn 33 Maartje's Melkbron 26 Mrt. 40 goedgekeurd voorloopig St. Joseph Stichting 33 Adema 2 7 Febr. 40 afgekeurd C. Paarlberg 33 Nans van Gretha 3 17 Febr. 39 toegelaten blijvend P. Zwakman 33 Klaas 28 Jan. 39 idem H. Zwaan 33 Willem 9 29 April 40 afgekeurd Jb. Kuys 33 Sjouke 15 Febr. 39 goedgekeurd blijvend J. N. de Koning 33 Janus"' 24 Mrt 39 idem A. Barten 33 Simon 5 April 40 goedgekeurd voorloopig P. J. Bijman Oudorp N.H. Blauw's Constantijn 16 Jan.40 toegelaten voorloopig H. J. Bruin 33 Jeltje's Roland 9 Mrt. 40 idem Gebrs. Buren 33 Frans B 6 29 Febr. 40 goedgekeurd voorloopig P. Balvers 33 Aaf's Groenhoven 3 Mrt. 40 idem H. van Wonderen 33 Frans S. 24 Febr. 39 afgekeurd J. Kiert 33 Piet 24 Dec. 38 goedgekeurd blijvend C. Klerk 33 Edward 10 Mrt. 39 toegelaten blijvend S. Jonker, Egm. m. Egm.-binnen Roosevelt 5 14 Mrt. 40 toegelaten voorloopig C. Mooij 33 Karol 29 April 40 goedgekeurd voorloopig N. v. d. Velde Egm.m. 33 Greta's Frans 3 18 Febr. 40 toegelaten voorloopig J. H. Apeldoorn 33 Zwartje's Frans 24 Febr. 40 goedgekeurd voorloopig Th. Straathof 33 Futures 9 Jan. 40 afgekeurd roodbont Wed. S. Bakker, Egm.meer Alkmaar 33 Gerard 6 April 40 afgekeurd C. A. de Wit, Rinnegom 33 Diamant 2 2 Nov. 38 toegelaten blijvend G. Ruigewaard Egmond a. d. Hoef 33 Greta's Frans 11 Febr. 39 toegelaten blijvend Jb. Helder, Egm.meer 33 Adolf 34 30 April 39 idem L. van Dam, Wimmenum J. A. Apeldoorn 33 Frans S 22 17 Mei 39 goedgekeurd blijvend 33 Mariaantje's Athleet 3 27 Mrt. 39 idem C. Zonneveld, Egm.m. 33 Gerbrand 26 Mrt. 39 idem C. Louwe Hoeverpad 33 Columbus 2 4 Mrt. 39 idem Jb. Swart Heiloo Dieuwert e's Bert 6 Mrt. 40 afgekeurd K. v. 't Veer 33 Trijntje's Frans 1 April 40 toegelaten voorloopig J.'J. Kramer V Levering's Frans 2 9 Mrt. 40 goedgekeurd voorloopig C. Oly Jz. 33 Tina's Jan 13 Mrt. 40 idem C. A. Rotteveel 33 Paul 9 Mrt. 40 afgekeurd roodbont J. Bakker 9 Gernhard 6 April 39 goedgekeurd blijvend C. A. Berger 3» Nelly's Frans 2 April 39 toegelaten blijvend P. Bakker Nz. 39 Clara's Frans 9 25 Febr. 39 goedgekeurd blijvend P. Bakker Nz. 33 Boukje's Bert 25 12 April 39 toegelaten blijvend C. Muijs Kz. V Jantje's Athleet 10 Nov. 38 idem E. v. Veen 33 Sonstant Frans 29 3 Mrt. 39 idem C. A. Bakker 39 Diamant 2 18 April 39 goedgekeurd blijvend P. H. N. Onderwater 39 Blok Jan 27 Mrt. 39 afgekeurd C. Oly Jz. 33 Tina's Jan 13 Mrt. 40 goedgekeurd voorloopig H. A. Kooij Koedijk Iwan B 15 Mrt. 40 idem P. J. Lammerschaag 39 Frans S 3 11 Mei 39 toegelaten blijvend J. Schouten Pz. 39 Emma's Lindbergh Constantine's Apollo 7 Mei 39 idem W. de Geus Akersloot 25 April 40 toegelaten voorloopig H. Akkerman 39 Theo Smirnoff 24 Jan. 40 afgekeurd J. H. Wegener 33 Botermijn 19 Febr. 40 goedgekeurd voorloopig M. Slooten 39 Gearn 9 Jan. 40 idem H. Schoehuis 33 Dirkje's Frans 8 Febr. 40 afgekeurd W. Nieuwenhuizen 39 Adelbert 4 8 Febr. 40 toegelaten voorloopig P. Reijne 39 Henri 8 14 Febr. 40 afgekeurd P. Oud 33 Eduard 17 Mrt. 40 idem C. van Diepen 33 Neeltje's Frans 20 Febr. 39 goedgekeurd blijvend W. Schermerhorn 99 Meibloem's Gustaaf 1939 toegelaten blijvend M. Hos 39 Albert H 2 11 M^t. 39 goedgekeurd blijvend W. Schermerhorn 39 Fokje's Frans 12 Febr. 40 goedgekeurd voorloopig C. P. Jongens 39 Arnold 15 Mrt. 40 idem K. Reijne 99 Constant Frans 62 3 Mrt. 39 goedgekeurd blijvend P. de Geus 33 Marius 23 Mrt. 40 goedgekeurd voorloopig J. Th. Kapteijn S3 Athleet 4 8 Mrt. 39 goedgekeurd blijvend C. Marrees 33 Lena's Wilco 26 Dec. 39 goedgekeurd voorloopig

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7