Berger Schoolvereeniging WAARIN 4 Langedijk de nieuwe gemeente. AGENDA KANTONGERECHT IN GOEDE HANDEN. EERSTE hkA_ Alkmaar, Zaterdag. JACOB ZUURBIER f. Op den leeftijd' van 85 jaar overleed in het St. Elisabeth-Zie- 'kenhuis de heer Jacob Zuurbier, destijds een bekend schapenfokker en oprichter van de Vereeniging tot verbetering van den wolhandel ir. N.H. Voor de verheffing van den boerenstand heeft de heer Zuur bier veel en belangrijk werk ver richt. Enkele weken terug legde hij zijn functie als voorzitter van de Federatie tot verbetering van den wolhandel in N.H. neer en werd hij, nadat de heer E. Dz. Go- vers zijn groote verdienste had be licht, tot eere-voorzitter benoemd. Ook op coöperatief financieel ge bied was de heef Zuurbier, wiens groote verdienste was, dat hij steeds naar het bindende streefde, de vertrouwensman van de boeren. Tot het laatst kenmerkte hij zich door zijn opgewektheid en zijn blijde levensopvatting. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De Haarlemmer, die, zooals wij gisteren meldden, een bewoner van Castricum voor een bedrag van 5800 zou hebben opgelicht, onder voorspiegeling hun een partij fiets banden te zullen leveren, is inmid dels reeds door de Amsterdamsche politie aangehouden. De man, een 45-jarige koopman, is in voorloo- pi'ge bewaring gesteld. HONDEN KOMEN AANLOOPEN. Aan het Bureau van Politie te Alk maar zijn inlichtingen te bekomen betreffende de volgende honden: le. een bruin-zwart hondje, zonder halsband, hoogte ong. 40 cm., dat bij één der ingezetenen dezer gemeen te is komen aanloopen; 2e. een Schotsche Terrier met staande ooren, die bij één der inge zetenen van Akersloot kwam aan loopen en bij onderzoek kwam van af de boot van Alkmaar Packet; 3e. een groote Bouvier, die mede is komen loopen uit het Heilooër- bosch eni nu aan het Bureau wordt bewaard. GESLAAGD. Voor het op 3031 Juli te Rot terdam gehouden examen voor het diploma van vakbekwaamheid voor het rijwielbedrijf slaagde o.a. de heer J. W. Ton, alhier. Voor het door de H.M.V. gehou den examen slaagden voor costu- mière de dames A. Groot, A. v. d. Veer en A. van Ginkel te Alkmaar, A. van Diepen te Beemster en E. Kuijs te Castricum. Voor coupeuse lingerie slaagde mej. R. de Waal. Mej. E. de Vries alhier is geslaagd voor het examen Duitsch l.o. Bij het te Haarlem gehouden examen voor de hoofdakte slaagde voor het laatste gedeelte de heer W. F. G. Wiese, onderwijzer aan de cpenbare school te Dirkshorn. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Het 2-jarig zoontje van den heer C. P. Stendert te 't Zand, gem. Zijpe, geraakte Donderdagmiddag j.l. in een ketel met kokend water. Het kind werd deerlijk gewond en is onder geneeskundige behande ling gesteld. Wij vernamen, dat niet voor direct levensgevaar behoeft te worden gevreesd. GEVAARLIJK FRUIT VOOR DE JEUGD. De directie van het Sint Elisa- beth-Ziekenhuis' waar men veel last heeft van de over het hek klimmende jeugd, die zich aan het fruit tegoed doet deelt mede, dat de boomgaard thans met een nicotine-opiossing .is bespoten, zoodat het eten van fruit thans nadeelige gevolgen kan opleveren. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden in de maand Juli 1941 de navol gende baden verbruikt: 201 kuipbaden, 192 douce le kl., 662 idem 2e kl. en 635 idem 3e kl. neele verschenen, maar waarop de hoofdfiguur reflecteerde. Op mees terlijke wijze heeft Ank v. d. Moer, zonder te trachten de bijfiguren voor te stellen of te imiteeren, die situaties duidelijk gemaakt. Hier ervaart men eerst ten. volle welk een buitengewoon ervaren actrice zij is.. Enjuist door kleine num mers kwam ook de voortreffelijke kwaliteit van de door Ank v. d. Moer geschreven teksten zoo sterk naar voren. Alg. Handelsblad.. „Ank v. d. Moer vertolkte deze tafereelen met verrassende veelzijdigheid; steeds weet zij in haar creaties die warm te en dat gevoel voor humor te leggen, welke haar voordracht, of liever haar spel, boeiend houden. Het is alles echt vrouwelijk, soms even meeslepend, maar altijd ge voelig en waarachtig. Het was een zeer knappe prestatie, die menige reprise verdient". Men krijgt inderdaad Ank van der Moer als actrice te zien en te hooren in een bijzonder genre, een genre dat haar kwaliteiten ten vol le doet uitkomen en dat de bezoe kers een mooien tooneelavond brengt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 3 Augustus is de „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritse voort 5, geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zater dagavond 8 uur. DIERENBESCHERMING. Donderdag is te Akersloot zwer vend aangetroffen een zware ruige reuhond. Het dier heeft een rooden halsband om en is vermoedelijk te Akersloot van de boot der Alk maar Packet geloopen. De eigenaar wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk te melden bij de politie of inspecteur dierenbescherming, Baanstraat te Alkmaar. Ter beschikking: 2e jonge cyper- sche poesjes, in zeer goede condi tie. Nogmaal wordt men verzocht geen dieren bij den inspecteur te brengen. DE WIERINGERMEER IN DEN OOGSTTIJD. Goede vooruitzichten. De vooruitzichten voor den oogst in den Wieringermeer zijn ongetwijfeld gunstig. De verschil lende graansoorten dragen zonder uitzondering goede vrucht, terwijl er ook voldoende stroo gewonnen zal worden. Met ingang van de vol gende week zullen algemeen de machines in 't veld gebracht wor den om te maaien. De erwten zijn (hans wel groo- tendeels op de ruiters gebracht. Ook hier zal bij het dorschen blij ken dat men over den opbrengst tevreden kan zijn. De verbouw van vlas heeft in de Wieringermeer steeds meer uit breiding gevonden. De vlastrekkers het werk duurt maar een paar weken, en is nu beëindigd heb ben het dit jaar ten gevolge van de sterke droogte moeilijker gehad dan andere jaren. VOORDRACHTAVOND ANK v. d. MOER. De zeer begaafde tooneelspeelster Ank v. d. Moer treedt thans op als voordrachtkunstenares. Zij draagt door haar zelf geschreven schetsen in dialoogvorm voor. Op verschei dene plaatsen heeft Ank v. d. Moer daarmede zeer veel succes gehad en het doet ons genoegen te kun nen mededeelen dat zij ook in Alk maar komt en wel op Woensdag 6 Augustus des avonds half acht in 't Gulden Vlies. De Avondpost schreef ever haar optreden in Den Haag o.m.:In de eerste plaats getui gen de schetsen van een zeer ont wikkeld litterair talent.. Wat one eigenlijk wel het meest trof was de ongeschreven tekst, vragen, ant woorden, opmerkingen en gezegden van de personen, die niet ten too- Over de samenvoeging van de vier Langendijker dorpen is al heel wat te doen geweest in den loop der jaren. Thans is het zoover. De lang verwachte éénwording der vier zeer na verwante dorpen is thans een feit geworden. Voor de meeste ingezetenen geeft dit weinig verandering. Alleen voor degenen, die met ingang van 1 Aug, niet meer hu'n dagelij ksche werk ten behoeve der gemeenten zullen verrichten, beteekent deze dag een afsluiting van een werkkring, die voor verscheidenen een levenswerk is geweest. Wij noemen hier de bei de burgemeesters, die heengaan, de heeren A. J. Wijnveldt «n jhr. A. L. van Spengler, waarvan de eerstge noemde gedurende 15 jaren het bur gemeesterschap en het secretariaat van Oudkarspel heeft vervuld, ter wijl de laatstgenoemde gedurende 24 jaren burgemeester van Zuidscharwoude en 18 jaren van Noordscharwoude is geweest. Hoe wel er geen officieele gelegenheid is geweest, om afscheid van deze heeren te nemen, zullen zij onge twijfeld van vele zijden blijken van belangstelling hebben ondervonden. Den heer Reinders, den ijverigen gemeente-secretaris van Noord scharwoude, die ook met wachtgeld gaat, zal het evenmin aan belang stelling hebben ontbroken. Met in gang van 1 Aug. zijn ook de gem.-' ontvangers eervol ontslagen, behal ve de heer Van Zuylen, die de pen ningen van de nieuwe gemeente zal beheeren. De heer Keeman vau Noordscharwoude komt niet in ge meentedienst terug, zijn beide colle- Tentoonstelling. Kunstzaal „De Takel", Dorpsstraat 14 Bergen, tot 8 Augustus expositie van werken van J. M. Graadt van Roggen. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Vuur in den nacht (rom.); hoofdrollen Anna Dammann, Ernst von Klipstein, Gertrud Meyen en Otto Wernicke. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Burgemeester-comediant (kom.); hoofdrollen Weisz Férdl, Paul Rich ter en Irene Ander. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2 uur, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Artistenpension (hum.); hoofd rollen Ida Wüst, Theo Lingen en Sabine Peters. Toegang voor alle leeftijden. Zondag voorstelling om 2 uur, 4.15 en 7.15 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Krambambuli (rom.-sens.); hoofdrollen Victoria von Ballasko, Paula Pfluger, Sepp Rist, Rudolf Prack, en de hond Krambambuli in de titelrol. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 3 Augustus. Sluitingsfeest in café De Hengelaar te Oudorp. ga's van Zuidscharwoude en Oud karspel blijven nog door de distribu tie met de nieuwe gemeente verbon den. De overige ambtenaren zullen voorloopig in gemeentedienst wor den overgenomen, totdat beslist is, of zij eén vaste aanstelling bij de nieuwe gemeente zullen krijgen. Voorts zullen 15 raadsleden niet meer tot de vroedschap behooren, aangezien in de plaats van de vier raden van zeven leden er nu één komt van dertien. Er komen nog enkele veranderin gen, welke van meer belang zijn voor de ingezetenen. Zooals reeds bekend werd ge maakt, zal de hoofdzetel der ge meente in het dorp Noordscharwou de zijn, waar verschillende diensten in het gemeentehuis zullen worden ondergebracht. Het gemeentehuis is echter niet groot genoeg om allen te kunnen herbergen. Zoo zal de afd. Sociale Zaken, waarvan de heer H. Vinke uit Broek op Langendijk de leiding zal hebben, en waar ook de heer Duyves uit Noordscharwoude werkzaam zal zijn, ondergebracht worden in het voormalige raadhuis van Zuidscharwoude. In het gemeentehuis van Lange- dijk zal in de voormalige secretarie gevestigd worden de afd. bevolking, burgerlijke stand, dienstplicht en algemeene zaken. Met de leiding van deze afdeeling is voorloopig de heer G. Blom, tot nu toeambtenaar ter secretarie te Zuidscharwoude, be last. De ambtenaar van Broek op Langendijk, de heer Bomers, is ook op deze afdeeling geplaatst. In de commissiekamer, beneden, wordt de afdeeling financiën, on derwijs, pensioenen, personeelszaken enz. gevestigd. Van deze, wel de be langrijkste afdeeling, zal de heer Bossen, ambtenaar ter secretarie van Oudkarspel, de leiding op zich ne men. In de archiefkamer, naast de raadszaal, aan^de achterzijde van het gebouw, komt de registratuur, archief, expeditie enz., onder de lei ding van den heer Verduin, ambte naar ter secretarie van Noordschar woude. De burgemeester zal resideeren in de zaal boven, vóór aan de straat, naast de raadszaal, terwijl de secre taris de voormalige burgemeesters kamer als zijn domein krijgt toege wezen. Ten aanzien van de burgerlijke armbesturen en instellingen van Maatsch. Hulpbetoon is nog 'geen be slissing genomen. Deze blijven voor loopig op den ouden voet voortwer- ken, totdat daarvoor een andere re geling zal zijn getroffen. De controleurs van de steunverlee- ning, de heeren P. Bergen te Noord scharwoude en Zuidscharwoude en Jb. Kroon te Oudkarspel, blijven eveneens voorloopig gehandhaafd; het ligt echter in de bedoeling, één controleur voor de geheele gemeen te aan te stellen. De distributiekantoren zullen eveneens een wijziging ondergaan. Het kringkantoor wordt meer naar het midden verplaatst. Dit komt in het voormalige raadhuis van Zuid scharwoude, in de secretarie. Te Broek op Langendijk wordt een agentschap gesticht, dat wordt waar genomen door het personeel van het kringkantoor. Het agentschap Noordscharwou de wordt opgeheven. De ingezete nen van dit dorp zullen voor dis tributie-aangelegenheden naar het kringkantoor te Zuidscharwoude moeten gaan. De secretarie te Broek op Langen dijk zal ook nog in gebruik blij ven. Daar komt het kantoor van den gemeente-ontvanger. Voorts zal de gemeente-architect er zijn kantoor krijgen. AFDEELING MEISJESSCHOOL. Aanmelden van nieuwe leerlingen bij Mej, G. J. Scholten, Dr. v. Pelt- laan 22, Bergen, Tel. 2260; bij afwe zigheid bij den heer A. M. de Lange, Hertenlaan 5, Bergen. Aanvang der nieuwe cursus 2 Sept. 9.30. Dit jaar slaagden 14 van de 15 candidaten voor het M.Ü.L.O.-exa- men. Er bestaat nog gelegenheid tot plaatsing van enkele leerlingen met M.U.L.O.-diploma in de 5e klas. Prospectus wordt op aanvraag gaar ne toegezonden. De gemeente-opzichters blijven nu nog wel in functie, maar het ligt in de bedoeling, ook hierin op an dere wijze te voorzien door één persoon met het bouw- en woning toezicht te belasten. Deze wijzigingen werden Vrijdag morgen aan het verzamelde perso neel der nieuwe gemeente door den nieuwen burgemeester medegedeeld en toegelicht. Eenige officieele ge beurtenis is er niet geweest. Wel wapperde de Nederlandsche drie kleur van het gemeentehuis. Dat was het eenige uiterlijke teeken van de verandering, welke heeft plaats ge vonden. Of het zou dan moeten zijn, dat deze eerste dag verhuiswagens af- en aanreden om de verschillende inrichtingen van de niet meer in ge bruik zijnde secretarieën naar het nieuwe gemeentehuis over te bren gen. Het zal den eersten tijd nog wel heel druk zijn ten gemeentehuize. SINT PANCRAS. „Looft den Heer". - De zangver. „Looft den Heer" alhier, directeur Paul Kok, behaalde op het te Zeist gehouden zangconcours van den bond van Chr. Zangvereenigingen in de superieure afd. een eersten prijs met 372 punten. WARMENHUIZEN. Inbraak in de pastorie. - Don derdagavond is ingebroken in de R.K. pastorie alhier. Er is eenig huishoudgeld: gestolen benevens eenige distributiebonnen. Van de daders is geen spoor gevonden. Veldwachter Leeghwater stelt een onderzoek in. HENSBROEK. Broodrantsoenbonnen voor tuin ders. - Het uitreiken van extra broodrantsoenbonnen voor tuin ders zal plaats vinden ten ge meentehuize op Maandag 4 Augus tus a.s, voor de wijken A en C van 912 y« uur en voor B. van 23 y> uur. Uitspraken van Vrijdag 1 Aug. Overtredingen van Mo tor- en R ij w i e 1 w e t: M. M. I. S. en G. J. H. te Alkmaar en J. R. te Bergen, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. A. S. te Limmen, H. J. M. S. en J. K. te Heiloo, J. O. te Warmenhuizen, B. v. R., J. W. R. en K. de V. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. G. A. H. te Haarlem, 2 maal 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. J. A. U. te Bergen, 3 boete of 1 week tuchtschool. J. B. te Uitgeest, M. den A., J. P. S., E. L. M. v. d. H„ P. H. en W. A. B. te Alkmaar, J. D. te Wieringen, M. Z. te Ouden dijk, D. D. te Abbekerk, B. D. te Beemster, N. S. en P. A. te Nieu- we-Niedorp, J. Z. en S. M. K. te Heiloo, W. C. H. en G. S. te Am sterdam, R. S. te Oudkarspel, N. S. te Hoorn, J. K. te Koedijk, T. v. S. te Heerhugowaard, H. K. te Scha- gen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. H. K. te Uitgeest, 4 boete of 1 week tuchtschool. J. M. te Schermerhorn, J. G. S. te Alkmaar, I. S. te Bergen, P. v. H. te Broek op Langendijk, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. v. H. te Alkmaar, C. B. te Oude-Nie- dorp, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. S. M. te Schoorl, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen wet ver voermiddelen: L. B. te Her wijnen, D. de J. te Gouderak, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. M. C. W. te Dinteloord 10 boete of 5 dagen hèchtenis. Overtreding verordening verkeersbeperking (te laat op straat): A. W. K. te Heemskerk, 4 boete of 2 dagen hechtenis. C. T. te Uitgeest f 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. J. L. K. te Beemster, 6 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding politie- Alkmaar 2 boete of 1 dag hech tenis. L. W. G. te Eindhoven, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de arbeidswet: W. H. P. te Alkmaar, 6 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen identi teit s p 1 i c h t: C. H. te Krom menie, teruggave aan ouders. T. B. te Alkmaar 1 boete of 1 dag hechtenis. E. de V. te Hoogwoud, E. B. te Amsterdam, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. M. de J. te Krommenie 2 maal 2 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. N. J. Met die raadgeving over het con troleeren van het gasverbruik door de vorderingen van de pijltjes op den gasmeter in de gaten te hou den is men bij de huisvrouw aan het juiste ardes. Want zij heeft 'op het gebied van zuinigheid en con trole de meeste ervaring. Hoe zou het ons vergaan als de huisvrouw niet een waakzaam oog hield op de levensmiddelen die op onze bonts te krijgen zijn. Het rant soen dat de huisvrouw nu toegeme ten krijgt, is ongetwijfeld minder dan vijf-en-zeventig procent van dat van vroeger en tocht blijft op het einde van de week, bij ontbijt, middag- of avondeten het bord nimmer leeg. Op haar bussen en zakken met levensmiddelen staan geen pijltjes die doorloopend het verbruik registreeren, maar zij weet precies eiken maaltijd het zijne te geven. Er wordt niet gedreigd met hooge boetes en met afsluiting van den toevoer als ze zich niet aan het toegezegde kwantum houdt, maar zij weet dat zij haar gezinsleden zou te kort doen door ze in het be gin van de week te royaal te bedee- len en op het einde rfan de week honger te laten lijden. Dus klopt het altijd. Hoe dat mogelijk is? We hebben slechts dit wonder te aan vaarden en de wonderdoenster te bewonderen. En hoeveel huismoeders zijn ver plicht niet alleen met de distributie bons maar óók met de huishoud- portemonnaie te goochelen. Eenige malen per week moeten ze de cen ten, dubbeltjes en guldens natellen om met het vastgestelde rantsoen toe te komen. En óók dat spelen ze klaar: zonder ophef over eigen kundigheid en verdienste, zonder gemor of gezeur over zooveel last en zorg. ï>e huismoeders zijn in staat om voor het heele gezin den levensduur van het onder- en bovengoed te rekken, zoolang als de textielkaart en de huishoudpprtemonnaie dat voorschrijven. Als het moet, zullen ze dezen winter de turven en de kooltjes tellen vóór ze de kachel in gaan, om te voorkomen dat de huis- genooten in de tweede helft van den komenden winter in de kou moeten zitten. De huisvrouw bij het gasfornuis en het komt in orde met de gasbe sparing. Zelfs al zou moeder-de- vrouw het te druk hebben om zich in te laten met de hoogere wiskun de van al die cijferplaten, draaiende wijzers, eenheden, tientallen, hon derdtallen en duizendtallen op den gasmeter. C. v- d. S. te Heemstede, J. v. L., A .A. M„ M. R. en J. K. te Alk maar, ieder 3 boete of 2 dagen' hechtenis. J. B. te Alkmaar 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen verduis teringsverordeningen E. v. O. te Velsen en P. v. d. D. te Bever wijk, vrijspraak. T. B. te Alkmaar, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. L. R. te Uitgeest, 1 boete of 1 week tucht school. J. J. v. W. te Bergen, C. S. en G. D. te Alkmaar, R. P. te Heer hugowaard, A. de B. te Amsterdam, H. W. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. L. W. te Alkmaar, 2 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. G. C. v. d. S. te Oude- Niedorp, 3 plus 1 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. C. de G. te Sint-Pancras, 3 plus 1 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. H. S. te Amsterdam en C. B. te Uit geest, ieder 3 boete of 1 week tuchtschool. E. H. .te Amsterdam, K. M. te Schagen en A. R. te Alk maar, ieder 3 plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. A. W. te Oterleek, P. W. te Koedijk, P. N. B. te Uitgeest, J. K. en J. E. W. te Limmen, R S. te Barsingerhorn, A. J. M. te Heemskerk, G. H. te Ur- sem, N. v. D. en J. K. te Den Hel der en Th. E. M. te Amsterdam, ieder 3 boete of 2 dagen hechte nis. C. de J. te Oost-Graftdijk, 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de v o g e 1 w e t: C. J. L. te Heiloo, 4 boete of 1 week tuchtschool. Overtreding van het B r o o d b e s 1 u i t: A. A. S. te Akersloot, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de V i s s c h e r ij w e t: J. P. J. B. te Alkmaar, 2 maal 3 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. G. J. M. en P. G. te Zaandam, ieder 50 boete of 30 dagen hechtenis rriet verbeurd verklaring van de inbeslag genomen zegen. Overtredingen van het R ij t ij d e n b e s 1 u i t: IJ. S. te Noordscharwoude, 1 boete of 1 dag hechtenis. IJ. S. te Noordschar woude, 5 boete of 3 dagen hechte nis. Overtredingen van de Spoorwegwet: C. H. D. te Harenkarspel, berispt. S. B., A. G„ Th. B., J. W., R. A. v. D, en K. P. de B. te Zaandam, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. G. te- Wie- ringen, 5 boete of 3 dagen hechte nis. Ongecorrigeerd. VERZOEK AAN DISTRIBUTIE-DIENSTEN. Distributie-diensten van omlig gende gemeenten worden ver zocht, ten behoeve van hun eigcD plaatsgenooten, speciale mededee- lingen zoo spoedig mogelijk aan ons bureau in te zenden, opdat ze in het eerstvolgend nummer van dit „DISTRIBUTIE-NIEUWS" kunnen worden opgenomen. GELDIGE DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Zeepkaarten P en Q. De destijds in. de dagbladen ge plaatste opsomming van de verschil lende distributiebonboekjes en -kaarten, welke thans1 in omloop zijn, heeft bij enkelen de meening doen ontstaan, dat de bonnen van de zeepkaarten P en Q thans reeds gebruikt, konden worden. Dit is ech ter niet het geval. Met ingang van de volgende distributieperiode voor zeep, d.i. dus 3 Augustus a.s., zal bekend gemaakt worden, welke bon nen van deze zeepkaarten geldig zijn. SPAARZAAMHEID is nu geboden. In deze tijden kan men juist door reclame (courantereclamej zijn cliënt tèle een inzicht geven in den toestand van het bedrijf. Men kan spaarzaamheid aanbevelen of andere adviezen geven en 'bewaart aldus bovendien het contact met zijn afnemers. Dit is in Uw voordeel! Daarom is couranten-reclame ook nu niet te vervangen. U ook adverteert, wólk ander reclame-middel V ook gebruikt, U kunt er «lechts menschen mee bereiken, die vandaag da courant hebben gelezen en ze morgen even seer zullen lezen. Vandaar, dat courantenreclame on weersprekelijk de basis is van Iedere goede reclame campagne. VERTROKKEN PERSONEN. T. Timmerga, N.H., verpleegster, van Wilhelminnlaan 11 naar 's-Gra- venhage. C. Koomen, R.K., z.b., vaft. Stationsweg 104 naar Wervers- hoof. R. J. Robeerts, geen, mare chaussee, van. Oudegracht 287 naar Velsen, IJmuiden. C. van Kuik, R.K., marechaussee, van Verdron- kenoord 92 naar Jutphaas. T. Heeringa en gezin, Geen, van Blaeu- straat 43 naar Leiden.W. Kam- minga, HAZEA, monteur P.T.T.y van Heiligland 35 a naar Schagen. A. A. J. Raat R.K., van Prins Hen drikstraat 30 naar Nijmegen. A. G. Doodeman, R.K. .dienstbode, van Van Everdingenstraat 7 naar Heiloo N.H. K. Kluft, Geen/N.II. kaaspakhuisknecht, van Gashouder straat 25 haar Oudorp N.H. M. C. Mustert en gezin, R.K., van Nassau- laan 17 naar Schiedam. P. L. Reijst en gezin, D.G., inspectuer le vensverzekering-mij., van Coster- straat 8 naar Bergen N.H. M. Vis ser, N,H., kantoorbediende van Houthavenstraat 33 naa Hillegom. G. Tol, dienstbode, R.K., van Ken- nemerstraatweg 145 naai*'Bergen. A. Mechielsen, dienstbode, N.H., van Nassalaan 1 naar Apeldoorn. J. H. W. Warners, predikant, N.H., en ge zin, van Nassaulaan 1 naar Apel doorn. B. A. Tromp, controleur C.C.C.D., G.K., en gezin, van Papier molenstraat 16 naar Heiloo. J. M. Uursem, dienstbode, R.K., van Ach terweg 43 naar Heerhugowaard. S. Smeding, directeur Wieringer meer, N.H., en gezin, geen, van Nas- sauplein 8 naar Zwolle. S. G. de Weert, dienstbode, N.H., van Span jaardstraat 9 naar Leeuwarderadeel. T. C. Nap, kapper, geen, en echt- gen., R.K., van Oudegracht 169a naar Heiloo. M. Kamper, dienst bode, R.K., van Regulierslaan 21 n. Heiloo. J. N. van der Plas, kan toorbediende, N.H., van Kanaalka de 28 naar Oudorp. M. Ververs, marinier le kl. Koninklijke Marine, geen, en echtg., van Nieuwpoorts- laan 91 naar den Helder. N. Kos telijk, z.b., van Kennemerstraatweg 44 naar Broek op Langendijk. H. J. Wildenberg, R.K., z .b., echtg. v. P. C. Fraikin, van St. Jo- sephstraat 27 naar Amsterdam. J. Kuiers, NJÏÏ., kappersbediende, van Ridderstraat 12 naar Harder wijk. J. Kieft, N.H., dienstbode, van Dijkgraafstraat 56 naar Zuid en Noord-Schermer. M. L. Kra nenburg, N.H., werkmeester, en. echtg., geen, van Hekelstraat 3 naar Haarlem, B. van der Wis sel, N.H., bankwerker, van Omval

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2