STAD EX OMGEVING t AGENBA DISTRIBUTIE - NIEUWS De aardappel voorziening, AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. DE VEE-AANVOER. Voor levering aan de Centrale werden heden 85 runderen aange voerd, w.o. een tiental dat nog voor de weide moest worden bestemd. Hoewel de aanvoer ongeveer de helft was van de vorige week, kan deze toch bevredigend worden genoemd. WIJZIGING GEMEENTE- BEGROOTING. In bijlagen 70 en 69 stellen B. en W. den raad voor de gemeente- begrooting voor den dienst 1940 te wijzigen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Bevorderd o.a. van het eerste naar het tweede studiejaar, afd. weg- en waterbouwkunde: H. M. Joosten te Hoorn (voorwaardelijk) Y. Kops te Heiloo, P. Tj. Kuperus te Castricum, J. v, d. Oord en J. Witziers te Alkmaar en J. Schoen te Nieuwe Niedorp; afdeeling electrotechniek: P. N. Beentjes en G. J. J. van Dok te Alkmaar, M. Kroon te Oudkarspel en B. H. Strubbe te Bergen. Bevorderd van het tweede naar het practische leerjaar o.a.: afdee. ling bouwkunde: J. van Eerden en P, G. de Wit te Alkmaar; afd. weg- en, waterbouwkunde: Th. J. van Gijzen, J. H. Wiese en ,J. F. Duin te Alkmaar; afd. werktuig bouwkunde: A. B. P. Strubbe en J. van Tilburg te Alkmaar en C. L. Venneker te Medemblik; afd. scheepsbouwkunde: H. L. Keetbaas te Bakkum en G. Stapel te Sijbe- karspel; afd. vliegtuigbouwkun- de: D. Jimmink te Oudfsluis. Bevorderd van het tweede naar het vierde studiejaar o.a.: afd. weg en waterbouwkunde: R. Baas te Oudorp en A. Vis te Oudkarspel; afd. werktuigbouwkunde: J. P. Gelder te Schagen; afd. vlieg- tuigbouwkunde J. C. Kweldam te Schagen. NOORDSCHARWOUDE BLIJFT NOORDSCHARWOUDE. In het postverkeer. Het komt voor, dat na de sa menvoeging van de Langendijker dorpen de correspondentie wordt geadresseerd aan mijnheer zus of zoo te „Langedijk", of te Noordschar- woude gemeente Langedijk. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat dit moeilijkheden! met zich brengt, aangezien de bestelling van dergelijke stukken vertraging zal ondervinden. De adressen kunnen gewoon worden geschreven, zooals men dat ook vóór den len Aug. gewend was, zonder aanduiding Langedijk. Dan komt de correspon dentie het vlugst op haar bestem ming. GESLAAGD. Bij de gehouden examens van de H. M. V. te 's-Gravenhage slaagden voor coupeuse-lingerie de dames Ida Polman uit Heiloo en A. L. Hardijzer uit Alkmaar. Te Haarlem slaagden voor costu mière de dames A. van der Oord, Koetzier en G. Overweg, allen te Heiloo. Voor het te Amsterdam gehou. den examen „Belastingconsulent" slaagde de heer C. van Westrienen te Heiloo. VOORDRACHTAVOND ANK V. D. MOER UITGESTELD Wegens ziekte van mevr. Ank v. d. Moer is de voordrachtavond, dien zij a.s. Woensdag in het Gul den Vlies zou geven; tot nader aankondiging uitgesteld. BOUVIER TE BEKOMEN. Bij den inspecteur van de dieren bescherming, de heer Verwer, Baan- straat alhier, is voor den eigenaar beschikbaar een groote bouvier. Ken merken: prikkelhalsband en lange staart, VOOR STAATSPENSION- - NEERING. MM Een provinciale ver- gademig. Zaterdagmiddag hield de Bond voor Staatspensionneering een pro vinciale vergadering in het gebouw „de Unie" onder leiding van den heer de Vries uit Dirkshorn, tevens voorzitter der gecombineerde fede raties. Ruim 60 afdeelingen waren vertegenwoordigd. De actie van onzen bond heeft ons geenszins bevredigd, zei hij. Wij hebben twee maal onze jaarvergadering niet kunnen houden door allerlei om standigheden, Daarom heeft het bestuur van de gecomb. Federaties gemeend deze vergadering te hou den. Een woord van welkom richtte hij tot den bondsvoorzitter, den heer van Roekei, die het woord zou voeren, alsmede tot de overige hoofdbestuursleden. Eén ding is niet veranderd ofschoon zeer veel veranderd is, n.l. wat betreft de zcrg voor de ouden van dagen. Het is daarom zoo bitter noodig dat ons ideaal wordt uitgedragen tot het geheele Nederlandsche volk. Het woord was hierna aan den bondsvoorz., den heer van Roe kei uit Arnhem. Wij, staatspen- sionneerders, zoo ving hij aan, hebben ons steeds van iedere poli tieke actie onthouden en zullen dit blijven doen. Onze ouden van dagen hebben steeds in den hoek gezeten waar de slagen vielen, daarom heb ben wij een roeping te vervullen en voor hen pal te blijven staan. Hier in Noordholland is zeer veel pion- Tentoonstelling. Kunstzaal „De Takel", Dorpsstraat 14 Bergen, tot 8 Augustus expositie van werken van J. M. Graadt van Roggen. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Vuur in den nacht (rom.) hoofdrollen Anna Dammann, Ernst von Klipstein, Gertrud Meyen Otto Wernicke. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Burgemeester-comediant (kom.) hoofdrollen Weisz Ferdl, Paul Rich ter en Irene Ander. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee, City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Artistenpension (hum.); hoofd rollen Ida Wüst, Theo Lingen Sabine Peters. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Krambambuli (rom.-s'ens.) hoofdrollen Victoria von Ballasko, Paula Pfluger, Sepp Rist, Rudolf Prack, en de hond Krambambuli in de titelrol. Woensdagmiddag, half 3, matinee, nierswerk verricht. Dit folij-ft geens zins ten achter bij Friesland en Groningen. Mogen wij nimmer ver zwakken maar ons aan het doel 'blij ven geven, want de ouden van dagen hebben het zeer hard te verduren, er is steeds met hun lot gesold, ter wijl Nederland een rijk land was Spr. wees op de woorden boven de deur van het stadhuis te Alkmaar ,Als het gemeen u roept, behandel het als uw eigen," en vervolgde dan: Duizenden ouden hebben hun beste krachten aan het gemeen ge- gegeven. Dit is nimmer geteld, maar mag dit zoo doorgaan? Ook met de kleine zelfstandigen is het treurig gesteld. Weg met oud en arm, dit zullen wij nimmer opgeven. De zaak van het staatspensioen is geen zaak van het verstand, maar van het geweten, het -is dan ook een felle aanklacht tegenover onze christelijke samenleving, die er duizenden oudjes in armoede liét leven, terwijl wij rijk waren, Groote menschen o.a. Troelstra hebben gestreden voor het lot van de ouden van dagen. Wij dienen dit niet te vergeten en moeten voihou- VIJF EN TWINTIG JAAR „GOED WONEN!" Den 9 Augustus a.s. al het 25 jaar geleden zijn, dat deze vereeniging, die zooveel goeds tot stand heeft gebracht voor de volkshuisvesting in onze stad, gesticht werd. Tot stand gekomen in een tijd, dat er overal en niet in het minst te Alkmaar een dringende behoefte bestond aan woningen, lag er een vruchtbaar terrein braak voor de jonge vereeniging. De toenmalige toestanden illustreerden dat maar al te schrijnend; in kleine bedompte huisjes trokken gezinnen bij elkaar in, jonggehuwden trachtten tever geefs een eigen huisje te krijgen en de tot het uiterste ingeperkte woon ruimte voor groote gezinnen was een haard van gevaren. De toenma lige K. S. A. gaf den stoot tot het oprichten van de woningbouwver- eeniging en thans kunnen wij, na 25 jaar niet anders dan met vreugde vaststellen dat het funda ment, waarop, „Goed Wonen" werd opgetrokken, hecht en sterk is ge bleken. De 9en Augustus 1916 werd een vergadering belegd, die tot het op richten der vereeniging leidde, 25 personen traden als lid toe. Op de daaropvolgende vergade ring werd het definitieve bestuur gekozen, bestaande uit de heeren H. Ruiter, voorz.; R. S. van Ma- strigt, secr.; M. H. Kempen, penn.; H. Rijkenberg en W. de Wever, commissarissen. Friesche weg-bouwplan. Begin '17 werd dit bestuur het met het gemeentebestuur eens over een terrein aan den Friesche Weg. Toen kon een bouwplan worden opge maakt. Dit plan, volgens hetwelk op het terrein £60 boven- en benedenwo ningen geprojecteerd waren, oogst te de algemeene instemming en werd dadelijk bij den raad ter goed keuring ingediend. Hier kwam ech ter een kink in den kabel. In een hitvoerig adres aan den raad be toogde n.l. de heer P. A. de Lange, rdat de door „Goed Wonen" te be bouwen terreinen bij uitstek ge schikt waren om er industrieele ondernemingen te vestigen, waarom hij adviseerde geen goedkeuring aan de plannen te vérleenen. De raad zwichtte voor de bezwa ren en „Goed Wonen" kon toen nog eens van voor af aan beginnen. Een nieuw terrein werd gevonden aan .e Touwbanen, dat, na aanvanke lijke bezwaren, werd vrij gegeven door de gemeente. In 1918 kon met den bouw v< het eerste woningblok Baansingel aangevangen worden. Andermaal kwam er tegenslag. Een algemeene werkstaking brak uit, die het werk geruimen tijd stil legde. Bovendien 'bleek de grond niet geschikt te zijn voor zwaren bouw, zoodat de oor spronkelijke plannen gewijzigd moesten worden. De vereeniging was inmiddels echter zoodanig uit gegroeid (begin 1920 telde ze 180 leden), dat ze tegen 'n stootje be stand was. De moeilijkheden wer den dan ook overwonnen en in 1920 kwamen de nieuwe woningen gereed en werden direct betrokken, wel een bewijs dat de behoefte groot was. Nieuwbouw Snaarmanslaan. In datzelfde jaar nog werd be sloten tot aankoop van 4900 M2 terrein achter den Baansingel waar op 16 dubbele en 23 eengezinswo ningen zouden verrijzen. Voorts werden aan de Snaarmanslaan 21 gewone eri 11 z.g. grootegezinswo ningen aanbesteed, het laatste op initiatief van den r.k. bond voor groote gezinnen. Plannen werden verder gemaakt voor middenstandswoningen aan den Stationsweg, waarvoor echter niet die vraag was, die men ver wachte, zoodat hiervan werd afge zien. De in 1922 in gebruik genomen woningen aan de Snaarmanslaan, vooral die voor groote gezinnen, bleken in een groote behoefte te voorzien. „Goed Wonen" trotseerde hier mee spot en critiek van verschillen de zijden, en gaf blijk van een ge zond sociaal inzicht, dat thans al gemeen geldend is, doch toen op •nog moeilijke wijze moest baan bre ken. Het achter den Baansingel gele gen terrein bleek intusschen niet aan de oorspronkelijke bestemming te kunnen voldoen en werd tijde lijk voor volkstuintjes aan de leden uitgegeven. De grond aan den Sta tionsweg, bestemd voor midden standswoningen werd aan de fa. Schaaf en Stegerhoek verkocht, evenzoo later de gronden aan den Baansingel. In 1930 werden weer bespre kingen gevoerd met de gemeente om nieuwe woningcomplexen té doen verrijzen, tenslotte viel de keuze op de z.g. tuin Versteeg, de huidige Dr. Schaepmankade. Aan architect P. Smit uit Alk maar kon de bouw van 18 groote en 24 kleine woningen worden opge dragen. Deze nieuwe huizen aan de Dr. Schaepmankade, de Landstraat en de Popelmanslaan kwamen in 1933 gereed. In dit nieuwe complex be schikte rpen ook over een eigen vereenigingsgebouw, waarin voort aan de zaken werden afgedaan, Nieuwe plannen om te bouwen aan den Bergerweg werden te elfder ure nog getorpedeerd, doordat de raad 't terrein aan een anderen ge gadigde toewees, niettegenstaande het krachtige verweer van de hee ren Venneker en Woldendorp. Ook vermeldenswaardig is, dat door be middeling van „Goed Wonen" de speeltuinvereniging St. Agnes van gemeentewege een terrein kreeg toegewezen. De laatste jaren. De laatste jaren deed zich het woninggebrek steeds nijpender ge voelen, „Goed Wonen" stond al weer met plannen klaar, toen de oorlog deze voor onbepaalden tijd op de lange baan schoof. Gedu rende dezen tijd heeft de vereeni ging echter niet stil gezeten, tal van inlichtingen werden verstrekt en verdere werkzaamheden ver richt. Aan het eind van dit vluchtig overzicht gekomen, mogen wij met voldoening vaststellen, dat de ver eeniging haar devies ook in daden heeft weten te verwerkelijken, ge tuige de tientallen woningen, waar in een gezond en behoorlijk gezins leven bloeit. Begonnen in een tijd, dat men den arbeider goed genoeg vond om in kleine, lage en totaal onvoldoen de huisjes te wonen, heeft de ver gadering zich tegen den liberalen stroom van „laisser faire, laisser al ler" met gelukkig resultaat ge worsteld'. In een tijd als deze, nu èn» arbeid en arbeider eindelijk de .waardee ring hopen te ontvangen, die hen toekomt, mag het werk van „Goed Wonen" met des te meer waardee ring bezien iworden. Wij vertrou wen dat straks na den oorlog dit werk met nieuwe energie zal voortgezet worden. Immers, de wo ningnood eischt dringend nieuw bouw en „Goed Wonen" heeft nog een vierde plan in portefeuille. UITREIKING R-MELKKAARTEN De leider van den distributiedienst, kring ALKMAAR, maakt bekend, dat zij, die verzuimd hebben hun R.- melkkaarten in het daarvoor ge stelde tijdvak af te halen, deze als nog in ontvangst kunnen nemen aan het Distributiekantoor Breedstraat 40, Alkmaar, op Woensdag Augustus a.s. tusschen 912 of 1.304 uur. Alkmaar, 4 Augustus 1941. De leider voornoemd, H. BAKKER. (Ongecorrigeerd). OUDORP. Extra zeepboanen, Maandag 11 Aug., des morgens van 912 uur, zullen extra zeepbonnen uitgereikt worden aan hen, die vui- len arbeid verrichten. De aanvraag formulieren zijn deze week op de gewone kantooruren verkrijgbaar. den tot de verwezenlijking van het staatspensioen. Wij moeten het heb ben van de liefde van mensch tot mensch en het is een zaak voor de heele samenleving. Als tweede spreker trad op de heer C. J. van Lienden van Eindhoven. De geest voor het staatspensioen heeft van de omstan, digheden niet geleden, zei spr., in tegendeel, het verlangen wordt steeds sterker. Staatspensioen is een vraagstuk om op den voorgrond te plaatsen. Eén ding staat vast, ééns zal het worden ingevoerd en een einde maken aan het groote onrecht dat V>nze O. v. D. jaren lang is aan gedaan. Er dient een betere verzorging te komen ook voor de kleine zelfstan digen. Hun aantal bedraagt onge veer 800.000, waarvan velen zich geen onverzorgden ouden dag kun nen verzekeren. De vrijwillige ouderdomsverzeke ring heeft velen teleurgesteld, door dat de crisrisjaren ook een einde maakten aan de verplichtingen tegenover hen, die hierin verzekerd waren. Ons land telt ruim 150.000 uitgestotenen van eiken aard ook, Wij moeten deze eereschuld spoedig inlossen. Allen, die nog naast ons staan, moeten zich scharen achter ons tot welzijn van het geheele volk Dan zal het ons gelukken om het schip van staatspensioen in veilige haven te brengen. De jongeren die nen vóór te gaan in den strijd. Zij behoeven niet steeds te denken waar zij later van moeten leven, maar toch dienen zij zich thans te geven van hun plicht jegens de ouderen Wij bouwen aan onze twaalfde privincie en wat onze industrie be treft, nemen wij een eerste plaats in, waarom zouden wij 't onrecht van oud en arm niet zelf kunnen oplos sen? Hierna sloot de voorzitter deze vergadering met eenige toepasse lijke woorden, hopende, dat zij niet voor niets zou zijn geweest. DE AARDAPPELBONNEN VAN TUINDERS. De tuinders hebben hun aard appelbonnen eenjgen tijd geleden moeten inleveren, maar voor ver scheidene heeft dit moeilijkheden ge geven, omdat niet iedere tuinder ook winteraardappelen verbouwt. Thans is, nadat het Centr. Bureau v. d. Veilingen in Nederland zich met de bevoegde instanties in ver binding heeft gesteld, een zoodanige regeling verkregen, dat tuinders, die geen aardappelen voor eigen eten telen, wel weer aardappelbonnen zullen krijgen. Zij zullen daartoe een verklaring ten distributiekantore moeten teekenen. BOERDERIJBRAND TE LANGEDIJK. Zondagmorgen om ongeveer half tien is de boerderij, eigendom van de familie P. Verburg alhier, staande aan den Ringdijk van de Heerhugowaard, onder de ge meente Langedijk, binnen zeer kor ten tijd een prooi der vlammen ge worden. Men bemerkte eenige rookontwikkeling en, aangezien het hooi al eenigen tijd teekenen van broei vertoonde, ging men dadelijk om de brandspuit. De motorspuit van de gasfabriek met de Noordscharwouder brand weer was spoedig ter plaatse, doch zag zich dadelijk al voor een moei lijke taak geplaatst, daar de vlam men al flink om zich heen grepen. Er werd spoedig water gegeven, maar men slaagde er niet in, ook niet toen de Broeker brandweer met haar motorspuit arriveerde, de boerderij te redden. Binnen zeer korten tijd was er niets over dan een rookende puinhoop met een brandende hoop hooi. Na een paar uurtjes nablusschen was ook het hooi gebluscht. Voor de bewoners beteekent deze brand een zeer groote scha depost. De eigenlijke bewonér, de heer P., was laag verzekerd; hij heeft maar weinig kunnen redden, doordat het vuur zoo snel om zich heen greep. Bij de reddingspogin gen heeft hij zich bovendien nog zoodanig aan een hand verwond, dat doktershulp moest worden in geroepen. Er was nog een Heldersch gezin, in de boerderij ondergebracht, dat ook alles, op wat kleeren na, heeft verloren. Aangezien dit gezin was verhuisd en in een woning met rieten dak was komen wonen, Eenige moeilijkheden in de eerste twee weken te vreezen. 's-Gravenhage, 4 Aug. Het is mogelijk, dat zich in de eerstkomen de dagen op enkele plaatsen in het land eenige moeilijkheden zullen voordoen bij de voorziening met aardappelen. Deze moeilijkheden zijn van tijdelijken aard en worden ver oorzaakt door het ongunstige weer. Hierdoor is de oogst der vroege aard appelen tegengevallen. De vraag was daarbij groot, wijl alle oude aardappelen op waren. Hoe betreurenswaardig deze mindere oogst ook fs, op zichzelve zou dit nog niet zoo erg zijn, als er maar goede aansluiting met den oogst der middelvroege aardappe len was verkregen. Dit is niet het geval. Deze omstandigheid is mede ver oorzaakt doordat na de droogte nu eindelijk regen is gekomen. De aardappelen, die zoo laat waren, zijn nu weer beginnen te groeien, waardoor de verbouwers met het rooien nog even wachten. Dit is op zichzelve voor onze voorziening ge durende een geheel jaar zeer wen- schelijk, maar het brengt nu eenige moeilijkheden. Een verzwarende omstandigheid is daarbij, dat door het ongunstige weer de oogstwerkzaamheden zich tijdelijk zeer ophoopen, terwijl ook de uitbreiding van den koolzaadver- bouw, waarvoor thans de voorberei dingen moeten worden getroffen, het aardappelenrooien bemoeilijkt. Hoewel er natuurlijk bezwaren te gen zijn aan te voeren om het rooien in dezen tijd te stimuleeren, wijl de uiteindelijke opbrengst bij uitstel van rooien nog zou toenemen, gaat het toch ook niet aan ernstige stag natie in de aardappelvoorziening te laten optreden. Daarom waren de prijzen reeds zoo gesteld, dat er eenige aanmoe diging in zat om vroeg te rooien. Dit blijkt, mede door het natte weer der laatste dagen, nog onvoldoende. Daarom is voor het rooien in deze week een extra premie gegeven van Yt cent per kg. Gelukkig laat de geheele aardap pelpositie voor het jaar 1941-'42 zich gunstig aanzien. Hoewel er voor de uiteindelijke opbrengst van den oogst der late aardappelen (dat zijn die, waarmede we het dezen winter en .het volgend voorjaar zullen moeten doen), nog niets met zeker heid te zeggen is, zijn er twee feiten, die recht geven om te concludeeren, dat de mogelijkheden voor de voor ziening met aardappelen tot den volgenden oogst gunstig beoordeeld kunnen worden. In de eerste plaats is de opper vlakte, die met aardappelen is be- teeld, met ongeveer 25.pet. uitge breid en voorts zullen voor alle ze kerheid zeer veel aardappelen, die anders niet voor de consumptie wor den gebruikt, voor dit doel worden gereserveerd. De huidige moeilijkheden zijn van voorbij gaanden aard. Het kan zelfs zijn, dat ze in geringe mate gevoeld worden als het rooien in deze weken meevalt. Anders zullen ze na 2 of 3 weken, naar mag worden aangeno men, geheel zijn opgelost. De late aardappelen moeten dan toch wor den geoogst en de drukte met ander werk op de boerderij neemt af. Om deze reden is dan ook het rantsoen niet verlaagd. Voor de mogelijkheid, dat een bon niet geheel zou kunnen worden ingewisseld tegen aardappelen, is de bon voor deze week 14 dagen geldig gemaakt. Mochten inderdaad hier en daar moeilijkheden voorkomen, dan zouden zij, die zich nog even kunnen behelpen, hun medeburgers een dienst bewijzen door hun bon pas later in te wisselen. KETTINGHANDEL ONTDEKT. Koffie en thee in beslag genomen. Te Ommen is een kettinghandel in koffie en thee ontdekt, waarbij een groot aantal personen betrok ken blijkt te zijn. De koopers van de partij hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd, waardoor het mogelijk was, den geheelen voor raad, ter waarde van circa 700, in beslag te nemen. schijnt de verzekering door de maatschappij te zijn beëindigd, zoodat dit gezin van elke uitkee- ring verstoken zal zijn. De boerderij was verzekerd. Onder dezeer talrijke belang stellenden, die op dezen Zondag morgen naar het terrein van den brand waren getogen, bemerkten wij ook den burgemeester van Langedijk, den heer Schelhaas. HENSBROEK. Inlevering metalen. - Het inleveren van metalen zal in deze gemeente plaats vinden Donderdag a.s. ten ge meentehuize. KIND VERDRONKEN. 1 Uit roeibootje gevallen. Zondagmiddag geraakte te Hoorn het 5-jarig zoontje van den heer Van Kalken te water en is daarbij verdronken. Het kind was met zijn eenige 'jaren oudere broertje in een roeiboot gaan visschen. Terwijl het broertje zich even verwijderde, is het kind overboord geslagen. OUDENDIJK. Jubileum C. A. Steketee. - Voor het 25-jarig jubileum van den heer C. A. Steketee als secretaris-ont vanger van Oudendijk en secreta ris van Beets op 1 Aug. j.l., heeft een enorme belangstelling bestaan. Een stroom van menschen, uit Alkmaar, Hoorn en Amsterdam, kwam den jubilaris met echtge- noote gelukwenschen. Op het po dium waren prachtige bloemstuk ken opgesteld. Toespraken werden gevoerd door den burgemeester der beide gemeenten, wethouders, raadsleden, predikant, hoofd der school, directeur zuivelfabriek, op perwachtmeester der marechaussee te Hoorn, stadstorenuurwerkmaker te Hoorn, secretaris van Spanbroek en Opmeer; voorts werd het woord gevoerd namens waterschappen en volontairs en oud-volontairs. Wij zagen burgemeesters, secre tarissen uit de omgeving, den in specteur voor de werkverruiming, technische ambtenaren van den provincialen waterstaat, waterlei dingbedrijf en het hoogheemraad schap Noordh. Noorderkwartier. Namens de raden van beide ge meenten werden den jubilaris ge schonken gebrandschilderde wapens der gemeenten in glas, welk prach tig werkstuk was ontworpen en vervaardigd door den heer C. J. Verhaar te Amsterdam; de ingeze tenen boden een boekenkast aan benevens 2 prachtige schilderijen in .olieverf, de volontairs muziek literatuur. Ook particulieren boden geschen ken aan. Voor dit alles bracht de jubilaris een kort dankwoord en hij besloot deze huldiging met enkele flitsen uit dit 25-jarig tijdvak in een korte rede naar voren te bren gen. Bij de vele telegrammen was er één van den griffier der Staten van Noordholland en één van den hoofd leeraar van het Amsterdamsch Con servatorium, den heer D. Speets. 's Avonds bracht de bekende har monie „Apollo" den jubilaris een serenade voor zijn woning. W.A.-DIENSTPLICHT IN DE N. S. B. De N.S.B.-persdienst meldt o.m.: Zaterdagmiddag heeft de comman- dant der W.A., mr. Zondervan, bij de opening van een nieuw vendel kwartier te Bussum, medegedeeld, dat in opdracht van den leider der N.S.B., ir. Mussert, ten spoedigste een W.A.-regiment ter sterkte van 3000 man zal worden gevormd, welk regiment naast de Standarte N.W, der Waffen SS en naast het Neder landsche legioen aan den strijd tegen de bolsjewiki zal deelnemen. Voorts deelde mr. Zondervan mede, dat in de N.S.B. een verplichte W.A.- dienstplicht zal worden ingesteld. Leden der politieke organisatie (P.O.) tusschen 18 en 40 jaar zullen verplicht zijn in de W.A. dienst te, nemen. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. OPGAVE f AMSTERDAMSCHE BANK N.V, Bijkantoor Alkmaar,* van Maandag 4 Augustus 1941 STAATSLEENINGEN. Vor. k. 997/8 99% 92% 937/s ,118% 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3V2 Neder! 1938 3 Ned.-Indië 1939 BANK INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. f2.50130% Koloniale Bank .182 Ned. Ind. Handelsbank 12G% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 145 Calvé Delft Cert. 90 Nedetl. Ford .312 Lever Bros1297/ Phil. Gloeil. Gem. Bezit 227 CULTUUR MAATSCH. H. V. A4ji Java Cultuur .2451/, Ned. Ind.' Suiker Unie 225 Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli271 '/v Senembah ,216% 116% 240% 264% 2151 •131% 156 •125 119 141% 164'/. 173% ,220 plm 2 u 99% 99% 92% 93% 118% 130 183 124 1477, 91% 311 112 232 420 247 2t9 119 245 271 215 133 154 125 120 144 166 1/7 223 273 218

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2